Plany wyjazdu do UK- pytanie do Was. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-22, 17:25   #1
Edyta1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 80

Plany wyjazdu do UK- pytanie do Was.


Czesc Wizazanki.
Postaram sie krotko i zwiezle. Otoz po wielu namyslach postanowilam z moin chlopakiem, ze wyjedziemy do Anglii i rozpoczniemy wspolne zycie za granica. Wyjazd bylby w tzw. ciemno. Mamy natomiast na ten cel oszczednosci do zabrania. Oboje przyzwoicie znamy jezyk, zreszta TZ kilka miesiecy temu byl przez pewien czas w Anglii i dobrze sobie z nim radzil. Plan jest nastepujacy: wybieramy miasto, przez ogloszenia znajdujemy pokoj, przyjezdzamy i zaczynamy intensywnie szukac pracy. Na poczatek wiadomo- cokolwiek by sie zaczepic. Pewnie praca przez agencje, ale w perspektywie szukanie ciagle czegos lepszego.
I tu miejsce na moje pytanie. Pod uwage bierzemy z wiadomych wzgledow miasta stosunkowo blisko lotnisk. Bralismy pod uwage okolice Liverpoolu, Bristolu badz Doncaster. Upatrzylismy np miasta takie jak Warrington czy Barnsley. Czy ktoras z wizazanek buszujacych na forum posiada jakies doswiadczenia z tymi okolicami, moze tam mieszka? ( szczegolnie Barnsley, bo to taki pierwszy nasz typ). Chodzi mi o to jak tam wyglada sytuacja z miejscami pracy, patologia w miescie ( doswiadczenia z poprzedniego miejsca pobytu TZ) czy generalnie jaka jest atmosfera miasta, czy jest szansa tam sie zaczepic.
Ewentualnie, moze same zechcecie polecic jakies sensowne miasta w tych okolicach?
Oczywiscie, mamy swiadomosc, ze w UK skonczyly sie zlote czasy jak przed laty, wciaz uwazamy jednak, iz bedzie nam tam latwiej zaczac niz w naszym pieknym, choc niewdziecznym kraju. Kwestia silnej motywacji i twardego tylka.

Edytowane przez Edyta1990
Czas edycji: 2015-01-22 o 17:51
Edyta1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 21:25   #2
ania1136
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9
Dot.: Plany wyjazdu do UK- pytanie do Was.

Hej,
jeżeli nie szukasz patologicznego miasta to na wstępie zrezygnuj z doncaster. Chyba najlepiej by było, gdybyście najpierw poszukali agencji i zorientowali się kiedy będą one prowadzić nabór No i właśnie wybrali miejsce zamieszkania pod względem pracy. Uwierz mi, że nie chcesz siedzić w domu przez miesiąc czy pracować najwyżej jeden dzień w tygodniu. Wiem, że jedną z większych firm w barnsley jest asos, więc może warto poszukać agencji, które tam zatrudniają.
ania1136 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 11:50   #3
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Plany wyjazdu do UK- pytanie do Was.

Praca przez agencje nie zawsze jest zła, w mojej firmie ludzie wola w niej zostać niż dostać kontrakt no ale musza odejść. Poczytaj nieco o nich przed wyjazdem i zobacz jaka prace oferuja, jedz tam tego samego dnia albo następnego jak przyjedziesz. Pokoj powinnaś znaleźć łatwo dzięki ogłoszeniom na polskich sklepach chociażby. No i poczytaj o miastach, okolicach.


Wysłane przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 20:46   #4
Paulinka181994
Raczkowanie
 
Avatar Paulinka181994
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Hemel Hempstead
Wiadomości: 160
Dot.: Plany wyjazdu do UK- pytanie do Was.

Zarejestrowanie sie w agencjach pracy nic nie kosztuje, wiec praktycznie w każdej możecie się zarejestrować.
Z pokojem jest o wiele łatwiej niż z całym mieszkaniem, ale właściciele żądają miesięcznego depozytu a nawet półtora miesięcznego. Często jest również tak, że jest pokój dwuosobowy, ale pary nie są mile widziane. . Uważajcie również na oszustów. Zapłaccie jak dostaniecie klucze i umowe.
Kiedy już przyjedziecie do UK dzwoncie do jobcenter i umówcie sie na spotkanie w sprawie NINu. Z reguły się czeka 2-3 tyg.A potem kolejne tyg. za przyznaniem. Ja tak miałam. Jest tak, że możecie być zatrudnieni i miesiąc nie mieć ninu, ale niektóre agencje nie załatwiają pracy bez ninu.
Powiem szczerze, że nie słyszałam o tych miastach, ale może coś jest o nich na forach.
Ja ze swoim mieszkamy w małym, pięknym miasteczku. Przestępczość zerowa. Ciemnych też mało. Z pracą trochę ciężej dla mnie, ale nie narzekam.
Paulinka181994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 21:31   #5
Edyta1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 80
Dot.: Plany wyjazdu do UK- pytanie do Was.

Paulinka, a mozna wiedziec co to za miasteczko? W kwestii formalnosci takich jak pojscie do job centre czy zalatwienie ninu jestesmy raczej zorientowani. Bardziej bylam ciekawa, czy ktoras z was moze powiedziec cokolwiek o zyciu i pracy w tych konkretnych rejonach. Dzieki za dotychczasowe odpowiedzi.
Edyta1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 15:32   #6
Paulinka181994
Raczkowanie
 
Avatar Paulinka181994
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Hemel Hempstead
Wiadomości: 160
Dot.: Plany wyjazdu do UK- pytanie do Was.

Cytat:
Napisane przez Edyta1990 Pokaż wiadomość
Paulinka, a mozna wiedziec co to za miasteczko? W kwestii formalnosci takich jak pojscie do job centre czy zalatwienie ninu jestesmy raczej zorientowani. Bardziej bylam ciekawa, czy ktoras z was moze powiedziec cokolwiek o zyciu i pracy w tych konkretnych rejonach. Dzieki za dotychczasowe odpowiedzi.
Z chłopakiem mieszkamy w Hemel Hempstead. Od Luton 40 min może mniej samochodem.Miasteczko jest małe. Dużo zieleni. Cisza, spokój. Tutaj nie boję się wieczorem wyjść. Jak z chłopakiem byliśmy w Polsce i mieszkanie było puste to to w ogrodzie nic nie zmieniło położenia. wiec przestępczość zerowa.Z pracą to jest tak, że jak chce się znaleźć to się znajdzie, ale jest o wiele ciężej niż w dużych miastach. Głównie zatrudnienie można znaleźć w warehousach. Jedynie narzekamy na wode, bo tutaj jest za dużo chemikalii. Bez filtra ani rusz.
Polecam Hemel do mieszkania jak się ogarniecie, ale na taki wyjazd w ciemno może być trudno...
Paulinka181994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 19:01   #7
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Plany wyjazdu do UK- pytanie do Was.

Cytat:
Napisane przez Edyta1990 Pokaż wiadomość
Ewentualnie, moze same zechcecie polecic jakies sensowne miasta w tych okolicach?
Oczywiscie, mamy swiadomosc, ze w UK skonczyly sie zlote czasy jak przed laty, wciaz uwazamy jednak, iz bedzie nam tam latwiej zaczac niz w naszym pieknym, choc niewdziecznym kraju. Kwestia silnej motywacji i twardego tylka.
Ja mieszkam w Swansea i od siebie mogę polecić to miasto (Walia). Ok 3 godziny od Bristolu, więc nie jest tak źle, piękna nadmorska lokalizacja i bardzo przyjazne miasto. Jeśli planujecie wyjazd to doradzałabym jakoś w okolicach lata, kiedy jest łatwiej.
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-29, 20:26   #8
AshaL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 363
Dot.: Plany wyjazdu do UK- pytanie do Was.

Wydaje mi się, że w małych miasteczkach to raczej patologii nie spotkasz :P. W dużych miastach - zależy w jakiej dzielnicy mieszkasz... im drożej tym mniej patologicznych ludzi, jak wszędzie zresztą. W dużych miastach z pewnością łatwiej o pracę, ale na dobry początek to bym Wam radziła szukać pracy przez te lepsze agencje, które mają jednak inne prace niż prace na produkcjach czy magazynach. Chociażby manpower jest taką agencją.
AshaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 20:26   #9
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Plany wyjazdu do UK- pytanie do Was.

Cytat:
Napisane przez Paulinka181994 Pokaż wiadomość
Z chłopakiem mieszkamy w Hemel Hempstead. Od Luton 40 min może mniej samochodem.Miasteczko jest małe. Dużo zieleni. Cisza, spokój. Tutaj nie boję się wieczorem wyjść. Jak z chłopakiem byliśmy w Polsce i mieszkanie było puste to to w ogrodzie nic nie zmieniło położenia. wiec przestępczość zerowa.Z pracą to jest tak, że jak chce się znaleźć to się znajdzie, ale jest o wiele ciężej niż w dużych miastach. Głównie zatrudnienie można znaleźć w warehousach. Jedynie narzekamy na wode, bo tutaj jest za dużo chemikalii. Bez filtra ani rusz.
Polecam Hemel do mieszkania jak się ogarniecie, ale na taki wyjazd w ciemno może być trudno...
Mieszkasz tak blisko
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 21:08   #10
Edyta1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 80
Dot.: Plany wyjazdu do UK- pytanie do Was.

Paulinka, a moze Bedford kojarzysz? Bo tak sie zlozylo, ze moj TZ spotkal sie ze znajomym, ktory tam juz kilka lat urzeduje i zaoferowal pomoc w poszukaniu pokoju itp.
Edyta1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 10:05   #11
AshaL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 363
Dot.: Plany wyjazdu do UK- pytanie do Was.

Cytat:
Napisane przez Edyta1990 Pokaż wiadomość
Paulinka, a moze Bedford kojarzysz? Bo tak sie zlozylo, ze moj TZ spotkal sie ze znajomym, ktory tam juz kilka lat urzeduje i zaoferowal pomoc w poszukaniu pokoju itp.
Bradford to niestety największe skupisko ciapatych. Nie wiem czy istnieje miasto w którym jest ich więcej. I Bradford jest brzydkie, bardzo. No ale z drugiej strony w kinie w Bradford można zobaczyć polskie filmy .
AshaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-31, 10:15   #12
Edyta1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 80
Dot.: Plany wyjazdu do UK- pytanie do Was.

AshaL, Bedford, nie Bradford. Chodzi o Bedford, na poludniu.
Edyta1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 17:07   #13
AshaL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 363
Dot.: Plany wyjazdu do UK- pytanie do Was.

Cytat:
Napisane przez Edyta1990 Pokaż wiadomość
AshaL, Bedford, nie Bradford. Chodzi o Bedford, na poludniu.
Oł faktycznie . Przepraszam ale mam takie obrzydzenie do tego miasta, że jak widzę jakąś nazwę do niego podobną to mój mózg generuje wizje tego miejsca . Przepraszam za pomyłkę raz jeszcze
AshaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 15:19   #14
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Plany wyjazdu do UK- pytanie do Was.

Moja znajoma mieszka w tym całym bedford i dobrze jej sie mieszka.


Wysłane przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 15:39   #15
Paulinka181994
Raczkowanie
 
Avatar Paulinka181994
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Hemel Hempstead
Wiadomości: 160
Dot.: Plany wyjazdu do UK- pytanie do Was.

Cytat:
Napisane przez Edyta1990 Pokaż wiadomość
Paulinka, a moze Bedford kojarzysz? Bo tak sie zlozylo, ze moj TZ spotkal sie ze znajomym, ktory tam juz kilka lat urzeduje i zaoferowal pomoc w poszukaniu pokoju itp.
Niestety kojarzę tylko z nazwy. :/ Parę razy ta nazwa padła z ust znajomych z byłej pracy, ale zbytnio się nie przysłuchiwałam, wiec nie mogę pomóc.
No, ale jak by znajomy Twego Tż pomógł to już jakiś punkt zaczepienia.
Paulinka181994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 19:05   #16
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: Plany wyjazdu do UK- pytanie do Was.

w bedford jest chyba dużo polaków. nigdy nie byłam, ale mam znajomą, która pracuje tam w polskim radio
__________________
Zielona Wyspa

ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 19:12   #17
Edyta1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 80
Dot.: Plany wyjazdu do UK- pytanie do Was.

Teraz to chyba wszedzie na Wyspach masa Polakow.
Edyta1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 11:29   #18
Younger
Przyczajenie
 
Avatar Younger
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 29
Dot.: Plany wyjazdu do UK- pytanie do Was.

Hej, może znacie jakiś hostel w Bristolu albo okolicach? który możecie polecic
Younger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-05 12:29:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:12.