Dziewczyna i antykoncepcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-07, 16:58   #1
_pantograf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 221

Dziewczyna i antykoncepcja


Od kilku dni biję się z myślami odnośnie jednej kwestii, więc postanowiłem podzielić się nią tutaj, może ktoś powie coś ciekawego.

Jestem z bardzo fajną dziewczyną od kilku miesięcy i ostatnio wyszła ona z propozycją zmiany metody antykoncepcji z gumek na tabletki. Z jednej strony podoba mi się swoboda, która za tym idzie, bo kochamy się często i spontanicznie, ale z drugiej uruchamia to u mnie w głowie pewien sygnał alarmowy.

Kwestią nie jest dyscyplina (jest skrupulatna, stosowała już kiedyś) ani rozbieżność planów na przyszłość (oboje nie chcemy mieć jeszcze dzieci, przynajmniej tak mówi). To, czego się obawiam, to praktycznie całkowita utrata kontroli nad aspektem antykoncepcji i tak naprawdę oddania jej w inne ręce. Uprzedzając pytania, generalnie mam do niej zaufanie i nie chodzi konkretnie o nią, bo jestem przekonany, że w przypadku innej dziewczyny, obawy byłyby te same.

Mam znajomego, żonatego z dzieckiem, który nie chciał kolejnego, ale żona chciała i odstawiła tabletki nic mu nie mówiąc. I mają kolejne. Ze swojego doświadczenia z innymi kobietami również mogę powiedzieć, że czasem potrafią zachowywać się kompletnie nieracjonalnie.

Rozmawialiśmy o tym, rozumie moje obawy. Zastanawiam się, czy ktoś tutaj miał podobne przemyślenia.
_pantograf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 17:11   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Czyli jednak jej nie ufasz i na dodatek tłumaczysz to seksistowskimi bzdurami typu "one" (w domyśle wszystkie kobiety) potrafią zachowywać się irracjonalnie.

Jeśli jednak ona z jakiegoś powodu nie ma problemu z tym, że jej nie ufasz i uważasz, że będzie cię oszukiwać, to przypomnij jej o istnieniu innych metod antykoncepcji: spirala oraz implanty. Na tych cię nie oszuka, bo do ich usunięcia są raczej potrzebne osoby trzecie
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 17:13   #3
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

To Ty nie wiesz czy ona chce mieć dziecko czy nie, że się boisz że odstawi? Przecież gdyby chciała mieć dziecko, nie proponowałaby antykoncepcji.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 17:19   #4
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Jesteś z nią od kilku miesięcy, więc praktycznie jej nie znasz. Nie wiesz, jakie ma cele w życiu i jak widzi Waszą dalszą znajomość.

Jeśli nie chcesz płacić alimentów przez najbliższe dwie dekady, sam się o to postaraj!
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 17:20   #5
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
To Ty nie wiesz czy ona chce mieć dziecko czy nie, że się boisz że odstawi? Przecież gdyby chciała mieć dziecko, nie proponowałaby antykoncepcji.
Nie proponowałaby antykoncepcji gdyby wiedziała,że on również chce dziecko.
W sytuacji gdy ona chce,a on nie tabletki antykoncepcyjne to idealne wyjście. Powie mu,że bierze a gdy zajdzie w ciążę zwali sprawę na to,że nie zadziałały w koncu żadna antykoncepcja nie daje 100% pewnosci.

Autorze ja uważam,że jej nie ufasz i tyle. Gdybyś jej ufał,takie myśli w ogóle nie przyszły by ci do głowy wiem z własnego doświadczenia, zaczęłam brać pigułki jak miałam 16lat, i mój chłopak, a obecny mąż nigdy mnie nie zapytał czy na pewno wzięłam pigułkę,albo czy abym nie zapomniała itp. Ufał mi i tyle.
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 17:21   #6
853a0c023c8a9e5f803a016f611fdc89ff0c353a_61296e91a3ed2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 238
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Tak, rozumiem.
Żadnemu facetowi nie oddałabym wyłącznej kontroli nad sprawami antykoncepcji, więc rozumiem obawy.


Cytat:
Napisane przez _pantograf Pokaż wiadomość
Mam znajomego, żonatego z dzieckiem, który nie chciał kolejnego, ale żona chciała i odstawiła tabletki nic mu nie mówiąc. I mają kolejne. Ze swojego doświadczenia z innymi kobietami również mogę powiedzieć, że czasem potrafią zachowywać się kompletnie nieracjonalnie.
a ten tekst jest pięknym, klasycznym idiotyzmem, w którym musiały na siłę paść określenia kobieta + irracjonalny/nielogiczny

odstawienie antykoncepcji w sytuacji, gdy kobieta chciała mieć dziecko bez czyjejś zgody, nie jest irracjonalne, jest całkowicie racjonalne,
to po prostu całkowicie racjonalne oszustwo

nieracjonalne jest odstawić antykoncepcję i nie chcieć dziecka

Jeśli masz potrzebę pisania głupkowatych wstawek, to naucz się przynajmniej układać teksty które są logicznie spójne

Edytowane przez 853a0c023c8a9e5f803a016f611fdc89ff0c353a_61296e91a3ed2
Czas edycji: 2017-01-07 o 17:22
853a0c023c8a9e5f803a016f611fdc89ff0c353a_61296e91a3ed2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 17:38   #7
adeedra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 1 268
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez _pantograf Pokaż wiadomość
Mam znajomego, żonatego z dzieckiem, który nie chciał kolejnego, ale żona chciała i odstawiła tabletki nic mu nie mówiąc. I mają kolejne. Ze swojego doświadczenia z innymi kobietami również mogę powiedzieć, że czasem potrafią zachowywać się kompletnie nieracjonalnie.
Co w tym nieracjonalnego?
adeedra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-07, 17:40   #8
_pantograf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 221
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Cytat:
Czyli jednak jej nie ufasz i na dodatek tłumaczysz to seksistowskimi bzdurami typu "one" (w domyśle wszystkie kobiety) potrafią zachowywać się irracjonalnie.
Lol. Piszę na podstawie własnego doświadczenia życiowego i dalej to podtrzymuję. To, że doczepisz do tego jakąś etykietkę, niewiele zmienia.

Cytat:
Jeśli jednak ona z jakiegoś powodu nie ma problemu z tym, że jej nie ufasz i uważasz, że będzie cię oszukiwać[...]
Nie, nie napisałem, że uważam, że będzie mnie oszukiwać, takie przedstawienie sprawy jest nadinterpretacją. Napisałem, że czuje się niekomfortowo oddając całkowicie kontrolę nad antykoncepcją.

A co do tego, czy ma problem, czy nie, to po prostu ludzie ze sobą rozmawiają i starają się zrozumieć drugą stronę, a nie widzą to w tak czarno-biały sposób.

Cytat:
Jesteś z nią od kilku miesięcy, więc praktycznie jej nie znasz. Nie wiesz, jakie ma cele w życiu i jak widzi Waszą dalszą znajomość.

Jeśli nie chcesz płacić alimentów przez najbliższe dwie dekady, sam się o to postaraj!
W sumie masz chyba rację AlaZala.

Cytat:
Autorze ja uważam,że jej nie ufasz i tyle. Gdybyś jej ufał,takie myśli w ogóle nie przyszły by ci do głowy wiem z własnego doświadczenia, zaczęłam brać pigułki jak miałam 16lat, i mój chłopak, a obecny mąż nigdy mnie nie zapytał czy na pewno wzięłam pigułkę,albo czy abym nie zapomniała itp. Ufał mi i tyle.
Wiesz, 16 lat to czas trochę taki moment, gdy jeszcze patrzy się na świat trochę przez różowe okulary ja mam już trochę więcej i patrzę z dużo większym pragmatyzmem.

Cytat:
odstawienie antykoncepcji w sytuacji, gdy kobieta chciała mieć dziecko bez czyjejś zgody, nie jest irracjonalne, jest całkowicie racjonalne,
to po prostu całkowicie racjonalne oszustwo

nieracjonalne jest odstawić antykoncepcję i nie chcieć dziecka
Tu masz w rację.
_pantograf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 17:45   #9
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez _pantograf Pokaż wiadomość
Lol. Piszę na podstawie własnego doświadczenia życiowego i dalej to podtrzymuję. To, że doczepisz do tego jakąś etykietkę, niewiele zmienia.



Nie, nie napisałem, że uważam, że będzie mnie oszukiwać, takie przedstawienie sprawy jest nadinterpretacją. Napisałem, że czuje się niekomfortowo oddając całkowicie kontrolę nad antykoncepcją.

A co do tego, czy ma problem, czy nie, to po prostu ludzie ze sobą rozmawiają i starają się zrozumieć drugą stronę, a nie widzą to w tak czarno-biały sposób.



W sumie masz chyba rację AlaZala.



Wiesz, 16 lat to czas trochę taki moment, gdy jeszcze patrzy się na świat trochę przez różowe okulary ja mam już trochę więcej i patrzę z dużo większym pragmatyzmem.



Tu masz w rację.
Nie, dla nas ciąża to była ostatnia rzecz której byśmy chcieli, dlatego zdecydowaliśmy się na najlepszą i najbardziej pewna antykoncepcję i właśnie tutaj właśnie nasz wiek pokazał, że potrafiliśmy podejść do tematu dojrzałe, a nie patrzeć na świat przez różowe okulary

Ps. Już trochę lat nam minęło i nadal uważam tak samo, nigdy nie podejrzewałabym,że mąż mógłby np. Przebić gumkę,bo on chce dziecko a ja nie.. a on by nigdy nie pomyślał,że przestałam brać pigułki nie informując go o tym.

I dalej podtrzymuje to,że jej do końca nie ufasz.

Edytowane przez xXBlankaXx
Czas edycji: 2017-01-07 o 17:55
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 17:46   #10
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Też uważam, że jej nie ufasz. Tu nie chodzi o Twoja opinie o ogóle kobiet, które znasz ( swoja drogą świetne towarzystwo), a o Wasze prywatne sprawy. Każdy seks to ryzyko wpadki, lepiej go więc uprawiać z osobą zaufaną. Skoro zaproponowała tabletki, to dotychczasowa metoda jej widocznie nie odpowiada. Tak czy siak musicie znaleźć konsensus.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 18:26   #11
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-07, 18:44   #12
_pantograf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 221
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Cytat:
Nie, dla nas ciąża to była ostatnia rzecz której byśmy chcieli, dlatego zdecydowaliśmy się na najlepszą i najbardziej pewna antykoncepcję i właśnie tutaj właśnie nasz wiek pokazał, że potrafiliśmy podejść do tematu dojrzałe, a nie patrzeć na świat przez różowe okulary
No to w sumie fajnie. Pozdrawiam.

Cytat:
Też uważam, że jej nie ufasz.
Z tym zaufaniem, myślę, że bardziej chodzi o zaufanie ogólnie. Jestem przekonany, że gdyby to była inna dziewczyna w podobnej sytuacji, również bym się nad tym zastanawiał. Może faktycznie relacja potrzebuje jeszcze trochę czasu, na razie fajnie się rozwija.

Cytat:
Wiesz na pewno, że nawet przy braniu tabletek można zajść w ciążę - jakbyś się zachował w takiej sytuacji? Podejrzewam, że padły by oskarżenia w stronę dziewczyny, że oszukiwała i "wrobiła Ciebie w bachora". Nie byłoby tak?
Nie wiem, jak bym się zachował w takiej sytuacji. Nigdy w niej nie byłem.
_pantograf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 18:49   #13
adeedra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 1 268
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Gdyby był kobietą i stwierdzał, że misiaq zaproponował jej odstawienie tabletek i przestawienie się na prezerwatywy, a ona tak nie chce, bo woli sama mieć kontrolę nad antykoncepcją, to spoko, nie ma problemu. A jak on chce się tym zajmować to nagle brak zaufania jest tak jaskrawo widoczny, że nie do przeoczenia?

Może to ona nie ufa jemu i dlatego chce brać tabletki?
Może oboje sobie nie ufają?
adeedra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 18:59   #14
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Ale w czym problem? Po prostu powiedz jej, że mimo jej pigułek nadal chcesz używać używać prezerwatyw.

Wiele osób używa dwóch metod antykoncepcji, żeby być 100% pewnym, więc nie jest to nic szczególnego. Zwłaszcza w erze chorób przenoszonych drogą płciową.

Zresztą ona pewnie też chce przejść na pigułki, żeby być pewniejsza, w końcu pigułki mają lepszy wskaźnik Pearla, więc dlaczego miałoby to dla niej być problematyczne.

Gdyby mi facet zaproponował, że chce używać prezerwatywy byłabym przeszczęśliwa, serio. Problem raczej z tymi, którzy zrzucają odpowiedzialność za antykoncepcję na kobietę, bo "prezerwatywa niewygodna", albo inne głupie wytłumaczenie.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2017-01-07 o 19:02
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 19:16   #15
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Ale w czym problem? Po prostu powiedz jej, że mimo jej pigułek nadal chcesz używać używać prezerwatyw.

Wiele osób używa dwóch metod antykoncepcji, żeby być 100% pewnym, więc nie jest to nic szczególnego. Zwłaszcza w erze chorób przenoszonych drogą płciową.

Zresztą ona pewnie też chce przejść na pigułki, żeby być pewniejsza, w końcu pigułki mają lepszy wskaźnik Pearla, więc dlaczego miałoby to dla niej być problematyczne.

Gdyby mi facet zaproponował, że chce używać prezerwatywy byłabym przeszczęśliwa, serio. Problem raczej z tymi, którzy zrzucają odpowiedzialność za antykoncepcję na kobietę, bo "prezerwatywa niewygodna", albo inne głupie wytłumaczenie.
Po co truć się pigułkami i używać prezerwatywy ?
Będąc w związku... Co innego przelotny,niezobowiązując y seks. Wtedy wiadomo,że zabezpieczenie przed chorobami to podstawa,ale raczej jak się z kimś jest, to ten temat przerabia się na poczatku i co do chorób mamy pewność.
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 19:28   #16
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez xXBlankaXx Pokaż wiadomość
Po co truć się pigułkami i używać prezerwatywy ?
Będąc w związku... Co innego przelotny,niezobowiązując y seks. Wtedy wiadomo,że zabezpieczenie przed chorobami to podstawa,ale raczej jak się z kimś jest, to ten temat przerabia się na poczatku i co do chorób mamy pewność.
To twoja opinia.

Masz do niej prawo, ale niektórych osób ona nie obchodzi - odpowiadałam autorowi, nie tobie.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 19:39   #17
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Prawda jest taka, że jej nie ufasz. I bardzo dobrze, nie wierz nigdy kobiecie, dobrą radę Ci dam. I generalnie, może zrezygnuj z seksu, bo wiesz, nie istnieje 100% skuteczna metoda anty. Oprócz szklanki wody zamiast.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 20:10   #18
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Dlaczego prawie każda osoba wypowiadająca się w tym wątku powtarza jak mantrę "nie ufasz jej"?

Przecież to jest oczywiste, że Autor jej nie ufa!
Co jest w tym dziwnego? Dlaczego miałby jej ufać?
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 20:17   #19
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez AlaZala Pokaż wiadomość
Dlaczego prawie każda osoba wypowiadająca się w tym wątku powtarza jak mantrę "nie ufasz jej"?

Przecież to jest oczywiste, że Autor jej nie ufa!
Co jest w tym dziwnego? Dlaczego miałby jej ufać?
Bo w związku chodzi o zaufanie ?
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-07, 20:19   #20
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez xXBlankaXx Pokaż wiadomość
Bo w związku chodzi o zaufanie ?
Ale to jest "związek" kilkumiesięczny!
Oni się nawet jeszcze dobrze nie zdążyli poznać!
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 20:25   #21
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez AlaZala Pokaż wiadomość
Ale to jest "związek" kilkumiesięczny!
Oni się nawet jeszcze dobrze nie zdążyli poznać!
Dla mnie nawet kilku miesięczny związek powinien być budowany na zaufaniu a jeśli już zdecydowali się na seks to zaufanie jest bardzo wazne. No ale tutaj wychodzi jego brak, w tak istotnej kwestii jak antykoncepcja.. jestem pewna,że gdyby dziewczyny a autora zaczęła brać pigułki i zdarzyła by się wpadka to autor by ją obwinial. A jak wiadomo wpadka zawsze może się zdarzyć.
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 20:32   #22
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez xXBlankaXx Pokaż wiadomość
Dla mnie nawet kilku miesięczny związek powinien być budowany na zaufaniu a jeśli już zdecydowali się na seks to zaufanie jest bardzo wazne. No ale tutaj wychodzi jego brak, w tak istotnej kwestii jak antykoncepcja.. jestem pewna,że gdyby dziewczyny a autora zaczęła brać pigułki i zdarzyła by się wpadka to autor by ją obwinial. A jak wiadomo wpadka zawsze może się zdarzyć.
Seks uprawiają często zupełnie przypadkowi ludzie, którzy podczas stosunku widzą się pierwszy i ostatni raz w życiu. Mogą nawet nie wiedzieć, jak ta druga osoba się nazywa. Oczywiste jest, że wtedy każdy z nich zabezpiecza się sam w taki sposób, który uważa za najbezpieczniejszy. Czy w takim przypadku też powinno się mówić o zaufaniu, bo zdecydowali się na seks?
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 20:38   #23
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez AlaZala Pokaż wiadomość
Seks uprawiają często zupełnie przypadkowi ludzie, którzy podczas stosunku widzą się pierwszy i ostatni raz w życiu. Mogą nawet nie wiedzieć, jak ta druga osoba się nazywa. Oczywiste jest, że wtedy każdy z nich zabezpiecza się sam w taki sposób, który uważa za najbezpieczniejszy. Czy w takim przypadku też powinno się mówić o zaufaniu, bo zdecydowali się na seks?
Nie, w tym przypadku nie ja mówię o sytuacji gdy ktoś jest w związku. Więc moim zdaniem jeśli ktoś jest w związku, to jednak coś oznacza. Ze czuję się coś do tej osoby, a jeśli nie ufa się partnerce/partnerowi w tak ważnej kwestii to dla mnie to bez sensu
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 21:11   #24
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Spytaj się jej Czemu chce zmienić metodę. Przecież jedna metoda nie wyklucza drugiej. Możecie stosować obie.

Wysłane z mojego HTC Desire 530 przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 23:23   #25
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez AlaZala Pokaż wiadomość
Dlaczego prawie każda osoba wypowiadająca się w tym wątku powtarza jak mantrę "nie ufasz jej"?

Przecież to jest oczywiste, że Autor jej nie ufa!
Co jest w tym dziwnego? Dlaczego miałby jej ufać?
Bo napisał, że "generalnie jej ufa", a jego zachowanie świadczy o tym, że wcale nie?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 23:33   #26
adeedra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 1 268
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;69393321]Bo napisał, że "generalnie jej ufa", a jego zachowanie świadczy o tym, że wcale nie? [/QUOTE]
Bo jej "generalnie" ufa, ale nie na tyle, żeby ryzykować, że ktoś mu za niego zaplanuje wydatki na najbliższych 26 lat.
adeedra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 23:41   #27
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
Bo jej "generalnie" ufa, ale nie na tyle, żeby ryzykować, że ktoś mu za niego zaplanuje wydatki na najbliższych 26 lat.
Czyli generalnie nie ufa. Dlatego, że baby takie już so, przecież widział u kolegi.
Ja za to generalnie nie wiem o czym ten wątek, bo jeśli nie ufa, to powinien pozbawić płodności także siebie. Nie ma zbyt wiele możliwości do wyboru, więc i nie bardzo jest o czym dyskutować.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 23:54   #28
af096d25f0cf772bc51ba27debbec984bc7420f7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 561
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;69393571]Czyli generalnie nie ufa. Dlatego, że baby takie już so, przecież widział u kolegi.
Ja za to generalnie nie wiem o czym ten wątek, bo jeśli nie ufa, to powinien pozbawić płodności także siebie. Nie ma zbyt wiele możliwości do wyboru, więc i nie bardzo jest o czym dyskutować.[/QUOTE]

Nie dlatego, że baby takie już so. Wszystkie ludzie takie już so, że odwalają czasem dziwne akcje. Słyszałem też o mężczyznach podmieniających kobietom tabletki anty na rutinoscorbin, myśląc że się nie skapną.
af096d25f0cf772bc51ba27debbec984bc7420f7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 23:57   #29
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez af096d25f0cf772bc51ba27de bbec984bc7420f7 Pokaż wiadomość
Nie dlatego, że baby takie już so. Wszystkie ludzie takie już so, że odwalają czasem dziwne akcje. Słyszałem też o mężczyznach podmieniających kobietom tabletki anty na rutinoscorbin, myśląc że się nie skapną.
Odnoszę się bezpośrednio do słów autora, który coś takiego twierdził tylko o kobietach. Ciekawe czemu
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 01:41   #30
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Dziewczyna i antykoncepcja

Zdajesz sobie sprawę, że każda metoda może zawieść? Jedynym stuprocentowym sposobem na nieposiadanie dzieci jest powstrzymanie się od współżycia. I to może być dobry pomysł, skoro kompletnie nie ufasz swojej dziewczynie i do tego tak Cię przeraża wizja posiadania dzieci. Prawdopodobnie macie jakieś nieprzepracowane problemy, które powodują ten brak zaufania. A może w ogóle czujesz, że to nie jest właściwa kobieta, tylko objawia się to tylko jak myślisz o ewentualnym dziecku? Zazwyczaj parom, u których wszystko jest ok zazwyczaj nie przeszkadza aż tak bardzo możliwość pojawienia się dziecka.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-10 12:52:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:10.