Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah, and U - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: W którym Emiracie mieszkasz? (możliwość wyboru jednej opcji)
Abu Dhabi 24 30,00%
Ajmān 0 0%
Dubai 33 41,25%
Fujairah 1 1,25%
Ras al-Khaimah 0 0%
Sharjah 7 8,75%
Umm al-Quwain 1 1,25%
W innym państwie Middle East 14 17,50%
Głosujący: 80. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-10, 23:19   #1501
kasia_ziolo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 32
GG do kasia_ziolo
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

cześć.
Wybieram sie niebawem do Dubaju. Czy może któraś z was oriętuje sie czy z jakiegokolwiek lotniska w polsce leci samolot prosto do Dubaju, bo nie uśmiechają mi się przesiadki.
kasia_ziolo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 04:16   #1502
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez kasia_ziolo Pokaż wiadomość
cześć.
Wybieram sie niebawem do Dubaju. Czy może któraś z was oriętuje sie czy z jakiegokolwiek lotniska w polsce leci samolot prosto do Dubaju, bo nie uśmiechają mi się przesiadki.

Witaj Kasiu,

Niestety, nie ma stałych, bezpośrednich połączeń z żadnego miasta w Emiratach z żadnym w Polsce.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 07:42   #1503
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Przekazuję Zaproszenie od Jovikzu:

Cytat:
I would like to invite you all to my first viewing of my art work and jewellery in Manuela's house. Please see the invitation and Location map.

my work can you see also on my web page www.locoglosbi.eu/jovikzu

I hope to see you tomorrow

Thank you and have a nice day
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CW_Flyer_2010-12-12.jpg (70,2 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Villa location map.jpg (76,2 KB, 32 załadowań)
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2010-12-11 o 07:45 Powód: dodanie załączników
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 13:15   #1504
jovikzu
Raczkowanie
 
Avatar jovikzu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 107
Send a message via Skype™ to jovikzu
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez JoannaT83 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!
Ja rowniez jestem w AD juz od miesiaca z rodzina. Mam takie pytanko, czy ktoras z was jest moze z dzieckiem? Bo moj maz pracuje, a ja i moj prawie 2 letni synek strasznie sie nudzimy. Jezeli ktoras z was bedzie miala ochote na przegaduchy to napiszcie, bo ja chetnie porozmawiam sobie po polsku
hej Asia

Ja tez jestem Asia i tez mam corecze ktora w lutym skonczy 2 latka i druga co tera ma 5. ja pracuje ale wtorki mam wolne wiec chetnie sie spotkam!!!!! zapraszam do siebie na herbatke i plac zabaw!!!!!!!!! moj telefon
050 122 54 31
pozdrowionka dla wszystkich bo dawno mnie tu nie bylo


Eva dzieki za wklejenie zaproszenia, ja przed chwilka wrocilam do domu i zaraz znowu wychodze na spotkanie z wami w Rotanie
__________________
Uwierz w siłę swojego umysłu.
Bądź wierny swoim marzeniom i uwierz w siebie aby je spełnić

jovikzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 22:48   #1505
niesfforna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam, wszystkich

od jakiegoś czasu bacznie śledzę wątek Emiratow Arabskich...
Miło wiedzieć, że jest tyle Wizażanek, które świetnie potrafią podpowiedzieć i pokierować...Ze swojej strony dodam, że przede mną szykuje się dopiero wyjazd w przyszłym roczq do Męża, który obecnie przebywa już od kliku miesięcy w Emiratach...Planujemy po narodzinach Naszego Synka (które będą miały miejsce jeszcze w Polsce) od września 2011 zamieszkać już RAZEM Tymczasem pozdrawiam ,,ciepło" z mroźnego i śnieżnego Szczecina ))
niesfforna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 04:26   #1506
jovikzu
Raczkowanie
 
Avatar jovikzu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 107
Send a message via Skype™ to jovikzu
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez BenBai Pokaż wiadomość
rzeczywiscie off top trochę, ale trzeba o czymś gadać :P
u mnie narazie nic się nie rusza z przeprowadzką, tylko codziennie gadam z moim facetem który juz siedzi w Izraelu i pozostaje nam tylko czekać.. eh, teraz tam jest 28 stopni, u mnie mrozy, chcę żeby już czas minął. tak swoją drogą, to chciałabym kiedyś pojechać do jakiegoś arabskiego kraju, żeby zobaczyć jak tam jest. ale chyba w najbliższym czasie to się nie stanie

musze cie chyba troche zmartwic, bo z tego co wiem, nawet dzisiaj sprawdzilam, osoby ktore maja jakikolwiek slad w paszporcie ze przebywaly w Izraelu nie sa wpuszczane na teren Emiratow Arabskich - wedlug tutejszego prawa taki paszport jest po prostu niewazny.......

wiec przed przyjazdem bedzeisz musiala miec wyrobiony nowy paszport bez zadnych stempli czy wiz.

pozdrawiam

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Jumeirah Girl Pokaż wiadomość
Czesc wam wszytskim, wiem wiem dlugo mnie nie bylo

Cieplo pozdrawiam Eve i Jovikzu

mnie tez bardzo dlugo nie bylo i tez serdecznie pozdrawiam!!!!!
__________________
Uwierz w siłę swojego umysłu.
Bądź wierny swoim marzeniom i uwierz w siebie aby je spełnić

jovikzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 16:32   #1507
agnes_bdg
perfumowy zawrót głowy
 
Avatar agnes_bdg
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 045
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

No i cóż, wróciłam z Dubaju, tydzień szybko zleciał a powrót do Pl to był szok termiczny.

Jeśli będę miała okazję, na pewno będę chciała tam wrócić
mam nadzieję, że będzie to prywatny pobyt...

Przy okazji chciałam napisać, że poznałam niesamowitą osobę, p. Ewę z Sharjah, która pracuje jako przewodniczka dla polskich grup.
Gorąco polecam, jeśli ktokolwiek będzie potrzebował jej usług
__________________

Rozpaczliwie poszukuję choć kropli Byzantine Rochas i AA Winter Delice



agnes_bdg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-18, 00:01   #1508
kasia_ziolo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 32
GG do kasia_ziolo
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Mam zamiar niebawem pojechać do Dubaju na pare dni odwiedzić mojego bf. Czy musze miec wize?
kasia_ziolo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 07:03   #1509
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez kasia_ziolo Pokaż wiadomość
Mam zamiar niebawem pojechać do Dubaju na pare dni odwiedzić mojego bf. Czy musze miec wize?

BF to Boy Friend?
Tak, musisz mieć wizę.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 10:08   #1510
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

cosik tu ostatnio cisza!

Zatem pytanko; Jak tam przygotowania do Świąt? Jak to wygląda "na mieście"? Czy poza szałem z zakupami widać zbliżające się Święta Bożego Narodzenia?

Wszelkie informacje mile widziane
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 11:25   #1511
kasia_ziolo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 32
GG do kasia_ziolo
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

niebawem odbieram paszport. czy z nowym paszportem moge wyrobic sobie wize i jaka ta wize musze miec?
kasia_ziolo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-18, 11:37   #1512
bogotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

z przykroscia oglaszam ze polska firma odziezowa TATUUM zamyka swoj sklep w Dubai Mall
ale cos na pocieszenie --znalazlam dzis polskie wafelki Princessa orzechowe czekoladowe i mleczne --oczywiscie kupilam wszystkie 3 rodzaje i zajadam je teraz piszac do was wizazanki
bogotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 16:58   #1513
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez kasia_ziolo Pokaż wiadomość
niebawem odbieram paszport. czy z nowym paszportem moge wyrobic sobie wize i jaka ta wize musze miec?
Kasia, nie mówię tego złośliwie ale coś małą masz wiedzę o Emiratach, a pragniesz tu przyjechać?

Oto link do strony Polskiej Ambasady w Abu Dhabi: http://www.abuzabi.polemb.net/index.php?document=64

... i raz jeszcze skopiuję ze strony Ambasady informację o warunkach wjazdu do Emiratów obywateli Polski:

Cytat:
WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP, niezależnie od celu przyjazdu, podlegają obowiązkowi wizowemu.

Generalnie, zgodnie z zasadą sponsorowania wiz obowiązującą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (dalej: ZEA), wizy udzielane są wyłącznie osobom, dla których uprawniony podmiot miejscowy uzyska promesę w urzędzie imigracyjnym. Tym podmiotem może być osoba fizyczna – obywatel ZEA lub cudzoziemiec przebywający w ZEA na podstawie wizy pobytowej z prawem do pracy. Podmiotem może być także instytucja: hotel, biuro podróży, przedstawicielstwo linii lotniczych (dotyczy to wiz krótkoterminowych, turystycznych).

Nie można otrzymać wizy na granicy bez uprzedniego uzyskania promesy wizy w trybie przewidzianym dla każdej kategorii udzielanych wiz. Nie ma natomiast wymogu posiadania przez obywateli RP wiz tranzytowych w przypadku pozostawania w strefie tranzytowej lotniska. W ZEA cudzoziemcy nie otrzymują zgody na pobyt stały. Szczegółowe informacje o możliwości uzyskania przez obywateli RP wiz wjazdowych do Emiratów można uzyskać w Ambasadzie ZEA w Berlinie: Hiroshimastrasse 18–20, D10785 Berlin, tel. (00 49 30) 51 65 16, faks (00 49 30) 51 65 19 00. Paszport osoby ubiegającej się o wizę musi być ważny, co najmniej 6 miesięcy. W paszporcie nie mogą się znajdować wizy wjazdowe Izraela lub ślady pobytu w tym kraju, gdyż taki paszport jest w myśl przepisów ZEA nieważny.
Cytat:
Napisane przez bogotta Pokaż wiadomość
--znalazlam dzis polskie wafelki Princessa orzechowe czekoladowe i mleczne --oczywiscie kupilam wszystkie 3 rodzaje i zajadam je teraz piszac do was wizazanki
Bogotta, w którym sklepie znalazłaś te wafelki?

Wenila, jak tylko złapię trochę czasu, to porobię kilka zdjęć choinek w mieście
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2010-12-18 o 17:00
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 19:42   #1514
kasia_ziolo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 32
GG do kasia_ziolo
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

EVA to co mi napisałaś to już wiedziałam, ale ponoć na lotnisku w dubaju mogę załatwić sobie taką wizę.

Edytowane przez kasia_ziolo
Czas edycji: 2010-12-18 o 20:11
kasia_ziolo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 09:46   #1515
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez kasia_ziolo Pokaż wiadomość
EVA to co mi napisałaś to już wiedziałam, ale ponoć na lotnisku w dubaju mogę załatwić sobie taką wizę.
Tylko jesli masz Obywatelstwo i Paszport kraju, ktorego obywatele moga taka wize na granicy otrzymac.

Cytat:
Obywatele RP, niezależnie od celu przyjazdu, podlegają obowiązkowi wizowemu. [...]
Nie można otrzymać wizy na granicy bez uprzedniego uzyskania promesy wizy w trybie przewidzianym dla każdej kategorii udzielanych wiz.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 15:23   #1516
bogotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

wafelki znalazlam w West Zone Supermarket i sa pyszne jak to polskie wyroby wprawdzie firme przejelo Nestle ALE TO WCIAZ POLSKI WYROB
bogotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 21:56   #1517
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

ok, zdjęcia oczywiście mile widziane, ale chętnie poczytam jak wyglądają przygotowania do świąt. Oczywiście chodzi o to jak może w takiej sytuacji odnaleźć się chrześcijanin w krajach, gdzie większość wyznaje inną religię. Domyślam się, że święta mają wymiar bardziej komercyjny (zakupy, prezenty...etc) ...czy mylę się?
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 07:06   #1518
bogotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Wszystkim wizazanka w dubaju i tym ktore pojechaly do kraju obchodzic swieta --wszystkiego najlepszego
bogotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 05:43   #1519
ana_alby
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 32
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Wszystkim zycze zdrowych i spokojnych Swiat Bozego Narodzenia oraz pomyslnosci i sukcesow w Nowym Roku 2011 oraz przekazuje nowe wiadomosci z ambasady .Pozdrawiam serdecznie

Szanowni Panstwo,
Pragne Panstwa poinformowac, że podczas Swiąt Bozego Narodzenia odbeda sie msze swiete w języku polskim celebrowane przez o. Andrzeja Derdziuka.
Ponizej program rekolekcyjno swiateczny:

Abu Zabi
23 grudnia godz. 20.15 w small hall przy Katedrze pw. Sw. Józefa – spotkanie rekolekcyjne (bedzie mozliwosc otrzymania opłatka bozonarodzeniowego, bezposrednio od o. Andrzeja)
25 grudnia godz 12.00 w small hall przy Katedrze pw. Sw. Jozefa – msza swieta.

Dubaj
25 grudnia godz. 19.00 w St Francis Church w ***el Ali – msza swieta
26 grudnia godz. 19.00 w St Mary Church w Dubaju – msza swieta

Dla osob zainteresowanych bezposrednim kontaktem z o. Andrzejem, podaje nr tel komorkowego: 0559380473

Korzystajac z okazji, chcialbym Panstwu złozyc najserdeczniejsze zyczenia swiateczne, duzo zdrowia i radosci, oraz wszelkiej pomyslnosci w Nowym Roku.

Rafał Pawlak
Konsul RP
ana_alby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-23, 05:58   #1520
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Wenila Pokaż wiadomość
...... chętnie poczytam jak wyglądają przygotowania do świąt.

Wenila przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia dla Chrześcijanina jest Adwent, nie zakupy i prezety.

W krajach islamskich nie ma ustawowych dni wolnych podczas Świąt Chrześcijańskich jak to jest w Europie i święta trwają krótko, raptem dwa dni gdy ktoś może sobie wziąć w tych dniach urlop.

Wszystkie sklepy i hotele przygotowują dekoracje świąteczne już na miesiąc przed Świętami. Choinki są naprawdę imponujące, wręcz "Emirackie"

W Emirates Palace Hotel stanęła w tym roku choinka, której dekoracja jest najdroższa na świecie..... 11 milionów USD.

Restauracje w mieście organizują obiady i eventy świąteczne. Czuć 'magię świąt' i nawet w niektórych muzułmańskiech domach stanęły choinki.

Przykładowo:

Family Christmas dinners in Abu Dhabi <- KLIK

Santa Claus in Abu Dhabi <- KLIK Father Christmas will be making a personal appearance in Abu Dhabi

Dubai Drums Christmas Drumming Event <- KLIK

Christmas celebrations in the UAE <- KLIK


... i wiele innych atrakcji lunches, presents, holiday tips and more seasonal suggestions
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2010-12-23 o 08:21
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 09:36   #1521
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Dobra wiadomość dla tych, którzy korzystają z pięknej, zimowej pogody i uprawiają jogging w Abu Dhabi

W mieście otworzono 2,4 km trasę ze specjalną powierzchnią gumową która łagodzi nacisk na stopy i kolana podczas biegu.

Tor kosztował 3 mln Dh, ulokowany jest w Al Mushrif, przy Khaleej Al Arabi Street (Musaffah Road), od Abu Dhabi National Bank do Adnoc stacji paliw.

Wkrótce mają powstać kolejne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg AD jogging track.jpg (35,8 KB, 105 załadowań)
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 18:09   #1522
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Wenila przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia dla Chrześcijanina jest Adwent, nie zakupy i prezety.
właśnie o wymiar duchowy mi chodziło. Ciążko pewnie, ale jesli ktoś chce to może. Takie moje zdanie, jeśli nie mamy takiej możliwości żeby uczestniczyć w nabożeństwach to bardziej się docenia...o tradycyjnych roratach zapewne można pomarzyć


co do tych ozdób ......o masakra?? ze złota? szok
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 20:53   #1523
r k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 47
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Czesc Dziewczyny

z okazji nadchodzacych Swiat Bozego Narodzenia zycze Wam zdrowia szczescia radosci oraz samych sukcesow A także spelnienia najskrytszych marzen...
Renata

PS w tym roku nie bylo ciekawych lastow do Dubaju... niestety
r k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-24, 07:54   #1524
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Wesołych, Ciepłych, Rodzinnych i pełnych Miłości
Świąt Bożego Narodzenia!!!

Z Bliskiego Wschodu


__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-24, 21:31   #1525
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Christmas worship services in Abu Dhabi, UAE churches


Cytat:
ST. JOSEPH’S CATHEDRAL - ABU DHABI
CONFESSIONS throughout the week. Daily 6:15 a.m. – 7:15 a.m. & 6:30 p.m. – 8:00 p.m.
Dec. 17th, 18th & 19th Fourth Sunday of Advent – Masses as usual
Dec. 24th, Friday CHRISTMAS EVE: Masses in the morning – 6.20 am, 7.45 am and 9.00 am


CHRISTMAS VIGIL:
08:00 p.m. PENITENTIAL RITE with GENERAL ABSOLUTION
08:15 p.m. CHRISTMAS MASS (Outdoor)
11:00 p.m. CAROL SINGING by all faithful
11:45 p.m. PENITENTIAL RITE with GENERAL ABSOLUTION
12:00 MIDNIGHT CHRISTMAS HIGH MASS
Dec. 25th, Sat CHRISTMAS DAY MASSES
07:00 a.m. English (Church) ____ 04:00 p.m. English (Outdoor)
08:00 a.m. English (Outdoor) ____05:00 p.m. English (Outdoor)
09:00 a.m. French (Church) ____05:00 p.m. Tamil (Joseph’s Hall)
09:15 a.m. English (Outdoor) ____ 05:15 p.m. Urdu (Church)
10:00 a.m. English (Joseph’s Hall) ____ 05:30 p.m. Spanish (Assisi Hall)
10:00 a.m. German (Assisi Hall) ____ 06:00 p.m. English (Outdoor)
10:30 a.m. Arabic (Church) ____ 06:30 p.m. English (Joseph’s Hall)
10:30 a.m. Konkani (Outdoor) ____ 07:00 p.m. Arabic (Church)
12:00 Noon Italian (Church) ____ 07:15 p.m. English (Outdoor)
12:00 Noon Polish (Assisi Hall) ____ 08:15 p.m. Malayalam (Church)
04:00 p.m. Sinhala (Church) ____ 08:30 p.m. Filipino (Outdoor)


Dec. 26th, Sun LITURGY OF THE FEAST OF THE HOLY FAMILY

Dec. 28th, Tue FEAST OF THE HOLY INNOCENTS – Blessing of children after 7.00 p.m. mass

Dec. 31st, Fri NEW YEAR’S EVE:

Masses in the morning – 6.20 am, 7.45 am and 9.00 am
06:00 p.m. French Mass (Church)
07:00 p.m. Holy Hour of Adoration (Outdoor)
08:00 p.m. Holy Mass (Outdoor) – Mother of God
10:00 p.m. Holy Hour of Adoration (Outdoor)
11:00 p.m. – Midnight HOLY MASS (Outdoor) – Mother of God


Jan. 1st, Sat NEW YEAR’S DAY: MOTHERHOOD OF MARY: DAY FOR WORLD PEACE
MASSES: 07:00 a.m. English (Church)
08:00 a.m. English (Outdoor) 05:15 p.m. Urdu (Church)
09:15 a.m. English (Outdoor) 06:00 p.m. English (Outdoor)
10:30 a.m. Arabic (Church) 06:00 p.m. Tamil (Assisi Hall)
12:00 Noon English (Church) 07:00 p.m. Arabic (Church)
03:30 p.m. Malayalam (Outdoor) 07:15 p.m. English (Outdoor)
04:00 p.m. English (Church) 07:15p.m. Sinhala (Assisi Hall)
05:00 p.m. English (Outdoor) 08:30p.m. Filipino (Outdoor)


ON NEW YEAR’S DAY from 1:30 p.m. to 8:30 p.m – OPEN HOUSE for parishioners who are alone.
ALL COLLECTIONS ON NEW YEAR ARE FOR THE LEPERS, ORPHANS & THE NEEDY.


Jan. 2nd FEAST OF THE EPIPHANY OF THE LORD (Mass timings as usual)
Holy Masses and worship services around the UAE for Christmas and New Year's
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 11:59   #1526
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

!!! Happy New Year !!!

MMXI



__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 12:13   #1527
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Tam to dopiero fajerwerki będą i świętowanie Nowego Roku
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 12:57   #1528
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

01.01.2011





__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 03:30   #1529
jovikzu
Raczkowanie
 
Avatar jovikzu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 107
Send a message via Skype™ to jovikzu
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam wszystkich i wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!!

my 31 frudnia wybralismy sie z coreczkami w strone Omanu. pozwiedzalismy okolice jeszcze za RAK, powspinalismy sie na gory, ale niestety nie zdazylismy isc na plaze. W drodze powrotnej znalezlismy Ice Park, do ktorego mam nadzieje sie wybierzemy, a polnoc spedzilismy stojac na pustynnym polu wraz z wieloma opodal innymi samochodami, ogladajac spektakularne fajerwerki wystrzeliwujace z i obok Burj Khalifa. Nawet nasza niespelna 2 letnia corcia byla zachwycona

a tak w ogole takie rozswietlone niebo to fajny prezent bo 31 grudnia mamy rocznice slubu

1 stycznia z westchnieniem ogladalam piekne zdjecia zmrozonych drzew w internecie - sliczna taka zima - i za tesknilam zaspacerem o swicie gdy snieg trzeszczy pod butami a ja mam przed przed soba piekne gorskie widoki!!



pozdrawiam wszystkich i zycze wszystkim pieknej pogody!
__________________
Uwierz w siłę swojego umysłu.
Bądź wierny swoim marzeniom i uwierz w siebie aby je spełnić

jovikzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 10:09   #1530
Zollerki
Raczkowanie
 
Avatar Zollerki
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 33
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Czesc!

Ewa, czy ja juz moge oficjalnie zakreslic sie w sondzie ;-) bo od 3.01 jestem w Abu...

I w ogole juz dawno nie moglam sie doczekac przyjazdu, bo jednak tutaj lato w pelni, a w Europie bzszz... zima ;-) . Teraz jestem w trakcie przenosin z naszego starego 2M do nowego 3M.. hihi.. Dobrze chociaz, ze moje Malenstwo szybko sie do klimatu przyzwyczailo, bo wszytsko idzie nam super sprawnie..

Niebawem odezwe sie co i jak, ale teraz ogarniam jeszcze mnostwo kartonow ;-)

PS. Takie pytanko dla uzależnionej od mizerii... potzrebna mi smietana, taka zwykla 18%, albo w zasadzie jakakolwiek.. Ewa, Skarbnico Wiedzy, wiesz cos na ten temat ;-)

Buziaczki!
Zollerki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-07 20:07:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:58.