Egipt - zbiorczy - Strona 253 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-02, 07:19   #7561
OnaZakupoholik
Zakorzenienie
 
Avatar OnaZakupoholik
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 18 444
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Wklejam kilka fotek.

Za bardzo czasu na relację nie mam, jakies tam przemyślenia to może później. Temperatura oscylująca w granicach 30 st, nocą nic nie trzeba było na siebie narzucać, ale komary straszne wieczorem. Naprawdę nie wiem jak ludzie wytrzymują tam w lipccu czy sierpniu...

Niestety dopadła mnie mini zemsta faraona. Zresztą kilkanaście osób się skarżylo na dolegliwości, z różnych hoteli.

Nic mnie tak nie osłabiało jak nachalność... "one dolar" z każdej strony, cos strasznego. Niby tyle się o tym słyszy, ale słyszeć i przezyc to jednak coś zupełnie innego.

Ceny naprawdę niskie, aż byłam zdziwiona.
Piękne zdjecia
OnaZakupoholik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-02, 07:36   #7562
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez NinonneLaFay Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja wam powiem, że od lat chciałam zwiedzić Egipt ale jestem bardzo wrazliwa na wysoką temperature i zmiane zywienia - obawiam się mitycznej biegunki, bo ze mną bywa źle jak mnie coś takiego dopadnie...
Co do temperatury to poprzedniczka już odpowiedziała. Co do biegunki to przed wyjazdem idziesz do apteki, kupujesz zapas tabletek o nazwie endiex (bez recepty) i przy pierwszych objawach ze strony układu pokarmowego przyjmujesz lek. Endiex to nifuroksazyd czyli antybiotyk działający w układzie pokarmowym, tak więc negatywne działanie ma ograniczony zasięg. Przy wczesnym zastosowaniu żadne poważniejsze antybiotyki nie będą potrzebne, a urlop spędzisz jakbyś żadnej choroby nie miała.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 21:32   #7563
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Widzę że sporo piszecie o napiwkach , o tym że ludzie są tam nachalni .
A ja się spotkałam z czymś zupełnie innym , nie wiem może w hotelu w którym byłam mają zakaz jeden był kelner co jak my ktoś dał kasę to latał i soczki do stolika donosił . na basenach sami dawaliśmy bo pan nam zajmował leżaczki i latał po ręczniki . ale nigdy sam nie poprosił . Ogólnie w hotelu się nie spotkałam żeby ktoś chciał jak powiedzieliśmy kierownikowi hotelu w sumie żartem że dawanie ludziom z wózkiem i małymi dziećmi pokoju na piętrze ( 1 gdzie nie ma windy ) to przesada . że powinni o tym myśleć . na drugi dzień mielismy pismo od niego w pokoju że jeśli chcemy , to zaprasza do recepcji i że mają dla nas pokój na parterze . I że jeśli coś jest nie tak mamy do niego przyjść .
A jedną z ważniejszych osób w hotelu była co dziwne kobieta
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 09:27   #7564
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Z tym, że ja pisząc o nachalności w ogóle nie miałam na myśli hotelu . Tam sa inne standardy jednak i na pewno personel jest przeszkolony. Natomiast już metr po wyjściu z hotelu, na promenadzie ze wszystkich stron człowiek był atakowany przez kupujących, tak samo na mieście, poza także. W Luksorze przejścia powrotne były tak sprytnie zrobione, że trzeba było przejść przez mini pasaż, gdzie pod nos podtykali wszystko co się dało (mam film). Facet wcisnął się nam do zdjęcia, nie chciał odejść dopóki nie dostał dolara.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 14:02   #7565
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

zgadzam się z Vivienne - poza hotelem nachalność jest przerażająca. I to mnie najbardziej w Egipcie irytuje. Zupełnie inaczej jest pod tym względem w Turcji
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 21:08   #7566
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

A poza hotelem to się zgodzę . My na szczęście nie daleko mieliśmy kleopatra bazar ( taki market z pamiątkami ) i tam się kupowało . ustalone ceny i święty spokój był resztę małych sklepików można było obejść parkingiem , co większość osób robiła . Bo kleopatra była od naszego hotelu na samym końcu ciągu sklepików .
Byliśmy też raz w centrum handlowym w markecie żeby zobaczyć lokalną spożywkę i kilka rzeczy sobie do degustacji kupić . mniamm....
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 08:27   #7567
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Zgadzam się z Wami. W hotelu na prawdę nie było na co narzekać nikt się o napiwki nie upominał. Ale poza hotelem to już prawdziwy Egipt. W drodze do marketu na każdym kroku chcieli coś wcisnąć ze słowami "one dolar" Pod piramidami to już w ogóle przegięcie. Przewodnik opowiadał nam o tym, że oferują coś niby za darmo i wciskają na siłę, a potem jak się już od nich weźmie to wołają, że tylko za drobne. Nie ma nic za darmo Przez to ten zrazili mnie trochę do tego kraju. Są strasznie natarczywi.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-05, 09:19   #7568
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Mnie najbardziej wkurzyła jedna sytuacja... wykupiliśmy wycieczkę quadami na pustynię. Na miejscu okazało się, że dodatkowo MUSIMY dokupić arafatkę za 7 $ i wypożyczyć gogle za 4$. Oczywiście za osobę. Nikt nas o tym nie poinformował. A w przypadku jakbyśmy się nie zgodzili to musielibyśmy zostać na miejscu i czekać aż reszta wróci. Na moją uwagę, że skoro zapłaciliśmy za wycieczkę to powinno być w cenie, usłyszeliśmy- "W Egipcie nie ma nic za darmo".

No i taka jest prawda... za wszystko chcę pieniądze. Za podanie ręki, za zdjęcie, za wskazanie drogi, za wszystko.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 10:01   #7569
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Niestety prawda z tą ich natarczywością, zaczyna się to odczuwać już od przekroczenia bram lotniska- przed wejściem czają się Egipcjanie którzy niemal na siłę wyrywają walizki turystom aby za opłatą pomóc nieść do autokaru, następnie przekazują walizkę kolejnej osobie przed autokarem a ta za włożenie jej do autokaru (które trwa z sekundę) również chce bakszysz Najgorzej było jednak chyba nad Nilem podczas wycieczki do Luksoru i pod piramidami gdy facet z godzinę za nami łaził i nie rozumiał że nie chcemy kupować żadnych figurek Co prawda przed wyjazdem czytałam o tej nachalności ale nie myślałam że ma ona aż taki stopień, każde wejście do sklepu czy spojrzenie na towar według nich powinno się kończyć zakupem, niemożliwe jest spokojne przejście przez promenadę,ale mimo że jest to denerwujące to po 3 dniach człowiek powoli się przyzwyczaja do tego
Co do hotelu to oczywiście jest spokojniej ale też co chwila ktoś podchodził i coś proponował- a to warkoczyki, a to masaże, a to fotki, a to quady- oczywiście osoby te nie były tak nachalne jak poza hotelem, ale jednak spławianie ich wymagało jakiegoś wysiłku (a ja jestem osoba lubiącą spokój i nie lubię gdy ktoś co chwila zakłóca mi wypoczynek).

Edytowane przez madziunia2
Czas edycji: 2012-11-05 o 10:03
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 21:36   #7570
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Witajcie ja juz po wycieczce, wrocilam wczoraj - przyznam, ze mialam pecha, bo kropil deszcz i troche chmur bylo, tym samym stracilam kilka dni opalania. A na objezdzie pogoda byla wysmienita, tylko wtedy nie bylo czasu na lezenie
Z ta ich natarczywoscia - swieta prawda! Jeden to mnie nawet na sile zaciagnal do swojego sklepu. Wczesniej to probowal mi wciasnac 'za darmo' jakas apaszke i nie rozumial slowa NIE. Jak mu oddawalam to przywiazywal mi do torebki, na glowe, na szyje. No paranoja.
Zrobilam zdjecie osiolka i nagle przylecial jakis facet i krzyczy na mnie, ze mam mu zaplacic i nie odczepil sie dopoki nie dostal pieniedzy. Szok.
Co do hotelu - doplacalam za 5 gwiazdek, opcja fortuna i dostalam hotel 4 gwiazdkowy. Nie wiem czy kojarzycie hotel Festival Le jardin. Wszedzie w internecie (nawet w ofercie Alfa star) jest napisane, ze ma 4 gwiazdki, ale na miejscu kazdy sie zarzekal ze 5! Spytalam jednego kelnera ila ma gwiazdek, to stwierdzil, ze 4 a potem zmienil zdanie... Bylam zniesmaczona tym faktem, bo osoby ktore nie doplacaly do 5 gwiazdek byly w tym samym hotelu. Teraz za bardzo nie wiem do kogo sie zwrocic, bo pewnie i tak mnie oleja w tych biurach. No mowi sie trudno, pecha mam od zawsze

I faktycznie, z recznikow robia cudaki. Dotalam 'w prezencie' labedzie, krokodyla i pawia 'wyrzezbione' z recznikow. Skad oni czerpia te pomysly to nie wiem, ale byly urocze

Ogolnie cala wycieczka na plus, szczegolnie czesc objazdowa.
Aa- lecialam z Alfa star, program Egipt w przekroju plus Kair

Edytowane przez różowiutka
Czas edycji: 2012-11-10 o 21:39
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-12, 15:05   #7571
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Hej Dziewczyny Czy któraś z Was była w Egipcie z 4,5 miesięcznym dzieckiem?

Chcemy z mężem wybrać się do Sharmu w połowie grudnia, nasza córcia będzie wtedy miała właśnie 4,5 miesiąca. Wyjazd nastawiony na wypoczynek - pobyt w hotelu i na plaży. Jeśli wszystko będzie ok, to hotel będziemy rezerwować na dzień przed wylotem. Kilka razy byliśmy już w Egipcie więc wiemy czego się spodziewać. Z jedzonkiem dla małej nie ma problemu ponieważ cały czas będę karmić tylko piersią. W grudniu nie jest już tak gorąco, zresztą godzin słonecznych też jest dużo mniej i nie będzie problemem chronienie małej przed słońcem. Zresztą zarówno przy basenie jak i na plaży są parasole. Z dzieciątkiem nie ma problemu - jest spokojna, nie ma kolek ani żadnych dziwnych przypadłości. Generalnie ja jestem nastawiona na wyjazd natomiast mój małż panikuje.

A Wy macie jakieś doświadczenie w tym zakresie?

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

Różowiutka złóż reklamację do biura podróży - niech oddają dopłatę do 5*. Może nie wiele Ci to da, ale możesz spróbować. Biura podróży są cwane i niezbyt skore do wypłacania odszkodowań, ale reklamacje złóż.

Tak dla przykładu napiszę, że w zeszłym roku lecieliśmy do Sharmu ze Sky Clubem. Wylot miał być 02.11 - akurat wtedy kpt. Wrona wylądował bez podwozia w Warszawie i zablokował dwa pasy startowe. Przez to nasz samolot nie mógł przylecieć z Wa-wy do Katowic. W efekcie do Egiptu polecieliśmy dzień później. Złożyliśmy reklamacji i biuro zdecydowało wypłacić nam 132 zł za 4 osoby Żaden szał dlatego jeszcze wymieniałam z nimi listy, żeby wypłacili wyższe odszkodowanie
W sumie przekazali nam jeszcze 4 vouchery, każdy o wartości 100 zł do wykorzystania przez rok. No, ale nie zdążyliśmy bo Sky zbankrutował.

Natomiast znajomy leciał z nami samolotem z Alfą Star i nie dostał, żadnego odszkodowania.

Mimo to uważam, że należy spróbować i złożyć reklamację.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-12, 18:23   #7572
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Mandragorrka....
Powiem wprost Egipt nie wydaje sie byc idealnym miejscem dla takiego malego bobasa...
Z egiptu wrocilam tydzien temu wiec troszeczke zaobserwowalam:
1. Podroz samolotem dla takiego bobasa do komfortowych nie nalezy ( nie wspominajac o wspolpasazerach) Podroz z wyjacym dzieckiem nienalezy do najprzyjemniejszych (rodzice tez twierdzili, ze aniol nie dziecko)
2. flora bakteryjna w egipcie jest rozna... i nawet jezeli dziecko jest karmione piersia to ty jestes narazona na dorwanie czegos no i dziecko tym samym... ryzyko zbyt duze by narazac takie malenstwo na nieprzyjemnosci....

Na moim wyjezdzie bylo tez sporo mlodych malzenstw z dziecmi i widac bylo, ze nie sa wypoczeci tak jak by chcieli... Nasi wspoltowarzysze wiecej spedzili w pokoju z cierpiacym dzieckiem niz na czerpaniu przyjemnosci z podrozy...
Poza tym dziecko niezwykle sie meczy przy takich podrozach... Co innego bardziej cywilizowane kraje.... ale egipt to chyba najgroszy wybor z mozliwych....Juz chyba lepiej wyspy kanaryjskie gdzie jest zdecydowanie czysciej no i flora bakteryjna podobna...
__________________
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-13, 20:43   #7573
Nikesta
Raczkowanie
 
Avatar Nikesta
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 143
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

A powiedzcie mi drogie wizażanki, czy możecie polecić mi jakiś ciekawy przewodnik nt. Egpitu (Giza i piramidy szczególnie mile widziane). Chciałabym zrobić prezent komuś, kto bardzo chciałby kiedyś pojechać na wycieczkę do Egiptu, jego wielkie marzenie
Myślałam o przewodniku w stylu (ok80zł): http://www.travelco.pl/egipt-przewod...375756487.html
Przeglądałam w Empiku przewodniki z tej serii nt. Toskani i Francji wydawały się bardzo ciekawe.
Na temat Egiptu w księgarniach w moim mieście natomiast znalazłam tylko jedną pozycję, która wydawałaby mi się wartościowa (35zł): http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=1336

Pierwszy ma na pewno więcej pięknych fotografii, jest zachęcający do podróży, że się tak wyrażę
Drugi raczej niewiele fotografii, ale wydaje się być treściwy - zdaje mi się, że jest tam sporo informacji.

Co radzicie?

PS: Będę wdzięczna za każdą odpowiedź, na dniach muszę kupić, jeśli zamówić, to dziś albo jutro bym musiała jednak....
Nikesta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-14, 09:20   #7574
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez Malinn Pokaż wiadomość
Mandragorrka....
Powiem wprost Egipt nie wydaje sie byc idealnym miejscem dla takiego malego bobasa...
Z egiptu wrocilam tydzien temu wiec troszeczke zaobserwowalam:
1. Podroz samolotem dla takiego bobasa do komfortowych nie nalezy ( nie wspominajac o wspolpasazerach) Podroz z wyjacym dzieckiem nienalezy do najprzyjemniejszych (rodzice tez twierdzili, ze aniol nie dziecko)
2. flora bakteryjna w egipcie jest rozna... i nawet jezeli dziecko jest karmione piersia to ty jestes narazona na dorwanie czegos no i dziecko tym samym... ryzyko zbyt duze by narazac takie malenstwo na nieprzyjemnosci....

Na moim wyjezdzie bylo tez sporo mlodych malzenstw z dziecmi i widac bylo, ze nie sa wypoczeci tak jak by chcieli... Nasi wspoltowarzysze wiecej spedzili w pokoju z cierpiacym dzieckiem niz na czerpaniu przyjemnosci z podrozy...
Poza tym dziecko niezwykle sie meczy przy takich podrozach... Co innego bardziej cywilizowane kraje.... ale egipt to chyba najgroszy wybor z mozliwych....Juz chyba lepiej wyspy kanaryjskie gdzie jest zdecydowanie czysciej no i flora bakteryjna podobna...
Hmm mówisz wyspy kanaryjskie? Tam jest chyba teraz chłodno,ale zaraz sobie sprawdzę... To jeszcze pomyślę nad kierunkiem wyjazdu. Jak się uda to gdzieś polecimy, a jak nie to odłożymy wyjazd do momentu, aż mała podrośnie.

Cytat:
Napisane przez Nikesta Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi drogie wizażanki, czy możecie polecić mi jakiś ciekawy przewodnik nt. Egpitu (Giza i piramidy szczególnie mile widziane). Chciałabym zrobić prezent komuś, kto bardzo chciałby kiedyś pojechać na wycieczkę do Egiptu, jego wielkie marzenie
Myślałam o przewodniku w stylu (ok80zł): http://www.travelco.pl/egipt-przewod...375756487.html
Przeglądałam w Empiku przewodniki z tej serii nt. Toskani i Francji wydawały się bardzo ciekawe.
Na temat Egiptu w księgarniach w moim mieście natomiast znalazłam tylko jedną pozycję, która wydawałaby mi się wartościowa (35zł): http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=1336

Pierwszy ma na pewno więcej pięknych fotografii, jest zachęcający do podróży, że się tak wyrażę
Drugi raczej niewiele fotografii, ale wydaje się być treściwy - zdaje mi się, że jest tam sporo informacji.

Co radzicie?

PS: Będę wdzięczna za każdą odpowiedź, na dniach muszę kupić, jeśli zamówić, to dziś albo jutro bym musiała jednak....

Jeśli to ma być książka dla kogoś kto nigdy nie był w Egipcie to wydaje mi się, że bardziej ucieszy się z przewodnika, który zawiera więcej zdjęć. Osobiście w przewodnikach najpierw oglądam zdjęcia, dopiero potem czytam. Chyba, że jest to osoba, która bardzo lubi czytać i interesuje się historią Egiptu to wtedy zdecydowanie przewodnik w którym jest dużo napisane.
Konkretnej pozycji nie polecę - mam jeden przewodnik w którym jest właśnie dość sporo zdjęć plus mało opisów, takie "liznięcie" Egiptu. Kupiłam go na jakiejś wyprzedaży w markecie.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-14, 10:08   #7575
Nikesta
Raczkowanie
 
Avatar Nikesta
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 143
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Jeśli to ma być książka dla kogoś kto nigdy nie był w Egipcie to wydaje mi się, że bardziej ucieszy się z przewodnika, który zawiera więcej zdjęć. Osobiście w przewodnikach najpierw oglądam zdjęcia, dopiero potem czytam. Chyba, że jest to osoba, która bardzo lubi czytać i interesuje się historią Egiptu to wtedy zdecydowanie przewodnik w którym jest dużo napisane.
Konkretnej pozycji nie polecę - mam jeden przewodnik w którym jest właśnie dość sporo zdjęć plus mało opisów, takie "liznięcie" Egiptu. Kupiłam go na jakiejś wyprzedaży w markecie.
Zwiedzenie piramid jest jego wielkim marzeniem. Na pewno sporo wie na temat Egiptu, powstawania tych piramid itd. Ogólnie książek raczej nie czytuje, chociaż jedną podróżniczą, którą mu podetknęłam poczytał i bardzo mu się podobała
Na pewno w najbliższym czasie do Egiptu się nie wybierze, nie ma takich funduszy W Pascalu też jest trochę fotek, ale nie tak jak w WiŻ, który wydaje mi się jest takim przewodnikiem albumowym. Jeśli wzięłabym Pascala to do tego jeszcze kupiłabym na pewno mapę dodatkowo... Hmmm sama nie wiem
Nikesta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-14, 14:43   #7576
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez Nikesta Pokaż wiadomość
Zwiedzenie piramid jest jego wielkim marzeniem. Na pewno sporo wie na temat Egiptu, powstawania tych piramid itd. Ogólnie książek raczej nie czytuje, chociaż jedną podróżniczą, którą mu podetknęłam poczytał i bardzo mu się podobała
Na pewno w najbliższym czasie do Egiptu się nie wybierze, nie ma takich funduszy W Pascalu też jest trochę fotek, ale nie tak jak w WiŻ, który wydaje mi się jest takim przewodnikiem albumowym. Jeśli wzięłabym Pascala to do tego jeszcze kupiłabym na pewno mapę dodatkowo... Hmmm sama nie wiem
Właśnie przewodnik WiŻ jest taki ładny, wypaśny, aż miło się go ogląda. Te z Pascala treściwe ale takie... hmm "papierowe".
Jeśli osoba ta kiedyś chciałaby pojechać do Egiptu na własną rękę to przewodnik z dużą ilością informacji może być lepszy. Natomiast jeśli ewentualnie wybrałby biuro podróży i zorganizowany wyjazd to wtedy przewodnik ze zdjęciami byłby lepszy.
No, ale to już Ty musisz zdecydować (ja się skłaniam do dużej ilości zdjęć ).
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-14, 18:19   #7577
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Dziewczyny mam pytanie, czy mogłybyście polecić mi jakiś fajny, dobry hotel w Dahab? I które BP mają fajne oferty dot. tego kurortu? Myślę o Dahab pod kątem wakacji w przyszłym roku Byłam juz dwa razy w Hurgadzie i 2 w Sharm.
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-14, 18:54   #7578
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez Camilla Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, czy mogłybyście polecić mi jakiś fajny, dobry hotel w Dahab? I które BP mają fajne oferty dot. tego kurortu? Myślę o Dahab pod kątem wakacji w przyszłym roku Byłam juz dwa razy w Hurgadzie i 2 w Sharm.
Byłam w Dahab w hotelu Tropitel. Piękna rafa przy hotelu, zejście z pomostu. Obok słynny Canyon a dalej Blue Hole. Hotel ma oferty All i HB, my wybraliśmy tą drugą opcję i codziennie wieczorkiem jeździliśmy bezpłatnym busikiem do centrum Dahab- bardzo urokliwe miejsce, knajpki przy samej wodzie. Hotel jest w miarę tani w porównaniu do innych w tym rejonie. Jest jeszcze Coralia Club (teraz chyba inna nazwa), jest dość drogi i ma tylko opcję HB. Jest przy nim przepiękna rafa Napoleon Reef, gdzie można spotkać te wielkie ryby Napoleony, niestety nam się to nie udało.
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-14, 20:09   #7579
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
Byłam w Dahab w hotelu Tropitel. Piękna rafa przy hotelu, zejście z pomostu. Obok słynny Canyon a dalej Blue Hole. Hotel ma oferty All i HB, my wybraliśmy tą drugą opcję i codziennie wieczorkiem jeździliśmy bezpłatnym busikiem do centrum Dahab- bardzo urokliwe miejsce, knajpki przy samej wodzie. Hotel jest w miarę tani w porównaniu do innych w tym rejonie. Jest jeszcze Coralia Club (teraz chyba inna nazwa), jest dość drogi i ma tylko opcję HB. Jest przy nim przepiękna rafa Napoleon Reef, gdzie można spotkać te wielkie ryby Napoleony, niestety nam się to nie udało.
A ilu gwiazdkowy był ten hotel i z jakiego BP leciałaś? Dodam może jeszcze że zazwyczaj przy wyborze kierujemy się również (głównie mąż ) ilością i wielkością basenów bo on uwielbia pływać
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem


Edytowane przez Camilla
Czas edycji: 2012-11-14 o 20:15
Camilla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-14, 22:57   #7580
Nikesta
Raczkowanie
 
Avatar Nikesta
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 143
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Właśnie przewodnik WiŻ jest taki ładny, wypaśny, aż miło się go ogląda. Te z Pascala treściwe ale takie... hmm "papierowe".
Jeśli osoba ta kiedyś chciałaby pojechać do Egiptu na własną rękę to przewodnik z dużą ilością informacji może być lepszy. Natomiast jeśli ewentualnie wybrałby biuro podróży i zorganizowany wyjazd to wtedy przewodnik ze zdjęciami byłby lepszy.
No, ale to już Ty musisz zdecydować (ja się skłaniam do dużej ilości zdjęć ).
Wzięłam jednak ten z Pascala Cena WiŻ, była dla mnie na dzień dzisiejszy nie do przełknięcia... ;/ A do Pascala wzięłam rozmówki arabskie, takie podstawowe Sprzedawca, albo raczej kierownik, mówił, że bierze takie przewodniki i że wszystko jest w nich aktualne (godziny otwarcia np.) i że bardzo sobie chwali, więc mnie to tym bardziej przekonało do Pascala
Nikesta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 06:40   #7581
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez Camilla Pokaż wiadomość
A ilu gwiazdkowy był ten hotel i z jakiego BP leciałaś? Dodam może jeszcze że zazwyczaj przy wyborze kierujemy się również (głównie mąż ) ilością i wielkością basenów bo on uwielbia pływać
Chyba ma 4* i jeden basen taki średni. Wtedy leciałam z Alfa Star (2009 rok) Ten hotel właśnie wybierał mój mąż, on też lubi pływać i snoorkować.
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 10:49   #7582
miss90
Zadomowienie
 
Avatar miss90
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 388
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

aaaa niech ktoś mnie weźmie do egiptu..

wahashteny awy ya masr we al bahr al ahmar
miss90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-01, 18:00   #7583
dotaa
Rozeznanie
 
Avatar dotaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 751
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Czy któraś z was była w grudniu w Tabie ? Czy prawdą jest, że pogranicznicy izraelscy zawracają turystów z granicy w Ejlacie i nie ma możliwości wjazdu do Ejlatu i przejazdu do Jerozolimy?
__________________
"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym"
Jan Paweł II

"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości"





Edytowane przez dotaa
Czas edycji: 2013-01-01 o 18:03
dotaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-01, 18:55   #7584
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Moi znajomi byli w grudniu w Tabie. Wybrali się na wycieczkę do Jerozolimy i nie mieli żadnych problemów
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-03, 06:39   #7585
dotaa
Rozeznanie
 
Avatar dotaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 751
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
Moi znajomi byli w grudniu w Tabie. Wybrali się na wycieczkę do Jerozolimy i nie mieli żadnych problemów
Dziękuję za odpowiedź
__________________
"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym"
Jan Paweł II

"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości"




dotaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 18:26   #7586
littleangel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 247
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

hej Chciałabym wybrac się w lutym do Egiptu, i szukam towarzyszki, towarzyszek, żeby nie dopłacać za singla Dodam że mam 20 lat, jestem studenką i jestem z łodzi
littleangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 08:27   #7587
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Hej jakiś czas temu pytałam Was o doświadczenia w podróży z niemowlakiem. Dostałam różne odpowiedź, przemyslalam zmianę kierunku na coś bardziej europejskiego a w efekcie i tak nigdzie nie polecaliśmy. Masz dostał w pracy duże zlecenie i z urlopu nici. Dalej marzy mi się Egipt a póki co oglądam katalogi i zdjecia z poprzednich wyjazdów
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 10:19   #7588
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Hej jakiś czas temu pytałam Was o doświadczenia w podróży z niemowlakiem. Dostałam różne odpowiedź, przemyslalam zmianę kierunku na coś bardziej europejskiego a w efekcie i tak nigdzie nie polecaliśmy. Masz dostał w pracy duże zlecenie i z urlopu nici. Dalej marzy mi się Egipt a póki co oglądam katalogi i zdjecia z poprzednich wyjazdów
Moim zdaniem dobrze zrobiłaś. Podróż do takich krajów z tak malutkim dzieckiem jest dla mnie nieodpowiedzialne. Sama jak leciałam nie mogłam się nadziwić jak można być tak bezmyślnym i zabierać ze sobą małe dziecko... Niektórzy lecieli z kilkumiesięcznym niemowlakiem.... Przecież tam jest zupełnie inna flora bakteryjna.... Napatrzyłam się jak cierpią niektórzy ludzie z powodu zemsty faraona... Sama przeszłam ją lekko bo brałam leki ale było to dosyć dokuczliwe. A co dopiero przeżywa taki maluszek . Poza tym promienie słoneczne..... woda... To też jest szkodliwe dla dziecka a przecież rodzic też chce wypocząć pokorzystać z takkich wakacji . Jak dzieciątko urośnie będzie miało frajde z takich wakacji i będzie miało co opowiadać w szkole czy w przedszkolu .

A urlop nie ucieknie . W maju też są bardzo fajne oferty wakacyjne i dosyć korzystne cenowo
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 20:01   #7589
Tycikata
Wtajemniczenie
 
Avatar Tycikata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 410
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

coś na śmiesznie: wakacje w Egipcie w pigułce -> KLIK <-
__________________
Nawet z mapą
gubię się
bo lubię


- Loesje
Tycikata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-19, 18:51   #7590
Selina
Zadomowienie
 
Avatar Selina
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: czwartorzęd :)
Wiadomości: 1 134
GG do Selina
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Czy któraś z Was była może ostatnio w hotelu Three Corners Sunny Beach w Hurghadzie? Jadę tam pod koniec czerwca i czytałam wiele opinii i są bardzo różne. Przede wszystkim chodzi mi o plażę. Czy rzeczywiście jak jest odpływ, to morze dopiero jest na końcu pomostu? Czy plaża jest błotnista? Czy wieczorem są występy? Jeśli tak,to czy codziennie inne?
Selina jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-17 13:13:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:50.