Masaż dla kobiet w ciąży:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-31, 12:40   #1
megii2
Raczkowanie
 
Avatar megii2
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 229
GG do megii2

Masaż dla kobiet w ciąży:)


Witajcie,
Chciałabym sie z Wami podzielić fajnym miejscem z dobrymi fachowcami.
Bona Mater-w Warszawie troskliwe miejsce dla kobiet. Masaże w ciąży i po ciąży, nauka pierwszej pomocy dla noworodka, Szkoła rodzenia, porady laktacyjne.
Kochane polecam)

Megii2
__________________

Edytowane przez megii2
Czas edycji: 2010-10-31 o 12:41
megii2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 10:13   #2
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Cytat:
Napisane przez megii2 Pokaż wiadomość
Witajcie,
Chciałabym sie z Wami podzielić fajnym miejscem z dobrymi fachowcami.
Bona Mater-w Warszawie troskliwe miejsce dla kobiet. Masaże w ciąży i po ciąży, nauka pierwszej pomocy dla noworodka, Szkoła rodzenia, porady laktacyjne.
Kochane polecam)

Megii2

Jako, że nie mieszkam w Warszawie, a 400 km dalej, to informacja dla mnie trochę nieprzydatna, ale za to możecie mi powiedzieć, czy można stosować masaż w czasie ciąży?
Wiem, że z tym bardziej do wątku o ciąży i macierzyństwie, ale wbrew wszystkiemu informacji tam zbyt wiele nie ma.
Chodzi mi szczególnie o to, czy można stosować masaże szczotką, czy rękawicą na ujędrnienie skóry. Tak samo pozostaje pod znakiem zapytania kwestia preparatów. Te ciążowe, to nie ukrywam, że są bardzo drogie, a jedynie nazwą a nie składem różnią się od innych balsamów.
Macie może jakieś doświadczenie w tej dziedzinie?
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 18:07   #3
Toyota21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydgoszcz/Białystok
Wiadomości: 57
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Pierwszy post wygląda jak reklama więc nie będę komentować, może wypowie się jakaś klientka

Co do masażu kobiety w ciąży: jeśli ciąża przebiega prawidłowo, nie ma ku niemu przeciwwskazań. Zawsze warto zapytać lekarza prowadzącego, który ocenia przyszłą mamę na podstawie jej aktualnych wyników badań. Co do obiekcji niektórych masażystów - to raczej wynika ze szkoły, którą byli uczeni, były kiedyś glosy o m.in. tym, że masaż pobudza produkcję oksytocyny. Przyszła mama nie może też położyć się na brzuchu, stąd masaże wykonuje się w pozycji siedzącej. Masaż w ciąży niesie za sobą podobne ryzyko jak w innych przypadkach: omdlenie itp - stąd konieczność zapytania o zgodę lekarza. Ja osobiście masuję tylko mamy, które pokażą mi pisemną zgodę lekarza prowadzącego.
Toyota21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 11:56   #4
kukielka83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 14
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Spodziewam się maleństwa w maju i codziennie masuję brzuch przy użyciu olejku na rozstępy (Mamamil). Dostałam od instruktorki w szkole rodzenia ulotkę, w której jest pokazane jak można masować brzuszek ciążowy, nie ma tam ani słowa na temat użycia rękawic czy innych przyrządów... Ja robię to gołymi dłońmi.
kukielka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 14:53   #5
KingaRos
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: obecnie i chwilowo w USA od pazdziernika w Poznaniu
Wiadomości: 2
GG do KingaRos Send a message via Skype™ to KingaRos
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Jesli chodzi o Poznan to polecam: Regenaracja Miejskie Spa www.regeneracja-spa.pl
Zabiegi dla kobiet w ciazy
KingaRos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 17:57   #6
Toyota21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydgoszcz/Białystok
Wiadomości: 57
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Kuielka, gratuluje malucha co do rozstępów w ciąży - najlepsza jest zwykła oliwka dla dzieci. Niestety, rozstępy są na tyle złośliwym zjawiskiem że czasem nawet najlepszą pielęgnację można sobie w buty wsadzić - ot, taka złośliwość natury czy genów. Żeby nie śmiecić w innym miejscu dodam tylko, że przyszłe mamy powinny uważać na kremy na rozstępy - a już na pewno nie stosować niczego co nie jet zalecane dla kobiet w ciąży, jeśli nie jesteśmy pewne nowego "genialnego" kremu - lepiej zapytać lekarza lub farmaceutę ( jakoś znajomo brzmi to hasło )
Toyota21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 08:40   #7
sylwiakoszykowa
Rozeznanie
 
Avatar sylwiakoszykowa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: wieś
Wiadomości: 733
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Jako masażystka muszę przyznać że uczono mnie że podczas ciąży nie wolno wykonywać masażu. Chociaż o tym ze szczotą nikt nie wspominał ale radziłabym się wstrzymać
__________________
wieżę tylko sobie nikomu innemu
sylwiakoszykowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-07, 17:14   #8
Rozallia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Ja się dopiero staram o dzidziusia ale jak to przeważnie jest w tym czasie wszędzie w koło widzę pełno tematów, kremów, ćwiczeń dla kobiet w ciąży, niesamowite Nie wiem jeszcze co można by polecić na rozstępy na brzuszku.... ale na opuchnięte nóżki i bolące plecy to polecam w imieniu kuzynki Kasi mamy małej pięknej Marysi coś w stylu masażu w Poznaniu. Zresztą mała Marysia jak się urodziła to nie była taka mała bo 4,4 ważyła więc brzuszek spory był i Kasia próbował różnych zabiegów żeby trochę sobie ulżyć ale zawsze pytała lekarza. A z typowymi masażami pewnie po prostu potrzebny jest fachowiec wyspecjalizowany w masażach dla przyszłych mam. Nie będę się mądrzyć pogadamy za jakiś bliżej nie znany czas
buziaki
Rozallia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 09:59   #9
Kasiafizjo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Cytat:
Napisane przez sylwiakoszykowa Pokaż wiadomość
Jako masażystka muszę przyznać że uczono mnie że podczas ciąży nie wolno wykonywać masażu. Chociaż o tym ze szczotą nikt nie wspominał ale radziłabym się wstrzymać
Sylwio- zweryfikuj swoje wiadomości. Kobietom w ciąży nawet bardziej potrzebny jest masaż niż innym pacjentom. Zmiany, którym ulega ciało, zwłaszcza w III trymestrze aż się proszą o to Oczywiście wszystko pod okiem lekarza prowadzącego- warto zasięgnąć porady. Ja od jakiegoś czasu zajmuję się terapią kobiet w ciąży- polecane zwłaszcza dla tych kobiet, którym nawet masaż jest niewskazany, z uwagi na ryzyko poronień. Pracowałam już z kilkoma pacjentkami i wszystkie bardzo sobie chwaliły. Zwłaszcza, że zrelaksowane, zasypiały mi jeszcze podczas terapii Dla Ciekawych- opowiem więcej
Kasiafizjo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 08:08   #10
veronka0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

no właśnie jak to jest z tym masażem w ciąży? co prawda ja już ciążę mam za sobą, ale masażystka w krakowie do której chodzę (Pani Beato, pozdrawiam twierdzi, że jak najbardziej pomaga. skąd się biorą te rozbieżności?
veronka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 14:44   #11
Kasiafizjo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Veronikoo - rzuć okiem na to: http://www.slideshare.net/SerwisMasa...a-przeciwskaza
Jak widzisz- jest tego trochę. Ale jak mówiła moja pani Doktor- zdrowej ciąży niewiele jest w stanie zaszkodzić
Oczywiście żeby masaż był bezpieczny musi być wywiad. Jeśli Pani Masażystka nie odezwie się ani słowem o cukrzycy, problemach z nerkami, lub o stanie ciąży- ja bym uważała... Znam kobietkę, która po takim masażu dostała krwotoku bo był zbyt silny, zbytnio rozgrzewający. Nie sztuka zrobić sobie kurs masażu kobiet w ciąży ale trzeba wiedzieć co i jak.
Osobiście- polecam i masaż i terapię manualną Ale - jak mówiam wcześniej- najlepiej wcześniej zasięgnąć opinii lekarza i znaleźć dobrego specjalistę.
Kasiafizjo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-06, 16:01   #12
Wolfhunter
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Od mniej więcej roku wykonuję masaże dla Kobiet w ciąży, młodych mam i masaż Shantala. Powiem szczerze że świetna rzecz i jak się stosuje regularnie to można pozbyć się większości negatywnych objawów ciąży a po ciąży prawie natychmiast wrócić do pełni zdrowia i seksapilu

Zapraszam do lektury na www.simply-beauty.pl
Wolfhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 17:20   #13
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Cytat:
Napisane przez Wolfhunter Pokaż wiadomość
Od mniej więcej roku wykonuję masaże dla Kobiet w ciąży, młodych mam i masaż Shantala. Powiem szczerze że świetna rzecz i jak się stosuje regularnie to można pozbyć się większości negatywnych objawów ciąży a po ciąży prawie natychmiast wrócić do pełni zdrowia i seksapilu

Zapraszam do lektury na www.simply-beauty.pl
Shantala?
Specjalisto od masażu - pisze się i mówi "masaż Shantali" - to była kobieta
Po czymś takim nawet nie miałabym ochoty na weryfikację Twoich umiejętności skoro nie potrafisz poprawnie podać nazwy masażu, jaki wykonujesz.

Pozdrawiam
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 07:27   #14
Wolfhunter
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;3572779 5]Shantala?
Specjalisto od masażu - pisze się i mówi "masaż Shantali" - to była kobieta
Po czymś takim nawet nie miałabym ochoty na weryfikację Twoich umiejętności skoro nie potrafisz poprawnie podać nazwy masażu, jaki wykonujesz.

Pozdrawiam [/QUOTE]

Może masz racje gdyby nie fakt że imion i nazw obcojęzycznych się nie odmienia stąd imię sparaliżowanej hinduski którą poznał Frederick Leboyer jest Shantala. Nazwę podaję prawidłowo szanowna Pani Polonistko.
Wolfhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 09:40   #15
katsumi01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 8
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Cytat:
Napisane przez Wolfhunter Pokaż wiadomość
Może masz racje gdyby nie fakt że imion i nazw obcojęzycznych się nie odmienia stąd imię sparaliżowanej hinduski którą poznał Frederick Leboyer jest Shantala. Nazwę podaję prawidłowo szanowna Pani Polonistko.
no to się zrobiło gorąco raczej nie chodzi o umiejętność odmiany tak egzotycznej nazwy, a faktycznie o to co i jak kto potrafi. fajnie ogólnie patrzeć, że ludzie zaczynają interesować się takim świadomym podejściem do życia, sami szukamy zmiany, a nie bezczynnie na nią czekamy więcej miłości kochane, a mniej złośliwości
katsumi01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 10:04   #16
pstro01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Cytat:
Napisane przez veronka0 Pokaż wiadomość
no właśnie jak to jest z tym masażem w ciąży? co prawda ja już ciążę mam za sobą, ale masażystka w krakowie do której chodzę (Pani Beato, pozdrawiam twierdzi, że jak najbardziej pomaga. skąd się biorą te rozbieżności?
wszystko zależy od jakości usług, czyli od masażysty, który ci to robi. w sieci można wyczytać wszystko i na każdy temat, ale raczej trudno znaleźć negatywne opinie o efektywności takiego masażu. myślę, że nie ma rodzaju masażu, który źle by na nas wpływał, chyba, że jest źle robiony.

swoją drogą mamy chyba wspólnych znajomych - chodzę do tego samego salonu co Ty, veronka. Betula na szwedzkiej?
pstro01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 11:56   #17
Ela80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Z niedouczenia

A masaż Shantala/li to nie jest przypadkiem masaż dla niemowląt i dzieci a nie dla kobiet w ciąży?

Co do nazwy to chyba jednak Shantala. Przynajmniej tak mówi Polska Szkoła Masażu Shantala

Edytowane przez Ela80
Czas edycji: 2012-10-07 o 12:02
Ela80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 14:02   #18
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Cytat:
Napisane przez Ela80 Pokaż wiadomość
Z niedouczenia

A masaż Shantala/li to nie jest przypadkiem masaż dla niemowląt i dzieci a nie dla kobiet w ciąży?

Co do nazwy to chyba jednak Shantala. Przynajmniej tak mówi Polska Szkoła Masażu Shantala

Zgadza się. Ciekawe jaki fizyczny wpływ ma to na kobietę w ciąży wg autora postu.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 17:25   #19
Ela80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

No wiesz...jeśli masuje dziecko w łonie matki to może mieć spory
Ela80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-14, 16:14   #20
wwroczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Mam straszne bóle kręgosłupa.. jestem w 7 tyg. ciąży. Koleżanka mówiła coś o <reklama> w Warszawie. Mieszkam niedaleko więc w sumie mogłabym jeździć. Ale wolę się jeszcze poradzić. Ona była bardzo zadowolona i gorąco mi polecała. A może któraś z Was tam chodziła i mogłaby polecić?

Edytowane przez 1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Czas edycji: 2015-04-17 o 07:45
wwroczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 11:09   #21
Czeslaw88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 10
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

jeszcze za wcześnie dla ciebie na masaż
Czeslaw88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 11:36   #22
paulla777
Raczkowanie
 
Avatar paulla777
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 50
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Masaż w czasie ciąży może być wykonywany jeżeli nie ma ku temu przeciwwskazań, ale tylko i wyłącznie od stóp do ok. połowy uda i karku, barki - oczywiście na siedząco. W czasie ciąży nie masujemy grzbietu, w tym kręgosłupa, klatki piersiowej, brzucha.
Widziałam filmik gdzie kobieta już w zaawansowanej ciązy miała wykonywany masaż całego ciała, włącznie z brzuchem ( wiadomo, to były jedynie techniki delikatnego głaskania ) i dla mnie, to totalna głupota. Nawet takie głaskanie brzuszka, które robi wiele kobiet może prowadzić do przedwczesnego porodu, czy nawet poronienia. Dlatego nie polecam.
paulla777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 13:52   #23
Czeslaw88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 10
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Nie zgadzam się
Masaż pleców czy kręgosłupa dla kobiety w ciąży jak najbardziej można zrobić. Pisze tutaj o ciąży przebiegającej w sposób prawidłowy.
W ciąży najczęściej kobiety mają problemy z odcinkiem lędźwiowym i krzyżowym kręgosłupa ze względu na ''dodatkowe obciążenie z przodu''
Oczywiście musi być to masaż z dużym wyczuciem i w pozycji na boku, nie wykonuje się niektórych technik, które normalnie byśmy wykonali.

Co do masażu brzucha to tez głupota i się nie zgadzam. Kobiety w ciąży często intuicyjnie głaszczą brzuch, bo to uspokaja dziecko, buduje więź, dziecko często odpowiada wtedy kopaniem. Jak najbardziej można stosować techniki głaskania brzucha u kobiet w ciąży.
Czeslaw88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 08:50   #24
shiroineko5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Masaż może być pomocny zwłaszcza w dolegliwościach bólowych pleców czy nóg







profil
shiroineko5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 18:54   #25
Tomek333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 28
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

moim zdaniem masaż relaksacyjny jest jak najbardziej wskazany
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Tomek333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 16:28   #26
Rejackie2429
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Moja koleżanka tez chodziła na masaże podczas ciąży, ale to ze względu na fakt, że ciąża późniejsza gdzieś tam jej uciskała na kręgi i promieniowało jej to w górę i cały kark jej sztywniał, a przy pracy przy biurku to była katorga... a te masaże to dla niej wybawieniem były
Rejackie2429 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 16:15   #27
infe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Co sądzicie drogie Panie
O prowadzeniu w przychodniach np. takiego pakiety dla kobiety w ciąży i po porodzie
w ciąży :
Opieka prowadzącego gin + konsultacje dietetyka + ćwiczenia z fizjoterapeuta

po porodzie:

Konsultacje. gin + konsultacje dietetyczne + ćwiczenia z fizjoterapeuta

Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi
infe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 18:32   #28
benimed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Osobiście polecam masaż relaksacyjny. Odpręża i daje ulgę zmęczonemu kręgosłupowi. Jestem w ósmym miesiącu ciąży i korzystałam niejednokrotnie. Polecam również masaż głowy - coś niesamowitego
benimed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 14:23   #29
Marysia36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez KingaRos Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o Poznan to polecam: Regenaracja Miejskie Spa www.regeneracja-spa.pl
Zabiegi dla kobiet w ciazy
Polecam masaż w Studio 35 - gabinet MASAY, Pan masażysta bardzo uprzejmy, zrelaksowałam się. Bardzo przyjemna atmosfera w blasku świec. Polecam.
Marysia36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 21:47   #30
Ilona3211
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Dot.: Masaż dla kobiet w ciąży:)

Masaże to najlepsza rzecz na świcie, a w ciąży nic ich nie przebije! Uwielbiam się tak wygodnie rozsiąść i czuć, że Panie robią wszystko żebyśmy z moim maluszkiem czuli się wyjątkowo <3 Ostatnio byłam na zabiegu 'narodziny wenus' w salonie i była to najprzyjemniejsza rzecz na świecie! Pani z kliniki oczyściła i twarz i przy okazji robiła tak przyjemny masaż twarzy, szyi, dekoltu i karku, że prawie usnęłam :P Niebiańskie doznanie

Edytowane przez 1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Czas edycji: 2016-01-18 o 16:33
Ilona3211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-17 22:47:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:38.