Moda a nieśmiałość - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-06, 21:10   #1
Kawuśka
Zadomowienie
 
Avatar Kawuśka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Cat of Cheshire, Wonderland
Wiadomości: 1 311

Moda a nieśmiałość


Zastanawiałam się gdzie umieścić ten wątek, czy na Modzie czy tutaj, no i w końcu padło na "Co w duszy gra?".
Tiaa, to taki błahy problem ...
Czy wy też kiedy jesteście ładnie ubrane, itp. idąc ulicą , czujecie , że ludzie patrzą się na Was z zażenowaniem? Ja jestem z natury nieśmiała i strasznie mnie te spojrzenia krępują. Nie chcę całe życie wyglądać jak "szara myszka", a z drugiej strony, gdy mam jakiś nowy ciuch, albo po prostu gdy jakoś ładnie się ubiorę, czuję się okropnie. To pewnie bez sensu , ale wydaje mi się , że znajomi "znielubią " (co za słowo ) mnie za to, że ładnie się ubrałam, itp... . Przejmuję się każdym komentarzem usłyszanym na swój temat, a bluzka, która wydawała mi się boska, a została skrytykowana przez jedną osobę, ląduje na dnie szafy Ehh... No i nie czuję się z tym wszystkim za dobrze. Może to kwestia słabej osobowości?
Kawuśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 22:51   #2
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Moda a nieśmiałość

Chyba wiem o co Ci chodzi
Też mam czasem wrażenie, że ludzie sie gapia na mnie jak na kosmitke ale wtedy naprawde musze przesadzić z jakims elementem wyglądu.No i fakt nie czuje się wtedy dobrze.
A krytyka no cóż zawsze się zdarzy.Nigdy nie będzie tak, że będziemy się podobać wszystkim.
Wiele razy zostałam skrytykowana za strój ale tak samo często zdarzają się komplementy.
Myśle, że nie powinnaś rezygnowac tak łatwo z tego co Ci sie podoba.Ubieraj się dla siebie.Dobrze się czujesz w czymś to nos to jak najbardziej i nie dopuszczaj krytyki do siebie.Czasem może ona się brac np z zawiści.
No chyba, że jest to konstruktywna krytyka
A może po prostu kupujesz niewłaściwe ubrania co do których nie jestes pewna?
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 23:28   #3
come fly with me
Raczkowanie
 
Avatar come fly with me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 461
Dot.: Moda a nieśmiałość

myślę, że potrzeba Ci troszkę więcej pewności siebie Bo najważniejsze że Tobie podoba się jak wyglądasz, że ubierasz się zgodnie z własnym poczuciem estetyki i swoim indywidualnym stylem i gustem, opinie innych nie są tak istotne - choć to fakt, że czasem potrafią popsuć humor, lub sprawic ze ciuch który uważałyśmy za bardzo fajny wyląduje w najgłebszej szufladzie szafy...ja mam inaczej - kiedy jestem jakoś fajnie ubrana czuje się świetnie! Lubię te spojrzenia i komentarze (o ile pozytywne). Myślę że to zalezy od naszej natury - czy lubimy przyciągać uwagę innych, czy lubimy być w centrum zainteresowania - jeśli nie, wtedy wolimy ubierać sie raczej "maskująco".. tak zwyczajnie, żeby nie przykuwać wzroku
__________________

come fly with me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 06:22   #4
Kawuśka
Zadomowienie
 
Avatar Kawuśka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Cat of Cheshire, Wonderland
Wiadomości: 1 311
Dot.: Moda a nieśmiałość

No cóż, macie rację: pewność siebie jest tutaj kluczem. Tylko gdzie ona podła się chowa, bo ja nigdzie jej nie mogę znaleźć Dziękuję Wam
Zazdroszczę ludziom, którzy "gdzieś" mają opinie innych... Czasem mi się zdarza, ale (paradoksalnie) w przypływie złego humoru!
Kawuśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 08:45   #5
myszka75
Raczkowanie
 
Avatar myszka75
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 123
Post Dot.: Moda a nieśmiałość

Widze że nie jestem jedyna też tak czasem mam nie lubie się chwalić a ubrania raczej kupuje w ciemniejszych kolorach bo poprostu nie lubie się wyróźniać w tłumie a w bardzo jasnych kolorach źle się czuje nic nie poradze że już taka jestem. Pozdro
__________________
Zapalasz ogień - gdy w mroku tonę
dodajesz siły - gdy walczę co dzień
gdy świat się staje czarno - biały
Ty śmiechem mu przywracasz barwy
Otwierasz duszę - gdy się smucę
wskazujesz prawdę - gdy się gubię...



Kocham !!!



myszka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 09:06   #6
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Moda a nieśmiałość

To kwestia "słabej osobowości" jak to nazwałaś. Postrzegasz siebie głównie poprzez oceny innych osób.
Musisz zacząć przestać zwracać uwagę na to, co powiedzą czy pomyślą inni, nabrać pewności siebie.
Na początek poproś zaufaną osobę - mamę, przyjaciołkę, siostrę - kogoś z czyim zdaniem się absolutnie liczysz i komu ufasz, niech pomoże Ci dobrać odpowiednie stroje, makijaż, fryzurę - zrób to dla siebie a nie innych, a więc tak, aby to Tobie się podobało - a ta pomocna osoba ma Ci tylko pomóc. Obejrzyj się kilka razy w lusterku - dostrzeż sowje piękno, niech ono doda Ci pewności siebie - i z tą pewnością wyjdź na ulicę. O swoim wyglądzie zapomnij - ewnetualnie przejrzyj się kilka razy w wystawach - przecież wygladasz super i tak też się czujesz.
A czyjeś krytyczne uwagi zbywaj uśmiechem i stwierdzeniem: mnie się podoba, dziwne, jesteś pierwszą, która to mówi, widocznie mamy inny gust.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 09:54   #7
fajna laseczka
Raczkowanie
 
Avatar fajna laseczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 338
GG do fajna laseczka
Dot.: Moda a nieśmiałość

Widzisz,to że na ciebie patrzą oznacza że podoba im się twój wygląd a ciebie niech to niekrępuje,masz się ubierać w gorsze ciuchy tylko dlatego?Ja również jestem nieśmiała w kontaktach z ludźmi i w ogóle a o dziwo kiedy ładnie wyglądam i ludzie na mnie patrzą,sprawia mi przyjemność!Można powiedzieć że w pewnym sensie czuję się dowartościowana
__________________
dbam o siebie
fajna laseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-07, 11:12   #8
Maratka
Raczkowanie
 
Avatar Maratka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: skąd popadnie:-))
Wiadomości: 136
Dot.: Moda a nieśmiałość

Kochanie, jest na to jeden sposób. Biust do przodu, plecy wyprostowane,uśmiech na twarzy i do przodu!!! Nie ma sie co przejmowac! Zauwazylam, ze my Polacy jestesmy bardzo krytycznie nastawieni do kogos kto jest lepiej ubrany niz my sami albo, nie daj Boze inaczej. A przeciez moda jest od tego zeby sie nia bawic
Maratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 11:18   #9
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Moda a nieśmiałość

Spotykam się z takimi spojrzeniami na codzień, bo lubię sie wystroić, ładnie wyglądać. Pewnie jak piszesz, już połowa znajomych mnie z tego powodu "znielubiła" Ale co mi tam Świetnie się czuję w swoich ciuchach i lubię zwracać na siebie uwagę. Nie przejmuje się żadnymi komentarzami.
Przykład: kiedyś wyszłam na miasto w różowych butkach Emu- i co?? Wszyscy się gapili, czasem komentowali, zdarzały się śmiechy. Nie zawsze pozytywne. Słyszałam komentarze typu: "Ale masz zaje***e buty!" itp. Nie mam zamiaru z tego powodu zrezygnować z bucików, bo ważne, że MI się podobają i czuję się w nich świetnie

Głowa do góry

edit: Zapomnialam dodać, ze to wszytsko bierze się z zazdrości. Bo nie każdy ma odwagę tak się ubrać, za to każdemu łatwo kogoś ocenić, osądzić.
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 12:20   #10
Maratka
Raczkowanie
 
Avatar Maratka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: skąd popadnie:-))
Wiadomości: 136
Dot.: Moda a nieśmiałość

Cytat:
Napisane przez różowiutka
Zapomnialam dodać, ze to wszytsko bierze się z zazdrości. Bo nie każdy ma odwagę tak się ubrać, za to każdemu łatwo kogoś ocenić, osądzić.
Dokładnie
Maratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 12:50   #11
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: Moda a nieśmiałość

Ja mam na odwrót. W ogóle ubranie dużo mówi o moim samopoczuciu, np. dziś czuję się beznadziejnie, zatoki mnie bolą więc poszłam do skzoły w sportowej, szarej bluzie I czułam się nieciekawie, choć chodziło o to, żeby było mi wygodnie.
I w związku z tym, jeśli jestem ubrana w ciuchy, który mi sie podobają i uważam je za ciekawe, oryginalne lub po prostu ładne - od razu czuję się lepiej

Popieram też Różowiutką, bo ludzie często nie mają odwagi pokazaj przez ubranie swojego ja i jest im nieswojo, żę ktoś inny ma odwagę, więc go krytykują Ja tak nie robię, jak podoba mi się czyjś wizerunek, to wyrażam pozytywną opinię

Kawuśka - nie powinnaś bać się dobrze wyglądać Jeśli chcesz coś założyć, to to po prostu załóż - ważne jest, jak Ty się w tym czujesz. I jeszcze jedno - ludzie patrząc na Ciebie nie wiedzą, że cały czas obsesyjnie zastanawiasz się, czy ta spódnica nie jest oby "za modna" Bo niby skąd?
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-07, 13:10   #12
dureksis
Zadomowienie
 
Avatar dureksis
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z pracy ;)
Wiadomości: 1 366
Dot.: Moda a nieśmiałość

Mam identycznie jak Ty i szczerze powiem, że wiem czym u mnie to jest spowodowane : ostatnio moja pewność siebie troszkę ucierpiała, więc siłą rzeczy mam podobne myśli.

Niestety pracę mam jaką mam, więc szpilki to mój strój obowiązkowy, muszę się przyzwyczaić...

Więc pomału się luzuję w tym temacie, bardziej jednak jestem krytyczna wobec siebie kiedy ubieram się na uczelnię...
Nie chcę się za bardzo uwidaczniać, ubeiram się więc zwyczajnie, nijako bo czułabym się mega skrępowana

Nie wiem zresztą, humor mam wiecznie inny, więc i mój stosunek do wielu spraw, w tym tej, się zmienia.
A jak się ludzie gapią, myśl : ZAZDROSZCZĄ!!
Bo sama jak się gapię, to zazwyczaj dlatego, że mi się podoba
Poza tym ,prawda jest taka, że ludzie interesują się głównie sobą, więc spojrzenia często są tylko naszymi psychicznymi omamami ...
EDIT:
na tym poście walnęła mi 700tka !!!
__________________
Empty skies but a butterflies wings
beat silent like air...
dureksis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 16:31   #13
Kawuśka
Zadomowienie
 
Avatar Kawuśka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Cat of Cheshire, Wonderland
Wiadomości: 1 311
Dot.: Moda a nieśmiałość

Oj macie racje wszystkie... Teraz pozostaje mi te zasady wcielić w życie. Ja o tym doskonale wiedziałam : żyj dla siebie , nie dla innych, etc... Ale czasem jest potrzebny porządny kop w tyłek żeby żyć zgodnie z tą zasadą i ją wcielić w życie
Dzięki
Kawuśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 12:04   #14
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558
Dot.: Moda a nieśmiałość

Niestety albo stety żyjemy na zaludnionej planecie i musiby być narazeni na wzrok innych ludzi.
Czesto jak ktoś sie na nas patrzy sami dopisujemy w głowie dlaczego,
np czy\ujemy sie fajnie, wtedy wydaje się nam że ktoś patrzy "jak to jesteśmy fajnie ubrane" innym razem mały "doła" że bluzka jest stara i myślimy ze kazdy to widzi, a to kompletna bzdóra.
Uświadomilam sobie jak spotkalam zjanomą i zauważyłam tylko u niej ogromne odrosty a ona powiedziałami że jest spózniona bo długo wybierała garderobę bo chce fajnie wyglądać bo ktoś tam ma być itp,itd.
Zerknełam na jej strój i ....... o gustach sie nie dyskutuje.

Wazne jest żeby dobrze sie czuć w swoim stroju.


Ludzi patrzą na nas z różnych powodów.
Tym co zwracaja uwage na ubrania wydaje sie że inny też tak robią, a oni wpejajac oczyska mogą myśleć ale "ona ma pryszcza na brodzie."
oaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 12:14   #15
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Moda a nieśmiałość

Tez lubie sie dobrze ubrac, i nie wygladac jak taki wymietolony kapeć(czyt. jakas bluza wyciagneite portki itp.) niestety ludzie czeesto daja takie negatywne komentarze do tego jak ejstesmy ubrani bo sa zazdrosni..najczesciej to wlasnie dziewczyny tak komentuja

Powiem tyle iz bardzo dobrze sie czuje idac ulica i widzac jak ludzie a szczegolnie faceci patrza sie na mnie ze wzrokiem takich ,,owieczek''Dobry stroj dodaje odwagi...
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 14:00   #16
anka^^
BAN stały
 
Avatar anka^^
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 595
Dot.: Moda a nieśmiałość

Tez mam tak czasem. Kupuje coś bo jest ładne i mi się podoba, ale do znajomych w tym nie wyjde bo jakoś głupio

Z koleji jak idę ulica i widzę że się na mnie ludzie gapią, to jest mi miło O ile oczywiście sama sobie się podobam w tym stroju
anka^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 14:33   #17
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Moda a nieśmiałość

Jak byłam mlodsza to miałam takie dziwactwo, no bo nie wiem jak to inaczej nazwać, że ubierałam sie dla innych nie dla siebie. Kupując jakis ciuch, myślałam czy bedzie sie podobał temu czy tamtemu.Szok!!
Z czasem wyrobiłam sobie jakis tam własny styl, choc na to w co bym sie chciała ubrać to mnie nie stac Ubieram si e tak, żeby samej się dobrze w tym czuć. Czesto tak mam, że cos mi sie podoba i owszem , ale na kimś, sama bym tego nie założyła
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 16:28   #18
PalcieRyżKażdegoDnia
Raczkowanie
 
Avatar PalcieRyżKażdegoDnia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 37
Dot.: Moda a nieśmiałość

Ja raczej jetsem pewn siebie i jakb toi nazwac ubiera się raczej krzykliwie tzn. nie jakos prowokującą ale np. nosze razeniowe rajstomy Okulary przeciwslonezne takie wielkie bryle okrągłe itp. a moja rada dla ciebie to poprostu n nieprzejmuj się co myśla inni...
PalcieRyżKażdegoDnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 19:31   #19
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 036
GG do tyneczka
Dot.: Moda a nieśmiałość

Być może to wynika tylko i wyłącznie z tego, że jesteś podatna na komentarze innych ludzi, ale wydaję mi się, że nie powinnaś postępować tak jak to robisz. Skoro podoba Ci się to, co nosisz, to nie przejmuj się czyimś docinkiem. Postaraj się sama wybierać to co dla Ciebie odpowiednie. A jeden negatywny komentarz na Twój temat, to może wynikać tylko i wyłącznie z zazdrości. Pamiętaj, że dziewczyny potrafią być zawistne!!
tyneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-14, 04:42   #20
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Smile Dot.: Moda a nieśmiałość

Kawuska Podpisuje sie pod tym, co napisaly dziewczyny Jesli sama dobrze sie czujesz w swoich ubraniach to je nos bez obaw, inni przyzwyczaja sie, ze Ty lubisz ubrac sie troche inaczej niz oni
Widzialam kilka Twoich zestawow na "My Style Diary po polsku" i uwazam, ze masz fajny, ciekawy styl, potrafisz swietnie laczyc ze soba ciuchy i dodatki Mniemam wiec, ze krytyczne i zlosliwe komantarze sa powodowane zazdroscia :/
Pozdrawiam serdecznie
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 09:38   #21
anzelika
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar anzelika
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: poznan
Wiadomości: 17
Dot.: Moda a nieśmiałość

Zapomnialam dodać, ze to wszytsko bierze się z zazdrości. Bo nie każdy ma odwagę tak się ubrać, za to każdemu łatwo kogoś ocenić, osądzić.[/quote]






zgadzam sie z tym absolutnie
anzelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 09:56   #22
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Moda a nieśmiałość

Oooo tak Szczególnie we własnym mieście mam opory ze swobodnym stylem, bo czuję, że ludzię się na mnie "gapią". Większość ludzi wygląda jednak sztampowo, więc dla nich ktoś, kto ubrał się nieco inaczej niż oni jest po prostu DZIWNY. Nie wiem, czy to kwestia zazdrości
Natomiast za granicą czuję się wyśmienicie i, co ciekawe, TAM nie przeszkadza mi, że ktoś mi się przygląda (czy to z zaciekawieniem, czy z zazdrością). Nie wiem w czym rzecz
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 10:00   #23
odszczepieniec
Raczkowanie
 
Avatar odszczepieniec
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszafsko
Wiadomości: 347
Dot.: Moda a nieśmiałość

nie no nie przesadzajmy, ze wszystkie komentarze sa podszyte zazdroscia dziewczyn. czasami panienki wygladaja naprawde marnie i zalosnie w swoich piknych strojach, zupelnie nie zdajac sobie z tego sprawy. i wtedy chyba rzeczywiscie nie sposob tego nie skomentowac.

poza tym podsluchajcie tez czasami jak was postrzegaja/obgaduja chlopcy/mezczyzni. czasami maja bardziej krytyczne oko niz dziewuchy.
__________________
Uroda kobiety to rodzaj władzy.
odszczepieniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 14:15   #24
Kawuśka
Zadomowienie
 
Avatar Kawuśka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Cat of Cheshire, Wonderland
Wiadomości: 1 311
Dot.: Moda a nieśmiałość

najlepiej jakby każdy się patrzył tylko na siebie, ale zawsze znajdą się tacy , którzy potrafią "przywalić". W sumie to macie wszystkie rację, co mi tam
Kawuśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 14:24   #25
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Moda a nieśmiałość

Pewnie, że sie zawsze znajdą "czepialscy" ale jest to niezaleznie od Twojego stroju.Ubierzesz sie w jeansy i stary sweter-ktoś skrytykuje
Ubierzesz się fajnie, z pomysłem tez ktos skrytykuje.
Zawsze znajdzie się ktos życzliwy.
Miałam np babcie-jak chodziłam w spodniach to ona lamentowała" czemu ty tak w spodniach ciągle jak chłopak, spodnice lepiej wloz"
Zaczęłam chodzić w spódnicach a ona-"czemu ty w spódnicy?to niewygodne, siakie owakie.Spodnie włóż"
Tak więc nie warto oglądac sie na innych.Bo im wszystkim nigdy nie dogodzimy
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 15:35   #26
franiulka
Raczkowanie
 
Avatar franiulka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 283
Dot.: Moda a nieśmiałość

ja pochodze z małego miasteczka i jak założe coś takiego innego to wszyscy się gapią jakbym nie wiadomo skąd przybyłaa poprostu ludzie z mniejszych miast oczywiście nie wszyscy tak się zachowują jakby byl jeszcze XIXw.
Ale ja sie tym za bardzo nie przejmuje wkoncu co moge na to poradzic ze moi rodzice akurat tutaj zamieszkali.staram sie ubieram jak lubie i jak mi wygodnie .no i nie zwracam uwagi na co ktoś powiedział.i tyle...
franiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 15:42   #27
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Moda a nieśmiałość

Ja znowu czuję się bardzo rozdarta jeśli chodzi o styl itd...niegdy nie potrafię się ubrac tak jakbym sobie wymarzyła bo podoba m isię na raz kilka stylów - np. podobaja mi się ćwieki, paski z nimi, takie ubrania jakby rockowe i takie luzackie ciuchy, oraz falbaniaste spudnice i żakiety i kozaczki na obcasach i trampki też, i ciuchy w stylu militarnym i w takim nowoczesnym wydaniu folku również....jednym slowem taki misz masz....i sama nie wiem co pasuje do mojej osobowości, nie mam na siebie pomysłu, uwielbiam chodzić po sklepach ale gdy mam coś kuoić czuję się zagubiona i kończy się na tym, że chodze przez pół roku w 2 bluzkach i 2 parach spodni bo nie potrafię się za siebie wziąść to już tak mnie wnerwia, że naprawde ehh musiałam się wyżalić
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 15:56   #28
nena-mycha
Zadomowienie
 
Avatar nena-mycha
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 062
Dot.: Moda a nieśmiałość

Cytat:
Napisane przez Kawuśka Pokaż wiadomość
Zastanawiałam się gdzie umieścić ten wątek, czy na Modzie czy tutaj, no i w końcu padło na "Co w duszy gra?".
Tiaa, to taki błahy problem ...
Czy wy też kiedy jesteście ładnie ubrane, itp. idąc ulicą , czujecie , że ludzie patrzą się na Was z zażenowaniem? Ja jestem z natury nieśmiała i strasznie mnie te spojrzenia krępują. Nie chcę całe życie wyglądać jak "szara myszka", a z drugiej strony, gdy mam jakiś nowy ciuch, albo po prostu gdy jakoś ładnie się ubiorę, czuję się okropnie. To pewnie bez sensu , ale wydaje mi się , że znajomi "znielubią " (co za słowo ) mnie za to, że ładnie się ubrałam, itp... . Przejmuję się każdym komentarzem usłyszanym na swój temat, a bluzka, która wydawała mi się boska, a została skrytykowana przez jedną osobę, ląduje na dnie szafy Ehh... No i nie czuję się z tym wszystkim za dobrze. Może to kwestia słabej osobowości?
jakbym siebie słyszała
__________________
Jeśli To Raj To Chyba Mnie Wrobili...aj kil juXD
nena-mycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 16:02   #29
asia84
Rozeznanie
 
Avatar asia84
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 594
GG do asia84
Dot.: Moda a nieśmiałość

Cytat:
Napisane przez Durga Pokaż wiadomość
Ja znowu czuję się bardzo rozdarta jeśli chodzi o styl itd...niegdy nie potrafię się ubrac tak jakbym sobie wymarzyła bo podoba m isię na raz kilka stylów - np. podobaja mi się ćwieki, paski z nimi, takie ubrania jakby rockowe i takie luzackie ciuchy, oraz falbaniaste spudnice i żakiety i kozaczki na obcasach i trampki też, i ciuchy w stylu militarnym i w takim nowoczesnym wydaniu folku również....jednym slowem taki misz masz....i sama nie wiem co pasuje do mojej osobowości, nie mam na siebie pomysłu, uwielbiam chodzić po sklepach ale gdy mam coś kuoić czuję się zagubiona i kończy się na tym, że chodze przez pół roku w 2 bluzkach i 2 parach spodni bo nie potrafię się za siebie wziąść to już tak mnie wnerwia, że naprawde ehh musiałam się wyżalić
Durga, a moze sprobuj kupic kilka rzeczy w lumpeksie - nie wydasz duzo pieniazkow, a zorientujesz sie w czym dobrze wygladasz i przede wszystkim w jakim stylu czujesz sie najlepiej Pozdrawiam
asia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 17:11   #30
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Moda a nieśmiałość

Też zawsze byłam nieśmiała.Ale o dziwo, ciuchy nosiłam takie,że oglądali się za mną na ulicy - jakby na przekór sobie.
Gdy 20 lat temu weszło w modę mini - nosiłam je jako jedna z niewielu
W liceum kapelusz nosiłam ja i koleżanka - wszyscy się za nami oglądali
Poszarpane dżinsy,kabaretki,bombka mini,getry,kozaki za kolano,pas strażacki, itd.A jak wszystkie dziewczyny zaczęły nosić mini,to ja spódnice do kostek
Zawsze starałam się wyróżniać strojem,a nieśmiała jestem do dziś
Teraz jestem spokojniejsza w ubiorze
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:14.