Dzień Matki - a co z teściową??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-24, 09:43   #1
Patrycja104
Raczkowanie
 
Avatar Patrycja104
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 120
GG do Patrycja104
Question

Dzień Matki - a co z teściową???


Mam mały dylemat. Od niespełna roku mam teściową . W sumie mówi się, że to druga matka ale tak jakoś od tylu miesięcy jeszcze nie powiedziałm do Niej mamo i nie mam zamiaru.
A tu nieuchronnie zbliża się Dzień Matki.... i co ja mam zrobić?
Iść i złożyć życzonka: "Kochana Mamusiu ble ble ble...."
Nie ,nie przejdzie mi to przez gardło!
A z drugiej strony jak nie pójdę to się obrazi.
Tak źle a inaczej jeszcze gorzej!

Czy któraś z Was ma podobne dylematy?
Jak Wy to rozwiązałyście? A może nie macie takich obiekcji, żeby do obcej kobitki mówić mamo, bo dla mnie to jest straszne.

Pomocy

Pozdrawiam
Patrycja104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 09:46   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

ja mam "tesciową" od ponad 6 lat i nie mowie do niej "mamo" bo mame mam tylko jedna pomimo tego ,że tesciowa jest ok. nie mamy czesto kontaktu ,sredni widzimy sie raz na miesiac to mi wystarcza,mówie do niej bezosobowo,albo wyręczam sie TŻ.
w tym roku jedzimey do niej na obiad z okazji dnia matki (a przy okazji moje imieniny i moj dzien matki także ,kupimy "badyla" ,jakies winko i złozymy zyczenia razem z TŻ.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 09:51   #3
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

przecież nie trzeba mówić "kochana mamo....." myśle że kwiatek i słowa "wszystkiego najlepszego w dniu Twojego święta" w zupełności wystarczą a teściowej napewno będzie miło.
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 10:02   #4
karoola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: roztocze :)
Wiadomości: 211
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

tez mam taka sytuacje ze zwracam sie bezosobowo albo "Pani"...
i zwykle na dzien matki moj TZ sklada zyczenia a ja tylko buzi buzi bez slowa z szerokim usmiechem na ryjku
karoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 10:16   #5
Mysz_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 193
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

to ja mam chyba albo inna (przyszla - juz za niedlugo ) tesciowa albo ja mam inne podjecie od zawsze mialam z Nia super kontakt. To super babka. I pewnie bede mowila do Niej Mamo. Z moim narzeczonym jezdzimy do swoich rodzicow kilka razy w tygodniu (mieszkamy juz razem) i uwielbiamy te spotkania przy kawie gdzie po calym dniu sa tescie i wszyscy mlodzi. Takze na dzien mamy na pewno do niej pojade i Ja wysciskam. Kurcze... pamiętajcie,że my też będziemy kiedyś teściowymi. I ja nie chcę, żeby moja synowa lub zięć mowił mi na "Pani" albo w ogóle miał "system zlewczy" na mnie. Już wolę by mówił per Ty... W końcu to będzie dla mnie bardzo bliska rodzina. No tak mi się wydaje....
Mysz_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 10:20   #6
cléo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 655
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

nie martw się, nie jestes sama, ja mam teściową od 3 lat i tez nigdy nie powiedziałam i zapowiada się na to, że nie mowiem do niej mamo

ja właśnie wczoraj kupiłam mamusi i teściowej takie same bluzeczki w solarze (żeby nie było, że jeden prezent lepszy od drugiego - chociaż wiem ze moja mama jest zawsze zadowolona z każdego prezentu a teściowa ... bez komentarza). w czwartek organizuje małą imprezkę z tortem a potem grillem u mnie w domu, będzie moja mamusia i mojego męża, mam nadzieję, że będzie miło i nie będzie padać
cléo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 10:36   #7
karoola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: roztocze :)
Wiadomości: 211
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

Fajnie Mysz_ka ze Ci sie uklada z przyszla tesciowa, ale post byl nie o tym i nie sadze aby dziewczyny po Twoim poscie mowily do tesciowych mamusiu i mocno je sciskaly bo to jednak "rodzina"! Nie kazdy ma tak dobrze jak Ty a zreszto po slubie i u Ciebie moze sie zmienic
karoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-24, 10:37   #8
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

Cytat:
Napisane przez Mysz_ka
... pamiętajcie,że my też będziemy kiedyś teściowymi. I ja nie chcę, żeby moja synowa lub zięć mowił mi na "Pani" albo w ogóle miał "system zlewczy" na mnie. Już wolę by mówił per Ty... W końcu to będzie dla mnie bardzo bliska rodzina. No tak mi się wydaje....
dobrze powiedziane (napisane ) Myszko,sama nie chciałabym być "olewczo" traktowana jeśli kiedyś zostanę teściową
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 10:54   #9
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

Ja mam świetną teściową i teścia, którzy troszczą się o mnie jak o swoje dziecko [dowiedli tego czynami ]. "Mamo" nie mówię bo jesteśmy na "ty" - natomiast z wielką przyjemnością odwiedzę tego dnia teściową i dam jej buziaka i uściskam za to, że mi Takiego męża wychowała - a życzenia złoży on bo to jego mama
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 10:58   #10
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

Cytat:
Napisane przez Patrycja104
Czy któraś z Was ma podobne dylematy?
Jak Wy to rozwiązałyście? A może nie macie takich obiekcji, żeby do obcej kobitki mówić mamo, bo dla mnie to jest straszne.

Pomocy

Pozdrawiam
To nie mów mamo kręć bezosobowo da się - wiem z doświadczenia

Swoją drogą język polski nas nie rozpieszcza albo "mamo" - nieadekwatnie albo "pani" bez sensu.. szkoda, że nie można mówić "teściowo" .. chociaż.. może to jest myśl.. na początku w żartach a potem już tak zostanie
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 11:09   #11
Mysz_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 193
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

nie miałam zamiaru swoim postem nakłaniać nikogo do wylewności wobec teściowej. Kontakty zawsze zależą od 2 stron
Mysz_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-24, 11:22   #12
joda
Raczkowanie
 
Avatar joda
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 290
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

[QUOTE=sarenka]To nie mów mamo kręć bezosobowo da się - wiem z doświadczenia

Pewnie, że się da, tylko moja teściowa to prawdziwa spryciula. Potrafi wyczuć, kiedy celowo omija się zwrot "mamo" (rozmawiałyśmy kiedyś o tym).
Więc nie mam wyjścia

Ale faktycznie, też mam dylemat, co z Dniem Matki. I pewnie jak co roku zrobię to, co wypada zrobić (chociaż bardzo nie lubię tego wszystkie "co wypada"). Złożę jej życzenia razem z jej synem, bo jestem pewna, że tego oczekuje i byłaby zawiedziona, gdybym np. tylko zadzwoniła. Dla niej byłoby to właśnie "tylko".
joda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 12:27   #13
yola66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 210
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

Do swojej teściowej mówię "mamo" - cięzko było, ale się przyzwyczaiłam.... Do swojej mamy mówię raczej "mamuś", a więc u mnie to dwa rózne zwroty. Nie wyobrażam sobie traktowania swojej teściowej bezosobowo, albo mówienia jej na Ty - ale to jest sprawa bardzo indywidualna.

Jednak zyczeń jej nie składam w "Dniu Matki". Robi to mój mąż a jej syn. Zresztą mój mąż też nie składa życzeń mojej mamie... Wydaje mi się to trochę dziwne i nienaturalne....
yola66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 12:37   #14
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

Ja tylko zaznaczę, że mówienie bezosobowo nie znaczy "traktowanie bezosobowo" - to dwie różne sprawy
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 14:15   #15
Patrycja104
Raczkowanie
 
Avatar Patrycja104
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 120
GG do Patrycja104
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

Dzięki dziewczyny!
Widzę, że nie tylko ja mam problem z mówieniem "mamo" do teściowej. Trochę mi ulżyło, bo myślałam, że jestem jakimś przewrotowcem w tej kwestii
Patrycja104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 14:22   #16
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

dziewczyny ja odbeignę od tematu. jestem tu nowa i jesczze nie znam niektórych zwyczajów i powiedzonek. mozecie mi powiedzieć co oznacza TZ??
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 14:38   #17
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa
dziewczyny ja odbeignę od tematu. jestem tu nowa i jesczze nie znam niektórych zwyczajów i powiedzonek. mozecie mi powiedzieć co oznacza TZ??
Tajemnicze TŻ znaczy Towarzysz Życia - na forum ten skrót rozpropagowała niejaka Paula.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 15:30   #18
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

dzięki bardzo za pomoc w rozszyfrowaniu skrótu
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 07:46   #19
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

Cytat:
Napisane przez sarenka
Tajemnicze TŻ znaczy Towarzysz Życia - na forum ten skrót rozpropagowała niejaka Paula.
tak to zaczerpniety z grup dyskusyjnych skrót ładniejsze okreslenie konkubenta
dla świata jest to mój TŻ a dla urzędów konkubent

pzdr
paula
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-25, 09:27   #20
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Smile Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

Patrycja104 -nic na siłę Wydaje mi się,że możesz zrobić tak jak napisała mądrze sarenka-ucałować i uściskać dziękując za syna
Ja mam teściową od prawie 9 miesięcy (bez 3 dni).Poprosiła mnie,bym mówiła do niej "mamo" 2 dni przed ślubem Zgodziłam się,zwłaszcza,ze od jakiegoś czasu sama nazywała mnie córcią i tak właśnie traktowała ( i nadal traktuje).
Kupiłam prezent dla niej -będzie wspólny,od nas obojga.Mąż złoży życzenia ,a ja po prostu mocno ją uściskam.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 07:29   #21
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

Cytat:
Napisane przez Mysz_ka
to ja mam chyba albo inna (przyszla - juz za niedlugo ) tesciowa albo ja mam inne podjecie od zawsze mialam z Nia super kontakt. To super babka. I pewnie bede mowila do Niej Mamo. Z moim narzeczonym jezdzimy do swoich rodzicow kilka razy w tygodniu (mieszkamy juz razem) i uwielbiamy te spotkania przy kawie gdzie po calym dniu sa tescie i wszyscy mlodzi. Takze na dzien mamy na pewno do niej pojade i Ja wysciskam. Kurcze... pamiętajcie,że my też będziemy kiedyś teściowymi. I ja nie chcę, żeby moja synowa lub zięć mowił mi na "Pani" albo w ogóle miał "system zlewczy" na mnie. Już wolę by mówił per Ty... W końcu to będzie dla mnie bardzo bliska rodzina. No tak mi się wydaje....

Bliska rodzina, ale jednak nie mama.
Szanuję swoją teściową, jest ok. Ale to nie jest moja mama. I nie potrafię do niej tak mówić.
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 13:29   #22
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

Cytat:
Napisane przez olencja
Bliska rodzina, ale jednak nie mama.
Szanuję swoją teściową, jest ok. Ale to nie jest moja mama. I nie potrafię do niej tak mówić.
a ja się zdobyłam na "mamo" kilka dni po slubie,jak sie spotkałysmy. NIe jest to taka sama osoba jak moja mama i nie o takim znaczeniu, więziach. Jednak nikt nie wymyslił czegos posredniego pomiędzy tesciową a mamą. Nie chialbym aby mój mąż zwracał sie do mojej mamy bezosobowo, albo per teściowo.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 13:36   #23
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

Nie na temat. Cieszę się, że Cię widzę. Pamiętam jak dawno, dawno temu zniknęłąś z wizażu bo chyba nie maiałaś dostępu do netu. A potem ja zniknęłąm
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 15:01   #24
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

Ja uwielbiam moja tesciowa i mowie do niej mamo (a raczej "mom", czasem tez "mom 2" ). Kiedys po prostu ja zapytalam, czy woli, bym zwracala sie do niej po imieniu czy inaczej i sama zaproiponowala mame, a moja mamusia nie ma nic przeciwko, bo cieszy sie, ze na tej obczyznie mam kogos, kto o mnie dba (oprocz mezusia rzecz jasna). Mama meza jest cudowna kobieta, jestesmy z reszta do siebie podobne pod wielu wzgledami. Trakruje mnie jak core (nawet gdy mnie przedstawia komus, mowi corka, nie synowa ), zaakceptowala mnie od pierwszej chwili, gdy mnie poznala (na dzien dobry uslyszlaam "witaja kochana" ). Dzien Matki wiec zawsze z mezem obchodzimy. Ostatnio maz tesciowej (tzw. tesciu nr 2 ) zadzownil do mnie przed Dniem Matki z prosba, zebym ... zrobila nalesniki na impreze dla Tesciowej, bo ona tak je lubi. Kurcze wszyscy mi z patelni wyrywali hihi, a Tesciowej prezent sie bardzo spodobal.

Podzumowaujac, mozna zlozyc zyczenia z okazji swieta jesli nie jestescie z tesciowymi lub niedoszlymi tesciowymi na bardzo przyjacielskiej stopie. Gdy jest inaczej, tym bardziej! Mysle, ze wasi mezczyzni tez docenia gest.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 15:16   #25
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: Dzień Matki - a co z teściową???

Jeszcze jedno. Pamietam, ze moja mame bolalo, gdy jej byla (na szczescie) synowa zwracala sie do niej bezosobowo. Dlatego tez chce napisac, byscie kobitki tego nie robily. tesciowa moze nic nie mowic, ale moze sie dziwnie czuc, co predzej czy pozniej moze sie to odbic na waszych stosunkach. Zwracanie sie po imieniu powinno zalatwic sprawe.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:45.