Zawód księgowa/księgowy - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-05, 17:31   #571
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Wg moich spostrzeżenie księgowa jest jedną z najgorzej opłacanych stanowisk w przedsiębiorstwa, w biurach rachunkowych też się kiepsko zarabia.

Jeśli chcesz wybrać sobie zawód tylko biorąc pod uwagę zarobki to raczej nie ten kierunek.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 17:23   #572
Justyna En
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Wg moich spostrzeżenie księgowa jest jedną z najgorzej opłacanych stanowisk w przedsiębiorstwa, w biurach rachunkowych też się kiepsko zarabia.

Jeśli chcesz wybrać sobie zawód tylko biorąc pod uwagę zarobki to raczej nie ten kierunek.
Heh, oczywiście, że nie "tylko", ale zarobki są dla mnie ważne. Dziękuję za odpowiedź, chyba jednak poszukam czegoś innego. Obecnie zastanawiam się nad architekturą i urbanistyką (budowanie mostów itd) ale ciągle szukam.
Justyna En jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 18:52   #573
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Justyna En Pokaż wiadomość
Heh, oczywiście, że nie "tylko", ale zarobki są dla mnie ważne. Dziękuję za odpowiedź, chyba jednak poszukam czegoś innego. Obecnie zastanawiam się nad architekturą i urbanistyką (budowanie mostów itd) ale ciągle szukam.
Jeśli masz zdolności do rysowania, to szkoda je marnować będąc księgową.

Też kiedyś chciałam zostać architektem
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 13:54   #574
Justyna En
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Jeśli masz zdolności do rysowania, to szkoda je marnować będąc księgową.

Też kiedyś chciałam zostać architektem
zdolnosci do rysowania.. sama nie wiem, lubie rysowac choc zadko to robie i zajmuje mi to (chyba) sporo czasu, ale ostatnio usiadlam i rysowalam co widzialam przed soba i mysle ze ladnie mi wyszlo, chciaialabym na pewno miec jakis kreatywny zawod. myslalam o autorze sloganow reklamowych ale calkowiecie leze z angielskego.
Justyna En jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 18:08   #575
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Justyna En Pokaż wiadomość
Witam. Obecnie zastanawiam się nad wyborem studiów. Kusiła mnie księgowość chyba gł. z powodu zarobków, ale nie każda księgowa dobrze zarabia prawda? (głupie pytanie, może inaczej: jakie mam szanse, żeby dobrze zarabiać w tym zawodzie po 3 latach studiów na kierunku Finanse i Bankowość?) Jestem ze Szczecina. Ostatnio stwierdziłam, że zawód ten niewiele ma wspólnego z logicznym myśleniem i jest monotonny. Nie mam doświadczenia, więc pytam się Was, co o tym sądzicie? Co prawda jestem sumienna i cierpliwa, lubię matematykę, niekoniecznie "pamięciówki" i "kucie", ale potrafię długo siedzieć nad książkami, jestem kreatywna, ta ostatnia cecha raczej mi się nie przyda.
I tu się mylisz



Akurat matematyka w tym zawodzie nie jest w ogóle skomplikowana. Musisz być trochę jak prawnik, bo musisz znać różne przepisy i śledzić je na bieżąco. Ale nie znać, żeby znać, ale znać tak (myśleć, myśleć!) żeby Twoi klienci nie płacili zbędnych podatków, jeśli jest furtka, żeby tego uniknąć. No i czasem musisz mieć cierpliwość nauczyciela, zwłaszcza jak masz klienta, który właśnie otworzył pierwszą w życiu firmę.
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 18:17   #576
Justyna En
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Elitka4 Pokaż wiadomość
I tu się mylisz



Akurat matematyka w tym zawodzie nie jest w ogóle skomplikowana. Musisz być trochę jak prawnik, bo musisz znać różne przepisy i śledzić je na bieżąco. Ale nie znać, żeby znać, ale znać tak (myśleć, myśleć!) żeby Twoi klienci nie płacili zbędnych podatków, jeśli jest furtka, żeby tego uniknąć. No i czasem musisz mieć cierpliwość nauczyciela, zwłaszcza jak masz klienta, który właśnie otworzył pierwszą w życiu firmę.
No właśnie po to zalogowałam się na to forum. Dzięki chyba jednak to nie zawód dla mnie.
Justyna En jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 19:25   #577
wiolkaa85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 326
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

A nie orientuje sie ktoras z Was jakie sa zarobki ksiegowych, doradcow podatkowych w Malopolsce i na Slasku - chodzi mi o wieksze miasta takie jak np. Krakow, Katowice, Tychy ??
wiolkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-07, 20:33   #578
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Justyna En Pokaż wiadomość
zdolnosci do rysowania.. sama nie wiem, lubie rysowac choc zadko to robie i zajmuje mi to (chyba) sporo czasu, ale ostatnio usiadlam i rysowalam co widzialam przed soba i mysle ze ladnie mi wyszlo, chciaialabym na pewno miec jakis kreatywny zawod. myslalam o autorze sloganow reklamowych ale calkowiecie leze z angielskego.

Mam daleką znajomą, która skończyła architekturę.
Ona bardzo lubiła rysować i często to robiła, praktycznie przez cała szkołę podstawową i średnią, jak się weszło do jej pokoju do można był zginąć pod rysunkami Kiedy postanowiła iść na architekturę to przez rok jeździła na specjalne lekcje rysunku, żeby się dostać na studia.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 20:59   #579
Justyna En
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Mam daleką znajomą, która skończyła architekturę.
Ona bardzo lubiła rysować i często to robiła, praktycznie przez cała szkołę podstawową i średnią, jak się weszło do jej pokoju do można był zginąć pod rysunkami Kiedy postanowiła iść na architekturę to przez rok jeździła na specjalne lekcje rysunku, żeby się dostać na studia.
ja bardziej lubię takie prace plastyczne, ostatnio szopkę siostrze do szkoly robilam, innym razem gwiazdę z wielu brył, kiedyś z kolei jeszcze wymyśliłam lampion z grapefruita itd, a gdybym juz sie zdecydowala na architekture to tez zamierzam isc na kurs. Myslalam nad architektura i ubranistyka a potem projektowanie mostow itd, na maturze musialabym zdawac fizyke a studia trwaja 5 lat, potem pewnie (jak w wiekoszsci zawodow) staz zeby moc naprawde pracowac i zarabiac
Justyna En jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 18:42   #580
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez wiolkaa85 Pokaż wiadomość
A nie orientuje sie ktoras z Was jakie sa zarobki ksiegowych, doradcow podatkowych w Malopolsce i na Slasku - chodzi mi o wieksze miasta takie jak np. Krakow, Katowice, Tychy ??
Głowny Księgowy w średnim przedsiębiorstwie 15 tysięcy brutto. Nie wiem czy to tak mało.
Według moich spostrzeżeń madry Prezes docenia dobrego księgowego/księgową Dobry księgowy to skarb, bo chyba nikt ni chce miec kontroli z US i kar

Asyssten biegłego rewidenta około 6 brutto.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 18:55   #581
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Głowny Księgowy w średnim przedsiębiorstwie 15 tysięcy brutto. Nie wiem czy to tak mało.
Według moich spostrzeżeń madry Prezes docenia dobrego księgowego/księgową Dobry księgowy to skarb, bo chyba nikt ni chce miec kontroli z US i kar

Asyssten biegłego rewidenta około 6 brutto.

No ale niestety głównym księgowym nie można zostać w szybkim tempie.

Fajnie, że choć ktoś zna księgowych, którzy dobrze zarabiają, bo ja niestety spotykam się z innymi sytuacjami ale ja dopiero kilka firm obskoczyłam Chociaż w sumie to większość moich znajomych ze studiów pracuje w księgowości lub jej pochodnych, więc troche informacji mam

A audyt to już całkiem inna bajka, wiadomo wynagrodzenia wyższe. Ale wynagrodzenie 6 brutto dla asystenta spotkałam tylko w firmach big4.
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2009-04-08 o 19:00
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-08, 19:02   #582
rumiankowa
Zadomowienie
 
Avatar rumiankowa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 1 436
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Głowny Księgowy w średnim przedsiębiorstwie 15 tysięcy brutto. Nie wiem czy to tak mało.
Według moich spostrzeżeń madry Prezes docenia dobrego księgowego/księgową Dobry księgowy to skarb, bo chyba nikt ni chce miec kontroli z US i kar

Asyssten biegłego rewidenta około 6 brutto.
lemoorka, pokaż mi mądrego prezesa, bo jestem ciekawa, jak wygląda taki ewenement
rumiankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 19:24   #583
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
No ale niestety głównym księgowym nie można zostać w szybkim tempie.

Fajnie, że choć ktoś zna księgowych, którzy dobrze zarabiają, bo ja niestety spotykam się z innymi sytuacjami ale ja dopiero kilka firm obskoczyłam Chociaż w sumie to większość moich znajomych ze studiów pracuje w księgowości lub jej pochodnych, więc troche informacji mam

A audyt to już całkiem inna bajka, wiadomo wynagrodzenia wyższe. Ale wynagrodzenie 6 brutto dla asystenta spotkałam tylko w firmach big4.
To prawda,że na pozycje pracuję sie latami. U mnie głowny zarabia troszke mniej, ale powyżej 10 brutto.

Sama z rocznym doświadczeniem nie narzekam na wynagrodzenie. Tylko,ze ja aktualnie zajmuje sie rachunkowością zarzadcza.

Cytat:
Napisane przez rumiankowa Pokaż wiadomość
lemoorka, pokaż mi mądrego prezesa, bo jestem ciekawa, jak wygląda taki ewenement
Moj aktualny Moj poprzedni- wole nie wspominac. Cytuje- Wy jesteście centrum kosztów, na Was inni robią
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 19:39   #584
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

W dobrej kancelarii doradztwa podatkowego koleżanki-księgowe z 3-4 letnim doświadczeniem mają po 4-6 brutto. Jak dla mnie wystarczy.

Edytowane przez Elitka4
Czas edycji: 2009-04-12 o 19:41
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 15:42   #585
betmi
Raczkowanie
 
Avatar betmi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 36
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

...Witam w świecie księgowości...
....co prawda nie jestem jeszcze księgową, ale bardzo bym chciała nią być.....skończyłam studia ekonomiczne, jestem po drugim stopniu księgowości w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce....mam ścisły umysł...uwielbiam cyferki... od dłuższego czasu już próbuje dostać się do działu księgowego...biura rachunkowe...firmy...w Łodzi ...ale niestety bez pozytywnych rezultatów...
...co takiego trzeba zrobić, aby mieć szansę na pracowanie w księgowości....???
__________________
http://www.swadba.pl/suwaczki/000134...3832343030.jpg

...jestem szczęśliwą żonką... ....
betmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 18:46   #586
bLonD_bEjBe
Zadomowienie
 
Avatar bLonD_bEjBe
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 593
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Ja nie skończyłam jeszcze szkoły, a pracuje już ponad trzy lata w księgowości.Szansę mi dał UP na staż w pewnym biurze rachunkowym. Przeszłam tam szkołę życia, bo kobieta stosowała mobing i było naprawdę ciężko, ale się opłacało. Teraz to nikt nie patrzył na to czy miałam skończoną szkołę w tym kierunku tylko na moje doświadczenie. Aktualnie pracuję w kadrach, bo w poprzednim biurze robiłam wszystko i wiele się nauczyłam.
Najważniejsza jest podczas nauki na studiach jakaś praca zw. z księgowością- nawet charytatywnie, żeby złapać doświadczenie. Pracodawca niechętnie patrzy na osobę po studiach bez doświadczenia w tym kierunku. Praktyka a teoria to dwie różne sprawy i osoba po studiach w pracy uczy się wszystkiego od nowa.
Zresztą trzeba czytać przepisy i być oczytanym od tego trzeba zacząć.
__________________
… świadomość kreuje „wygląd”… podświadomość działanie…
bLonD_bEjBe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 18:51   #587
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez betmi Pokaż wiadomość
...Witam w świecie księgowości...
....co prawda nie jestem jeszcze księgową, ale bardzo bym chciała nią być.....skończyłam studia ekonomiczne, jestem po drugim stopniu księgowości w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce....mam ścisły umysł...uwielbiam cyferki... od dłuższego czasu już próbuje dostać się do działu księgowego...biura rachunkowe...firmy...w Łodzi ...ale niestety bez pozytywnych rezultatów...
...co takiego trzeba zrobić, aby mieć szansę na pracowanie w księgowości....???

Trzeba być cierpliwym i składać dużo CV aż znajdzie się pracodawca, który da ci szansę zacząć pracę
Każda z nas kiedyś zaczynała
Teraz w okresie kryzysu jest jednak ciężko z pracą, bardzo mało firm decyduje się na zatrudnienie nowych pracowników
Może na początek jakaś praktyka lub staż.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 14:16   #588
betmi
Raczkowanie
 
Avatar betmi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 36
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

...dzięki dziewczyny za rady...
na staż się nie kwalifikuje...za dużo latek mam już....jedynie jeszcze w grę wchodzi opcja...pomoc księgowa....jeśli chodzi o charytatywną prace to nie mogę sobie na nią pozwolić....muszę zarabiać ....mniej ale zarabiać...a CV wysyłam wszędzie...i moja cierpliwość wystawiona jest na wielką próbę, ale nie poddaje się....być może nadejdzie ta chwila...a wierzę, że nadejdzie...że zostanę księgową.... obym nie czekała w nieskończoność...
buziaki i pozdrawiam
__________________
http://www.swadba.pl/suwaczki/000134...3832343030.jpg

...jestem szczęśliwą żonką... ....
betmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 17:38   #589
yuna22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

cześć, a czy ktoś mógłby polecić jakiś fajny kurs komputerowy z księgowości w okolicach Gliwic, Zabrza bądź Katowic? Taki, który będzie przydatny.
yuna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-19, 11:32   #590
ayesh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

ja niedługo skończę kurs na samodzielnego księgowego ale już odkąd go zaczęłam wysyłam cv w odpowiedzi na oferty na pomoce księgowej, jak dotąd tylko 1 pracodawca zaprosił mnie na rozmowę kwal., proponował pół etatu za połowę minimalnego wynagrodzenia a miał tyle chętnych że wszystko mi opadło, myślałam że przynajmniej na takie marne warunki się załapię żeby doświadczenie zacząć zdobywać JAK ZACZĄĆ nie mając doświadczenia? dodam że na staż się już nie łapię bo za dużo latek i pracowałam już na etacie
ayesh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 09:12   #591
kana1307
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Jesli sytuacja Ci na to pozwala uwazam, ze w takim przypadku mozna by sie poswiecic na 2-3 miesiace i sprobowac znalezc bezpłatną praktykę. Mam pytanie co do osob juz pracujacych w ksiegowosci, od kilku miesiecy pracuje w biurze rachunkowym i mam pewne braki, ktore chcialabym uzupelnic czytajac odpowiednia lekture. Czy mozecie mi cos polecic??
kana1307 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 07:44   #592
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez kana1307 Pokaż wiadomość
Jesli sytuacja Ci na to pozwala uwazam, ze w takim przypadku mozna by sie poswiecic na 2-3 miesiace i sprobowac znalezc bezpłatną praktykę. Mam pytanie co do osob juz pracujacych w ksiegowosci, od kilku miesiecy pracuje w biurze rachunkowym i mam pewne braki, ktore chcialabym uzupelnic czytajac odpowiednia lekture. Czy mozecie mi cos polecic??
Rodzaj lektury zależy oczywiście od rodzaju braków. Napisz najpierw co chcialabys sie dowiedziec
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 08:01   #593
agulkaa
Rozeznanie
 
Avatar agulkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 827
GG do agulkaa
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez ayesh Pokaż wiadomość
ja niedługo skończę kurs na samodzielnego księgowego ale już odkąd go zaczęłam wysyłam cv w odpowiedzi na oferty na pomoce księgowej, jak dotąd tylko 1 pracodawca zaprosił mnie na rozmowę kwal., proponował pół etatu za połowę minimalnego wynagrodzenia a miał tyle chętnych że wszystko mi opadło, myślałam że przynajmniej na takie marne warunki się załapię żeby doświadczenie zacząć zdobywać JAK ZACZĄĆ nie mając doświadczenia? dodam że na staż się już nie łapię bo za dużo latek i pracowałam już na etacie
Mam identyczną sytuacje.... ciekawe czy razem na ten kurs nie chodzimy
__________________
Hania 6.10.2012
Boy or Girl ???



http://www.suwaczki.com/tickers/hchyhgqsnt603ke0.png
agulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 16:23   #594
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

W obecnym czasie kryzysu, wszyscy mają ten sam problem
Ciężko znaleźć coś ciekawego a bark doświadczenia to pogłębia. Ubiegłoroczni absolwenci faktycznie nieciekawie trafili na rynek pracy., i to nie tylko ci po ekonomii.


Ja pomimo małego doświadczenia też szukałam pracy przez ok3 miesiące, ale rozsyłałam CV wszędzie, obojętnie czy było ogłoszenie czy nie
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 21:13   #595
sylwiusia89
Raczkowanie
 
Avatar sylwiusia89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 463
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

cześć dziewczyny, mam pytanie do tych już pracujących w księgowości

Czy w waszych firmach korzysta się może z programu InsertGT ? U nas w technikum uczyliśmy się obsługi tego programu i interesuje mnie czy rzeczywiście jest on używamy w firmach ? Z góry dziękuje za odpowiedz

PS:
Przeczytałam cały ten wątek i muszę przyznać że też bym chciała zostać księgową....choć przede mną raczej jeszcze długa droga do tego bo jak na razie to skończyłam tylko technikum ekonomiczne ale muszę przyznać że rachunkowości to mieliśmy dużo i powiem szczerze że naprawdę lubiłam te wszystkie konta, bilansy i inne liczenie....więc to może już jakiś dobry znak he Pozdrawiam
sylwiusia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 13:34   #596
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez sylwiusia89 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, mam pytanie do tych już pracujących w księgowości

Czy w waszych firmach korzysta się może z programu InsertGT ? U nas w technikum uczyliśmy się obsługi tego programu i interesuje mnie czy rzeczywiście jest on używamy w firmach ? Z góry dziękuje za odpowiedz

PS:
Przeczytałam cały ten wątek i muszę przyznać że też bym chciała zostać księgową....choć przede mną raczej jeszcze długa droga do tego bo jak na razie to skończyłam tylko technikum ekonomiczne ale muszę przyznać że rachunkowości to mieliśmy dużo i powiem szczerze że naprawdę lubiłam te wszystkie konta, bilansy i inne liczenie....więc to może już jakiś dobry znak he Pozdrawiam

Jeżeli chodzi ci o program księgowy Rewizor GT produkowany przez firmę Insert, to pracowałam w dwóch firmach gdzie był używany.

Jego zaletą jest to, że jest bardzo prosty w obsłudze, niestety przy tym ma też mniej funkcjonalności.
Jednak do małych firm jak najbardziej się nadaje.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 14:42   #597
ayesh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez agulkaa Pokaż wiadomość
Mam identyczną sytuacje.... ciekawe czy razem na ten kurs nie chodzimy
chyba nie, bo widzę że jesteś z Elbląga, ja w Warszawie go robiłam
a pracę znalazłam 2 dni po ukończeniu kursu a gdy ją zaczęłam kolejna firma się do mnie odezwała i chciała na rozmowę zaprosić
ayesh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 09:14   #598
agulkaa
Rozeznanie
 
Avatar agulkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 827
GG do agulkaa
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

To tylko pogratulować.... ehh ja też chcę....
__________________
Hania 6.10.2012
Boy or Girl ???



http://www.suwaczki.com/tickers/hchyhgqsnt603ke0.png
agulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 21:22   #599
kana1307
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez ayesh Pokaż wiadomość
chyba nie, bo widzę że jesteś z Elbląga, ja w Warszawie go robiłam
a pracę znalazłam 2 dni po ukończeniu kursu a gdy ją zaczęłam kolejna firma się do mnie odezwała i chciała na rozmowę zaprosić

A jaki kurs skonczylas, ze jestes taka rozchwytywana Tez jestem z Warszawy i moze bym sie skusiła na taki kurs, niby studiuję finansei rachunkowość i mam prace, ale chcialabym ja zmienic...
kana1307 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 18:56   #600
ayesh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

kurs rachunkowości od podstaw do samodzielnego księgowego w Inforze; ale dostałam tą pracę bo skumulowało się kilka rzeczy którymi im podpasowałam (ukończone studia - całkowicie niezwiązane z księgowością ale za to z branżą którą ta firma się zajmuje; ten kurs; no i znajomość rosyjskiego); jak w trakcie trwania kursu wysyłałam swoje cv na oferty pracy dla pomocy księgowej to tylko 1 pracodawca mnie zaprosił na rozmowę, myślałam że będę szukać w nieskończoność; wszędzie chcą z doświadczeniem, nawet na pomoce księgowej :/ a jeśli szukają bez doświadczenia to zgłoszą się osoby z doświadczeniem i to one tą pracę dostaną
ayesh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-18 22:55:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:15.