Kobiece, obcisłe ubrania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-08, 13:18   #1
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995

Kobiece, obcisłe ubrania


Witam. Będąc ostatnio na zakupach zauważyłam, że znaczna większość ubrań w galeriach, centrach handlowych jest luźna, oversizowa. Czy znacie może jakieś sklepy, strony internetowe, które szyją ubrania kobiece, dopasowane do ciała, podkreślające kształty i atuty kobiecego ciała?
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 13:39   #2
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Kobiece, obcisłe ubrania

Cytat:
Napisane przez mala2806 Pokaż wiadomość
Witam. Będąc ostatnio na zakupach zauważyłam, że znaczna większość ubrań w galeriach, centrach handlowych jest luźna, oversizowa. Czy znacie może jakieś sklepy, strony internetowe, które szyją ubrania kobiece, dopasowane do ciała, podkreślające kształty i atuty kobiecego ciała?
Trzeba szukać i przymierzać. Złapałam kilka fajnych sukienek w H&M oraz NewLook. Z topami gorzej ale też można znaleźć pasujące i w miarę obcisłe. Koszule to najlepiej w sklepach, gdzie i męskie sprzedają np. Willsoor ma fajny wybór dopasowanych damskich koszul.
Najgorzej jest ze swetrami- tu mi zazwyczaj z pomocą przychodziło C&A i tez NewLook.
Ale wszędzie można coś znaleźć trzeba tylko regularnie szukać.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 14:08   #3
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Kobiece, obcisłe ubrania

Cytat:
Napisane przez mala2806 Pokaż wiadomość
Witam. Będąc ostatnio na zakupach zauważyłam, że znaczna większość ubrań w galeriach, centrach handlowych jest luźna, oversizowa. Czy znacie może jakieś sklepy, strony internetowe, które szyją ubrania kobiece, dopasowane do ciała, podkreślające kształty i atuty kobiecego ciała?
Jak to luźna, oversizowa? To wybierz mniejszy rozmiar i oversizowa nie będzie

Ja dostrzegam raczej odwrotny problem. Większość ubrań dla kobiet jest obcisła. Wygląda to seksownie, ale luźniejsze rzeczy są bardziej eleganckie a znaleźć takie trudno. Znaleźć nieobcisły top to prawie niemożliwe.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 14:09   #4
malgosia44zz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 174
Dot.: Kobiece, obcisłe ubrania

Teraz na jesień/zimę raczej większość oversize.
malgosia44zz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 14:30   #5
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Kobiece, obcisłe ubrania

Cytat:
Napisane przez malgosia44zz Pokaż wiadomość
Teraz na jesień/zimę raczej większość oversize.
Swójrz na wieszaki. Praktycznie każda dziewczyna ma na sobie obcisłe rzeczy. Nawet płaszcze i kurtki jesienno-zimowe...
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 15:33   #6
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Kobiece, obcisłe ubrania

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Jak to luźna, oversizowa? To wybierz mniejszy rozmiar i oversizowa nie będzie
Rada dobra jak można coś dostać w rozmiarze niżej. U mnie się nie sprawdza bo mniejszych niż 34 raczej nie produkują
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 18:08   #7
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Kobiece, obcisłe ubrania

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Jak to luźna, oversizowa? To wybierz mniejszy rozmiar i oversizowa nie będzie

Ja dostrzegam raczej odwrotny problem. Większość ubrań dla kobiet jest obcisła. Wygląda to seksownie, ale luźniejsze rzeczy są bardziej eleganckie a znaleźć takie trudno. Znaleźć nieobcisły top to prawie niemożliwe.

No fakt, oversizowa nie będzie, ale za to rękawy będą się kończyć 5cm nad nadgarstkiem oraz będzie się można pochwalić nerkami...

Ostatnio kupowałam sweter- w pasie jeszcze by się dało zebrać, ale rękawy są na styk...
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-08, 18:09   #8
ichii
Wtajemniczenie
 
Avatar ichii
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 143
Dot.: Kobiece, obcisłe ubrania

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Jak to luźna, oversizowa? To wybierz mniejszy rozmiar i oversizowa nie będzie
Mniejsze rozmiary są za wąskie w ramionach, przez co rękawy źle się układają, podchodzą aż pod szyję

Chętnie kupiłabym kilka dopasowanych cienkich swetrów, ale gdzie je można znaleźć? Z płaszczami jest łatwiej - obwinę się paskiem i gotowe
__________________
64 63 62 61 60 59

Edytowane przez ichii
Czas edycji: 2014-11-08 o 18:11
ichii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 19:59   #9
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: Kobiece, obcisłe ubrania

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Jak to luźna, oversizowa? To wybierz mniejszy rozmiar i oversizowa nie będzie
To chyba nie do końca tak działa. Ubrania oversize są zazwyczaj w jednym rozmarze, poza tym tak jak dziewczyny pisały za krótkie rękawy, gołe nerki, odpada.

I chodzi mi tu też np o kiecki, największy wybór jest tych z koła ale ile można mieć podobnych w szafie?

Edytowane przez mala2806
Czas edycji: 2014-11-08 o 20:00
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 18:23   #10
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Kobiece, obcisłe ubrania

przeciez kazda marka szyje różne rzeczy - te bardziej obcisłe i te luźniejsze, przynajmniej ja zauwazam w sklepach różne rzeczy i z obcisłymi nie ma problemu
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 18:46   #11
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Kobiece, obcisłe ubrania

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;48867880]przeciez kazda marka szyje różne rzeczy - te bardziej obcisłe i te luźniejsze, przynajmniej ja zauwazam w sklepach różne rzeczy i z obcisłymi nie ma problemu[/QUOTE]

Moim zdaniem trochę jednak jest problemów, bo dużo ciuchów zwyczajnie na mnie wisi.
Zresztą w ogóle sieciówki nie biorą pod uwagę, że kobiety są różne- pulchniejsze/chudsze, wyższe/niższe, z biustem czy biodrami większymi/mniejszymi. Wszystko jest na jedną modłę i ciężko o dobrze dopasowane ubrania, zwłaszcza takie podkreślające figurę.
Wszystko mam wrażenie dla niebiuściastych, wysokich i średniej wagi.
Trudno jest też dostać ubrania, które nie miałyby kroju "maskującego" a to maskują brzuszek, a to biodra, a to piersi. a jak są obcisłe, to piersi się nie mieszczą. Ciężko jest na coś trafić.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-09, 19:09   #12
manilia
Zakorzenienie
 
Avatar manilia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 428
Dot.: Kobiece, obcisłe ubrania

Cytat:
Napisane przez malgosia44zz Pokaż wiadomość
Teraz na jesień/zimę raczej większość oversize.
No właśnie , ja też zawsze poszukuje obcisłych i dopasowanych ubrań , bo w takich najlepiej wyglądam i też najlepiej się czuje . Mam już sprawdzone sklepy gdzie mogę zawsze coś dostać czyli w Reserved , Mohito i F&F.
__________________


Styczeń - Biżuteria Kruk Apart Yes
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1104321
manilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 20:06   #13
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: Kobiece, obcisłe ubrania

Cytat:
Napisane przez manilia Pokaż wiadomość
No właśnie , ja też zawsze poszukuje obcisłych i dopasowanych ubrań , bo w takich najlepiej wyglądam i też najlepiej się czuje . Mam już sprawdzone sklepy gdzie mogę zawsze coś dostać czyli w Reserved , Mohito i F&F.
Ja bluzki jednokolorowe czyste bez nadruków kupuję w H&Mie, dziś w calzedoni odkryłam leginsy push-up (rewelacja!). Dobrze byłoby zrobić taki spis mniej więcej gdzie możemy szukać takich krojów.

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Moim zdaniem trochę jednak jest problemów, bo dużo ciuchów zwyczajnie na mnie wisi.
Zresztą w ogóle sieciówki nie biorą pod uwagę, że kobiety są różne- pulchniejsze/chudsze, wyższe/niższe, z biustem czy biodrami większymi/mniejszymi. Wszystko jest na jedną modłę i ciężko o dobrze dopasowane ubrania, zwłaszcza takie podkreślające figurę.
Wszystko mam wrażenie dla niebiuściastych, wysokich i średniej wagi.
Trudno jest też dostać ubrania, które nie miałyby kroju "maskującego" a to maskują brzuszek, a to biodra, a to piersi. a jak są obcisłe, to piersi się nie mieszczą. Ciężko jest na coś trafić.
Zgadzam się z tym, że sieciówki kompletnie nie biorą pod uwagę różnorodności kobiet. Mało tego w większości są podobne kroje, wzory. Jak już znajdę dopasowaną bluzkę to zazwyczaj w biuście jest za mała
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 09:31   #14
manio
Zakorzenienie
 
Avatar manio
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 678
Dot.: Kobiece, obcisłe ubrania

wzoraj byam w h&m, carry, reserved, new look, river island, zarze i wszędzie są klasyczne sweterki i topy dopasowane jest owszem dużo oversize aczkolwiek widziałam mnóstwo dopasowanych rzeczy i tym bardziej nie zauważyłam ich deficytu
manio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-10 10:31:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:33.