Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-17, 13:27   #1591
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Berenika, moje noce też lepsze nie są. Nie dość że częste wizyty w toalecie to jeszcze ciężko mi się już obracać a jeszcze jak do tego zaczyna mnie wszystko boleć to jóż w ogóle. Jak wstaję do toalety to najpierw muszę chwilę pisiedzieć bo mam taki jak by odrętwiały brzuch.

Na dodatek wczoraj wieczorem jeszcze wszystko w okolicach pachwin mnie bolało i tak ciągło. Do tego zrobiło mi się nie dobrze i tylko myślałam czy zwymiotuję czy nie no i na dokładkę hemoroid mi się zrobił.
Rozmawiałam dziś z położną w sr i muszę do apteki po maść się wybrać. Myślałam poczekać do wizyty u mojej ginki ale to dopiero 26 maja mam ale skoro położna powiedziała żeby nie czekać to chyba wie co mówi

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 13:33   #1592
pater86
Zadomowienie
 
Avatar pater86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 756
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Pradip to krwawienie na pewno po badaniu, ale może lepiej to skonsultować... Z a wymiarami trzeba to jeszcze sprawdzić, bo nie raz się zdarza, że się wyrównują lub pomiar był niedokładny... A jak będzie konieczna cesarka to trudno, nie ma się co załamywać nie jedną z nas to pewnie czeka, tylko okaże się przy porodzie...

Zjadłam słodkość, wypiłam kawkę i można się weekendować Kupiłam dziś karuzelkę na łóżeczko z melodyjką i pluszowymi króliczkami ma ładne, żywe kolorki i jestem bardzo zadowolona
__________________
Nasze maleństwo
http://www.suwaczki.com/tickers/relgsg180mmhnuyr.png

Edytowane przez pater86
Czas edycji: 2014-05-17 o 13:47
pater86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 14:07   #1593
kinia8906
Raczkowanie
 
Avatar kinia8906
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 206
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez sylvuniaa84 Pokaż wiadomość
Co do kremu do codziennej pielęgnacji przy zakładaniu pieluchy to czy ta maść sie nadaje ?
ja też kupiłam tą maść i dodatkowo na wszelki jeszcze ziajke http://ziaja.com/kosmetyki/dla-dziec...iw-odparzeniom A co do kąpania to kupiłam w rossmanie płyn do mycia z Babydream i dwa mydełka nivea i bambino. Zobaczymy co przypasuje i będzie się sprawdzało. Mam też zwykłą oliwkę bambino której od czasu do czasu myśle użyje w niewielkiej ilości jak będzie trzeba. Dużo różnych też próbek dostałam po SR.
__________________
Ceń się wysoko,a uwierzy,że jesteś jego wygraną na loterii

22.09.2012r. - nasz wielki dzień
http://www.suwaczek.pl/cache/4c5a0d8ede.png
kinia8906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 14:13   #1594
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez pater86 Pokaż wiadomość
.

Zjadłam słodkość, wypiłam kawkę i można się weekendować Kupiłam dziś karuzelkę na łóżeczko z melodyjką i pluszowymi króliczkami ma ładne, żywe kolorki i jestem bardzo zadowolona
gratuluję zakupu

ale mi narobiłąś ochoty na kawę
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 14:39   #1595
Mala_Czarno_Biala
Raczkowanie
 
Avatar Mala_Czarno_Biala
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 480
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez Pradip Pokaż wiadomość
Do tego od badania plamię na bordowo i zastanawiam się czy czop może być cały bordowo krwisty bardziej przypominający skrzepy krwi miesiączkowej niż galaretowatą maź? Sorry za opis ale może mi pomożecie...
Wydaje mi się, że nie ma powodu do paniki, dopóki kolor jest brązowawy to znaczy że krwawienie już było a teraz sie oczyszczasz PO KRWAWIENIU (tak mi tłumaczyli jak leżałam w szpitalu). Tak więc spokojnie, poleż sobie, zrelaksuj się...

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
co do szczotki, to kup najlepiej z naturalnego włosia
tak mi radziły w SR.
A moja wmówiła właśnie, że nie ma żadnej różnicy we włosiu naturalnym i syntetycznym :/ Ile ludzi tyle opinii...

Ja też śpię koszmarnie, czy może raczej nie śpię... wszystko mnie boli, dziś rano aż się poryczałam z tego zmęczenia, całą noc człowiek się męczy, wstaje w jeszcze gorszym stanie niż się kładł...
__________________
Blog: Projekt Rodzice
Mala_Czarno_Biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 15:13   #1596
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Tez niestety nie spie za dobrze. Caly czas mi duszno, wstaje do toalety po 3-4 razy. Jak znowu biore magnez i nospe na noc to przynajmniej bole mnie nie budza.
No i od czasu szpitala gdzie juz w ogole nie moglam spac pije kubek melisy na noc, tez bardzo pomaga.
-------------

Kupilismy dzisiaj materac i zlozylismy lozeczko nagle sie okazalo ze mamy wszystko do lozeczka rozowe a zastrzegalam sobie ze nie bedzie. Jak tak teraz patrze na nie to juz w ogole nie moge sie doczekac

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 15:29   #1597
pater86
Zadomowienie
 
Avatar pater86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 756
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

NecroKitty pochwal się koniecznie
__________________
Nasze maleństwo
http://www.suwaczki.com/tickers/relgsg180mmhnuyr.png
pater86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-17, 15:35   #1598
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez pater86 Pokaż wiadomość
NecroKitty pochwal się koniecznie
Jutro wrzucę zdjęcia
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 16:08   #1599
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez NecroKitty Pokaż wiadomość

Kupilismy dzisiaj materac i zlozylismy lozeczko nagle sie okazalo ze mamy wszystko do lozeczka rozowe a zastrzegalam sobie ze nie bedzie. Jak tak teraz patrze na nie to juz w ogole nie moge sie doczekac

pochwal się koniecznie

ja sobie zastrzegłam, zę posciel kupię uniwersalną, czyli na pewno nie różową, a jak przyszło kupić, to mi się różowe podobały
za to mąz sprowadził mnie na ziemię i wybrał kremowo - beżowe
dla drugiej pociechy będą w sam raz, gdyby chłopak miał się trafić

tak poza tym ubranek tez miałam nie kupowac różowych, ale co począć, jak wszystkie dziewczęce sa albo różowe, albo fioletowe
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 18:18   #1600
Pradip
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 519
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez beat@ Pokaż wiadomość
Rozmawiałam dziś z położną w sr i muszę do apteki po maść się wybrać. Myślałam poczekać do wizyty u mojej ginki ale to dopiero 26 maja mam ale skoro położna powiedziała żeby nie czekać to chyba wie co mówi

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Nie ma na co czekać bo tylko będziesz się męczyć
Cytat:
Napisane przez pater86 Pokaż wiadomość
Pradip to krwawienie na pewno po badaniu, ale może lepiej to skonsultować... Z a wymiarami trzeba to jeszcze sprawdzić, bo nie raz się zdarza, że się wyrównują lub pomiar był niedokładny... A jak będzie konieczna cesarka to trudno, nie ma się co załamywać nie jedną z nas to pewnie czeka, tylko okaże się przy porodzie
wiem że masz racje ale muszę się oswoić z tą myślą
Cytat:
Napisane przez Mala_Czarno_Biala Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że nie ma powodu do paniki, dopóki kolor jest brązowawy to znaczy że krwawienie już było a teraz sie oczyszczasz PO KRWAWIENIU (tak mi tłumaczyli jak leżałam w szpitalu). Tak więc spokojnie, poleż sobie, zrelaksuj się...
Dziękuję plamienie ustało, ból @ też tylko krzyż nadal boli
Cytat:
Napisane przez NecroKitty Pokaż wiadomość
Kupilismy dzisiaj materac i zlozylismy lozeczko nagle sie okazalo ze mamy wszystko do lozeczka rozowe a zastrzegalam sobie ze nie bedzie. Jak tak teraz patrze na nie to juz w ogole nie moge sie doczekac
u nas też już stoi ubrane i wyszło pstrokato bo ochraniacz i przyborniki są w żyrafki a prześcieradło w niebieskie misie ale i tak jak dojdzie synek to będzie pięknie

Może to głupie pytanie ale gdzie się kładzie klin?
Pradip jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 18:20   #1601
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Hej!

Czy ktos mnie tu jeszcze pamieta ?

Nie zagladalam do Was dobre 2 tygodnie , przeprasza ... ale nie mam czasu ostatnio. Jest u nas moja chrzestna wiec nawet nie mam jak komputera wlaczyc w czasie dnia. A jak Dominik ma drzemke to ja tez spie ... Wieczorem kolacja , kapiel malego i zanim sie ogladne jest juz 23 i pora do spania ....

U mnie wszystko wporzadku Wczoraj mialam wizyte z usg wiec mialam mozliwosc podgladnac Olivie Malutka wazy juz 5lbs ( okolo 2.5kg ) i jest ulozona glowka w dol .. dosc nisko ... Szyjka zamknieta ale krotka i dosc miekka wiec jak to moj gin powiedzial do terminu to ja napewno nie donosze ... I powiem Wam ze zaczynam sie troche stresowac , bo mam juz co jakis czas skorcze przepowiadajace .. a tu ciuszki nie wyprane nie wyprasowane , pokoj Olivki nie gotowy jedynie sciany wymalowane Z Dominikiem w tym tyg co jestem teraz z mala to juz mialam wszystko gotowe ... Ale tak to jest jak sie ma juz jedno dziecko w domu

Dwa tyg temu mialam baby showe ... Bylo cudnie Dziewczyny daly rade z dekoracjami , grami , jedzeniem no normalnie wypas Mialabyc niespodzianka ale moja ciocia sie wygadala wiec w niedziele od razu po kosciele poszlam z Domino do moich rodzicow i mialam zakaz wchodzenia do siebie do domu. Takze przyszlam z Domino juz na gotowe Dostalam same pozyteczne prezenty : hustawke dla malej zeby mogla byc blisko nas jak bedziemy z Dominikiem sie bawic na dole , ciuszki , pampers , chusteczki , sliniaki , letnie kocyki , sciereczki do kąpieli , reczniczki ,, smoczki , butelki , kocyki , pokrycie na materac , zabawki do wozka , zestaw do pielegnacji malej , ramki , karty do sklepu zebym mogla sobie sama cos kupic. Takze jestem bardzo zadowolona z prezentow a przede wszystkim z super spedzonego czasu z dziewczynami
Buziaki!


P.S. pisalyscie o tym co ubrac dziecku jak bedziecie wychodzic ze szpitala. Ja synka urodzilam 12 czerwca i mial ubrane to co na zdjeciu. Czyli bodziak z krotkim rekawkiem na to z dlugim spodnie ze stopkami i czapeczke.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN8610.jpg (116,4 KB, 50 załadowań)
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-17, 20:14   #1602
sylvuniaa84
Zadomowienie
 
Avatar sylvuniaa84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 703
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez NecroKitty Pokaż wiadomość
Tez niestety nie spie za dobrze. Caly czas mi duszno, wstaje do toalety po 3-4 razy. Jak znowu biore magnez i nospe na noc to przynajmniej bole mnie nie budza.
No i od czasu szpitala gdzie juz w ogole nie moglam spac pije kubek melisy na noc, tez bardzo pomaga.
-------------

Kupilismy dzisiaj materac i zlozylismy lozeczko nagle sie okazalo ze mamy wszystko do lozeczka rozowe a zastrzegalam sobie ze nie bedzie. Jak tak teraz patrze na nie to juz w ogole nie moge sie doczekac

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka
ja mam zielono w łóżeczku a zawsze mówiłam,wszystkie kolory tylko nie zieleń
nasze rozkładamy za jakis tydzień,dwa

Cytat:
Napisane przez zaaaabcia Pokaż wiadomość
Hej!

Czy ktos mnie tu jeszcze pamieta ?

Nie zagladalam do Was dobre 2 tygodnie , przeprasza ... ale nie mam czasu ostatnio. Jest u nas moja chrzestna wiec nawet nie mam jak komputera wlaczyc w czasie dnia. A jak Dominik ma drzemke to ja tez spie ... Wieczorem kolacja , kapiel malego i zanim sie ogladne jest juz 23 i pora do spania ....

U mnie wszystko wporzadku Wczoraj mialam wizyte z usg wiec mialam mozliwosc podgladnac Olivie Malutka wazy juz 5lbs ( okolo 2.5kg ) i jest ulozona glowka w dol .. dosc nisko ... Szyjka zamknieta ale krotka i dosc miekka wiec jak to moj gin powiedzial do terminu to ja napewno nie donosze ... I powiem Wam ze zaczynam sie troche stresowac , bo mam juz co jakis czas skorcze przepowiadajace .. a tu ciuszki nie wyprane nie wyprasowane , pokoj Olivki nie gotowy jedynie sciany wymalowane Z Dominikiem w tym tyg co jestem teraz z mala to juz mialam wszystko gotowe ... Ale tak to jest jak sie ma juz jedno dziecko w domu

Dwa tyg temu mialam baby showe ... Bylo cudnie Dziewczyny daly rade z dekoracjami , grami , jedzeniem no normalnie wypas Mialabyc niespodzianka ale moja ciocia sie wygadala wiec w niedziele od razu po kosciele poszlam z Domino do moich rodzicow i mialam zakaz wchodzenia do siebie do domu. Takze przyszlam z Domino juz na gotowe Dostalam same pozyteczne prezenty : hustawke dla malej zeby mogla byc blisko nas jak bedziemy z Dominikiem sie bawic na dole , ciuszki , pampers , chusteczki , sliniaki , letnie kocyki , sciereczki do kąpieli , reczniczki ,, smoczki , butelki , kocyki , pokrycie na materac , zabawki do wozka , zestaw do pielegnacji malej , ramki , karty do sklepu zebym mogla sobie sama cos kupic. Takze jestem bardzo zadowolona z prezentow a przede wszystkim z super spedzonego czasu z dziewczynami
Buziaki!


P.S. pisalyscie o tym co ubrac dziecku jak bedziecie wychodzic ze szpitala. Ja synka urodzilam 12 czerwca i mial ubrane to co na zdjeciu. Czyli bodziak z krotkim rekawkiem na to z dlugim spodnie ze stopkami i czapeczke.
pamietamy,witaj z powrotem

super ze wkleiłas zdjecie,wiem już teraz ze nie ma sensu ładowac grubych pajacy na czerwiec



dziewczyny mam 2x pampersy po 48 szt i 1x dady 28 szt
to sa jedynki...
myslicie ze dokupic jeszcze jedynek czy juz 2 brac nastepne? planuje sobie zapas zrobic

Kupilam tez białe chusteczki z dady...miał ktoś?
__________________
Lenka
18.06.2014 ---> 2,800 kg i 49 cm szczęścia
sylvuniaa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 20:40   #1603
_Maya_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 806
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez sylvuniaa84 Pokaż wiadomość
dziewczyny mam 2x pampersy po 48 szt i 1x dady 28 szt
to sa jedynki...
myslicie ze dokupic jeszcze jedynek czy juz 2 brac nastepne? planuje sobie zapas zrobic

Kupilam tez białe chusteczki z dady...miał ktoś?
bierz 2 spokojnie
_Maya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 20:45   #1604
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez sylvuniaa84 Pokaż wiadomość

dziewczyny mam 2x pampersy po 48 szt i 1x dady 28 szt
to sa jedynki...
myslicie ze dokupic jeszcze jedynek czy juz 2 brac nastepne? planuje sobie zapas zrobic

Kupilam tez białe chusteczki z dady...miał ktoś?
to znaczy tak, zależy jaki zapas masz na myśli Ja z dwójek dosyć długo korzystałam. Także ja robiłabym zapas dwójek jak już. Jeśli chodzi o jedynki to zuzyłam 2 opakowania po 72 sztuki. Z tym, że to też kwestia jak duże dziecko Ci się urodzi i jak potem będzie rosło i przybierało - także jedni przechodzą szybciej na rozmiar wyżej a inni później. Inna kwestia to jak często będzie robić kupkę. Przy siuśkach zmieniałam pieluszkę co ok. 3 godziny, w nocy była to dłuższa przerwa. A kupki przy karmieniu mieszanym były raz dziennie albo raz na dwa dni, choć chyba częściej to drugie, ale już za bardzo nie pamiętam. Jak będziesz karmić tylko piersią to będą one dużo częściej, a wiadomo, że po kupce trzeba od razu przewinąć także zapewne tych pieluch zużyjesz więcej niż ktoś kto karmi tylko mm.

Ja używałam białych Dad. Bardzo lubię ich chusteczki - dla mnie bardzo podobne do Pampersa, które też bardzo lubię.
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 21:58   #1605
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Ja tylko w przelocie.
Czytam Wam na bieżąco, ale moja wena jest zerowa, jestem po prostu tak przybita, że wczoraj już nie umiałam udawać twardzielki i się poryczałam tacie chodzi o TŻta (nigdy nie chwal faceta ) ale nie mam nawet sił pisać tu o tym. Poprostu ostatnio się non stop kłócimy, nie umiemy ze sobą rozmawiać, a przez to nie mam ani wsparcia ani pomocy w nim

Aldrin i Agaga ogromne gratulacje!!!
Ja się już nastawiłam psychicznie, że pewnie przed terminem nie urodzę, także muszę jeszcze poczekać na swoją kolej 2 tyg

Zophiee Ty to tylko podsysasz informacje o sobie bo już chyba od 35tc piszesz że już coś się dzieje a pewnie tak samo do terminu dotrwasz
Pisałaś też o badaniach że nie wiesz czy robić jeszcze aktualne itd. A ja tak się zastanawiam - a Twój lekarz nie czuwa nad tym? bo ja w ogóle nie martwię się takimi rzeczami - to mój lekarz jest od trzymania ręki na pulsie kiedy jakie badania powinnam mieć, które muszę powtórzyć itd i moim zdaniem tak powinno być - w końcu oni się znają na rzeczy
Kamilla nawet nie wiedziałam, że wtedy pełnia była, dopiero jak to napisałaś to zrozumiałam czemu ja nie mogłam spać do 3 w nocy!
Prowansja spokojnie z małymi ciuszkami na 56, to nie prawda, że rozmiary 0-3 to dopiero po 3mcach ja zakładałam już po miesiącu! i przy Dominice miałam naprawdę bardzo skromną ilość ubranek na początek - konsekwencją tego było tylko częste pranie (ale Ona dodatkowo jeszcze ulewała więc trzeba było przebierać kilka razy dziennie). Ale naprawdę z r.56 już po 3tyg mi wyrastała
Anteria kompletnie nie interesowałam się takimi sprawami więc mogę tylko pocieszyć, że jesteś pod kontrolą lekarzy i wiedzą, że w każdej chwili może być potrzeba reagowania, także nie martw się tylko spróbuj odstresować i być przygotowaną jakby trzeba było w każdej chwili rozwiązywać ciążę, ale dzidziuś na pewno będzie pod dobrą opieką tam
Berenika moja już łapała różne bakterie, ale takich nie. Salmonella to ewidentnie przez jakieś zakażone jedzenie, grzyby... a goni często z gołą pupą? bo to byle gdzie takie świństwo można złapać. Tak czy siak nie martw się, pamiętaj że wszystko jest do wyleczenia bylebyście odrazu działali

A ja dziś cały dzień w skurczach, nie wiem co tak mnie dziś wzięło do tego w kibelku dziś byłam więcej razy niż za tydzień czasu ale znając siłę bóli porodowych wiem, że to zbyt łagodne narazie a że zaczęłam od wczoraj ładować w siebie wiesiołek dopochwowo to pewnie to jego sprawka! albo wczorajszego wieszania dwóch firan

Pieluchy - piszecie o rozmiarach. Nie pamiętam jak to było przy Dominice, ale teraz zamierzam kupić 2 paczki 72szt Pampersów "1" a jakby miało braknąć no to przecież Rossmann pod nosem także nie spinam się w tym temacie.
Kosmetyki - o emolientach swoje zdanie pisałam, więc tylko uaktualnie, że zamierzam od początku używać Hippa z pompką a smarować balsamem w razie konieczności ale też jeszcze nie kupiłam bo w każdej chwili można podskoczyć po to do Rossmanna
Torba - dalej nie spakowana a za 2dni zaczynam 39tc
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka

Edytowane przez Kakusia
Czas edycji: 2014-05-17 o 22:11
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 09:22   #1606
sylvuniaa84
Zadomowienie
 
Avatar sylvuniaa84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 703
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
to znaczy tak, zależy jaki zapas masz na myśli Ja z dwójek dosyć długo korzystałam. Także ja robiłabym zapas dwójek jak już. Jeśli chodzi o jedynki to zuzyłam 2 opakowania po 72 sztuki. Z tym, że to też kwestia jak duże dziecko Ci się urodzi i jak potem będzie rosło i przybierało - także jedni przechodzą szybciej na rozmiar wyżej a inni później. Inna kwestia to jak często będzie robić kupkę. Przy siuśkach zmieniałam pieluszkę co ok. 3 godziny, w nocy była to dłuższa przerwa. A kupki przy karmieniu mieszanym były raz dziennie albo raz na dwa dni, choć chyba częściej to drugie, ale już za bardzo nie pamiętam. Jak będziesz karmić tylko piersią to będą one dużo częściej, a wiadomo, że po kupce trzeba od razu przewinąć także zapewne tych pieluch zużyjesz więcej niż ktoś kto karmi tylko mm.

Ja używałam białych Dad. Bardzo lubię ich chusteczki - dla mnie bardzo podobne do Pampersa, które też bardzo lubię.
nie chodzi o duże zapasy lecz o kilka paczek aby nie latać za tym wszystkim,u nas nie ma rossmana tylko biedronka na końcu miasta,a nie zawsze jestem zmotoryzowana
Tz pierwszy tydz po wyjściu ze szpitala bedzie w domu,ale potem zostaje sama z córą i małą..na poczatek pampersy,kosmetyki itp wole mieć ju z w domu,aż nauczę się dziecka potem bede pewnie zakupy itp robiła z dzieckiem bo córy raczej samej nie zostawie z małą bo wiecie różnie bywa

Dokupie chyba z 3 paczki 2 z Dady bo widze ze sa zachwalane,i na razie sie wstrzymam zobacze jak beda szły ale myśle ze na poczatek starczy.

Chusteczki białe z dady wziełam bo były w 2paku w promocji po 6,99 to szkoda bylo zostawic...

Mysle ze mozna tak używać raz takich raz takich? az nie sprawdzimy co nam najbardziej odpowiada??
Bo planowałam jeszcze rosmanowe kupić do porównania ich z tymi co mam






Kakusia głowa do góry...
wszystko sie poukłada
__________________
Lenka
18.06.2014 ---> 2,800 kg i 49 cm szczęścia
sylvuniaa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 09:33   #1607
Bogini Bastet
Zadomowienie
 
Avatar Bogini Bastet
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 043
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

cześć Dziewczynki

mi sobota też minęła pod znakiem bólu zastanawiam się czy to nie po baraszkowaniu z tżetem więc większość dnia spędziłam przeleżałam. dziś jest ok i w ogóle mam dobry humor

wiecie, że w nocy nie wstaje ani razu do toalety a piję jak smok, odkąd przerzuciłam się na wodę niegazowaną piję jeszcze więcej

dziękuję Wam za info dot smoczków - w końcu zdecydowałam się na NUKa

u mojego synka też róż zawita dostałam od siostry ochraniacz do łóżeczka różowy w misie (słodki) i zamierzam z niego skorzystać

beat@ koniecznie skocz do apteki. Ja od tygodnia stosuję maść i jest dużo lepiej

Sylwia super, że wróciłaś i jest już lepiej moje cukry też szaleją, w środę idę do diabetologa. na czczo to jakaś padaka, przekraczam normę codziennie a po posiłkach czasami, odkąd walczę z zaparciami i jem więcej owoców i kaszy też mam cukier przekroczony
Bogini Bastet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 09:37   #1608
_Maya_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 806
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez sylvuniaa84 Pokaż wiadomość
Dokupie chyba z 3 paczki 2 z Dady bo widze ze sa zachwalane,i na razie sie wstrzymam zobacze jak beda szły ale myśle ze na poczatek starczy.
będą szły jak woda jak masz miejsce w domu to kupuj biedronkowe - są naprawdę ok
Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość

u mojego synka też róż zawita dostałam od siostry ochraniacz do łóżeczka różowy w misie (słodki) i zamierzam z niego skorzystać
ja mam 3 różowe prześcieradła po córce nie wywalę ich przecież a na rok/dwa wystarczą - ograniczam wydatki jak się da
_Maya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 09:38   #1609
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez sylvuniaa84 Pokaż wiadomość
nie chodzi o duże zapasy lecz o kilka paczek aby nie latać za tym wszystkim,u nas nie ma rossmana tylko biedronka na końcu miasta,a nie zawsze jestem zmotoryzowana
Tz pierwszy tydz po wyjściu ze szpitala bedzie w domu,ale potem zostaje sama z córą i małą..na poczatek pampersy,kosmetyki itp wole mieć ju z w domu,aż nauczę się dziecka potem bede pewnie zakupy itp robiła z dzieckiem bo córy raczej samej nie zostawie z małą bo wiecie różnie bywa

Dokupie chyba z 3 paczki 2 z Dady bo widze ze sa zachwalane,i na razie sie wstrzymam zobacze jak beda szły ale myśle ze na poczatek starczy.

Chusteczki białe z dady wziełam bo były w 2paku w promocji po 6,99 to szkoda bylo zostawic...

Mysle ze mozna tak używać raz takich raz takich? az nie sprawdzimy co nam najbardziej odpowiada??
Bo planowałam jeszcze rosmanowe kupić do porównania ich z tymi co mam
Z tymi pieluchami to mi bratowa radziła uważać i nie robić zapasów bo nie wiadomo czy dziecku będą pasować. Ona synkowi kupuje w Tesco bo Pampersy, Dady i Rossmannowe uczulały. Za to koleżanki dzieciaki tylko Bella Happy od początku tolerują.
Ja kupiłam w promocji w Rossmannie Pampersy białe 78szt i do szpitala Dady najmniejsze bo są w małych opakowaniach w sam raz na te kilka dni w szpitalu.
__________________
Nadeńka 30.06.2014

Edytowane przez NecroKitty
Czas edycji: 2014-05-18 o 10:00
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-18, 09:46   #1610
Bogini Bastet
Zadomowienie
 
Avatar Bogini Bastet
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 043
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Pradip może warto ponowić badanie usg? mam nadzieję, że to tylko błąd pomiaru? i, że wszystko jest ok

Cytat:
Napisane przez _Maya_ Pokaż wiadomość
ja mam 3 różowe prześcieradła po córce nie wywalę ich przecież a na rok/dwa wystarczą - ograniczam wydatki jak się da
no ja też koszyk w gemini to koszt ponad 400 zł, do tego musimy dokupić pościel dla małego no i jak się urodzi to dopiero zaczną się wydatki
Bogini Bastet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 10:16   #1611
Mala_Czarno_Biala
Raczkowanie
 
Avatar Mala_Czarno_Biala
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 480
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez Pradip Pokaż wiadomość
Może to głupie pytanie ale gdzie się kładzie klin?
No tam gdzie normalnie byłaby poduszka, nie? Czy pytasz o to czy na czy pod materac? Myślę że na

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Cytat:
Napisane przez _Maya_ Pokaż wiadomość
ja mam 3 różowe prześcieradła po córce nie wywalę ich przecież a na rok/dwa wystarczą - ograniczam wydatki jak się da
Słusznie. Ja mam taką zbieraninę pościeli że aż się boję jakie oczy będą robiły mama z teściową jak przyjadą poznać Mała Ale bez przesady, przecież nigdzie nie jest napisane że każdy duperelek MUSI być nowy, jak dla mnie wystarczy by wszystko było czyste. A wydatków będzie tyle że ta pościel czy dodatki to naprawdę pikuś..
__________________
Blog: Projekt Rodzice
Mala_Czarno_Biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 10:22   #1612
Pradip
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 519
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
Ja tylko w przelocie.
Czytam Wam na bieżąco, ale moja wena jest zerowa, jestem po prostu tak przybita, że wczoraj już nie umiałam udawać twardzielki i się poryczałam tacie chodzi o TŻta (nigdy nie chwal faceta ) ale nie mam nawet sił pisać tu o tym. Poprostu ostatnio się non stop kłócimy, nie umiemy ze sobą rozmawiać, a przez to nie mam ani wsparcia ani pomocy w nim

A ja dziś cały dzień w skurczach, nie wiem co tak mnie dziś wzięło do tego w kibelku dziś byłam więcej razy niż za tydzień czasu ale znając siłę bóli porodowych wiem, że to zbyt łagodne narazie a że zaczęłam od wczoraj ładować w siebie wiesiołek dopochwowo to pewnie to jego sprawka! albo wczorajszego wieszania dwóch firan
U nas też ciągłe spory mąż krzyczy że uważam ze w ciąży wolno mi mówić przykre rzeczy, ja się uspokajam przepraszam a on już za swoje słowa nie raczy ehh... myślę ze obojgu stres przed nieznanym się udzielił. Damy rade kochana
Ile wiesiołków dziennie aplikujesz?
Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
wiecie, że w nocy nie wstaje ani razu do toalety a piję jak smok, odkąd przerzuciłam się na wodę niegazowaną piję jeszcze więcej

dziękuję Wam za info dot smoczków - w końcu zdecydowałam się na NUKa
Ja też nie wstaje w nocy i myślałam że jakaś inna jestem i dopiero wczoraj mi stopy spuchły
Mam nadzieję że nuki nam się sprawdzą albo wcale nie będą potrzebne
Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
Pradip może warto ponowić badanie usg? mam nadzieję, że to tylko błąd pomiaru? i, że wszystko jest ok
Ufam temu lekarzowi i sprzęt ma super a poza tym przed porodem nie będą mi już robić usg?
Cytat:
Napisane przez Mala_Czarno_Biala Pokaż wiadomość
No tam gdzie normalnie byłaby poduszka, nie? Czy pytasz o to czy na czy pod materac? Myślę że na
Dokładnie o to mi chodziło Położyłam w końcu na materac ale pod ochraniacz i on troszkę odstaje ale jak przydusiłam prześcieradłem to już jest ok

Dzieki jeszcze raz za słowa otuchy
Wczoraj miałam okropny dzień a na wieczór maż zauważył 2 obrzydliwie czerwone rozstępy pod piersią (swoja drogą dość dziwne miejsce ) co mnie już całkiem dobiło ale dziś już troszkę lepiej
Pradip jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 10:25   #1613
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
Ja tylko w przelocie.
Czytam Wam na bieżąco, ale moja wena jest zerowa, jestem po prostu tak przybita, że wczoraj już nie umiałam udawać twardzielki i się poryczałam tacie chodzi o TŻta (nigdy nie chwal faceta ) ale nie mam nawet sił pisać tu o tym. Poprostu ostatnio się non stop kłócimy, nie umiemy ze sobą rozmawiać, a przez to nie mam ani wsparcia ani pomocy w nim
Kakusia chyba taki dzien dzisiaj.... ja tez od rana foch na tż
chciałam jechac na giełdę, bo to prawdopodobnie ostatnia moja giełda przez najbliższe pół roku, a ten zaczął się ociągać, widac było, ze niechętny, zamiast się ogarnąć, to on pół dnia w pizamie , a sama nie pojadę, to się wkur... obiadu chyba mu nie zrobię, siedzi cały dzie na dupie w domu, to niech też coś zrobi
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 10:42   #1614
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Hej hej
Witam się niedzielnie ;-)
U mnie dziś piękna pogoda, więc spacer po ogrodzie przynajmniej zaliczę
Co prawda obudziłam się z bólem gardła, ale wg teściowej nie ma tragedii

sylvuniaa84 ja pudru, czy zasypki chyba w ogóle nie mam nawet o tym nie pomyślałam, a w drogerii nie wpadło mi w ręce
A co do pieluch, ja też kupiłam różne: pampersy białe i zielone, dady
Wszyscy na około mówią, że idą jak woda, i też myślę, podobnie, żeby na ten pierwszy okres, kiedy nie będziemy w formie po porodzie nie przejmować się takimi pierdołami jak brak pieluch...

Bogini Bastetno to niezły koszyk, ale pewnie masz tam wszystko do porodu, i na początek pielęgnacji. Zdecydowałaś się na termometr?
A planujesz od razu układać maluszka w pościeli? Może jakiś rożek czy otulacz na początek?
W razie czego ikea da radę, są przyjemne w dotyku prześcieradełka bawełniane, albo allegro...
Pościel w Ikei też chyba nie wychodzi najdrożej...

Kakusia Te skurcze to był na pewno wynik stresu, którego ostatnio było bardzo dużo naokoło- poważne choroby w rodzinie, problemy w pracy TZ, przedłużający się remont ech, szkoda gadać.
Poza tym ja panikara jestem, to moja pierwsza ciąża. Jak wiele z Was, też miałam swoje przejścia- pobyt na patologii, plamienia, krwawienia. I to się pewnie wszystko kumuluje. A teraz jeszcze niepewność spowodowana zbliżającym się porodem.
Co do lekarza, to nie narzekam, a chciałabym mieć zzo, bo mam niski próg bólu. Nie chciałabym, żeby okazało się, że moje badania krwi, które będą miały teraz ponad 2 tygodnie okazały się przeterminowane- tylko tyle.
Porozmawiam z nią jutro o tym.

NecroKitty Ja też wrócę do magnezu, dziś zbudziły mnie 2 okropne skurcze w łydkę Przy drugim a mi łzy poleciały i zbudziłam Tż, żeby masował...
Ja będę mieć lóżeczko szaro-niebieskie
Berenika_26 Chyba większość z Nas, ma już kiepskie noce jak nie skurcze, to ułożyć się nie można, albo liczne wycieczki do łazienki
Ech, takie "uroki" tej końcówki
Może drzemka w ciągu dnia pomoże?
zaaaabcia Hej super miałaś imprezę fajne i praktyczne pewzenty
Pater pochwal się zakupem ja na razie kupiłam w Ikei taką prostą czarno białą, chyba jeszcze z czerwonymi elementami, także dla niemowlaka ujdzie, ale jak dżentelmen będzie miał większe wymagania, to będę się rozglądać za czymś innym

Udanej niedzieli
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 10:56   #1615
__Sylwia__88
Zadomowienie
 
Avatar __Sylwia__88
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 127
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Kakusia, Ramona witam w klubie ciężarnych zdrażnonych przez tż.
On jest właśnie też powodem dalczego mnie tu mniej ostatnio. Na nic nie mam chęci, a nie chce przelewać moich złych emocji na Was. I stres przedporodowy mi się chyba też udziela. Wczoraj pobeczłam się przy tż jak wszedł mi do łazienki jak się przebierałam, nie chciałam żeby patrzył na mój cały w rozstępach biust . Każde wyjście z domu to dla mnie stres bo mogę ubrać w to się mieszcze a nie w to na co mam ochotę. Wczoraj wyszliśmy do restauracji a ja nawet nic nie mogłam zjeść ani pić bo cukrzyca. Tylko mi się beczeć chciało.

Mój mąż to już sam siebie przechodzi. Foch prawie przez tydzień był.
Dziś mu pokazuje w Asystencie ciążowym ta telefonie bo zaczynamy 35 tydzień co i jak, ile waży, mierzy, itp i pisze tam że dziecko powinno już być skierowane główką w dół. Rzucił tylko okiem i dalej tvn turbo ogląda. Ja już nerw. Mówie czy widzi co tam piszę bo mi się wydaje że Mały obrócił się ale główką do gówy. A ten do mnie: no przecież mówisz że obrócił się główką w dół . Myślałam że go zabije.
I nie wiem czy dobrze mi się wydaje że Mały jest główką do góry bo dziś rano czkawkę jak miał to pod żebrami czułam a zawsze przy pęcherzu na dole czułam. I nie czuje żeby po żebrach kopał tylko poniżej pępka.

I możliwe po takich ruchach że faktycznie jest główką do góry?

I kolejne mówie mu przed kościołem że chce iść na cmentarz po mszy na grób babci która 2 mce temu zmarła, w tyg miała imieniny i chciałam nowy grobowiec zobaczyć. Ten oczywiście nie pójdzie ze mną usiąść do ławki tylko z kolegami na polu stoi Po mszy siedzi i czeka już na mnie w samochodzie. Mówie że chce iść na cmentarz, a ten że nie bo ma czyste buty i odpala auto i jedzie

I jak mam się nie denerwować.

Piszecie o chusteczkach- ja poczytałam trochę bloga Sroki i narazie kupiłam te bo wg niej mają najlepszy skład a w Gemini były dostepne:
-chusteczki-huggies-natural-care-z-aloesem-i-witamina
W domu nie chce za bardzo chusteczek używać tylko czystej wody, zobaczymy jak w praktyce wyjdzie.

A widziałam w Biedronce jakieś chyba nowe zielone chyba takie podróżne opakowanie to kupie następnym razem.

I ja chyba do tych nielicznych się zaliczam bo nie wstaje w nocy na siku, w miarę śpie. A ostatnio nawet za dużo śpię.
__________________
Był 13.07.2013


26.10.2013


Jesteś z nami
http://www.suwaczki.com/tickers/16udyx8dc2t2u5uz.png

Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!

Edytowane przez __Sylwia__88
Czas edycji: 2014-05-18 o 11:03
__Sylwia__88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 13:24   #1616
sylvuniaa84
Zadomowienie
 
Avatar sylvuniaa84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 703
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Ja juz po obiadku
Dzis sama z córa jestem i zamierzam niedziele wykorzystac na prasowaniu reszty ubranek.
dziewczyny spakowalam mała walizkę do szpitala ,wiecie z tych małych na koleczkach...i jest taka napakowana ze nic juz nie wcisne.A jeszcze podpaski,majtki siateczkowe,kosmetyczka to musi wejść...
A nie wejdzie.
Myślicie ze spakować sie w większa walizkę?czy to co nie weszło wziac do drugiej torby?Kurcze sama nie wiem czy z wielka waliza nie bede wyglądać jak bym na wczasy jechala....
A moze bardziej pakowne sa zwykle torby podróżne?
Jak wy sie pakowalyscie?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Lenka
18.06.2014 ---> 2,800 kg i 49 cm szczęścia
sylvuniaa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 13:49   #1617
Bogini Bastet
Zadomowienie
 
Avatar Bogini Bastet
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 043
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Dziś pogoda piękna ale okazała się dla mnie zabójcza wczoraj pół dnia padało, w nocy burza a dziś gorąco, strasznie duszno, bo ziemia paruje. pojechaliśmy do lasu na spacer, w połowie drogi opadłam kompletnie z sił i dostałam jakiś duszności. Myślałam, że nie wrócę już o własnych siłach do samochodu i teraz zaczęłam się obawiać, że jak zrobi się ciepło to będę ubezwłasnowolniona, bo nie będę mogła wyjść z domu na spacer nawet codziennie wychodzę na dwa spacerki po ok 4-6 km każdy....




Cytat:
Napisane przez Pradip Pokaż wiadomość
U nas też ciągłe spory mąż krzyczy że uważam ze w ciąży wolno mi mówić przykre rzeczy, ja się uspokajam przepraszam a on już za swoje słowa nie raczy
u nas też bywa burzliwie, bo ja w ciąży nie panuje nad sobą i bardzo łatwo wpadam w dziką irytację, on z kolei jest przemęczony pracą i zaczyna dopadać nas stres związany z porodem i dzieckiem ale tżet znosi moje humorki dzielnie, choć ostrzega mnie już teraz, że niebawem to się skończy

Cytat:
Napisane przez __Sylwia__88 Pokaż wiadomość
Wczoraj pobeczłam się przy tż jak wszedł mi do łazienki jak się przebierałam, nie chciałam żeby patrzył na mój cały w rozstępach biust .
niestety, ciąża sieje ogromne spustoszenie w naszym organizmie każdy ma jakieś przypadłości, ja bardziej boję się skutków po ciąży, zrujnowanych zębów (ostatnio ułamała mi się szóstka - pewnie brak wapnia spowodowany dietą), obwisłej skóry itd. no, ale to wszystko siedzi w naszej głowie, bo pewnie rozstępów to Twój tżet nawet nie zauważył


Cytat:
Napisane przez __Sylwia__88 Pokaż wiadomość
Każde wyjście z domu to dla mnie stres bo mogę ubrać w to się mieszcze a nie w to na co mam ochotę.
witaj w klubie mnie to nawet bawi, że zaczynam chodzić w rzeczach tżeta, bo to jedyne w które się dopinam w weekend jedziemy (chyba) na wesele i pewnie przestanie mnie to bawić jak zacznę szukać kiecki


Cytat:
Napisane przez __Sylwia__88 Pokaż wiadomość
Wczoraj wyszliśmy do restauracji a ja nawet nic nie mogłam zjeść ani pić bo cukrzyca. Tylko mi się beczeć chciało.
tego nie znoszę przez cukrzycę ograniczyliśmy wyjścia ze znajomymi, zupełnie niechcący, ale jednak ...co to za przyjemność siedzieć w knajpie gdzie wszyscy się obżerają pysznościami a ja zamawiam sałatkę albo zupę po której i tak cukier wyskakuje mi w kosmos



Cytat:
Napisane przez __Sylwia__88 Pokaż wiadomość
I ja chyba do tych nielicznych się zaliczam bo nie wstaje w nocy na siku, w miarę śpie. A ostatnio nawet za dużo śpię.
zastanawiam się czy to nie przez cukrzycę ciążową, kiedyś czytałam, że jak jest hiperglikemia to występuje częstomocz a przy hipoglikemii cukrzycy nie oddają moczu w nocy poziom cukru nam spada, więc może dlatego tak sobie tłumaczę, bo mnie nigdy potrzeba nie wybudza ze snu (tylko w I trymestrze). Teraz nawet jak się budzę w nocy to nigdy nie idę do toalety

Zopiee dokładnie większość rzeczy jest dla malucha do pielęgnacji i dla mnie po porodzie. Ponad stówka jest dla mnie: witaminy matruelle i krem poporodowy musteli.
Nad termometrem się wahamy, na razie w koszyku mamy bezdotykowy microlife, ale zastanawiamy się nad kupnem thermoflash ( w innym sklepie internetowym mozna go kupić 40 zł taniej niz na gemini)


mam rożek i mam kołderkę. Potrzebuję tylko prześcieradełek i pokrowców na nie.

Lecę gotować obiad - nie chce mi się na maksa
Bogini Bastet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 13:54   #1618
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez sylvuniaa84 Pokaż wiadomość
Ja juz po obiadku
Dzis sama z córa jestem i zamierzam niedziele wykorzystac na prasowaniu reszty ubranek.
dziewczyny spakowalam mała walizkę do szpitala ,wiecie z tych małych na koleczkach...i jest taka napakowana ze nic juz nie wcisne.A jeszcze podpaski,majtki siateczkowe,kosmetyczka to musi wejść...
A nie wejdzie.
Myślicie ze spakować sie w większa walizkę?czy to co nie weszło wziac do drugiej torby?Kurcze sama nie wiem czy z wielka waliza nie bede wyglądać jak bym na wczasy jechala....
A moze bardziej pakowne sa zwykle torby podróżne?
Jak wy sie pakowalyscie?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja upchnęłam wszystko do jednej średniej torby i mała podręczna.
Do dużej weszło mi: dwa ręczniki, pieluchy (najmniejsze Dady), jedna paczka podkładów, trzy koszule i bielizna, cienki szlafrok, mały kocyk, pieluchy tetrowe i flanelowe, ubranka dla małej.
Do małej kosmetyczka, woda, jedzenie, sztućce, kubek i inne drobiazgi.
Rożek weźmiemy w reklamówkę bo nawet do większej torby by nie wszedł

Pakowałam się 3 razy i to chyba najlepsza opcja. Uznałam, że jak coś więcej będzie potrzebne to rodzina doniesie
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 13:55   #1619
alingles
Zadomowienie
 
Avatar alingles
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez sylvuniaa84 Pokaż wiadomość
Ja juz po obiadku
Dzis sama z córa jestem i zamierzam niedziele wykorzystac na prasowaniu reszty ubranek.
dziewczyny spakowalam mała walizkę do szpitala ,wiecie z tych małych na koleczkach...i jest taka napakowana ze nic juz nie wcisne.A jeszcze podpaski,majtki siateczkowe,kosmetyczka to musi wejść...
A nie wejdzie.
Myślicie ze spakować sie w większa walizkę?czy to co nie weszło wziac do drugiej torby?Kurcze sama nie wiem czy z wielka waliza nie bede wyglądać jak bym na wczasy jechala....
A moze bardziej pakowne sa zwykle torby podróżne?
Jak wy sie pakowalyscie?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wiadomo, że taka na kółkach wygodniejsza ale pojemnościowo .
Ja swoje rzeczy pakuję w taką miękką podróżną, a dla małego w osobną. Tak jak któraś z Was radziła, mam przygotowane rzeczy dla małego zaraz po porodzie i to włoże do swojej torby. A resztę później tż doniesie.
W razie co, to u nas jest możliwość poproszenia pielęgniarza, żeby pomógł torbę przynieść z auta jeżeli by się samemu przyjechało.
Chociaż wczoraj się naśmiewiałam ze szwagierką, ze będę do niej dzwonić z tekstem: "Aga, Aga wody mi odeszły, a Grzesiu zemdlał".

Pampersów mam na razie 1 paczkę białych (78szt.) I 30szt. dostałam od sąsiadki, bo jej mała już wyrosła z 1. W razie czego Rossmann do 18.30, a Kaufland do 22. Tylko trzeba jechać.
Mama moja mówiła, że nie mam za dużo kupować, bo jak się zaczną schodzić na oglądanie i podziwianie to pewno coś przyniosą, lub będą pytać co potrzeba.
Wiem, że babcia z ciocią chcą kupić termometr. Ale muszę im wybić to z głowy, albo powiedzieć, że mają dać kasę a ja sama kupię. Bo znając je kupią inny niż będę chciała.

Tak i już minął tydzień jak TŻ na wyjeździe i jeszcze dwa jak wróci.

Idę skorzystać ze słonecznej pogody i.... się pouczyć na egzamin.
Miłego dnia Brzuchatki i Mamusie
__________________
Dwoje potrzeba, by powstało trzecie.

25.10.2014

Tomcio Lipiec 2014

Fasola czekamy
alingles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 14:01   #1620
sylvuniaa84
Zadomowienie
 
Avatar sylvuniaa84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 703
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

W sumie tak zawsze mozna donieść...

Zaprzestalam brac witaminy jakies nie całe 2 miesiące temu.Myslicie ze zle zrobiłam?
Jem na codzień owoce i warzywa.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Lenka
18.06.2014 ---> 2,800 kg i 49 cm szczęścia
sylvuniaa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-14 13:10:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:39.