Paznokcie a soczewki kontaktowe.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-05, 16:06   #1
Osita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 19

Tipsy, a soczewki


Hej dziewczyny
Mam taki problem. Chciałabym założyć sobie tipsy, bo mam starsznie krótkie, łamliwe paznokcie, a marzą mi się ładne french. Mam tylko drobny problemik noszę soczewki i nie wiem czy poradzę sobie jest zakładają


i zdejmująćc
Osita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 17:06   #2
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Tipsy, a soczewki

Moja koleżanka nosi soczewki i ma tipsy- i to dosyć długie, więc technicznie jest to możliwe Chyba tylko wymaga krótkiego przystosowania się
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 17:28   #3
Infinity
Raczkowanie
 
Avatar Infinity
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 100
Dot.: Tipsy, a soczewki

Nie nosze tipsów, bo moje nautralne paznokcie są dość mocne i mają ładny kształt, no ale nie o to chodzi :P, też noszę soczewki i lubię długie paznokcie, bez przesady, ale gdyby zobaczyl je mój okulista to powiedziałby: " ściąć równo z opuszką"....no way :P. Na początku robiłam według jego zaleceń, ale nie wytrzymałam....z zakładaniem nie mam problemów...po prostu kładę troszkę dalej niż czubek palca..natomiast ze zdejmowaniem robię inaczej niż tradycyjna metoda "szczypnicia" tzn. kciuk i palec wskazujący...ja używam dwóch palców wskazujących i nie ma szans żeby się "skrzywdzić" paznokciami. Popróbuj sobie...może akurat.
Pzdr
Kasia
Infinity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 17:28   #4
Cyprianka
Raczkowanie
 
Avatar Cyprianka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 376
Dot.: Tipsy, a soczewki

Z tego co wiem,to zbyt długie paznokcie mogą być niebezpieczne przy zakładaniu soczewek.Ostrzegała mnie przed tym okulistka.Poza tym znajoma opowiadała mi,ze miała kiedyś tipsy i wkładając soczewki zarysowała sobie źrednicę i nie widziała przez 2 tygodnie.Moim zdaniem powinnaś uważać a przede wszystkim skonsultować się z okulistą.Pozdrowienia
Cyprianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 17:47   #5
Evka
Wtajemniczenie
 
Avatar Evka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 456
Dot.: Tipsy, a soczewki

Cytat:
Napisane przez Cyprianka
Z tego co wiem,to zbyt długie paznokcie mogą być niebezpieczne przy zakładaniu soczewek.Ostrzegała mnie przed tym okulistka.Poza tym znajoma opowiadała mi,ze miała kiedyś tipsy i wkładając soczewki zarysowała sobie źrednicę i nie widziała przez 2 tygodnie.Moim zdaniem powinnaś uważać a przede wszystkim skonsultować się z okulistą.Pozdrowienia
Poza tym pod paznokciami gromadza sie bakterie i latwiej dostaja sie do oka. A konsultowac nawet nie musi bo wiadomo ze okulista kategorycznie jej tego zabroni

Pzdr
Evka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 18:08   #6
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Tipsy, a soczewki

Cytat:
Napisane przez Cyprianka
Z tego co wiem,to zbyt długie paznokcie mogą być niebezpieczne przy zakładaniu soczewek.Ostrzegała mnie przed tym okulistka.Poza tym znajoma opowiadała mi,ze miała kiedyś tipsy i wkładając soczewki zarysowała sobie źrednicę i nie widziała przez 2 tygodnie.Moim zdaniem powinnaś uważać a przede wszystkim skonsultować się z okulistą.Pozdrowienia
Ja słyszałam o zachaczeniu paznokciem-naturalnym o rogówkę i uszkodzenie jej.
Sama miałam przez tydzień zwykłe tips,dzięki temu oduczyłam się obgryzać paznokcie,i wiem,że technicznie da się mieć długie pazurki i nosić soczewki,trzeba uważać jak się zakłada soczewki i jak się je ściaga.Początkowo zakładanie soczewek może trwać troszke dłużej niż z krótkimi pazurkami
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 18:12   #7
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Dot.: Tipsy, a soczewki

to wszystko pewnie jest kwestią wprawy i przyzwyczajenia...
ja osobiście - bałabym się... na samą myśl ciarki przechodzą mi po plecach...
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-05, 21:07   #8
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Tipsy, a soczewki

Temat napisany chyba specjalnie dla mnie...

Kilka dni temu zrobilam sobie paznokcie akrylowe. Są ladne, poprosilam o opilowanie bym latwiej mogla wyciagnac soczewki, ale problem istnieje.
Przy wyciaganiu straszne jest jesli paznokiec nacisnie na oko, a to trudno wyczuc prz sztywnych paznokciach. ja sobie jakos radze, ale wczoraj mialam bardzo nieprzyjemna sytuacje: soczewka sie zlamala... Ilez ja sie musialam nameczyc, by wyjąć tę drugą, o wiele mniejszą w koncu czesc... Na szczescie mam jednodniowki.
Inny problem to wyciaganie soczewki z pojemnika. Paznokiec mi przeszkadza, a boje sie, ze moge uszkodzic kontakty. Ech, jakos niestety musze sie meczyc. Moze dojde jeszcze do wprawy
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 10:01   #9
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Paznokcie a soczewki kontaktowe....

Hej...mam takie pytanie... Po raz pierwszy mam długie paznokcie (zawsze to obgryzam okrutnie) i tu mam problem, bo sporo wystają za opuszek palca... A noszę soczewki kontaktowe... i trudno się mi je zdejmuje... Czy któraś z was mam długie paznokcie i nosi soczewki kontaktowe...? Kiedyś myślałam o tipsach ale czy będę mogła nosić soczewki ...? wolę soczewki niż paznokcie... A może da radę te dwie rzeczy ze sobą pogodzić...?
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 11:07   #10
tala
Zadomowienie
 
Avatar tala
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Paznokcie a soczewki kontaktowe....

Pewnie jak dojdziesz do wprawy wyciagania soczewki samym opuszkiem palca to bez problemu pogodzisz te rzeczy. z tym ze soczewka nie moze sie kleic do oka za bardzo zeby nie tzreba bylo jej paznokciem podwarzac.
tala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 13:37   #11
eliza_day
Przyczajenie
 
Avatar eliza_day
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 14
Dot.: Paznokcie a soczewki kontaktowe....

Raczej nie powinno przeszkadzać. Wszystko zależy od sposobu ściągania/zakładania soczewek. Np. ja jak je ściągam to przesuwam opuszkiem palca wskazującego do zewnętrznego kącika oka tam soczewka sie sama podnosi przez co łatwo ją chwycić w palce.

Natomiast nigdy nie podważałam paznokciem i raczej tego nie plecam można nie tylko uszkodzić soczewke również oko. W przypadku gdy soczewka sie troche osuszyła polecam zakrapianie oka np. płynem w którym przechowujemy soczewki
eliza_day jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-12, 13:44   #12
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Paznokcie a soczewki kontaktowe....

soczewki mam od minimum 9 lat, dlugie paznokcie nieduzo krocej , przezpol roku mialam przygode z tipsami .paznokcie nie przeszkadzaly w niczym. nauczylam sie szybko zakladac i zdejmowac szkla opuszkiem palca. trzeba tylko uwazac aby nie uszkodzic soczewki paznokciem podczas wyciagania szkiel z pojemniczka.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 15:48   #13
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Paznokcie a soczewki kontaktowe....

Mi na poczatku tipsy przeszkadzały, jednak w koncu doszłam do wprawy.
Trzeba nauczyc się inaczej zdejmować soczewke niz zwykle- żadnego rolowania jej na oku palcami- sa za długie paznokcie- trzeba maxymalnie presunąc soczewke w dól, lub do kącika oka i sama odejdzie.
Taki ja mialam patent, moze pozostałe dziewczyny poleca cos innego?
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 17:53   #14
bb-m
Rozeznanie
 
Avatar bb-m
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k/wawy
Wiadomości: 993
Dot.: Paznokcie a soczewki kontaktowe....

Ja soczewki noszę już bardzo długo i paznokcie mi nie przeszkadzają, ani moje, ani jak mam założone tipsy. Musisz zdejmować soczewki samą opuszką palca, żeby sobie nie podrapać oczka i nie uszkodzić soczewek.
bb-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 11:29   #15
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Paznokcie a soczewki kontaktowe....

Cytat:
Napisane przez Albertyna
Mi na poczatku tipsy przeszkadzały, jednak w koncu doszłam do wprawy.
Trzeba nauczyc się inaczej zdejmować soczewke niz zwykle- żadnego rolowania jej na oku palcami- sa za długie paznokcie- trzeba maxymalnie presunąc soczewke w dól, lub do kącika oka i sama odejdzie.
Taki ja mialam patent, moze pozostałe dziewczyny poleca cos innego?
scigam soczewki opuszkami kciuka i wskazujacego - leko 'przyszczypuje' soczewke i juz. a palce sa tak ulozone ze nawet najdluzsze paznokcie nie przeszkadzaja
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 15:36   #16
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Paznokcie a soczewki kontaktowe....

Cytat:
Napisane przez nekome
scigam soczewki opuszkami kciuka i wskazujacego - leko 'przyszczypuje' soczewke i juz. a palce sa tak ulozone ze nawet najdluzsze paznokcie nie przeszkadzaja
ale jak to dokładnie robisz?? ja sobie ciągle drapie gałkę oka..jak tak dalej pójdzie to bedę musiała ściąć ...próbowałam ją do kącika oka przesunąć, ale też podrapałam.. a jak chwytasz? zupełnie dłonie płasko ???
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 17:57   #17
bambooska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 13
GG do bambooska
Dot.: Paznokcie a soczewki kontaktowe....

Mozna w bardzo latwy sposob zdejmowac, poprostu kladziesz opuszek palca poziomo (znaczy palec poziomo w stosunku do twarzy) na oku z zalozona soczewka i przesuwasz palec w dol. Soczewka zjezdza razem z nim i w pewnym momencie sama "wypada" z oka. Od zawsze tak zdejmuje soczewki (2 lata) i nigdy nie bylo wiekszych problemow( jedynie gdy zbyt przyschly soczewki, to trzeba bylo 2x palcem przejechac;] )
bambooska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 11:49   #18
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Paznokcie a soczewki kontaktowe....

Cytat:
Napisane przez miiee
ale jak to dokładnie robisz?? ja sobie ciągle drapie gałkę oka..jak tak dalej pójdzie to bedę musiała ściąć ...próbowałam ją do kącika oka przesunąć, ale też podrapałam.. a jak chwytasz? zupełnie dłonie płasko ???
kciuk i wskazujacy skladasz tak, jak bys chciala wziasc szczypte soli. tlumaczenie dla lewej reki (dla prawej lustrzane odbicie tego/: ale nie tak jakby wskazujacy byl podstawa literki L a kciuk dluzsza kreseczka (kat 90stopni), bardziej tak, by wskazujacy byl podstawa a kciuk kreska ukosna przy literze Ł (jakies 45-60 stopni/ . kiedy sciagasz soczewke wskazujacy celuje w strone wewnetrznego kacika oka, leciuko w gore. leciutko opuszkami przyszczypujesz soczewke i sciagasz.
mam nadzieje, ze moje matematyczne wyjasnienia nie przestraszyly Cie ))
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 12:15   #19
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Paznokcie a soczewki kontaktowe....

Ja mam długie paznokcie i noszę soczewki i nie widzę żadnego problemu ani z zakładaniem ich ani ze zdejmowaniem. Ważne jest, żebyś nie dotykała soczewki paznokciem, ale tylko opuszkiem.Ja zdejmuję soczewkę tak, że energicznie opuszkiem palca wskazującego przesuwam ją w stronę zewn. kącika oka i nie muszę jej chwytać drugim palcem, bo ona sama "ląduje" na opuszku palca (wskazującego).
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-15, 12:41   #20
Santababala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: czarny Stawek
Wiadomości: 308
Dot.: Paznokcie a soczewki kontaktowe....

Ja zawsze krócej piłowałam kciuk i plec wskazujący, inaczej zawsze haczyłam Raz nawet naderwałam szkło
Santababala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 21:42   #21
nicedream
Raczkowanie
 
Avatar nicedream
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 274
Dot.: Paznokcie a soczewki kontaktowe....

Ja noszę soczewki od paru lat i co jakiś czas robię sobie tipsy. I absolutnie żadnego problemu nie mam. Jeszcze nie zdołałam uszkodzić szkiełka. Wydaje mi się nawet, że z tipsami jest łatwiej niż z własnymi długimi paznokciami gdyż tipsy mają mniej ostre krawędzie. I ja też podobnie jak część dziewczyn zdejmuję soczewki przesuwając opuszkiem palca wskazującego w dół. Łatwa rzecz przy odrobinie wprawy.
nicedream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 21:33   #22
niedzwiadek86
Raczkowanie
 
Avatar niedzwiadek86
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 199
Dot.: Paznokcie a soczewki kontaktowe....

Robie identycznie jak Ty wydaje mi sie ze jest to o wiele lepsze niz przesuwanie soczewki do koncika oka
niedzwiadek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 22:19   #23
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: Paznokcie a soczewki kontaktowe....

mi nigdy dlugi paznokiec nie przeszkadzal przy zdejmowaniu/zakladaniu soczewki...
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 22:25   #24
tricomi
Zakorzenienie
 
Avatar tricomi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Fabryka Czekolady
Wiadomości: 5 191
Dot.: Paznokcie a soczewki kontaktowe....

w zeszłe wakacja zafundowałam sobie długie tipsy, bo tak jak Ty nigdy długich nie miałam, ale kompletnie w niczym mi to nie przeszkadzało, zawsze ściagałam soczewki "szczypnięciem" opuszkami palców i przy długich paznokciach jak najbardziej polecam taką metodę, a nie będziesz miała żadnych problemów
tricomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 22:48   #25
beticzek
Raczkowanie
 
Avatar beticzek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 298
Dot.: Paznokcie a soczewki kontaktowe....

tez nosze soczewki i max dlugasne pazurki i bez problemu sobieradze ale potrzeba wprawy!

ja tez maksymalnie w kacik oka przesuwam soczewke i wtedy opuszkiem wyjmuje ;-)
beticzek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 23:03   #26
Butterflynails
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Butterflynails
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 443
GG do Butterflynails
Dot.: Paznokcie a soczewki kontaktowe....

A ja mam inny sposob. Wygodny dla osob ktore zdejmowaly soczewke dwoma palcami wskazujacym i kciukiem, zdejmowalam bokiem - tak jak sie "kaczuszke" robi - nie opuszkami, latwiej tez jest jak zapuscimy do oka krople, albo odrobinke plynu w ktorym mocza sie soczewki
Butterflynails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 06:35   #27
Margarita
Rozeznanie
 
Avatar Margarita
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 879
Dot.: Paznokcie a soczewki kontaktowe....

Hello,

Mysle, ze to kwestia wprawy. Ja mam soczewki i dlugie paznokcie juz wiele lat i nawet nie zastanawiam sie jak to robie ;-)
Soczewki zdejmuje opuszkami palca wskazujacego, wspomaga go opuszek kciuka - opuszek palca wskazujacego klade na soczewce, przesuwam ja ku zewnetrznemu kacikowi, gdzie czeka opuszek kciuka. Lapie soczewke oboma opuszkami ( chwyt jak szczypte soli )

Przy poczatkowych trudnosciach warto nawilzyc oczy przed "operacja" zdejmowania soczewek.
Margarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 23:53   #28
Martini*Girl
Raczkowanie
 
Avatar Martini*Girl
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 48
Dot.: Paznokcie a soczewki kontaktowe....

Ja nosze soczewki ok 2 lat, tylko że sa to soczewki twarde (pzreznaczone dla osób z duza wadą wzroku). Długie paznokcie od niedawna, ale nie mam najmniejszych problemów zarowno z zakladaniem jak i ze zdejmowaniem szkoł kontaktowych
Jest taki sprytny sposób przeznaczony dla osob z twardymi soczewkami (nie mam pojecia czy moze byc stosowany takze przy miekkich), mianowicie: przytrz\ymuje sie powieke 'za rzesy' i delikatnie odciaga w bok, potem srodkowm palcem odciag sie w doł dolna powieke. Nastepnie nalezy mrugnac i soczewka sama wypada Bardzo wgodne A paznokcie nie przeszkadzaja
__________________
I knew you were mine for the taking when I walked in the room
Martini*Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-09, 19:54   #29
sara17
Raczkowanie
 
Avatar sara17
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 364
GG do sara17 Send a message via Skype™ to sara17
Dot.: Tipsy, a soczewki

Ja tez mialam tipsy a nosze soczewki i niestety zrezygnowalam bo bylo troche trudno...
__________________
-= Float like a butterfly sting like a bee =-
Muhammad Ali

sara17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-09, 20:11   #30
Butterflynails
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Butterflynails
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 443
GG do Butterflynails
Dot.: Tipsy, a soczewki

Ja nosze soczewki na zmiane z okularkami i mam tipsy, czesto bardzo długie. Uważam, że tipsy i soczewki nie przeszkadzaja sobie wzajemnie
Jesli chodzi o higiene no cuz trzeba myć zarówno sztuczne jak i naturalne paznokcie szczoteczka przy myciu rąk. Niezaleznie od tego czy sa długie czy krótkie. Błędem jest uważanie, że pod długimi paznokciami zbieraja sie bakterie a pod krótkimi nie. W obu przypadkach tak samo.
Problem moze pojawic sie przy zdejmowaniu soczewek ale i na ro znalazłam sposób - wyjmowanie soczewki paluszkami bokiem - tak jak robi sie kaczuszkę (cienie na scianie ) nie umiem tego lepiej wytłumaczyć. Ta metoda mozna wyjąćsoczewke zarowno przy dlugich naturalnych paznokciach jak i tipsach. Tipsy sa tez mniej ostre niz naturalna płytka i trudniej sie nimi skaleczyc.
Butterflynails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:00.