Podkłady dla kobiet dojrzałych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-07, 11:14   #1
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409

Makijaż po pięćdziesiątce


Witam Wizażanki
Chciałabym prosić o radę. Od dawna interesuję się makijażem i staram się doskonalić w tej dziedzinie. Mam jednak poważny problem z umalowaniem mojej mamy. Ma sześćdziesiąt lat i piękne rysy twarzy. jej cera jest dosyć napięta i gładka, z wyraźnymi naczyńkami. Największym problemem jest skóra na powiekach i wokół oczu -opadające powieki itp. dwukrotnie próbowałam wykonać mojej mamie makijaż, ale zawsze efekt był niezadowalający - efekt tapety i podkreślenia zmarszczek, problem z nakładaniem cieni czy tuszu. Dlatego chciałabym prosić, szczególnie kieruje to pytanie do Pań w średnim wieku - jakie kosmetyki kolorowe są polecane i sprawdzone dla pań po 50. W szczególności interesują mnie tusze do rzęs, które uniosą rzęsy i nie spowodują efektu "misia Pandy", korektory i podkłady, które wyrównają koloryt cery - ale nie zrobią maski i nie podkreślą zmarszczek. Zastanawiałm się nad korektorem Clinique, ale w KWC cieżko jest wyłowić recenzje pod kątem wieku Recenzentek.

Kilka lat temu w "Twoim stylu" pojawiła się sesja zdjęciowa -makijaż dla matki i córki - dla bardzo młodej dziewczyny i dojrzałej kobiety-makijaż dojrzałej kobiety wyglądał następująco - tony korektora i pudru - wyglądało to bardziej jak charakteryzacja teatralna.

Dlatego bardzo mnie ciekawi ten temat. Będę wdzieczna za wszelkie propozycje, sugeste i rady.
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 11:31   #2
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Makijaż po pięćdziesiątce

Cytat:
Napisane przez tenarr Pokaż wiadomość
Witam Wizażanki
Chciałabym prosić o radę. Od dawna interesuję się makijażem i staram się doskonalić w tej dziedzinie. Mam jednak poważny problem z umalowaniem mojej mamy. Ma sześćdziesiąt lat i piękne rysy twarzy. jej cera jest dosyć napięta i gładka, z wyraźnymi naczyńkami. Największym problemem jest skóra na powiekach i wokół oczu -opadające powieki itp. dwukrotnie próbowałam wykonać mojej mamie makijaż, ale zawsze efekt był niezadowalający - efekt tapety i podkreślenia zmarszczek, problem z nakładaniem cieni czy tuszu. Dlatego chciałabym prosić, szczególnie kieruje to pytanie do Pań w średnim wieku - jakie kosmetyki kolorowe są polecane i sprawdzone dla pań po 50. W szczególności interesują mnie tusze do rzęs, które uniosą rzęsy i nie spowodują efektu "misia Pandy", korektory i podkłady, które wyrównają koloryt cery - ale nie zrobią maski i nie podkreślą zmarszczek. Zastanawiałm się nad korektorem Clinique, ale w KWC cieżko jest wyłowić recenzje pod kątem wieku Recenzentek.

Kilka lat temu w "Twoim stylu" pojawiła się sesja zdjęciowa -makijaż dla matki i córki - dla bardzo młodej dziewczyny i dojrzałej kobiety-makijaż dojrzałej kobiety wyglądał następująco - tony korektora i pudru - wyglądało to bardziej jak charakteryzacja teatralna.

Dlatego bardzo mnie ciekawi ten temat. Będę wdzieczna za wszelkie propozycje, sugeste i rady.
A może spróbujesz najpierw bazę zastosować a dopiero potem makijaż? Np. z DAX lub jakiś z wyższej półki?
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 11:34   #3
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Makijaż po pięćdziesiątce

Witaj Tez zdarza mi sie malowac moja mame na specjalne okazje. Jest troche po 50 i rzeczywiscie najwiekszym problemem jest skora wokol oczu. Ze swojego doswiadczenia moge powiedziec ze podstawa jest obramowanie oka kredka/eyelinerem, co wcale nie jest latwe. Moja mam nie maluje rzes ze wzgledu na braki po zabiegu wiec tuszu nie polece, ale malowalam znajoma w tym wieku i bez zalotki i wydluzajacego tuszu sie nie obeszlo. Mam wrazenie ze z wiekiem rzesy robia sie rzadsze i krotsze u kobiet...
Cienie mozna ominac, albo uzyc satynowych z subtelnym polyskiem i raczej pastelowych kolorow, takich rozswietlajaych oczy i twarz.
Jesli chodzi o twarz to kroektor rozswietlajacy pod oczy i kolo ust przy nosie moze byc matowy. Ogolnie w pewnym wieku kobiety lepiej wygladaja z wykonczeniem glow. Maty zdecydowanie odradzam. Przypudrowanie twarzy mojej mamy zawsze konczy sie podkresleniem zmarszczek. Na koniec roz w kremie, kulki rozswietlajace/brazujace.
W tym wypadku naprawde sprawdza sie zasada im mniej tym lepiej. Nawet zostawienie niedoskonalosci cery lekko przeswitujacych wyglada czesto lepiej niz ich krycie na sile.
Pozdrawiam i udanych prob.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 11:41   #4
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Makijaż po pięćdziesiątce

moja mam mało się maluje, ale regularnie używa podkładu Guerlain Divinora Semi Mat - prawie wcale go nie widać na buzi i tuszu do rzęs Diorshow - naturalny, ale jednoczesnie trwały efekt

do tego błyszczyk w jasnym kolorze dla ogólnego rozświetlenia twarzy

w grę nie wchodzą pudry i róże, bo podkreślają rozszerzone pory i nierówności na skorze, a cienie zwracają uwagę na opadnięte powieki

na mój ślub mamę malowała wizażystka i używała wyłącznie kolorów chłodnych beżowo brązowych na powieki (takie optyczne podniesienie powiek, ale techniki niestety nie znam, zwróciłam uwagę tylko na kolory)i bardzo jasnego brązera na policzki
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------


Edytowane przez p4w
Czas edycji: 2008-12-07 o 11:44
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 12:17   #5
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Makijaż po pięćdziesiątce

wlasnie baza liftingujaca to dobry pomysl lub sam podklad rowniez liftingujacy kiedys tez czytalam ze nie powinno uzywac sie cieni, ale nie jestem pewna, perlowych bo osiadaja w zalamaniach i zmarszczkach i je podkreslaja, tusz w zaleznosci jakie Twoja mama ma rzesy, Fatale swietnie podkreca ale trzeba sie nauczyc go uuzywac, z moich ulubionych moge polecic ysl faux cilsa, moja mama praktycznie rzes nie ma wiec i u niej zaden tusz sie nie sprawdza. Zeby ozywic twarz moglabys uzyc jakiegos rozswietlajacego rozu, jak np shimmera diora rose
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 12:21   #6
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Makijaż po pięćdziesiątce

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
wlasnie baza liftingujaca to dobry pomysl lub sam podklad rowniez liftingujacy kiedys tez czytalam ze nie powinno uzywac sie cieni, ale nie jestem pewna, perlowych bo osiadaja w zalamaniach i zmarszczkach i je podkreslaja, tusz w zaleznosci jakie Twoja mama ma rzesy, Fatale swietnie podkreca ale trzeba sie nauczyc go uuzywac, z moich ulubionych moge polecic ysl faux cilsa, moja mama praktycznie rzes nie ma wiec i u niej zaden tusz sie nie sprawdza. Zeby ozywic twarz moglabys uzyc jakiegos rozswietlajacego rozu, jak np shimmera diora rose
ja bym Shimmera nie polecała, bo on nabłyszcza, a połysk uwidacznie nierówności skóry - zmarszczki się uwidaczniają

jeśli już coś do ożywienia twarzy to tylko maty
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 12:25   #7
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Makijaż po pięćdziesiątce

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
ja bym Shimmera nie polecała, bo on nabłyszcza, a połysk uwidacznie nierówności skóry - zmarszczki się uwidaczniają

jeśli już coś do ożywienia twarzy to tylko maty
ja malowalam moja mame shimmerem i ozywilo jej to ladnie twarz oczywiscie na same policzki ale tez taka prawda ze moja mamuska ma dosc gladkie policzki
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-07, 12:27   #8
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: Makijaż po pięćdziesiątce

dziękuję za wszystkie rady

moja mama ma opadające powieki a rzęsy - jakby kierujące się do dołu.
a jakie podkłady liftingujące polecacie? Z kategorii tych markowych, ale raczej do 150 zł...
no a baza - koniecznie wypróbuję.

moja mama używa jedynie pudru i kredki, chciałabym dobrać do jej cery korektor i/lub puder i tusz do rzęs.

Dzięki serdeczne
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 12:30   #9
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Makijaż po pięćdziesiątce

Cytat:
Napisane przez tenarr Pokaż wiadomość
dziękuję za wszystkie rady

moja mama ma opadające powieki a rzęsy - jakby kierujące się do dołu.
a jakie podkłady liftingujące polecacie? Z kategorii tych markowych, ale raczej do 150 zł...
no a baza - koniecznie wypróbuję.

moja mama używa jedynie pudru i kredki, chciałabym dobrać do jej cery korektor i/lub puder i tusz do rzęs.

Dzięki serdeczne
poszukaj na kwc najlepiej chyba bell ma dobre recenzje ale nie jestem pewna korektor dobrze kryjacy do magik HR ale z kolei ysl touch eclat nie podkresla tak zmarszczek, ale kolorystycznie jest jakis dziwny, 02 niby ma byc ciemniejsza a jest jasniejsza od 01 a probowalas juz zalotki?
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 13:53   #10
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Makijaż po pięćdziesiątce

Rowniez od czasu do czasu robie na Mame eksperymenta, glownie z okazji rodzinnych i tez sie musialam uporac z problemami tego typu cery.
Moja Mame jest starsza od twojej, rowniez ma opadajace powieki, zmarszczek nawet niewiele biorac pod uwage wiek - od kilku lat solidarnie ze mna uzywa okragly rok filtra LRP 50+ i obecnie jest rownie bladziutka jak ja, wiec w jej przypadku podstawa makijazu jest lekki brazer.

Pod oczy polecam korektor HR, dobrze kryje, a przy tym ma lekka konsystencje i nie osadza sie w zmarszczkach, bardzo dobrze kryje rowniez pajaczki (jak ja pomaziam cala tym korektorem, to juz jej podklad nie jest potrzebny, wiec w tym wzgledzie ci nie doradze, chyba najlepiej siegnac po podklady do cery dojrzalej po prostu, liftingujace, nawilzajace). Co do wykonczenia, odradzam mat, brzydko podkresla fakture dojrzalej cery, zmarszczki, nadaje taki niezdrowy wyglad, maska po prostu.
Co do makijazu oczu, oj jest problem, zwlaszcza jesli skora na powiekach jest juz lekko zwiotczala. Ja maluje Mame tak, ze ujednolicam jej koloryt powieki bezowym matowym cieniem (Clinique Buttermilk), zaznaczam zalamanie powieki jasnym brazem z domieszka rozu ale wyciagam smuge koloru nad zalamanie powieki, wtedy ta czesc pod lukiem brwiowym wydaje sie mniejsza przez co minimalizuje to efekt opadania powieki, na koniec muskam bezowym rozswietlajacym cieniem ruchoma powieke i minimalnie tuz pod brwiami (MAC Vapour), moze byc cos lekko brzoskwiniowego, rozowego, itp. Na koniec tusz (tu ci tez nic nie doradze, ja nie mam szczescia do tuszu, zawsze kupuje beznadziejny). Brwi ukladam bezbarwnym zelem Constance Caroll, na koniec modeluje twarz lekkim brazerem, mozna minimlanie rozswietlic poliki i skronie ale tu tez radze uwazac, makiajz a'la choinka na dojrzalej kobiecie to nie jest pozadany efekt.
Usta to juz wedle preferencji ale radze omijac ciemne i matowe szminki, byszczyki rowniez, najlepsze beda srednie (napewno nie bardzo jasne) lekko blyszczace kolory
Dobrym patentem jest zrobienie henny na rzesy i brwi, wtedy mozna odstawic wszelkie kredki do brwi, a tusz juz nie bedzie az tak wazny.
Na pewno kluczem do sukcesu jest umiar, nikt nie wyglada dobrze w tapecie, czasem lepiej pozostawic te kilka niedoskonalosci w spokoju niz tuszowac je na sile, to zawsze da sztuczny efekt, a cera dojrzala jest tym bardziej wymagajaca. Osobiscie jestem przeciwnikiem mocnego podkeslania brwi, lepsza jest henna i bezbarwna odzywka do ich ulozenia niz kredka, jak rowniez nie polecam mocno podkreslonych, teatralnych rzes - dojrzala kobieta ma wygladac elegancko, a nie tak jakby sie urwala z kabaretu
To chyba tyle
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 14:03   #11
nagi_aniolek
Zakorzenienie
 
Avatar nagi_aniolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 147
Dot.: Makijaż po pięćdziesiątce

moja mama jest po 50 i baardzo odpowiadał jej kanebo sensai, jest lekki i ładnie wyrównuje koloryt skóry, nie tworzy maski
__________________

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy.
Marilyn Monroe
nagi_aniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-07, 17:27   #12
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Makijaż po pięćdziesiątce

podstawą jest ujednolicenie i odświeżenie

lekkie, pastelowe kolory, rozświetlenie [bez brokatu i perły]

na usta już nie wystarczy łatwe maźnięcie - nie obejdzie się bez dobrej konturówki

obecnie poszukuję dobrego podkładu dla tłustej, grubej cery z "dziurkami" - macie pomysł? chciałaby zrobić prezent teściowej

Moja Mama ma długie, ale niestety już dość rzadkie rzęsy - przerwy są widoczne. Na specjalne okazje doklejam kępki. Macie jakiś mniej kłopotliwy pomysł?

--
dla odważnych mam, teściowych i znajomych 50+ - można zrobić korektę opadających powiek w ramach NFZ! Należy udać się do okulisty i pomarudzić, że opadające powieki przeszkadzają
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 18:04   #13
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: Makijaż po pięćdziesiątce

ooo to nie wiedziałam że NFZ tak się rozwinął

Dzięki za rady Dziewczyny! Będę wracać do tego wątku i wnikliwie go czytać szczególnie teraz przed Gwiazdką no i z radami Vril mogę się zabrać za malowanie mamy ze ściągą i bez takiego stresu jak zwykle Jak coś wybiorę i wypróbuję na mamie to napiszę wszelkie spostrzeżenia


pozdrawiam
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 18:10   #14
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Makijaż po pięćdziesiątce

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
podstawą jest ujednolicenie i odświeżenie

lekkie, pastelowe kolory, rozświetlenie [bez brokatu i perły]

na usta już nie wystarczy łatwe maźnięcie - nie obejdzie się bez dobrej konturówki

obecnie poszukuję dobrego podkładu dla tłustej, grubej cery z "dziurkami" - macie pomysł? chciałaby zrobić prezent teściowej

Moja Mama ma długie, ale niestety już dość rzadkie rzęsy - przerwy są widoczne. Na specjalne okazje doklejam kępki. Macie jakiś mniej kłopotliwy pomysł?

--
dla odważnych mam, teściowych i znajomych 50+ - można zrobić korektę opadających powiek w ramach NFZ! Należy udać się do okulisty i pomarudzić, że opadające powieki przeszkadzają
OOoo powiem mojej mamie ale watpie ze sie odwazy bo z NFZ ma niemile przejscia
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 18:17   #15
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Makijaż po pięćdziesiątce

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
OOoo powiem mojej mamie ale watpie ze sie odwazy bo z NFZ ma niemile przejscia
kwestia sprawdzenia lekarza
no i czekać niestety trzeba
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 18:22   #16
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Makijaż po pięćdziesiątce

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
kwestia sprawdzenia lekarza
no i czekać niestety trzeba
tylko ja to bym sie bala ze cos im nie wyjdzie
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 18:35   #17
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Makijaż po pięćdziesiątce

Jeśli idziesz na zabieg do kliniki lub dobrego szpitala ryzyko jest niewielkie - zwłaszcza, że zabieg nie jest robiony w narkozie. W sumie bardziej bym się bała większości "klinik" zajmujących się tylko poprawą urody.

Znam kilka babeczek, które robiły sobie korektę powiek (wszystkie w ramach NFZ) i są bardzo zadowolone. Podobno jedyne co czasem się zdarza [zwłaszcza jeżeli nie robi się obu ocząt na raz i/lub ma się bardzo asymetryczną twarz] to konieczność "poprawki".

żeby nie było całkiem OT
proszę o polecenie dobrej bazy liftingującej
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 08:23   #18
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Makijaż po pięćdziesiątce

Kwas hialuronowy Jedna, dwie krople na cala twarz i wygladzenie oraz lifting natychmiastowy
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 11:47   #19
EWRO
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Podkłady dla kobiet dojrzałych

jakie?propozycje...
EWRO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-23, 12:24   #20
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 057
Dot.: Podkłady dla kobiet dojrzałych

Kanebo Cellular Performance - rewelacyjnie nawilza, kupilam go dla siebie, ale po kilku miesiacach oddalam mamie (55+) i jest zachwycona.
Ten => https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...cy.html&next=1

Armani Face Fabric - swietnie wygladza (rozszerzone pory, zmarszczki, wszystkie wglebienia), sama uzywam i uwielbiam .
Ten => https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...12.html&next=1


A tak w ogole to od tego jest KWC. Na drugi raz zajrzyj tam najpierw.

Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2011-06-23 o 12:26 Powód: dodalam linki ;)
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 15:58   #21
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Podkłady dla kobiet dojrzałych

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
A tak w ogole to od tego jest KWC. Na drugi raz zajrzyj tam najpierw.
Święte słowa

A ja standardowo już polecę Color Clone Heleny Rubinstein, kupiłam mamie i jest zachwycona, inna sprawa że i ja go kupiłam zachęcona jej opiniami Ale sprawdza się i przy mojej i mamy buzi (48) rewelacyjnie
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 19:54   #22
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Podkłady dla kobiet dojrzałych

A ze sredniej półeczki polecam Age Vitality Astor, ale uwaga - dla suchej cery, normalna nawet nie wchodzi w rachubę
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 23:52   #23
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Makijaż po pięćdziesiątce

ok to póki co mam tylko hialurona

również czeka mnie malowanie mamy i babci - i tu mam problem bo żadna się nie maluje. oczywiście henna brwi i rzęs to podstawa.
problemy z którymi musze się zmierzyć to: podwójny podbródek, rozszerzone naczynka, szara cera, dość przybrązowiona, opadające powieki, bruzdy na czole i wokół ust, pomarańczowe przebarwienia na powiece. już teraz wiem, że zrezygnuję z tuszu do rzęs ale zalotką popracuję i żelem do rzęs. boję się o pande jak będzie gorąco.
hialuron pójdzie jako baza, dalej na ruchomą powiekę jasny cielisty lub różowy matowy cień. linia wodna na biało. kreska na góre eyelinerem ale tylko przy rzęsach. w kąciku zew roztarta beżowym cieniem.
czy rozświetlać złotym cieniem pod łukiem brwiowym i w wew kąciku?
korektor w jakim powinnien być odcieniu? w ogóle nie mam z nim praktyki. czy polecacie jakiś tańszy tak dosłownie na jedną okazję? zależy mi na tym, żeby nie był za ciężki bo w końcu to lato i żeby tuszował naczynka i rozszerzone pory.
jaki bronzer polecacie? bronzer może być lepszy bo szukam też czgoś dla siebie.
czy używać jeszcze różu i rozświetlacza? rozświetlacz mam mineralny bez drobinek o żółtawym odcieniu.
kesii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:12.