Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-10, 16:28   #2251
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

A to może u mnie będzie odwrotnie
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 17:02   #2252
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Moja mała jest stworzeniem dość energicznym, położna to stwierdziła na wizycie parę dni po porodzie. Teraz bywa ciężko ja przewinąć, tak sie kręci. W nocy śpi na boku, ciągle się na ten bok przekręca. Boję się, co bedzie, kiedy zacznie raczkować. To się jakoś przekłada? Jak wasze dzieci wydatkowały energię?
moja córka była mało płaczliwa, wolała oglądać świat i rozwijać umiejętności ruchowe. Nie interesowały jej żadne maty edukacyjne, wolała przekręcać się na boki i brzuszek. W piątym miesiącu sama stała, w szóstym siedziała (w zasadzie niedługo po staniu, bo ze stania sobie siadała), jak miała 9 miesięcy chodziła. A teraz ma ponad dwa latka i ciągle biega, skacze, nie usiedzi na miejscu
Zawsze było tak, że w dzień się wymęczyła a w nocy smacznie spała
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 18:00   #2253
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Moja mała jest stworzeniem dość energicznym, położna to stwierdziła na wizycie parę dni po porodzie. Teraz bywa ciężko ja przewinąć, tak sie kręci. W nocy śpi na boku, ciągle się na ten bok przekręca. Boję się, co bedzie, kiedy zacznie raczkować. To się jakoś przekłada? Jak wasze dzieci wydatkowały energię?
dzizas przeczytałam to i pomyślałam- rety nie jestem sama. Moja sobie usrała jakieś 10 dni temu spanie na prawym boku...wyraziłam się tak brzydko bo to na prawdę jest męczące jak sraka...aktulanie padam na pysk i już boję się nocy. Mąż rano z przerażeniem spytał- "czy to normalne że ona tak na tym boku ciągle- pytałaś na wizażu?". Problem jest w tym ze jeszcze nie jest na tyle silna żeby na tym boku spokojnie się ułożyć, a jak już jej się to uda to zazwyczaj po godzinie obala się - albo na brzuchu albo na plecy- wtedy się budzi i znowu zaczyna walczyć- jęcząc przy tym- często też płacząc. Ja już nie wiem co mam robić bo noce nad łóżeczkiem spędzam. Chyba do tego też cały czas dziąsła swędzą - i jest przechlapane.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 18:01   #2254
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Moja tez jest podobno dzieckiem bardzo ruchliwym, ma dużo energii (opinia innych obserwujacych), mało cierpliwości i jest nerwusem zeby ta energię wypalic codziennie dużo spędzamy czasu na dworze, biega, skacze, dźwigać zakupy, wciąż ja proszę o "pomoc", dużo jeżdżę autobusem zamiast samochodem

Wstaje miedzy 6 a 7, potrafi cały dzień nie spac, cały dzień biegać i zasypia miedzy 20-20:30.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 18:07   #2255
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Ja wczoraj moją 3 razy z tego boku (lewego) przekręcałam, bo tak się przekręci i leci z maską na szczeble czy na brzuch, co ją rozbudza. Ale nie ma siły, za chwilę znów jest na boku, więc sobie odpuściłam, po jakimś czasie się przekręciła na plecy. Różnie bywa. Słyszałam, że tak się zdarza, kiedy dzieci sporo kręcą się w ciągu dnia, to na spanie nocne też może się to kręcenie przekładać. Mała śpi w śpiworku, więc wędruje mi ten worek po łóżeczku, dobrze, że łóżko mam duże (140 na 70)

taka_sobie_jedna, imponująco szybki rozwój córki
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 18:16   #2256
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Moja spokojne niemowlę i w tej chwili też nie zbyt ruchliwe dziecko, z tego co czytam o innych Potrafi usiąść się na tyłku i bawić w miejscu.

Moja zaczęła przekręcać się na brzuch we śnie, już nie pamiętam dokładnie kiedy, ale coś koło 6 miesiąca.
I na początku był taki etap, że kilka razy w nocy chodziłam ją przekręcać na plecy, bo marudziła przez sen. (chyba dlatego, że nie umiała wrócic do pozycji na plecach).

Ale jak spała spokojnie to nic nie robiłam,
do teraz śpi głownie na brzuchu, z tyłkiem wypiętym.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 18:18   #2257
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Moja jak sie nauczyła siadać to budziła sie z krzykiem bo była wściekła śpi na lezaco a nie na siedzaco
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-10, 18:40   #2258
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

A u nas - Agu ruchliwa, uwielbia place zabaw, chodzenie (spokojnie ostatnio 5km zrobiła + szaleństwo na działce), ciągle tańczy, śpiewa, a jednoczesnie potrafi się DŁUGO bawić jedną rzeczą, również sama, np. godzina spędzona przy zabawie duplo czy ciastolinie nie jest dziwna
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 18:42   #2259
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Szajajaba i to jest właśnie fajny model dziecka Bo wiadmo, że większośc dzieci to istoty ruchliwe, ale dobre jest to, że tak małe dziecko potrafi się na czymś tak długo skupić.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 18:43   #2260
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

U nas zaczelo sie od spania na boku, teraz inaczej niz na brzuchu od 3 tygodni nie spi. Czasem na boku - niemal wtulony w ten ochraniacz na lozeczko.

Ja spie tylko dlatego, ze mamy te nianie z monitorem oddechu, bo jak na te pozycje patrze to mi sie slabo robi.

Przez to krecenie to niczym go nawet nie przykrywam (zreszta porada z wizazu).

W ciagu dnia musze go wymeczyc bo szedl spac normalnie, bo niestety skonczyla sie dobroc dla mamusi i zasypianie samemu. Musze tam z nim siedziec, jak mu sie umysla to mnie za reke trzyma, a jak mysle, ze usnal i wychodze, to sie rozbudza.

Nie wiem co bedzie pozniej - ja nie moge sie w sumie doczekac az zacznie raczkowac, nawet jesli bede musiala go ciagle pilnowac, bo on w chwili obecnej nie chce byc ani na chwile sam. Az pod koniec dnia to od tych pokrzykiwan, krzykow i placzu to mnie boli glowa. Ale fizycznie niemozliwym jest siedzenie no stop kolo dziecka, tarzanie sie z nim po podlodze, noszenie itp. Dzis musialam go wsadzic w bujaczek i zabrac ze soba do lazienki by moc wziac prysznic. Bardzo byl zadowolony. A dla mnie to niekomfortowa sytuacja, bo wolalabym jednak zalatwiac takie sprawy bez syna.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 18:43   #2261
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Moja sie czymś zajmie na 30 sekund. Tyle jej starczy by stwierdzić ze cokolwiek to jest to jest nudne i trzeba poszukać czegoś nowego. Taki dziec ale i tak uważam ja za mądra grzeczna dziewczynkę
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-10, 19:36   #2262
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Mój wulkan energii na dłużej jest w stanie przysiąść przy budowaniu z lego i przy malowaniu.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 19:57   #2263
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
U nas zaczelo sie od spania na boku, teraz inaczej niz na brzuchu od 3 tygodni nie spi. Czasem na boku - niemal wtulony w ten ochraniacz na lozeczko.

Ja spie tylko dlatego, ze mamy te nianie z monitorem oddechu, bo jak na te pozycje patrze to mi sie slabo robi.

Przez to krecenie to niczym go nawet nie przykrywam (zreszta porada z wizazu).

W ciagu dnia musze go wymeczyc bo szedl spac normalnie, bo niestety skonczyla sie dobroc dla mamusi i zasypianie samemu. Musze tam z nim siedziec, jak mu sie umysla to mnie za reke trzyma, a jak mysle, ze usnal i wychodze, to sie rozbudza.

Nie wiem co bedzie pozniej - ja nie moge sie w sumie doczekac az zacznie raczkowac, nawet jesli bede musiala go ciagle pilnowac, bo on w chwili obecnej nie chce byc ani na chwile sam. Az pod koniec dnia to od tych pokrzykiwan, krzykow i placzu to mnie boli glowa. Ale fizycznie niemozliwym jest siedzenie no stop kolo dziecka, tarzanie sie z nim po podlodze, noszenie itp. Dzis musialam go wsadzic w bujaczek i zabrac ze soba do lazienki by moc wziac prysznic. Bardzo byl zadowolony. A dla mnie to niekomfortowa sytuacja, bo wolalabym jednak zalatwiac takie sprawy bez syna.
Generalnie pomału stwierdzam że im dalej w las tym gorzej. Raptem 2 tyg temu moje dziecko zasypiało samo na noc..spało bez ruchu praktycznie od 20 do 4 , o 4 jadło i spało do 8. Teraz cuda w tym łóżeczku wyczynia przed snem. Dziś musiałam trzymać rękę na brzuszku przez 20 min...co odchodziłam to płacz był. No ale jest sukces zasnęła na plecach W dzień jak u Ciebie- non stop musi być atrakcyjnie- czyli turlanie, śpiewanie, robienie samolotów itp atrakcje. Jak już padam to pakuję nas i do dziadków jadę. Oni szczęśliwi że mogą się nią zająć- ja szczęśliwa czytam gazetę (nie umiem za cholerę spac w dzień)

A łazienka to u nas uspokajacz nr jeden- kocha obserwować jak myję zęby, myję glowę czy choćby wkładam brudy do prania.

Generalnie rano wszędzie ze mną w leżaczku "jeździ"- do kuchni , łazienki, na balkon wieszać pranie
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 19:59   #2264
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Agatka też wszędzie ze mną szła ja - miałam spokojną głowę np. myjąc się, a ona - niezłą zabawę w trakcie obserwacji
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 20:03   #2265
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;35817929]A u nas - Agu ruchliwa, uwielbia place zabaw, chodzenie (spokojnie ostatnio 5km zrobiła + szaleństwo na działce), ciągle tańczy, śpiewa, a jednoczesnie potrafi się DŁUGO bawić jedną rzeczą, również sama, np. godzina spędzona przy zabawie duplo czy ciastolinie nie jest dziwna [/QUOTE]


Moja też lubi chodzić, w szczególności zwiedzać nowe miejsca, lubi place zabaw i bawialnie, tańczyć,
ale równie bardzo lubi sobie posiedzieć np. w piaskownicy albo na dywanie,
poza tym nie potrzebuję mnie do zabawy, umie sobie sama wymyślać zajęcia.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 20:05   #2266
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Jak już padam to pakuję nas i do dziadków jadę.
Zazdroszcze... Do matki mojego chlopa to odpada, jeszcze ksiezna trzeba obsluzyc, a moja mama w PL, ojciec w South Africa hahaha.

Rozwazam wyrobienie malemu paszportu, bo ostatnio calymi dniami siedzimy sami, Rob w pracy od rana do wieczora, wraca, kiedy maly juz w lozeczku, a ja padam na ryja. Troche sie jednak obawiam lotu z 4 miesiecznym dzieckiem.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 20:13   #2267
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Hania, ja mam podobnie z tą nieumiejętnością spania w dzień... Nie ma lekko
Dzieci robią się coraz bardziej towarzyskie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 20:29   #2268
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Zazdroszcze... Do matki mojego chlopa to odpada, jeszcze ksiezna trzeba obsluzyc, a moja mama w PL, ojciec w South Africa hahaha.

Rozwazam wyrobienie malemu paszportu, bo ostatnio calymi dniami siedzimy sami, Rob w pracy od rana do wieczora, wraca, kiedy maly juz w lozeczku, a ja padam na ryja. Troche sie jednak obawiam lotu z 4 miesiecznym dzieckiem.
U mnie bylo tak samo. Caly dzien sama z dzieckiem. Jak tatus wieczorem wracal to dziecko juz spalo. A z mloda czasem byl taki cyrk (szczegolnie jak byly kolki) ze najchetniej bym ja za okno wystawila. Ale teraz juz jest "weselej", tzn mala kontaktowa, biega po calym mieszkaniu, rozrzuca jedzenie. Wiec ciagle za nia biegam i sprzatam, pobawie sie z nia i czas mija.
Szkoda, ze gdzies blisko nie mieszkasz, razem bysmy sie ponudzily
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 20:35   #2269
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
U mnie bylo tak samo. Caly dzien sama z dzieckiem. Jak tatus wieczorem wracal to dziecko juz spalo. A z mloda czasem byl taki cyrk (szczegolnie jak byly kolki) ze najchetniej bym ja za okno wystawila. Ale teraz juz jest "weselej", tzn mala kontaktowa, biega po calym mieszkaniu, rozrzuca jedzenie. Wiec ciagle za nia biegam i sprzatam, pobawie sie z nia i czas mija.
Szkoda, ze gdzies blisko nie mieszkasz, razem bysmy sie ponudzily
Ano... Moje znajome sa w pracy, czasem ktos na lunchu wpadnie. Po robocie - odpada, bo akurat malego szykuje do spania wiec nie na reke mi goscie.

Sa niby te grupy jakies baby massage itp, ale NIESTETY mieszkam na obrzezach takiej okolicy, ze niekoniecznie pragne poznawac te mamusie rodem z the Jeremy Kyle show

Wiec czesto sie wloczymy - na spacerze wielce zadowolony, a ja sobie do sklepow chociaz zajde

Dzwonienie czy sms to jednak nie to samo.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-10, 20:35   #2270
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Hania, ja mam podobnie z tą nieumiejętnością spania w dzień... Nie ma lekko
Dzieci robią się coraz bardziej towarzyskie.
No moja w dzień spi 2 razy po 30 min..i to na spacerze
Na szczeście nadal lubi wózek

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Zazdroszcze... Do matki mojego chlopa to odpada, jeszcze ksiezna trzeba obsluzyc, a moja mama w PL, ojciec w South Africa hahaha.

Rozwazam wyrobienie malemu paszportu, bo ostatnio calymi dniami siedzimy sami, Rob w pracy od rana do wieczora, wraca, kiedy maly juz w lozeczku, a ja padam na ryja. Troche sie jednak obawiam lotu z 4 miesiecznym dzieckiem.
ja nie wiem własnie jak lecieć z takim maleństwem bez wózka. Przecież parasolka się nie nadaje
Ciekawe jak mamy to rozwiązują- no bo przecież latają
..ale warto pomyśleć nad lotem - może uda Ci sie w Polsce trochę odetchnąć i nie zwariować dzięki temu
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 20:53   #2271
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Ano... Moje znajome sa w pracy, czasem ktos na lunchu wpadnie. Po robocie - odpada, bo akurat malego szykuje do spania wiec nie na reke mi goscie.

Sa niby te grupy jakies baby massage itp, ale NIESTETY mieszkam na obrzezach takiej okolicy, ze niekoniecznie pragne poznawac te mamusie rodem z the Jeremy Kyle show

Wiec czesto sie wloczymy - na spacerze wielce zadowolony, a ja sobie do sklepow chociaz zajde

Dzwonienie czy sms to jednak nie to samo.
U mnie to samo. Do 15-16 w pracy znajome siedza. Dwie z malutkimi dziecmi mieszkaja na drugim koncu miasta wiec rzadko sie z nimi spotykam.

Miejsce spotkan dla matek mam praktycznie pod samym nosem, ale taka polska patologia tam chodzi, ze ja dziekuje bardzo. Glownie alkoholiczki wymieniajace sie radami jak by tu kase z socjala wyciagnac... na picie a nie na potrzeby dziecka oczywiscie. Nie chce tam chodzic bo nie chce byc z nimi utozsamiana. Z reszta tematy, ktore poruszaja sa mi dalekie

Moja tez na spacerze szczesliwa wiec z chodzeniem po sklepach czy wyjsciem do parku problemu nie ma
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 21:01   #2272
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość

ja nie wiem własnie jak lecieć z takim maleństwem bez wózka. Przecież parasolka się nie nadaje
Ciekawe jak mamy to rozwiązują- no bo przecież latają
..ale warto pomyśleć nad lotem - może uda Ci sie w Polsce trochę odetchnąć i nie zwariować dzięki temu
Mam parasolke rozkladana na plasko, on ja lubi, ja uzywam sporadycznie (kiedy musze), bo wiadomo - amortyzacja zerowa. Z moim klocem Graco nie polecialabym. Ale wozek to w sumie moje najmniejsze zmartwienie - bardziej te niemal 3 godziny - co jak bedzie plakal (latalam z placzacymi dziecmi), poza tym - ladowanie, mnie leb peka, a co dopiero jemu...

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Glownie alkoholiczki wymieniajace sie radami jak by tu kase z socjala wyciagnac...
Masakra, co?

Paszport dla dziecko £49 funtow, przyspieszony - niemal £100.
Brytyjskie paszpoty - moj chlop paszport ma narazie nieodnowiony, a ja mam polski. Ciekawe co z tym zrobic

Bo tak - moje dziecko ma nie tylko inne nazwisko, ale inne obywatelstwo niz ja
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 21:56   #2273
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Mam parasolke rozkladana na plasko, on ja lubi, ja uzywam sporadycznie (kiedy musze), bo wiadomo - amortyzacja zerowa. Z moim klocem Graco nie polecialabym. Ale wozek to w sumie moje najmniejsze zmartwienie - bardziej te niemal 3 godziny - co jak bedzie plakal (latalam z placzacymi dziecmi), poza tym - ladowanie, mnie leb peka, a co dopiero jemu...

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------



Masakra, co?

Paszport dla dziecko £49 funtow, przyspieszony - niemal £100.
Brytyjskie paszpoty - moj chlop paszport ma narazie nieodnowiony, a ja mam polski. Ciekawe co z tym zrobic

Bo tak - moje dziecko ma nie tylko inne nazwisko, ale inne obywatelstwo niz ja

Robiac OT hecate my tez jestesmy mieszani i wiesz jak chcesz mozesz tez teraz wyrobic polski paszport piecioletni dla swojego dziecka (zmienily sie przepisy) i leciec a potem jak twoj odnowi swoj paszport zlozyc papiery o angielski paszport
A i nie jestem pewna ale niektore linie lotnicze zezwalaja na zabranie fotelika samochodowego a jak nie chcemy brac wozka ze soba to pozostaje chusta albo nosidlo albo pozyczenie na miejscu od rodziny jakis pojazd
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 22:34   #2274
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

My robiliśmy brytyjski paszport dla naszego dziecka i przyśpieszaliśmy troche,właśnie z dodatkową opłatą.
Moje dziecie ma również obywatelstwo brytyjskie

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

Ad parówek z Sokołowa lubie,smakują mi też grube parówy z Morliny

A ad aktywności,to ojj dużo moge o tym pisać.
Dzieć,miesięcy 6,niedawno dopiero zasnął no bo zamiast iść grzecznie spać,chciał sobie poszaleć.Czy to w dzień,czy w nocy,czy nawet podczas jedzenia musi sobie pogadać,pojeżdzić na rowerku aż cały chodzi,pofikać,robić mostki i dupką do góry podskakiwać.Często się przewraca na brzuch i zaraz na kolana i skacze jak zając.Mało tego,gdy na mnie siedzi okrakiem,nogami na podłodze,czy na łóżkku to wstaje na nogi :mdleeje: Za długo w bujaczku siedzieć nie chce,bo irytuje się bo jest przypięty nie ma swobody ruchu. cdn

Edytowane przez Karinio
Czas edycji: 2012-08-10 o 22:30
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 07:20   #2275
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Nie wierzę, że o to pytam:
które parówki mają najwięcej mięsa?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 08:26   #2276
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

W Biedronce jest Sokołów z szynki, 93%.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 09:06   #2277
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
taka_sobie_jedna, imponująco szybki rozwój córki
uwierz mi, że wtedy wcale się tak z tego nie cieszyłam





Ja mam pytanie:
W którym miejscu macie zamontowany fotelik samochodowy?
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 09:15   #2278
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie:
W którym miejscu macie zamontowany fotelik samochodowy?
za pasażerem,
bo nie mam możliwości montażu na środku
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 10:17   #2279
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość


Ja mam pytanie:
W którym miejscu macie zamontowany fotelik samochodowy?
jak jeździła w tym 0-13kg to montowałam go z przodu żebym ją miała na widoku, teraz jeździ z tyłu po prawej stronie.
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 10:40   #2280
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez rybkie Pokaż wiadomość
Robiac OT hecate my tez jestesmy mieszani i wiesz jak chcesz mozesz tez teraz wyrobic polski paszport piecioletni dla swojego dziecka (zmienily sie przepisy) i leciec a potem jak twoj odnowi swoj paszport zlozyc papiery o angielski paszport
Dzieki!

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie:
W którym miejscu macie zamontowany fotelik samochodowy?
Za pasazerem, z tylu
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:50.