Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-16, 13:07   #31
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Duzo znasz dzieci 12 letnich bez dostepu do komputera?
Nie mowie, ze ma to wygooglowac przy okazji zakupow szpilek, czy wstawiania sweet foci na facebook, ale chociazby podczas robienia zadania domowego. Lub z ciekawosci.
Mam tylko jedną 12-latkę w rodzinie, więcej nie znam,
akurat dzisiaj idę do niej w odwiedziny

Nie ma dostępu do komputera, tzn. takiego codziennego i częstego, bo jej ojciec używa kompa praktycznie non stop do pracy.
Wiem, że okazjonalnie gra na komputerze.
Ale nie siedzi też przy kompie, bo ją to nie ciągnie,
woli się bawić z koleżankami, iść na basen itp
Nie słyszałam, żeby dostawała zdania domowe wymagające posiadania kompa, ale dzisiaj zapytam
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 13:41   #32
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Mam tylko jedną 12-latkę w rodzinie, więcej nie znam,
akurat dzisiaj idę do niej w odwiedziny

Nie ma dostępu do komputera, tzn. takiego codziennego i częstego, bo jej ojciec używa kompa praktycznie non stop do pracy.
Wiem, że okazjonalnie gra na komputerze.
Ale nie siedzi też przy kompie, bo ją to nie ciągnie,
woli się bawić z koleżankami, iść na basen itp
Nie słyszałam, żeby dostawała zdania domowe wymagające posiadania kompa, ale dzisiaj zapytam

Moja siostra majac 12 lat miala dostep do kompa, potrafila szukac sobie informacji potrzebnych do odrobienia zadania domowego

O to mi chodzi.

Moj byly ma 12 letnia siostrzenice, ktora w wieku 10 lat (!) blagala ojca, by ten pozwolil jej miec facebook, bo inne kolezanki maja. Pozwolil...
Wg mnie - za wczesnie, duzo za wczesnie.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 19:46   #33
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Z jednej skrajnosci w druga - Jak dziecko nie wierzy/przestaje wierzyc, to znaczy, ze fajki zacznie palic i seks uprawiac w wieku lat 10?
Absolutnie nie to miałam na myśli,tylko to,co napisałam-że widok palących nastolatków już nie dziwi,ludzie przeszli z tym do porządku dziennego,a jak usłyszą,że 12-latka wierzy w Mikołaja,to już każdy przystanie nad tym, zdziwi się 9lub wyśmieje),a na koniec wyda osąd(również nad rodzicem)
Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Nie, mozna wciaz byc dzieckiem, zachowywac sie jak dziecko w tym wieku przystalo, bawic z rowiesnikami, bez wiary w bajki.
Z wiarą w bajki również.Dla mnie nie ma różnicy między takimi dziećmi.

To jest Twoja corka, sama decydujesz w co wierzy i do jakiego wieku, [/QUOTE]
W zasadzie,to już od kilku lat nie jest to moja "decyzja" (bardziej mi pasuje tu słowo "wybór").Córka już kilak lat temu sobie "wygooglała" inforamcje na temat Św.Mikołaja,wtedy najbardziej zachwiała się ta jej wiara w niego. Już wtedy jej nie zapewniałam,że istnieje na pewno,tylko powtarzałam,że jak wierzy,to znaczy,że istnieje(czy coś w tym stylu).Ona wie,że inni nie wierzą,wie,że w przedszkolu(później w szkole),to się ktoś przebierał za Mikołaja itd,ale po prostu wierzy,że on gdzies tam jest.
W sumie,to sama się dziwię,że nadal wierzy,że nie poszła "z prądem",jak inne dzieciaki się śmiały z tej wiary-nie przytakiwała itp.Choć już od jakiegos czasu się z tym nie wyrywa.
Cytat:
A wszystko zaczyna się już w niemowlęctwie kiedy to wypada jak najszybciej zabrać dziecku smoczek, butelkę, wózek itp i uczyć
Mam takie samo zdanie. Rodzice się prześcigają w przechwałkach,kiedy dziecko usiadło samo,kiedy komplet ząbków już był,kiedy na nocnik usiadło itd...Byle szybciej,byle byc pierwszym w wyścigu do dorosłości,,,
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 19:58   #34
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Mikołaja itd,ale po prostu wierzy,że on gdzies tam jest.
A moze to jest inna wiara niz 'przychodzi facet w grudniu i zostawia prezenty'.
Taka bardziej w idee, nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi, bo jak mowisz, ze sobie wygooglowala, to chyba wie co i jak. Moze masz tak wrazliwe dziecko, ktore chce wierzyc w dobro.


Swiety Mikolaj istnial i jego czyny zainspirowaly te tradycje. Tego nie neguje.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 21:33   #35
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

Hecate, nie rozumiem-"wygooglowała,więc wie co i jak"? Czy wyszukiwarka google to wyznacznik jakieś prawdy o świecie? Akurat w kwestii Istnienia Św.Mikołaja nie ma chyba żadnych fachowych materiałów
Poczytałą jakies fora,wypowiedzi prześmiewcze innych małolatów i tyle.

I tak,nie tylko wierzy w idee,ale też w to,ze część prezentów jest od niego,reszta od nas,rodziny itd.
Na początku wierzyłą,że wszystkie prezenty sa od Mikołaja,potem byłą bardziej podejrzliwa,w czymś tam mieliśmy wpadkę organizacyjną ,więc powiedzieliśmy,że my też kupujemy prezenty.I tak co roku wersja się nieco "udoskonala".
Nie zastanawiam się,co jej powiem w przyszłym roku,czy w następnych latach.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 21:36   #36
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Czy wyszukiwarka google to wyznacznik jakieś prawdy o świecie?
Wyznacznik prawdy? Nie. Kopalnia wiedzy.

Na tematy blahe, jak i te powazne.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 21:49   #37
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

No tak,ale jakiej wiedzy-w większośći na pierwszy plan wysuwają się wypowiedzi z blogów,z for itp.
Jak się ustosunkowac do takiego tematu,jak istnienie św.Mikołąja?Nie ma nigdzie jasnej,jedynej słusznej odpowiedzi
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-16, 22:15   #38
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
No tak,ale jakiej wiedzy-w większośći na pierwszy plan wysuwają się wypowiedzi z blogów,z for itp.
Jak się ustosunkowac do takiego tematu,jak istnienie św.Mikołąja?Nie ma nigdzie jasnej,jedynej słusznej odpowiedzi
Sa artykuly z poradami dla RODZICOW jak dziecku przekazac, ze Mikolaj nie istnieje, owszem - sa fora itp tez.

Jasna i sluszna odpowiedz? My tu nie dyskutujemy o istenieniu (lub nie) Boga, a o Mikolaju.

Odpowiedz jest jedna - Mikolaj, jak z filmu, z reniferami, spuszczajacy sie w komin , przynoszacy prezenty, nie istnieje. Koniec.

Powiedz mi, ze sie myle, a kurcze sama list napisze i poprosze slicznie o nowiutkie Audi A3 i Honde CBR 600, ostatnio dobra ze mnie dziewuszka, wiec powinien mi dac.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 22:31   #39
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

Hecate, ale czemu szydzisz ?
Ja nie twierdzę,że istnieje,dyskutuję teraz o sensie pytania wyszukiwarki internetowej o tą kwestię.
Nie jest to jakiś fakt naukowy,historyczny czy jakiś inny, więc jak google ma "odpowiedzieć" włąściwie?
Wspomniałąś o Bogu (w szerokim znaczeniu tego słowa,wszak jest wiele religii i Bóg ma różne "postaci")-wielu niewierzących mogłoby teraz się wtrącić,że Bóg nie istnieje."Wielce poważana wyszukiwarka google" co odpowie na to pytanie?Czy Wikipedia to stwierdzi-tez nie.
Oczywiście nie porównuję Św.Mikołaja do Boga, widze tu tylko pewne podobieństwo w kwestii dostępnych informacji na te tematu w wyszukiwarce intenetowej.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 23:03   #40
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Oczywiście nie porównuję Św.Mikołaja do Boga, widze tu tylko pewne podobieństwo w kwestii dostępnych informacji na te tematu w wyszukiwarce intenetowej.
Nie jestem osoba religijna, zacznijmy od tego - nie wiem czy bog istenieje, czy nie. I nie szukalabym odpowiedzi na to pytanie w googlach. Ewentualnie faktow przemawiajacych za lub przeczacym istnieniu.

Wiem, ze M. nie istnieje. Tyle.

Nie chce mi sie juz rozmawiac - Twoja corka, jej wybor w co sobie tam chce wierzyc.

Podtrzymuje - dla mnie u tak duzej dziewczynki jest to juz mega naiwne i tak - ja to widze jako lekki obciach.

Zalozylam watek zeby dowiedziec sie jak inne mamy widza kwestie sciemniania dziecku odnosnie Mikosia. Wiekszosc nie widzi problemu, zgadza sie z pogladami mojego partnera - Mikos = magia swiat.

Jak pisalam - ja sama dziecku nie wciskalabym ciemnoty, a raczej wolalbym wytlumaczyc skad wziela sie tradycja. Ale mysle, ze takie klamstwo go i mnie nie zabije i niech sobie chwile wierzy w bajki. Te kilka lat niech ma magicznych z Mikolajem, latajacym reniferem, potworem pod lozkiem i wrozka zebuszka.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 07:03   #41
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

A później moje dziecko powie im w przedszkolu, że to tylko legenda i będziecie się tłumaczyć

Żart, chociaż z pewną dozą prawdziwości
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-17, 08:56   #42
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
A później moje dziecko powie im w przedszkolu, że to tylko legenda i będziecie się tłumaczyć

Żart, chociaż z pewną dozą prawdziwości

łeł tam żadne wielkie tłumaczenie, powie się że tamto dziecko głupoty mówi i tyle
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 09:18   #43
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

Moja cora wierzyla w Mikolaja do lat 5 . Nie wyprowadzalam ja z bledu, widzac jak sie cieszy z innymi dzieciakami, jak pisze /rysuje co chce dostac , jak sie stara byc grzeczna bo.. Mikolaj - Babcia (tesciowa) ja uswiadomila w dosc okrutny sposob w dzien wigilii (o czym ja z mezem dowiedzielismy sie po fakcie)- corka przeplakala pol dnia po czym stwierdzila ze nie lubi babci ( ja tez ja w tym dniu nie lubilam) Dzisiaj po nastu latach jej to jeszcze wypomina w kazde swieta ,ze cytuje: " zabila jej dzieciństwo w tamtym dniu " ( pamietliwa bestia z niej )

Nie uwazam ze zrobilam zle ukrywajac przed nia prawde , dajac sie jej cieszyc- bo cieszyla sie strasznie ze przyjdzie mikolaj ( prezenty od nas to bylo cos na porzadku dziennym) . Tak samo zrobilam z wrozka zebuszka - i widzialam jak sie cieszy wkladajac zeba ktory jej wypadl pod poduszke na noc , a rano znajdujac pieniadze ( sama stwierdzila po 3 zebie ze ja kituje i ja daje pieniadze - co wcale nie przeszkadzilo jej wkladac zęby dalej )
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2012-08-17 o 09:39
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 10:30   #44
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
A później moje dziecko powie im w przedszkolu, że to tylko legenda i będziecie się tłumaczyć

Żart, chociaż z pewną dozą prawdziwości
Moj chlop wlasnie powiedzial mi 'nie chce by to nasz syn uswiadamial inne dzieci w przedszkolu, ze on nie istnieje!'
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 14:18   #45
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Nie jestem osoba religijna, zacznijmy od tego - nie wiem czy bog istenieje, czy nie. I nie szukalabym odpowiedzi na to pytanie w googlach. Ewentualnie faktow przemawiajacych za lub przeczacym istnieniu.
Ja też w necie nie szukałabym odpowiedzi na te pytania.Piszę o tym tylko dlatego,że Ty dziwisz się,że moje dziecko nadal wierzy w bajki mimo,że w necie piszą co innego Dla mnie wyszukiwarka nie jest w ogóle godna uwagi, jeśli chodzi o tego typu kwestie do roztrzygnięcia i tyle na temat internetu jako "skarbnicy wiedzy".
Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość


Nie chce mi sie juz rozmawiac - Twoja corka, jej wybor w co sobie tam chce wierzyc.

Podtrzymuje - dla mnie u tak duzej dziewczynki jest to juz mega naiwne i tak - ja to widze jako lekki obciach.

Zalozylam watek zeby dowiedziec sie jak inne mamy widza kwestie sciemniania dziecku odnosnie Mikosia. Wiekszosc nie widzi problemu, zgadza sie z pogladami mojego partnera - Mikos = magia swiat.

Jak pisalam - ja sama dziecku nie wciskalabym ciemnoty, a raczej wolalbym wytlumaczyc skad wziela sie tradycja. Ale mysle, ze takie klamstwo go i mnie nie zabije i niech sobie chwile wierzy w bajki. Te kilka lat niech ma magicznych z Mikolajem, latajacym reniferem, potworem pod lozkiem i wrozka zebuszka.
Tak-jej wybór, ale jakoś Ty nie możesz się z tym pogodzić.

Kwestia "obciachu" też jest zależna nie od tego,co robimy,ale co inni uznają za obciach.Często to zupełny przypadek,chwilowe widzimisie.
W ogóle bardzo negatywnych słów używasz,oceniasz inne dzieci i ich rodziców.W życiu bym nie pomyślałą,że temat Św.Mikołaja może mieć jakiś negatywny wydźwięk.

Dalej znów piszesz,że Ci nie przeszkadza,ale tylko kilka lat wiary w bajki,niech sobie dzieci wierzą jak najdłużej-skoro to Cię "nie zabije",ale jak słyszą takie oceny (mega naiwność,obciach,ciemnota ),to już może je zaboleć.
W zasadzie to nie rozumiem co Ci bardziej przeszkadza-sam fakt,że inni "wciskają dzieciom ciemnotę",czy to,że niektóre dzieci po 6 r.ż. nadal w to wierzą?

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość

Nie uwazam ze zrobilam zle ukrywajac przed nia prawde , dajac sie jej cieszyc- bo cieszyla sie strasznie ze przyjdzie mikolaj ( prezenty od nas to bylo cos na porzadku dziennym) . Tak samo zrobilam z wrozka zebuszka - i widzialam jak sie cieszy wkladajac zeba ktory jej wypadl pod poduszke na noc , a rano znajdujac pieniadze ( sama stwierdzila po 3 zebie ze ja kituje i ja daje pieniadze - co wcale nie przeszkadzilo jej wkladac zęby dalej )
Ja równiez jestem tego zdania,tu nie ma się nad czym zastanawiać,żaden rodzic nie planuje,że wiara w Mikołaja skończy się u jego dziecka w tym i w tym roku.Po prostu można się tym cieszyć i tyle,bez żadnych podtekstów,wyszydzania,wy tykania palcami-czemu tak nie można??
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 14:40   #46
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Dalej znów piszesz,że Ci nie przeszkadza,ale tylko kilka lat wiary w bajki,niech sobie dzieci wierzą jak najdłużej-skoro to Cię "nie zabije",ale jak słyszą takie oceny (mega naiwność,obciach,ciemnota ),to już może je zaboleć.
Skoro ja sie myle i nie ma nic dziwnego, ze twoja nastoletnia corka wierzy, to co ty sie tak uczepilas mojego zdania, ze to obciach?
Co cie to boli, ze ja tak uwazam?
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 14:48   #47
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

Hecate, nie uczepiłam się(raczej myślę odwrotnie )
Nie mówię,że się mylisz,bo takie masz zdanie i już,nie mogę orzec,że jest mylne.
Jednak trochę personalnie odbieram Twoje opinie,że poniekąd moja córka jest "mega naiwna",a jej wiara oznakiem "ciemnoty".No wiesz,jakos mnie to boli i już.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 14:52   #48
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Hecate, nie uczepiłam się(raczej myślę odwrotnie )
Nie mówię,że się mylisz,bo takie masz zdanie i już,nie mogę orzec,że jest mylne.
Jednak trochę personalnie odbieram Twoje opinie,że poniekąd moja córka jest "mega naiwna",a jej wiara oznakiem "ciemnoty".No wiesz,jakos mnie to boli i już.
Nidgy sie nie spotkamy, jestem 'kims tam z neta', moze 56 letnim Wojtkiem, co udaje, ze jest mama, a Ty sie przejmujesz.

No dla mnie Twoja corka, w tym przypadku, jest naiwna. A 'wciskac ciemnote' to takie moje powiedzenie.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 00:24   #49
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

No skoro jesteś Wojtkiem,to po co interesujesz się,czy nasze dzieci wierzą w Mikołaja? A może my wszystkie jesteśmy kimś innym i nawet nie mamy dzieci

A naiwnośc,to cecha dziecięca włąśnie,poniekąd to właśnie oznacza-dziecinność.MOja córka jest dzieckiem,cóż dziwnego,że jest "naiwna"? Zdziwienie powstaje raczej przy porównaniu jej z ogółęm nastolatek, przy czym moja córka nie wypada w tym porównaniu wcale gorzej

Własnie przed chwilą obejrzeliśmy z rodzinką "Listy do M" hihi

Edytowane przez xandra78
Czas edycji: 2012-08-18 o 00:54
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-11, 09:45   #50
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

Moja córka powiedziała mi, że boi się Mikołaja i nie chce aby on do nas w nocy przychodził z prezentami, ale generalnie prezent to by chciała - od mamusi
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 10:16   #51
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Moja córka powiedziała mi, że boi się Mikołaja i nie chce aby on do nas w nocy przychodził z prezentami, ale generalnie prezent to by chciała - od mamusi
Twoja córka mnie powala na łopatki,po raz któryś
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 11:59   #52
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Moja córka powiedziała mi, że boi się Mikołaja i nie chce aby on do nas w nocy przychodził z prezentami, ale generalnie prezent to by chciała - od mamusi
Już kiedyś pisałam gdzieś, nawet chyba w tym wątku, że u mnie tak samo Dlatego wszelkie Mikołaje, Anioły, Zające - zostały zdemaskowane.
Mam wrażenie, że teraz moja córka trochę udaje, że wierzy Bo sprawia to jakąś przyjemność, tworzy magie, ona to czuje. tzn, Mikołaj, Mikołaj.... ale przy rozpakowywaniu prezentów "no, babcia to wie, że lubię ptaki"

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2012-12-11 o 12:00
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 12:03   #53
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Swiety Mikolaj - wasze dzieci wierza?

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
mam wrażenie, że teraz moja córka trochę udaje, że wierzy bo sprawia to jakąś przyjemność, tworzy magie, ona to czuje. Tzn, mikołaj, mikołaj.... Ale przy rozpakowywaniu prezentów "no, babcia to wie, że lubię ptaki"
:d
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 07:59   #54
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Święty Mikołaj

Pytanie pozirnie błahe, ale chyba jednak nie do końca - jak przedstawiacie/zamierzacie przedstawić swoim dzieciom kwestię istnienia Św. Mikołaja? Istnieje czy nie? W sensie - czy to taki magiczny czarodziej, który co roku odwiedza wszystkie dzieci na świecie, wie, kto na co zasłużył i o czy marzy, czy to jednak rodzice dają prezenty?
U mnie w tym roku po raz pierwszy synek jest na tyle "kumaty", że pojawia się ten dylemat. I nie wiem jeszcze, jak to rozwiążę. Bo obie wersje mają według mnie plusy i minusy. Wiara w Mikołaja jest magiczna, generuje dużo przeżyć, wspomina się to przez całe życie. Ale to też sporo rozczarowań. To największe, gdy się dziecko dowiaduje np. w przedszkolu, że Mikołaja nie ma, i te mniejsze, gdy co roku czeka na jego przyjście, a potem rodzice mówią, że wpadł na chwilkę, kiedy akurat byłeś w łazience, spałeś itp. To ostatnie z mojego własnego doświadczenia
Pamiętam też, że ja, mimo fascynacji Mikolajem, bałam się go, jak już dochodziło do spotkania Poza tym zastanawiałam się, czy będą prezenty, czy on uzna, że zaslużyłam, a może nie przyjedzie... A rodzice to pewnik, przynajmniej w normalnej sytuacji.
I z jednej strony mam oichotę mówić synkowi, jak jest, że istnieje legenda itp, ale to my mu kładziemy prezenty pod choinką, z drugiej szkoda trochę tej magii.
Pogadamy?
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 08:20   #55
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Święty Mikołaj

Święty Mikołaj biskup istnieje i przychodzi 6 grudnia. http://www.malinski.pl/?inc=read&id=955
http://www.malinski.pl/?inc=read&id=2452

Mikołaj z Laponii, od coli, elfów i reniferów jest wymyślony.

http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksi...ze-to-bylo-tak
czytamy to co roku mniej więcej o tej porze

Edytowane przez 749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Czas edycji: 2013-11-23 o 10:39
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 09:12   #56
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Święty Mikołaj

Ja będę od początku mówiła, że dawanie prezentów na mikołaja to tradycja, która wywodzi się ze starej legendy o Mikołaju, a prezenty dajemy sobie nawzajem.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 09:30   #57
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Święty Mikołaj

U nas też w tym roku po raz pierwszy pojawił się mikołajowy dylemat.Trochę jakoś samo się dzieje,bo młoda wygrzebała chyba w pazdzierniku zeszłoroczną książeczkę o Mikołaju,co kilka dni padało jakieś pytanie (np. kiedy przychodzi Mikołaj?), i narazie staneło na tym,ze Mikołaj istnieje,wkręciła się tak mocno ze nie chcę jej tego z głowy wybijać,widzę jak czeka,jak się cieszy,chyba bardziej na samego Mikołaja niż na prezenty z resztą wymyśliła ze ona Mikołajowi zrobi prezencik
Staram się nie wprowadzać elementu 'zasłużenia na prezent' i kwestii 'Mikołaj odwiedza tylko grzeczne dzieci'. U nas to działa tak,ze prezenty dostaje bo ktoś ją kocha i chce sprawić jej przyjemność.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684

Edytowane przez stokrotka_to_ja
Czas edycji: 2013-11-23 o 09:38
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 09:39   #58
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Święty Mikołaj

W tym roku jeszcze nie mam potrzeby uświadamiania kim jest Mikołaj, ale fajnie jest np. powiedzieć, że Mikołaj ma wielu pomocników-braci, którzy mu pomagają, bo musi odwiedzić wszystkie dzieci na całym świecie.

Pamiętam sposoby podrzucania prezentów pod choinkę jeżeli nie miał się kto przebrać. Wyganiali nas z pokoju, zajmowali czymś, zazwyczaj był uchylony balkon. W międzyczasie szybka akcja wrzucania prezentów pod choinkę, jeden z rodziców niby coś widział i woła "gwiazdor już był!"

Jak odkryłam, że taki Mikołaj to ściema, nie czułam rozczarowania, miałam frajdę, że mogę tego odkryć i udowodnić rodzicom, że są w błędzie
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 10:21   #59
PaulaCooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 303
Dot.: Święty Mikołaj

U mnie w domu byla wiara w Milolaja. Byly tez rozczarowania. Co roku tak samo: mielismy biec do swojego pokoju i szukac Mikolaja na niebie, juz niby lecial do nas, ale baaaardzo wysoko, wiec szukalismy gwiazdki / spadajacej gwiazdy i zaraz lecielismy do pokoju. Wtedy babcia mowila "o, prawie zdarzyliscie, juz byl i poszedl!". I to bylo rozczarowanie. Co roku
A jak u nas?
Moj syn w tym roku po raz pierwszy slyszal opowiesci o Mikolaju. Rok temu tak ogolnie przedstawilam mu jak to wszystko wyglada. Jest zachwycony i mam nadzieje ze zostanie tak na dlugo. Dla mnie w tym jest piekno i magia. Planujemy "wynajac" kogos z rodziny, zeby sie przebral za Mikolaja i wpadl z prezentami.
Inny sposob (ogolnie nie jestesmy wierzacy i sami do konca nie wiemy w jaki sposob bedziemy dzieciom przedstawiac swieta, ktore sami kochamy wlasnie za prezenty i Mikolaja, jednak nie ma u nas ani modlitw ani koled ani nic podobnego): specjalnie dla Mikolaja szykujemy mleko i ciasteczka, zostawiamy na noc, a rano dzieci zastaja prezenty. Co wydaje mi sie najlepszym, najmadrzejszym wyjsciem.
Sam Mikolaj: jest, istnieje, ma swoich pomocnikow - elfy, nagradza grzeczne dzieci, w jedna noc oblatuje caly swiat... i takie tam. Tak Mikolaj jest u nas przedstawiony.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
PaulaCooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 15:20   #60
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Święty Mikołaj

Córa wierzyła w Mikołaja,bo dla mnie dzieciństwo z odrobiną magii jest bardzo fajną sprawą. Gdy dowiedziała się,ze to rodzice jednak dają prezenty nie było dużego rozczarowania.
Do reszty moich dzieci też będzie przychodził Mikołaj
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-14 08:41:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.