Nie trafione pomysly rodzicow... - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-20, 14:30   #961
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Co wiecej, mam zamiar podobnie postapic z moim synem. Wole by alko sprobowal w domu, z nami - niz potem zachowywal sie jak jakis debil, jak spuszczony ze smyczy.

Co nie znaczy, ze bedziemy lac po rowno i zachecac 2 latka slowami 'no co Ty, z matka sie nie napijesz?'
Ja się jednak z Tobą nie zgodzę, na to nie ma reguły.
U mnie w domu alkohol był rzadko, na grillu piwo, od okazji wino. Jako nastolatka dostawałam kieliszek wina/szampana, a moja siostra jako jeszcze młodsze dziecko łyczka piwa. Nigdy za to nie było wódki. I tak będąc na 18-ce nie wiedziałam jak się pije wódkę, no i nie chciałam jej pić. Kilka lat później się zdecydowałam na jakiejś imprezie pić wódkę, oczywiście się porzygałam, za jakiś czas było to samo i w efekcie tego trunku nie tykam.
Znam osoby, które i to piły z rodzicami i co sobota są naje**ni. No ale u mnie w domu dość krytycznie podchodziło się do alkoholu, żadnych imprez z wódką - i to chyba wykształciło we mnie przekonanie, że to nic fajnego.

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
A co tym złego, że to rodzice mają wakacje? Takiemu roczniakowi to raczej obojętne gdzie pojedzie, więc oczywiste, że rodzice wybierają.
No właśnie.... Mają przez kilka lat z wakacji rezygnować, albo organizować wakacje "pod dziecko"?
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 14:31   #962
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość



Napilam sie piwa w ciazy, bo bardzo mi sie chcialo i napilam sie pol szklanki. Taka jestem niedopowiedzialna.



W tym wypadku to nie ma akurat się czym chwalić
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 14:36   #963
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
W tym wypadku to nie ma akurat się czym chwalić
No litości, ileż tego alkoholu mogło tam być?
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 14:38   #964
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Cytat:
Napisane przez GoodNight Pokaż wiadomość

Moj syn ma 20msc i nie probował alkoholu i długo nie bedzie. Znajomy Tz daje córce (19msc) piwo na lepszy sen czy uspokojenie czy ot tak poprostu. Mała w ciagu dnia potrafi wypic ok. 200ml piwa . Siostra męża daje córce (3lata) Redsa. Pół szklanki to norma. Dla mnie to patologia totalna.
Wg mnie to dużo za dużo... I jednak jeszcze nie ten wiek, nawet małe ilości.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 14:40   #965
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ja się jednak z Tobą nie zgodzę, na to nie ma reguły.
No nie ma. Samo to, ze dasz dziecku sprobowac alkoholu nie zagwarantuje, ze bedzie sie pozniej zachowywal normalnie. Do tego dochodzi takze wychowania oraz no umowmy sie - jakie to dziecko jest.

Ja, pomimo, ze mam do wielu rzeczy luzniejszy stosunek, nie zachowywalam sie jak nieodpowiedzialny bachor.
Podobnie moi znajomi, mimo, ze alkoholu sprobowali wczesniej (a niektorzy nawet przeszli faze zgnowanie na imprezach), to nie sa wykolejencami.

Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
W tym wypadku to nie ma akurat się czym chwalić
No chwale sie (sarkazm). Tak, wiadomo, ze alkohol w ciazy jest szkodliwy, z wiadomych wzgledow nie zbadano i nie mozna stwierdzic jaka ilosc jest szkodliwa, dlatego mowia by unikac. Tak najbezpieczniej.

Nie pilam w 1szym trymestrze. Jednak nie uwazalam, ze pol szklanki slabego piwa spodowoduje niesamowite zagrozenie. I nie spowodowalo.

Piszesz do mnie jakbym ci napisala, ze chodzilam newalona w 3 dupy non stop i polecam kazdemu.

Kazdy ma swoj rozum i sam podejmie decyzje.

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
No litości, ileż tego alkoholu mogło tam być?
No nie wiesz? Wodke na litry pilam
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 15:25   #966
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Każda ilośc alkoholu szkodzi plodowi, tylko akurat na to, co w danym momemncie mu sie tworzy- najczęściej uszkadzane są połączenia neuronowe. I mozna mieć fuksa- akurat połączenia które sie tworzyły w momencie wypicia alkoholu nie były tymi "ważnymi" odpowiedzialnymi za główne funkcje poznawcze, czy inne. Ale mozna mieć pecha i trafić akurat na moment, kiedy te połączenia są kluczowe.
Napisałam to oczywiście "prosto", bo inaczej nie umiem, ale sens jest. Naczytalam sie o dzieciach z fas i sporo dowiedziałam k tym temacie. Na tyle sporo, ze nie tknelam alkoholu- nawet w polecanym przez niektórych niezorientowanych karmi.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 15:49   #967
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Każda ilośc alkoholu szkodzi plodowi, tylko akurat na to, co w danym momemncie mu sie tworzy- najczęściej uszkadzane są połączenia neuronowe. I mozna mieć fuksa- akurat połączenia które sie tworzyły w momencie wypicia alkoholu nie były tymi "ważnymi" odpowiedzialnymi za główne funkcje poznawcze, czy inne. Ale mozna mieć pecha i trafić akurat na moment, kiedy te połączenia są kluczowe.
Napisałam to oczywiście "prosto", bo inaczej nie umiem, ale sens jest. Naczytalam sie o dzieciach z fas i sporo dowiedziałam k tym temacie. Na tyle sporo, ze nie tknelam alkoholu- nawet w polecanym przez niektórych niezorientowanych karmi.
A kefiru tez nie pijesz? Bo ten moze miec nawet wiecej alkoholu niz Karmi.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-20, 16:29   #968
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Naczytalam sie o dzieciach z fas
Serio... Pol szklanki piwa i mi ktos wyjezdza z FAS.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 17:10   #969
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Serio... Pol szklanki piwa i mi ktos wyjezdza z FAS.
Wadomo, ze po pół szklanki piwa FAS nie ma
Nie ma jednak takiej opcji by udowodnić jakie potencjalne zniszczenia mogło to piwsko wyrządzić,a jakich nie


Zupełnie na marginesie dodam, że są kobiety, które karmiąc piersią palą trawę.
Nie ma badań potwierdzających negatywny wpływ tego palenia na dziecko. (mówimy tu o skutkach bezpośrednich).
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 17:16   #970
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

"wyjeżdżam" z fas, w stosunku do zdania "nie wiadomo jaka ilość alkoholu szkodzi", bo to błędny mit powtarzany często. Szkodzi każda ilość, tylko może szkodzić w bardzo niewielkim albo bardzo wielkim stopniu - zależy od okoliczności i szczęścia.

Kefiru nie piję Jabłek dużo nie jem itp. Jeżeli robię coś, o czym nie wiem, że szkodzi to nic na to nie poradzę, dopóki się nie dowiem, ale jeśli wiem, że coś szkodzi na pewno to po prostu tego nie robię.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 17:20   #971
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Ja jednak mówię NIE każdej ilości alkoholu w ciąży i w czasie karmienia piersią.

Pamietam ze sama nawet odrobiny kawy nie wypilam w ciąży, nie jadlam nic i nie robiłam rzeczy, które moglbyby zaszkodzić małej. Ciążę miałam podtrzymywana wiec może stad ten strach.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-20, 17:22   #972
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Cytat:
Napisane przez GoodNight Pokaż wiadomość
Juz bez przesady z tymi wakacjami Moje dziecko w wieku 8 miesiecy wjechało (w wózku) nad Morskie Oko i weszło (u ojca w kangurze) na Kasprowy Wierch. Czepianie się.

Moj syn ma 20msc i nie probował alkoholu i długo nie bedzie. Znajomy Tz daje córce (19msc) piwo na lepszy sen czy uspokojenie czy ot tak poprostu. Mała w ciagu dnia potrafi wypic ok. 200ml piwa . Siostra męża daje córce (3lata) Redsa. Pół szklanki to norma. Dla mnie to patologia totalna.
Moze warto byłoby zainteresować tematem np opiekę społeczną Bo tylko czekać aż dadzą wódki wypić.


Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
A ile Ty chcesz dac sprobowac 5 latkowi? Ja tu mowie o mikroskopijnych ilosciach, a nie chlaniu z dzieckiem.

Nastolatek, to zapewniam Cie, Twojego przyzwolenia na kosztowanie alkoholu nie bedzie potrzebowal.


Napilam sie piwa w ciazy, bo bardzo mi sie chcialo i napilam sie pol szklanki. Taka jestem niedopowiedzialna.
Wcale bym nie dala 5latkowi. To jest normalne, ze dzieci i kobiety w ciazykarmiace nie pija alkoholu w ogole. Byla jakis czas temu dyskusja nt picia w ciazy - i tak uwazam ze wypicie piwa to nieodpowiedzialnosc. A co do nastolatkow - jak sobie wychowasz tak bedziesz miala. Jakos wiekszosc moich znajomych bedac nastolatkami nie pilo w ogole. Nie kazdy musi sie od razu upijac za plecami rodzicow.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 20:40   #973
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Nie sądzę by to było az tak drastyczne dla tych małych płuc.
Ja bardzo chciałam tak z dzieciakami połazić, trochę nie wyszło.
Mała ma nie całe dwa lata i w tym roku z TZ poszła w Tatry, zwiedzała Zakopane.
Ten wyjazd był równiez dla niej i dla jej brata. Inne powietrze, inny klimat, możliwość poznania tego czego nie ma na co dzień. Podobnie kilka dni na wsi, gdzie zagrożeń potencjalnych mnóstwo.


To jest wg mnie stwarzanie problemów, gdzie ich nie ma.
Widziałam relacje z wypraw rodziców z dziecmi w odległe zakątki. Wspaniała sprawa.
.
Ja pisze o małych dzieciach do max roku.

2 letnie a 3 miesieczne w tatrach to jednak spora roznica.
Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
-


No właśnie.... Mają przez kilka lat z wakacji rezygnować, albo organizować wakacje "pod dziecko"?
Witki mi opadły

A rozrywki dla całej rodziny organizujesz pod siebie i Tz czy pod potrzeby dziecka?


teraz jak przeczytałam ten komenatrz nasunał mi sie widok pubow szcegolnie teraz ogrodkow piwnych, gdzie rodzice siedza walą piwo a dziecieta latają samopas z nudów. A co sie rodzice będą pitolić, dziecko wyszło z domu ma się mordka cieszyć. W taki sposob tez dzieci sie ucza spedzania czasu ...

Edytowane przez lemoorka
Czas edycji: 2012-08-20 o 22:22
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 20:45   #974
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Mimo ze mam dziecko to jednak udaje mi sie częściowo organizować czas dla siebie i pod siebie z dzieckiem.

nadal jeździmy za miasto
Na wakacje
Do znajomych na działkę
Chodzimy do restauracji ( nie do ogródka piwnego)

Jakby moja w wieku 3 miesięcy nie darla sie całymi dniami z powodu kolek to tez chętnie bym pojechała nad morze. Zazdroszczę rodzicom, którym udaje sie to zoorganizowac.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 20:52   #975
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Apropo ogródków piwnych,
a z moją do tej pory chodziłam do kawiarni na kawę z koleżanką,
i nie widzę w tym problemu, tym bardziej jak była leżącym dzieckiem to wogóle luksus,
co za różnica czy śpi w wózku pod kawiarnią czy jeżdżąc ulicami.

Czasami wychodzimy w miejsce stworzone dla niej np. do bawialni a czasami tam gdzie ja bym chciała iść, czyli do kawiarni.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 21:00   #976
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

lemoorka ja rozumiem, że chodzi o bezpieczeństwo. Jednak:
mieszkam poza Polską, podobnie jak wielu moich znajomych.
Dzieci nasze jeżdżą do Polski minimum 12h godzinna podróż samochodem/ wyprawa samolotem krótsza, ale pojawiają się inne niedogodności.
Zmiana klimatu duża: róznica temepratur i wilgotnosci powietrza.
Znam maluchy, które jechały w pierwszym miesiącu zycia w taką podróż. Mimo wszystko mają się dobrze.


Jestem przeciwnikiem upijania się czy bycia pod wpływem alkoholu mając małe dziecko.

Nie mam nic przeciwko wyjściu do kawiarni, restauracji z małym dzieckiem.


Rodzic człowiek, dziecko człowiek. Mądry rodzic nie zabierze dziecka w góry, gdy jest zagrożenie zycia dziecka.
Mądry rodzic będzie pokazywał dziecku świat i miłośc do niego. Pójdzie na farmę, do lasu, sadu, pokaże grzyby, owoce i mech. Nie będzie się ograniczał do programu minimini czy innych tego typu.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 21:13   #977
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Cytat:
Napisane przez GoodNight Pokaż wiadomość
Juz bez przesady z tymi wakacjami Moje dziecko w wieku 8 miesiecy wjechało (w wózku) nad Morskie Oko i weszło (u ojca w kangurze) na Kasprowy Wierch. Czepianie się.

Moj syn ma 20msc i nie probował alkoholu i długo nie bedzie. Znajomy Tz daje córce (19msc) piwo na lepszy sen czy uspokojenie czy ot tak poprostu. Mała w ciagu dnia potrafi wypic ok. 200ml piwa . Siostra męża daje córce (3lata) Redsa. Pół szklanki to norma. Dla mnie to patologia totalna.
sorry ja bym to zgłosiła

200 ml to jest PIJANE DZIECKO!!
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 21:48   #978
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Moze warto byłoby zainteresować tematem np opiekę społeczną Bo tylko czekać aż dadzą wódki wypić.



Wcale bym nie dala 5latkowi. To jest normalne, ze dzieci i kobiety w ciazykarmiace nie pija alkoholu w ogole. Byla jakis czas temu dyskusja nt picia w ciazy - i tak uwazam ze wypicie piwa to nieodpowiedzialnosc. A co do nastolatkow - jak sobie wychowasz tak bedziesz miala. Jakos wiekszosc moich znajomych bedac nastolatkami nie pilo w ogole. Nie kazdy musi sie od razu upijac za plecami rodzicow.
Tez bym nie dala ani 5-latkowi, ani 8-latkowi, ani 10-latkowibo nie rozumiem, po co niby? Żeby potem na kinderbalu potrafiło kulturalnie piwko wypić? Zeby myślało, ze alkohol to nie jest cos dla dorosłych, tylko napoj, ktorego można posmakować przy okazji jakiejś rodzinnej imprezki? Moze to anachroniczne, ale wole, by moja córka miała w głowie podział, ze pewne rzeczy sa dla dzieci, a inne dla dorosłych.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 22:17   #979
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Witki mi opadły
Mnie też. Bo nie ja pisałam ten komentarz, nie wiem jak go "zacytowałaś" ale próbuję znaleźć taką swoją wypowiedź w tym wątku i nie ma?

Cytat:
A rozrywki dla całej rodziny organizujesz pod siebie i Tz czy pod potrzeby dziecka?
Takie, żeby całej naszej 3 pasowały.
Wbrew pozorom nie jest to trudne.
Poza tym moja córka lubi być z nami, wszystko jedno gdzie.

Cytat:
teraz jak przeczytałam ten komenatrz nasunał mi sie widok pubow szcegolnie teraz ogrodkow piwnych, gdzie rodzice siedza walą piwo a dziecieta latają samopas z nudów. A co sie rodzice będą pitolić, dziecko wyszło z domu ma się mordka cieszyć. W taki sposob tez dzieci sie ucza spedzania czasu ...
No to fajnie ci się nasunęło.
Jak ktoś nie zna lepszych rozrywek, to pewnie tak robi.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-20, 22:25   #980
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Mnie też. Bo nie ja pisałam ten komentarz, nie wiem jak go "zacytowałaś" ale próbuję znaleźć taką swoją wypowiedź w tym wątku i nie ma?

Takie, żeby całej naszej 3 pasowały.
Wbrew pozorom nie jest to trudne.
Poza tym moja córka lubi być z nami, wszystko jedno gdzie.

No to fajnie ci się nasunęło.
Jak ktoś nie zna lepszych rozrywek, to pewnie tak robi.

Przepraszam internet szwankuje, był tez Twoj post, ktory mi cos zjadło. Była to wypowiedz ciri5.


Tak nasuneło mi sie takie skojarzenie. Dla mnie troche samolubne jest to posepowanie rodzicow- pub piwo papieros w mordce i banan na twarzy. A dzieci co?
Tak samo byłam oburzona,ze dwulatke zostawili na lotnisku. Starszy zapłącili,a ze maja male problemy z pamiecia to dziecko zostało na lodzie. ALe jak widac wakacje sa dla rodzicow nie dla dzieci. Teraz juz wiem na przyszłosc

EOT Dobranoc
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 22:34   #981
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Ja jestem zdania, ze nie wszystkie rozrywki muszą byc zawsze "pod dziecko", szczegolnie, jeśli rodzice nie maja opcji na zostawienie dziecka pod czyjaś opieka i wyskoczenie gdzieś razem, to nie widzę nic złego np w zabraniu malucha do restauracji, na grilla do znajomych itp. Wiadomo oczywiście, ze nie chodzi o jakieś zakrapiane imprezy w smugach dymu, ale wg mnie nie powinno być tak, ze dziecko jest zawsze w centrum uwagi i np do 5roku życia wszelkie wyjścia są tylko "dzieciowe".
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 22:40   #982
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość

Rodzic człowiek, dziecko człowiek. Mądry rodzic nie zabierze dziecka w góry, gdy jest zagrożenie zycia dziecka.
Mądry rodzic będzie pokazywał dziecku świat i miłośc do niego. Pójdzie na farmę, do lasu, sadu, pokaże grzyby, owoce i mech. Nie będzie się ograniczał do programu minimini czy innych tego typu.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 22:55   #983
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Przepraszam internet szwankuje, był tez Twoj post, ktory mi cos zjadło. Była to wypowiedz ciri5.
Ok, bo już się zastanawiałam czy nie pamiętam sama, co mówię (piszę)

Cytat:
Tak nasuneło mi sie takie skojarzenie. Dla mnie troche samolubne jest to posepowanie rodzicow- pub piwo papieros w mordce i banan na twarzy. A dzieci co?
Tak samo byłam oburzona,ze dwulatke zostawili na lotnisku. Starszy zapłącili,a ze maja male problemy z pamiecia to dziecko zostało na lodzie. ALe jak widac wakacje sa dla rodzicow nie dla dzieci. Teraz juz wiem na przyszłosc

EOT Dobranoc
Dla mnie chodzenie z dziećmi do pubu w ogóle nie jest normalne. Są miejsca do których się dzieci nie zabiera i już. Więc takie rozrywki dla nas jako rodziny w ogóle nie wchodzą w grę.

Tak samo nie wyobrażam sobie, że zapomniałabym przed wyjazdem sprawdzić dokumenty dziecka czy coś w ten deseń. Jak mam gdzieś jechać to jestem przygotowana, dziecko dla mnie jest ważniejsze niż my (ja i mąż) i nie wyobrażam sobie sytuacji, że o nim czy jego sprawach zapomniałam


Co nie znaczy, że wyjazd wakacyjny mam planować pod place zabaw, bo niby dlaczego. Ja od zawsze jeżdżę z córką na działkę przez całe lato do przyczepy campingowej, bo lubię i nie interesuje mnie czy komuś takie warunki dla dziecka odpowiadają, czy nie, nam odpowiadają, córka też wydaje się być zadowolona, mam koleżanki, u których nie ma mowy o takich "miernych sanitarnie" warunkach jak woda noszona w wiadrze z rzeczki. Dla nas jest super. I tak z powodu dziecka ewoluowaliśmy i kupiliśmy przyczepę campingową, wcześniej jeździliśmy po prostu pod namiot.

Byłam w tym roku z córką pod namiotami na weekend, nie widzę w tym nic strasznego, nam było fajnie, a córka była zachwycona, chociaż wielu ludzi nam się dziwiło, bo taka mała i w ogóle jak to ogarnąć. Ludzie mają różne potrzeby, dzieci przeważnie lubią to, co rodzice.

Mój brat musi mieć hotel co najmniej 4 gwiazdki inaczej jest dla niego "syf" i jego 5-letnia córka jest dokładnie taka sama. Nie odpowiada jej wypad do lasu, bo jest bez sensu, trawa jest głupia i nudna, są tam robale i w ogóle nie ma nic interesującego, tlyko jakieś nudne liście, za to wyjazd na jakieś super wypasione baseny termalne jest już ok.

Dla mojego dziecka wszystko jest ok, byle z rodzicami i chyba o to chodzi?
Dlatego nie widzę nic strasznego w wypadzie w góry, czy za granicę.
Jeśli całej rodzinie to odpowiada, to jaki problem.
Nie uważam też tego za narażanie, każdy ma inne standardy.

Zobacz sobie blog "rodzina bez granic", ci to dopiero "nienormalni rodzice" świat zwiedzają z niemowlętami
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 02:13   #984
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Cytat:
Napisane przez GoodNight Pokaż wiadomość
Znajomy Tz daje córce (19msc) piwo na lepszy sen czy uspokojenie czy ot tak poprostu. Mała w ciagu dnia potrafi wypic ok. 200ml piwa . Siostra męża daje córce (3lata) Redsa. Pół szklanki to norma. Dla mnie to patologia totalna.

---------- Dopisano o 02:13 ---------- Poprzedni post napisano o 01:59 ----------


Ja wiem, że nie o tym wątek, ale normalnie się poryczałam.
http://www.tvn24.pl/ojciec-z-zarzute...,271902,s.html
.
.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2012-08-21 o 02:14
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 07:48   #985
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Czasem zabiorę dziecko w miejsca teoretycznie nie dla dzieci. Na przykład dzisiaj na konferencję prasową, przed chwilą się o niej dowiedziałam a ciocia wyjechała na działkę. Nie mam z kim zostawić dziecka. Tam będą poważni ludzie, no ale tematy typowo dla dorosłych. Zastanawiałam się pierwszego sierpnia, czy zabrać dziecko na Powązki na uroczystości związane z rocznicą Powstania Warszawskiego, ale zostałam w domu, bo stwierdziłam, że dziecko za małe.
Ale na konferencji muszę być, bo sprawa dla mnie ważna. Trudno.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 07:54   #986
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

z takich niedzieciowych miejsc, to muszę zabierać młoda że sobą na wizyty do mojego lekarza, bo mąż wraca tak późno, że już lekarze nie przyjmują. ostatnio też musiała że mną kilka godzin w pracy przesiedziec, z tym, że ona jest bardzo towarzyska i elastyczna, łatwo dostosowuje się do takich sytuacji.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 08:16   #987
kiciulec
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulec
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: st lova
Wiadomości: 3 001
Send a message via Skype™ to kiciulec
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Wyjazdy z dzieckiem to super sprawa, wszystko można tak zorganizować żeby każdy był zadowolony. Z moim dzieciem nie dało się jeździć bo praktycznie codziennie wymiotowała. Teraz już rzadziej więc i częściej jeździmy, ale dalej mam w torbie pełno ubrań w razie czego no i trochę mnie te jazdy stresują. Ale stopniowo jeździmy coraz dalej i coraz fajniej jest. Dzieci z natury są ciekawe świata i to jak im ten świat będziemy pokazywać sprawi co je będzie interesowało, a co nie. Tak jak Klarissa pisała o sobie i swoim bracie. Jeśli on dziecku nie pokazał, że las jest ciekawy itp to dziecko nie będzie się tym interesowało i siłą rzeczy wszelkie wyjazdy będą musiały być "pod dziecko". A jeśli nie zabijemy w dziecku ciekawości świata to wszędzie znajdzie coś interesującego.
kiciulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 08:29   #988
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 02:13 ---------- Poprzedni post napisano o 01:59 ----------


Ja wiem, że nie o tym wątek, ale normalnie się poryczałam.
http://www.tvn24.pl/ojciec-z-zarzute...,271902,s.html
.
.
Boże, co ci ludzie mają we łbachTo nie ludzie, to bestieZa coś takiego tortury, jak w średniowieczu,może by się niektórzy nauczyli .
Mi też łzy napłynęły, niewyobrażalne to jest...
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 08:31   #989
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
z takich niedzieciowych miejsc, to muszę zabierać młoda że sobą na wizyty do mojego lekarza, bo mąż wraca tak późno, że już lekarze nie przyjmują. ostatnio też musiała że mną kilka godzin w pracy przesiedziec, z tym, że ona jest bardzo towarzyska i elastyczna, łatwo dostosowuje się do takich sytuacji.
Rozumiem. Ja z wielu ważnych zaproszeń rezygnowałam, bo nie chciałam ciągać dziecka. Na 3 lata kompletnie się wyłączyłam z pewnych spraw. To znaczy byłam obok, interesowałam się, ale nie brałam w niczym czynnego udziału. Ale powoli trzeba wychodzić. Już się z panem Szenicerem umówiłam, że jak dziecko podrośnie to będzie ją wprowadzał w tajniki przebogatej kultury żydowskiej. Ja też mogę, ale jednak nie mam aż tak rozległej wiedzy jak on. On to chodząca encyklopedia normalnie i w dodatku potrafi to ciekawie przekazać.

Pozdrawiam
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 08:41   #990
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Nie trafione pomysly rodzicow...

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Czasem zabiorę dziecko w miejsca teoretycznie nie dla dzieci. Na przykład dzisiaj na konferencję prasową, przed chwilą się o niej dowiedziałam a ciocia wyjechała na działkę. Nie mam z kim zostawić dziecka. Tam będą poważni ludzie, no ale tematy typowo dla dorosłych. Zastanawiałam się pierwszego sierpnia, czy zabrać dziecko na Powązki na uroczystości związane z rocznicą Powstania Warszawskiego, ale zostałam w domu, bo stwierdziłam, że dziecko za małe.
Ale na konferencji muszę być, bo sprawa dla mnie ważna. Trudno.
Myslę, że w takich sytuacjach wiele zależy od tego jak zorganizujemy sytuację
Powodzenia.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:11.