Filtry UV a makijaż - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-04-28, 22:26   #331
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Kate30

A jak wygląda Twoja sprawa z pudrem na allegro. Wyjaśniła się pozytywnie dla Ciebie?
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 03:18   #332
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Niestety jestem 100 w plecy - babka nie wysłała mi pudru, twierdzi że to zrobiła, a nie potrafi podać nr nadania przesyłki - wkrótce wpiszę ją na naszą nowo powstałą czarną listę, ale dla pewności pójdę jeszcze spytać na pocztę dziś.
Wpiszę jej pełne namiary bo babka handluje górnopółkową kolorówką, także szkoda by było gdyby udało jej się okraść nie daj boże którąś z was.
Dziś sprawdzę pocztę i jeśli będzie tak jak przypuszczam, czyli nic tam nie znajdę to wklepię ku przestrodze.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 03:20   #333
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Kate30
Jowisiu - nie chcę cię zmartwić, ale.
Puder w pędzlu jest na KWC - i to obydwie odmiany, brązujący również.
Sam puder jest nienajgorszy, czy zmatuje filtr nie wiem, ale pomysł z pędzlem jest zły - a w zestawieniu z filtrem nawet bardzo zły. Otóż chodzi o to, że w tym produkcie nie ma jak umyć pędzla, co zwłaszcza przy codziennym dotykaniu nim tłusych avenek może się źle skończyć dla twojej cery, oraz dla pudru w pędzlu zamkniętym. Mogą się na pędzlu tworzyć kluchy pudrowo-filtrowe i nic z tym nie zrobisz. No poza oczywiście przesypaniem pudru z pędzla do pudełeczka i nakładania go innym pędzlem.
Sam pomysł jest szalenie praktyczny, ale niestety niehigieniczny.
Miałam obydwa pudry - i obydwa są już w innych pudełeczkach a pędzle w śmietniku. Zresztą i tak były syntetyczne.
O cholera!

No to w takim razie jutro pobiegne do Sephory zwrocic! Jeszcze nie rozpakowalam, wiec mysle, ze mi przyjma jak powiem, ze zmienilam zdanie!
No a w takim razie co mam kupic...?? Najprostszy puder w kamieniu..? I do tego pedzel do pudru..? (to znowu bedzie dwa razy tyle - puder 10E i pedzel 10euro , no ale jak mowisz, ze trzeba....)
MOze mi jeszcze cos podpowiesz z tanszych pudrow zlociutka?
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 04:01   #334
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Nie wiem Jowisiu jaki puder wolisz - w kamieniu czy sypki.
Ja wolę sypkie, zwłaszcza na Avenki, które wymagają dość pracowitego matowienia.
Może spróbuj kupić sobie skrobię kukurydzianą (sklepy ze zdrową żywnością). Jest naprawdę świetna do matowienia filtrów, a na górę puder sypki lub w kamieniu.
Możesz też zamówić sobie to:

http://mazidla.com/index.php?option=...d=20&Itemid=28

Dziewczyny bardzo chwalą - ja przetestuję jak do mnie doleci.
Kłopot z Avenkami jest taki, że one łapią dość dużo pudru - przez lepkość swą. Więc czasem może to niezbyt ładnie wyglądać. U mnie tak się zdarza.
Contax w tym wątku pisała o mądrym sposobie - najpierw trochę skrobii, (ale kukurydzianej lub tej z linka), kartoflanka to porażka dla mnie, a dopiero na skrobię puder.
Niestety nie doradzę ci nic w cenie zbliżonej do tego w pędzlu, on wychodzi najtaniej.
To może na początek go sobie zostaw, przesyp do pojemniczka i nakładaj swoim pędzlem do pudru ( który można myć )?
Co ty na to?
Dziewczyny chwalą puder L'oreala sypki, jest w Polsce w dwóch odcieniach 15g za ok 70zł, obydwa odcienie dla mnie raczej zbyt żółte.
Ja jestem fanką pudrów Hauschki - niestety dostępnych głównie przez net - jedwabnego i rozświetlającego sypkiego - ceny ok 60zł.
Tu masz linki:

http://www.biokosmetyki.com/index.ph...6&kategoria=21


http://www.biokosmetyki.com/index.ph...6&kategoria=21

Ja uwielbiam obydwa (są zresztą w KWC), może we Francji Hauschka jest w sklepach, nie wiem.
Jeśli chodzi o Sephorę to tam ze średniopółkowców właśnie puder L'oreala jest dostępny.
Aha, jeśli nie masz odpowiedniego pędzla do pudru, bo widzę że go w kosztach wyliczasz, to może spróbuj nakładać puder (ten z twojego pędzla) płatkiem kosmetycznym - to sposób prosty i bardzo higieniczny,
nakładasz puder i wyrzucasz płatek.
Aha - jeszcze jeden puder z Sephory - ciut droższy od L'orala, ale za to pojemność 24g. Ma dobre recenzje na KWC i 3 czy 4 odcienie do wyboru
(w Polsce ok 110zł).

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/censura.php?tsid=1&csid=7 e70f68ee980ca5f55162d8a80 ba5768&cmd=details&itemid =1635

Mam nadzieję, że choć trochę ci pomogłam.
Najlepiej zostaw sobie ten z pędzelka i zrób z nim to co ci radziłam, a za jakiś czas kupisz sobie na spokojnie odpowiadający ci puder, to nie jest zakup, który da się zrobić tak na hurra i być w 100% zadowoloną.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 10:06   #335
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Jowisiu,
Poza tym puder sypki L'oreala Translucide nie zawiera talku tylko nylon, a barwniki ma w otoczkach silikownowych, czyli nie gryzie się z Parasolem, tzn.nie destabilizuje filtra.

link do KWC
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3453
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 11:07   #336
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Witam Was z Dry Flo na twarzy Nałożyłam dziś kolejny zestaw eksperymentalny: białą avenkę (biały łosoś), na to cienko tonującą avenkę, przypudrowałam Dry Flo, troszkę jeszcze zwykłym pudrem prasowanym IsaDory, plus muśnięcie brązear Max Factor na kości policzkowe. Z efektu jak na razie jestem max zadowolona!
Avene tonująca nałożona tylko jako górna wartswa dla koloru sprawuje się bardzo dobrze - o dziwo nie jest w ogóle żółta, tak jak wtedy, gdy ją nałożyłam samą. No, ale lepi się tak samo
Dry Flo jest rzeczywiście obłędnie sypka, po prostu taki pyłek Trudno nad nią zapanować, jeden ruch i fruwa wszędzie (przesypywałam ją dzisiaj z woreczka do mojego słoiczka na skrobię - muszę koniecznie znaleźć jakieś opakowanie z sitkiem). Jak na razie zauważyłam i zaletę, i wadę kukurydzianki: ma znacznie lepsze właściwości "kosmetyczne" niż skrobia ziemniaczana, tzn. nie tworzy takich "ciastowatych placków" i dzięki swojej pyłkowatej konsystencji jest mniej widoczna. To na plus. Na minus zaliczam to, że niestety o wiele słabiej matuje niż ziemniaczanka, po kilku maźnięciach pędzlem pod dotknięciem wciąż czuje się lepkość filtra (przynajmniej Avene )
Po kilku godzinach zobaczę, jak to będzie wyglądać na twarzy. Ziemniaczanka ma paskudny zwyczaj gromadzenia się w porach, a ja niestety nie mam idealnie gładkiej skóry, więc to po prostu widać Mam nadzieję, że Dry Flo nie da takiego efektu.
Acha, pobiela troszkę. Świetnie się nadaje do rozjaśnienia zbyt ciemnego filtra tonującego
Próbki avenkowe już wykończyłam ,więc jutro próby Dry-Flo-Biodermowe.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 11:12   #337
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Erato - a nie mówiłam? Tonująca solo nie wypali. Ja też już wkrótce będę testowała Dry Flo (zamówiłam przy okazji hydrolatu). Ja natomiast mam dziś spray biodermy + skrobię kukurydzianą, a na górę brązujący sypki clarins (udało mi się odzyskać moją przesyłkę z poczty po tygodniu ). Efekt piękny.
Kukurydzianka daje ładny podkład pod brązer - a buzię mam pięknie pudrem opaloną.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-29, 12:15   #338
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Dot.: Filtry UV a makijaż

Erato i Kate chłonę każdą wasza recenzję Właśnie zamierzam kupić Dry-flo i troszke się boję że nie da sobie rady z moją bardzo tłustą strefą T.Ziemniaczanka na upałach się poddaje Ale z drugiej strony mam dość wizerunku białej damy Poluję teraz na spray Biodermy + tonująca bioderma +dry flo to będzie mój zestaw letni
golabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 12:45   #339
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja używam Dry-Flo już od jakiegoś czasu, bo skusiłam się na nią zaraz, kiedy Limaria otworzyła Mazidła i mój ranking na ten moment wygląda następująco: ziemniaczanka do odstrzału już na zawsze (jak ja mogłam tego używać?!), a skrobia kukurydziana i DR walczą o palmę zwycięstwa. Oczywiście, puder jedwabny Hauschki nie był brany pod uwagę, bo jest najlepszy
Ja zazwyczaj mieszam kukurydziankę/Dry-Flo z Translucidem, który dopiero wtedy ma odcień idealny dla mojej cery (żółtawa), bo solo jest za ciemny. I takie połączenie bardzo sobie chwalę, bo mam i mat i trochę koloru.
Za to zauważyłam, że na Aqua-Lait moge spokojnie kłaść samą kukurydziankę, bo to jedyny filtr, kóry nie wybiela ani trochę i skrobia wygląda na nim jak puder i w najmniejszym stopniu nie robi się z niej ciasto.]

To tyle moich refleksji

Ps w planach mam zakup obu puderków Hauschki. A wszystko przez Kate
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 12:48   #340
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cieszę się Joasiu, że ci się spodobały - do mnie Dry Flo już leci - dziś dostałam maila o wysyłce.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 13:53   #341
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Dot.: Filtry UV a makijaż

W takim razie może i ze mną da sobie radę Dry-flo Przynajmniej spróbuję bo cena jest przysłowiowa
golabek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-29, 14:07   #342
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja niestety ciągle nie otrzymałam Dry-flo Teraz jeszcze długi weekend, to pewnie dopiero w czwartek przyjdzie
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 14:46   #343
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny jak będziecie w sephorze to koniecznie obejrzyjcie sobie pędzel do pudru XXL - ja mam dwa i jestem nimi zachwycona - do matowienia filtrów rewelacja - są naprawdę duże i niesamowicie aksamitne.
Przyznać się, może któraś też go używa.

A swoją drogą to już zapomniałam jak wdzięcznym podkładem dla pudru potrafi być skrobia kukurydziana (teraz z racji biodermy musiałam sobie przypomnieć).
Na biodermie zasypanej kukurydzianką wszystko trzyma się bez zarzutu i wygląda jak właśnie nałożone - na avence coś takiego to science fiction.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 15:01   #344
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Smile Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Kate30
Dziewczyny jak będziecie w sephorze to koniecznie obejrzyjcie sobie pędzel do pudru XXL - ja mam dwa i jestem nimi zachwycona - do matowienia filtrów rewelacja - są naprawdę duże i niesamowicie aksamitne.
Przyznać się, może któraś też go używa.

A swoją drogą to już zapomniałam jak wdzięcznym podkładem dla pudru potrafi być skrobia kukurydziana (teraz z racji biodermy musiałam sobie przypomnieć).
Na biodermie zasypanej kukurydzianką wszystko trzyma się bez zarzutu i wygląda jak właśnie nałożone - na avence coś takiego to science fiction.
Kate spadasz mi jak gwiazdka z nieba z tym pędzlem bo właśnie musze sobie jakiś sprawić Mam już dość mojego z Wemy Idę sobie poczytać o nim na KW
golabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 15:22   #345
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny, ja kocham Dry Flo! Chciałam jeszcze raz podziękować serdecznie Contax ( ) za namówienie mnie na Dry Flo. Toż to jest cud. Malowałam się dzisiaj ok. 11:30, a w tej chwili mam na twarzy nadal MAT TOTALNY! Zaraz po samym nałożeniu Dry Flo mat jest aż nazbyt matowy ,ale teraz jak skrobia się "wgryzła" trochę, to jest bardziej naturalnie, choć nadal perfekcyjnie matowa. Będe musiała zainwestować w rozświetlacz, bez dwóch zdań. Dry Flo pełni rolę takiej izolacji między filtrem a czymś co cchemy nałożyć na wierzch, np pudrem brązującym, wszystko po niej śmiga aż miło. Kartoflanka jest przy tym kompletnie do kitu. Jestem absolutnie zachwycona efektem jaki osiągam makijażem. W ogóle przestało mnie wkurzać filtrowanie. Moge gorąco polecić zestaw: krem Nivea New Skin->Vichy Ultra Fluide->True Match->Dry Flo->Translucide. Jest całkowicie niekłopotliwy.

Edytowane przez koko
Czas edycji: 2006-04-29 o 19:01
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 17:04   #346
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Koko

cała przyjemność po mojej stronie. Sama mam takie nieprzyjemne przygody już za sobą. Niezmiernie cieszę się, że mogłam Ci pomóc. Wiadomo jak nie jesteśmy zadowolone z tego jak wyglądamy, to nic nam się nie chce.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 18:02   #347
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Filtry UV a makijaż

czytałam sobie o tym DRY FLO, ale nie wiem gdzie tego "puderku" (?)
szukać

limaria to firma, czy sprzedawca?
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 18:02   #348
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Kate30
Erato - a nie mówiłam? Tonująca solo nie wypali. Ja też już wkrótce będę testowała Dry Flo (zamówiłam przy okazji hydrolatu). Ja natomiast mam dziś spray biodermy + skrobię kukurydzianą, a na górę brązujący sypki clarins (udało mi się odzyskać moją przesyłkę z poczty po tygodniu ). Efekt piękny.
Kukurydzianka daje ładny podkład pod brązer - a buzię mam pięknie pudrem opaloną.
No mówiłaś, mówiłaś I oczywiście miałaś rację Ale ja zawsze muszę "sama". Dopóki nie zobaczę, to nie uwierzę

Cytat:
swoją drogą to już zapomniałam jak wdzięcznym podkładem dla pudru potrafi być skrobia kukurydziana (teraz z racji biodermy musiałam sobie przypomnieć).
Na biodermie zasypanej kukurydzianką wszystko trzyma się bez zarzutu i wygląda jak właśnie nałożone - na avence coś takiego to science fiction.
No właśnie, z tymi avenkami to jednak coś jest Efekt kolorystyczny tonującej na białej jest bardzo dobry, i w ogóle wszystko fajnie, nawet nie zauważyłam nadmiernego przetłuszczenia cery (mimo że zasadniczo mam na twarzy filtr dla suchej cery). Niestety, po kilku godzinach "noszenia" skrobia (Dry Flo) stała się widoczna, tu i ówdzie obecne "zacierki" Jeszcze nie zwalam tego na Flo, a raczej na avene, bo przy poprzednich próbach z mleczkiem Avene i skrobią ziemniaczaną efekt "ciasta" był też tragiczny. Znacznie bardziej widoczny niż na Biodermie.
W zwiazku z powyższym jutro testuję Biodermę białą z tonującą i Dry Flo.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 18:05   #349
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez rzęsa
czytałam sobie o tym DRY FLO, ale nie wiem gdzie tego "puderku" (?)
szukać

limaria to firma, czy sprzedawca?
Limaria to nick. Dry Flo (modyfikowana skrobia ziemniaczana) można kupić w sklepie internetowym mazidla.com, ktróry prowadzi właśnie Limaria.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-29, 18:08   #350
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez amika79
Limaria to nick. Dry Flo (przetworzona (?) skrobia ziemniaczana) można kupić w sklepie internetowym mazidla.com, ktróry prowadzi właśnie Limaria.
yhmmm... no to dzięki

a hydrolat?
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 18:12   #351
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

w mazidlach, tez jest hydrolat rozany i inne.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 18:19   #352
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Kate30
Mam nadzieję, że choć trochę ci pomogłam.
Czy ty mi pomoglas..??
CZY TY MI POMOGLAS.??
Dziewczyno, skad tys sie wziela?? Gdzie takie zyja powiedz, to sie przeprowadze
Raaaany, normalnie meczysz sie pol godziny przed komputerem dla mnie, zeby mi napisac jaki puder mam kupic. Brak mi slooow!! **


Posta przeczytalam juz wczoraj po powrocie z pracy,ale nie mialam sily odpisac. Dzis ranu polecialam fru do sephory zwrocic puder. To bylo latwe zadanie. Gorzej z wyborem nastepnego pudru....
L'oreala nie bylo (nie maja go we Francji..?), w ogole na rejonie l'oreala nie bylo zadnego pudru sypkiego.. dziwne....
Potem przerzucilam sie na Sephore, ale nie mieli testerow
Bourjois jakos nie przypada mi do gustu.
W koncu poprosilam o pomoc konsultantke. Ta oczywiscie skierowala mnie na druuuuga storne sklepu, gdzie sa marki selektywne. POwiedzialam jej, ze szukam pudru na... (nie bede jej tlumaczyc co to filtry na ta pore roku bo i tak nie zrozumie), na bardoz tlusty krem, potrzebuje go wiec zmatowic, ale jednoczesnie chcialabym, zeby ta buzka nie byla taka blada i matowa, zeby wygladala zdrowo, a najlepiej promiennie do tego. I ze wiem, ze to troche sprzeczne - matowienie z rozswietlaniem, ale jak mi zaraz czegos nie dobierze, to odwioza mnie w kaftanie do morawicy, bo juz wariuje

I ze slyszalam o Clinique, ze jest dobry. Pokazano mi Cliniqu'a, po czym pani powiedziala, ze ma lepszy 'numerek' dla mnie i ze nic nie przebije EL Lucidity. Ze jednoczesnie zmatowi i rozswietli. I ze jest super. I rozsypala mi to na rece twierdzac, ze ten i ten odcien bedzie lepszy, potem na twarzy (no ladnie jest, roznicy nie widze, mam juz dosyc tych pudrow i brak mi sil), potem poprosilam ja jeszcze o pedzelek na do widzenia i wyszlam z tego sklepu jak najszybciej pedzac spozniona na autobus i na kolacje u znajomych.

Tak wiec zlociutka moja kochana KATE- mam Estee Lauder Lucidity. I czekam na twoja opinie! Bo stoi sobie jeszcze i go nie otworzylam i nie otworze dopoki minie potwierdzisz, ze nie jest niehigieniczny lub pod zadnym innym wzgledem niedobry!! Oczywiscie, inne wizazanki tez prosze o opinie jezeli mialy stycznosc z Lucidity. A ja zmykam na KWC poczytac recenzje o nim, ale jak sie za sekunde okaze ze ma same zle opinie i ledwo dwie gwiazdki, to sie norrrmalnie.....

Aaaaa, no i zrobilam sobie debet na koncie. Wydalam ostatnie grosze na ten cholerny puder oraz pedzel. POwiedz mi kochana Kate, czy moze jest cos w tanszych odpowiednikach EL, za polowe ceny a rownie dobre, to wtedy za tydzien po powrocie z POlski polece go oddac, albo utwierdz mnie i powiedz "dobrze zrobilas, jest wart swojej ceny!"/ To zostawie. Bo az sie boje otworzyc. Ide na KWC. Jak sie okaze ze wydalam resztki pensji, a to cos jest do tylka to...
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 19:46   #353
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
No właśnie, z tymi avenkami to jednak coś jest Efekt kolorystyczny tonującej na białej jest bardzo dobry, i w ogóle wszystko fajnie, nawet nie zauważyłam nadmiernego przetłuszczenia cery (mimo że zasadniczo mam na twarzy filtr dla suchej cery). Niestety, po kilku godzinach "noszenia" skrobia (Dry Flo) stała się widoczna, tu i ówdzie obecne "zacierki" Jeszcze nie zwalam tego na Flo, a raczej na avene, bo przy poprzednich próbach z mleczkiem Avene i skrobią ziemniaczaną efekt "ciasta" był też tragiczny. Znacznie bardziej widoczny niż na Biodermie.
W zwiazku z powyższym jutro testuję Biodermę białą z tonującą i Dry Flo.
Będę czekać z niecierpliwością na wyniki testów.

W jaki sposób modyfikowano tę skrobię? Dodano do niej jakichś zagęstników, stabilizatorów? Domyślam się, że o skrobię pozyskaną z kukurydzy modyfikowanej genetycznie raczej nie chodzi.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 20:10   #354
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Jowisiu - uśmiałam się czytając twojego posta, świetny jest i mocno obrazowy.
Co te panie z perfumerii z nami robią.
Ale do rzeczy - myślę, że na EL się nie zawiedziesz. Moim zdaniem to dobry wybór. Puder ma dobre recenzje na KWC, ja kilka razy miałam go na dłoni, podoba mi się. Z EL mam sypki brązujący Amber Bronze, oraz jego brata w kamieniu z limitowanej serii i jestem obydwoma zachwycona.
Także ciesz się spokojenie nowym nabytkiem, niech ci dobrze służy.
Z tego co pamiętam to puder beztalkowy, więc jeśli będziesz go chciała używać z innymi niż Avene filtrami to też się przyda.
Gramatura taka sobie za tę cenę, ale jakość gwarantowana.
W następnym podejściu możesz wypróbować Hauschkę, ale zużycie tych 21g pewnie zajmie ci czas jakiś.
A jaki pędzel do pudru(nr) kupiłaś? Pytam z ciekawości bo bardzo lubię pędzle sephory, mam kilka i jestem z nich zadowolona.
Co do debetu na koncie to wiem coś o tym - nabyłam dziś buteleczkę Angela TM i moje konto też cierpi.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 21:19   #355
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez mentha
Będę czekać z niecierpliwością na wyniki testów.

W jaki sposób modyfikowano tę skrobię? Dodano do niej jakichś zagęstników, stabilizatorów? Domyślam się, że o skrobię pozyskaną z kukurydzy modyfikowanej genetycznie raczej nie chodzi.
No, raczej nie jest to mąka z GMO Nie wiem dokładnie, na czym polega technologia "modyfikowania" takiej skrobii. Na pewno jest oczyszczona. A co poza tym Może jest tu ktoś bardziej zorientowany... Albo trzeba zapytać Limarii...
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 21:22   #356
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Contax
w mazidlach, tez jest hydrolat rozany i inne.
rany, skąd Wy to wszystko wiecie

dzięki Contax
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 21:25   #357
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Kate30, skarbnico wiedzy puderniczej , a czy znasz może jeszcze inne pudry beztalkowe niż Hauschka i Translucide, względnie wymieniony wyżej EL? Znalezienie takiego pudru graniczy z cudem A wszystko wskazuje na to, że avenki jednak nie zdobędą sobie u mnie stałego miejsca na półce Póki co zamówiłam sobie Translucide, dwa odcienie to śmiech na sali, no ale cóż... Najwyżej będę mieszać ze skrobią, jak wyjdzie za ciemny. Chociaż raczej myślę, że nie wyjdzie, a to dlatego, że na dłoni wydaje mi sie totalnie transparentny. Aż za bardzo, wolałabym jakiś konkretniejszy kolor... Tylko gdzie go szukać Co spojrzę, to talk i talk...
A, Translucide znalazłam w sklepie mojekosmetyki.pl za 59,96 zł. Mają tanie przesyłki, przy płatności przelewem 3,75 zł za pocztę.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 21:34   #358
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Filtry UV a makijaż

Kurczę, jakie wy mądre!
Popieram Erato, Kate to nasza skarbnica wiedzy
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 00:21   #359
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato
No, raczej nie jest to mąka z GMO Nie wiem dokładnie, na czym polega technologia "modyfikowania" takiej skrobii. Na pewno jest oczyszczona. A co poza tym Może jest tu ktoś bardziej zorientowany... Albo trzeba zapytać Limarii...
Wyczytałam, że skrobia może być modyfikowana działaniem kwasów lub zasad, bielona, traktowana enzymami amylolitycznymi, modyfikowana fizycznie. Rozumiem, że chodzi tutaj o zmianę właściwości fizykochemicznych, ale mnie bardziej interesuje sposób, w jaki ta skrobia jest przystosowywana do użytku kosmetycznego, czy jest np. woskowana. (Z Waszych opisów wynika, że nie jest to raczej to samo, co kukurydzianka ze sklepów ze zdrową żywnością)

I jeszcze jedno, czy próbowałyście używać do celów kosmetycznych skrobi ryżowej? Podobno ma właściwości odżywcze.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2006-07-08 o 22:28
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 01:29   #360
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Kate30
Jowisiu - uśmiałam się czytając twojego posta, świetny jest i mocno obrazowy.
Co te panie z perfumerii z nami robią.
Ale do rzeczy - myślę, że na EL się nie zawiedziesz. Moim zdaniem to dobry wybór. Puder ma dobre recenzje na KWC, ja kilka razy miałam go na dłoni, podoba mi się. Z EL mam sypki brązujący Amber Bronze, oraz jego brata w kamieniu z limitowanej serii i jestem obydwoma zachwycona.
Także ciesz się spokojenie nowym nabytkiem, niech ci dobrze służy.
Z tego co pamiętam to puder beztalkowy, więc jeśli będziesz go chciała używać z innymi niż Avene filtrami to też się przyda.
Gramatura taka sobie za tę cenę, ale jakość gwarantowana.
W następnym podejściu możesz wypróbować Hauschkę, ale zużycie tych 21g pewnie zajmie ci czas jakiś.
A jaki pędzel do pudru(nr) kupiłaś? Pytam z ciekawości bo bardzo lubię pędzle sephory, mam kilka i jestem z nich zadowolona.
Co do debetu na koncie to wiem coś o tym - nabyłam dziś buteleczkę Angela TM i moje konto też cierpi.
Popieram - Kate to nasza skarbnica wiedzy A do tego z takim ludzkim, zyczliwym podejsciem! Dziekuje CI Kochana
W takim razie rozpakowuje puder jutro i zaczynam go uzywac.
Pedzel nie mam pojecia jaki, byl jeden straaasznie gruby za 25E i mniej gruby za 15E - ten ostatni kupilam naturellement (chyba nr.1 ale nie jestem pewna). Chyba poprosze szefa od przedplate, bo nie wyrobie
A teraz lece do Polski i smigam pakowac walizki. Haha
Sciskam was mocno moje wizazanki cudowne!!


KATE -
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:53.