Filtry UV a makijaż - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-07-21, 14:11   #1051
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Smoku, masz tę przewagę nade mną, że uczestniczyłaś jeszcze w BU, ja się już nie załapałam, wszystkie informacje z BU znam z drugiej ręki. I zgadzam się, że część z nich zaczyna żyć własnym życiem i ma dorabiane różne "gęby"

Pudry beztalkowe dostępne bez większego problemu w Polsce znam trzy: Translucide L'Oreal (ma "aż" dwa odcienie ), puder jedwabny do ciała dr Hauschka - dziewczyny b. chwalą, że super matuje, i Lucidity Estee Lauder - nie próbowałam. Wszystkie są sypkie, oczywiście. Ja używam Translucide. Nie ma talku ani miki, nie ma też tlenków, same tylko nylony i inne plastiki Mieszam go trochę ze skrobią i jest w porzo. A niestety kompakty pudrowe beztalkowe chyba nie istnieją Sephory używam więc tylko na wieczór, no albo jak mi się - rzadko - zdarzy używac Avene. Ponieważ też potrzebuję ukryć to i owo, to jednak sięgam po podkłady, choć ostatnio wolę filtry tonujące, latem dobrze wyglądają.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 14:28   #1052
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Erato, puder Translucide to ja uzywałam wówczas, kiedy jeszcze o destabilizacji parsolu nie słyszałam, Hauschkę posiadam, na EL się raczej nie zdecyduję. Ale te pudry mają jedno zadanie: matowanie.
Oddzielmy raz na zawsze jedną kwestię: krycia i matowania. Ilekroć na forum (jakimkolowiek) piszę o malowaniu się na filtrze, wszyscy mi piszą o skrobi i pudrach beztalkowych. A one tylko matują, nie malują. Nie kryją absolutnie.
A ja potrzebuję krycia i jak najbardziej używam i używać będę podkładów.
Do tej pory robiłam tak:
filtr+beztalkowy podkład (np. True Match) +Hauschka

ale nadeszły upaly i znalazłam nową metodę krycia

filtr+Hauschka/skrobia+ podkład w kompakcie, ale nie kremowy, tylko pudrowy (uwaga: nie żaden puder!!!!!, tylko kryjący podkład, jak np. Chanel DP)
Wiem, że taką metode stosuje też Lenna30 w przypadku Matmate, kładzie filtr+ skrobia+ Matmate nakładany pędzlem.
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=9734
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 14:37   #1053
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok
Erato, puder Translucide to ja uzywałam wówczas, kiedy jeszcze o destabilizacji parsolu nie słyszałam, Hauschkę posiadam, na EL się raczej nie zdecyduję. Ale te pudry mają jedno zadanie: matowanie.
Oddzielmy raz na zawsze jedną kwestię: krycia i matowania. Ilekroć na forum (jakimkolowiek) piszę o malowaniu się na filtrze, wszyscy mi piszą o skrobi i pudrach beztalkowych. A one tylko matują, nie malują. Nie kryją absolutnie.
Smoku, ja rozumna dziewczynka jestem więc odróżniam. Ponadto trafił mi się nienajlepszy egzemplarz gęby, bo też potrzebuję kryjących efektów (choć coraz mniej, dzięki Bogu... albo raczej dzięki biochemii )

Pudrów kompaktowych, o których piszesz, nie znam, więc niestety się nie mogę wypowiedzieć. Na razie zostaję przy podkładach.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 14:58   #1054
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Lightbulb Dot.: Filtry UV a makijaż

Witam -to moj pierwszy raz ,
Dziewczyny mimo iz korzystam z Wizazu od dawna dopiero sie zarejestrowlam! Jeszcze nie wiem jak sie wlacza w dyskusje i prosze o wybaczenie gaf
Mam bowiem problem i stad prosba - pytanie do Wszystkich Znawczyn filtów:
Wyjezdzam 3 sierpnia na wakacje (upalny Egipt) i nie mam pojecia jak sie ochronic przed tamtejszym sloncem. Dzieki Wam dowiedzialam sie m.in. o filtrach, wit.C, wszystko ladnie choc bedac posiadaczka cery miesz. z swiecacym czolem (po Iwostinie 50+) jestem zmuszona sie 'matowic'. W pracy to moge sie fluidowac czy przypudrowywac, ale przy 38st skwarze?? Na innym forum czytalam o Avence lososiowej, tonujacej, Biodermie czy moge obejsc sie bez make-upu? Co na twarz i cialo ?
Czy cos mozecie mi poradzic, plis
Z gory dziekuje
keyka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 15:04   #1055
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

keyka, witaj Jeśli chcesz koloryzujący filtr, to Bioderma albo La Roche Posay Anthelios. Bioderma jest tłusta, a Anthelios lepki Najlepiej kup dwa preparaty, do twarzy kolorowy i do ciała biały, jednej firmy, żeby w razie potrzeby móc pomieszać i osiągnąć właściwy kolor Osobiście poleciłabym Ci Biodermę spray SPF40 (duża butla 400 ml, starczy na cały urlop) i Biodermę tonującą - ona jest dość ciemna i kryjąca,wystarczy cienka warstwa na bezbarwny filtr. A jeżeli chcesz zaoszczędzić, to sam spray - on się naprawdę dobrze wchłania i nie bieli. Jednak są osoby, które podrażnił lub podsuszył na twarzy.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 15:06   #1056
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Filtry UV a makijaż

dziewczyny, zaluje ze tak pozno sobie o tym forum przypomnialam i niestety juz musze wychodzic z pracy.
Ponawiam jednakze moja WIELKA prosbe o wszelkie - rady i porady
3 sierpien tuz, tuz , a ja musze uwazac na slonce i nie koniecznie wygladajac jak corka mlynarza (oczywiscie nikogo nie chcialam urazic)
Odezwe sie w miare mozliwoscie najpozniej w poniedzialek.
Zycze wszystkim milego weekendu
keyka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 15:12   #1057
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Filtry UV a makijaż

Erato, Wielkie dzieki, musze to przemyslec, bo nie myslalam wogole o Biodermie,
poczytam i doksztalce sie,
ta tonujaca Bioderna fajnie brzmi, Myslalam ze to Avene nie bieli, ale ok zostawiam to sobie na poniedzialek
dziekuje, ja musze juz uciekac choc zaczyna padac za oknem !!
to uciekam
keyka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-21, 15:55   #1058
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

keyka, fajnie, że jedziesz do Egiptu, ale tam raczej nie ma 38 stopni, tylko ponad 45 co najmniej. Byłam w Egipcie zimą, bo teraz w Dolinie Królów jest 60 stopni. Wiem jedno, na plazy będziesz miała do dyspozycji parasol i nie waz się spod niego wychodzić. Ja kiedyś leżąć w Tunezji pod parasolem, zbyt słabo nasmarowałam się Biodermą 100 i zeszła mi skóra z ramion.
Widziałam wielu Polaków opalającyh się bez parasola, żeby szybciej się zbrązowić, cały urlop mieli z głowy, długie rękawy i spodnie, a na ciele bąble.
W tamtym upale spłynie z Ciebie wszystko, aplikację fltra trzeba powtarzac co chwilę.
Nie ma mowy o żadnym matowaniu, pudrowaniu czy malowaniu.

Z filtrów tonujących radziłabym zrezygnować, bo za dużo z nimi zachodu i z doświadczenia wiem, że trudno jest je używać w przepisowych ilościach.
A kładzenie najpierw filtr bezbarwny, potem tonujący możliwe jest rano w łazience, a nie co godzinę na plaży albo na wyciecze.
Rada Erato jest słuszna: duża butla Biodermy i jakas mniejsza pojemnośc do plecaka, gdy pojedziesz na wycieczkę.
Gwarantuję Ci, że w Afryce nie będziesz myslała, czy filtr bieli, czy się świeci, czy jest tłusty.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 15:58   #1059
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato
Smoku, ja rozumna dziewczynka jestem więc odróżniam. Ponadto trafił mi się nienajlepszy egzemplarz gęby, bo też potrzebuję kryjących efektów (choć coraz mniej, dzięki Bogu... albo raczej dzięki biochemii )

Pudrów kompaktowych, o których piszesz, nie znam, więc niestety się nie mogę wypowiedzieć. Na razie zostaję przy podkładach.

Erato, nie były to słowa wprost skierowane do Ciebie, tylko taki ogólny apel. Jeśli Cię uraziła, to przepraszam.
Mam po prostu dość w każdym wątku pisać o tym samym, że skrobią nie da się pomalować.
A to wątek o makijażu.

A ja niesety też musze się malować, już pogodziłam się z tym, że lica pięknego mieć nie będę, bo mi Bozia nie dała.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 21:38   #1060
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok
Erato, nie były to słowa wprost skierowane do Ciebie, tylko taki ogólny apel. Jeśli Cię uraziła, to przepraszam.
Mam po prostu dość w każdym wątku pisać o tym samym, że skrobią nie da się pomalować.
A to wątek o makijażu.

A ja niesety też musze się malować, już pogodziłam się z tym, że lica pięknego mieć nie będę, bo mi Bozia nie dała.
też tak myślałam, ale dzięki "posunięciu" się w latach i waszym poradom wreszcie (prawie) wyszłam na prostą i teraz walczę głównie z przebarwieniami
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-22, 08:45   #1061
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Filtry UV a makijaż

Buuu, a u mnie gorzej

Nie wiem czy za dużo na raz używam kosmetyków?
Moja buzia uraczyła mnie paskudnymi wypryskami ropnymi. Z 4 poradził sobie Effaclar K w jedną noc. Ale jeden jest wielkości wrzoda i to na środku czoła i nawet podkład i korektor nie zakrywają go, bo on dośc wysoki jest.

A ja już się cieszyłam, że na wyjazd do Polski będę miała piękną buzieńkę.

Chyba, że to wina Antheliosa albo tego podkładu Loreala.
Dziś sobota i siedzę w domu, więc się podkładem malowac nie będę, dam buzieńce odpocząc.
Ale w poniedziałek znowu muszę się malowac i już się boję...
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-22, 09:38   #1062
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez sylwiani
też tak myślałam, ale dzięki "posunięciu" się w latach i waszym poradom wreszcie (prawie) wyszłam na prostą i teraz walczę głównie z przebarwieniami

Nie wiem dokładnie, co miałaś na myśli, ale ani ja nie jestem juz nastką z pryszczami ani nowa na biochemii, bo z filtrami i kwasami mam do czynienia już od lat. Ale pewnych rzeczy nie da się zmienić i tyle.


Poza tym już na niejednym forum pisałam, że powstał na biochemiach dziwny mit: im dłużej stosujesz się do naszych zasad pielęgnacji, tym masz lepszą cerę i odstawiasz podkłady, co Ci wychodzi na dobre, bo one psują cerę.

Ale to tylko mit.

Pewnych rzeczy się nie zmieni, pielęgnacja nie zmieni mojego bielactwa, nie zmieni brzydkiego różowego koloru mojej twarzy.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-22, 09:42   #1063
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Weronisiu, to może Effaclar tak działa, często kwasy wyciągają na wierzch rózne wypryski.
Ja np. cierpię wiecznie z powodu brody, tylko tam mam takie podskórne bolesne gule, ale na nie w sumie nie ma sposobu, bo temat wałkuję juz od lat. Tribiotic i tyle.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-22, 16:15   #1064
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok
Poza tym już na niejednym forum pisałam, że powstał na biochemiach dziwny mit: im dłużej stosujesz się do naszych zasad pielęgnacji, tym masz lepszą cerę i odstawiasz podkłady, co Ci wychodzi na dobre, bo one psują cerę.

Ale to tylko mit.
Akurat ja naprawde przestalam uzywac podkladow

Cytat:
Napisane przez Smok
Ja np. cierpię wiecznie z powodu brody, tylko tam mam takie podskórne bolesne gule, ale na nie w sumie nie ma sposobu, bo temat wałkuję juz od lat. Tribiotic i tyle.
Mialam taki sam problem z broda po odstawieniu Diane35. Wiem, ze to byla wina hormonow. Moze powinnas wybrac sie na badania? Takie podskorne gule na brodzie, bokach twarzy i zuchwie to czesto wynik zaburzen hormonalnych. Mi gospodarka sama sie unormowala (nie biore teraz zadnych pigulek i wiecej nie wezme!), ale moze w Twoim przypadku warto zasiegnac porad endokrynologa tudziez ginekologa.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-22, 17:58   #1065
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok

Poza tym już na niejednym forum pisałam, że powstał na biochemiach dziwny mit: im dłużej stosujesz się do naszych zasad pielęgnacji, tym masz lepszą cerę i odstawiasz podkłady, co Ci wychodzi na dobre, bo one psują cerę.

Ale to tylko mit.

To nie mit, przynajmniej w moim przypadku.. ale szczera prawda.. już nie używam podkładów, a po nałożeniu grubej warstwy filtrui skrobi wyglądam już jak człowiek

Ja tez miałam problemy z gulami na brodzie i żuchwie... ale tylko w okresie jesienno-zimowym.. zrezygnowałam z moich ukochanych golfów.. i już mam po problemie
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-23, 09:04   #1066
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok
Weronisiu, to może Effaclar tak działa, często kwasy wyciągają na wierzch rózne wypryski.
Ja np. cierpię wiecznie z powodu brody, tylko tam mam takie podskórne bolesne gule, ale na nie w sumie nie ma sposobu, bo temat wałkuję juz od lat. Tribiotic i tyle.
Nie pocieszaj mnie, proszę:-(((
Ja też walczę od kilku lat z tym badziewiem, ale wciąż mam nadzieję, że coś pomoże - na razie znowu biorę antybiotyki. Zeszłoroczna kuracja pomogła na 7 miesięcy, więc może i tym razem się uda.
Ja zauważyłam, że mam wysyp takich bolesnych gul po wszelkich chorobach i infekcjach i po okresach dużego stresu.
ps mnie Tribiotic nie pomaga:-(
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-23, 09:53   #1067
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Akurat ja naprawde przestalam uzywac podkladow


Mialam taki sam problem z broda po odstawieniu Diane35. Wiem, ze to byla wina hormonow. Moze powinnas wybrac sie na badania? Takie podskorne gule na brodzie, bokach twarzy i zuchwie to czesto wynik zaburzen hormonalnych. Mi gospodarka sama sie unormowala (nie biore teraz zadnych pigulek i wiecej nie wezme!), ale moze w Twoim przypadku warto zasiegnac porad endokrynologa tudziez ginekologa.
Ivvonko, Twoja decyzja. Ja jednak nie mogę przestać używać kamuflażu i tyle i pielęgnacja nic tu zmieni, jak napisałam powyżej. Nic nie ukryje np. wiecznie zaczerwienionej skóry, potrzebuję podkładu w żółtym odcieniu. Poza tym mam inne skazy

Biorę cały czas Cilest, wcześniej inne piguły, od jakichś 8 lat, ale z pigułek nie moge zrezygnować, bo dziecka nie planuję, spiralki się boję, a na gumki jestem uczulona.
Na badaniach nigdy nie byłam, może zapytam o to ginekologa.
Choć to tez najczęściej powtarzana opinia na wizazu, że gule to wina hormonów, zastanawiam się, czy aby nie obiegowa, choć w Twoim wypadku się sprawdziła.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-23, 09:56   #1068
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Nikita-v
To nie mit, przynajmniej w moim przypadku.. ale szczera prawda.. już nie używam podkładów, a po nałożeniu grubej warstwy filtrui skrobi wyglądam już jak człowiek

Ja tez miałam problemy z gulami na brodzie i żuchwie... ale tylko w okresie jesienno-zimowym.. zrezygnowałam z moich ukochanych golfów.. i już mam po problemie

Skoro Ty twierdzisz, że wyglądasz lepiej. Filtr ani skrobia nie ukryją ani przebarwień ani czerwonego koloru skóry, chyba się zgodzisz? A po to potrzebny mi podkład. Ja myślę, że jak się dobierze idealny, niezatykający podkład, to jaką on może wyrządzać krzywdę?

Poza tym to wątek o makijażu i filtrach, a nie o samych filtrach. Więc nie rozumiem w tym watku krucjaty przeciwko podkładom. I znowu mnie ktoś próbuje przekonać, że skrobią można się pomalować (p. powyższy mój apel do wizażanek, aby odrózniały kwestię malowania i matowania, bo skrobia służy tylko do matowania, nie do malowania się).

Co do gul - golfów nie noszę, bo się duszę.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-23, 09:59   #1069
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez joasiak1
Nie pocieszaj mnie, proszę:-(((
Ja też walczę od kilku lat z tym badziewiem, ale wciąż mam nadzieję, że coś pomoże - na razie znowu biorę antybiotyki. Zeszłoroczna kuracja pomogła na 7 miesięcy, więc może i tym razem się uda.
Ja zauważyłam, że mam wysyp takich bolesnych gul po wszelkich chorobach i infekcjach i po okresach dużego stresu.
ps mnie Tribiotic nie pomaga:-(

joasiak1, chyba mnie najlepiej rozumiesz. Ja też walczę z tym badziewiem parę lat. Głowne okresy wysypu: stres sesyjny itd, infekcje, choroby, osłabienia organizmu, często jest tak, że jednocześnie wychodzi mi opryszczka np. pod okiem i 3 gule na brodzie. Wygląd nie za ciekawy. Dlatego myślę, że to nie ma związku z hormonami.
Na Tribiotic też się powoli uodparniam.
A jaki Ty brałas antybiotyk?
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-23, 13:07   #1070
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok
Nie wiem dokładnie, co miałaś na myśli, ale ani ja nie jestem juz nastką z pryszczami ani nowa na biochemii, bo z filtrami i kwasami mam do czynienia już od lat. Ale pewnych rzeczy nie da się zmienić i tyle.


Poza tym już na niejednym forum pisałam, że powstał na biochemiach dziwny mit: im dłużej stosujesz się do naszych zasad pielęgnacji, tym masz lepszą cerę i odstawiasz podkłady, co Ci wychodzi na dobre, bo one psują cerę.

Ale to tylko mit.

Pewnych rzeczy się nie zmieni, pielęgnacja nie zmieni mojego bielactwa, nie zmieni brzydkiego różowego koloru mojej twarzy.
ale w moim przypadku to nie jest mit

i nie prowadzę żadnej krucjaty przeciw podkładom, bo sama czasami używam, ale nie codziennie, bo nie zawsze muszę być doskonała i czasami się moimi przebarwieniami nie przejmuję, niech sobie inni pooglądają, a co
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-23, 13:08   #1071
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziwczyny załamałyście mnie tymi gulami

Ja chcę jak najszybciej odstawic pigułki i nigdy do nich nie wracac, ale boję się wlaśnie wysypu. W styczniu zrbiłam przerwę i po ok. 4 tygodniach wysypało mnie od czubka głowy do pasa bolącymi gulami. Widok przeokropny. Więc zaczęłam znowu brac pigułki i się unormowało.

Myślałam, że jak już się obcykam w kwasach itp. to po odstawieniu pigułek będzie mi łatwiej zadbac o zniknięcie tych gul. Moja przyjaciółka brała te same pigułki co ja. Już 7 m-cy nie bierze a pryszcze ma wielkości wrzodów i dobnej wysypki na szyi, czole, brodzie, plecach, rękach, dekoldzie.

Boję się... A tak się nastawiałam, że z kwasami ominie mnie to i zwalczę prychole raz dwa....
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-23, 13:32   #1072
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok
Erato, nie były to słowa wprost skierowane do Ciebie, tylko taki ogólny apel. Jeśli Cię uraziła, to przepraszam.
Mam po prostu dość w każdym wątku pisać o tym samym, że skrobią nie da się pomalować.
A to wątek o makijażu.

A ja niesety też musze się malować, już pogodziłam się z tym, że lica pięknego mieć nie będę, bo mi Bozia nie dała.
Smoku, nie poczułam się urażona, tylko wyczułam Twoją lekką nerwowość czy zniecierpliwienie Ja też nie należę do tych szczęściar, co to się nafiltrują, obsypią mąką i są gotowe do wyjścia do ludzi Dlatego m.in. założyłam ten wątek. Pozdrawiam

PS. Ja nie zauważyłam tu żadnej krucjaty przeciwko podkładom? Tak na marginesie, tez się lepiej czuję, jeżeli mogę nałożyć na twarz minimum, czyli np. filtr koloryzujący i puder. Latem chętnie bym zrezygnowała z podkładów. Ale nie dla psa kiełbasa
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-23, 13:43   #1073
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Erato, za ów wątek jestem Ci bardzo wdzięczna. Nawet nie wiesz jak.
Dobrze, że się nie gniewasz.

Tak to było zniecierpliwienie. Bo ileż razy można to samo tłumaczyć, tym bardziej w wątku o makijażu. O skrobi i filtrach pisać można w tysiącu innych wątków, a nie w tym o makijażu. Właśnie nie wiem, skąd się wzięła ta niechęć makijażowa u filtrofanek, na BU tego nie było, chyba na LU się pojawiło, ale dość szybko odeszło. Za to rozpleniło się na wizazu.
Ja też nie należę do szczęściar, które pomażą się filtrem, na to mąka i brązer i gotowe. Poza tym lubię się malować.
Wszystko zależy od tego, co kto robi. jak ktoś np. musi w pracy wyglądać nienagannie, to nie pójdzie w Avence i skrobi.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-23, 13:51   #1074
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Dziwczyny załamałyście mnie tymi gulami

Ja chcę jak najszybciej odstawic pigułki i nigdy do nich nie wracac, ale boję się wlaśnie wysypu. W styczniu zrbiłam przerwę i po ok. 4 tygodniach wysypało mnie od czubka głowy do pasa bolącymi gulami. Widok przeokropny. Więc zaczęłam znowu brac pigułki i się unormowało.

Myślałam, że jak już się obcykam w kwasach itp. to po odstawieniu pigułek będzie mi łatwiej zadbac o zniknięcie tych gul. Moja przyjaciółka brała te same pigułki co ja. Już 7 m-cy nie bierze a pryszcze ma wielkości wrzodów i dobnej wysypki na szyi, czole, brodzie, plecach, rękach, dekoldzie.

Boję się... A tak się nastawiałam, że z kwasami ominie mnie to i zwalczę prychole raz dwa....

Weronisiu, taki off topic nam się zrobił. Ja się nie wypowiada w teamcie związku pigułka/wypryski/gule, bo się na tym nie znam.
A tabletek nie odstawiałam, więc nie wiem, jaki ma to wpływ na cerę.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-23, 13:57   #1075
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Cool Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok
Ja też nie należę do szczęściar, które pomażą się filtrem, na to mąka i brązer i gotowe. Poza tym lubię się malować.
Wszystko zależy od tego, co kto robi. jak ktoś np. musi w pracy wyglądać nienagannie, to nie pójdzie w Avence i skrobi.
Podpisuję się pod tym obiema łapkami i nóżkami też

Są dni, że siedzę tylko w domu i wtedy mogę sobie chodzic w samym filtrze i skrobii. Jednak i tak czuję się okropnie, bo ja lubię wyglądac ładnie ZAWSZE A co gdyby nagle ktoś do mnie wpadł na kawę? A ja tu taka byle jaka?.... Oj, nie to nie dla mnie. Lubię wyglądac dobrze, bo wtedy mój nastrój jest też dobry.
A tym bardziej gdy wychodzę na spacer czy zakupy.

A moja cera też niezbyt piękna jest, a szczególnie teraz gdy jakieś prychole mi zaczęły wyłazic. No i jak tu się ludziom pokazac?
No i ja też bardzo lubię się malowac
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-23, 14:20   #1076
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

No ja też lubię dobrze wyglądać, bo wtedy mam dobry humor.

Poza tym, jak jestem wymalowana, to raczej nie drapię i nie dotykam twarzy rękoma, żeby tego makijażu nie zniszczyć, więc mi to na dobre wychodzi. Dlatego podczas sesji albo pisania pracy mgr, tez się malowałam, żeby się ze streu nie drapać się bezmyślnie.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-23, 14:45   #1077
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Filtry UV a makijaż

ja również nie prowadzę krucjaty przeciwko podkładom... sama do nie dawna ich używałam na codzien z powodu masy zaskórnikó ( ech cała moja twarz była bardzo zanieczyszczona) ale dzieki kwasom się oczyszcza a ze nie mam przebarwien mogłam z nich zrezygnowac, przynajmniej na dzien

Ale wieczorami czy na wazne wyjścia nadal używam... no i teraz pytanie więc dotyczące makijazu... jaki będzie najlepszy zeby nie podkreślał łuszczących się skóre,a równoczesnie nie destablizował filtrów,, ja kiedyś pod filtr smarowałam się maścią ochronna z wit A. bo ktorej twarz była tłustawa więc skóry mniej widoczne.. ale pózniej trzeba było mase fluidu i pudru na to nawalic zeby się nie błyszczec...co zmniejsza ochronę filtrów... może ma ktos inny pomysł?
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-23, 15:40   #1078
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Nikita ja mam dwie opcje:

Wersja wyjściowa, albo na chłodniejsze dni:

1) krem z filtrem koniecznie Avene
2) podkład: Lancome Teint Idole Ultra albo Mary Kay Full Coverage
3) puder sypki matujacy nakładany pędzlem - Guerlaina Les Voilettes
4) puder brązujący na policzki i skronie nakładany pędzlem Estee Lauder Amber Bronze Sienna Earth albo Sephora

czasem pod filtr nakładam jeszcze bazę pod makijaż (Lumene, albo Sephora), ale nie zawsze, w każdym razie żadnych dodatkowych kremów.

Wersja mniej wyjściowa, albo na upały:

1) krem z filtrem niekoniecznie Avene
2) puder jedwabny dr. Hauschki nakładany wacikiem kosmetycznym
3) zależnie od nastroju puder brązujący na policzki i skronie nakładany pędzlem albo jego brak
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-23, 16:39   #1079
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Wersja na chłodniejsze dni:

1) filtr Vichy, LRP
2) podkład we fluidzie: L'oreal True Match
3) puder Hauschka
4) ziemia Lavertu+ róż

Wersja na cieplejsze dni wyjściowa/ zwykła
1) filtr jw
2) puder Hauschka/skrobia
3) Chanel DP w kompakcie/ inny prasowany, kryjący, pudrowy kompakt w żółtym jasnym kolorze
4) Lavertu+róż
(w tej wersji wyjściowej ostatnio robiłam sobie zdjęcie do dowodu i wyszło super)


Wersja na upał:
1) filtr
2) skrobia

W tej wersji wyglądam najgorzej, filtry powodują u mnie duże zaczerwienienie skóry (Avene też, a poza tym mnie zapycha), jeśli położę na to skrobię/puder Hauschka, zaczerwienienia wychodzą jeszcze bardziej na wierzch, wyglądam jak poparzona córka młynarza.
Jedyny filtr, który nie powodował u mnie czerwinienia się, to SVR 50 b.

W makijażu wieczorowym nie używam filtra.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-23, 17:49   #1080
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok
Ivvonko, Twoja decyzja. Ja jednak nie mogę przestać używać kamuflażu i tyle i pielęgnacja nic tu zmieni, jak napisałam powyżej. Nic nie ukryje np. wiecznie zaczerwienionej skóry, potrzebuję podkładu w żółtym odcieniu. Poza tym mam inne skazy

Biorę cały czas Cilest, wcześniej inne piguły, od jakichś 8 lat, ale z pigułek nie moge zrezygnować, bo dziecka nie planuję, spiralki się boję, a na gumki jestem uczulona.
Na badaniach nigdy nie byłam, może zapytam o to ginekologa.
Choć to tez najczęściej powtarzana opinia na wizazu, że gule to wina hormonów, zastanawiam się, czy aby nie obiegowa, choć w Twoim wypadku się sprawdziła.
Smoczku, powinnas zrobic gruntowane badania, bo przy problemach z hormonami sama pielegnacja trudnej cery nie wystarczy. I nie jest to obiegowa opinia, przyczyny tradziku sa rozne, a najczesciej maja podloze wlasnie hormonalne.

Pozdrawiam Cie
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.