Filtry UV a makijaż - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-08-04, 15:18   #1231
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Czyli co konkretnie mam tak zmienić?

usunąć:
Lumene Matt Touch spf 8
Avene Couvrence compact ( wg info z innego forum)
LRP Toleriane make-up (wg info z innego forum)

Mam też pytanie, czy Isadora Hydralight by się nadawała?
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-04, 15:23   #1232
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

OK. Zrobione
Nie mam pojęcia, nie znam Isadory
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-04, 15:23   #1233
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Nie znam skłądu, ale wiem też, że dziewczyny na filtry używału Max Factora Pan stik.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-04, 15:25   #1234
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Tu jest Hydralight:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=2900
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-04, 15:29   #1235
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja bym używała: ma "tylko" mikę, talku brak
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-04, 16:19   #1236
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Sandija i błąd w nazwie:

jest:
- Avene: Couverance

zamiast:

Couvrance, w sumie to tylko literówka, ale jak ktoś chce znależć na KWC opis wg. nazwy to nie da rady.

Acha i dodać Dermablend Vichy.

Edytowane przez Basia39
Czas edycji: 2006-08-04 o 18:39
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-04, 16:21   #1237
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Już się robi
Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-04, 16:23   #1238
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Zaraz, ja dopiero co wykasowałam Couvrance - Smok podała, ze się jednak gryzie? Smok a gdzie to wyczytałaś?
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-04, 16:26   #1239
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Sandija

Smok się pomyliła, to w tym nowym podkładzie LRP Toleriane otoczki pigmentów nie są silikonowe tylko aminokwasowe i to on gryzie się z filtrami a nie fluid Couvrance.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-04, 16:38   #1240
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

No wlaśnie tez mi się tak wydaję, gdzieś o tym czytałam - nie mogę sobie przypomnieć, gdzie,bo jestem rozkojarzona - próbuję pracować, ciężko to idzie po urlopie
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-04, 16:45   #1241
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Basiu - dzięki
Znów zmieniam
Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-04, 17:47   #1242
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja się nie pomyliłam, napisałam kompakt Avene Couvrance, on nie ma żadnych otoczek.
Fluid jest ok jak najbardziej.

Gdybym mówiła o całej gamie, to bym to napisała.

O tym, że Toleriane ma otoczki aminokwasowe, wiem od dawna, dlatego też go umieściłam w spisie.

Podsumowując:

Z parsolem gryzie się:

Avene kompakt
LRP toleriane make-up


Nie gryzie się:

Avene fluid

Edytowane przez Smok
Czas edycji: 2006-08-04 o 18:15
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-04, 18:30   #1243
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok
Mam też pytanie, czy Isadora Hydralight by się nadawała?
Mikę ma, niestety Talku niet, tylko ta mika nie wiadomo po co...
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-04, 18:37   #1244
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Smoku ja mówiłam o fluidzie, a Ty o kompakcie, stąd pewnie nieporozumienie Czyli fluid cacy, kompakt be Ciekawa jestem co z korektorem
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-04, 18:39   #1245
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato
Mikę ma, niestety Talku niet, tylko ta mika nie wiadomo po co...
Pytam o tą Isadorę, bo ją kiedyś miałam i to taki lekki fluid.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-04, 18:40   #1246
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Basia39
Smoku ja mówiłam o fluidzie, a Ty o kompakcie, stąd pewnie nieporozumienie Czyli fluid cacy, kompakt be Ciekawa jestem co z korektorem

Myślę, że korektor podobnie jak kompakt nie ma tych silikonowych otoczek, ale nie mam żadnego źródła.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-04, 18:43   #1247
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Basiu - dzięki
Znów zmieniam
Sandija to jeszcze popraw raz bo sie zamotało z tym Couvrance straszliwie , acha i dopisz ten Dermablend

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=969
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-05, 14:59   #1248
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Teraz ja się zamotałam - musiałam jeszcze raz przeczytać Wasze posty, bo już nic nie zrozumiałam
Idę zmienić w podkładach
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-05, 21:58   #1249
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok
Pytam o tą Isadorę, bo ją kiedyś miałam i to taki lekki fluid.
On jest fantastyczny... Tylko ta mika Cóż, będzie na Avene
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-06, 10:34   #1250
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dla mnie Avene odpada, więc ja bym się pewnie skusiła i na filtry LRP lub Vichy. Ortodoksyjną filtromaniaczką nigdy nie byłam.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 11:28   #1251
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Moja nieortodoksyjnośc wobec połączenia filtrów z podkładem ma swe źródła w BU, otóż skopiowałam na dysk sobie te wątki, które dotyczyły makijażu na filtrze z Parsolem.
Okazuje się, że Basia nie miała tak ortodoksyjnego podejścia do tej sprawy, jak prezentowane tutaj na forum. O zawartości miki napisała, że to nie chodzi o to, że podkład ma go nie zawierać, ale żeby nie zawierał dużej ilości miki.
Pamiętam wątek o łącznym stosowaniu Uniafiance optycznego na DP LRP, a podkład ten zawiera talk, a mimi to Basia uważała, że jest w miarę bezpieczny (swoją drogą przez rok używałam tego podkłądu na mleczko żelowe Vichy, biorąc za wskazókę ów wątek na BU).
Najważniejsze, żeby filtr nie miał wskazanego SPF, bo filtr zawarty w podkładzie jest najgroźniejszy dla filtra nakładanego na twarz.
Poza tym nasze szukanie podkładu bez talku, miki, tlenku żelaza, dwutlenku tytanu, jest jak krążenie we mgle, bo żadna z nas nie ma takiej wiedzy chemicznej, żeby wskazać, co jeszcze w danym podkładzie może osłabić dziłanie filtra, a mogą to być np. barwniki; pigmenty; składniki ukryte pod nazwami CI

Z powyższych powodów ja reprezentuję stanowisko umiarkowane i takie będę propagować.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 11:43   #1252
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Proszę bardzo Basia odbudowała te strony forum:
udane pary filtr+podkład
http://www.biochemiaurody.fora.pl/viewtopic.php?t=281
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 11:51   #1253
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok
żadna z nas nie ma takiej wiedzy chemicznej, żeby wskazać, co jeszcze w danym podkładzie może osłabić dziłanie filtra, a mogą to być np. barwniki; pigmenty; składniki ukryte pod nazwami CI
Te CI można spokojnie odszyfrować przy pomocy google
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 12:03   #1254
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez agnieska
Te CI można spokojnie odszyfrować przy pomocy google

oczywiście, że można, tylko czy znajdziesz w googlach informacje dotyczące wpływu na krem z Parsolem? Chyba nie.

Podobnie jak nie z google czerpiemy naszą wiedzę o filtrach, retinoidach itd.

Poza tym przekomarzanie się nie było celem mojej wypowiedzi, a tekst o CI, pigmentach, barwnikach miał być tylko przykładem, a dodatkiem do tego, co chciałam powiedziec, a nie celem mojej wypowiedzi.


Sens mojej wypowiedzi był inny.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 12:17   #1255
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok
oczywiście, że można, tylko czy znajdziesz w googlach informacje dotyczące wpływu na krem z Parsolem? Chyba nie.

Podobnie jak nie z google czerpiemy naszą wiedzę o filtrach, retinoidach itd.

Poza tym przekomarzanie się nie było celem mojej wypowiedzi, a tekst o CI, pigmentach, barwnikach miał być tylko przykładem, a dodatkiem do tego, co chciałam powiedziec, a nie celem mojej wypowiedzi.


Sens mojej wypowiedzi był inny.
Smoku, wybacz, ale może trochę uśmiechu? Bo się nieswojo czuję, traktowana protekcjonalnie, z góry.
Ja również nie jestem ortodoksem i czasem dla własnej wizualnej frajdy kładę na DP podkład Maybelline - o zgrozo, z określonym faktorem. Ale staram się tego unikać i wychodzi, że w 95% przypadków kładę jednak bezpieczny Touche Pro. Skoro już wlazłam na tą drogę, skoro już kładę tyle i tyle, to staram się jednak zachowywać jak najwyższy stopień protekcji i unikać destabilizacji. Posiłkuję się ściągawką z LU dotyczącą składników destabilizujących, wspomagam się google przy odszyfrowywaniu tych tajemniczych CI, bo producenci nie zawsze raczą podać cóż to znaczy i tyle. Owszem, chyba najbezpieczniejszym składem tych normalnych podkładów była Hauschka - ale mówię bazując na własnej, zwodniczej pamięci.
Zobaczę, czy za pięć lat wciąż będę się filtrować, wiele rzeczy szybko mi się nudzi. Narazie póki walczę ze swoimi problemami staram się utrzymywać jak najwyższy stopień protekcji.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 12:31   #1256
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Śmiech mnie bierze, bo już trzeci raz piszę tę sam post i ciągle mi go wcina.

Ja z reguły jestem pogodną osobą, skorą do śmiechu, ale chciałam po prostu uporządkowac pewne rzeczy głównie dla nowych osób, które nie miały do czynienia z BU i które pewne informacje traktują bardzo poważnie.

Chciałam po prostu przywrócić pierwotne brzmienie informacji o podkładach na filtrze. I tu podam przykład:

Otóż ja rok używałam na Vichy mleczko żelowe podkładu Unifiance optycznego, na tym forum od razu bym usłyszała, że ma talk i nie nadaje się na Parsol, a Basia twierdziła, że jest to bezpieczny podkład np. na DP LRP.

Może ten przykład lepiej to zobrazuje.

A na koniec jeszcze cytat z Basi:
http://www.biochemiaurody.fora.pl/vi...a4cd77bc43a201

Mam nadzieje uda mi sie to jasno wytlumaczyc. (...) W przypadku zadnego podkladu z wyroznionymi filtrami i faktorem SPF czy tez bez okreslonego faktora SPF i bez filtrow chemicznych - nie ma pewnosci czy nie bedzie on zle wplywal na nalozony pod spod krem z filtrami, jesli krem z filtrami zawiera filtr Parsol 1789, ktory sam w sobie jest niestabilny i potrzebuje stabilizatorow.
Kazdy bowiem podklad zawiera barwiniki/mineraly, ktore takze moga zle wplynac na stabilnosc filtru Parsol 1789.
W zasadzie kazdy podklad zawiera dwutlenek tytanu.

Jeszcze raz powtarzam, ze najwazniejsze to uzywac produktow ze stabilna i skuteczna mieszanka filtrow UV, o wysokich faktorach UVA i UVB, w duzej ilosci. Mamy wtedy wieksza pewnosc, ze nawet jesli ostroznie nalozymy podklad to i tak bedziemy nadal w przyzwoitym stopniu chronieni przed UV. Jesli stosujemy krem z filtrami niestabilnymi, wowczas dosyc sam krem z filtrami jest niestabilny i po 2-3 godzinach jego zdolnosci ochronne znacznie spadaja to jeszcze dodatkowo obnizamy ochrone nakladajac na niego podklad.
Zazwyczaj bowiem samo nalozenie podkladu sprawia, ze wartosc ochrony UV zostaje obnizona, gdyz zazwyczaj nakladamy wtedy duzo mniej produktu z filtrami niz trzeba, w przeciwnym wypadku nalozenie podkladu byloby niemal niemozliwe i czesto dodatkowo scieramy nieco warstewke kremu z filtrami.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 12:40   #1257
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok
Śmiech mnie bierze, bo już trzeci raz piszę tę sam post i ciągle mi go wcina.

Ja z reguły jestem pogodną osobą, skorą do śmiechu, ale chciałam po prostu uporządkowac pewne rzeczy głównie dla nowych osób, które nie miały do czynienia z BU i które pewne informacje traktują bardzo poważnie.
O, w kwestii wcinania rozumiem doskonale - wyrobiłam sobie dziś nawyk kopiowania każdej odpowiedzi w czasie wysyłania, bo co jakiś czas wyskakuje złowieszcza, biała strona
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 15:29   #1258
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok
Jeszcze raz powtarzam, ze najwazniejsze to uzywac produktow ze stabilna i skuteczna mieszanka filtrow UV, o wysokich faktorach UVA i UVB, w duzej ilosci. Mamy wtedy wieksza pewnosc, ze nawet jesli ostroznie nalozymy podklad to i tak bedziemy nadal w przyzwoitym stopniu chronieni przed UV.
Przez rok, dzień w dzień na DP kładłam Unifiance optic smoothing. Przebarwienia znacznie zbledły, piegi także, nowe się nie pojawiły, o opaleniznie nie wspominam, bo od 2 lat nie wiem, co to jest. Wydaje mi się więc, że byłam dobrze chroniona
Teraz też przymykam oko na destabilizacje parsola przez podkład. Po prostu staram się wetrzeć w twarz tyle filtra, ile jestem w stanie (więcej niż 1,8ml) i to daje mi komfort psychiczny, że jednak nie maziam się na marne.
guia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 16:52   #1259
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

No i słusznie, że tak się malujesz, skoro Ci to odpowiada, tym bardziej, że taki duet DP+Unifiance dopuszczała Basia.

Mi również ten podkład bardzo pasował na filtr Vichy, bo przyklejał mi filtr do twarzy, a makijaż super się trzymał.

Masz po prostu moim zdaniem zdrowe podejście.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 17:13   #1260
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato
keyka, baw się dobrze (nawet jako mulatka biodermowa )

Wiecie co ja dzisiaj zrobiłam? Pierwszy raz mi sie to zdarzyło - tak schrzaniłam makijaż na filtrze, że musiałam go zmyć w pracy Po prostu wyglądałam, jakbym się wytarła drożdżówką z posypką Ciasto jak 150, całe wielkie plamy i zacieki. Qrde, wiedziałam, że Lirene się nie nadaje na Biodermę, nie wiem, co mnie podkusiło I teraz siedzę BEZ FILTRA Czuję się goła i bezbronna Psychoza filtrowa...

Ja w piątek zaspałam Wstałam o 7:14, podczas gdy zwykle o 6:00 jestem już na nogach. W pośpiechu nie myślałam o śniadaniu tylko o tym, żeby nałożyć cokolwiek na twarz. Wiedziałam, że filtr mi się nie wchłonie, więc wklepałam tylko Antirougeurs Avene, przypudrowałam to i wybiegłam do pracy. Tłumaczyłam sobie, że ten mój Antirougeurs ma SPF 10, ale wcale mnie to nie pocieszyło. Siedziałam, więc z poczuciem bezbronności mojej skóry i odliczałam czas do wyjścia.
Kiedy w końcu wpadłam do domu, pogalopowałam do łazienki zmyć to co jeszcze zostało mi na twarzy i szybciutko nałożyłam filtr. A później - już spokojnie - w poczuciu, że moja twarz jest już chroniona - poszłam zorganizować sobie w końcu coś do zjedzenia
__________________
"To dziwne, ale o ile mądre kobiety interesują się mądrymi mężczyznami, o tyle mądrzy mężczyźni interesują się kobietami zupełnie innego rodzaju."
Natalie Portman
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.