OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-12, 17:20   #91
dariadance
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 18
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

czesc ja mam troche gorszy problem niz suche włosy natomiast kupiłam ruda farbe po ktorej wyszły mi prawie czarne wloski;/ wiec posłuchałam sie mamusi kupiłam rozjasniacz i rozjaśniłam te wloski , potem zaś ruda farbe nałozyłam i z włoskami nic sie nie działo do pewnego momentu tzn. zaczeło sie dziac okolo 2 tygodni temu... łamią sie , są suche jak typowe siano i nie łapie mi farba moich włosow... czubki mam rude a dol jasny i okropny;(;(;( byłam dzisiaj u fryzjera i zrobiono mi ampułke , saune i jakieś inne cuda i lipa.. włosy musiałam sciąć az do szyji , a miałam do polowy pleców;( i teraz pytanie czy ta oliwa z oliwek i te inne cuda pomogą?? bo ja juz nie wiem co robic... tyle kasy ładuje w te wlosy i nic nie pomaga poprostu podejrzewam ze zabiłam pigment mojego wlosa;( pomóżcie ... RATUNKU!!
dariadance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 08:34   #92
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Warto próbować, przecież nic się nie traci. Ja podgrzewam oliwę z olejkiem rycynowym, dodaje żółtko - nakładam na włosy, czepek i tak chodzę, z czasem to różnie, zależy od dysponowanego czasu. Włosy stają się faktycznie bardziej miękkie, czuję się nawilżenie w pewnym stopniu. Ostatnio bardzo zniszczyły mi się końcówki, po takiej maseczce są ładniejsze, ale niestety tylko dzień. Więc bardzo zniszczone końcówki trzeba podcinać.
Próbuj! Nakładaj! Nic nie tracisz, a możesz zyskać nawilżenie włosa i może nie będą się tak łamać.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2010-10-13 o 08:35
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 10:20   #93
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Przykro mi, że musiałaś obciąć włosy. Teraz warto ratować, to, co zostało. Oliwa z oliwek to dobry pomysł, ja dla nawilżenia lubię dodawać do niej miód (tzn. najpierw nakładam oliwę a później miód, bo inaczej miałam kłopoty z aplikacją). Polecam wątek o olejach i walce o zdrowe i piękne włosy Tam znajdziesz dużo informacji o tym, jak dziewczyny stosują oliwę z oliwek i inne oleje, a także jakie inne kosmetyki stosują by zregenerować włosy.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 10:42   #94
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Oliwa z oliwek to dobry pomysł, ja dla nawilżenia lubię dodawać do niej miód (tzn. najpierw nakładam oliwę a później miód, bo inaczej miałam kłopoty z aplikacją).

Oo ja też czasem dodaje miód i gdy go podgrzeje razem z oliwą nie mam kłopotów z aplikacją
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 18:45   #95
dariadance
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 18
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

własnie splukałam tą odzywke naturalna i powiem tak wloski lepiej się rozczesują teraz poczekam aż wyschną i zobaczymy czy pomogło... oby tak bo ja już nie mam pomysłu na te włosy... zamówiłam na allegro jeszcze olej kokosowy... dzisiaj do apteki podejde po wax i zobaczymy co dalej w kazdym razie bede pisac na bierzaco jak moje siano pozbawione pigmentu wraca do swojej świetlności... mam nadzieje ze w ciągu miesiąca poprawa bedzie spora trzymajcie kciuki

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

włoski rzeczywiście są miękkie i nie widac az tak bardzo , że są pozbawione swojej świetlności ... jedyny mankament to to , ze gure mam fajnie rudą , a dół taki blady rudy... ale gdzie wyczytałam , że włoś po takiej kuracji odzywek , tabletek , masek w pewnym sensie włos odzywa bo nabiera w siebie wody i jak bede nastepnym razem farbować powinna farba załapać ... więc zobaczymy za jakies 2 miesiace czy to prwda... bo narazie wole pochodzić z odrostami 2cm niz te włosy przemęczac znowu chemią... chociaż ostatnio juz farbowałam szamponem z loreala bez amoniaku... więć zobaczymy ale włoski mięciutkie jestem zadowolona
dariadance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 18:51   #96
Kaasiulkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 1
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Witam drogie Panie. Ja tez mam bardzo suche włosy,a w dodatku jeszcze kręcone. Więc po każdym myciu są one napuszone i nie do poskromienia. Po przeczytaniu wszystkich komentarzy i informacji na temat pielęgnacji włosów kręconych i zniszczonych, a także informacji na temat domowych maseczek musze stwierdzić wszem i wobec, iż maseczka z oliwy z oliwek jest rewelacyjana!!Oprócz tego własnie sama ja na sobie zastosowałam i przed chwilką skończyłam suszyc włoski ( chłodnym powietrzem na zmiane z ciepłym - podobno działa korzystnie). Ja swoje włoski potraktowałam maseczką z niżej wymienionych składników:
-oliwa z oliwek extra virgin
-2 żółtka
- 2 łyżki odżywki z Hegrona z naftą kosmetyczna i jedwabiem
- 1 ampułka revanolu ( chyba tak się nazywa ta marka) do włosów suchych i zniszczonych

Wszystko razem wymieszałam (oliwy nie podgrzewałam) położyłam na suche włosy zakryłam folią i ręcznikiem. Trzymałam godzinke, a następnie spłukałam szamponem 2 razy ( szybko sie zmywało i odrazu włosy były miękkie w dotyku). Używam szamponu i odżywki z Timotei perfekcyjne loki. po osuszeniu recznikiem zastosowałam odżywkę i rozczesałam włoski. osuszyłam i ułożyłam. Pierwszy raz nie zastosowałam żadnych pianek, gum, wosków, żeli etc. i włoski się pięknie pokręciłyly, ślicznie pachną są mięćiutkie w dotyku. poprostu rewelacja!!! Musze jeszcze powiedzieć, ze miałam włoski spalone przez panią fryzjerkę ( minął rok, ale dla włosów to mało) i dopiero teraz dochodzą one do eleganckiego wyglądu i zaczeły się stopniowo kręcić. Po lecie były wysuszone, ale jak widze na własnym przykąłdzie szybko się odbudują dzieki takiej pielęgnacji. szczerze polecam
Kaasiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 17:27   #97
dariadance
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 18
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

dzisiaj rozmawiałam z mama mojego faceta która prowadzi apteke... i dała mi SEBORADIN 14 dniowa intensywna kuracja przeciw wypadaniu wlosów , wzmocnienia i regeneracji. Powiedziała mi przyszła teściowa , że są to ampułki naturalne , żadnej chemii i że ponich włosy szybciej rosną (na tym sobie zapuszczała włosy) regenerują się bardzo szybko i odżywiają więc do oliwy , olejku i żółtka dodaje jeszcze to do kuracjii... zobaczymy czy sie sprawdzi...

---------- Dopisano o 18:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

ten SEBORADIN to rewelacja dosłownie ... zrobiłam sobie odzywke , wymyłam włosy , a na sam koniec nałożyłam na całe włosy ampułke seboradin... nie wiem jakie to ma działanie , ale moje koncówki były takie białe i słabe i teraz nie ma potym sladu to jest dopiero jedna ampułka a juz taki rezultat rewelacja!! włosy są mięciutkie i niby ze zdrowymi końcami nareszcie coś dało rewelacyjny rezultat
dariadance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-14, 18:14   #98
zaba-kznw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Przemyśł
Wiadomości: 6
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

hey dziewczyny ja rowniez mam problemy z wloskami niestety po chemioterapii odrosly baaardzo zniszczone do tego prostownica efekt: tragedia. Od pewnego czasu stosuje taka odzywke:
- 2 łyżki oliwy
- 2 łyżki nafty
- sok z cytryny
- kilka kropli mleka
- troche rozgniecionych w tym mleku drożdży
- 2 żółtka
poźniej myje szamponem ze skrzypu polnego efekt niesamowity!!!! wlosy sa jak nowe na poczatku troszke sianko ale dodaje juz na prawie suche serum z radicala do zniszconych i wypadajacyhc wloskow i naprawde widac [poprawe zadne odzywki drogeryjne (nawet te z salonu bardzo drogie) ani indyjdskie ziola nie przyniosly takiego rezultatu, natomiast trzeba byc cierpliwym i stosowac takie cos przynajmniej raz w tygodniu przez 3 miesiace
__________________
"Nasze pragnienia zawsze się modlą, choćby wargi milczały"
zaba-kznw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 09:04   #99
pooolka
Raczkowanie
 
Avatar pooolka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 229
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Nie ma nic lepszego! Oliwa, olejek rycynowy, jojobaöl cuda natury!!! Myslalam, ze nic juz nie pomoze na te moje tragicznie wykonczone zabiegami wloski. Tyle pieniedzy wyrzuconych od tak na rozne maseczki, kuracje, odzywki, tabletki itp, szkoda pisac... az tu nagle! Mam bardzo cienkie, rzadkie, delikatne wlosy i prosze sie tu nie bac Wizanki, ze dziewczyna o takim rodzaju wlosöw musi uwazac na takie zbawienne oleje, bo przetluszczaja itd. jezeli ktoras z Was ma naprawde suche, zniszczone wlosy to nie ma co sie zastanawiac! Probowac trzeba ja jestem dzieki nim wniebowzieta...
pooolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 21:02   #100
Kairra
Spiritus Movens
 
Avatar Kairra
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 681
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Dzisiaj zabrałam się za moje "sianowate" włosy i zastosowałam oliwę z oliwek.
Ciekawa jestem efektu


Dzień później: efekt jest super!! oliwa bije na głowę wszystkie dotychczas używane przeze mnie odżywki, a było ich sporo.
Włosy mam miękkie, ładnie błyszczą, no i najważniejsze - nie są "sianowate"! Polecam

Edytowane przez Kairra
Czas edycji: 2010-11-07 o 12:33 Powód: dopisek
Kairra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 09:15   #101
Agooha84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 25
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Wczoraj po raz pierwszy zastosowałam oliwę z oliwek. Moje włosy są super. Bardzo łatwo sie rozczesywaly po umyciu, sa nawilżone i mięciutkie. Polecam!!!! Ja na pewno co najmniej 2 razy w tyg. bede stosowała.
Na suche włosy polecam też znaną juz maseczke (olejek rycynowy + żółtko + cytryna) oraz wax.
Agooha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-05, 18:24   #102
laudik
Zakorzenienie
 
Avatar laudik
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: skad sie da ;)
Wiadomości: 3 498
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

odkopuje watek - zaczelam dzis kuracje oliwa z oliwek - mam nadzieje ze odratuje wlosy
__________________

laudik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 17:41   #103
laudik
Zakorzenienie
 
Avatar laudik
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: skad sie da ;)
Wiadomości: 3 498
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

jesli ktos bylby zaonteresowany - jestem po drugim dniu kuracji oliwa z oliwek - ktora to kuracja polega na tym ze przedwoczoraj zrobilam sobie mega kompres z olivy, po czym umylam wlosy, potem natepnego dnia po myciu , ociekajace wlosy wycisnelam rekami nasmaroiwanymi oliwa, pozniej kolejna noc spedzilam z kompresem olejkowym na wlosach, a dzis do jakiegos psikadla dodalam nieco oliwy z oliwek i spsikalam wlosy ta mikstura - i moje wlosy wizualnie nawet sa w o wiele lepszej kondycji.
wiadac ze solidnie nawilza, bo ustepuje ta sianowatosc(efekt popalenia prostownica).
paztre optymistycznie w pzryszlosc, moze nie potrace wszystkiego co udalo mi sie zapuscic, i ze powztrymujac sie pzrez najblizsze 6 miesiecy (taki plan) od wszelkich zabiegow uda mi sie zregenerowac wlosy do wakacji.
i cos zapuscic do tego
__________________

laudik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 18:38   #104
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Ja robie sobie taką maseczkę
Oliwa z oliwek lub oliwa z pestek winogron , cytryna, mleko 3.2%, żółtko, miód prawdziwy . Nakładam na włosy .
Gotuję wodę w garnku przykrywam głowę i garnek ręcznikiem i robie sobie parówkę/saunę na włosy. Siędzie tak z 15 minut .
Po takiej kuracji moje włosy są mega miekkie i bez sianka, a ja z natury mam bardzo sztywne i sianowate.
Dla mnie sama oliwa jest za słaba , uważam , ze mleko i miód ładnie nawilżają , dodatkowo mam wrażenie , ze miód pieknie nabłyszcza.

Edytowane przez Agaaa-a
Czas edycji: 2010-12-06 o 18:49
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 19:24   #105
laudik
Zakorzenienie
 
Avatar laudik
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: skad sie da ;)
Wiadomości: 3 498
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Ja robie sobie taką maseczkę
Oliwa z oliwek lub oliwa z pestek winogron , cytryna, mleko 3.2%, żółtko, miód prawdziwy . Nakładam na włosy .
Gotuję wodę w garnku przykrywam głowę i garnek ręcznikiem i robie sobie parówkę/saunę na włosy. Siędzie tak z 15 minut .
Po takiej kuracji moje włosy są mega miekkie i bez sianka, a ja z natury mam bardzo sztywne i sianowate.
Dla mnie sama oliwa jest za słaba , uważam , ze mleko i miód ładnie nawilżają , dodatkowo mam wrażenie , ze miód pieknie nabłyszcza.
ciekawa propozycja - moze w weekend wyprobuje
__________________

laudik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 19:48   #106
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Laudik daj znać
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 20:01   #107
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Ja robie sobie taką maseczkę
Oliwa z oliwek lub oliwa z pestek winogron , cytryna, mleko 3.2%, żółtko, miód prawdziwy . Nakładam na włosy .
Gotuję wodę w garnku przykrywam głowę i garnek ręcznikiem i robie sobie parówkę/saunę na włosy. Siędzie tak z 15 minut .
Po takiej kuracji moje włosy są mega miekkie i bez sianka, a ja z natury mam bardzo sztywne i sianowate.
Dla mnie sama oliwa jest za słaba , uważam , ze mleko i miód ładnie nawilżają , dodatkowo mam wrażenie , ze miód pieknie nabłyszcza.
Mnie też ta mieszanka zaciekawiła i nastepnym razem chyba ją wypróbuje. Dzisiaj jestem po zwykłej, niepodgrzewanej oliwie z oliwek i jak zawsze jestem zadowolona z efektu
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 10:40   #108
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Dołączam się do grona wielbicielek oliwy z oliwek. Moje włosy są po niej mięciutkie i błyszczące. Nakładam ją na suche włosy i noszę tak w zależności od ilości czasu, który mam. Czasami nawet do 3 godzin. Nastepnie myję szamponem Hipp, potem nakładam słynną Glorię i pozwalam im wyschnąć bez suszarki.

Póki co nie mogę się przekonać do oleju kokosowego, włosy po nim mam twarde, szorstkie ale zrobię drugie podejście i kupię. Dowiedziałam się, że nie można go trzymać zbyt długo - być może o to chodzi moim włosom. Zobaczymy
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 12:21   #109
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 1 067
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Ja też uwielbiam oliwę z oliwek nie ma sensu przepłacać za maski z ceramidami, przecież ceramidy pozyskujemy właśnie z oliwy z oliwek więc nic tylko wcierać, wcierać, wcierać! Wspomnę też o flawonoidach - bardzo cennym składniku w pielęgnacji włosów, pełnią rolę przeciwutleniaczy, działają przeciwzapalnie, spowalniają starzenie i pełnia ochronę przed promieniami UV oliwa z oliwek jest bardzo dobra dla wlosów!

Jakieś dwa miesiące temu rozmawiałam z taką Panią (kosmetyczką-fryzjerką), która była na takiej wycieczce naukowej w Indiach dotyczącej głównie pielęgnacji ciała i włosów. I tu ciekawostka: kobiety mieszkające w indiach robia taki rytuał, że dwa tygodnie dzien w dzien wcierają oliwę z oliwek, ale UWAGA - tej starej warstwy nie spłukują, ciągle dokładają nową i tak codziennie, podobno po dwóch tygodniach skóra z nadmiaru tłuszczów i tym podobnych przestaje się przetłuszczać a włosy można umyć raz w tyg i to wystarczy byłaby to dobra alternatywa dla osób, które mają problem z przetłuszczaniem się skóry głowy ale osobiście nie widzę szansy na chodzenie 3 tyg z nieumytą głową i smalcem na włosach do pracy, chyba, że ktoś zaryzykuje na urlop czy kiedy jest chory
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-06, 12:28   #110
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Dołączam się do grona wielbicielek oliwy z oliwek. Moje włosy są po niej mięciutkie i błyszczące. Nakładam ją na suche włosy i noszę tak w zależności od ilości czasu, który mam. Czasami nawet do 3 godzin. Nastepnie myję szamponem Hipp, potem nakładam słynną Glorię i pozwalam im wyschnąć bez suszarki.

Póki co nie mogę się przekonać do oleju kokosowego, włosy po nim mam twarde, szorstkie ale zrobię drugie podejście i kupię. Dowiedziałam się, że nie można go trzymać zbyt długo - być może o to chodzi moim włosom. Zobaczymy
Być może Twoim włosom po prostu kokos nie służy. Ale daj mu jeszcze jedną szansę koniecznie Zawsze możesz go potem zużyć dając na włosy odrobineczkę po myciu albo w ostateczności na ciało - super nawilża

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Pokaż wiadomość
Ja też uwielbiam oliwę z oliwek nie ma sensu przepłacać za maski z ceramidami, przecież ceramidy pozyskujemy właśnie z oliwy z oliwek więc nic tylko wcierać, wcierać, wcierać! Wspomnę też o flawonoidach - bardzo cennym składniku w pielęgnacji włosów, pełnią rolę przeciwutleniaczy, działają przeciwzapalnie, spowalniają starzenie i pełnia ochronę przed promieniami UV oliwa z oliwek jest bardzo dobra dla wlosów!

Jakieś dwa miesiące temu rozmawiałam z taką Panią (kosmetyczką-fryzjerką), która była na takiej wycieczce naukowej w Indiach dotyczącej głównie pielęgnacji ciała i włosów. I tu ciekawostka: kobiety mieszkające w indiach robia taki rytuał, że dwa tygodnie dzien w dzien wcierają oliwę z oliwek, ale UWAGA - tej starej warstwy nie spłukują, ciągle dokładają nową i tak codziennie, podobno po dwóch tygodniach skóra z nadmiaru tłuszczów i tym podobnych przestaje się przetłuszczać a włosy można umyć raz w tyg i to wystarczy byłaby to dobra alternatywa dla osób, które mają problem z przetłuszczaniem się skóry głowy ale osobiście nie widzę szansy na chodzenie 3 tyg z nieumytą głową i smalcem na włosach do pracy, chyba, że ktoś zaryzykuje na urlop czy kiedy jest chory
Skoro Hinduski to stosują, to MUSI być dobry sposób Ale ja się nie zgłoszę na ochotnika do testów - już na trzeci dzień po myciu skóra głowy mnie swędzi a włosy wypadają w nadmiarze. Ale może spróbuję wersji "skróconej" i będę chodzić przez dwa-trzy dni z olejem na głowie, włosom na pewno wyjdzie to na dobre (chociaż spektakularnych efektów jak u Hindusek może nie być).
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 18:59   #111
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Pokaż wiadomość
Ja też uwielbiam oliwę z oliwek nie ma sensu przepłacać za maski z ceramidami, przecież ceramidy pozyskujemy właśnie z oliwy z oliwek więc nic tylko wcierać, wcierać, wcierać! Wspomnę też o flawonoidach - bardzo cennym składniku w pielęgnacji włosów, pełnią rolę przeciwutleniaczy, działają przeciwzapalnie, spowalniają starzenie i pełnia ochronę przed promieniami UV oliwa z oliwek jest bardzo dobra dla wlosów!

Jakieś dwa miesiące temu rozmawiałam z taką Panią (kosmetyczką-fryzjerką), która była na takiej wycieczce naukowej w Indiach dotyczącej głównie pielęgnacji ciała i włosów. I tu ciekawostka: kobiety mieszkające w indiach robia taki rytuał, że dwa tygodnie dzien w dzien wcierają oliwę z oliwek, ale UWAGA - tej starej warstwy nie spłukują, ciągle dokładają nową i tak codziennie, podobno po dwóch tygodniach skóra z nadmiaru tłuszczów i tym podobnych przestaje się przetłuszczać a włosy można umyć raz w tyg i to wystarczy byłaby to dobra alternatywa dla osób, które mają problem z przetłuszczaniem się skóry głowy ale osobiście nie widzę szansy na chodzenie 3 tyg z nieumytą głową i smalcem na włosach do pracy, chyba, że ktoś zaryzykuje na urlop czy kiedy jest chory
Hehe zgadzam się z poprzedniczką, skoro hinduski to stosują to coś w tym musi być ja tam z mycie co drugi dzień przeszłam na mycie co 3 dzień i na początku mi było ciężko wytrzymać z tymi tłuściochami w tym 1 dniu a co dopiero jakiś tydzień albo dwa ale... jako że lubię eksperymentowac to kiedyś mogę spróbować np. z 5 dni pod warunkiem, że nie będę wychodzić nigdzie z domu i nikt mnie nie bedzie odwiedzał i mam ten sam problem co jyyli czyli czasami 3 dnia już mnie swędzi skalp, ale kiedyś kto wie... jak sie zdecyduje to wam zdam relacje heheh
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 10:53   #112
carrie_b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Moje doświadczenie z olejowaniem włosów kończy się na oleju kokosowym, ale nie zauważyłam u siebie spektakularnych efektów, może robię coś nie tak... Dzisiaj zabrałam się za Wasz przepis - oliwa podgrzana, sok z cytryny, A+E i zobaczymy jakie będą efekty. Mam zamiar stosować naprzemiennie z olejem kokosowym.
Mam nadzieję na pozytywne efekty!
carrie_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 17:53   #113
balbinka98
Raczkowanie
 
Avatar balbinka98
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ligowo, okolice Płocka (Mazowieckie)
Wiadomości: 66
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Nigdy nie miałam specjalnych problemów z kondycją moich włosów. Ostatnio je wycieniowałam, ale to tylko z tego względu, że było ich zdecydowanie za dużo. Teraz się ładnie kręcą, prostuje jedynie grzywkę. Ostatnio wysuszyły się i są takie jakieś 'bez życia'. Chciałabym im jakoś pomóc. Nałożę chyba dzisiaj na noc oliwę z oliwek, a jutro rano umyje. Zobacze czy będą jakies efekty. Lepiej żeby były bo planuje rozjaśniać włosy cytryną, a słyszałam, że po tym mogą być suche. Nie chce farbować. Poprostu marze o ciut jaśniejszym brązie ze złotymi refleksami. Obecnie są takie szaro - brązowe.
__________________
♫ 
balbinka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 18:31   #114
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Cytat:
Napisane przez balbinka98 Pokaż wiadomość
Nigdy nie miałam specjalnych problemów z kondycją moich włosów. Ostatnio je wycieniowałam, ale to tylko z tego względu, że było ich zdecydowanie za dużo. Teraz się ładnie kręcą, prostuje jedynie grzywkę. Ostatnio wysuszyły się i są takie jakieś 'bez życia'. Chciałabym im jakoś pomóc. Nałożę chyba dzisiaj na noc oliwę z oliwek, a jutro rano umyje. Zobacze czy będą jakies efekty. Lepiej żeby były bo planuje rozjaśniać włosy cytryną, a słyszałam, że po tym mogą być suche. Nie chce farbować. Poprostu marze o ciut jaśniejszym brązie ze złotymi refleksami. Obecnie są takie szaro - brązowe.
Powodzenia z oliwą. A co do rozjaśniania- nie lepiej spróbować rozjaśnianie miodem? On nie wysuszy tak włosów, jak cytryna.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 18:40   #115
playboykaa77
Zadomowienie
 
Avatar playboykaa77
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 458
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

ja polecam rumianek
playboykaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 00:05   #116
Glaamour
Raczkowanie
 
Avatar Glaamour
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 225
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Muszę zapisać sobie te wszystkie metody, bo przydałby się na moje suchelce. Wybieram się na zakupy, kupuję składniki i będę próbować. Mam nadzieję że się uda
Glaamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 06:32   #117
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Do tej pory wcierałam olejek Altera we włosy i zostawiałam na całą noc. Wczoraj spróbowałam zrobić to samo z oliwą z oliwek i dziś rano po umyciu włosy są super. Przyjemniejsze w dotyku, bardziej sypkie niż gdy używałam olejku Altera (z bardzo dobrym składem zresztą) i mocniej wygładzone.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 00:03   #118
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Powodzenia z oliwą.
No właśnie
Oliwa z oliwek ma właściwości przyciemniające...
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 11:34   #119
framebasics
Zadomowienie
 
Avatar framebasics
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poza granicą
Wiadomości: 1 836
Wyślij wiadomość przez MSN do framebasics
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Cytat:
Napisane przez dariadance Pokaż wiadomość
sano o 16:40 ----------

ten SEBORADIN to rewelacja dosłownie ... zrobiłam sobie odzywke , wymyłam włosy , a na sam koniec nałożyłam na całe włosy ampułke seboradin... nie wiem jakie to ma działanie , ale moje koncówki były takie białe i słabe i teraz nie ma potym sladu to jest dopiero jedna ampułka a juz taki rezultat rewelacja!! włosy są mięciutkie i niby ze zdrowymi końcami nareszcie coś dało rewelacyjny rezultat
Zainteresowaly nie te magiczne ampulki Mogla bys zdradzic tajemnice i powiedziec, czy one sa dostepne w kazdej aptece, jaka jest ich cena i ile sztuk w opakownaiu? Byla bym wdzieczna
__________________
Allt händer av en orsak.

Bylo:71kg
jest: 68kg...
Cel I: 65kg
Cel II: 60kg
Wzrost: 176cm

Frame bloguje --> Makijaz, uroda, paznokcie
framebasics jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 21:24   #120
katayah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 17
Dot.: OLIWA Z OLIWEK-POMOC DLA SUCHYCH WLOSOW?

Od jakiegoś czasu stosuję oliwę z oliwek na włosy 2-3 h przed myciem i działa super, wygładza, nawilża i odżywia... ale ostatnio poczytałam na wizazu, że efekt jest lepszy po podgrzaniu oliwy i powiem wam dziewczyny jedno...
nie podgrzewajcie oliwy w mikrofalówce dłużej niż 30 sekund
mi wybuchło po niecałej minucie. potem miałam dylemat, czy wcierać we włosy to, co zebrałam z mikrofalówki, czy moczyć ręce w tym, co zostało w miseczce, bo ogólnie ciepła oliwa dobrze pielęgnuje dłonie i taki miałam plan wobec niej no cóż, chyba zostanę przy zimnej, bo na patelni smazyc nie będę
katayah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-28 11:38:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.