Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-11, 02:09   #571
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mam pytanie do ekspertek kwasowych
Czy moge uzywac tego kremu latem czy lepiej poczekac do jesieni?Kupilam go niedawno i jak na razie bardzo dobrze nawilza moja twarz-nie podraznia,czuje tylko leciutkie mrowienie jak go zaaplikuje-mysle ze nie zawiera zbyt duzo AHA-bo gdy stosowalam 8% AHA-moja skora byla zaczerwieniona i musialam stosowac krem co 2 czy 3 dni.Unikam slonca-wiekszosc czasu spedzam w zamknietym pomieszczeniu(praca)-dodatkowo uzywam filtra LRP 60 lub mineralnego 40.

Wklejam sklad:

Alpha Hydrox Sheer Silk Moisturizer SPF 15 UVA/UVB Sunscreen & AHA

Active Ingredients: Octinoxate 7.5% (Sunscreen), Zinc Oxide 5.0% (Sunscreen)

Inactive Ingredients: Water, Peroxidized Corn Oil, Soybean Oil, Dicaprylyl Carbonate, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth 7, Steareth 21, Glycerin, Dimethicone, Myristyl Myristate, Petrolatum, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Penthanol (Vitamin B5), Green Tea Extract, Lactic Acid, Cetyl Alcohol, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Steareth 2, Mica, Titanium Dioxide, Triethanolamine, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, BHT

Aha chodzi mi o uzywanie go tylko na noc-dzieki za odpowiedz
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 08:17   #572
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
Mam pytanie do ekspertek kwasowych
Czy moge uzywac tego kremu latem czy lepiej poczekac do jesieni?Kupilam go niedawno i jak na razie bardzo dobrze nawilza moja twarz-nie podraznia,czuje tylko leciutkie mrowienie jak go zaaplikuje-mysle ze nie zawiera zbyt duzo AHA-bo gdy stosowalam 8% AHA-moja skora byla zaczerwieniona i musialam stosowac krem co 2 czy 3 dni.Unikam slonca-wiekszosc czasu spedzam w zamknietym pomieszczeniu(praca)-dodatkowo uzywam filtra LRP 60 lub mineralnego 40.

Wklejam sklad:

Alpha Hydrox Sheer Silk Moisturizer SPF 15 UVA/UVB Sunscreen & AHA

Active Ingredients: Octinoxate 7.5% (Sunscreen), Zinc Oxide 5.0% (Sunscreen)

Inactive Ingredients: Water, Peroxidized Corn Oil, Soybean Oil, Dicaprylyl Carbonate, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth 7, Steareth 21, Glycerin, Dimethicone, Myristyl Myristate, Petrolatum, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Penthanol (Vitamin B5), Green Tea Extract, Lactic Acid, Cetyl Alcohol, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Steareth 2, Mica, Titanium Dioxide, Triethanolamine, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, BHT

Aha chodzi mi o uzywanie go tylko na noc-dzieki za odpowiedz
CZarny Elfie, teoretycznie możesz, bo skład jest w miarę ok (oprócz polyacrylamide). Tylko nie szkoda CI obciążać dodatkowo skóry filtrami na noc?

Krem wygląda całkiem fajnie, ma witaminki, solidne nawilżacze. Tylko kwasy raczej stosuje się na noc...dziwny wynalazek, krem z kwasami na dzien Hmm...ja myslę ze ten krem w ogle bezpieczniej stosowac na noc niz na dzien bo filtry w nim zawarte tez do najstabilniejszych nie nalezą. O wiele lepiej ochroni Cię w dzień Antek
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 18:10   #573
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Paro
basiu, a ten lotion lysanelu to jest tonik? bo nie za bardzo się orientuje, a wiem że w wątku antypatnety na bycie naj, wiele osób narzekało na ten tonik, że spodował znaczne pogorszenie cery, jeśli chodzi o ten sam kosmetyk to może znalazłyśmy winowajcę
tak, lotion to inaczej tonik

zakupiłam ten kremik z AA, i bardzo mi się podoba
nawet zapach mi nie straszny, mam nadzieję że poskutkuje

pozdr
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 18:17   #574
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez L_V
CZarny Elfie, teoretycznie możesz, bo skład jest w miarę ok (oprócz polyacrylamide). Tylko nie szkoda CI obciążać dodatkowo skóry filtrami na noc?

Krem wygląda całkiem fajnie, ma witaminki, solidne nawilżacze. Tylko kwasy raczej stosuje się na noc...dziwny wynalazek, krem z kwasami na dzien Hmm...ja myslę ze ten krem w ogle bezpieczniej stosowac na noc niz na dzien bo filtry w nim zawarte tez do najstabilniejszych nie nalezą. O wiele lepiej ochroni Cię w dzień Antek
dzieki
A co to ten poliaclyramide?Bo sie nie znam

Stosuje na noc-fajnie nawilza i wysusza mi krostki i rozjasnia troche-na razie zadnego wysypu nie mam-bardzo mi sie ten krem podoba-no tak troche dziwne ze to niby krem na dzien
Na dzien stosuje LRP-chociaz na poczatku mnie po nim wysypywalo troche ale teraz cera sie jakos uspokoila
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 18:54   #575
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
dzieki
A co to ten poliaclyramide?Bo sie nie znam

- produkty kosmetyczne zawierające akrylamid lub poliakrylamid i stosowane przez wiele lat, mogą zwiększać ryzyko wystąpienia nowotworu.

"Lifelong use of cosmetic products containing polyacrylamide may represent an unacceptable high lifetime risk of cancer due to residual acrylamide in thepolyacrylamide preparations. This conclusion is based on two longtime rat studies of acrylamide and on the genotoxic properties of acrylamide. In order that the lifetime use of cosmetics containing polyacrylamide should not pose a significant cancer risk the theoretical content of residual acrylamide [calculated from the amount of polyacrylamide added to the product and the content of acrylamide in the polyacrylamide used] should be <0.1 ppm in body care leave-on products and <0.5 ppm in other cosmetic products."
http://europa.eu.int/comm/health/ph_risk/committees/sccp/doc

Dopuszczalne stężenia:
poliakrylamid - poniżej 0,1%
akrylamid - poniżej 0,1 ppm

Residual acrylamide monomer is present in polyacrylamide at approximately 0.01% (.0001) = 100 ppm. So polyacrylamide would have to be used at under 0.1% for the acrylamide to stay under 0.1 ppm
http://ehp.niehs.nih.gov/roc/tenth/profiles/s003acry.pdf

Słowem, unikamy o ile możemy. To były badania na szczurach, ale ja wole nie ryzykowac, Jesli nasz krem ma polyacrylamide w skladzie, zwłaszcza gdzies na początku, to lepiej nie uzywac go non-stop, tylko robic sobie przerwy, aby nie dopuscic do kumulacji składnika.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 19:20   #576
Paro
Raczkowanie
 
Avatar Paro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 75
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez basiao84
tak, lotion to inaczej tonik

zakupiłam ten kremik z AA, i bardzo mi się podoba
nawet zapach mi nie straszny, mam nadzieję że poskutkuje

pozdr
Ja też mam taką nadzieję
a poza tym polecam jeszcze maseczke aspirynową, a także z zielonej glinki-cudnie oczyszczają i wygładzają
pozdr
Paro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 20:05   #577
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez L_V
- produkty kosmetyczne zawierające akrylamid lub poliakrylamid i stosowane przez wiele lat, mogą zwiększać ryzyko wystąpienia nowotworu.

"Lifelong use of cosmetic products containing polyacrylamide may represent an unacceptable high lifetime risk of cancer due to residual acrylamide in thepolyacrylamide preparations. This conclusion is based on two longtime rat studies of acrylamide and on the genotoxic properties of acrylamide. In order that the lifetime use of cosmetics containing polyacrylamide should not pose a significant cancer risk the theoretical content of residual acrylamide [calculated from the amount of polyacrylamide added to the product and the content of acrylamide in the polyacrylamide used] should be <0.1 ppm in body care leave-on products and <0.5 ppm in other cosmetic products."
http://europa.eu.int/comm/health/ph_risk/committees/sccp/doc

Dopuszczalne stężenia:
poliakrylamid - poniżej 0,1%
akrylamid - poniżej 0,1 ppm

Residual acrylamide monomer is present in polyacrylamide at approximately 0.01% (.0001) = 100 ppm. So polyacrylamide would have to be used at under 0.1% for the acrylamide to stay under 0.1 ppm
http://ehp.niehs.nih.gov/roc/tenth/profiles/s003acry.pdf

Słowem, unikamy o ile możemy. To były badania na szczurach, ale ja wole nie ryzykowac, Jesli nasz krem ma polyacrylamide w skladzie, zwłaszcza gdzies na początku, to lepiej nie uzywac go non-stop, tylko robic sobie przerwy, aby nie dopuscic do kumulacji składnika.
Dzieki za info-ja i tak czesto zmieniam kremy takze po wykonczeniu pewnie zmienie na inny-ale bede juz uwazac czy nie ma tego skladnika
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-12, 08:52   #578
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A ja mam takie pytanie.
Stosuje taką kurację na skóre piersi,trwa już tydzień ( poleconą w innym wątku)
Rano Atrederm
popołodnie Juvit
wieczór Saliderm
I wszystko niby jest ok ale ten saliderm złuszcza mi skóre tylko w jednym miejscu-mimo ze smaruje cała skórę i do tego zrobiły mi się bordowo-sine plamy-czy to jest normalne i co najważniejsze czy to zejdzie kiedyś.
Jak długo taka kuracje trzeba stosować zeby efekty były widoczne??

Jeszcze jedno pytanie czy acne-derm moge stososwać w lecie na plamę na skórre reki bez zadnych filtrów?
__________________
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 09:05   #579
Megaan
Zakorzenienie
 
Avatar Megaan
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 5 399
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Sandija
Megaan - absolutnie możesz. W tym przypadku tak

Sprostowanie tego, co napisała Shadi -> można używać i latem, skoro się zorackowało już tak długi czas jak Megaan, czyli od 8 miesiecy. Buzia już jest w pewien sposób przyzwyczajona. Oczywiście, unikanie słońca i ochrona jest obowiązkowa, to wiadomo.
Dziękuje Sandijo
W takim razie bede się Zorackowac. Unikam słońca jak moge, filrty stosuje (Avenka 50), wiec wszystko powinno być wporządku.
__________________
Aktualny status moich zamówień KLIK


16.06.2012 moje 53 cm szczęścia

Megaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 09:57   #580
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez izzolda
A ja mam takie pytanie.
Stosuje taką kurację na skóre piersi,trwa już tydzień ( poleconą w innym wątku)
Rano Atrederm
popołodnie Juvit
wieczór Saliderm
I wszystko niby jest ok ale ten saliderm złuszcza mi skóre tylko w jednym miejscu-mimo ze smaruje cała skórę i do tego zrobiły mi się bordowo-sine plamy-czy to jest normalne i co najważniejsze czy to zejdzie kiedyś.
Jak długo taka kuracje trzeba stosować zeby efekty były widoczne??

Jeszcze jedno pytanie czy acne-derm moge stososwać w lecie na plamę na skórre reki bez zadnych filtrów?
Izzoldo, ja bym na lato nie trobiła kuracji intensywnie złuszczających, ewentualnie raz na 3-4 dni. Jak widzisz, skóra już się łuszczy i póki co są plamy - ja mam nadzieję, że ty to wszystko solidnie smarujesz filtrem na dzień. A jak wiemy, że i tak żaden filtr nie chroni nas w 100% - trzeba uważać. WItaminke C możesz zostawić, bedzie natłuszczać i rozjaśniać skórę. Ja na lato zostawiłam sobie effaclar k i active c. no i filtr. to wszystko.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 10:43   #581
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Na piersi nie stosuje filtrów to tam sobie złuszczam skórę-tam też trzeba?
Ja już jestem zielona każdy co innego mówi a ja już nie wiem co robić
__________________
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-12, 10:47   #582
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez izzolda
Na piersi nie stosuje filtrów to tam sobie złuszczam skórę-tam też trzeba?
Ja już jestem zielona każdy co innego mówi a ja już nie wiem co robić
Izzoldo, tak!! Nak najbardziej!! Nie wierzę że któraś z dziewczyn z Biochemii powiedziałą CI że przy złuszczaniu kwasami nie musisz stosować filtrów!! Wszędzie, tam gdzie nanosisz kwasy, retinoidy, preparaty złuszczające, wybielające czy p/trądzikowe musisz stosować filtry!!! Obowiązkowo - stąd te plamy na delocie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 11:13   #583
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Czas na moje "summation"

Isotrex
Mój pierwszy złuszczacz. Nie, raczej wypalacz. Smarowałam się nim dwa dni pod rząd w tygodniu, po czym cała skóra twarzy złaziła, rolując się obrzydliwie. Bardzo silny. Twarz piekła mnie nawet po nanobase i physiogelu.
Acne-derm
Nic. Kompletnie nic. Żadnych efektów, poza wysuszeniem
Effaclar K
Miałam do niego dwa podejścia. Za pierwszym razem bardzo szybko widziałam efekty (zwężone pory, wygładzenie), jednak po tej szybkiej poprawie, nastąpiło równie szybkie pogorszenie- zaczęły wyskakiwać ogromne, bolesne gule nie do usunięcia. Odstawiłam. Teraz używam na zmiane z Diacnealem i jestem zakochana tylko nie wiem którego to sprawka
Diacneal
Bałam sie go okrutnie. Niepotrzebnie Fakt, za pierwszym razem popiekł i dostałam dzikich wypieków, ale potem było (i jest!) tylko lepiej. Początkowo wysuszał- teraz nie potrzebuję kremu nawilżającego (co jest dziwne)
Tonik Lysanel
Nie lubię. Lepi się toto, dostaję jakichś dziwnych plam.
De Noyle's Gel Aha 9%
Cudny! Mimo tych 9% jest bardzo delikatny, nic a nic nie podrażnia, nie szczypie. Jednak nie używam go na twarz, a na dekolt i plecy. Krostki znikły, przebarwienia powoli też
Maseczka aspirynowa
Kocham, ubóstwiam, uwielbiam i jestem uzależniona Wygładza, rozjaśnia, nawilża (jogurt), zwęża pory.. ohh i ach!

Latem pozostane przy Effaclarze, z bólem serca żegnam się z Diacnealem..
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 11:35   #584
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez L_V
Izzoldo, tak!! Nak najbardziej!! Nie wierzę że któraś z dziewczyn z Biochemii powiedziałą CI że przy złuszczaniu kwasami nie musisz stosować filtrów!! Wszędzie, tam gdzie nanosisz kwasy, retinoidy, preparaty złuszczające, wybielające czy p/trądzikowe musisz stosować filtry!!! Obowiązkowo - stąd te plamy na delocie.
Popieram!!! Jeśli stosujesz jakiekolwiek preparaty złuszczające filtry są obowiazkowe. I to nic Kochana, że Ty nosisz bluzeczkę, ponieważ teraz z racji wyzszej temperatury koszulki sa coraz cieńsze i orzenika przez nie więcej promienie UV, zwłaszcza UVA Tak więc Izzoldo Kochana stosuj filtry, stosuj Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 14:21   #585
Debora86
Raczkowanie
 
Avatar Debora86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 65
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Wiecie może jak długo po otwarciu tubki Differin zachowuje swoje właściowości??W ile tygodni/miesięcy trzeba go zużyć??Bo moja leży w szufladzie od listopada i nie wiem czy sie jeszcze do czegoś nadaje.pozdrawiam
Debora86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 16:37   #586
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

L_V Alchemiczko jakie filtry-nie znam sie prosze o jakieś podpowiedzi - ceny
Ta plama zrobiłam mi juę za pierwszym razem kiedy stosowałam to na noc, do tego jest w miejscu gdzie jakos nie powinny promienie dochodzić
W tym miejscu zawsze jest usztywniany stanik + koszulka-wcale nie cienka bo ja zmarźluch.Bo ta plama nie jest na dekoldzietylko na piersi niedaleko dekoldu
Powiedzcie mi jak już zaczełam smarować sie tam tym Atredermem to jak długo powinnam to robić??
Jakieś przerwy,bo ja tak chciałam na miesiac i zrobic pzrerwę i zaczać znowu na jesieni.
Po jakim czasie powinnam widzeić jakieś rezultaty??
__________________
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 16:52   #587
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Zbieram się, żeby skołować receptę na Atrederm - bo niestety moje posterydowe rozstępy na tylnej, dolnej części ciała (bo niestety nie tylko na siedzeniu, ale i nad ni tudzież pod nim) są fatalne, dobrze, że są białe przynajmniej i ja biała (choć na krzyżu mam nieco ciemniejszą skórę i niestety jest tygrysek), to z dalszej odległości nie widać, ale skóra paskudna jest przez nie w dotyku, a ja chciałabym mieć gładką pupcię, a nie pasiastą. Czy ktoś wie, gdzie Atrederm można dostać w Posen??? Znaczy sie w Poznaniu (nie wiem czy sie zajmę retinoidowaniem teraz bo siedzenie na łuszczących i czerwony 4 literach przy 30 stopniowym upale może byc poważną trauma...
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 17:35   #588
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez izzolda
L_V Alchemiczko jakie filtry-nie znam sie prosze o jakieś podpowiedzi - ceny
Ta plama zrobiłam mi juę za pierwszym razem kiedy stosowałam to na noc, do tego jest w miejscu gdzie jakos nie powinny promienie dochodzić
W tym miejscu zawsze jest usztywniany stanik + koszulka-wcale nie cienka bo ja zmarźluch.Bo ta plama nie jest na dekoldzietylko na piersi niedaleko dekoldu
Powiedzcie mi jak już zaczełam smarować sie tam tym Atredermem to jak długo powinnam to robić??
Jakieś przerwy,bo ja tak chciałam na miesiac i zrobic pzrerwę i zaczać znowu na jesieni.
Po jakim czasie powinnam widzeić jakieś rezultaty??
Filtry powinny być fotostabilne oraz mieć wysokie PPD.

Polecam filrmy:
- La Roche-Posay,
- Avene,
- Bioderma,
- Vichy,
- SVR.

Mogą też ewentualnie być L'Oreala z serii Solar Expertise. Nie mają one raczej tak wysokich faktorów PPD jak powyższa piątka, ale też są dobre, poniewaz zawierają Mexoryle: XS i XL.

Zapraszam do przejrzenia filtrów powyższych firm na KWC: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/kategoria.php?kat=155

Pozdrawiam serdecznie
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 18:36   #589
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ceny filtrów powalaja mnie
czy to nie mogą być troszkę mniejsze filtry-tak 3o do 40
Alraune ja Atrederm dostałam bez problemu bez recepty
__________________
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-12, 18:53   #590
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez izzolda
Ceny filtrów powalaja mnie
Ja na początku też tak myślałam .

Ale potem sobie podsumowałam, że na przeciętny krem do twarzy (zwykle pojemność 50 ml) wydaję przecież około 20 zł, do tego dochodziło masa innych nieskutecznych kosmetyków, a np. emulsję Avene 100 ml można na Allegro kupić za 40 zł i od razu mam filtr i krem nawilżający w jednym.

I do tego wiem, że jego używanie ma jakiś sens i jest dobrym kosmetykiem.
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 19:13   #591
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

No i proszę - pierwsze skutki maseczki aspirynowej już widać - mam dwóch intruzów na kościach żuchwy, jeden z lewej, drugi z prawej, bolą jak jasna cholera... Tam jeszcze mogą sobie być, mam nadzieję, że jeśli mnie wysypie na twarzy, to nie takimi bolącymi...
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 19:43   #592
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez izzolda
Ceny filtrów powalaja mnie
czy to nie mogą być troszkę mniejsze filtry-tak 3o do 40
Alraune ja Atrederm dostałam bez problemu bez recepty
No cóż, nie da się ukryć, że filtry do tanich nie należą. Jednak jak już napisała Myszi opłaca się stosowanie ich. Ja np. od kiedy stosuję filtry nie używam już żadnych osobnych kremów pod oczy ani "gotowych" maseczek.

Pytasz czy mogą być niższe SPF w granicach 30 lub 40. Hmmm, tak naprawdę, to nam nie rozchodzi się o SPF, ponieważ faktor ten określa tylko stopień ochrony przed promieniowaniem UVB.

Nam chodzi przede wszystkim o ochronę przed o wiele groźniejszymi UVA (powodują m. in. nowotwory skóry [z czerniakiem włącznie], przedwczesne fotostarzenie się skóry, przebarwienia, utratę kolagenu itp.). Faktory informujące o stopniu ochrony przed UVA są dwa: IPD i PPD, jednak bardziej rzetelny jest PPD.

Zazwyczaj im wyższe jest SPF preparatu z filtrami tym wyższe jest też PPD. Są oczywiście nieliczne wyjątki jak zawsze (które potwierdzają słusznoisć tej reguły). Rzadko natomiast zdarzają się preparaty z filtrem, które przy średnim/niskim SPF mają w miarę wysokie PPD. Jako nieliczny jest spray Biodermy Photoderm AKN spray SPF 30 http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=11379 PPD tego sprayu wynosi bodajrze 15 (jeśli nie mniej, nie pamiętam zbyt dobrze). To PPD 15 to już coś, ale nie jest ono jednak powalające, na lato gdy cząściej przebywamy na zewnątrz i promienie słoneczne docierają do nas bezpośrednio to jednak trochę za mało.

Inny preparat to La Roche-Posay Anthelios W Gel SPF 40: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=4179 Ma on co prawda PPD 19 (całkiem, całkiem, choć ciągle jeszcze za mało na lato), jednak jego IPD jest zaskakująco niskie... IPD wynosi zaledwie 34. Ciężko mi napisać oi\ nim cokolwiek więcej, ponieważ nigdy go nie testowałam, a poza tym faktory PPD oraz IPD powinny się wzajemnie uzupełniać, a tutaj przy całkiem przyzwoitym PPD, mamy niziutkie PPD Nie wiem co o tym myśleć.

Poza tym zachęcam (tak samo jak Myszi ) do zakupu filtów na Allegro. Nawet jeśli doliczysz koszty koszty przesyłki to i tak opłacają się bardziej niż w aptece stacjonarnej. Tylko uwaga na oszustków!!! Ja staram sie zawsze kupować od: Super Sprzedawców lub Osób, które mają 100% POZYTYWÓW.

Pozdrawiam serdecznie
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 20:04   #593
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Myszi
Ja na początku też tak myślałam .

Ale potem sobie podsumowałam, że na przeciętny krem do twarzy (zwykle pojemność 50 ml) wydaję przecież około 20 zł, do tego dochodziło masa innych nieskutecznych kosmetyków
Ja aż tak duzo nie wydaje stosuje kosmetykę naturalną na pół roku starcza mi 150 ml olejku ze słodkich migdałów (15zł) +olejek eteryczny z drzewa herbacianego (8zł) + tonik z octu jabłkowego własnej roboty...
Więc dla mnie te filtry to kupa kasy
Powiedzcie mi jeszcze prosze czy na samym początku stosowania zauwazyłyscie ze wasza skóra nagle straciła jędrnośc?
Bo u mnie tak jest i jestem przerażona
__________________
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 20:27   #594
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Sa jeszcze filtry Iwostinu z serii Solecrin, także stabilne i tańsze.

Cytat:
Inny preparat to La Roche-Posay Anthelios W Gel SPF 40: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=4179 Ma on co prawda PPD 19 (całkiem, całkiem, choć ciągle jeszcze za mało na lato), jednak jego IPD jest zaskakująco niskie... IPD wynosi zaledwie 34. Ciężko mi napisać oi\ nim cokolwiek więcej, ponieważ nigdy go nie testowałam, a poza tym faktory PPD oraz IPD powinny się wzajemnie uzupełniać, a tutaj przy całkiem przyzwoitym PPD, mamy niziutkie PPD Nie wiem co o tym myśleć.
To największe świństwo z jakim miałam do czynienia.
Nie wiem skąd pochodzi spis składników w KWC, ale nie ma w nim np. alkoholu, a mój żel na pewno go zawierał Nie przypominam sobie też by zawierał isopropyl palmitate, a unikam kosmetyków z jego zawartością.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 20:40   #595
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Co prawda zadalam to pytanie na plotkowym, ale ono najbardziej nadaje sie tutaj. Wczoraj ogladalam swoja buzke w lustrze i stwierdzilam, ze Effaclar K dziala i jest to fakt niezaprzeczalny, ale baaardzo wolno. Co prawda nie zuzylam jeszcze jednej tubki, ale chcialabym uskutecznic swoja kwasowa kuracje. Czy moglabym wprowadzic co drugi dzien Acne Derm? Czy jest sens to robic w wakacje, czy lepiej poczekac na jesien? Myslalam o kuracji jeden dzien Effaclar, drugi AD... Co o tym sadzicie?
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 21:14   #596
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez izzolda
Ja aż tak duzo nie wydaje stosuje kosmetykę naturalną na pół roku starcza mi 150 ml olejku ze słodkich migdałów (15zł) +olejek eteryczny z drzewa herbacianego (8zł) + tonik z octu jabłkowego własnej roboty...
Więc dla mnie te filtry to kupa kasy
Powiedzcie mi jeszcze prosze czy na samym początku stosowania zauwazyłyscie ze wasza skóra nagle straciła jędrnośc?
Bo u mnie tak jest i jestem przerażona
Izzoldo, filtry polskiej firmy Iwostin, seria Solecrin - są one tańsze. Także drogeryjny l'oreal i garnier sa fotostabilne.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 21:58   #597
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Co prawda zadalam to pytanie na plotkowym, ale ono najbardziej nadaje sie tutaj. Wczoraj ogladalam swoja buzke w lustrze i stwierdzilam, ze Effaclar K dziala i jest to fakt niezaprzeczalny, ale baaardzo wolno. Co prawda nie zuzylam jeszcze jednej tubki, ale chcialabym uskutecznic swoja kwasowa kuracje. Czy moglabym wprowadzic co drugi dzien Acne Derm? Czy jest sens to robic w wakacje, czy lepiej poczekac na jesien? Myslalam o kuracji jeden dzien Effaclar, drugi AD... Co o tym sadzicie?
Mam dokładnie taki sam pomysł .

Zatem czekam razem z Ivvonką na opinie.
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 22:02   #598
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja w ogóle też się zastanawiam nad tym, żeby częściej stosować Effaclar - co drugi dzień, i prócz tego dwa razy w tygodniu (ale nie w dniu z Effaclarem) - maseczkę aspirynową. Zatem czekam na opinie razem z Ivvonką i Myszi
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 22:10   #599
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Wink Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

To ja tez sie podlaczam. Za wasza rada odstawilam juz Diacneal i teraz zostal mi tylko Skinoren na noc i Redermic na dzien. Tez zastanawiam sie nad Effaclarem......
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 22:25   #600
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez izzolda
Ceny filtrów powalaja mnie
czy to nie mogą być troszkę mniejsze filtry-tak 3o do 40
Alraune ja Atrederm dostałam bez problemu bez recepty
Kurczę - to mnie kusisz, bo może osbie sprawie na wyjazd flaszkę ( w końcu nie będę maila w USA nikogo, komu będę moje siedzenie pokazywać ), tylko gdzie dostać w Posen???
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:53.