Jak wykonać takie zaproszenia? zdjęcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Papierowy zawrót głowy

Notka

Papierowy zawrót głowy Forum dla ludzi, którzy lubią tworzyć z papieru. Tutaj dowiesz się jak zrobić ciekawą kartkę lub scrap. Zaprezentujesz swoje dzieło. Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-05, 15:47   #1
aha19
Raczkowanie
 
Avatar aha19
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 294
GG do aha19

Jak wykonać takie zaproszenia? zdjęcie


Witam serdecznie,

zwracam się do Was z wielką prośbą. Bardzo spodobały mi się takie zaproszenia. Jednak są dosyć drogie bo 5zł/szt. Na swój ślub potrzebuje około 100 zaproszeń.
Mam kilka pytań:
Czy dostanę gdzieś identyczne materiały do wykonania? Jeśli tak to gdzie? Z tego co widzę na zdjęciach jedno zaproszenie=jedna kartka A4. Najbardziej interesuje mnie skąd są te fioletowe wytłaczane elementy?
Czy wiecie jaka czcionka została wykorzystana do tych zaproszeń?
Czy Waszym zdaniem wyjdzie taniej- niż 5zł - zrobienie 1 sztuki?
Jak zakończyć końcówki tych kokardek z tasiemek żeby się nie strzępiły?

Bardzo proszę o pomoc jak się do tego zabrać. Bardzo lubię robić takie rzeczy i mam ogromne chęci, mam także dużo wolnego czasu, jednak nie wiem czy zrobienie takich zaproszeń samemu jest wykonalne.
aha19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 18:05   #2
sasilla
Raczkowanie
 
Avatar sasilla
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 492
GG do sasilla Send a message via Skype™ to sasilla
Dot.: Jak wykonać takie zaproszenia? zdjęcie

A nie uwazasz, ze to troche "nieladnie" chciec przywlaszczyc sobie czyjs pomysl/wzor?

Jezeli lubisz bawic sie w takie rzeczy to sama wymysl i zrob.

Poza tym to jak dla mnie to 5zl to bardzo dobra cena za takie zaproszenia. Ja za proste (jednokolorowy, wytloczony karton) na moj slub placilam niewiele mniej.
__________________
KUCHNIA-PEŁNA-CUDÓW

"Za nieśmiertelnością tęsknią miliony, które nie wiedzą co zrobić ze sobą w deszczowe niedzielne popołudnie." Susan Ertz

Moje preferencje wymiankowe

sasilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 18:19   #3
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Jak wykonać takie zaproszenia? zdjęcie

Zgadzam się w zupełności z sasilą.
A do tego napiszę Ci, że wyszłoby taniej owszem, bo przeważnie wychodzi mniej jeśli zrobisz sama takie zaproszenia ALE weź pod uwagę, że osoby sprzedające swoje zaproszenia materiały kupują w ilościach hurtowych - Ty na swoje 100 zaproszeń na pewno zapłacisz jak w detalu. Więc mniej więcej się wyrówna.
Jeżeli lubisz robić takie rzeczy to z pewnością jesteś w stanie wymyślić sobie jakieś ładne zaproszenia, które niekoniecznie będą kopią prac innych osób.

To fioletowe coś to tapeta a na to zaproszenie nie idzie jedna kartka a dwie z tego co widzę.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 19:22   #4
bila
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 571
Dot.: Jak wykonać takie zaproszenia? zdjęcie

Myślę, że te zaproszenia nie wyjdą Ci taniej jeśli je zrobisz sama. Są one z całej białej kartki A4 i prawie jeszcze jednej ekri, dodatki: wstążki 2 szpulki, ten papier z fioletem dosyć drogi i dżety. Jeśli masz czas to życzę powodzenia. Szukaj tego papieru w jakimś sklepie internetowym, tam gdzie są rzeczy do skrapbookingu.
bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 19:33   #5
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Jak wykonać takie zaproszenia? zdjęcie

Cytat:
Napisane przez bila Pokaż wiadomość
Myślę, że te zaproszenia nie wyjdą Ci taniej jeśli je zrobisz sama. Są one z całej białej kartki A4 i prawie jeszcze jednej ekri, dodatki: wstążki 2 szpulki, ten papier z fioletem dosyć drogi i dżety. Jeśli masz czas to życzę powodzenia. Szukaj tego papieru w jakimś sklepie internetowym, tam gdzie są rzeczy do skrapbookingu.
Bila to nie papier tylko tapeta. Można ją kupić w rolkach. Wiem bo sama mam taką.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 21:02   #6
aha19
Raczkowanie
 
Avatar aha19
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 294
GG do aha19
Dot.: Jak wykonać takie zaproszenia? zdjęcie

Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Rzeczywiście macie rację, trochę nieładnie z mojej strony, że zamieściłam tutaj zdjęcia i chciałam skopiować ten wzór. Poprostu bardzo mi się spodobały i niemal dokladnie tak wyobrażałam sobie moje zaproszenia. Najmocniej przepraszam jeśli uraziłam pomysłodawcę tych zaproszeń.
Po głębszym zastanowieniu to w sumie zmieniłabym parę rzeczy, ale pomysły w postaci zaproszenia składanego na 3, element tapety (niekoniecznie dokładnie takiej jak na zdjęciu i w tych samych miejscach) oraz kolorystyka w fiolecie (mam salę dekorowaną na fiolet, a chciałabym również winietki na stoły zrobić z tych samych materiałów co zaproszenia) są to elementy, które bardzo mi się podobają.

Podpowiedźcie mi proszę jakiej gramatury powinien być papier do zaproszenia składanego w ten sposób? I jaka jest dobra cena za taki papier (lepiej pojedynczo kupować kartki czy w jakiś zestawach?). Wiem jakie są mniej więcej ceny na allegro, ale nie chciałabym przepłacić.
Czy takie stylowe czcionki są normalnie zgrywane do worda czy jest jakis specjalny program?

azakowana ile płacisz za rolkę takiej tapety? Myślę, że 1 rolka starczy. A jak Ty myślisz?

Jeszcze raz serdecznie dziękuje za pomoc
aha19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 21:24   #7
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Jak wykonać takie zaproszenia? zdjęcie

Ja używam papieru w gramaturze 230 g/m2 ale ceny są bardzo zróżnicowane - zresztą widziałaś na allegro. A jeśli chodzi o tapety to też zależy jaka Ja na razie z tą tapeta robiłam tylko projekty z darmowych próbek i nie wiem ile ona kosztuje. Biorąc próbkę nawet nie patrzyłam na cenę. Z jednej rolki wyjdzie ci około 66 arkuszy A4
__________________
nie ma mnie

Edytowane przez azakowana
Czas edycji: 2009-10-05 o 21:27
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Papierowy zawrót głowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:35.