Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-15, 14:35   #1351
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

U:

kawa z mlekiem

1) śledź marynowany i jajko na miękko na sałatce ziemniaczanej (pieczone ziemniaki, koperek, ogórki konserwowe, jogurt grecki z odrobiną domowego majonezu i musztardy), garść orzechów włoskich + świeżo wyciskany sok z pietruszki i jabłka

2) sernik różano - wiśniowy (z domowego twarogu, wiejskich jaj, domowej konfitury z róży zamiast cukru, mrożonych wiśni, dodatkowo na całą blachę poszedł 1 budyń wiśniowy) + kawa z mlekiem

banan
45 min trening
3) spaghetti pełnoziarniste, kurczak podsmażony na rzepakowym, do tego pomidory z puszki, trochę przecieru i bazylii i jak ten treningowy? oleju niepełna łyżka, więc zmieściłam się w 10g tłuszczu, a banan poszedł przed

4) na wynos: paluch żytni nadziany grubo pastą z brokułów, twarogu, fety i pestek słonecznika sporo + buteleczka soku z buraków

5) karmazyn wędzony, mix sałat z awokado, papryką, pomidorem, cebulą, kostkami serka śródziemnomorskiego Patros, czarnymi oliwkami i pestkami dyni, do sałatki dorzucę trochę makaronu z obiadu bo zostało
__________________


Edytowane przez fusiacola
Czas edycji: 2014-05-15 o 14:46
fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 14:57   #1352
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
U:

kawa z mlekiem

1) śledź marynowany i jajko na miękko na sałatce ziemniaczanej (pieczone ziemniaki, koperek, ogórki konserwowe, jogurt grecki z odrobiną domowego majonezu i musztardy), garść orzechów włoskich + świeżo wyciskany sok z pietruszki i jabłka

2) sernik różano - wiśniowy (z domowego twarogu, wiejskich jaj, domowej konfitury z róży zamiast cukru, mrożonych wiśni, dodatkowo na całą blachę poszedł 1 budyń wiśniowy) + kawa z mlekiem

banan
45 min trening
3) spaghetti pełnoziarniste, kurczak podsmażony na rzepakowym, do tego pomidory z puszki, trochę przecieru i bazylii i jak ten treningowy? oleju niepełna łyżka, więc zmieściłam się w 10g tłuszczu, a banan poszedł przed

4) na wynos: paluch żytni nadziany grubo pastą z brokułów, twarogu, fety i pestek słonecznika sporo + buteleczka soku z buraków

5) karmazyn wędzony, mix sałat z awokado, papryką, pomidorem, cebulą, kostkami serka śródziemnomorskiego Patros, czarnymi oliwkami i pestkami dyni, do sałatki dorzucę trochę makaronu z obiadu bo zostało
O mamo
Wydaje mi się, że potreningowy ok, o ile mięsa i makaronu słuszna porcja

Redukcja

1) owsianka na mleku z łyżeczką miodu, połową banana i serkiem homo naturalnym.
2) trzy wafle ryżowe z masłem, filetem z indyka specjał i pomidorem.
wpadł banan
3) kasza jaglana, morszczuk pieczony ze szpinakiem, brokuły i zielona fasolka.
4) ponoć mama piecze na kolację pasztet jajeczny więc będzie pewnie tenże pasztet, plus jakaś zieleninka i kubek zupy krem z pomidorów.

Wiem, że te wafle to tak nie teges, ale zawsze mam w domu awaryjną paczkę, w razie gdyby nie chciało mi się piec chleba. No i dziś mi się nie chciało
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 15:17   #1353
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość
Redukcja

1) owsianka na mleku z łyżeczką miodu, połową banana i serkiem homo naturalnym.
2) trzy wafle ryżowe z masłem, filetem z indyka specjał i pomidorem.
wpadł banan
3) kasza jaglana, morszczuk pieczony ze szpinakiem, brokuły i zielona fasolka.
4) ponoć mama piecze na kolację pasztet jajeczny więc będzie pewnie tenże pasztet, plus jakaś zieleninka i kubek zupy krem z pomidorów.

Wiem, że te wafle to tak nie teges, ale zawsze mam w domu awaryjną paczkę, w razie gdyby nie chciało mi się piec chleba. No i dziś mi się nie chciało
jakiś T w śniadaniu i obiadku był?
jak okazyjnie to masz wybaczone te wafle ja akurat wczoraj chlebek nastawiłam i miałam świeżutki, cieplutki na II śniadanie
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 15:26   #1354
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
jakiś T w śniadaniu i obiadku był?
jak okazyjnie to masz wybaczone te wafle ja akurat wczoraj chlebek nastawiłam i miałam świeżutki, cieplutki na II śniadanie
W obiedzie ryba i szpinak były z masłem a w śniadaniu o tłuszczach zapomniałam, dopiero teraz zauważyłam.
No wafle wyjątkowo, wczoraj w nocy już mi się nie chciało piec chleba a dziś nie miałam czasu, więc wpadły wafle, bo jak sobie nie upiekę chleba to z wiadomych względów w sklepie też nie kupię
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 17:34   #1355
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość
O mamo
Wydaje mi się, że potreningowy ok, o ile mięsa i makaronu słuszna porcja
a no to dobrze dzięki!
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 18:50   #1356
201606210914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

R

1- owsiany krem: 5ł płatków, szklanka mleka, łyżka proszku budyniowego, migdały, małe jabłko, 3kostki gorzkiej wedel (płatki po ugotowaniu były miksowane z orzechami, później przelałam całość znów do rondelka i dałam proszek budyniowy wymieszany z odrobiną mleka, zagotowałam) - całość pycha

2- tost z bułki wieloziarnistej, plaster szynki, 2 jaja, 1/2 pomidora, olej do smażenia

3- talerz zupy pomidorowej z makaronem i warzywami mrożonkami

4- kromka żytnia z szynką i ketchupem, spory talerzyk sałatki greckiej z filetem z piersi (sałata, ogórek, pomidory,oliwki, ser feta, filet z piersi i plaster schabu)


---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
U:


3) spaghetti pełnoziarniste, kurczak podsmażony na rzepakowym, do tego pomidory z puszki, trochę przecieru i bazylii i jak ten treningowy? oleju niepełna łyżka, więc zmieściłam się w 10g tłuszczu, a banan poszedł przed
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0008.jpg (38,1 KB, 39 załadowań)

Edytowane przez 201606210914
Czas edycji: 2014-05-15 o 18:52
201606210914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 18:59   #1357
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez superkas Pokaż wiadomość
wie się od kogo odgapić

superkas w Twoim śniadaniu brakuje mi białka dziś, ale też często mam ten problem z owsianką, a nie zawsze ma się ochotę na twaróg w niej czy jajka
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-15, 19:24   #1358
luminosa
Raczkowanie
 
Avatar luminosa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 92
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

R z ostatnich dni:

I- owsianka na mleku z bananem i słonecznikiem
II- 50g makaronu ze szpinakiem, mozzarella (1/3 kulki), rzodkiewka, pomidor
III- kajzerka wieloziarnista z sałatą, 2 paski camemberta, rzodkiewka
jabłko
IV- ziemniaki, pół piersi z kurczaka, szpinak


I- owsianka na mleku ze słonecznikiem
II- pół woreczka brązowego ryżu, 30g łososia wędzonego, paluszki surimi, rzodkiweka
III- kajzerka wieloziarnista z sałatą, 2 paski camemberta, rzodkiewka
3 ciastka kruche, jabłko, marchewka
IV- jajecznica z 2 jajek z kurczakiem + tost z serem
luminosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 08:32   #1359
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

U:

1. bułka razowa z ziarnami:
- z olejem lnianym, serem żółtym, wędliną drobiową i awokado;
- pół z olejem pistacjowym, ricottą, awokado,płatkami migdałów
pucharek malin i borówek amerykańskich;
kawa anatol ze stewią i mlekiem
2. 1 twarożek domowy z łychą masła orzechowego i kiwi; kawa anatol ze stewia i mlekiem
3. zupa ogórkowa zabielana z parówką; pół bułki razowej z ziarnami z masłem; kaszka manna z jagodami
4. sok jednodniowy marchewkowy
5. pół bułki razowej z masłem i rzodkiewką; porcja 150g lososia wędzonego na gorąco ( z folii z piekarnika ), zupa krem z białych warzyw- przewaga kalafiora z płatkami migdałów


U:
1. bułka grahamka duża:
- pół z olejem pistacjowym, mozzarellą, awokado i pestkami słonecznika
- pół z olejem lnianym, serem żółtym, wędlina drobiową i awokado
1 banan;
kawa anatol ze stewią i mlekiem
2. 1 twarożek domowy wymieszany z danonkiem waniliowym i orzechami brazylijskimi; kawa anatol ze stewią i mlekiem
3. kopytka z bigosem wiosennym z kiełbaską ( mnóstwo ) i sok jednodniowy marwit
4. ciasto murzynek pieczony i murzynek taki niemiecki ( taka pianka- ciepłe lody ) ; kawa inka z wapnem
5. kawałek chleba żytniego z masłem; tuńczyk wsw z czerwoną fasolą i kukurydzą z majonezem; 1 pomidor skropiony oliwą z oliwek; 1 surowa marchew, rzodkiewka

codziennie gimnastyka, kwas foliowy i witaminy dla kobiet w ciąży. do tego balsamy, oliwki i dziś basenik 40 min relaksu i jak?
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?






Edytowane przez mpati86
Czas edycji: 2014-05-16 o 08:34
mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 09:07   #1360
201606210914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
wie się od kogo odgapić

superkas w Twoim śniadaniu brakuje mi białka dziś, ale też często mam ten problem z owsianką, a nie zawsze ma się ochotę na twaróg w niej czy jajka

tak, nie miałam w ogóle ochotki na białko chodź jaj pełna lodówa
201606210914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 10:06   #1361
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
U:

kawa z mlekiem

1) śledź marynowany i jajko na miękko na sałatce ziemniaczanej (pieczone ziemniaki, koperek, ogórki konserwowe, jogurt grecki z odrobiną domowego majonezu i musztardy), garść orzechów włoskich + świeżo wyciskany sok z pietruszki i jabłka

2) sernik różano - wiśniowy (z domowego twarogu, wiejskich jaj, domowej konfitury z róży zamiast cukru, mrożonych wiśni, dodatkowo na całą blachę poszedł 1 budyń wiśniowy) + kawa z mlekiem

banan
45 min trening
3) spaghetti pełnoziarniste, kurczak podsmażony na rzepakowym, do tego pomidory z puszki, trochę przecieru i bazylii i jak ten treningowy? oleju niepełna łyżka, więc zmieściłam się w 10g tłuszczu, a banan poszedł przed

4) na wynos: paluch żytni nadziany grubo pastą z brokułów, twarogu, fety i pestek słonecznika sporo + buteleczka soku z buraków

5) karmazyn wędzony, mix sałat z awokado, papryką, pomidorem, cebulą, kostkami serka śródziemnomorskiego Patros, czarnymi oliwkami i pestkami dyni, do sałatki dorzucę trochę makaronu z obiadu bo zostało
mało węgli chyba?
jak tam spisuje sie przedtreningowy banan?
wlasnie rozne sa opinie ze mozna przed i mozna po
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2014-05-16 o 10:07
dezett jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-16, 10:31   #1362
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
mało węgli chyba?
jak tam spisuje sie przedtreningowy banan?
wlasnie rozne sa opinie ze mozna przed i mozna po
wczoraj nie podliczałam bilansu, jakoś tak wyszło, ale "na oko" myślę, że było ich jednak w granicach zapotrzebowania (uwzględniając ćwiczenia oczywiście). Być może się tak wydaje po opisie, że mało bo mało różnych źródeł tych węgli, ale porcje makaronu były naprawdę spore apetyt mi wyjątkowo dopisuje to chyba przez tą pogodę, szaro buro, leje... nic tylko jeść

a banan sprawdza się jak najbardziej czasem ciężko mi te treningowe posiłki ustalić, bo też nie do końca wiem o której porze dnia najdzie mnie na ćwiczenia dziś ćwiczyłam o 7:00 rano i zrobiłam na szybko koktajl banan z małą kawą z mlekiem dało kopa
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 10:31   #1363
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

część, niżej mój dzisiejszy jadłospis R

I - jajecznica z 2 jaj na maśle, z piersią wędzoną kurczaka, szczypiorek, 2 kromki chleba żytniego razowego

II - sałatka: makaron pełnoziarnisty świderki, mięso z wędzonej nogi kurczaka, pomidory suszone, oliwki, duszona cuknia, kolendra, szczypiorek, koperek, świeży tymianek (z mojego ziołowego ogródka <dumna>), sos z oleju z pestek winogron, miodu, musztardy, soli i pieprzu

III - przekąska: jabłko

IV - kiszka ziemniaczana, jajko sadzone, surówka, barszcz czerwony

V - śledź w sosie pomidorowym, kromka chleba żytniego, papryka czerwona

jak to wygląda?
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-05-16 o 10:34
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 10:35   #1364
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
U:

1. bułka razowa z ziarnami:
- z olejem lnianym, serem żółtym, wędliną drobiową i awokado;
- pół z olejem pistacjowym, ricottą, awokado,płatkami migdałów
pucharek malin i borówek amerykańskich;
kawa anatol ze stewią i mlekiem
2. 1 twarożek domowy z łychą masła orzechowego i kiwi; kawa anatol ze stewia i mlekiem
3. zupa ogórkowa zabielana z parówką; pół bułki razowej z ziarnami z masłem; kaszka manna z jagodami
4. sok jednodniowy marchewkowy
5. pół bułki razowej z masłem i rzodkiewką; porcja 150g lososia wędzonego na gorąco ( z folii z piekarnika ), zupa krem z białych warzyw- przewaga kalafiora z płatkami migdałów


U:
1. bułka grahamka duża:
- pół z olejem pistacjowym, mozzarellą, awokado i pestkami słonecznika
- pół z olejem lnianym, serem żółtym, wędlina drobiową i awokado
1 banan;
kawa anatol ze stewią i mlekiem
2. 1 twarożek domowy wymieszany z danonkiem waniliowym i orzechami brazylijskimi; kawa anatol ze stewią i mlekiem
3. kopytka z bigosem wiosennym z kiełbaską ( mnóstwo ) i sok jednodniowy marwit
4. ciasto murzynek pieczony i murzynek taki niemiecki ( taka pianka- ciepłe lody ) ; kawa inka z wapnem
5. kawałek chleba żytniego z masłem; tuńczyk wsw z czerwoną fasolą i kukurydzą z majonezem; 1 pomidor skropiony oliwą z oliwek; 1 surowa marchew, rzodkiewka

codziennie gimnastyka, kwas foliowy i witaminy dla kobiet w ciąży. do tego balsamy, oliwki i dziś basenik 40 min relaksu i jak?
menu trochę inne niż wszystkie, ciekawa jestem jak zostanie ocenione my będziemy się starać o maleństwo za pół roku, ale kwas foliowy też już biorę będę śledzić Twoje jadłospisy

zaciekawił mnie olej pistacjowy, mogłabyś napisać o nim coś więcej? nie widziałam takiego nigdzie u mnie ma pistacjowy posmak? nadaje się do smażenia czy tylko na zimno?
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 12:26   #1365
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez luminosa Pokaż wiadomość
R z ostatnich dni:

I- owsianka na mleku z bananem i słonecznikiem - brak białka
II- 50g makaronu ze szpinakiem, mozzarella (1/3 kulki), rzodkiewka, pomidor tutaj też kiepsko moim zdaniem z białkiem, 1/3 kulki to niewiele. Makaron pełnoziarnisty?
III- kajzerka wieloziarnista z sałatą, 2 paski camemberta, rzodkiewka
jabłko kajzerka nie marketowa? bo często "wieloziarniste" to pszenne buły napompowane różnymi dziwnościami, podtuningowane posypką z siemienia i płatków owsianych i znów białka brak, camembert to sam tłuszcz
IV- ziemniaki, pół piersi z kurczaka, szpinak - ziemniaki na noc hmm niech ktoś inny się wypowie jeszcze. Brak tłuszczy


I- owsianka na mleku ze słonecznikiembiałko!
II- pół woreczka brązowego ryżu, 30g łososia wędzonego, paluszki surimi, rzodkiweka30g?? surimi to taki trochę słaby produkt
III- kajzerka wieloziarnista z sałatą, 2 paski camemberta, rzodkiewka
3 ciastka kruche, jabłko, marchewkajak w poprzednim. A ciastka sklepowe? Często w składzie kruche sklepowce mają tłuszcze utwardzane. Niestety
IV- jajecznica z 2 jajek z kurczakiem + tost z seremjuż nie pytam z jakiego pieczywa ten tost
uwagi wpisałam wyżej, może ktoś jeszcze się wypowie. Ogólnie moim zdaniem trzeba popracować, więcej białka z różnych źródeł, zdrowych tłuszczy i popracuj nad jakością węgli. Powodzenia

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
część, niżej mój dzisiejszy jadłospis R

I - jajecznica z 2 jaj na maśle, z piersią wędzoną kurczaka, szczypiorek, 2 kromki chleba żytniego razowego

II - sałatka: makaron pełnoziarnisty świderki, mięso z wędzonej nogi kurczaka, pomidory suszone, oliwki, duszona cuknia, kolendra, szczypiorek, koperek, świeży tymianek (z mojego ziołowego ogródka <dumna>), sos z oleju z pestek winogron, miodu, musztardy, soli i pieprzu
omnomnom
III - przekąska: jabłko

IV - kiszka ziemniaczana, jajko sadzone, surówka, barszcz czerwony

V - śledź w sosie pomidorowym, kromka chleba żytniego, papryka czerwona

jak to wygląda?
widzę jednak ograniczasz warzywka? czy tak wyszło?

No to moje R wczorajsze:
I Musli domowe z płatków owsianych, żytnich, siemienia, pestek słonecznika i dyni, orzechów wloskich i bakalii, z mlekiem, 2 łyżki wieśniaka
II przekąska niestety jak dzień wcześniej - jabłko, orzechy, bakalie, po konsultacji z fuscaiola więcej grzechu nie popełnię
III sałatka też z dnia poprzedniego (ryż brązowy, soczewica, warzywa, polędwiczki, pestki, oliwa, balsamico)
IV zupka jarzynowa dzień resztkowy mi się przydarzył
krótki trening siłowy
V 2 chrupkie żytniaki z pomidorem i wędzoną piersią kurczaka
VI nie byłam głodna, chwilę przed snem coś zaburczało leciutko łyżka wieśniaka i 3 orzechy włoskie

Edytowane przez marteczkowo
Czas edycji: 2014-05-16 o 12:30
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 12:33   #1366
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

R:
Ś- dwa jajka smażone na wysmarowanej olejem patelni, kromka razowca
II Ś - kromka razowca z dużą ilością pasty z półtłustego twarogu, tuńczyka w sosie własnym, suszonych pomidorów i oliwek
O - pół paczki kaszy gryczanej, kurczak pieczony + warzywa
K - serek wiejski z orzechami

Podwieczorku pewnie nie będzie, bo późno wstałam ;p
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 12:36   #1367
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

marteczkowo sałatka była nietypowa ale bardzo smaczna

a co do uwagi o ziemniakach - są bardzo lekkostawne łatwoprzyswajalne i niskokaloryczne często jem po treningu jako ostatnie źródło węgli przed snem
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-05-16 o 12:39
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 12:58   #1368
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
marteczkowo sałatka była nietypowa ale bardzo smaczna

lubię takie, zresztą prawie codziennie jem w pracy sałatki w stylu "na winie", co się nawinie, byleby dobrze smakowało i miało wszystko co potrzeba

a co do uwagi o ziemniakach - są bardzo lekkostawne łatwoprzyswajalne i niskokaloryczne często jem po treningu jako ostatnie źródło węgli przed snem
Dlatego pisałam, żeby ktoś jeszcze się wypowiedział
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 13:03   #1369
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Redukcja do ocenki

1) kasza jaglana na mleku z połową banana, serkiem homo naturalnym i migdałami.
2) domowa bułeczka ryżowa z masłem, wędzonym filetem z indyka i pomidorem; jabłko.
3) makaron kukurydziany przesmażony na oleju kokosowym z mieszanką chińską plus puszka łososia w wodzie.
4) serek wiejski z mieszanką orzechów i pestek.
5) jajecznica z dwóch jajek na maśle z pieczarkami, kubek zupy krem buraczkowej.
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-16, 13:12   #1370
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

U:

gęsty koktajl z banana, mleka i kawy rozpuszczalnej
45min trening

1) płatki ryżowe gotowane na mleku, z tartą gruszką, łyżeczką miodu i pianą z 3 białek, posypane płatkami owsianymi i orzechami włoskimi (tylko kilka - bo po treningu), anyżem + świeżo wyciskany sok z marchewek

2) sernik różano-wiśniowy (i jutro też będzie), szklanka malin + kawa z mlekiem

3) indyk duszony na marynacie, w której siedział od rana: sok z połówki pomarańczy, dużo imbiru, łyżki oleju z pestek winogron, 2 gałązki tymianku cytrynowego - zagęściłam łyżką śmietany i skórką otartą z pomarańczy, kasza gryczana z sezamem, 3 pomidory z cebulką

4) zupa-krem jarzynowa (kalafior, ziemniaki, por, brokuły, cukinia, seler, czosnek) z sercami drobiowymi

5) 2 kanapki: chleb żytni na zakwasie z pastą z wędzonego dorsza i pieczonej z masłem papryki, sałatka z cykorii, sałaty lodowej, rzodkiewki, ogórka, pomidorków koktajlowych, jogurtu naturalnego, koperku, pestek dyni, oliwy z oliwek
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 13:19   #1371
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
U:

gęsty koktajl z banana, mleka i kawy rozpuszczalnej
45min trening

1) płatki ryżowe gotowane na mleku, z tartą gruszką, łyżeczką miodu i pianą z 3 białek, posypane płatkami owsianymi i orzechami włoskimi (tylko kilka - bo po treningu), anyżem + świeżo wyciskany sok z marchewek

2) sernik różano-wiśniowy (i jutro też będzie), szklanka malin + kawa z mlekiem

3) indyk duszony na marynacie, w której siedział od rana: sok z połówki pomarańczy, dużo imbiru, łyżki oleju z pestek winogron, 2 gałązki tymianku cytrynowego - zagęściłam łyżką śmietany i skórką otartą z pomarańczy, kasza gryczana z sezamem, 3 pomidory z cebulką

4) zupa-krem jarzynowa (kalafior, ziemniaki, por, brokuły, cukinia, seler, czosnek) z sercami drobiowymi

5) 2 kanapki: chleb żytni na zakwasie z pastą z wędzonego dorsza i pieczonej z masłem papryki, sałatka z cykorii, sałaty lodowej, rzodkiewki, ogórka, pomidorków koktajlowych, jogurtu naturalnego, koperku, pestek dyni, oliwy z oliwek
Jeśli się wahasz z tymi tłuszczami w potreningu, możesz je dorzucić do 2 (np. te malinki z jogurtem i do tego pokruszone orzechy albo migdały - takie warstwy mrrr), albo do 4 posypka z płatków migdałowych (uwielbiam kremy z podprażonymi migdałami), bo tu też nie masz tłuszczy
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 13:39   #1372
cukiniowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 23
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Hej wszystkim
wieczorem wstawie jadlospis i dzieki za
ocene porzedniego
Moja sytuacja jest nieciekawa-od kilku msc.walcze z
infekcjami bakteryjnymi,grzybami(po antybiotykach)i pasozytem..mam
przez to anemie,niedowage,bole zoladka,zgage,zaparcia,
choruje tez na osteoporoze,zaburzenia miesiaczkowania.
pprocz lekow mam specjalna diete ale to juz jest przegiecie.
w lutym bylam u dietetyk,jedzenie to podstawa-przez grzyby i pasozyta nie moge: nabialu,miesa zbyt duzo,nic slodkiego,zero drozdzy,zero pieczywa normalnego it'd. jem pelno platkow owsianych,kasza(jaglana gryczana jeczmiennna) straczkowe warywa, duzo przypraw,warzyw mnooostwo(cebula czosnek brokuly marchew buraki seler pietrucha por brulselka fasolka pomidory salata cukinia papryka otd...) rozne bakalie(pestki dyni/slonecznika/sezamu/orzechy), do slodzenia moge tylko ksylitol, olej lniany oliwa awokado, pasztety ze straczkowych robie,ryby -dorsz mintaj,co jakis czas wolowina,piers indyka.z owocow tylko jablkai grejfruty.
MAM DOSC!!!aaa i pieczywotylko razowe na zakwasie.mam dosc,mam bole zoladka od tej ilosci blonnika, a nie moge nic "mniej zdrowego"bo caly czas mam ropne migdaly,zawalony oblozony jezyk, dolegwliwosci. moze jednak tos ma jakis ponysl jak ja moge jeszcze jesc?mam dosc tego jedzenia.tesknie za normalnoscia-grahamka z twarozkiem
przez 5lat tez mialam zaburzenia odzywiania i gdy juz wszystko bylo dobrze to teraz te swinstwa sie przypaletaly.chce mi sie plakacsoryza offtop
moze jakies pomysly na posilki?aa no i jajka tez czasem jem.
czy taka ilosc blonnika nie zaszkodzi?

Edytowane przez cukiniowa
Czas edycji: 2014-05-16 o 13:42
cukiniowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 13:50   #1373
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez marteczkowo Pokaż wiadomość
Jeśli się wahasz z tymi tłuszczami w potreningu, możesz je dorzucić do 2 (np. te malinki z jogurtem i do tego pokruszone orzechy albo migdały - takie warstwy mrrr), albo do 4 posypka z płatków migdałowych (uwielbiam kremy z podprażonymi migdałami), bo tu też nie masz tłuszczy
orzechy z jogurtem i malinami to dobry pomysł i szkoda, że jestem już po tym posiłku ale dzięki za pomysł przyda się, jak nie dzisiaj to oby w niedalekiej przyszłości W zupie będą tłuszcze, warzywa i mięsko zawsze podsmażam na oliwie winogronowej lub o. rzepakowym zanim zaleje wodą wtedy zupa jest bardziej aromatyczna

ale nie ma źle, w ostateczności skończy się tak, że przed kolacją w ramach przekąski połuskam trochę arachidowych

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość
Redukcja do ocenki

1) kasza jaglana na mleku z połową banana, serkiem homo naturalnym i migdałami.
2) domowa bułeczka ryżowa z masłem, wędzonym filetem z indyka i pomidorem; jabłko.
3) makaron kukurydziany przesmażony na oleju kokosowym z mieszanką chińską plus puszka łososia w wodzie.
4) serek wiejski z mieszanką orzechów i pestek.
5) jajecznica z dwóch jajek na maśle z pieczarkami, kubek zupy krem buraczkowej.
dla mnie super!
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 13:52   #1374
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
U:

gęsty koktajl z banana, mleka i kawy rozpuszczalnej
45min trening

1) płatki ryżowe gotowane na mleku, z tartą gruszką, łyżeczką miodu i pianą z 3 białek, posypane płatkami owsianymi i orzechami włoskimi (tylko kilka - bo po treningu), anyżem + świeżo wyciskany sok z marchewek

2) sernik różano-wiśniowy (i jutro też będzie), szklanka malin + kawa z mlekiem

3) indyk duszony na marynacie, w której siedział od rana: sok z połówki pomarańczy, dużo imbiru, łyżki oleju z pestek winogron, 2 gałązki tymianku cytrynowego - zagęściłam łyżką śmietany i skórką otartą z pomarańczy, kasza gryczana z sezamem, 3 pomidory z cebulką

4) zupa-krem jarzynowa (kalafior, ziemniaki, por, brokuły, cukinia, seler, czosnek) z sercami drobiowymi

5) 2 kanapki: chleb żytni na zakwasie z pastą z wędzonego dorsza i pieczonej z masłem papryki, sałatka z cykorii, sałaty lodowej, rzodkiewki, ogórka, pomidorków koktajlowych, jogurtu naturalnego, koperku, pestek dyni, oliwy z oliwek
chetnie bym zobaczyła zdj
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 14:22   #1375
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

no ja tez - cyknij ten sernik fusiacola ;*
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 15:00   #1376
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

miło mi, że chcecie zobaczyć zdjęcia, ale obecnie nie mam aparatu był pożyczonysama nierzadko mam swego rodzaju niedosyt jedynie pisząc co jadłam i żałuję, że nie zrobiłam zdjęć jestem wzrokowcem i pewnie też z tego powodu samej mi łatwiej skomentować jadłospis, na którym mogę zawiesić oko

a sernik jest jasno różowy bez spodu, widać kawałeczki nieroztartych płatków i gdzieniegdzie ćwiartki wiśni (większość była zblendowana na gładko z proszkiem budyniowym), a z wierzchu cukier puder
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 15:03   #1377
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
miło mi, że chcecie zobaczyć zdjęcia, ale obecnie nie mam aparatu był pożyczonysama nierzadko mam swego rodzaju niedosyt jedynie pisząc co jadłam i żałuję, że nie zrobiłam zdjęć jestem wzrokowcem i pewnie też z tego powodu samej mi łatwiej skomentować jadłospis, na którym mogę zawiesić oko

a sernik jest jasno różowy bez spodu, widać kawałeczki nieroztartych płatków i gdzieniegdzie ćwiartki wiśni (większość była zblendowana na gładko z proszkiem budyniowym), a z wierzchu cukier puder
po raz kolejny dzisiaj omnomnom dzisiaj jest straszny dzień, chyba przez tą pogodę mam takie smaki, że.... trzymajcie mnie

a tu jeszcze 2 godziny pracy a potem trening aaaaa
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 15:21   #1378
201606210914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
część, niżej mój dzisiejszy jadłospis R

I - jajecznica z 2 jaj na maśle, z piersią wędzoną kurczaka, szczypiorek, 2 kromki chleba żytniego razowego

II - sałatka: makaron pełnoziarnisty świderki, mięso z wędzonej nogi kurczaka, pomidory suszone, oliwki, duszona cuknia, kolendra, szczypiorek, koperek, świeży tymianek (z mojego ziołowego ogródka <dumna>), sos z oleju z pestek winogron, miodu, musztardy, soli i pieprzu

III - przekąska: jabłko

IV - kiszka ziemniaczana, jajko sadzone, surówka, barszcz czerwony

V - śledź w sosie pomidorowym, kromka chleba żytniego, papryka czerwona

jak to wygląda?
fajnie, mi się podoba
201606210914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 15:22   #1379
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
miło mi, że chcecie zobaczyć zdjęcia, ale obecnie nie mam aparatu był pożyczonysama nierzadko mam swego rodzaju niedosyt jedynie pisząc co jadłam i żałuję, że nie zrobiłam zdjęć jestem wzrokowcem i pewnie też z tego powodu samej mi łatwiej skomentować jadłospis, na którym mogę zawiesić oko

a sernik jest jasno różowy bez spodu, widać kawałeczki nieroztartych płatków i gdzieniegdzie ćwiartki wiśni (większość była zblendowana na gładko z proszkiem budyniowym), a z wierzchu cukier puder
jako fanka wszystkich serników w Twoim nawet bez zdjęcia jestem już zakochana
cały jadłospis bardzo fajny!
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 15:24   #1380
201606210914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
U:

gęsty koktajl z banana, mleka i kawy rozpuszczalnej
45min trening
Jak smakował Ci ten koktajl? Bo kiedyś robiłam tylko z banana i mleka i był okej ale troszkę mdły i myślałam o takim właśnie koktajlu z kawą nawet na dobry początek dnia
i jak go zrobiłaś, zaparzyłaś kawę i wlałaś do reszty ?

Edytowane przez 201606210914
Czas edycji: 2014-05-16 o 15:30
201606210914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-12 15:59:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:12.