Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"czesc 3 - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-24, 12:33   #1711
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

zioła, evamoni przykre to bardzo, co piszecie o pracy.
Na moim własnym podwórku nie jest lepiej. koleżanka, która źle się czuła, miała bóle brzucha itp poszła na 2 tg L4 w 28 tyg ciąży, co zostało skomentowane: "Dopiero 28 tygodni i już na L4?". Inna inszość, że kilka dni potem widziano ją na meczu rugby , a jak się tak źle czuła, to faktycznie mogła sobie to darować.

Ja też się różnie czuję. Po całym dniu w pracy pobolewa mnie brzuch itp, bo się nabiegam i nadenerwuję. Niedługo mam urlop, a potem zobaczę, jak się będę czuła w maju. Będę się widzieć z moim ginem i jeśli będzie źle, to poproszę go o L4 w 30 tyg ciąży, a nie będę trwać ambitnie w pracy do 36 tyg. Dzidziuś najwazniejszy
Cytat:
Napisane przez Karolinak82 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o Wasze podwójne niezastąpione kciuki...dzisiaj o 19.30 Jestem ciekawa jak się Mała zmieniła przez te 3 tygodnie... Pewnie dopiero wieczorem zdam relację, ale mam nadzieję, że bedzie tylko pozytywna
Kciuki mocno trzymane!
Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
a ja dostalam od TZ przed chwila super wiadomosc - bo nie mowilam Wam ale moj TZ mial wczesniej przez 10lat swoj warsztat samochodowy i jest swietnym blacharzem i lakiernikiem i do dzis ludzie do niego dzwonia i prosza o pomoc

no i przed chwila mi napisal, ze jedzie dzis do znajomego na warsztat naprawic jakies auto i zarobi pare groszy i da mi na wozek
Świetna wiadomość!

Wczoraj miałam rozmowę z mężem na temat przyszłych kosztów(wózek, łóżeczko, itp), troche zdębiał, gdy pokazałam mu ceny.

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
E tam, dlaczego o mocnych! bardzo ładny brzuś
Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
i ja dziekuje za wszystkie pozdrowienia, a Mariolce chciałam powiedzieć że brzuch to do ogromnych nie nalezy, my poprostu nie jestesmy przyzwyczajone do takich gabarytów, ale lokum bardzo przyjemne dla oka
Dziewczyny dziekuję!
Cytat:
Napisane przez ulika Pokaż wiadomość
U mnie miłych niespodzianek część kolejna tzn. kuzynka mojego Tz podesłała mi reklamówkę z rzeczami ciążowymi - milusio z jej strony, a koleżanka z pracy - pudełko ciuszków, leżaczek, wanienkę, nosidełko, gazetki
No niestety ja to chyba niewdzięczny typ jestem. Miło że koleżanka pomyślała o mnie, ale nie rozmawiała ze mną, ani nie uprzedziła,że te rzeczy pożycza. Dowiedziałam się, że to wszystko do oddana, bo ona planuje drugie dziecko (to ja wolę nie używać na wszelki wypadek, bo będzie mi głupio jak o czymś zapomnę albo zniszczę w praniu czy coś). No i z Tz się pokłóciłam, bo przecież ustaliliśmy, że kupujemy dopiero pod koniec kwietnia, a tu pół pokoju zawalone nie ma się jak obrócić, a w perspektywie przeprowadzka. A że planujemy drugie dziecko wolałabym odkupić od innej koleżanki używaną wanienkę i już mieć, niż oddawać a potem znów kupować i kombinować. A może nie mam racji? Już sama nie wiem co myśleć...
Zawsze możesz jej odesłać te rzeczy pięknie dziękując i tłumacząc, że część już masz , a część chcesz dokupić, bo również chcesz mieć własne, ponieważ w planach jest drugie dziecko. Nie ma sensu zawalać sobie mieszkania rzeczami, których ze strachu o zniszczenie nie użyjesz
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 12:35   #1712
Ania0104
Zakorzenienie
 
Avatar Ania0104
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 896
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
Dziewczyny jaka pogoda się u mnie zrobiła przed chwilą było słońce, a nagle zadymka z gradem i słyszę jak grzmi do tego
... u mnie tez co chwile inna pora roku, ale jeszcze nie grzmiało
Cytat:
Napisane przez zioła Pokaż wiadomość
Hej
Skończyłam sprzątanie. Idzie mi wolniej niż przed ciążą, ale przy fajnej muzyczce jakoś miło mi ten czas minął. Za to teraz mam tak jak lubię, czyściutko i pachnąco
Katar nie odpuszcza, więc muszę poleżeć sobie dwie godzinki Trudno mi się do tego zabrać, jakaś pełna energii jestem od wczoraj To chyba miłość do maleństwa daje mi powera

Oj, a chwaliłam się? Zmieniłam fryzurkę - z długości do ramion zrobiłam z siebie chłopczycę z brzuszkiemMąż jak zwykle, nie może się przyzwyczaić ... chociaż dziś rano przełamał się i powiedział mi,że ładnie wygladam
moj nie lubi mnie w krótkich włoskach a jak już zaszaleję to mówi do mnie Jasiu
Cytat:
Napisane przez ulika Pokaż wiadomość
Witam cieplutko wszystkie mamusie i brzusie
Zaległości na wizażu mam koszmarne, ale cóż zrobić skoro mam niezaspokojony apetyt na książki i ciężko mi się oderwać na chwilkę
Gorąco gratuluję kopniętym mamusiom i tym, które dowiedziały się o płci maluszków oraz cieszę się dobrymi wiadomościami z wizyt i badań Życzę zdrówka zaziębionym mamom
U mnie miłych niespodzianek część kolejna tzn. kuzynka mojego Tz podesłała mi reklamówkę z rzeczami ciążowymi - milusio z jej strony, a koleżanka z pracy - pudełko ciuszków, leżaczek, wanienkę, nosidełko, gazetki
No niestety ja to chyba niewdzięczny typ jestem. Miło że koleżanka pomyślała o mnie, ale nie rozmawiała ze mną, ani nie uprzedziła,że te rzeczy pożycza. Dowiedziałam się, że to wszystko do oddana, bo ona planuje drugie dziecko (to ja wolę nie używać na wszelki wypadek, bo będzie mi głupio jak o czymś zapomnę albo zniszczę w praniu czy coś). No i z Tz się pokłóciłam, bo przecież ustaliliśmy, że kupujemy dopiero pod koniec kwietnia, a tu pół pokoju zawalone nie ma się jak obrócić, a w perspektywie przeprowadzka. A że planujemy drugie dziecko wolałabym odkupić od innej koleżanki używaną wanienkę i już mieć, niż oddawać a potem znów kupować i kombinować. A może nie mam racji? Już sama nie wiem co myśleć...
Ściskam was mocno i pozdrawiam!
Ja też bym wolała mieć swoje na własność!
Jeżeli koleżanka miała by Ci dać te wszystkie rzeczy to ok, ale pożyczać to bym nie pożyczała ... no i jeszcze jak drugą dzidzie planujesz
__________________


Bartuś
- 15.07.09 r.
Dawidek - 13.06.14 r.
Ania0104 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 12:39   #1713
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Wojtusia piszesz o książce "Co nieco o rozwoju dziecka", z płytką? Bo chcemy ją sobie kupić.
tak, tą ksiażkę mam, płyta jest bardzo fajna i przydatna. Książka też ciekawa, chociaż dopiero jestem na początku i tak wyrywkowo czytałam. Jest tu troche zdjeć, ale przede wszystkim mnóstwo tekstu do czytania, praktycznie pierwsze 50 stron to sam tekst, pozniej wplecionych jest troche zdjęć, to są chyba ujęcia z płyty. ogólnie bardzo duzo dowiedziałam się ogladając ta płyte, a tekst w książce jest mniej wiecej o tym samym, troche bardziej rozwinięty i dodane jeszcze rozdziały o rozwoju dziecka przez pierwszy rok zycia.
W zalaczniku kilka zdjec zrobionych na szybko
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20090324(001).jpg (145,9 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20090324(002).jpg (102,6 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20090324.jpg (146,5 KB, 9 załadowań)
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 12:41   #1714
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Ja mam jeszcze pytanie o wózki

Co myślicie o tym ?

Ostatnio przyjrzałam się tym, co jeżdżą po moich ulicach i dominują lekkie wózki, z mniejszymi kółkami. Dużo iCandy Apple i podobnych w stylu, sporo maluszków jeżdzi np w takich i to prawie od urodzenia. Pewnie to jest uwarunkowane terenem i klimatem.

Chociaż nadal bardzo, bardzo podoba mi sie Maxi Cosi Mura4, to zastanawiam się, czy naprawdę potrzebuję takie pompowane koła

Chyba wykończy mnie nerwowo ten wózek
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 12:42   #1715
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Cytat:
Napisane przez skierka1981 Pokaż wiadomość
Witajcie mamusie z zaśnieżonego Olsztyna

wizyta ok, miałam pobraną cytologię i posłuchałam serduszka małęj, wszystko ok tylko na usg jakoś w trakcie gdzieś wyskoczę bo ta pani doktor robi 3 razy w ciągu całej ciąży, wiec teraz nawet nie wiem ile mała waży i mierzy poza tym ok z szyjką i w ogóle wyniki.

sama nie wiem czy zadowolona jestem z wizyty - pani miła tylko tego usg szkoda...


a miałyście też do zrobienia jakieś badania w sanepidzie?
nie, a jakie to powinny być?
Co do usg to się nie przejmuj i śmigaj dodatkowo, chyba większość z nas tak robi i ciesz się, że wyniki masz dobre
truheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 12:45   #1716
mirika
Rozeznanie
 
Avatar mirika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 967
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
wybieram się teraz w piątek, no i spędzę tam tak jak piszesz- 2 godziny.Muszę zaopatrzyć się w prasę bo nie pozwalają wychodzić miedzy pobraniami.
Jedynie gdzie to pietro wyżej do dermatologa pójdę przy okazji,po maść która kobiety w ciazy moga stosować na fatalna cere"aknemycin"-dla zainteresowanych.
ja idę jutro lub w czwartek, bo na piątek muszę mieć wyniki. ciekawe czy u mnie też będą kazali mi siedzieć w przychodni ...myślałam, że pójdę na plotki do siostry

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
To może już go nie będe pytać, bo sama mam przepisane co samo żeby było śmieszniej to nie na grzyba tylko jako profilaktyka, cos tam o skurczach macicy i zapobieganiu mi gin opowiadał. Moja kolezanka lekarka tez dużą część ciąży stosowała te globulki
dzięki , to ja też od dziś zaczynam kurację

Cytat:
Napisane przez evamoni Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem. Pracuje ( niestety ) w rodzinnej firmie. Moj szwagier i szwagierka przestali sie do mnie odzywac jak dowiedzieli sie, ze jestem w ciazy. Ta beznadziejna sytuacja trwa juz od grudnia. Pisalam Wam, ze mialam badania prenetralne wod plodowych i po nich tydzien zwolnienia. Oczywiscie zero jakiegokolwiek zainteresowania czy dzicko ma sie dobrze. Niedawno 2 tygodnie zwolnienia na zapalenie pecherza moczowego. To zwolnienie ich dobilo. Oczywiscie znowu zero jakiegokolwiek zainteresowania. Przestali mi nawet odpowiadac na " dzien dobry " Prawde mowiac oni mnie moga wazne jest dziecko. Tylko, ze bardzo nieprzyjemnie sie pracuje. Pocieszam sie, ze jeszcze 3 miesiace i przynajmniej na rok ( jak sytuacja pozwoli ) ide na macierzynskie. Nie chcialabym wracac juz do tej pracy, ale sytuacja na rynku jest ciezka - nawet w Niemczech i nie wiem czy bede miala mozliwosc zmienic prace.
Brzuch nadal mnie boli. Czyba ich krew zaleje jak pojde na kolejne zwolnienie
Ja juz sama nie wiem co mam robic. Po antybiotykach nie przeszlo, skurcze nadal mam. Bylam podlaczona do CTG i nie sa to skurcze porodowe. Wczoraj wieczorem mialam taki tepy bol z prawej strony, dzisiaj juz " tylko " skurcze macicy? moze to wyrostek?
Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość

no to faktycznie masz niecielawą sytuacje!!! ... jak to mówią: "z rodziną najlepiej na zdjęciu... " Nie przejmuj się nimi, najważniejsza jest dzidzia i Twoje zdrowie!!!
Aniu niestety muszę się z tobą zgodzić, w sumie szkoda, że tak jest, ale jest ...i pewnie większość z nas ma podobne doświadczenia
__________________
Jaśminka jest z nami


mirika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 12:53   #1717
Agata R
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 899
GG do Agata R
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c



Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
wiesz co czasami tak bywa, ze dzidziolek sie tak uklada w brzuszku, ze wydaje nam sie, ze brzuch twardnieje a to po prostu dzidzia go wypycha
a czesto tez potrafi sie tak niefortunnie ulozyc, ze wrecz ciezko nam chodzic bo az boli w tym miejscu - moja znajoma tak miala, jej cora tak sie wykrecala w brzuchu, ze ona jak polamana w ogole chodzic nie mogla, wypychala jej brzuch kolanami i lokciami

to napewno dzidzia Ci brzuch wypycha
czasem jest tak ze ewidentnie dzidziol cos wypina a czasem caly dol brzucha twardnieje niestety... i zdarza sie to coraz czesciej albo ja juz jestem przewrazliwona...

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
przestancie z ta nospa - jesli to dzidzia wypycha brzuch Agacie to po co ma sie truc?
poza tym nic takiego sie nie dzieje, nie umiera z bolu to po co ma sie faszerowac
nie umieram bol przeszedl... no chyba ze duzo chodze

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Agata mnie gin kazał brać nospę, jak ból regularnie się powtarza, bo to są skurcze (tzn. boli - nawet krótko, przestaje, boli, przestaje itd.). I wtedy brać co 8 godzin przez 2-3 dni, żeby sprawdzić, czy ból mimo brania no-spy trwa. Wypchnięta górka, albo kawałeczek taki na chwilę to Twój dzidź najprawdopodobniej .
pojdem do ginka jutro zobaczymy co on powie... oby dobre wiesci

Cytat:
Napisane przez evamoni Pokaż wiadomość
Agata R ja tez mialam cholerne bole brzucha ( nadal mam ) skurcze w podbrzuszu, najbardziej bolalo jak musialam siku. Z bolu budzilam sie w nocy. A Niunia jak sie rusza i kopie to inne uczucie. Przyjemne. Okazalo sie, ze mialam zapalenie pecherza.
Powiedz koniecznie ginekologowi, ze Cie boli. Powinien zbadac mocz na bakterie i powinien podlaczyc Cie do CTG czy nie masz juz skurczy, czego oczywiscie Ci nie zycze. Lepiej dmuchac na zimne
oby nie skurcze... nie chce lezec w szpitalu do konca
mnie na szczescie jak jest ten skurcz to nic nie boli ale czuje jak sie napina a w zasadzie wydyma

dzieki dziewczynki za wsparcie... oby do jutra
Agata R jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-24, 12:55   #1718
magi77
Wtajemniczenie
 
Avatar magi77
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 359
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Cytat:
Napisane przez skierka1981 Pokaż wiadomość
Witajcie mamusie z zaśnieżonego Olsztyna

wizyta ok, miałam pobraną cytologię i posłuchałam serduszka małęj, wszystko ok tylko na usg jakoś w trakcie gdzieś wyskoczę bo ta pani doktor robi 3 razy w ciągu całej ciąży, wiec teraz nawet nie wiem ile mała waży i mierzy poza tym ok z szyjką i w ogóle wyniki.

sama nie wiem czy zadowolona jestem z wizyty - pani miła tylko tego usg szkoda...


a miałyście też do zrobienia jakieś badania w sanepidzie?
Usg szkoda, bo wiadomo każda z nas czeka żeby choć na chwilę zobaczyć dzidzię. Ważne, że pozostałe rzeczy są w porządeczku
Ja nie ma do zrobienia badań w sanepidzie. Tam chyba robią badania na posiew moczu i jakieś badania kału, ale nie jestem pewna. Coś mi dzwoni, tylko nie wiem gdzie

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze pytanie o wózki

Co myślicie o tym ?

Ostatnio przyjrzałam się tym, co jeżdżą po moich ulicach i dominują lekkie wózki, z mniejszymi kółkami. Dużo iCandy Apple i podobnych w stylu, sporo maluszków jeżdzi np w takich i to prawie od urodzenia. Pewnie to jest uwarunkowane terenem i klimatem.

Chociaż nadal bardzo, bardzo podoba mi sie Maxi Cosi Mura4, to zastanawiam się, czy naprawdę potrzebuję takie pompowane koła

Chyba wykończy mnie nerwowo ten wózek
Wózek fajny. U mnie nie sprawdziłyby się piankowe czy jakieś inne koła niż pompowane, straszne tu wertepy i synek skakałby w wózeczku jak żabka. Musisz przemyśleć wszystkie za i przeciw wg swoich kryteriów.
__________________

Zawsze trzeba mieć nadzieję na lepsze jutro...

MACIEJKA SYNEK KOCHANY
20-07-2009
magi77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 12:56   #1719
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
... u mnie tez co chwile inna pora roku, ale jeszcze nie grzmiało

moj nie lubi mnie w krótkich włoskach a jak już zaszaleję to mówi do mnie Jasiu
Jasiu
No teraz juz jest pięna wiosna, nawet ptaszki ćwierkają
Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze pytanie o wózki

Co myślicie o tym ?

Ostatnio przyjrzałam się tym, co jeżdżą po moich ulicach i dominują lekkie wózki, z mniejszymi kółkami. Dużo iCandy Apple i podobnych w stylu, sporo maluszków jeżdzi np w takich i to prawie od urodzenia. Pewnie to jest uwarunkowane terenem i klimatem.

Chociaż nadal bardzo, bardzo podoba mi sie Maxi Cosi Mura4, to zastanawiam się, czy naprawdę potrzebuję takie pompowane koła

Chyba wykończy mnie nerwowo ten wózek
Jeśli chodzi o wygląd to naprawdę ładny ten wózek co do pompowanych kół to chyba musisz się zastanowić jak wiele czasu będziecie spędzac poza miastem, na jakiś polnych, wyboistych drogach, łąkach, w lesie....bo jeśli szykują się najczęściej spacerki po alejkach parkowych w mieście to może faktycznie lepiej zainwestować w lżejszy wózek...
Cytat:
Napisane przez mirika Pokaż wiadomość
dzięki , to ja też od dziś zaczynam kurację




Aniu niestety muszę się z tobą zgodzić, w sumie szkoda, że tak jest, ale jest ...i pewnie większość z nas ma podobne doświadczenia
Tylko ostrzegam, że on jest obrzydliwy, bo wypływa po części jak się rozpuści nagle robi "chlup", a ja mam takiego pecha, że zawsze mi się wkładka przesunie akurat
Co do rodziny to coś o tym wiem....choć bardziej chodzi mi o brata tz niz moja rodzinę. On jest na maksa interesowny, jak sie go potrzebuje to zawsze zajęty, no chyba, że w perspektywie będzie potrzebował czegoś od nas - to się zgadza. TZ natomiast zawsze mu pomaga, potrafi poświęcić cały dzień, żeby pomóc mu w pracy czy przy przeprowadzce i mówi "no trudno, nie będę takim ch* jak on jest" niby racja, ale mnie to denerwuje...jak widzę jaki potem wraca padnięty i nawet "dziękuję" nie usłyszy...

Edytowane przez truheart
Czas edycji: 2009-03-24 o 12:57
truheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 12:56   #1720
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Dziekuje Wam za pocieszenie. Faktycznie mam nieciekawa sytuacje. Maz jest miedzy mlotem a kowadlem. Trzyma oczywiscie moja strone, ale nie chce sie klocic, bo to moze sie nieciekawie skonczyc. Ja pobede jeszcze 3 miesiace a on musi dalej pracowac.
Do lekarza na razie nie moge isc, bo wszyscy wyjezdzaja na targi i ktos musi chociaz telefony odbierac.
01.04 mam wizyte u lekarza. Poprosze o skierowanie na dokladne badania.
A rodzic pewnie pojde na przerwie obiadowej i wroce!!! Az sie noz w kieszeni otwiera!!!

Cos Wam opowiem: moj szwagier wymyslil sprzatanie placu przed firma czyli wycinanie krzakow, rownanie dziur po zimie, zamiatanie itd. I wiecie co? Tonem wladczym patrzac na mnie oswiadczyl: obecnosc obowiazkowa. Nie wysmialam go, bo uznalam, ze to kiepski zart. Ale jeszcze jedno takie glupie haslo to go chyba zabije smiechem!!!! Nawet sobie nie wyobrazacie jaka jestem wsciekla!
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 12:58   #1721
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość

moj nie lubi mnie w krótkich włoskach a jak już zaszaleję to mówi do mnie Jasiu
a u nas na odwrót...woli mnie w krótkich tylko, że teraz mam taką żadną długośc i może dlatego tak mówi, z reszta wszyscy mi to powtarzają bo sie przyzwyczaili ze ja krótkie zawsze mialam

Cytat:
Napisane przez mirika Pokaż wiadomość
ja idę jutro lub w czwartek, bo na piątek muszę mieć wyniki. ciekawe czy u mnie też będą kazali mi siedzieć w przychodni ...myślałam, że pójdę na plotki do siostry
to chyba zalezy ...Anke puścili i sobie pozalatwiala w tym czasie rózne rzeczy a mi kazali siedziec
Ze niby kobiety w ciazy roznie reagują, mogą zemdleć no i wynik bedzie nie rzeczywisty bo spale ten cukier, sama nie wiem
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-24, 12:58   #1722
mirika
Rozeznanie
 
Avatar mirika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 967
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Cytat:
Napisane przez evamoni Pokaż wiadomość
Doswiadczone mamuski, doradzcie.
czy warto kupowac spioszki i wszelkiego rodzaju body zapinane na plecach. Widzialam duzo wlasnie takich. Maja zatrzaski w kroku i dodatkowo na plecach. Nie gniecie to dziecka? jest wygodne w przebieraniu? Mysle, ze chyba nie, bo zeby zapiac zatrzasku musialabym dziecko przewrocic na brzuszek.
mi się wydaję, że są niewygodne przy przebieraniu

Cytat:
Napisane przez skierka1981 Pokaż wiadomość
Witajcie mamusie z zaśnieżonego Olsztyna

wizyta ok, miałam pobraną cytologię i posłuchałam serduszka małęj, wszystko ok tylko na usg jakoś w trakcie gdzieś wyskoczę bo ta pani doktor robi 3 razy w ciągu całej ciąży, wiec teraz nawet nie wiem ile mała waży i mierzy poza tym ok z szyjką i w ogóle wyniki.

sama nie wiem czy zadowolona jestem z wizyty - pani miła tylko tego usg szkoda...


a miałyście też do zrobienia jakieś badania w sanepidzie?
to super, że dzidzia zdrowa ...a na usg idź sobie dodatkowo prywatnie, ja też tak zrobiłam i jestem bardzo zadowolona, w przychodni nie miałam robionego tak dokładnego badania

a jakie badania masz na myśli?
__________________
Jaśminka jest z nami


mirika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 12:58   #1723
skierka1981
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 3 324
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

no nie dopytałam niestety o te badania w sanepidzie, pojade w czwartek to się dowiem. może o krew chodzi? nie wiem, tylko gin mówiła żeby być po 15 bo wtedy się nie płaci
skierka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 13:03   #1724
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Cytat:
Napisane przez magi77 Pokaż wiadomość
Usg szkoda, bo wiadomo każda z nas czeka żeby choć na chwilę zobaczyć dzidzię. Ważne, że pozostałe rzeczy są w porządeczku
Ja nie ma do zrobienia badań w sanepidzie. Tam chyba robią badania na posiew moczu i jakieś badania kału, ale nie jestem pewna. Coś mi dzwoni, tylko nie wiem gdzie
jak ktoś pracuje w spozywce lub gastronomii i ma kontakt z zywnościa to wtedy próbke kału się oddaje

Cytat:
Napisane przez mirika Pokaż wiadomość
mi się wydaję, że są niewygodne przy przebieraniu
a ja nie wiem o jakich wy mówicie bo wszelkie pajacyki ktore widzialam,owszem sa zapinane na calej dlugosci ale z przodu, wzdluz brzuszka.Ite mysle ze sa wygodne.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 13:06   #1725
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

http://babybutt-de.erwinmueller.com/...t-Body-456.htm
cos takiego. Te body zapinane sa wg. opisu na plecach i w kroku
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 13:08   #1726
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Cytat:
Napisane przez evamoni Pokaż wiadomość
Dziekuje Wam za pocieszenie. Faktycznie mam nieciekawa sytuacje. Maz jest miedzy mlotem a kowadlem. Trzyma oczywiscie moja strone, ale nie chce sie klocic, bo to moze sie nieciekawie skonczyc. Ja pobede jeszcze 3 miesiace a on musi dalej pracowac.
Do lekarza na razie nie moge isc, bo wszyscy wyjezdzaja na targi i ktos musi chociaz telefony odbierac.
01.04 mam wizyte u lekarza. Poprosze o skierowanie na dokladne badania.
A rodzic pewnie pojde na przerwie obiadowej i wroce!!! Az sie noz w kieszeni otwiera!!!

Cos Wam opowiem: moj szwagier wymyslil sprzatanie placu przed firma czyli wycinanie krzakow, rownanie dziur po zimie, zamiatanie itd. I wiecie co? Tonem wladczym patrzac na mnie oswiadczyl: obecnosc obowiazkowa. Nie wysmialam go, bo uznalam, ze to kiepski zart. Ale jeszcze jedno takie glupie haslo to go chyba zabije smiechem!!!! Nawet sobie nie wyobrazacie jaka jestem wsciekla!
A szwagier jest szefem rozumiem? czemu taka złość przez niego przemawia? oni mają dzieci? jak jego żona była wtedy w pracy? jakiś bezczel z niego bardzo Ci współczuję

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

Cytat:
Napisane przez evamoni Pokaż wiadomość
http://babybutt-de.erwinmueller.com/...t-Body-456.htm
cos takiego. Te body zapinane sa wg. opisu na plecach i w kroku
Z tego co wiem, zapinanych z tyłu się nie poleca. Raz, że moga uwierać dziecko jak będzi eleżało, a dwa, że nam jest wygodniej ubierać w takie rozpinane z przodu. Otwierasz takie body na całej długości, kładziesz na nim dzidzia i zapinasz szybciutko bez manewrowania, odwracania itp. Pewnie później, jak już siedzi to co innego, ale początki lepiej przetrwać w tych z otwieraniem z przodu
truheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 13:13   #1727
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Cytat:
Napisane przez evamoni Pokaż wiadomość
Doswiadczone mamuski, doradzcie.
czy warto kupowac spioszki i wszelkiego rodzaju body zapinane na plecach. Widzialam duzo wlasnie takich. Maja zatrzaski w kroku i dodatkowo na plecach. Nie gniecie to dziecka? jest wygodne w przebieraniu? Mysle, ze chyba nie, bo zeby zapiac zatrzasku musialabym dziecko przewrocic na brzuszek.
Myślę, że będą nie tylko nie wygodne przy przebieraniu, ale przede wszystkim niewygodne dla dzidzi, która na początku większość czasu leży na pleckach i będzie ją to po prostu uwierało. W wielu miejscach, dotyczących wyprawki, czytałam porady, żeby takich ubranek unikać .

Cytat:
Napisane przez skierka1981 Pokaż wiadomość
wizyta ok, miałam pobraną cytologię i posłuchałam serduszka małęj, wszystko ok tylko na usg jakoś w trakcie gdzieś wyskoczę bo ta pani doktor robi 3 razy w ciągu całej ciąży, wiec teraz nawet nie wiem ile mała waży i mierzy poza tym ok z szyjką i w ogóle wyniki.

sama nie wiem czy zadowolona jestem z wizyty - pani miła tylko tego usg szkoda...

a miałyście też do zrobienia jakieś badania w sanepidzie?
skierka to świetne wieści , ja też na USG chodzę oddzielnie, trudno.
O badaniach w sanepidzie nie słyszałam (jeszcze)

Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość
tak, tą ksiażkę mam, płyta jest bardzo fajna i przydatna. Książka też ciekawa, chociaż dopiero jestem na początku i tak wyrywkowo czytałam. Jest tu troche zdjeć, ale przede wszystkim mnóstwo tekstu do czytania, praktycznie pierwsze 50 stron to sam tekst, pozniej wplecionych jest troche zdjęć, to są chyba ujęcia z płyty. ogólnie bardzo duzo dowiedziałam się ogladając ta płyte, a tekst w książce jest mniej wiecej o tym samym, troche bardziej rozwinięty i dodane jeszcze rozdziały o rozwoju dziecka przez pierwszy rok zycia.
W zalaczniku kilka zdjec zrobionych na szybko
Dzięki za odpowiedź, ostatecznie mnie przekonałaś .

Cytat:
Napisane przez Agata R Pokaż wiadomość
pojdem do ginka jutro zobaczymy co on powie... oby dobre wiesci

oby nie skurcze... nie chce lezec w szpitalu do konca
mnie na szczescie jak jest ten skurcz to nic nie boli ale czuje jak sie napina a w zasadzie wydyma

dzieki dziewczynki za wsparcie... oby do jutra
Agata trzymam kciuki , no i daj znać, co gin powiedział o tym.

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
to chyba zalezy ...Anke puścili i sobie pozalatwiala w tym czasie rózne rzeczy a mi kazali siedziec
Ze niby kobiety w ciazy roznie reagują, mogą zemdleć no i wynik bedzie nie rzeczywisty bo spale ten cukier, sama nie wiem
Mnie gin mówił, że mam siedziec tę godzinę, właśnie, żeby nie spalić tego cukru i nie zafałszować wyniku .
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 13:21   #1728
mirika
Rozeznanie
 
Avatar mirika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 967
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Mnie gin mówił, że mam siedziec tę godzinę, właśnie, żeby nie spalić tego cukru i nie zafałszować wyniku .
to ja też może posiedzę, jakoś wytrzymam te dwie godziny
__________________
Jaśminka jest z nami


mirika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 13:23   #1729
Ania0104
Zakorzenienie
 
Avatar Ania0104
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 896
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Cytat:
Napisane przez skierka1981 Pokaż wiadomość
Witajcie mamusie z zaśnieżonego Olsztyna

wizyta ok, miałam pobraną cytologię i posłuchałam serduszka małęj, wszystko ok tylko na usg jakoś w trakcie gdzieś wyskoczę bo ta pani doktor robi 3 razy w ciągu całej ciąży, wiec teraz nawet nie wiem ile mała waży i mierzy poza tym ok z szyjką i w ogóle wyniki.
sama nie wiem czy zadowolona jestem z wizyty - pani miła tylko tego usg szkoda...
a miałyście też do zrobienia jakieś badania w sanepidzie?
super, że z małą wszystko ok!!! i Że Twoje syniki dobre!!!
A na usg zapisz się prywatnie ... szkoda tracić takich widoków
Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze pytanie o wózki

Co myślicie o tym ?

Ostatnio przyjrzałam się tym, co jeżdżą po moich ulicach i dominują lekkie wózki, z mniejszymi kółkami. Dużo iCandy Apple i podobnych w stylu, sporo maluszków jeżdzi np w takich i to prawie od urodzenia. Pewnie to jest uwarunkowane terenem i klimatem.

Chociaż nadal bardzo, bardzo podoba mi sie Maxi Cosi Mura4, to zastanawiam się, czy naprawdę potrzebuję takie pompowane koła

Chyba wykończy mnie nerwowo ten wózek
fajny ten wózek podoba mi sie, tylko jak na moje warunki spacerowe to ma za małe kółka ... ale u Ciebie pewnie nie ma takich wybojów jak u mnie wiec moze będzie ok!
Cytat:
Napisane przez mirika Pokaż wiadomość
ja idę jutro lub w czwartek, bo na piątek muszę mieć wyniki. ciekawe czy u mnie też będą kazali mi siedzieć w przychodni ...myślałam, że pójdę na plotki do siostry

Aniu niestety muszę się z tobą zgodzić, w sumie szkoda, że tak jest, ale jest ...i pewnie większość z nas ma podobne doświadczenia
mi pozwolili wyjsć, ale teraz sie zastanawiam czy wynik nie jest sfałszowany
Cytat:
Napisane przez Agata R Pokaż wiadomość
oby nie skurcze... nie chce lezec w szpitalu do konca
mnie na szczescie jak jest ten skurcz to nic nie boli ale czuje jak sie napina a w zasadzie wydyma

dzieki dziewczynki za wsparcie... oby do jutra
tak tak byle do wizyty!
Cytat:
Napisane przez evamoni Pokaż wiadomość
Dziekuje Wam za pocieszenie. Faktycznie mam nieciekawa sytuacje. Maz jest miedzy mlotem a kowadlem. Trzyma oczywiscie moja strone, ale nie chce sie klocic, bo to moze sie nieciekawie skonczyc. Ja pobede jeszcze 3 miesiace a on musi dalej pracowac.
Do lekarza na razie nie moge isc, bo wszyscy wyjezdzaja na targi i ktos musi chociaz telefony odbierac.
01.04 mam wizyte u lekarza. Poprosze o skierowanie na dokladne badania.
A rodzic pewnie pojde na przerwie obiadowej i wroce!!! Az sie noz w kieszeni otwiera!!!

Cos Wam opowiem: moj szwagier wymyslil sprzatanie placu przed firma czyli wycinanie krzakow, rownanie dziur po zimie, zamiatanie itd. I wiecie co? Tonem wladczym patrzac na mnie oswiadczyl: obecnosc obowiazkowa. Nie wysmialam go, bo uznalam, ze to kiepski zart. Ale jeszcze jedno takie glupie haslo to go chyba zabije smiechem!!!! Nawet sobie nie wyobrazacie jaka jestem wsciekla!
to już przegięcie!!!
przepraszam ale usmiałam sie z pogrubionego tekstu
Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
a u nas na odwrót...woli mnie w krótkich tylko, że teraz mam taką żadną długośc i może dlatego tak mówi, z reszta wszyscy mi to powtarzają bo sie przyzwyczaili ze ja krótkie zawsze mialam

to chyba zalezy ...Anke puścili i sobie pozalatwiala w tym czasie rózne rzeczy a mi kazali siedziec
Ze niby kobiety w ciazy roznie reagują, mogą zemdleć no i wynik bedzie nie rzeczywisty bo spale ten cukier, sama nie wiem
a no własnie
Moejj babci wybadali ostatnio cukrzycę, wiec chyba skocze do niej i moze zrobie sobie sama ten test - tym razem siedząc grzecznie na tyłku
Cytat:
Napisane przez skierka1981 Pokaż wiadomość
no nie dopytałam niestety o te badania w sanepidzie, pojade w czwartek to się dowiem. może o krew chodzi? nie wiem, tylko gin mówiła żeby być po 15 bo wtedy się nie płaci
Cassandra chyba miała skierowanie na badanie kału do sanepidu ale nie jestem pewna

A własnie, coś sie dawno nie odzywała!
__________________


Bartuś
- 15.07.09 r.
Dawidek - 13.06.14 r.
Ania0104 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-24, 13:32   #1730
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Cytat:
Napisane przez Karolinak82 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o Wasze podwójne niezastąpione kciuki...dzisiaj o 19.30 Jestem ciekawa jak się Mała zmieniła przez te 3 tygodnie... Pewnie dopiero wieczorem zdam relację, ale mam nadzieję, że bedzie tylko pozytywna
Trzymamy

Cytat:
Napisane przez Agata R Pokaż wiadomość

pojdem do ginka jutro zobaczymy co on powie... oby dobre wiesci


oby nie skurcze... nie chce lezec w szpitalu do konca
mnie na szczescie jak jest ten skurcz to nic nie boli ale czuje jak sie napina a w zasadzie wydyma

dzieki dziewczynki za wsparcie... oby do jutra
Zobaczysz będzie dobrze. Jutro trzymamy z moją dzidzią podwójne

Przyszedł dzisiaj nowy odkurzacz. Podałam adres rodziców, bo tam zawsze jest ktoś w domu. Przyszłam zobaczyć zakup a tam wszystko rozpakowane, poskładane i zadowolona mina mojego ojca, który właśnie poodkurzał moim odkurzaczem swoje całe mieszkanie (No bo chciał sprawdzić jaką ma moc ssania i jak się już rozkręcił w odkurzaniu to nie mógł skończyć)
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 13:36   #1731
adaikaka
Zakorzenienie
 
Avatar adaikaka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 768
GG do adaikaka
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Hej mamusie

Nie zdążyłam Was jeszcze nadrobić a piszę bo strasznie się martwie

Dzisiaj siedze w pracy przed kompem i nagle mnie takie mocne kłucie w brzuchu złapało... wstałam, poszłam siku i kłucie przeszło ale od tego momentu mocno ciągnie mnie w brzuchu i boli

Jak ostatnio byłam na kontroli to lekarz powiedział, że to normalne bo macica się rozrasta i że bedzie już tylko gorzej bo dojdą problemy z oddychaniem itp...

Ale czy to jest normalne, że boli aż tak jak w pierwszym dniu @??
Cały brzuch + plecy... tak jakby mi ktoś opone bólu założył na pas...
Wy też tak macie??
Do tego znowu zaatakowała mnie grzybica i pojawiły się brzydkie lekkobrązowe upławy...
__________________
adaikaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 13:39   #1732
aromatyzowana
Raczkowanie
 
Avatar aromatyzowana
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 276
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

witajcie,przebrnęłam przez moje zaległości
co do pracy w ciąży to mam podobną sytuacją,nie każdy (praca na państwowym etacie) cieszył się z wiadomości o mojej ciąży,za plecami dało się usłyszeć szeptanie,które i tak im nic nie dało,moje życie,moja sprawa,w końcu kiedy kobieta ma rodzić dziecko,jak będzie miała 45 lat?
co do L4 to też planuję iść jeszcze przed świętami minimum na 3 tygodnie,ponieważ twardnieje mi brzuch od 8 godzinnego siedzenia przy kompie a opiniami ludzi nie mam zamiaru się przejmować,bo jeszcze się taki nie urodził co by każdemu z osobna dogodził
aromatyzowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 13:49   #1733
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Cytat:
Napisane przez frida110 Pokaż wiadomość
Przyszedł dzisiaj nowy odkurzacz. Podałam adres rodziców, bo tam zawsze jest ktoś w domu. Przyszłam zobaczyć zakup a tam wszystko rozpakowane, poskładane i zadowolona mina mojego ojca, który właśnie poodkurzał moim odkurzaczem swoje całe mieszkanie (No bo chciał sprawdzić jaką ma moc ssania i jak się już rozkręcił w odkurzaniu to nie mógł skończyć)
No proszę, to znaczy, że taki dobry wybrałaś
Cytat:
Napisane przez adaikaka Pokaż wiadomość
Hej mamusie

Nie zdążyłam Was jeszcze nadrobić a piszę bo strasznie się martwie

Dzisiaj siedze w pracy przed kompem i nagle mnie takie mocne kłucie w brzuchu złapało... wstałam, poszłam siku i kłucie przeszło ale od tego momentu mocno ciągnie mnie w brzuchu i boli

Jak ostatnio byłam na kontroli to lekarz powiedział, że to normalne bo macica się rozrasta i że bedzie już tylko gorzej bo dojdą problemy z oddychaniem itp...

Ale czy to jest normalne, że boli aż tak jak w pierwszym dniu @??
Cały brzuch + plecy... tak jakby mi ktoś opone bólu założył na pas...
Wy też tak macie??
Do tego znowu zaatakowała mnie grzybica i pojawiły się brzydkie lekkobrązowe upławy...
Co do bóli to faktycznie musimy się przygotować na jakieś tam skurcze, ale nie sądzę żeby na aż tak mocne były czymś na miejscu... lepeij zadzwoń do gina i opisz mu to, bo być może powinnas poleżeć w domu?
Cytat:
Napisane przez aromatyzowana Pokaż wiadomość
witajcie,przebrnęłam przez moje zaległości
co do pracy w ciąży to mam podobną sytuacją,nie każdy (praca na państwowym etacie) cieszył się z wiadomości o mojej ciąży,za plecami dało się usłyszeć szeptanie,które i tak im nic nie dało,moje życie,moja sprawa,w końcu kiedy kobieta ma rodzić dziecko,jak będzie miała 45 lat?
co do L4 to też planuję iść jeszcze przed świętami minimum na 3 tygodnie,ponieważ twardnieje mi brzuch od 8 godzinnego siedzenia przy kompie a opiniami ludzi nie mam zamiaru się przejmować,bo jeszcze się taki nie urodził co by każdemu z osobna dogodził
Niektórzy by pewnie chcieli żeby kobity wcale nie rodziły lub jak jak evamoni napisała poszły na poród w przerwie obiadowej ale jak piszesz należy ich olać i tyle. Niech się cmokną w nos!
truheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 13:52   #1734
skierka1981
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 3 324
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

no i zadzwoniłam i dopytałam o to badanie w sanepidzie. pani powiedziała że to bezpłatne i anonimowe chyba nawet to ją pytam co to za badanie? a ona że na hiv no pojadę w czwartek to zobaczymy bo to we wtorki i czwartki po 15. dziwne trochę
skierka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 13:55   #1735
magi77
Wtajemniczenie
 
Avatar magi77
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 359
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
jak ktoś pracuje w spozywce lub gastronomii i ma kontakt z zywnościa to wtedy próbke kału się oddaje
Oczywiście, że masz rację. Sama musiałam zrobić te badania, bo u mnie w hotelu wymagali. Zapomniał mi się

Cytat:
Napisane przez aromatyzowana Pokaż wiadomość
witajcie,przebrnęłam przez moje zaległości
co do pracy w ciąży to mam podobną sytuacją,nie każdy (praca na państwowym etacie) cieszył się z wiadomości o mojej ciąży,za plecami dało się usłyszeć szeptanie,które i tak im nic nie dało,moje życie,moja sprawa,w końcu kiedy kobieta ma rodzić dziecko,jak będzie miała 45 lat?
co do L4 to też planuję iść jeszcze przed świętami minimum na 3 tygodnie,ponieważ twardnieje mi brzuch od 8 godzinnego siedzenia przy kompie a opiniami ludzi nie mam zamiaru się przejmować,bo jeszcze się taki nie urodził co by każdemu z osobna dogodził
Niestety teraz w większości przypadków tak jest. Pracodawca nie jest szczęśliwy, jak to mówią, gdy "traci" pracownicę. Głupota, ale cóż, oni patrzą jednymi kryteriami a my innymi. Idź na L4 i odpocznij, od razu zobaczysz różnicę
__________________

Zawsze trzeba mieć nadzieję na lepsze jutro...

MACIEJKA SYNEK KOCHANY
20-07-2009
magi77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 13:55   #1736
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Cytat:
Napisane przez adaikaka Pokaż wiadomość
Hej mamusie

Nie zdążyłam Was jeszcze nadrobić a piszę bo strasznie się martwie

Dzisiaj siedze w pracy przed kompem i nagle mnie takie mocne kłucie w brzuchu złapało... wstałam, poszłam siku i kłucie przeszło ale od tego momentu mocno ciągnie mnie w brzuchu i boli

Jak ostatnio byłam na kontroli to lekarz powiedział, że to normalne bo macica się rozrasta i że bedzie już tylko gorzej bo dojdą problemy z oddychaniem itp...

Ale czy to jest normalne, że boli aż tak jak w pierwszym dniu @??
Cały brzuch + plecy... tak jakby mi ktoś opone bólu założył na pas...
Wy też tak macie??
Do tego znowu zaatakowała mnie grzybica i pojawiły się brzydkie lekkobrązowe upławy...
ojej, szkoda ze nie umiem w zaden sposob tobie pomoc, ale wydaje mi sie ze taki bol o ktorym piszesz to chyba nie taki o ktorym gin wspominal...
Jedna z nas pisala ze po bolu plecow i krzyza okazalo sie ze to poczatki grypki, a mnie wczoraj plecy łamały i w krzyzu okropnie bolało i glowa , ale wypocilam sie i juz o niebo lepiej.
Moze zadzwon do doktora i daj nam znac ok?
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 14:13   #1737
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Cytat:
Napisane przez Karolinak82 Pokaż wiadomość

Super To kiedy zakupy?
najpierw musze pojezdzic po hurtowniach i zadecydowac - ale to po obronie na spokojnie

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość



Svinecka ograniczyć nie oznacza odciąć . Moim zdaniem cyrkulacja powietrza jest zmniejszona, gdy jest ochraniacz w porównaniu z gołymi szczebelkami.
A w ochraniacz się zaopatrzę . A tak przy okazji, przeciwko ochraniaczom jest też Paweł Zawitkowski, chociaż On chyba z innych powodów.
ale mimo to nie uwazam, zeby ochraniacz ograniczal w jakikolwiek dostep powietrza - poza tym nie jest on dookola calego lozka, moim zdaniem to dobra rzecz a tak na dobra sprawe to ludzie popadaja w skajnosci i juz czepiaja sie wszystkiego
i nie wiem kto to pawel zawitkowski jakis guru? hehe ja czerpie wiedze z wlasnych doswiadczen
Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
to super!
A Ty już się zdecydowałas który wózek chcesz?
Cytat:
Napisane przez magi77 Pokaż wiadomość



Super wiadomość Teraz każdy grosz się przyda. My na razie odkładamy kaskę, chociaż jak jesteśmy na zakupkach, to zawsze musimy malutkowi coś kupić
Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
Ekstra a już się ostatecznie na jakiś zdecydowałaś?
Cytat:
Napisane przez zioła Pokaż wiadomość
to fantastycznie! Ale Svineczko, ja już się pogubiłam. Myslałam,że wózek już dawno stoi u Ciebie
Pewnie dlatego,że dość często się na ich temat wypowiadasz
jeszcze przede mna wyprawa do hurtowni - jak mi nic innego w oko nie wpadnie to kupuje titi triton
Cytat:
Napisane przez evamoni Pokaż wiadomość
Doswiadczone mamuski, doradzcie.
czy warto kupowac spioszki i wszelkiego rodzaju body zapinane na plecach. Widzialam duzo wlasnie takich. Maja zatrzaski w kroku i dodatkowo na plecach. Nie gniecie to dziecka? jest wygodne w przebieraniu? Mysle, ze chyba nie, bo zeby zapiac zatrzasku musialabym dziecko przewrocic na brzuszek.
zapinane z tylu sa niewygodne w uzytkowaniu, ciezko jest jedna reka obracac dziecko a druga zapinac - latwiej jest jak lezy sobie na pleckach a my sobie z przodu zapinamy

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze pytanie o wózki

Co myślicie o tym ?

Ostatnio przyjrzałam się tym, co jeżdżą po moich ulicach i dominują lekkie wózki, z mniejszymi kółkami. Dużo iCandy Apple i podobnych w stylu, sporo maluszków jeżdzi np w takich i to prawie od urodzenia. Pewnie to jest uwarunkowane terenem i klimatem.

Chociaż nadal bardzo, bardzo podoba mi sie Maxi Cosi Mura4, to zastanawiam się, czy naprawdę potrzebuję takie pompowane koła

Chyba wykończy mnie nerwowo ten wózek
fajne te wozki, chociaz w tym pierwszym nie podoba mi sie raczka

ale rzeczywiscie teraz modne sa mniejsze kola i mamy juz nie zwracaja tak uwagi na pompowane kola jak kiedys

chociaz moja kolezanka ma coneco toledo i on ma pompowane ale z przodu mniejsze i mowi, ze o wiele wygodniej by bylo jakby te z przodu tez byly duze - ale wtedy wozek wyglada brydko, wiec w sumie musimy zadecydowac czy wolimy komfort jazdy czy ladny wyglad
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 14:26   #1738
syla39
Wtajemniczenie
 
Avatar syla39
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 639
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość




Svinecka ograniczyć nie oznacza odciąć . Moim zdaniem cyrkulacja powietrza jest zmniejszona, gdy jest ochraniacz w porównaniu z gołymi szczebelkami.
A w ochraniacz się zaopatrzę . A tak przy okazji, przeciwko ochraniaczom jest też Paweł Zawitkowski, chociaż On chyba z innych powodów.

Mialam sie spytac o tego Pawla ale w dalszych postach znalazlam odpowiedz


Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość

A dzisiaj nic chyba nie bede gotowała, jestem niestety na przymusowej diecie, bo alergia juz mnie dobijała i nie umiem zdiagnozować przez co, dlatego dzisiaj na sniadanie jadlam ziemniaki i nic, alergii nie było, teraz na obiad zjadłam kasze gryczaną i zobaczymy....
Ja tez mialam alergie, jak sie okazalo po czekoladzie


Cytat:
Napisane przez skierka1981 Pokaż wiadomość
no i zadzwoniłam i dopytałam o to badanie w sanepidzie. pani powiedziała że to bezpłatne i anonimowe chyba nawet to ją pytam co to za badanie? a ona że na hiv no pojadę w czwartek to zobaczymy bo to we wtorki i czwartki po 15. dziwne trochę

Mialam robione to badanie. W norwegii robia kazdej ciezarnej. taki standard.
__________________
Nasze szczęście Lenka ur.18.08.2009

syla39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 14:30   #1739
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Cytat:
Napisane przez frida110 Pokaż wiadomość
Przyszedł dzisiaj nowy odkurzacz. Podałam adres rodziców, bo tam zawsze jest ktoś w domu. Przyszłam zobaczyć zakup a tam wszystko rozpakowane, poskładane i zadowolona mina mojego ojca, który właśnie poodkurzał moim odkurzaczem swoje całe mieszkanie (No bo chciał sprawdzić jaką ma moc ssania i jak się już rozkręcił w odkurzaniu to nie mógł skończyć)
Przynajmniej żonie zrobił przyjemność

Cytat:
Napisane przez adaikaka Pokaż wiadomość
Hej mamusie

Nie zdążyłam Was jeszcze nadrobić a piszę bo strasznie się martwie

Dzisiaj siedze w pracy przed kompem i nagle mnie takie mocne kłucie w brzuchu złapało... wstałam, poszłam siku i kłucie przeszło ale od tego momentu mocno ciągnie mnie w brzuchu i boli

Jak ostatnio byłam na kontroli to lekarz powiedział, że to normalne bo macica się rozrasta i że bedzie już tylko gorzej bo dojdą problemy z oddychaniem itp...

Ale czy to jest normalne, że boli aż tak jak w pierwszym dniu @??
Cały brzuch + plecy... tak jakby mi ktoś opone bólu założył na pas...
Wy też tak macie??
Do tego znowu zaatakowała mnie grzybica i pojawiły się brzydkie lekkobrązowe upławy...
adaikaka lepiej zadzwoń lub idź do gina, chyba zbyt mocny (po tym, co opisujesz) jest ten ból .

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
i nie wiem kto to pawel zawitkowski jakis guru? hehe ja czerpie wiedze z wlasnych doswiadczen
Guru? Za dużo powiedziane, jest konsultantem w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 14:32   #1740
syla39
Wtajemniczenie
 
Avatar syla39
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 639
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2009 - "dziewiec miesiecy stwarzania malego swiata"c

Zapomnialam napisac ze ja tez po wizycie u lekarza. Serduszko bije sobie jak oszalale. Na opryszczke dostalam recepte na jakas masc, na skurcze lydek niestety nic mi pan doktor nie poradzi bo nie moze mi przepisac np potasu bo ma to wplyw na macice. Pocieszyl mnie ze niektore kobietki nawet placza z bolu i ze musze jakos to przetrwac. Ewentualnie zagonic meza do masowania
Dretwienie reki kazal jeszcze poobserwowac bo moze to od ulozenia podczas snu.
No to sie wygadalam
__________________
Nasze szczęście Lenka ur.18.08.2009

syla39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:56.