Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-20, 23:13   #3061
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;2825681 6]Pierwszy to w ogóle tragedia, jak dla mnie. [/QUOTE]



Za to ma rewelacyjne umieszczenie kuchni.
Gdybym była małym dzieckiem i pojechała w odwiedziny do kogoś z takim domem,to by się działo.A gdybym jeszcze miała kompana w podobnym wieku,to by się działo podwójnie,albo i potrójnie.Zabawa na całego.

Wiolex
Czy Ty naprawdę nie masz kogoś,kto by Ci doradził dobrze?
Może masz jakiegoś architekta wśród znajomych jednak?
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 05:01   #3062
wiolex255
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 22
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

No tak gonitwa po kuchni na całego. Już ten projekt wurzuciłam z ulubonych a reszta? Nic się nie nadaje?

http://www.horyzont.com/projekt-domu...lustro/607#top

A ten też jest zły? Ma spiżarnię(trochę wąska ale myślę, że można ją inaczej podzielić z pom. gosp. i będzie szersza a ogrzewanie mam na gaz to piec się zmieści. Na rowery itp.będzie osobny domek).

Czy Ty naprawdę nie masz kogoś,kto by Ci doradził dobrze?
Może masz jakiegoś architekta wśród znajomych jednak?

Niestety nikt u mnie w rodzinie się nie budował (mam młodsze rodzeństwo). Ale może poszukam kogoś w internecie.
__________________
Szukam projektu. Dom na 2+2 os. Raczej tańszy w budowie. Do 150 m2


Działka z wjazdem od południowego-zachodu.
  • salon około 33 m2 (taki, żeby można było ustawić długi stół)
  • pralnia, spiżarnia
  • miejsce na komputer
wiolex255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 12:36   #3063
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

ciag dalszy poszukiwan, prosze o ocenę

http://pprojekt.pl/projekt378-bella__119_1_m,rzuty.html
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 16:49   #3064
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez wiolex255 Pokaż wiadomość

Niestety nikt u mnie w rodzinie się nie budował (mam młodsze rodzeństwo). Ale może poszukam kogoś w internecie.
Najpierw przeczytaj cały wątek, a później zdecyduj czy chcesz mieć dom piętrowy czy parterowy. A później będziemy gadać

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

Cytat:
Napisane przez mała migotka Pokaż wiadomość
ciag dalszy poszukiwan, prosze o ocenę

http://pprojekt.pl/projekt378-bella__119_1_m,rzuty.html
Dom jak dom, góra jak w bloku, a na dodatek brzydki.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 20:25   #3065
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

szugarbejb a ten??

http://projekty.muratordom.pl/z-podd...,1,2.htm?nr=89

podoba mi sie rozkład pomieszczen, choc kuchnie bym przeniosła blizej wejścia.Tylko ten wygląd domu nie za bardzo podoba mi sie, zmieniłabym z zewnątrz.
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 12:30   #3066
czoko1989
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: sierakowice- pomorskie
Wiadomości: 223
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

mala migotka http://pprojekt.pl/projekt378-bella__119_1_m,rzuty.html ten projekt duduja dwie moje kolezanki, fajny domek jesli chcesz taki maly... a comentarz szugarbejbs jest nie na miejscu , dom brzydki, nie tej osobie ma sie podobac tylko ci no nie? a ty to raczej pytasz o praktycznosc......
czoko1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 07:22   #3067
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Velvet pytanie do Ciebie O innych radę też proszę
To mój budujący się dom,mam zagwozdkę,bo nie wiem co zrobić z oknami,a właściwie chodzi o to okno środkowe (łazienka gościnna)teraz z perspektywy wydaje mi się ono małe w porównaniu np.do tego obok (pokój) i jeszcze sprawa kuchni (okno obok wejścia)czy zostawić jak jest na wysokość (120)czy wyrównać na równi z pokojem . Na razie jest tak jak w oryginale,bo zastanawiam się co z parapetem wewnętrznym,jak powiększę o jednego pustaka (zlewu nie będzie przy oknie,będzie blat roboczy) wtedy jak coś blat byłby na równi z oknem,a nie wiem czy to jest korzystne rozwiązanie?


Doradźcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg domm.jpg (33,9 KB, 86 załadowań)
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-24, 10:57   #3068
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

A jaki to jest projekt? Tak na pierwszy rzut oka wygląda jak Cypisek 3 z MG Projekt. Jesli chodzi o okna to zrównałabym wszystkie do jednej wysokości, lubie taki ład na elewacji. I też mi się podoba kiedy blat i parapet tworza całość, jedną płaszczyznę.

Tylko wydaje mi się że Twoje pytanie to off top
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 11:47   #3069
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez XxMartaxX Pokaż wiadomość
A jaki to jest projekt? Tak na pierwszy rzut oka wygląda jak Cypisek 3 z MG Projekt. Jesli chodzi o okna to zrównałabym wszystkie do jednej wysokości, lubie taki ład na elewacji. I też mi się podoba kiedy blat i parapet tworza całość, jedną płaszczyznę.

Tylko wydaje mi się że Twoje pytanie to off top
http://projekty.muratordom.pl/projek...x=19&y=14&nr=0

Czy off top?O różnych rzeczach tu się dyskutuje ws.budowania,to czy nie mogę zapytać o radę ?
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 09:15   #3070
zuzia13m
Zakorzenienie
 
Avatar zuzia13m
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: نضمن لك أفضل
Wiadomości: 3 204
GG do zuzia13m
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Velvet pytanie do Ciebie O innych radę też proszę
To mój budujący się dom,mam zagwozdkę,bo nie wiem co zrobić z oknami,a właściwie chodzi o to okno środkowe (łazienka gościnna)teraz z perspektywy wydaje mi się ono małe w porównaniu np.do tego obok (pokój) i jeszcze sprawa kuchni (okno obok wejścia)czy zostawić jak jest na wysokość (120)czy wyrównać na równi z pokojem . Na razie jest tak jak w oryginale,bo zastanawiam się co z parapetem wewnętrznym,jak powiększę o jednego pustaka (zlewu nie będzie przy oknie,będzie blat roboczy) wtedy jak coś blat byłby na równi z oknem,a nie wiem czy to jest korzystne rozwiązanie?


Doradźcie


ja również bym zrównała. Parapet równy z blatem bardzo mi się podoba (trzymała bym tam zioła).
__________________
78-62
Przez pierwsze dwa lata
uczysz dzieci chodzić i mówić
a przez
następne szesnaście lat
marzysz o tym żeby usiadły
spokojnie i się zamknęły !!!

zuzia13m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 12:48   #3071
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zuzia13m Pokaż wiadomość
ja również bym zrównała. Parapet równy z blatem bardzo mi się podoba (trzymała bym tam zioła).

dziękuję,tak się chyba zrobi
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-25, 17:48   #3072
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam serdecznie,
już od ponad roku czytam ten bardzo interesujący dla mnie wątek, i wreszcie odważylam się napisać, oczywiście z zapytaniem
otóż mamy działkę budowlaną z bardzo restrykcyjnym MPZ, najważniejsze w nim to narzucona wysokość w kalenicy, cytuję: "wysokość od głównego wejścia do kalenicy" to max. 7,5 m, a powierzchnia zabudowy to nie więcej niż 120 m2. kąr nachylenia dachu: 37 do 45 st.
przez ponad rok szukaliśmy wraz z TŻ projektu gotowego, przy tych narzuconych wymiarach nie znaleźliśmy nic co, choć w małej części spełnialoby nasze wymagania, więc zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny. oto pierwsza koncepcja sporządzona przez naszego architekta, nie wykluczamy też wersji bez garażu w bryle ze wzgledu na tak ograniczoną zabudowę, garaż osobny jak najbardziej może być na działce. Dodam, że działka ma 14 arów, jest z wejściem od północy , co sądzicie?proszę o cenne opinie
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf KONC 1 - RZUT PARTERU.pdf (79,7 KB, 117 załadowań)
Rodzaj pliku: pdf KONC 1 - RZUT PODDASZA.pdf (47,3 KB, 82 załadowań)
__________________
znowu tutaj z Wami

Edytowane przez MartusiaJ
Czas edycji: 2011-07-25 o 21:08 Powód: dodatkowe informacje
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 11:23   #3073
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez MartusiaJ Pokaż wiadomość
jest z wejściem od północy , co sądzicie?proszę o cenne opinie
Jeśli na dole nie ma pokoju, który kiedyś będzie komuś służył za mieszkalny to taka duża łazienka jest niepotrzebna. Natomiast nie rozumiem, dlaczego na górze nie ma dwóch łazienek, i dlaczego garderoba jest od południa (powinna być po drugiej stronie od północy, po co światło zabierać sypialni). W łazience nie rozumiem wanny i kibla pod skosem, chyba, że mieszkańcy mają nie więcej niż 170 wzrostu. Ogólnie projekt bardzo średni, nie ma spiżarni, graciarni, pralni, na dole między kuchnią a jadalnią można byłoby zrobić wyjście na taras, a nie ma ... No i ten przedpokój na górze 10 m2 ...
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2011-07-26 o 11:24
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 12:35   #3074
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dziękuję Ci, szugarbejb za te uwagi, powiem Ci, że nam też nie do końca podobała się ta pierwsza koncepcja.Brakowało nam pokoju na dole, przedpokoj na gorze był trochę za duży jak na nasze, laików, oko. sypilania na gorze też wydawała nam się niezbyt doświetlona. Architekt właśnie jest na etapie tworzenia projektu bez garażu w bryle, na rzecz uzyskania miejsca na pokój na dole, tym bardziej, że udzielam lekcji, więc nie wyobrażąm sobie, że moi uczniowie będą "wędrować" po mojej strefie nocnej, a przecież nie moge dawać lekcji w salonie. więc rezygnujemy z garażu w bryle.... jak tylko będę mieć drugą koncepcję to zamieszczę je, bo jestem pełna podziwu dla profesjonalizmu i wiedzy osób, ktore tu doradzają.
jeszcze raz dziękuję
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 19:31   #3075
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez MartusiaJ Pokaż wiadomość
Brakowało nam pokoju na dole,
A nie powiedzieliście architektowi na początku , ile pokoi potrzebujecie ?
Cytat:
Architekt właśnie jest na etapie tworzenia projektu bez garażu w bryle, na rzecz uzyskania miejsca na pokój na dole,
A dlaczego nie da się i pokoju na dole, i garażu ? Ile masz % zabudowy działki w mpzp?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 19:51   #3076
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
A nie powiedzieliście architektowi na początku , ile pokoi potrzebujecie ? A dlaczego nie da się i pokoju na dole, i garażu ? Ile masz % zabudowy działki w mpzp?
Jako że nasz mpzp określa, jak już pisałam, max powierzchnię zabudowy budynku jednorodzinnego, która wynosi 120m2, wstępnie chcieliśmy zrezygnować z pokoju na dole na rzecz garażu w bryle. Jednoczesnie, bardzo chcieliśmy mieć przestronny salon i jadalnię, których teraz tak nam brakuje w bloku. no i okazało się że przy tej powierzchni zabudowy nie da się mieć i pokoju, i dużego, wygodnego salonu, i garażu. Ale po przemyśleniu i zobaczeniu tej koncepcji, doszłam do wniosku, że pokój dodatkowy musi być. Będzie i gabinetem i ew, pokojem dla gości.
Ten mpzp jest absurdalny, jako, że nasza działka ma wymiary 26m na 50m a % jej zagospodarowania to 40%. Więc zdecydowaliśmy, że dwustanowiskowy garaż będzie osobno....bo tak można.. i co o tym sądzicie?
__________________
znowu tutaj z Wami

Edytowane przez MartusiaJ
Czas edycji: 2011-07-26 o 19:54 Powód: literówka
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 19:53   #3077
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

http://projekty.muratordom.pl/z-podd...,1,2.htm?nr=89

ponawiam prosbę o ocenę
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 20:38   #3078
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez MartusiaJ Pokaż wiadomość
Ten mpzp jest absurdalny, jako, że nasza działka ma wymiary 26m na 50m a % jej zagospodarowania to 40%. Więc zdecydowaliśmy, że dwustanowiskowy garaż będzie osobno....bo tak można.. i co o tym sądzicie?
Idiotyzm, faktycznie. A wkoło wszystkie domy takie małe ? No to tarasu też nie możecie mieć.
No jak musi to musi ten garaż osobno, wtedy zyskacie powierzchnię na dodatkowy pokój na dole, najlepiej z osobnym wejściem, górę też należałoby sensowniej przeprojektować, pamiętaj, żeby sypialnię małżeńską oddzielić od reszty pomieszczeń, np. pralniami, garderobami itp.

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

Cytat:
Napisane przez mała migotka Pokaż wiadomość
Najpierw wklej poprawnie link.

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Cytat:
Napisane przez MartusiaJ Pokaż wiadomość
i co o tym sądzicie?
A tak w ogóle to jesteś pewna, ze wciąż chcesz z tym architektem pracować ? Bo on taki trochę dziwny, wie, że macie głpi mpzp, to projektuje wielkie przedpokoje i nie wykorzystuje okien itp.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 20:42   #3079
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Idiotyzm, faktycznie. A wkoło wszystkie domy takie małe ? No to tarasu też nie możecie mieć.
No jak musi to musi ten garaż osobno, wtedy zyskacie powierzchnię na dodatkowy pokój na dole, najlepiej z osobnym wejściem, górę też należałoby sensowniej przeprojektować, pamiętaj, żeby sypialnię małżeńską oddzielić od reszty pomieszczeń, np. pralniami, garderobami itp.
tak, to nowe mpzp na całe osiedle domków jednorodzinnych. około 50 działek., które od niedawna są budowlane. jestem Ci bardzo wdzięczna za te uwagi, jutro mamy spotkanie z architektem, myślę, że może pralnię dałoby się usytuować na gorze, rezygnując z tego dużego przedpokoju. i zamienić miejscami garderobę w naszej sypialni by była bardziej doświetlona.
serdecznie dziękuję, szugarbejb.
Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
A tak w ogóle to jesteś pewna, ze wciąż chcesz z tym architektem pracować ? Bo on taki trochę dziwny, wie, że macie głpi mpzp, to projektuje wielkie przedpokoje i nie wykorzystuje okien itp.
przy architekcie chyba zostaniemy, zobaczymy co zdziala po jutrzejszym spotkaniu i po wniesionych przez nas uwagach
__________________
znowu tutaj z Wami

Edytowane przez MartusiaJ
Czas edycji: 2011-07-26 o 20:49
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-28, 15:39   #3080
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez MartusiaJ Pokaż wiadomość
tak, to nowe mpzp na całe osiedle domków jednorodzinnych. około 50 działek., które od niedawna są budowlane. jestem Ci bardzo wdzięczna za te uwagi, jutro mamy spotkanie z architektem, myślę, że może pralnię dałoby się usytuować na gorze, rezygnując z tego dużego przedpokoju. i zamienić miejscami garderobę w naszej sypialni by była bardziej doświetlona.
serdecznie dziękuję, szugarbejb.


przy architekcie chyba zostaniemy, zobaczymy co zdziala po jutrzejszym spotkaniu i po wniesionych przez nas uwagach

przemyśl temat narożnych okien
wiem, że fajnie wyglądają na elewacji, ale podobno problematyczne są później parapety zewnętrzne, mocowanie rolet, karniszy...
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 20:45   #3081
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez jag_na Pokaż wiadomość
przemyśl temat narożnych okien
wiem, że fajnie wyglądają na elewacji, ale podobno problematyczne są później parapety zewnętrzne, mocowanie rolet, karniszy...
tak, na pewno są niepraktyczne, drogie, etc , ale tak bardzo mi się podobają, nadają temu malemu domkowi nowoczesny, nietuzinkowy wygląd. ... jakoś nie widzę alternatywy dla tego okna w kuchni, szczególnie, że w drugiej koncepcji już nie ma garażu, który fajnie pasował do reszty tej malizny
jutro wrzucę drugą koncepcję domku do Waszej oceny,
dziękuję i serdecznie pozdrawiam
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 21:25   #3082
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez jag_na Pokaż wiadomość
przemyśl temat narożnych okien
wiem, że fajnie wyglądają na elewacji, ale podobno problematyczne są później parapety zewnętrzne, mocowanie rolet, karniszy...
Nie widzę na projekcie, czy są to okna od podłogi do sufitu, ale ja będę miała właśnie takie narożne - każdy "róg" o długości 4m. Nie było żadnego problemu z zamówieniem takich okien, cena normalna. W domu będziemy mieli rolety rzymskie, z ich zamontowaniem też nie będzie komplikacji. Można je montować zarówno na oknach, nad nimi, jak i przy suficie. Wszystko zależy od koncepcji wnętrza, więc nie demonizujmy
Cytat:
Napisane przez MartusiaJ Pokaż wiadomość
tak, na pewno są niepraktyczne, drogie,
Nie zauważyłam, żeby były droższe od normalnych. Trzeba się liczyć z tym, że duże okna będą kosztowały więcej od standarowych, ale czy są droższe dlatego, że narożne? U mnie tak nie jest, chyba, że istnieją jakieś mega skomplikowane sposoby mocowania, które są drogie, ale u mnie nic takiego nie ma miejsca Jestem zwolenniczką dużej liczby przeszkleń, więc nie rezygnuj z tego
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 06:44   #3083
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;2841977 8]Nie widzę na projekcie, czy są to okna od podłogi do sufitu, ale ja będę miała właśnie takie narożne - każdy "róg" o długości 4m. Nie było żadnego problemu z zamówieniem takich okien, cena normalna. W domu będziemy mieli rolety rzymskie, z ich zamontowaniem też nie będzie komplikacji. Można je montować zarówno na oknach, nad nimi, jak i przy suficie. Wszystko zależy od koncepcji wnętrza, więc nie demonizujmy

Nie zauważyłam, żeby były droższe od normalnych. Trzeba się liczyć z tym, że duże okna będą kosztowały więcej od standarowych, ale czy są droższe dlatego, że narożne? U mnie tak nie jest, chyba, że istnieją jakieś mega skomplikowane sposoby mocowania, które są drogie, ale u mnie nic takiego nie ma miejsca Jestem zwolenniczką dużej liczby przeszkleń, więc nie rezygnuj z tego [/QUOTE]

no to mnie pocieszyłaś, uwielbiam przeszklenia, wszystkie okna w salonie i jadalni są od samej podłogi, okno w salonie jest narożne, część będzie nieruchoma a środki przesuwne. wstępnie orientowaliśmy się w cenach, wszystko zależy od firmy i zastosowanego mechanizmu. Moja koleżanka ma takie przeszlenia w salonie, mówi, że przebywając w nim, czuje się tak jakby przebywała na otwartej przestrzeni. Ja o czymś takim marzę po 30 latach mieszkania w bloku...

Choś tak jak napisała jag_na, na pewno koszt takich przeszkleń będzie większy, ale z drugiej strony nasz domek to prosta bryła, z dachem dwuspadowym, o wiele tańszym w budowie niż dachy kopertowe i wielospadówki, więc na tym zaoszczędzimy
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 07:20   #3084
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez MartusiaJ Pokaż wiadomość
Choś tak jak napisała jag_na, na pewno koszt takich przeszkleń będzie większy, ale z drugiej strony nasz domek to prosta bryła, z dachem dwuspadowym, o wiele tańszym w budowie niż dachy kopertowe i wielospadówki, więc na tym zaoszczędzimy
Oczywiście, że takie okna są droższe, ale to ze względu na swój rozmiar. Wszystko też zależy od tego, jakie wybierzecie szyby, czy mają być bezpieczne, antywłamaniowe itd. Jednak to nie "narożność" robi całą cenę
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 20:32   #3085
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Teraz moja kolej
Czy ten projekt ma jakieś znaczące wady -> http://gotowe-projekty-domow.pl/mr_m...ariant_iii.htm ?
My ogólnie jakiś konkretnych niedoróbek w nim nie widzimy, niech ktoś spojrzy na to fachowym okiem, bo my to tak tylko mniej więcej wiemy, co i jak
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 04:00   #3086
Soral
Raczkowanie
 
Avatar Soral
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 183
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witaj świniaczek

Niedługo będzie 5 rano a ja psać nie mogę i moja poczytalność może być znacznie obniżona.

Dałam projekt z moimi poprawkami

Co rzuciło mi się w oczy to nie podoba mi się rozwiązanie wiatrołap + spiżarnia. Wiatrołap o powieżchni 2,8 metra toż to klitka, gdzie ledwo 2 osoby się zmieszczą a do dopiero rozbiorą. Nie ma miejsca nawet na szafkę z butami. Goście i Wy będziecie się rozbierać z wiatrołapie a później z butami i kurtkami iść do szafy obok spiżarni żeby wszystko gdzieś ulokować?
Osobiście powiększyłabym wiatrołap, fakt kosztem spiżarni ale z ganku jednak częściej się korzysta i powinien być wygodny. Wejście do spiżarni albo bym zostawiła od kuchni albo przeniosła na korytarz i byłaby to graciarnia, nie miałąbyś wtedy drzwi na lewej ścianie kuchni i mogłabyś zrobić ją w całkowitej zabudowie i to zrekompensowałoby brak spiżarni.

Kolejna rzecz to drzwi między pomieszczeniem 4 i 5 jak dla mnie całkowicie zbędne a zabiera tylko niepotrzebnie przestrzeń którą można wykorzystać na półki czy pralkę.

Brakuje mi pomieszczenia gospodarczego w którym trzyma siędeske do prasowania, ręczniki i takie tam. Chyba, że tą funkcję pełniłaby spiżarnia i garderoba, choć dla mnie są to za małe pomieszczenia na wszystkie przydatne rupiecie.

To tyle, wiecej nie umiem wykrzesać ze swojego mózgu

Oczywiście to są poprawki, która ja bym wprowadziła i zdania swojego nie narzucam .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rzut_1_mr_m42c_przemyslany_-_wariant_iii_murator.jpg (51,9 KB, 72 załadowań)
__________________
60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50

Amsterdam - 2 osoby
Rotterdam - 1 osoba

Soral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 10:07   #3087
mongol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

zapraszam na stronę www.domzesnow.pl - wszystko o z19, również zdjęcia. ;D
mongol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 14:40   #3088
annaKot
Raczkowanie
 
Avatar annaKot
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wawa - Solec
Wiadomości: 173
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

http://www.yuniversalpodlaski.pl/soc...honie.php?s=42

Ja bym chciala taki domek Nie patrzcie na lokalizację, bo to Białystok jest, ale projekt fajny i chyba byłby niedrogi w realizacji.
annaKot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 14:42   #3089
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez annaKot Pokaż wiadomość
http://www.yuniversalpodlaski.pl/soc...honie.php?s=42

Ja bym chciala taki domek Nie patrzcie na lokalizację, bo to Białystok jest, ale projekt fajny i chyba byłby niedrogi w realizacji.
Dach raczej do niedrogich nie należy..
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 14:44   #3090
annaKot
Raczkowanie
 
Avatar annaKot
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wawa - Solec
Wiadomości: 173
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Tak? A jaki powinien byc żeby taniej zapłacić?
annaKot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:26.