Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;)))) - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-25, 13:11   #3421
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Mbu83 ślicznie wygladalaś co do badania to może jedź taxówką..
ja tak ostatnio zrobilam jak nie mialam samochodu pod eka a mąż nie mógł wyrwac sie z pracy.. z resztą mąz nie pozwala mi jeździć autobusami w ciąży

Paula Szyszka ja chce bułeczki ale nie chce mi sie robić... zwlaszcxa ze drożdzowe gadżety mi nie wychodzą

Salomea1 tez uwazam ze wózki trzeba na zywo obejrzec przed zakupem i pojeździc chociaz po sklepie.. ja jak faworyta zobaczyłam to mnie oslabiło a zakochałam sie qeenie speedi i takowy kupiłam

nie wydaje mi się aby to czy fotelik posiada baze czy nie miał wpływ na jego wagę?
ale ja od początku nastawilam sie na najbezpieczniejszy i nawet pod niego wózka szukałam

Petitka4
zdrowiej kochana.. ja tez furagin bralam i no spe.. wystarczyły 4 dni i moje drogi moczowe jak nowe - ciekawe na jak długo?
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 13:28   #3422
Paula Szyszka
Zadomowienie
 
Avatar Paula Szyszka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 486
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez Mbu83 Pokaż wiadomość
Witam mamuski.
Ja po weselichu, na którym moj maz stał sie głowna sensacją - po poprawinach zamknał sie w kibelku i... sobie usnał. Po 30 min zaczeliśmy go szukać. Najgorsze z jednej strony sali rzeka, a z drugiej jeziorko wiec goscie od razu zaczeli snuć historyjki ze sie pewnie utopił i go rano dopiero znajda. A ja zapłakana ganiałam jak głupia i go szukałam gotowa wzywac juz policje. W końcu ktoś z obsługi wymyślił ze jednak moze zasnał przy zgaszonym swietle i jakims cudem otworzył drzwi od WC. Myślałam ze go rozszarpie tym bardziej ze nawet telefonu w swojej kieszeni nie słyszał. Na poprawinach oczywiście juz polewka ze wszystkiego, ale co ja sie biedna nerwów najadłam to długo jeszcze bede pamietać. Gabrysia z tego wszystkiego też całą niedziele odpoczywała i dopiero wieczorkiem dała znać ze wszystko oki.
A to juz ja i 22 tyg Gabi w środku przed imprezą (jeszcze z uśmiechem na ustach)

no nieźle ale musiałaś przeżyć umarłabym ze strachu!!!! pięknie wyglądałaś w tej sukieneczce
Paula Szyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 13:41   #3423
edyta0131
Raczkowanie
 
Avatar edyta0131
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 473
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Witam wszystkie mamusie i dzieciaczki

drobciaa u mnie dziś samopoczucie rewelacyjne, a to dlatego, że rano kupiłam sobie NOWĄ poduszkę do karmienia za 6 zł i troszkę ciuszków dla maluszka.
Wczoraj w nocy było trochę gorzej, bo się poryczałam No w końcu baba w ciąży i samotna. Ale dziś już mi przeszło.

tola3804, bandola18 ja mam długą listę zakupów i tak chciałam wszystko w jednym miejscu kupić. Jutro jadę do Lublina, ale tylko się zorientuję jakie są ceny, bo zakupy będę robiła jak mąż wróci. Sama nie wiem czy kupować w sklepie, czy przez internet. Ogólnie to muszę wszystko dotknąć i dobrze pooglądać, a tak przez net to raczej się nie uda. Muszę kupić wózek (zastanawiam się nad Bolderem 3 Implastu-może któraś z Was może mi coś podpowiedzieć na ten tamet), dwa łóżeczka, bo jedno do teściowej trzeba wywieźć. Jeszcze przewijak, stojak pod wanienkę, pościel oj i jeszcze trochę niezbędnych rzeczy.
A co do apteki to właśnie wyszukałam w necie, że w tej na 3go maja jest dosyć tanio. I tam pewnie zrobię zakupy. Płyn Oilatum kosztuje 51,95, więc to raczej tanio, bo jak pytałam u mnie w aptece to kosztuje 64zł.

A w Tesco nie ma w ogóle Pampersów 1??
Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego dnia
edyta0131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 13:43   #3424
edyta0131
Raczkowanie
 
Avatar edyta0131
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 473
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

I jeszcze mi się przypomniało,
Koleżanka mówila mi, że ma kartę rabatową do Baby Fanta. Wiecie może ile tam tego rabatu dają?
edyta0131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 13:48   #3425
tola3804
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 429
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez edyta0131 Pokaż wiadomość
I jeszcze mi się przypomniało,
Koleżanka mówila mi, że ma kartę rabatową do Baby Fanta. Wiecie może ile tam tego rabatu dają?
No niestety nic na ten temat nie wiem.
__________________
tola3804 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 13:50   #3426
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

edyta0131

mi sie bolder bardzo podobał do momentu obejrzenia go na żywo..moim zdaniem stosunek jakości wykonania i zastosowanych materialów do ceny jest slaby (boldery bardzo podrożały w tym roku) aha i jest to jeden z cięższych wózków..(ale to nie musi byc minus jak ktos np mieszka w domku)

co do oliatium to slyszłam kilka zgodnych opini (od mam i pań w aptece) ze jeśli dziecko ma zdrową skórke to lepiej go nie stosować... to sa preparaty na problemy skórne i alergie..

jak wszystko ok to lepiej stosować kosmetyki hippa czy nivea...
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 14:04   #3427
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
czyli mniej niz w Polsce

ja uwazam ze nie ma ludzi nie zastapionych nie zarzekam sie ze wróce wcześnie czy późno bo to pewnie zweryfikuje zycie i moja mała córeczka
Scorpioniec, u mnie w biurze pracuja 2 osoby-ja i moja kolezanka. Jezeli ja odejde ona przejmuje moje obowiazki + swoje. Miesiac tak pociagnie, ale dluzej po prostu fizycznie nie da rady. Musielibysmy zatrudnic nowa osobe - co sie nam nie oplaca.
__________________
All Because Two People Fell In Love...
logest jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-25, 14:11   #3428
edyta0131
Raczkowanie
 
Avatar edyta0131
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 473
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

No właśnie z tymi wózkami to jest różnie. Ja widziałam tylko samą parasolkę do Boldera i faktycznie ten materiał to dosyć kiepski był. Sama już nie wiem jakiego wózka mam szukać. Chcę kupić trójkołowca 3 w 1. A może Wy mi coś doradzicie? Będę bardzo wdzięczna!
edyta0131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 14:25   #3429
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez logest Pokaż wiadomość
Scorpioniec, u mnie w biurze pracuja 2 osoby-ja i moja kolezanka. Jezeli ja odejde ona przejmuje moje obowiazki + swoje. Miesiac tak pociagnie, ale dluzej po prostu fizycznie nie da rady. Musielibysmy zatrudnic nowa osobe - co sie nam nie oplaca.
mam taka sama sytuacje.. jednak jestem od polowy marca na zwolnieniu.. raz na jakiś czas oblatuje moich klientów i wpadam do firmy.. z resztą sobie jakoś radzą..

a jeśli radza sobie juz pół roku to jeszcze pół albo wiecej tez se poradzą

Cytat:
Napisane przez edyta0131 Pokaż wiadomość
No właśnie z tymi wózkami to jest różnie. Ja widziałam tylko samą parasolkę do Boldera i faktycznie ten materiał to dosyć kiepski był. Sama już nie wiem jakiego wózka mam szukać. Chcę kupić trójkołowca 3 w 1. A może Wy mi coś doradzicie? Będę bardzo wdzięczna!
http://www.bobowozki.pl/product_info...roducts_id=693

ja kupiłam taki brązow-beżowy juz sie nim bawlam i jest super.. teraz czeka na swój czas u moich rodziców juz nie mogę sie doczkać jak wyjedziemy w trasę ma wszystko czego mi potrzeba.. jest dośc lekki i sklada sie jedną ręką..

oprócz gadżetów widocznych na zdęciu były jeszcze; moskitiera, foli p.deszczowa, kocyk, torba +przewijak , frotowy ochraniacz na fotelik itd..
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 15:07   #3430
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Mbu83 - oj nie zazdroszcze Ci nerwów i stresu jaki przezylas, ale teraz po fakcie to smieszna historyjka
No i powtrze to co dziewczyny = Slicznie wygladalas w tej sukience
Mi tez kiedys sie tak TZ urwal Nadzwonilam sie wtedy po szpitalach itp ze hoho

Paula - dzieki za przepis Bede piec ale nie dzis

Kurcye wlasnei cos wcisnelam i mam teray klawiature masyznistki... z z y mi sie ymaienilo
o i juz chyba w porzadku no jednak prawie... bo yamiast dwukropka mam Ł
ynowz jednak masyznistka
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 15:12   #3431
edyta0131
Raczkowanie
 
Avatar edyta0131
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 473
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

scorpionec rzeczywiście fajny ten Twój wózeczek, tylko cena mogłaby być niższa o jakieś 500zł. A Ty go kupiłaś po tej cenie promocyjnej? U mnie jest ten sklep i muszę sie tam wybrać i zobaczyć go na żywo. Kolor też bardzo ładny, mi się też podoba ten turkus. Jeszcze mam trochę czasu, ale za to nie mam już siły na szukanie wózka. Za dużo tego wszystkiego
edyta0131 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-25, 15:26   #3432
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

edyta0131
ja wózek kupilam w tym sklepie tylko bezpośrednio bo oni są z mojego miasta..

http://www.bubumarket.pl/ (ten sklep sprzedaje też na allegro)

wózek tani nie jest (dalam 2300) ale sam fotelik maxi cosi to koszt ok 500 zł

jakbym np kupiła boldera + ten fotelik wyszło by to samo...


kolorki maja jaskrawe my wybraliśmy najbardziej stonowany... warto obejrzeć najpierw na żywo

balam sie troche tych 3 kół... ale wszystkie śa solidne i pompowane i wózek ma dobre opinie więc się zdecydowaliśmy
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 15:43   #3433
edyta0131
Raczkowanie
 
Avatar edyta0131
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 473
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Mam nadzieję, że jutro już moje wątpliwości zostaną rozwiane. Tak to wszystkie są ładne na zdjęciach, a ciekawe jak wyglądają na żywo. Nie wiem czy kupować wersję 3 w 1, skoro dzieciątko ma przyjść na świat w grudniu. Koleżanka mi odradzała kupna wersji z gondolą, ale chyba chce mieć pełną wersję. Sama nie wiem
edyta0131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 15:58   #3434
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Dziewczyny, potrzebuję szybko informacji!!Jeśli któraś ma ciuszki r.56, to prosze o zmierzenie, ile cm mają body i śpioszki(i pajacyki) od ramienia(szyji) do kroczku oraz do piętki(jeśli chodzi o spiochy i pajacyki).Licytuję fajny zestaw na allegro,ale się boję,że będzie za mały, jak dzidzia będzie dłuzsza. Czy w ogóle rozmiar 56 jest odpowiedni dla dzieci o długości np.55 cm?????
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 18:21   #3435
Petitka4
Rozeznanie
 
Avatar Petitka4
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 502
GG do Petitka4
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Dzięki dziewczyny jesteście Kochane Już się lepiej czuję i furagin pomaga i do końca ciązy urosept mam brać. Przepłukam nereczki dokładnie i mam nadzieję że do szpitala nie wrócę tfu tfu
Wiecie że strasznie się przestraszyłam że to coś z dzidzią nie tak. Boże aż się popłakałam tak się bałam o mała. I jak się tak leży na sali razem z dziewczynami które mają właśnie problemy z dziećmi to tak strasznie się myśli o swojej Kruszynce. Jak zaczęła mnie jeszcze bardziej i intensywniej kopać to pomyśłalam że jakbym ją straciła to chyba bym się zabiła. Tak bardzo kocham już moją córcię że szok
Na dniach będę zamwiać sweterki to podzielę się opinią.
Pozdrawiam wszystkie mamuśki a w szczególności te piękne brzuszki
__________________
Amelka

Od 14.12.2008 Nasza Kochana Amelka jest z nami


Petitka4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 19:07   #3436
aniak2888
Raczkowanie
 
Avatar aniak2888
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 258
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Petitka dbaj o siebie i malutka
Mbu83 naprawdę wyglądałś prześlicznie, ja też dzisiaj kupiłam sobie ciuszki na wesele umówiłam się do fryzjera a mąż stwierdził że stroje sie bardziej niż przed ciążą nie wiem o co mu chodzi
aniak2888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 19:11   #3437
poisone
Rozeznanie
 
Avatar poisone
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 730
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Samotne dziewczyny - na pociechę Wam powiem, że ja mojego mężą będąc w ciąćy widziałam niecałe dwa tygodnie! I nadal go nie widzę - wróci przed rozwiązaniem - niestety - taka praca. Tak więc, chyba Was pocieszyłam
Ale już tak więcej nie powolę, zeby było jak dzidzia będzie
poisone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 19:34   #3438
lisey
Zadomowienie
 
Avatar lisey
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 078
GG do lisey
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

mbu super wugladalas na weselichu,sukienka rewelacja,po ciazy tez ja mozesz nosic,a Maz niech teraz zarabia na Twoje przebaczenie

Paula ja ciacha nie zrobilam bo mi jajek zabraklo i nie chciaqlo mi sie do sklepu leciec,tym bardziej ze swieto i nie wszystkie otwarte ale z Twojego skorzystam przepisu bardzo lakomie

petitka dobrze ze juz lepiej,dbaj o siebie i malutka

ania2888 i bardzo dobrze ze sie stroisz,dla nas jest to szczegolny czas i nasze psychiczne samopoczucie tez jets wazne,a jakiej kobiecie nie poprawia humorku jakas nowa rzecz,tym bardziej ze stare ciuszki robia sie jakos szybkon za male

logest tez myslalam ze jestem niezastapiona,ale w momencie jak sie dowiedzialam ze jestem w ciazy zrezygnowalam z kierowniczego stanowiska bo bylo za duzo stresow zwiazanych z paraca a nie praca jest dla mnie wazna a moje dziecko,to jest moj priorytet i tym sie kieruje
__________________
Gabrielek 15/11/2008

Fasolinka
lisey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 23:00   #3439
bandola18
Zadomowienie
 
Avatar bandola18
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 347
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez edyta0131 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie mamusie i dzieciaczki

drobciaa u mnie dziś samopoczucie rewelacyjne, a to dlatego, że rano kupiłam sobie NOWĄ poduszkę do karmienia za 6 zł i troszkę ciuszków dla maluszka.
Wczoraj w nocy było trochę gorzej, bo się poryczałam No w końcu baba w ciąży i samotna. Ale dziś już mi przeszło.

tola3804, bandola18 ja mam długą listę zakupów i tak chciałam wszystko w jednym miejscu kupić. Jutro jadę do Lublina, ale tylko się zorientuję jakie są ceny, bo zakupy będę robiła jak mąż wróci. Sama nie wiem czy kupować w sklepie, czy przez internet. Ogólnie to muszę wszystko dotknąć i dobrze pooglądać, a tak przez net to raczej się nie uda. Muszę kupić wózek (zastanawiam się nad Bolderem 3 Implastu-może któraś z Was może mi coś podpowiedzieć na ten tamet), dwa łóżeczka, bo jedno do teściowej trzeba wywieźć. Jeszcze przewijak, stojak pod wanienkę, pościel oj i jeszcze trochę niezbędnych rzeczy.
A co do apteki to właśnie wyszukałam w necie, że w tej na 3go maja jest dosyć tanio. I tam pewnie zrobię zakupy. Płyn Oilatum kosztuje 51,95, więc to raczej tanio, bo jak pytałam u mnie w aptece to kosztuje 64zł.

A w Tesco nie ma w ogóle Pampersów 1??
Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego dnia
U mnie było tak , że oglądałam na żywca a kupowałam w necie, ale na żywca trudno dojrzeć np pościel bo są zapakowane a przecież nie będę każdej rozpakowywać,
A w Tesco są jedynki!
Nic nie wiem o rabacie w baby fancie
__________________
bandola18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-26, 07:15   #3440
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez edyta0131 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że jutro już moje wątpliwości zostaną rozwiane. Tak to wszystkie są ładne na zdjęciach, a ciekawe jak wyglądają na żywo. Nie wiem czy kupować wersję 3 w 1, skoro dzieciątko ma przyjść na świat w grudniu. Koleżanka mi odradzała kupna wersji z gondolą, ale chyba chce mieć pełną wersję. Sama nie wiem
Sama musisz sobie w sklepie pooglądac i zastanowić się co jest dla ciebie ważne. My np. szukamy wózka 2 w 1 (gondola+spacerówka) a fotelik kupimy osobno. Nie zależy mi żeby fotelik wpinał się w wózek bo podobno na spacery nie powinno sie chodzić w foteliku bo to niezdrowe na plecki.

Scorpioniec wracając do fotelików to ja oglądałam Chicco i oni mają albo z bazą albo bez. Tylko że te co są bez bazy mają inny stelaż(konstrukcję) i nie da sie ich włożyć w bazę. Dlatego są lżejsze bo nie mają tego całego systemu mocowania fotelika do bazy.
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 08:03   #3441
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez edyta0131 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że jutro już moje wątpliwości zostaną rozwiane. Tak to wszystkie są ładne na zdjęciach, a ciekawe jak wyglądają na żywo. Nie wiem czy kupować wersję 3 w 1, skoro dzieciątko ma przyjść na świat w grudniu. Koleżanka mi odradzała kupna wersji z gondolą, ale chyba chce mieć pełną wersję. Sama nie wiem
a jak spacerowac z noworodkiem zimą bez gondoli?

przeciez w foteliku nie owiniesz dziecka kocem? i nie jest tak dobrze oslonięte od wiatru itd...

mi sie zdaje ze gondola wlaśnie na okres jesienno-zimowo-wosenny jest najbardziej potrzebna.. bo najlepiej chroni od wiatru i opadów...

Salomea1 widac co firma to konstrukcja... mój fotelik waży 3,20 kg imoge dokupić do niego dwa rodzaje bazy lub mocować bez..

a ostatnio dowiedzialam sie ze trzeba patrzec do ilu kilo jest fotelik.. bo te od 0 kg bywaja do 9 kg a niektóre do 13 kg więc warto chyba kupić ten o większej rozpętości... mi niechcący udalo sie do 13 kg
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 08:23   #3442
Mbu83
Raczkowanie
 
Avatar Mbu83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 454
Send a message via Skype™ to Mbu83
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

A my z mężem zdecydowaliśmy sie na taki, chociaz jeszcze rozwazamy coś z chicco, ale cena
http://www.allegro.pl/item410704136_...parasolka.html

Chcielismy pompowane koła i 3 w 1 i gondole koniecznie osobno zeby tez mozna było do autka zamocować, bo maleństwo bardzo wczesnie bedzie musialo jeżdzić, a mam jakies mieszane uczucia co do przewozenia noworodka w foteliku. Poza tym taka typowa gondola jest duzo cieplejsza niż sam śpiworek w spacerówce. Noi kolorek - turkus -
__________________
Razem
Gabriela
Mbu83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 08:38   #3443
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez Mbu83 Pokaż wiadomość
A my z mężem zdecydowaliśmy sie na taki, chociaz jeszcze rozwazamy coś z chicco, ale cena
http://www.allegro.pl/item410704136_...parasolka.html

Chcielismy pompowane koła i 3 w 1 i gondole koniecznie osobno zeby tez mozna było do autka zamocować, bo maleństwo bardzo wczesnie bedzie musialo jeżdzić, a mam jakies mieszane uczucia co do przewozenia noworodka w foteliku. Poza tym taka typowa gondola jest duzo cieplejsza niż sam śpiworek w spacerówce. Noi kolorek - turkus -
Ja jestem przeciwnikiem wożenia dzieci w gondoli nawet jeśli jest możliwość zapiecia w samochodzie. Po coś w końcu wymyślili foteliki. My z maleństwem bedziemy jechać ok 250 km i to już w 2-3 tyg. ale w foteliku. I tak taka podróż to bedą ciągle postoje to na przewijanie to na karmienie....

A jeszcze a propos spacerów w fotelikach to cytuję
Malucha możemy sadzać dopiero wtedy, kiedy sam potrafi przyjąć taką pozycję. Nie należy go do siadania nakłaniać, na przyklad podpierając poduszkami.
....
Jedynym wyjątkiem jest przewożenie niemowlęcia w samochodzie. Służy do tego specjalny fotelik kołyska, w którym dziecko może przebywać w pozycji półsiedzącej. Zaprojektowano go tak, by chronić je przed niebezpieczeństwami związanymi z jazdą samochodem - jest twardy i nieźle stabilizuje ciało dziecka.

Dla dobra pleców maluch do 6. miesiąca życia powinien w takim foteliku przebywać głównie w czasie jazdy. Dłuższa podróż, jeśli jest konieczna, powinna należeć do rzadkości. Fotelik wpinany w stelaż wózka może nam służyć tylko sporadycznie. Na spacery, na zakupy zabierajmy ze sobą gondolę, w której niemowlę będzie sobie wygodnie leżeć.

a tu link do całego art
http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/...as=2&startsz=x
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 08:56   #3444
Mbu83
Raczkowanie
 
Avatar Mbu83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 454
Send a message via Skype™ to Mbu83
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez Salomea1 Pokaż wiadomość
Ja jestem przeciwnikiem wożenia dzieci w gondoli nawet jeśli jest możliwość zapiecia w samochodzie. Po coś w końcu wymyślili foteliki. My z maleństwem bedziemy jechać ok 250 km i to już w 2-3 tyg. ale w foteliku. I tak taka podróż to bedą ciągle postoje to na przewijanie to na karmienie....

A jeszcze a propos spacerów w fotelikach to cytuję
Malucha możemy sadzać dopiero wtedy, kiedy sam potrafi przyjąć taką pozycję. Nie należy go do siadania nakłaniać, na przyklad podpierając poduszkami.
....
Jedynym wyjątkiem jest przewożenie niemowlęcia w samochodzie. Służy do tego specjalny fotelik kołyska, w którym dziecko może przebywać w pozycji półsiedzącej. Zaprojektowano go tak, by chronić je przed niebezpieczeństwami związanymi z jazdą samochodem - jest twardy i nieźle stabilizuje ciało dziecka.

Dla dobra pleców maluch do 6. miesiąca życia powinien w takim foteliku przebywać głównie w czasie jazdy. Dłuższa podróż, jeśli jest konieczna, powinna należeć do rzadkości. Fotelik wpinany w stelaż wózka może nam służyć tylko sporadycznie. Na spacery, na zakupy zabierajmy ze sobą gondolę, w której niemowlę będzie sobie wygodnie leżeć.

a tu link do całego art
http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/...as=2&startsz=x
Oooo dzieki poczytam
Jeszcze teraz myślimy nad tym, bo ciekawa stylistyka:
http://allegro.pl/item421200344_pale..._3_kolowy.html
Może faktycznie lepiej w foteliku, w końcu i tak go bede miała, tylko własnie myslałam ze dzidzia bedzie musiała w nim siedzieć,
ale jak nie to spoko - napewno bezpiecznij niz w gondoli. Tylko własnie co z wyjazdami na zakupy - podróz niewielka a poźniej skolei troche czasu bedzie musiało polezec i w tym wypadku chyba lepiej przewieść w gondoli i juz po sklepach łazić z godola. A dłuzsze wyjazdy to faktycznie w foteliku i najwyżej gondolka do bagażnika. Ech, trzeba bedzie sie dobrze zorganizować
__________________
Razem
Gabriela
Mbu83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 08:59   #3445
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez Salomea1 Pokaż wiadomość
Ja jestem przeciwnikiem wożenia dzieci w gondoli nawet jeśli jest możliwość zapiecia w samochodzie. Po coś w końcu wymyślili foteliki. My z maleństwem bedziemy jechać ok 250 km i to już w 2-3 tyg. ale w foteliku. I tak taka podróż to bedą ciągle postoje to na przewijanie to na karmienie....

ja tez jestem przeciwna wożeniu dziecka w gondoli w samochodzie..

oglądalam taka gondolę i dziecko jest w niej przypięte takim pasem na rzep..

foteliki sa napewno bezpieczniejsze to nie ulega wątpliwości maja sztywniejsza konstrukcje i specjalne pasy (przynajmiej większośc z nich)

co do odleglości i wycieczek z malym dzieckiem to pewnie zycie pokaże jak to bedzie..

mbu jeśli już musisz dziecko ciągac po sklepach o chyba wygodniej między pólkami jeździć z fotelikiem wpiętym do stelaża od wózka.. niz z gondolą...

ja osobiście jestem przeciwna (zwlaszcza zima) gdzie wszyscy pyrchaj a i kaszlaja zabieraniu dziecka do sklepu... pozatym wyobraź sobie jego odczucia;

chalas, swietlówki świecące prosto w oczy(dziecko jest na leżąco podczas zakupów) itd
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 09:00   #3446
tola3804
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 429
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuję szybko informacji!!Jeśli któraś ma ciuszki r.56, to prosze o zmierzenie, ile cm mają body i śpioszki(i pajacyki) od ramienia(szyji) do kroczku oraz do piętki(jeśli chodzi o spiochy i pajacyki).Licytuję fajny zestaw na allegro,ale się boję,że będzie za mały, jak dzidzia będzie dłuzsza. Czy w ogóle rozmiar 56 jest odpowiedni dla dzieci o długości np.55 cm?????
No widzę, że nikt Ci nie odpowiedział... Ja siedzę w pracy, więc nie mam jak zmierzyć, ale pewnie i tak już za późno. Napisz, czy w końcu kupiłaś. Jeśli tak, to pochwal się! Szkoda, że dziewczyny Ci nie pomogły...
__________________
tola3804 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 09:05   #3447
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

kazde moje spiszki rozm 56 maja inna dlugość... co firma to inny wymiar....

te 56 cm to teoretycznie dlugość dziecka dla jakiego śa przeznaczone..
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 09:17   #3448
Mbu83
Raczkowanie
 
Avatar Mbu83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 454
Send a message via Skype™ to Mbu83
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
mbu jeśli już musisz dziecko ciągac po sklepach o chyba wygodniej między pólkami jeździć z fotelikiem wpiętym do stelaża od wózka.. niz z gondolą...

ja osobiście jestem przeciwna (zwlaszcza zima) gdzie wszyscy pyrchaj a i kaszlaja zabieraniu dziecka do sklepu... pozatym wyobraź sobie jego odczucia;

chalas, swietlówki świecące prosto w oczy(dziecko jest na leżąco podczas zakupów) itd
Masz racje, ale podejrzewam ze nie bede miała wyboru, niestety, teraz jak i pewnie po porodzie zakupy beda na mojej głowie. Rodzice daleko a reszta domownikow pracuje, z mezem na czele, ktory teraz to czasami po 12 godz nawet. Z pewnoscia przez pierwszy miesiac oszczedze dziecku tych wątpilwych przyjemnosci (zaopatrzymy sie porzadnie i zawsze to sklepik pod blokiem zostanie) ale poźniej albo zakupy albo zeby w ściane
__________________
Razem
Gabriela
Mbu83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 09:30   #3449
Paula Szyszka
Zadomowienie
 
Avatar Paula Szyszka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 486
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

tola3804 ale jak byś mogła to ja też bym jeszcze bardzo prosiła żebyś podała wymiary bo wszystkie ubranka które mam od siostry mają powycinane metki bo jej małego drapały a ciężko mi określić które to są te malutkie a sama chciałam parę nowych kupić i nie wiem czy tych najmniejszych wtedy bym sobie pomierzyła

ja wczoraj sie tak kiepsko czułam wieczorem że aż się przestraszyłam i dzwoniłam do lekarza takie jakieś dziwne bóle miałam jak lekkie skurcze i jeszcze mnie do tego kręgosłup bardzo bolał więc już chciałam jechać do lekarza ale po nospie wszytko przeszło i dzisiaj cały dzień odpoczywam nic nie robie mam nadzieje że będzie już dobrze mały od rana bryka
Paula Szyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 09:32   #3450
Paula Szyszka
Zadomowienie
 
Avatar Paula Szyszka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 486
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

scorpioniec a duża jest różnica między tymi na 62 a 56?? bo nie wiem jakie kupić do szpitala hmmm
Paula Szyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.