Koleżanka... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-26, 15:13   #1
pipi99
Raczkowanie
 
Avatar pipi99
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 97

Koleżanka...


Za miesiąc mój wymarzony ślub. Przygotowania w toku jednak jest jedna rzecz która mnie martwi. Koleżanka(dosyć dobra) kupiła białą sukienkę, choć wie, że sama będę miała suknie ecru. Oczywiście delikatnie ją poprosiłam, żeby może ją wymieniła,założyła inną, bo będę źle się czuć, ona jednak twierdzi, że nic nie może poradzić i że może jak coś nie przychodzić. Uważacie, że przesadzam? jak z nią porozmawiać?
pipi99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 15:47   #2
webcia33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 54
Dot.: Koleżanka...

Ja uważem, że nie przesadziłas. Koleżanka nie powinna wybierać białej sukienki na ślub i tym bardziej jj nie zakładać skoro delikatnie dałaś jej do zrozumienia, że będzie to dla Ciebie niekomfortowe.
webcia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 15:47   #3
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Koleżanka...

i po co się przejmować takimi rzeczami? To jest Twój dzień, zapewne najważniejszy w życiu, więc niech ona sobie idzie w tej białej i tak to TY będziesz tego wieczoru najważniejsza i najpiękniejsza i nie ma żadnego powodu, żeby przejmować się takimi koleżankami
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 16:07   #4
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: Koleżanka...

Nie, nie przesadzasz. Jak widać nie jest to tak dobra koleżanka jak myślisz. Co to za teks, że nic nie może poradzić i zmienić sukienki? I łaskę będzie robić, że przyjdzie... Masz prawo czuć się niekomfortowo w sytuacji kiedy bierzesz ślub w sukience ecru, a twoja koleżanka ma na sobie białą. Oczywiście nie powinnaś się nią przejmować, to ty będziesz najważniejsza tego dnia, ale ona, moim zdaniem, postąpiła okropnie względem Ciebie.
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 16:08   #5
Dziwactwo
Raczkowanie
 
Avatar Dziwactwo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Szczecin
Wiadomości: 238
GG do Dziwactwo
Dot.: Koleżanka...

Wcale nie przesadziłaś. W dniu ślubu biel jest zarezerwowana dla panny młodej, a koleżanka powinna się wstydzić.
__________________
Zaobserwowane na tym forum...
Dziwactwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 20:19   #6
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Koleżanka...

to zalezy-jesli masz suknie balowa z mnostwem falban a kolezanka prosta biala do kolan to dla mnie nie byloby problemu
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 21:14   #7
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: Koleżanka...

Dla mnie to żaden problem. Uważam, że przesadzasz.
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-26, 22:08   #8
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Koleżanka...

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
to zalezy-jesli masz suknie balowa z mnostwem falban a kolezanka prosta biala do kolan to dla mnie nie byloby problemu
Dokładnie tak samo myślę
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 22:57   #9
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: Koleżanka...

Jeśli chodzi o białą sukienkę jakiegokolwiek gościa na weselu to zdania zawsze będą podzielone: część ci powie, że nie widzi w tym nic złego, część, że owszem, widzi. To jest tylko i wyłącznie TWOJA sprawa, czy ci się to podoba, czy nie. Więc jakby nie ma o czym dyskutować, czy przesadzasz, czy nie.

ALE... prosisz ją, żeby tego nie robiła, bo TOBIE się to nie podoba i ona odwala taką szopkę? No dla mnie to jest chamskie zachowanie z jej strony. I w dupie bym miała taką koleżankę.
__________________

MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 05:28   #10
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Koleżanka...

Cytat:
Napisane przez MajsterkaANB Pokaż wiadomość
ALE... prosisz ją, żeby tego nie robiła, bo TOBIE się to nie podoba i ona odwala taką szopkę? No dla mnie to jest chamskie zachowanie z jej strony. I w dupie bym miała taką koleżankę.
Dokładnie, co to za koleżanka ktora robi Ci na złość. Przeciez nie zyjemy w czasach komuny, ze dziewczyna ma jedna sukienke i tyle i nie kupi nowej albo nie zamieni starej. Gdyby Cie szanowala to by powiedziala, ze ok zaloze cos innego, a nie tekst to nie przyjde, no to nie bez łaski. Ja bym ją olała, powiedziała, że TY uważasz, że goście nie powinni mieć białych sukienek, to TWOJE zdanie, ona może mieć inne, ale to TWOJE wesele i prosisz, aby miała inną sukienke, jak znowu zaszantazuje, ze nie przyjdzie, to powiedz no trudno skoro dla niej biała kiecka jest wazniejsza niz kolezanka.
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 08:09   #11
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Koleżanka...

dla jednej PM biała kiecka gościa to problem a dla drugiej nie. Dla Ciebie to wazne i OK.
Nie chodzi tu juz o kolor sukienki tylko o to jak się koleżanka zachowała- strzeliła focha bo co, bo ją poprosiłaś? I co to za tekst, że nie przyjdzie- szantaż jakiś? Gwiazda wieczoru cholerka.
Niech nie przychodzi skoro ma w tyłku Twoją prośbę i nie potrafi uszanować zdania koleżanki.
Ja bym powiedziała- OK nie przychodź
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-27, 11:07   #12
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Koleżanka...

wredna kolezanka. jak nie chce to niech nie przychodzi.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 15:53   #13
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Koleżanka...

Ale jaka ta sukienka?

Wiesz, dla mnie jest różnica między taką:





A czymś takim:



Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 09:37   #14
Lana Del Rey
Rozeznanie
 
Avatar Lana Del Rey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 634
Dot.: Koleżanka...

Jak dla mnie zależy czy chce założyć białą suknię do samej ziemi, czy zwykłą krótką przed kolano. Jeśli to drugie to nie miałabym nic przeciwko. Jeszcze nigdy nie byłam na weselu gdzie białą sukienkę miałaby tylko panna młoda.
Lana Del Rey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 10:55   #15
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Koleżanka...

Cytat:
Napisane przez pipi99 Pokaż wiadomość
Za miesiąc mój wymarzony ślub. Przygotowania w toku jednak jest jedna rzecz która mnie martwi. Koleżanka(dosyć dobra) kupiła białą sukienkę, choć wie, że sama będę miała suknie ecru. Oczywiście delikatnie ją poprosiłam, żeby może ją wymieniła,założyła inną, bo będę źle się czuć, ona jednak twierdzi, że nic nie może poradzić i że może jak coś nie przychodzić. Uważacie, że przesadzam? jak z nią porozmawiać?
Jak wyszła sprawa z sukienką? Wypytywałaś ją, jaką sukienkę kupiła czy sama się pochwaliła?

Jeśli to krótka sukienka, a Ty masz długą - wg mnie nie ma powodów do zmartwień. U mnie na weselu sporo osób miało białe kreacje (wprawdzie krótkie), nie był to dla mnie problem nawet w momencie, kiedy zmieniłam suknię ślubną na krótką, białą sukienkę.

Radzę wyluzować, są gorsze ślubne zmartwienia.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 14:56   #16
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Koleżanka...

Cytat:
Napisane przez crippled Pokaż wiadomość
Dla mnie to żaden problem. Uważam, że przesadzasz.
Ja również.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 16:27   #17
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Koleżanka...

JA też uważam że przesadzasz. Myślę że żaden z gości nie będzie miał problemów z odróżnieniem panny młodej od koleżanki. Byłam niedawno na weselu, na którym jedna z gości (osoba towarzysząca kolegi pana młodego) miała suknię mniej więcej taką: http://img.szafa.pl/ubrania/0/015307...nia-slubna.jpg

Zapewniam że nikt nie mylił jej z panną młodą. Jasne, na papierosku parę osób wymieniło uwagi typu "pewnie jej z własnego została" ale na nikim nie robiło to wrażenia, z panną młoda włącznie. Co więcej - na tym samym slubie świadkowa również miała białą sukienkę - z tym że krótką.
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 18:19   #18
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Koleżanka...

ja również uważam że przesadzasz.
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 14:38   #19
Nemesis_Nave
Raczkowanie
 
Avatar Nemesis_Nave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 161
Dot.: Koleżanka...

A ja myślę, że nie przesadzasz. Zwłaszcza po zachowaniu koleżanki.
Tak jak na pogrzeb nie zakłada się różowych kreacji, tak na ślub nie powinno się wkładać bieli bądź zupełnej czerni. Po prostu - z szacunku do PMki.
A już to jak dziewczyna Ci odpowiedziała to szczyt chamstwa.
__________________
Anarchitektka

"Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na krytykę innych."
- C.D.Larson
Nemesis_Nave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-08, 00:46   #20
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Koleżanka...

Szczerze? Moje wesele właśnie za mną i dopiero rano, już w pokoju zapytałam TŻta, czy był ktoś w białej/ecru sukience - tak z czystej ciekawości.
Serio, nawet nie zwróciłam uwagi, czy ktoś taki był, czy nie, bo serio, no musiałby ubrać max balową suknię i zrobić pełny fryz i make up.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 13:48   #21
DELL
Zakorzenienie
 
Avatar DELL
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 843
Dot.: Koleżanka...

uważam , że nie przesadzasz, bo biel w tym dniu jest zarezerwowana dla Panny Młodej
to przede wszystkim Twój dzień (i TŻta) i koleżanka powinna to uszanować.
DELL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 20:15   #22
Milena_12
Rozeznanie
 
Avatar Milena_12
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 554
Dot.: Koleżanka...

Moja opinia jest taka, że przesadzasz, niestety.
Ja rozumiem, że to na pewno piękny dzień dla Was i dla Waszych rodzin, możliwe że jedyny w życiu. Będzie pewnie fotograf i kamerzysta... Ale czy naprawdę to jak się wygląda jest najważniejszą kwestią? Kiedy rozmawiam z moim facetem o ślubie to nigdy nie dyskutowaliśmy o tym jak mamy się ubrać, a raczej o tym gdzie miałoby być wesele, o jakiej porze roku i kogo chcielibyśmy zaprosić. Ja najchętniej założyłabym sukienkę w stylu pierwszego zdjęcia Dotki A goście mogą przychodzić w jeansach, T-shirtach czy czymkolwiek w czym im jest wygodnie.

Serio uważam, że ubiór nie jest najważniejszą rzeczą. Atmosfera, fajni ludzie, dobra muzyka i ładna pogoda - o! I wszystko gra

P.S Pominęłam kwestię zachowania koleżanki, bo uważam, że jednak powinna odpuścić i założyć coś innego skoro sobie nie życzysz. Wygląda faktycznie jakby chciała Ci zrobić na złość. Tym bardziej nie powinnaś się przejmować! Masz na pewno teraz dużo spraw na głowie, odpuść sobie ten mały mankament
Milena_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 10:37   #23
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Koleżanka...

Ja tam uważam, że założenie bieli w tym dniu jest po prostu nietaktowne. Ani ja, ani TŻ nie mamy dobrej opinii o osobach nietaktownych.
Serio jest tyle kolorów, że można wybrać. Rozumiem jeszcze, jak biel jest jednym z elementów- wtedy jest ok, ale jak w czerwcu na weselu widziałam laskę w białej zwiewnej kiecy, białych butach i ozdobach to jakoś mnie to zniesmaczyło...
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 09:52   #24
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Koleżanka...

Nie powinna w bieli przychodzić.
Jest wiele odcieni jednego koloru, wiele odcieni niebieskiego, różu, czerwieni, zieleni, jest w czym przebierać i wiele innych...
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 14:59   #25
Niepoprawna Panna Mloda
Przyczajenie
 
Avatar Niepoprawna Panna Mloda
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Ostrowiec Św. / Wrocław
Wiadomości: 8
Dot.: Koleżanka...

Biel jest kontrowersyjnym kolorem i wg mnie najlepiej go unikać. Problem robi się większy, gdyż białe sukienki gości robią się coraz dłuższe, a jeśli są krótkie to nie brakuje im falban i tiulu. Za to panny młode czasem idą w innym kierunku, stawiając na prostotę i skromność, a potem to taka koleżanka wygląda tak jak powinnna wyglądać stereotypowa panna młoda
Niepoprawna Panna Mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 22:34   #26
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Koleżanka...

Mi nie przeszkadza biala koktaliowa sukienka na weselu a bardzo mi sie podoba jak mlode dziewczyny takie po 16-18 lat maja takie zwiewne sukienki jak na zdjeciu powyzej.Uwazam ze za bardzo sie przejmujesz
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 07:55   #27
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Koleżanka...

mnie zadziwia to że ludzie tak uzależniają własny ślub od tego co ktoś ubierze - niesamowite. Sama mam wesele za 3 dni i zupełnie mnie to nie przejmuje. wszyscy wiedzą kto jest PM. co z tego że ktoś ubierze białą sukienkę? czy to jakoś wpływa ja jakość jedzenia, zabawę, pogodę, znaczenie uroczystości?
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 17:21   #28
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Koleżanka...

Cytat:
Napisane przez pipi99 Pokaż wiadomość
Za miesiąc mój wymarzony ślub. Przygotowania w toku jednak jest jedna rzecz która mnie martwi. Koleżanka(dosyć dobra) kupiła białą sukienkę, choć wie, że sama będę miała suknie ecru. Oczywiście delikatnie ją poprosiłam, żeby może ją wymieniła,założyła inną, bo będę źle się czuć, ona jednak twierdzi, że nic nie może poradzić i że może jak coś nie przychodzić. Uważacie, że przesadzam? jak z nią porozmawiać?
O ludzie...przecież każdy z zaproszonych gości będzie wiedział kto w tym dniu jest PANNĄ MŁODĄ.
Co z tego, że koleżanka ma białą sukienkę? Zazwyczaj materiał sukien ślubnych a wizytowych jest zupełnie inny. Ponadto koleżanka może dobrać kolorowe dodatki/buty/torebkę i będzie wyglądała zupełnie inaczej.
Wyluzuj i nie przejmuj się pierdołami, bo pewnie im bliżej wesela będziesz miała więcej powodów to myślenia
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 12:36   #29
xxGala
Przyczajenie
 
Avatar xxGala
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 25
Dot.: Koleżanka...

ja uwazam ze masz racje i nie przesadzasz biały kolor i jego odcienie sa zarezerowowane dla panny młodej. tym bardziej bliska kolezanka powinna to uszanowac
xxGala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 16:56   #30
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Koleżanka...

Ja też nie uważam, żebyś przesadzała i jestem jedną z tych osób, które uważają, że biel jest zarezerwowana tylko i wyłącznie dla panny młodej. Jest tyle kolorów, że naprawdę nie rozumiem dlaczego kobiety decydują się na ubranie bieli na nie swoje wesele. Nie bój się, że koleżanka Cie przyćmi, na pewno tak się nie stanie, bo Ty jesteś w tym dniu najważniejsza

Ale faktycznie nie rozumiem co to za koleżanka, która specjalnie robi Ci na złość. Zazdrości? Tylko to mi przychodzi do głowy. O to, że Ty będziesz w centrum uwagi. Ja bym się potrafiła o taką rzecz obrazić - serio, jeszcze jakby mi wyskoczyła z taką długą, białą kiecką to niech nie przychodzi wcale
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-17 10:22:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:19.