Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-19, 14:45   #451
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
ja przyznaję bez bicia, poprawiam tylko ewidentnie nieprawidłowe składniki, jeśli jest tylko kwestia małych liter, czy dzielenia składnika na dwa wyrazy, tylu Squa lane, zostawiam bo tracę na to za dużo czasu
jestem teraz w kremach do twarzy, gdzie co drugi kosmetyk ma podany skład, zazwyczaj długi i zrobiłam dziś 1/3 tego co zazwczyczaj. W tym tempie to nie skończymy do grudnia przyszłego roku
Niepotrzebnych spacji czy myślników też nie poprawiam, tylko ewidentne podmiany/brakujące składniki. No ale co zrobić, jak mi system uparcie wciska jakieś Propylparabellum Parę składów już skasowałam, bo nie zdzierżę takiej straty czasu. To akurat była kolorówka, więc powiedzmy, że składy nie są tu aż takie istotne, ale potem mam kremy, szampony, odżywki i chcę wiedzieć, co mam tu ze składami robić i czy cokolwiek się zmieni w kwestii tego błędu i jestem też ciekawa, jak to w przyszłości w gotowym KWC ma wyglądać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-19, 14:55   #452
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Poza tym melduję, że aplikacja nie przyjmuje nowych zdjęć. Skasować stare można ale po wgraniu nowego wygląda to tak:
Dziewczyny, kwestie techniczne od razu zgłaszajcie mailem do Michała michal.czarnecki@wizaz.pl
Zgłaszanie ich wyłącznie tutaj tylko wydłuża drogę do naprawy.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2015-11-19 o 16:08
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-19, 16:02   #453
201605110926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 97
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Co się dzieje z kosmetykami dodanymi do KWC po rozdzieleniu puli? Czy ktoś je dostaje i czy warto w ogóle zgłaszać (przyjmować) nowe, czy poczekać aż zostanie wdrożona nowa odsłona?
201605110926 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 09:56   #454
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kwestie techniczne od razu zgłaszajcie mailem do Michała michal.czarnecki@wizaz.pl
Zgłaszanie ich wyłącznie tutaj tylko wydłuża drogę do naprawy.

Wysłałam maila w sprawie tych składów.

Powiedzcie mi czy ja coś robię źle, czy to błąd systemu, jeśli przy dodawaniu zdjęcia takiego jak poniższe, ściągniętego z tej strony KLIK , zdjęcie po wczytaniu wygląda tak jak na poniższym skrinie tzn dostaje czarne tło?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png Maska do włosów suchych i zniszczonych franck provost.png (131,9 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: png Czarne tło.png (105,7 KB, 5 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 10:01   #455
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi czy ja coś robię źle, czy to błąd systemu, jeśli przy dodawaniu zdjęcia takiego jak poniższe, ściągniętego z tej strony KLIK , zdjęcie po wczytaniu wygląda tak jak na poniższym skrinie tzn dostaje czarne tło?
Nic się nie dzieje - po prostu .png ma przezroczyste tło i w bazie, jako roboczy podgląd tak wygląda.

--------------------------

To nie w tym wątku Estella napisała, żeby nie przejmować się literówkami w składach, bo zostaną centralnie poprawione? Co innego podmianki składników.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2015-11-20 o 10:03
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 10:07   #456
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Nic się nie dzieje - po prostu .png ma przezroczyste tło i w bazie, jako roboczy podgląd tak wygląda.

--------------------------

To nie w tym wątku Estella napisała, żeby nie przejmować się literówkami w składach, bo zostaną centralnie poprawione? Co innego podmianki składników.
Dzięki za uświadomienie

To jeszcze zapytam, kiedy pojawi się kategoria "Ser, jedwabi, olejków", bo na razie nie ma, a mi niedługo zostaną tylko włosowe do przerobienia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 10:12   #457
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To jeszcze zapytam, kiedy pojawi się kategoria "Ser, jedwabi, olejków", bo na razie nie ma, a mi niedługo zostaną tylko włosowe do przerobienia.
Nie wiem. To już pytanie nie do mnie.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-20, 10:36   #458
8c8bb363a0b554ada163bfa73ef9f5507b0bc428_5e20f92c1a03b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 306
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Treść usunięta
8c8bb363a0b554ada163bfa73ef9f5507b0bc428_5e20f92c1a03b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 14:05   #459
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

dziewczyny jak kwalifikujecie oleje, na przykład te z biochemii urody? widzę że trafiły do "koncentraty,sera, ampułki", ale traktować je jako serum czy koncentrat? dla mnie skoro zawiera jeden składnik to byłby koncentrat, ale nie jestem pewna
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 14:19   #460
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
dziewczyny jak kwalifikujecie oleje, na przykład te z biochemii urody? widzę że trafiły do "koncentraty,sera, ampułki", ale traktować je jako serum czy koncentrat? dla mnie skoro zawiera jeden składnik to byłby koncentrat, ale nie jestem pewna
Ja je wpakowałam wszystkie do Pielęgnacja ciała - Balsamy i olejki - olejki do ciała i do masażu.
No chyba, że miały wyraźnie napisane na opakowaniu (w nazwie), że są do twarzy i fikuśne opakowanie z pipetą (tak samo jeśli producent przeznaczył je konkretnie do włosów). Wtedy zresztą mają zwykle jakieś "serum" w nazwie.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2015-11-20 o 14:20
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 14:25   #461
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Dziewczyny jeśli chodzi o problemy ze składami to prośba, żeby przy dużych problemach uzupełniać pozostałe pola i zgłaszać kosmetyk do dalszej moderacji. Tworzymy bazę składników i prawdopodobnie stąd wynikają obecne problemy.

Dodaliśmy nowe filtry: maski do rak i stóp, maski do ciała oraz dodatkowe filtry w kremach pod oczy, maseczkach do twarzy i demakijażu.

Czy są jeszcze jakieś nieskończone sprawy dotyczące bazy? Brakujące filtry, problemy itp?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-20, 14:51   #462
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Czy są jeszcze jakieś nieskończone sprawy dotyczące bazy? Brakujące filtry, problemy itp?
Podkategoria "Sera, olejki, jedwabie" we Włosach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 15:00   #463
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Do dodania:

1)
W kategorii ogólnej Mężczyzna -> brakuje podkategorii pozostałe

------------------------

W kategorii ogólnej Pielęgnacja twarzy:

2) W podkategorii Maseczki -> brakuje Właściwości oczyszczające

3) W podkategorii Demakijaż i oczyszczanie -> brakuje Właściwości Złuszczające ; oraz Konsystencja -> krem / pasta i jeszcze -> chusteczki / płatki

4) W podkategorii Kremy pod oczy -> brakuje Konsystencja - w płatkach ;oraz Właściwości -> przeciw cieniom / opuchnięciom albo workom jak kto woli
------------------------

W kategorii ogólnej Perfumy

brakuje kilku podstawowych nut zapachowych
-
zielone / cytrusowe
- ziołowe (paprociowe?) lub fugere (do wyboru)
-
gourmand

Skoro nie ma chętnych na konsultacje, to wrzucam propozycję autorytarnie
Dlaczego tylko tyle? Bo mam nieodparte wrażenie, że nie "skumałyśmy bazy" (albo tylko ja, na początku). Tu chyba raczej miało chodzić o oznaczanie tego, co nazywamy w KWC "kategorią" zapachu, a nie o wyptaszkowanie każdej pojedynczej nutki w perfumach.
No bo co mi z tego, że będę szukać perfum po nutach zielonych / cytrusowych - jak mi wyrzuci praktycznie wszystkie kwiatowe, bo one mają taką nutę głowy, a najwyżej po kilku minutach ... to już zupełnie nie to, co trzeba.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2015-11-24 o 14:15
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 18:24   #464
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

W perfumach, w rodzaju proponuję dodać "woda kolońska"
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 19:35   #465
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
W perfumach, w rodzaju proponuję dodać "woda kolońska"
Ja je pododawałam do Toaletowych - w końcu tzw. woda kolońska to właśnie EDT o określonym typie zapachu.

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

Szkoda, że nie można się cofnąć do niektórych kosmetyków, które już się zrobiło. Właśnie odkryłam linka z fotami serii Bikini Bielendy doskonałej jakości i rozmiarów ok. 2000px, których Google nie widział. Ale cóż ... po ptokach.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2015-11-20 o 18:59
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 20:08   #466
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Ja je pododawałam do Toaletowych - w końcu tzw. woda kolońska to właśnie EDT o określonym typie zapachu.
Hmm woda kolońska czyli EDC to tylko koncentracja zapachu, tak jak woda toaletowa czy perfumowana. Ona ma po prostu mniej olejków zapachowych.
Ja uważam, że to powinno być dodane, tym bardziej, że w KWC jest całe stado Demeterów a one są właśnie wodami kolońskimi.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 20:18   #467
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Nie. Z formalnego (ale naprawdę formalnego) punktu widzenia, Eau de Cologne, to Eau de Toilette o określonym typie zapachu - tzw. kolońskim (cytrusowo-ziołowym, nazwa Koelnisch Wasser, oczywiście od miejsca stworzenia).
To formalnie rzecz biorąc nazwa określonej kompozycji zapachowej wśród wód toaletowych, tak samo jak np. perfumy aldehydowe.
Dlatego ja nie widzę powodu tworzenia tego bytu, ale jeśli przekonasz Estellę ...

A "cologne spray" to w ogóle jakiś osobny byt wymyślony na potrzeby Demeter.

Edit: a w ogóle, to ja tu rozpatruję rzecz historycznie i kulturowo, a może trzeba technicznie? ... Podobno faktycznie współcześni abnegaci określają tą nazwą coś, co ma minimalne stężenie olejków, tworząc - o zgrozo - np. wodę kolońską o zapachu orientalno-drzewnym
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2015-11-21 o 10:34
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 20:53   #468
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

A nie można jej wrzucić do : golenie- woda po goleniu a wszystkie EDP, EDT umieszczać w perfumach?
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "

Edytowane przez scrabble1
Czas edycji: 2015-11-20 o 20:55
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 21:00   #469
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Demeterów na pewno nie
One nie mają tak jednoznacznego przeznaczenia, jak balsam i woda po goleniu. EDC mają formalnie funkcję, jak EDT. No i 80% alkoholu nie każda oskrobana twarz wytrzyma
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2015-11-20 o 22:14
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-21, 08:32   #470
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Rozumiem. W sumie racja, poza tym tyle ich już poszło do działu perfum, że narobiłoby się tylko bałaganu.


Co myślicie żeby do szamponów dodać do rodzaju włosów "rozjaśniane"? Wszędzie jest ogólnie o farbowaniu i podtrzymywaniu koloru a to jednak zasadnicza różnica. Mam teraz fioletowe szampony niwelujące kurczakowy odcień
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "

Edytowane przez scrabble1
Czas edycji: 2015-11-21 o 08:50
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 10:39   #471
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
Co myślicie żeby do szamponów dodać do rodzaju włosów "rozjaśniane"? Wszędzie jest ogólnie o farbowaniu i podtrzymywaniu koloru a to jednak zasadnicza różnica. Mam teraz fioletowe szampony niwelujące kurczakowy odcień
Ja fioletowe wrzuciłam do Włosy farbowane (i chyba też "normalne") -> odcienie: jasne i siwe + tag "fioletowy szampon"
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2015-11-21 o 10:44
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 18:12   #472
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Estella, ja jeszcze chciałam pozawracać głowę o funkcję "nabłyszczanie", "nadawanie blasku" w odżywkach i maskach. Mam odżywki, które nawet to mają w nazwie, a w opisie też niewiele ponadto, np nabłyszcza i kondycjonuje, wzmacnia cebulki i nabłyszcza włosy, do włosów matowych. I wtedy mogę nic nie zaznaczyć albo zaznaczyć suche i zniszczone, a to niekonieczne to samo przecież.

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Dziewczyny, pomóżcie w czytaniu ze zrozumieniem
Jak byście przyporządkowały to coś zwane przez producenta "Odżywką do włosów"KLIK. Czytam i czytam i nie wiem, o co się im rozchodzi. Czy ta odżywka ma działać jak wcierka, przyśpieszać porost, czy ma tylko działać na włosy już obecne pogrubiając je przy skórze?
Wstawić to do "skóra głowy" czy do "włosy bez objętości", dać "przyśpieszające porost"?
Przyznaję, że filmiku nie obejrzałam, bo przy moim transferze nie bardzo się da.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 12:56   #473
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
[/COLOR]Dziewczyny, pomóżcie w czytaniu ze zrozumieniem
Jak byście przyporządkowały to coś zwane przez producenta "Odżywką do włosów"KLIK. Czytam i czytam i nie wiem, o co się im rozchodzi. Czy ta odżywka ma działać jak wcierka, przyśpieszać porost, czy ma tylko działać na włosy już obecne pogrubiając je przy skórze?
Wstawić to do "skóra głowy" czy do "włosy bez objętości", dać "przyśpieszające porost"?
Przyznaję, że filmiku nie obejrzałam, bo przy moim transferze nie bardzo się da.
Ja bym dała do wcierek, bo masz wmasować w skórę głowy. Ona ma pobudzać nowe mieszki do wzrostu włosów czyli uzupełniać łysawe placki czyli znowu opcja z przyspieszaniem porostu do zaznaczenia.
Ogólnie Revitalash wymyślił lekarz, którego żona była po chemioterapii i straciła włosy, zaczęło się od serum do rzęs a potem rozbudowano ofertę ale z tego co się orientuję ogólnie chodzi o zagęszczanie włosów przez porost nowych, może niekoniecznie pogrubiane włókien.
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 13:08   #474
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Generalnie nie jest to takie proste - nie wiem(y), co ona ma w składzie. Czy na pewno zawiera pochodną bimatoprostu? Czy może tylko jedzie na dobrej sławie Revitalash, a zawiera zupełnie co innego. A zdanie "Produkt poprawia wygląd rzadkich i kruchych włosów" mnie osobiście daje do myślenia

Ale i tak dałabym do Odżywki... - do skóry głowy + do włosów wypadających - zapobiegające wypadaniu włosów
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2015-11-22 o 13:17
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 13:35   #475
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
Ja bym dała do wcierek, bo masz wmasować w skórę głowy. Ona ma pobudzać nowe mieszki do wzrostu włosów czyli uzupełniać łysawe placki czyli znowu opcja z przyspieszaniem porostu do zaznaczenia.
Ogólnie Revitalash wymyślił lekarz, którego żona była po chemioterapii i straciła włosy, zaczęło się od serum do rzęs a potem rozbudowano ofertę ale z tego co się orientuję ogólnie chodzi o zagęszczanie włosów przez porost nowych, może niekoniecznie pogrubiane włókien.
Wiem, wiem, ale obietnice producenta są tu tak mętne, że nie wiadomo, co tak naprawdę ma się na głowie wydarzyć: wyrosnąć nowe, grubsze włosy czy tylko ma się pogrubić to, co już wyrosło?

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Generalnie nie jest to takie proste - nie wiem(y), co ona ma w składzie. Czy na pewno zawiera pochodną bimatoprostu? Czy może tylko jedzie na dobrej sławie Revitalash, a zawiera zupełnie co innego. A zdanie "Produkt poprawia wygląd rzadkich i kruchych włosów" mnie osobiście daje do myślenia

Ale i tak dałabym do Odżywki... - do skóry głowy + do włosów wypadających - zapobiegające wypadaniu włosów
Tak właśnie zrobię
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 13:42   #476
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Ja fioletowe wrzuciłam do Włosy farbowane (i chyba też "normalne") -> odcienie: jasne i siwe + tag "fioletowy szampon"
Rozumiem, ale chodzi mi o to, że sam proces farbowania i rozjaśniania to odrębne sprawy a w KWC wrzucone jest to do jednego worka. Jest masa dziewczyn rozjaśniających włosy z ciemnego na blond i nie wiem czy zaznaczanie "do włosów jasnych" jest wystarczająca, czy nie powinno być takiego rozróżnienia? Samo "podtrzymywanie koloru" też tyczy się do farbowania, zatrzymywania pigmentu na dłużej. Tym bardziej, że inne kategorie się na siebie nakładają, dla mnie to jest mnożenie bytów:
- "do włosów kręconych"/ "podkreślające skręt"
- "do włosów przetłuszczających się"/ "skóra głowy przetłuszczająca"
*********************
Estella, ja proszę o rozważenie takich opcji do dodania :
Do szamponów funkcję "zagęszczające" bo samo niwelowanie wypadania to jeden problem a powodowanie odrostu to inna sprawa.
"Wygładzające", bo są całe serie kosmetyków anty frizz (chyba już była o tym mowa co? )
I ten rodzaj włosów "rozjaśniane"

A w dziale stylizacja "przeciw elektryzowaniu" (albo może w odżywkach? Sama nie wiem?)

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wiem, wiem, ale obietnice producenta są tu tak mętne, że nie wiadomo, co tak naprawdę ma się na głowie wydarzyć: wyrosnąć nowe, grubsze włosy czy tylko ma się pogrubić to, co już wyrosło?

Ja wnioskuję, że obiecuje pojawienie się nowych "wmasować w skórę głowy, tam gdzie mają pojawić się grubsze, pełniejsze i zdrowsze włosy" czyli wmasowujesz w skórę, na nią ma działać a nie układać, modelować i zakrywać łysinę .
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 13:50   #477
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
Rozumiem, ale chodzi mi o to, że sam proces farbowania i rozjaśniania to odrębne sprawy a w KWC wrzucone jest to do jednego worka. Jest masa dziewczyn rozjaśniających włosy z ciemnego na blond i nie wiem czy zaznaczanie "do włosów jasnych" jest wystarczająca, czy nie powinno być takiego rozróżnienia? Samo "podtrzymywanie koloru" też tyczy się do farbowania, zatrzymywania pigmentu na dłużej.
Moim zdaniem jest i mówię to właśnie z punktu widzenia tych osób ("dziewczyn rozjaśniających włosy z ciemnego na blond"). A podtrzymanie koloru, dla mnie w oczywisty sposób, dotyczy również niwelowania żółtych tonów, które pojawiają się z czasem na jasnym blondzie oraz na naturalnie siwych włosach, więc nie tylko do rozjaśnianych jest przeznaczony fioletowy szampon.
Poza wszystkim już - moja droga z ciemnego do jasnego blondu, to najpierw dekoloryzacja, a potem farbowanie na wybrany kolor, bez tego miałam rudawe - więc tym bardziej nie widzę różnicy..


Nie chcę, żeby to wyglądało, że staram się "uwalić" wszystkie twoje propozycje - po prostu uważam, że za bardzo chcesz to wszystko uszczegółowić, znaleźć "ptaszka" na każdy najmniejszy wymysł specjalistów od marketingu. Nie sądzę, żeby to było potrzebne, aż w takim stopniu.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2015-11-22 o 14:24
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 14:09   #478
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
"Wygładzające", bo są całe serie kosmetyków anty frizz (chyba już była o tym mowa co? )
Tak, w szamponach nie ma jak podporządkować tych anti-frizz, w odżywkach jest funkcja "wygładzająca".

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
A w dziale stylizacja "przeciw elektryzowaniu" (albo może w odżywkach? Sama nie wiem?)
Dla mnie to oczywista funkcja odżywki, bo każda zawiera jakiś antystatyk. Tak samo jak "ułatwianie rozczesywania", nie wiem, czy potrzeba to wyodrębniać

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
Ja wnioskuję, że obiecuje pojawienie się nowych "wmasować w skórę głowy, tam gdzie mają pojawić się grubsze, pełniejsze i zdrowsze włosy" czyli wmasowujesz w skórę, na nią ma działać a nie układać, modelować i zakrywać łysinę .

Już po ptokach, edytowałam tak jak Noor napisała. Skoro producent nie zechciał być bardziej konkretny - a ten bełkot jest pewnie celowy - to ja go wyręczać nie będę. I to coś kosztuje prawie 500 zlotych


Nie mam gdzie wrzucić nafty, chyba poczeka sobie razem z drogocennymi olejkami, niesamowitymi eliksirami i cudownymi serami na stworzenie dla nich osobnej kategorii.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 14:16   #479
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Już po ptokach, edytowałam tak jak Noor napisała. Skoro producent nie zechciał być bardziej konkretny - a ten bełkot jest pewnie celowy - to ja go wyręczać nie będę. I to coś kosztuje prawie 500 zlotych
Tym bardziej, że tak naprawdę, z konkretów, obiecuje tylko efekty wizualne Dla mnie to trochę dziwne...

A co obiecują producenci naft?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2015-11-22 o 14:18
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 14:38   #480
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Przenoszenie kosmetyków ze starego KWC na nowe

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
A co obiecują producenci naft?
O, czego nie obiecują

Naturalny środek na poprawę kondycji włosów, ma rewelacyjne działanie regenerujące, doskonale nadaje się do włosów przetłuszczających się. Nadaje włosom puszystość, zmniejszając ich łamliwość. Zapobiega elektryzowaniu włosów, ułatwia ich rozczesywanie i modelowanie. Polecana jest do włosów po zabiegach kosmetycznych, farbowanych, tlenionych. Wspomaga nawet leczenie łupieżu, zapobiega wypadaniu, wzmacnia cebulki, regeneruje włosy farbowane i tlenione.

Zawarty w nafcie olejek rycynowy powoduje, że włosy są lśniące i puszyste nie elektryzują się, łatwo się rozczesują i układają. Olej rycynowy zapobiega łupieżowi oraz wypadaniu włosów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-07 13:16:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.