Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!! - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-19, 14:10   #511
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

ehh mam to samo co Wy juz od kilku lat... ale ostatnio nastąpił duuuzy przelom zainwestowalam w plyn ACNOSAN T koszt ok 8zl i podzialalo!! krostki goja sie blyskawicznie a przebarwienia, ktore u mnie byly na prawde ciemne i pod wplywem temperatury robily sie nie raz wrecz sine:[ pojasnialy dodatkowo na nos smaruje hascodermem-masc z kwasem azelainowym ktory je rozjasnia i jest na prawde duuuuuzo lepiej!! przy acnosanie zauwazylam juz poprawe na drugi dzien-zaognionych miejsc bylo mniej a po tyg nie bylo juz zadneych teraz tylko musze domeczyc te blizny :P:P ale od tego jest peeling z soli i cytryny no i kwas azelainowy
pozdrawiam i powodzenia
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 00:06   #512
amelia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez SweetDreams93 Pokaż wiadomość
zdarte kolano się zagoi (...) ciekawe że taka blizna u mni jest niewidoczna a te po włoskach są czerwone o co tu chodzi?
pewnie chodzi o to że tam gdzie wrósł włosek pojawił się stan zapalny który doprowadził do takiego przebarwienia. u mnie tam gdzie nie było stanu zapalnego pozostała tylko maluteńka kropeczka, nikt kto by ją zobaczył nie domyśliłby się nawet że tam coś niedobrego się działo

Dusia - widocznie u Ciebie problemem były bakterie wywołujące trądzik.podejrzewam że wcześniej nie stosowałaś niczego takiego na łydki tylko mechanicznie tak jak większość z nas starałaś się usuwać włoski i intensywniej nawilżać. ja się jakiś czas temu zastanawiałam czy czasem nie mam gronkowca bo domowe sposoby nic nie pomagały...któraś wizażanka pisała o swoich przejściach z tym paskudztwem. ale to świetnie że znalazłaś sposób który Ci pomaga

a nie pisałam już że przyszłe lato należy do nas? : D
amelia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 07:10   #513
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

mialam mase antybiotyków na te lydki.... m.in zineryt, davercin, robiona papke z detreomycyna i jakis spray z neomycyna i nic kompletnie nie dalo! na szczescie teraz pomoglam sobie wiecej sama niz dermatolodzy do ktorych chodzilam codzienne peelingi i mydelko siarkowe+ acnosan i jestem zadowolona co do gronkowca to wlasnie jestem zapisana na testy tylko ze bede miec wymaz z twarzy bo jakby tego bylo malo gnebi mnie tradzik:/ wiec zobaczymy co badania wykaza...
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 07:23   #514
Czykita82
Raczkowanie
 
Avatar Czykita82
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 84
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

oo raanyy a czym sie objawia gronkowiec ? ja mam tylko klopoty na nogach a jakbym byla zainfekowana ta bakteria to problem dotyczylby chyba calego ciala?
Czykita82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 08:15   #515
Mikimice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 73
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Dziewczyny,
po raz kolejny czytam o mydle siarkowym. Możecie mi powiedzieć coś więcej na ten temat?
__________________
Walcz cały czas!
Mikimice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 08:32   #516
JoOlc!a
Rozeznanie
 
Avatar JoOlc!a
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 522
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Ja mydła siarkowego używam na buzię, i daje efekty, po 2-3tyg stosowaniu widczonie zmniejszają mi się wypryski.
Ma właściwości wysuszające, nie probowałam na wrastające włoski.
Zapach ma nieprzyjemny- po umyciu czuje się jak pudełko zapałek, ale da się przyzwyczaić, najlepiej potem nawilżyć skórę
__________________

JoOlc!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 12:09   #517
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

gronkowiec nie koniecznie objawia sie na calym ciele mojemu chlopakowi raz na jakis czas wyskakiwal taki jakby ropny pryszcz na nosie ktory bardzo dlugo sie goil i okazalo sie ze to gronkowiec:/ zadnych innych objawow nie bylo...

a co do mydelka koszt ok2-3zl ja kupilam go w realu ale chyba w kazdej aptece mozna go kupic jesli masz sucha skore odradzam bo ono wlasnie wysusza ale na lekki tradzik jest swietne. myje nim nozki bo odkaza najpierw peeling potem mydelko i wszystkie ranki szybciej sie goja
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-21, 14:07   #518
Czykita82
Raczkowanie
 
Avatar Czykita82
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 84
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

dzieki za odpowiedz dusiaaa

w takim razie gdzie mozna zrobic testy? kupuje sie w aptece czy trzeba sie przejsc do laboratorium?
Czykita82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 15:16   #519
Mikimice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 73
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

w takim razie muszę spróbować tego mydełka, bo ostatnio ranki na nogach są straszne - długo się boją i ciągle krwawią

Dzięki za odpowiedzi!
__________________
Walcz cały czas!
Mikimice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 16:03   #520
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

w takim razie mydełko powinno Ci troszke pomoc albo acnosan o ktorym juz pisalam
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 16:39   #521
Tesiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Tesiaczek
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 691
GG do Tesiaczek
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Mnie też czasami bardzo długo goją się nóżki, ale zauważyłam, że to dlatego, bo tam w środku jakiś włosek się ukrywa. Czasami mam tak, że z jednego miejsca rosną mi 3 włoski, więc nawet jak wyrwę drugiego, to czasami się tam coś czai i tego nie widzę, bo jest albo jasny alebo taki malutki, że jedwo 1mm ma, a przeszkadza w zagojeniu.

Badania zrobisz w laboratorium. Nie wiem ile kosztuje wymaz z rany, ale jak ja mojemu kotu na gronkowca robiłam (tylko, że z oka) to 100zł zapłaciłam. No ale w sumie jakby coś miało takiego być to szkoda kasy żałować
Tesiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 18:02   #522
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

badanie mozna zrobic na NFZ czyli za darmo ja wymusilam skierowanie na lekarzu rodzinnym bo dermatolodzy sie kwapili zeby je dac:[ wiec kombinujcie dziewczyny kombinujcie
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 07:29   #523
Czykita82
Raczkowanie
 
Avatar Czykita82
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 84
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

dzieki za odpowiedz dziewczyny
w takim razie przejde sie do lekarza pierwszego kontaktu i zrobie smutne oczy co by dostac do skierowanie
Czykita82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 15:35   #524
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

ok dziewczyny a co z przebarwieniami? niby stosuje haskoderm i taka packe robiona i cos tam pomaga ale chyba jestem zbyt niecierpliwa bo chcialabym cos mocniejszego:P i szybsze efekty jakies propozycje?

gdzies wczesniej w postach bylo cos o masciach zawierajacych mocznik...co on wlasciwie robi? odkaza , wybiela, zluszcza?
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 15:45   #525
Tesiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Tesiaczek
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 691
GG do Tesiaczek
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

szybsze efekty? więc ja zrobiłam to, o czym dziewczyny mówiły na tym wątku, ale odradzały, czyli użyłam masci na odciski u mnie odziwo skóra zeszła po 2 dniach a może i szybciej (może mam mocniejszą maść?). Jak zerwałam skórkę byłam zachwycona, bo ciemna blizna była dużo jaśniejsza, później przez tydzień byłam załamana, skóra w tym miejscu wyglądała okropnie, a teraz jest już ok. Ale teraz w sumie nie wiem jakie sa efekty. Postanowiłam zrobić 2 serie na całe nóżki, zrobić zjęcie i dać wam do porównania ( nóżki z bliznami już gdzieś tam są ). no ale to zajmie co najmniej 2 tygodnie
Tesiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 15:46   #526
Tesiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Tesiaczek
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 691
GG do Tesiaczek
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość

gdzies wczesniej w postach bylo cos o masciach zawierajacych mocznik...co on wlasciwie robi? odkaza , wybiela, zluszcza?
z tego co wcześniej czytałam, niskie stężenie moczniku nawilża, duże złuszcza
Tesiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 17:18   #527
Czykita82
Raczkowanie
 
Avatar Czykita82
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 84
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

u mnie na nogach PILARIX delikatnie zluszcza skore (ostatnio zapomnialam w pospiechu wymyc z niego reki i na niej szyciej jakos zuszczyl ;P) i dodatkowo zawiera substancje nawilzajace. punkty zapalne jako tako zmniejsza ale niestety przebarwien za specjalnie nie elimunuje
co 2 dni robie pilling przy stosowaniu kremu z mocznikiem.

masci na odciski balabym sie zastosowac - i tak po PILARIXie skora stala sie ciensza - gdybym teraz ja potraktowala czyms takim obawiam sie ze slad by pozostal trwale :/
Czykita82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 18:33   #528
Mikimice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 73
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Po kolei moje drogie,
jak to jest? Po depilacji nóg, robicie peeling złuszczający i używacie jakiejś maści czy najpierw maść a później peeling?

jestem w tej kwestii zupełnie zielona - proszę o jakieś wyjaśnienie.
__________________
Walcz cały czas!
Mikimice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 19:10   #529
Tesiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Tesiaczek
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 691
GG do Tesiaczek
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

no najpierw peeling, później maść, bo jak by by odwrotnie to zmyłabyć maść, więc ona by nie działała
Tesiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 19:48   #530
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

nie no masc na odciski sobie daruje :P myslalam o czyms bardziej tradycyjnym i powszechnie stosowanym:P cos jak acne derm tylko moze z innym kwasem i najlepiej bez recepty wiem wiem duzo wymagam
Mikimice ja najpierw robie ostry peeling potem depiluje no i pozniej jakas tam masc a tak na codzien to najpierw peeling potem mydelko siarkowe i "cudowne" leki

czykita a ten pilarix rozjasnil Ci cos blizny, zluszczyl? bo wlasnie myslalam zeby go kupic
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 07:58   #531
Mikimice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 73
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

A mogłybyście polecić mi jakąś maść - koniecznie bez recepty no i w rozsądnej cenie
__________________
Walcz cały czas!
Mikimice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 08:02   #532
Czykita82
Raczkowanie
 
Avatar Czykita82
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 84
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
nie no masc na odciski sobie daruje :P myslalam o czyms bardziej tradycyjnym i powszechnie stosowanym:P cos jak acne derm tylko moze z innym kwasem i najlepiej bez recepty wiem wiem duzo wymagam
Mikimice ja najpierw robie ostry peeling potem depiluje no i pozniej jakas tam masc a tak na codzien to najpierw peeling potem mydelko siarkowe i "cudowne" leki

czykita a ten pilarix rozjasnil Ci cos blizny, zluszczyl? bo wlasnie myslalam zeby go kupic
troche rozjasnil, ale pilarix u mnie glownie doprowadzil do zluszczania sie naskorka. teraz mam bardzo cienka skorke na nogach. jeszcze nie zuzylam 1 opakowania wiec trudno mi powiedziec co bedzie po dluzszym czasie stosowania - moze znacznie rozjasni . aha i wydaje mi sie ze pilarix jest bardziej wydajny niz inny krem z mocznikiem - hasceral.

ja tez najpierw robie peeling potem gole nogi a potem kremuje. wczoraj znow wyciagalam pare wloskow wiec po goleniu przed smarowaniem przemylam sobie wszystko woda utleniona
Czykita82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 09:41   #533
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

thx czykita lekkie złuszczenie w paru miejscach by mi sie przydalo (na te bardziej widoczne blizny) jakby one znikly bylabym w 7-mym niebie

mikimice zalezy o jaka masc Ci chodzi. jesli chcesz odkazic nogi po depilacji mozesz to zrobic nawet spirytusem salicylowym, acnosanem, borasolem itd...
dobry jest tez tribiotic ale zawiera antybiotyk (jest na szczescie bez recepty):P
zeby zlagodzic podraznienia mozesz uzyc masci ochronnnej z wit A. alantanu, sudocremu czy nawet masci cynkowej
nie testowalam jeszcze tych masci z mocznikiem ale mam zamiar sa z 10% stezeniem czyli hasceral, kermuren z 20% pilarix no i z 30% oceanic oxeril ta ostatnia jest najdrozsza z tych wszystkich co podalam bo oksztuje ok 25zl (czyli nie tak zle :P)
musisz kombinowac na co najlepiej reaguje Twoja skora

ostatnio sie naczytalam o tym paskudztwie i znalazlam pare fajnych mikstur ktore mozna przyzadzic samemu-sa i wybielajace i odkazajace na razie testuje rozjasniajaca i musze powiedziec ze efekty sa calkiem calkiem
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 10:13   #534
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

A mi na przebarwienia pomaga Lioton 1000. Na poczatku go uzywalam na pojawiajace sie na pajaczki a ze smarowalam cale nogi to zauwazylam ze przebarwienia rozjasniaja sie i znikaja. A pozniej wyczytalam ze przeciez Lioton jest tez na blizny. Jeszcze do konca sie nie uporalam z plamkami ale jest juz o niebo lepiej, jak wiadomo jest to kwestia czasu, wytrwalosci i sumienosci
__________________
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem"
Arthur Schopenhauer
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 10:54   #535
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

lioton 1000 ciekawe bede musiala obczaic co ma w składzie
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 10:54   #536
Tesiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Tesiaczek
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 691
GG do Tesiaczek
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
z 30% oceanic oxeril ta ostatnia jest najdrozsza z tych wszystkich co podalam bo oksztuje ok 25zl (czyli nie tak zle :P)
)
Ja sobie hcicałam właśnie ten Oxeril kupić, ale u mnie on kosztuje 40-50zł
Tesiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 11:00   #537
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

tesiaczek to sporo faktycznie:| widac zalezy od apteki, w internetowych troszke taniej

sprawdzilam ten lioton i tak sie zastanawiam bo on jest na blizny z tym ze wydaje mi sie ze na te wypukłe np po operacji a nie na przebarwienia( ktore tez nazywamy bliznami :P wiec nie wiem
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 11:35   #538
Tesiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Tesiaczek
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 691
GG do Tesiaczek
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Rzeczywiście, sprawdziłam w aptekach internetowych i jest po 20zł, (czemu u mnie takie ździerstwo ), więc może się skuszę.

Właśnie przyszedł mi krem, który ma działać złuszczająco i tym samym rozjasniać blizny. Zobaczymy jak bedzie działać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aloevera250-nouvelle.jpg (24,0 KB, 72 załadowań)
Tesiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 11:52   #539
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

tesiaczek koniecznie napisz jak bedzie dzialal a gdzie go kupilas i ile za niego dalas? mozna go dostac w aptece
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 12:12   #540
Tesiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Tesiaczek
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 691
GG do Tesiaczek
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Ja go kupiłam na allegro (tylko jakieś 3 tygodnie temu, bo sprzedawca zwlekał z przesyłką), a kosztował 14 zł za 250 ml, więc nie dużo.
Jak na razie sprawdziłam konsystencje i fajnie się wchłania, ale obiektywne relacje z działania to za jakeiś 2 tygodnie będę mogła dać. A kremik jest niemiecki Schlossgarten von MeiBner mit Aloe Vera. W aptece może nie, ale w jakims sklepie medycznym lub z medycyną naturalną czemu nie
Tesiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-16 15:31:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:12.