Jaki strój na rodzinne imprezy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-29, 18:50   #1
sinuosity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 101

Jaki strój na rodzinne imprezy?


Piszę wątek, żeby poznać Wasze zdanie i dowiedzieć się jakie zwyczaje panują w Waszych rodzinach

Wigilia, Wielkanoc, urodziny, imieniny, rocznice - garnitury i sukienki czy po prostu schludny, ale niecodzienny strój (koszule, ładne bluzki, sweterki itp.)? Jak to u Was wygląda, czy przywiązuje się bardzo dużą wagę do elegancji czy liczy się wygoda z zachowaniem jako takiej kultury i etyki?
sinuosity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 06:41   #2
wie-wiórka
Rozeznanie
 
Avatar wie-wiórka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 939
Dot.: Jaki strój na rodzinne imprezy?

Etyki???

U mnie zdecydowanie smart casual. Oczywiście na imprezach typu ślub, wesele, chrzest, komunia, pogrzeb pełna elegancja, garnitur musi być.

Edytowane przez wie-wiórka
Czas edycji: 2015-03-30 o 10:35
wie-wiórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 10:08   #3
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Jaki strój na rodzinne imprezy?

Zarówno u mnie jak i u TŻ-a obowiązuje zdecydowanie elegancja. Święta i inne duże uroczystości to obowiązkowo garnitur i krawat dla mężczyzn i eleganckie sukienki/spódnice dla kobiet. Na bardziej kameralne spotkania albo na zwykły obiad/ciasto u kogoś- mężczyźni w koszulach, ale niekoniecznie pod krawatem i w graniaku i eleganckie spodnie a kobiety lżejsza sukienka, eleganckie spodnie+koszula etc.

Nie wyobrażam sobie by TŻ miał przyjść np. w T-shircie i dżinsach do moich rodziców, chyba że to wizyta na działce. Tak samo ja nie wyobrażam sobie przyjść w dżinsach i t-shircie do jego rodziców.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 10:41   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jaki strój na rodzinne imprezy?

Mam bardzo mało imprezową rodzinę, ale jeśli już przytrafia się jakaś wyjątkowa okazja, to:
- Zakładam jedną z dwóch sukienek, które posiadam na takie okazje albo komponuję jakiś zestaw z czarnej marynarki i ciemnych spodni. Szpilek ani ogólnie obcasów nie noszę i nie maluję się.
- Moja matka zakłada sukienkę i niewysokie obcasy, robi makijaż, układa fryzurę i zakłada biżuterię.
- Ojciec zakłada ciemne spodnie, jasną koszulę i czasem krawat. Brat podobnie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 13:25   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jaki strój na rodzinne imprezy?

Ten watek jest pod wplywem nadchodzacych swiat? Ubierz sie przede wszystkim cieplo, jesli wierzyc prognozie pogody.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 23:04   #6
sinuosity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 101
Dot.: Jaki strój na rodzinne imprezy?

Świąt, ale i nie tylko. Chociaż to dobra okazja. Bardziej chciałam się dowiedzieć na skutek niedawnej dyskusji z paroma znajomymi
sinuosity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 08:07   #7
Pia Gizela
Zadomowienie
 
Avatar Pia Gizela
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 120
Dot.: Jaki strój na rodzinne imprezy?

Zarówno w mojej rodzinie jak i w rodzinie narzeczonego - na spotkaniach 'bez okazji' panuje luźna elegancja - panie noszą zazwyczaj eleganckie spodnie i koszule lub ładne bluzki (nigdy sweterki), panowie spodnie eleganckie, koszule, marynarki. Jeżeli jest to grill, to panie w spodniach zawsze a panowie jak wyżej. Dzieci również wyglądają ładnie Natomiast na wszelakie święta, urodziny, imieniny, chrzciny itd - pełna elegancja. Panie w sukienkach, buty na obcasie, biżuteria, pełen makijaż a panowie w garniturach i obowiązkowo pod krawatami.

W naszych rodzinach raczej jest towarzystwo ok 30+ oraz małe dzieci (najliczniejszą grupę stanowią maluchy od 1 do 5 lat, najstarsze ma 7 lat, jedna kuzynka ma 22 lata), także nie wiem jakby się nosiły nastolatki
__________________

Pia Gizela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-31, 08:26   #8
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jaki strój na rodzinne imprezy?

Cytat:
Napisane przez sinuosity Pokaż wiadomość
Świąt, ale i nie tylko. Chociaż to dobra okazja. Bardziej chciałam się dowiedzieć na skutek niedawnej dyskusji z paroma znajomymi
A czekaj, w innym watku piszesz, ze facet kaze Ci nosic sukienki. Czyzby znajomi Cie buntowali?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 08:53   #9
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Jaki strój na rodzinne imprezy?

U mnie z kolei bez zbytnich ekscesów. Na imieniny w rodzinie itp to mężczyźni zazwyczaj wiadomo koszula i spodnie eleganckie. A kobiety rożnie, spodnie, sukienka, spódnica. Po prostu nie na sportowo ale z klasą.
Na pewno nie ubieramy się na rodzinne uroczystości u kogoś w domu w stylu imieniny albo zwykła wizyta w święta jak np. na wesele czy komunie, które odbywają się w lokalu.
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 09:20   #10
kikaa1986
Raczkowanie
 
Avatar kikaa1986
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 93
Dot.: Jaki strój na rodzinne imprezy?

U mnie zawsze było luźno, rodzice na co dzień odprasowani i eleganccy w święta luzowali się i występowali raczej w casualu. Ja mam dokładnie odwrotnie - pracuję w domu i nie stroję się w zwykłe dni. Może dlatego lubię podkreślić ubiorem, że dzień nie jest powszedni. Na święta jestem zawsze w eleganckiej bluzce i spódnicy albo sukience. Ale bez przegięć - w szpilkach nie śmigam z półmiskiem pełnym jajek

kika
____________
link

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-06-01 o 13:41
kikaa1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 09:24   #11
wie-wiórka
Rozeznanie
 
Avatar wie-wiórka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 939
Dot.: Jaki strój na rodzinne imprezy?

Z MM mamy zwyczaj "ubierania się" do weekendowych obiadów lub kolacji spędzanych w domu we dwoje tylko Lubimy strojem podkreślać wyjątkowość chwili...
wie-wiórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-31, 12:47   #12
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: Jaki strój na rodzinne imprezy?

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Zarówno u mnie jak i u TŻ-a obowiązuje zdecydowanie elegancja. Święta i inne duże uroczystości to obowiązkowo garnitur i krawat dla mężczyzn i eleganckie sukienki/spódnice dla kobiet. Na bardziej kameralne spotkania albo na zwykły obiad/ciasto u kogoś- mężczyźni w koszulach, ale niekoniecznie pod krawatem i w graniaku i eleganckie spodnie a kobiety lżejsza sukienka, eleganckie spodnie+koszula etc.

Nie wyobrażam sobie by TŻ miał przyjść np. w T-shircie i dżinsach do moich rodziców, chyba że to wizyta na działce. Tak samo ja nie wyobrażam sobie przyjść w dżinsach i t-shircie do jego rodziców.
A ja nie wyobrażam sobie, że miałabym się przejmować przychodzeniem do teściów w t-shircie chyba jestem za bardzo każualowa

jak jest święto, czyli dwa razy do roku, ubieram się bardziej elegancko. poza tym przychodzę ubrana dokładnie tak, jak mam ochotę
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 13:00   #13
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Jaki strój na rodzinne imprezy?

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość
A ja nie wyobrażam sobie, że miałabym się przejmować przychodzeniem do teściów w t-shircie chyba jestem za bardzo każualowa

jak jest święto, czyli dwa razy do roku, ubieram się bardziej elegancko. poza tym przychodzę ubrana dokładnie tak, jak mam ochotę
Ja też ubieram się tak, jak mam ochotę. Lubie wyglądać elegancko i spaliłabym się ze wstydu idąc na proszony obiad w bluzie z kapturem.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 18:49   #14
jagataa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 171
Dot.: Jaki strój na rodzinne imprezy?

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość
A ja nie wyobrażam sobie, że miałabym się przejmować przychodzeniem do teściów w t-shircie chyba jestem za bardzo każualowa

jak jest święto, czyli dwa razy do roku, ubieram się bardziej elegancko. poza tym przychodzę ubrana dokładnie tak, jak mam ochotę
U nas podobnie, panuje zupełna swoboda. Wiadomo, że nikt nie chodzi w obdartych łachach a kiedy trzeba jesteśmy eleganccy ale ogólnie też każual
jagataa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 21:23   #15
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Jaki strój na rodzinne imprezy?

Jak to dobrze mieć fajnych teściów u których panuje miła i luźna atmosfera. Jak przyjeżdzamy na obiad to nikt się w garnitury nie bawi, ani w szpilki i koktajlowe sukienki no chyba że ma taki kaprys. ( Lub jest to wesele, Wigilia czy inna Wielkanoc)

I zdecydowanie nie przejmuję się przychodzeniem na grilla w sweterku WTF co jest złego w swetrze na grillu??
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 21:39   #16
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Jaki strój na rodzinne imprezy?

U mnie powiedzmy, że casualowo. Panowie jakieś spodnie i raczej koszula, panie po prostu schludnie, ładnie i nie jak na spacer z psem.
Ale to chyba urodziny tylko. W święta siedzimy bardzo kameralnie, ja, rodzice, brat, czasem babcia. W Wielkanoc bardziej elegancko, niż na co dzień, w wigilię po prostu elegancko. Imienin nie obchodzimy, proszonych obiadów nie praktykujemy.
Chrzciny, komunie, wesela, pogrzeby elegancko, ale to się trafia raz na kilka lat i w przeciwieństwie do wyżej wymienionych zawsze jest w restauracji.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 23:57   #17
sinuosity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 101
Dot.: Jaki strój na rodzinne imprezy?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A czekaj, w innym watku piszesz, ze facet kaze Ci nosic sukienki. Czyzby znajomi Cie buntowali?
Dlaczego mieliby buntować? W moim środowisku zdania są podzielone to i dowiedzieć się chcę jak jest poza nim. To, że każe, nie znaczy, że nie mogę szukać opinii innych
sinuosity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 06:54   #18
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: Jaki strój na rodzinne imprezy?

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Ja też ubieram się tak, jak mam ochotę. Lubie wyglądać elegancko i spaliłabym się ze wstydu idąc na proszony obiad w bluzie z kapturem.
Ja nie chodzę w bluzach z kapturem, nigdy
zdefiniuj "proszony obiad". jeśli to jest tak jak teraz mam, super mega poważne spotkanie gdzie będzie 25 osób, cała rodzina TŻta, to wiadomo, że ubiorę się elegancko, to się rozumie samo przez się może i jestem każualem-hipsterem na codzień, ale gwarantuję Ci, że podczas odpowiednich okazji wyglądam odpowiednio elegancko. Co więcej, mam faceta, który zna się na męskiej elegancji i w pracy wygląda jak spod igły w garniturach i zestawach koordynowanych
Takimi okazjami są dla mnie: ślub (na wesela nie chodzę), wizyta w operze czy święta. Natomiast urodziny i zwykłe zaproszenia to zdecydowanie inna kategoria.

Cytat:
Napisane przez sinuosity Pokaż wiadomość
Dlaczego mieliby buntować? W moim środowisku zdania są podzielone to i dowiedzieć się chcę jak jest poza nim. To, że każe, nie znaczy, że nie mogę szukać opinii innych
gdyby mój coś mi kazał...
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 06:59   #19
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Jaki strój na rodzinne imprezy?

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość
Ja nie chodzę w bluzach z kapturem, nigdy
zdefiniuj "proszony obiad". jeśli to jest tak jak teraz mam, super mega poważne spotkanie gdzie będzie 25 osób, cała rodzina TŻta, to wiadomo, że ubiorę się elegancko, to się rozumie samo przez się może i jestem każualem-hipsterem na codzień, ale gwarantuję Ci, że podczas odpowiednich okazji wyglądam odpowiednio elegancko. Co więcej, mam faceta, który zna się na męskiej elegancji i w pracy wygląda jak spod igły w garniturach i zestawach koordynowanych
Takimi okazjami są dla mnie: ślub (na wesela nie chodzę), wizyta w operze czy święta. Natomiast urodziny i zwykłe zaproszenia to zdecydowanie inna kategoria.



gdyby mój coś mi kazał...
Zakładam sukienkę/spódnice z koszulą nawet jak na obiedzie jestem tylko ja moi rodzice i TŻ. Tak się przyjęło u mnie i tak lubię. Nie znaczy to że jest sztywno.
Oczywiście sukienka jest zupełnie inna niż taka na wesele czy Wigilie.
__________________
Mój telefon zna inne wyrazy i inną ortografię. Bardzo za niego przepraszam.

Edytowane przez Kolor Bzu
Czas edycji: 2015-04-01 o 07:00
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-01, 07:08   #20
alicjalackowska123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki strój na rodzinne imprezy?

W mojej rodzinie to tylko i wyłącznie eleganckie ubrania. Piekna sukieneczka, ładne, czyściutkie buty i ułożona fryzura. Ja nie lubię takiego stylu ale na każde wyjście rodzinne mama nalega by się tak ubrac. I oczywiście mama nie jest zwolenniczką drogich ubrań, a ja tak marze o torebce z firmy Guess, widziałam ją w super cenie na <ciach>, bo w mojej miejscowości nie ma sklepu Guess, i mega bym chciała.

Edytowane przez magda20003
Czas edycji: 2015-04-01 o 07:37 Powód: nieopłacona reklama
alicjalackowska123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 07:18   #21
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki strój na rodzinne imprezy?

Specjalny strój? Raczej nie. Ja w 90% chodzę w jeansach i do tego jakaś bluzka stosowna do pory roku.
No chyba,że o wesele, śluby, chrzciny chodzi to tak mam uniwersalną małą czarną,którą zakładam na takie okazje,ale to bardzo rzadko.
Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ten watek jest pod wplywem nadchodzacych swiat? Ubierz sie przede wszystkim cieplo, jesli wierzyc prognozie pogody.
Raczej pod wpływem uwag szanownego misiaczka co dryguje autorką jak się ma ubierać
Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Jak to dobrze mieć fajnych teściów u których panuje miła i luźna atmosfera. Jak przyjeżdzamy na obiad to nikt się w garnitury nie bawi, ani w szpilki i koktajlowe sukienki no chyba że ma taki kaprys. ( Lub jest to wesele, Wigilia czy inna Wielkanoc)

I zdecydowanie nie przejmuję się przychodzeniem na grilla w sweterku WTF co jest złego w swetrze na grillu??
Po drugim wątku autorki poczułam jaką to ja niby "nowoczesną" rodzinę mam,bo aż takiego ciśnienia na strój nie ma,a zawsze wydawało mi się na odwrót
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-01 08:18:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:17.