Odwieczny dylemat - prezent weselny - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-07, 12:19   #91
agusiowata
Zakorzenienie
 
Avatar agusiowata
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 749
Dot.: Odwieczny dylemat - prezent weselny

Cytat:
Napisane przez miriuri Pokaż wiadomość
visionAM, ja to zrozumiałam tak, że agusiowata pisała o dwóch różnych parach - jednej, co do której wiedziała, że nie bardzo co jest oczekiwać jakiejś dużej sumy, i było 100 zł, i cieszyła się i z tego, i z ich obecności. A druga para też dała tyle, pomimo tego, że chwilę wcześniej była na drogim balu karnawałowym, czyli akurat tych było stać. I w przypadku tej drugiej pary był niesmak.

Nie wiem, czy dobrze zinterpretowałam, jak coś to można mnie poprawić
Dobrze ziinterpretowałaś. Nic więcej już nie napiszę, bo wyszłam na materialistkę, co tylko liczy kasę.
agusiowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 12:25   #92
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Odwieczny dylemat - prezent weselny

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ale nieprzyzwoite jest też pisanie, że zależy komuś niby tylko na czyjejś obecności, po czym w kolejnym zdaniu - przykro mi było, bo dali tylko 100zł
Ale co Cię to obchodzi ? Coraz więcej par robi wesela i liczą nie tylko na zwrot kosztów ale na zysk.
Napisała tak bo jest szczera. Każdy kto byłby na jej miejscu tak by się czuł. Kwestia czy by się przyznał
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 12:32   #93
agusiowata
Zakorzenienie
 
Avatar agusiowata
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 749
Dot.: Odwieczny dylemat - prezent weselny

Cytat:
Napisane przez miriuri Pokaż wiadomość
To prawda. Niestety ja upieram się przy opinii, że ten poweselny start powinni fundować młodym pracujący krewni i znajomi, a nie 23-letni studenci (czy może raczej, ich rodzice ), czy np. bezrobotni i ludzie z trudem wiążący koniec z końcem. Naprawdę jesteście zdania, że np. ktoś bez pracy i problemami finansowymi, powinien z dumy odmawiać zaproszenia na każde wesele? Nawet jeśli jest osobą ważną dla pary młodej i widzi ich jako ważnych dla siebie?

Tu oczywiście zaznaczam, że nie chcę się tutaj przedstawiać jako osoba uboga, żeby nie było - mój problem jest rozwiązany, więc przeszłam do dyskusji na bardziej abstrakcyjnym poziomie



No właśnie, zwykło się. Jak ja nie lubię tych polskich zwyczajów, których niewypełnienie grozi niesmakiem, zawiścią, obgadywaniem, utratą pozycji towarzyskiej, etc No cóż, ale jest to takie nasze, polskie
Ja uważam, że bliskie osoby nie powinny rezygnować z zaproszenia na wesele tylko dlatego, że nie mają na prezent. Pisząc o tym niesmaku miałam na myśli osoby pracujące, które na bal wydają 400 zł, a nam w prezencie dali 100 zł. Mnie by było wstyd (nie jestem studentką, nie mam na myśli autorki wątku) pójść na wesele i dać do koperty 100 zł od pary. Dla PM takie przyjęcie od pary to koszt ok 400zł. Nie musi każdy dać, tak by pokryć ten talerzyk.
agusiowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 13:04   #94
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Odwieczny dylemat - prezent weselny

[QUOTE=agusiowata;33401809]Ja uważam, że bliskie osoby nie powinny rezygnować z zaproszenia na wesele tylko dlatego, że nie mają na prezent. Pisząc o tym niesmaku miałam na myśli osoby pracujące, które na bal wydają 400 zł, a nam w prezencie dali 100 zł. Mnie by było wstyd (nie jestem studentką, nie mam na myśli autorki wątku) pójść na wesele i dać do koperty 100 zł od pary. Dla PM takie przyjęcie od pary to koszt ok 400zł. Nie musi każdy dać, tak by pokryć ten talerzyk.

Tu akurat się zgadzam

Pierwsza sprawa: para powinna organizować takie wesela na które je stać ,a nie przez całe wesele czekać w napięciu "czy się zwróci"...
Druga sprawa: logika sama przez się mówi że więcej powinni dać zamożne małżeństwa niż student/emeryt/samotna matka/mniej zamozne małżeństwo z 5 dzieci...
Trzecia sprawa: na weselu liczy się obecność, zabawa a oczekiwanie na kasę, komentowanie kto ile dał uważam za ogromny nietakt ze strony pary młodej. Gdybym takie coś usłyszała byłabym po ludzku zniesmaczona.... Byłby to nietakt.
Czwarta sprawa: wypada zawsze dać jakiś prezent czy to wesele, czy imieniny, Boże Narodzenie. I uważam że oczywiste jest i powszechne że większy prezent daje się na wesele niż na imieniny. Przecież na 18 są większe prezenty dawane

Man nadzieję że ktoś rozumie moją logikę
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 13:08   #95
agusiowata
Zakorzenienie
 
Avatar agusiowata
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 749
Dot.: Odwieczny dylemat - prezent weselny

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość

Tu akurat się zgadzam

Pierwsza sprawa: para powinna organizować takie wesela na które je stać ,a nie przez całe wesele czekać w napięciu "czy się zwróci"...
Druga sprawa: logika sama przez się mówi że więcej powinni dać zamożne małżeństwa niż student/emeryt/samotna matka/mniej zamozne małżeństwo z 5 dzieci...
Trzecia sprawa: na weselu liczy się obecność, zabawa a oczekiwanie na kasę, komentowanie kto ile dał uważam za ogromny nietakt ze strony pary młodej. Gdybym takie coś usłyszała byłabym po ludzku zniesmaczona.... Byłby to nietakt.
Czwarta sprawa: wypada zawsze dać jakiś prezent czy to wesele, czy imieniny, Boże Narodzenie. I uważam że oczywiste jest i powszechne że większy prezent daje się na wesele niż na imieniny. Przecież na 18 są większe prezenty dawane

Man nadzieję że ktoś rozumie moją logikę
Ja też się zgadzam.
agusiowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 13:17   #96
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Odwieczny dylemat - prezent weselny

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
(...)
Pierwsza sprawa: para powinna organizować takie wesela na które je stać ,a nie przez całe wesele czekać w napięciu "czy się zwróci"...
Druga sprawa: logika sama przez się mówi że więcej powinni dać zamożne małżeństwa niż student/emeryt/samotna matka/mniej zamozne małżeństwo z 5 dzieci...
Trzecia sprawa: na weselu liczy się obecność, zabawa a oczekiwanie na kasę, komentowanie kto ile dał uważam za ogromny nietakt ze strony pary młodej. Gdybym takie coś usłyszała byłabym po ludzku zniesmaczona.... Byłby to nietakt.
Czwarta sprawa: wypada zawsze dać jakiś prezent czy to wesele, czy imieniny, Boże Narodzenie. I uważam że oczywiste jest i powszechne że większy prezent daje się na wesele niż na imieniny. Przecież na 18 są większe prezenty dawane

Man nadzieję że ktoś rozumie moją logikę
Brzmi rozsądnie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 13:36   #97
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Odwieczny dylemat - prezent weselny

Cytat:
Napisane przez agusiowata Pokaż wiadomość
Ja też się zgadzam.
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Brzmi rozsądnie.
Bardzo dziękuję. Nie wiedziałam czy zostanę zrozumiana
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-07, 13:57   #98
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Odwieczny dylemat - prezent weselny

Cytat:
Napisane przez agusiowata Pokaż wiadomość
Ja uważam, że bliskie osoby nie powinny rezygnować z zaproszenia na wesele tylko dlatego, że nie mają na prezent. Pisząc o tym niesmaku miałam na myśli osoby pracujące, które na bal wydają 400 zł, a nam w prezencie dali 100 zł. Mnie by było wstyd (nie jestem studentką, nie mam na myśli autorki wątku) pójść na wesele i dać do koperty 100 zł od pary. Dla PM takie przyjęcie od pary to koszt ok 400zł. Nie musi każdy dać, tak by pokryć ten talerzyk.
zgadzam sie. Na slubie kuzynki byly dwie PUSTE koperty ...niepodpisane.. bylo jej bardzo przykro a nam wstyd ze ktos zaproszony na najwazniejszy dzien mogl tak postapic.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 20:52   #99
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Odwieczny dylemat - prezent weselny

Cytat:
Napisane przez miriuri Pokaż wiadomość
Z120 zł na prezent dla osób, których praktycznie nie znam. Nigdy się nie spotkałam, żeby osoba towarzysząca ponosiła koszt prezentu inny niż kwiaty czy wino. I TŻ RÓWNIEŻ zna MOJĄ sytuację finansową. Jego na ogół jest lepsza, kłopoty ma przejściowe. Ja na ogół żyję od pierwszego do pierwszego, nie stać mnie na luksusy w postaci 120 zł na prezent dla obcych ludzi.

Dzięki dziewczyny za kilka miłych odpowiedzi, również za jad zawarty w ostatniej - no cóż, jak to na wizażu
Nie obraź się, ale po jaką cholere ty idziesz w ogóle na to wesele? Obcy ludzie na których masz wydać ostatnie pieniądze? Wyślij im ładną kartkę z życzeniami i tyle.

Edytowane przez 201607111050
Czas edycji: 2012-04-15 o 09:23
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 21:38   #100
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Odwieczny dylemat - prezent weselny

Po lekturze tego wątku nasuwa mi się jedno pytanie: skąd wiecie ile kosztuje talerzyk, zwłaszcza w przypadku, gdy wesele robi ktoś z dalszej rodziny/znajomych. Przecież ceny przyjęć weselnych są bardzo zróżnicowane, a jeżeli się nie pomagało przy organizacji, to nie wiadomo czy młodzi poprzestaną na rosole, schabowym oraz wódce, czy też będzie kawior, fontanny czekoladowe i otwarty drink bar
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 09:25   #101
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Odwieczny dylemat - prezent weselny

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Po lekturze tego wątku nasuwa mi się jedno pytanie: skąd wiecie ile kosztuje talerzyk, zwłaszcza w przypadku, gdy wesele robi ktoś z dalszej rodziny/znajomych. Przecież ceny przyjęć weselnych są bardzo zróżnicowane, a jeżeli się nie pomagało przy organizacji, to nie wiadomo czy młodzi poprzestaną na rosole, schabowym oraz wódce, czy też będzie kawior, fontanny czekoladowe i otwarty drink bar
Ja osobiście obstawiam że takie wesele przy schaboszczaku to minium 150zł + za inne rozrywki ceny idą w górę. Więc mi osobiście po prostu głupio by było dać za parę 120zł...
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-15, 09:40   #102
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Odwieczny dylemat - prezent weselny

Haha wczoraj byłam na weselu u dalszego kuzynostwa mojej mamy. Dałam od siebie i synka 200zł i co usłyszeli moi rodzice? Że mój talerzyk tyle kosztował..Hah więc nie ma co się licytować. Rozumie to tylko ten co robił/robi swoje wesele. Reszta nie ma co się domyślać i wypowiadać.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 17:51   #103
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Odwieczny dylemat - prezent weselny

uwazam ze takie minimum tp 250 za pare,
osobiscie bylam tylko na kilku weselach, zazwyczaj daje po 400-500 za mnie i Tzta, zalezy ktos slubuje,
za rok slub kuzynki i tez planuje dac wlasnie 500 zl, mimo ze na slub musze leciec do Pl bo mieszkam za granica i zapewniam sobie sama nocleg w hotelu
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 11:39   #104
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: Odwieczny dylemat - prezent weselny

"Przymusowe" zwracanie za talerzyk to głupota. Uważam, że każdy powinien dać tyle na ile go stać. Koszty wesela są bardzo wysokie, ale nikt nie robi go po to żeby się zwróciło, bo to jest nierealne
Sama robię wesele w przyszłym roku. Płacę za jedną osobę 187zł bez alkoholu, ciasta i owoców. Połowa gości to znajomi moi i TŻ i nie wyobrażam sobie, żeby każdy dał mi w kopercie minimum 400zł, bo ja tyle zapłacę za parę. Wesele to moja zachcianka i nie mogę nią obarczać gości.
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 12:57   #105
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Odwieczny dylemat - prezent weselny

Cytat:
Napisane przez crippled Pokaż wiadomość
"Przymusowe" zwracanie za talerzyk to głupota. Uważam, że każdy powinien dać tyle na ile go stać. Koszty wesela są bardzo wysokie, ale nikt nie robi go po to żeby się zwróciło, bo to jest nierealne
Sama robię wesele w przyszłym roku. Płacę za jedną osobę 187zł bez alkoholu, ciasta i owoców. Połowa gości to znajomi moi i TŻ i nie wyobrażam sobie, żeby każdy dał mi w kopercie minimum 400zł, bo ja tyle zapłacę za parę. Wesele to moja zachcianka i nie mogę nią obarczać gości.
zalezy jak kto na to patrzy. Kiedys wesele nie bylo tylko zachcianka panny mlodej.
Zgadzam sie ze jak jest drogo to kazdy powinien dac ile moze ale takze jezeli jest zaproszony wczesniej- oszczedzic odpowiednia sume. Jezeli nie chce dawac nie powinien isc na wesele .

Bylo szansa na poznanie rodziny przyszlego meza, zapoznaniem rodzicow i rodziny miedzy soba a takze przyjemnym startem obojga malzonkow w nowa rodzine. Dlatego nauczono mnie ze powinno sie przynajmniej zwrocic parze za tzw talerzyk ale takze w ramach dobrego zyczenia i na start warto podarowac prezent.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 21:56   #106
Malinka_gosiaczek
BAN stały
 
Avatar Malinka_gosiaczek
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 258
Dot.: Odwieczny dylemat - prezent weselny

ja ostatnio dałam tradycyjnie pieniądze ale i zestaw noży kuchennych, bo przekonałam się już wielokrotnie, że jak para stoi przed kościołem to głupio tak podejść do nich z samą kopertą w łapie, a z prezentem to zawsze jakoś to wygląda, kopertkę wsunęłam do pudełka z nożami, mam nadzieję, że ją znaleźli, hihihi, no chyba, że nie odpakowali prezentu, co też mogło się zdarzyć... ps. dawanie tyle co talerzyk nie jest głupie

Edytowane przez Malinka_gosiaczek
Czas edycji: 2012-05-07 o 15:52
Malinka_gosiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 16:26   #107
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Odwieczny dylemat - prezent weselny

Ja wychodze z zalozenia ze Mlodzi powinni robic takie wesele na jakie ich stac, jaki to start wspolnego, samodzielnego zycia jesli rodzice finansuja wesele na sto fajerek, a pozniej jeszcze najczesciej sa pretensje ze mowia Mlodym kogo maja zaprosic? Ktos powie ze jak rodzicow stac to co w tym zlego, ale coz...

Co do prezentow, to mi sie wydaje ze na wesele zaprasza sie bliskie osoby o ktorych sie wie sporo i ma sie rowniez swiadomosc ich obecnej sytuacji finansowej. Ja nie bylam zdziwiona czy rozczarowana prezentami z naszego wesela, raczej czesciej pozytywnie zaskoczona, a jesli ktos dal mniej, to wiedzialam dlaczego i wcale mnie to nie zdziwilo.

Na miejscu Autorki dalabym tyle na ile by mnie bylo stac na ten moment, przeciez nie wyskrobie tej kasy spod ziemi, ani nie przestanie jesc. Fakt ze 120 zł za dwie osoby to nie za duzo, ale jesli to bliscy znajomi Tzta to beda wiedzieli ze Wam sie nie przelewa.
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:51.