Studia w USA - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-14, 10:21   #31
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Studia w USA

Cytat:
Napisane przez 1stLaDy Pokaż wiadomość
buu a ja pisalam do kilku interesujacych mnie uniwersytetow i za kazdym razem odpowiedz:

tak, owszem przyjelibysmy pania na podstawie ocen, jednak do wydania wizy studenckiej potrzebny jest kwitek wplaty na nasze konto 30tys dolarow za 2 pierwsze semestry...

wysylalam m.in. do Berkeley California, Columbia University New York, Cornell University
A to studiujesz cos part time? Bo z tego co mi wiadomo na Berkeley, Columbia i innych prestizowych uczelniach czesne jest DUZO wyzsze niz 30 tys. Jak mialam jechac na wymiane do Berkeley, to mi sie o uczy obilo (chociaz jako exchange student nie musialam placic czesnego).
Smiem podejrzewac, ze te 30 tys to jest jakas przedplata. Bym sie szykowala na 3 razy tyle do zaplacenia.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 17:24   #32
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Studia w USA

Cytat:
Napisane przez zaaaabcia Pokaż wiadomość
jesli chodzi o Comunity College do nie ma zadnego problemu z dostaniem sie fakt ze jesli jest sie nielegalnie to placi sie wiecej no ale Ty prawdopodobnie bedziesz na wize studenckiej tak? jesli chodzi o poziom nauki to napewno nie jest az tak dobry jak w renowomownych cellegach no ale zawsze masz jakis typlom ze ukonczylo sie szkole wyzsza ... ja obecnie jestem w WCC - Westchester Community College niecala godzinke drogi od NYC jest to dosc dobra szkola ma mnostwo roznych kierunkow ... ale w najblizszej przyszlosci mysle o przeniesieniui do lepszego collegu
mam nadzieje ze pomoglam co nieco
nawet jak jestes na wizie studenckiej to placisz wiecej od tych ktorzy maja green card.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 17:30   #33
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Studia w USA

Cytat:
Napisane przez Asia6611 Pokaż wiadomość
Mysle ze zawsze to jest latwiej jezeli sie skonczy szkole srednia w USA twoj angielski jest znacznie lepszy. Szkoda ze nie ma tutaj nikogo w takiej sytuacji jak moja. Czasem wydaje mi sie ze powinnam dac sobie spokoj z tymi planami i studiowac spokojnie w Polsce. Mimo ze moj angielski jest w miare dobry. CAE zdalam bez problemu .Tylko moj akcent nie jest taki super amerykanski i wlasnie tego sie boje dyskryminacji ze strony Amerykanow.
Amerykanow to sie akurat najmniej mozesz obawiac, sa to tak przyjemni i mili ludzie, ze takich tylko ze swieca szukac w PL czy gdzie indziej.
Jesli uwazasz, ze dasz sobie rade w sensie finansowym (sponsor czy rodzina etc) to nie ma na co czekac. A z ang. zawsze sie podciagniesz, wkoncu po to sie tutaj przyjezdza
Ja skonczylam szkole srednia w PL, studia licencjackie w PL i wyjechalam do usa na studia na podst. wizy studenckiej. Chodze do Community College, i sie ucze angielskiego heh, wiec nie jest tak zle
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 09:38   #34
1stLaDy
Wtajemniczenie
 
Avatar 1stLaDy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 305
Dot.: Studia w USA

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
A to studiujesz cos part time? Bo z tego co mi wiadomo na Berkeley, Columbia i innych prestizowych uczelniach czesne jest DUZO wyzsze niz 30 tys. Jak mialam jechac na wymiane do Berkeley, to mi sie o uczy obilo (chociaz jako exchange student nie musialam placic czesnego).
Smiem podejrzewac, ze te 30 tys to jest jakas przedplata. Bym sie szykowala na 3 razy tyle do zaplacenia.
ja koncze liceum, ale IB ;] odpisali mi tylko te 30tys za 2 pierwsze semestry
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

171cm
1stLaDy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 16:21   #35
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Studia w USA

1st Lady - Na Berkeley, Columbie i Cornell to raczej by trzeba bylo $30tys na semestr, tak mi sie przynajmniej wydaje. Jaki program Cie interesuje? SAT kiedy zamierzasz zdawac?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 19:39   #36
CaliDreamin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: los angeles
Wiadomości: 1 238
Re: Dot.: Studia w USA

oops
__________________

Tell from my attitiude that I'm most definitely

Nakarm zwierzeta w schroniskach ZA DARMO

Edytowane przez CaliDreamin
Czas edycji: 2008-12-31 o 07:59
CaliDreamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 11:46   #37
1stLaDy
Wtajemniczenie
 
Avatar 1stLaDy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 305
Dot.: Studia w USA

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
1st Lady - Na Berkeley, Columbie i Cornell to raczej by trzeba bylo $30tys na semestr, tak mi sie przynajmniej wydaje. Jaki program Cie interesuje? SAT kiedy zamierzasz zdawac?

zrezygnowalam ze studiow w USA bo nie mam takich srodkow finansowych, skladam papiery na UCL w Londynie (ekonomia) i mysle ze raczej sie dostane, bo znam wymagania i obecne oceny; mature zdaje w kwietniu 2009
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

171cm
1stLaDy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-17, 20:32   #38
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Re: Dot.: Studia w USA

Cytat:
Napisane przez CaliDreamin Pokaż wiadomość
Bachelor to nie jest doslownie to samo co polski licensjat. Amerykanski system wyzszej edukacji nie ma dokladnych odpowiednikow w polskim systemie, i vice versa.
Z tym bym sie nie zgodzil. Tj. owszem, toczka w toczke to nie jest to samo, ale sa to praktycznie odpowiedniki.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 04:45   #39
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Studia w USA

Pytanie do bardziej doswiadczonych w studiowaniu w USA:

Zamierzam niedlugo zaczac studia(jestem na etapie wstepnych rozmow z AO).
Mam kilka pytan:

-Czy kazdy moze sie starac o financial aid?
-Czy nie osmiesze sie na rozmowie pytajac czy moge sie starac o taka pomoc?
-W jakiej sytuacjii taka pomoc przyznaja?
-Czy licza sie zarobki moje czy takze mojego meza?Czy cos jeszcze jest brane pod uwage?
-Czy ktos sie staral o taka pomoc i o co Was pytali?

Wiem ze chyba kazda szkola/stan ma inne zasady ale tak sie pytam z ciekawosci.....bo moze ktos jest/byl w podobnej sytuacji...
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 05:19   #40
Rodolphe Lindt
Zadomowienie
 
Avatar Rodolphe Lindt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraina Niedzwiedzi
Wiadomości: 1 415
Dot.: Studia w USA

Elfiku jasne ze pytaj, wiesz co najgorszego cie moze spotkac? nic. Po prostu sie dowiesz. Na moje oko beda sie liczyc tez zarobki meza.
__________________
Haslo mojego matematyka
" Tylko kilkoro z was wykorzysta ten material w przyszlosci, ale ze nie mozemy uczyc kilku studentow to uczymy wszystkich"
Rodolphe Lindt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 05:20   #41
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Studia w USA

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Pytanie do bardziej doswiadczonych w studiowaniu w USA:

Zamierzam niedlugo zaczac studia(jestem na etapie wstepnych rozmow z AO).
Mam kilka pytan:

-Czy kazdy moze sie starac o financial aid?
-Czy nie osmiesze sie na rozmowie pytajac czy moge sie starac o taka pomoc?
-W jakiej sytuacjii taka pomoc przyznaja?
-Czy licza sie zarobki moje czy takze mojego meza?Czy cos jeszcze jest brane pod uwage?
-Czy ktos sie staral o taka pomoc i o co Was pytali?

Wiem ze chyba kazda szkola/stan ma inne zasady ale tak sie pytam z ciekawosci.....bo moze ktos jest/byl w podobnej sytuacji...
CzarnyElf, nie staralam sie jeszcze o financial aid, ale mam zamiar, wiec troche o tym poczytalam. Dam Ci przyklad z mojej uczelni - mysle, ze w innych szkolach bedzie podobnie.
Jezeli chodzi o rozmowe, to oczywiscie ze nie ma co sie martwic ze sie osmieszysz pytajac o taki rodzaj pomocy. Pewnie bedziesz musiala sie spotkac z representative z "Financial Aid Office" i bedziesz mogla prywatnie porozmawiac. Poczytaj ta informacje ktora Ci wkleilam dalej - tam pisze, ze sa rozne rodzaje financial aid, wiec nie martw sie.
A wiec kilka odpowiedzi na Twoje pytania - mam nadzieje, ze jakos Ci ta informacja pomoze, ale oczywiscie najlepsze zrodlo to ta uczelnia gdzie masz zamiar studiowac :

What is financial aid?

A college education is one of the most important investments anyone can make. Our college understands that students often need help to finance their education. Financial aid programs can provide students with options that may assist them in meeting educational expenses and achieving their educational goals.
There are two basic categories of financial assistance: need-based and non-need-based aid. Need-based aid uses a formula to determine a family’s financial strength and eligibility for a program. Non-need-based aid does not use the financial strength of the family but may take into consideration other factors such as grade-point average. All programs, criteria and funding are subject to change without notice.


Who is eligible to apply for financial aid?

Students are eligible to apply if they:
  • Have a valid social security number
  • Are admitted as a regular student to College
  • Are a U.S. Citizen or eligible non-citizen
  • Enroll in a College degree or certificate program
  • Are not in default and do not owe a repayment on any federal student aid program
  • Make satisfactory academic progress toward a degree or certificate
  • Possess a high school diploma, GED certificate or pass certain tests required under Ability to Benefit provisions.
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-18, 14:40   #42
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Studia w USA

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Pytanie do bardziej doswiadczonych w studiowaniu w USA:

Zamierzam niedlugo zaczac studia(jestem na etapie wstepnych rozmow z AO).
Mam kilka pytan:

-Czy kazdy moze sie starac o financial aid?
-Czy nie osmiesze sie na rozmowie pytajac czy moge sie starac o taka pomoc?
-W jakiej sytuacjii taka pomoc przyznaja?
-Czy licza sie zarobki moje czy takze mojego meza?Czy cos jeszcze jest brane pod uwage?
-Czy ktos sie staral o taka pomoc i o co Was pytali?

Wiem ze chyba kazda szkola/stan ma inne zasady ale tak sie pytam z ciekawosci.....bo moze ktos jest/byl w podobnej sytuacji...
Nie kazdy, ale Ty mozesz.
Nie, nie osmieszysz sie, normalne pytanie.
Moga przyznac na podstawie need albo osiagniec naukowych
Nie wiem, ale wydaje mi sie ze sie beda liczyly.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 17:48   #43
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Studia w USA

Dzieki wszystkim za odpowiedz-bardzo mi pomogliscie
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 22:11   #44
KRZYSZTOF PROSTUDY
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Studia w USA

reklama

Edytowane przez Marzeniatko
Czas edycji: 2009-05-25 o 17:34
KRZYSZTOF PROSTUDY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 14:56   #45
Asiunia1990
Przyczajenie
 
Avatar Asiunia1990
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 26
Dot.: Studia w USA

Mam pytanie do bardziej doświadczonych koleżanek. Otóż chciałabym się dowiedzieć jak wyglądają egzaminy na studiach w USA. Czy dużo jest egzaminów ustnych?
Asiunia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 15:02   #46
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Studia w USA

Cytat:
Napisane przez Asiunia1990 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do bardziej doświadczonych koleżanek. Otóż chciałabym się dowiedzieć jak wyglądają egzaminy na studiach w USA. Czy dużo jest egzaminów ustnych?
Studiuje juz prawie 2 lata (nie liczac 2 lat ESL oczywiscie ) i mialam tylko 2 ustne egzaminy - a to dlatego, ze mialam kurs anatomii i poprostu trzeba bylo umiec wymawiac nazwy roznych narzadow itd.
A tak to tylko i wylacznie pisemne testy/ezgaminy mnie spotkaly - i to zazwyczaj "multiple choice question".
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 15:07   #47
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Studia w USA

Cytat:
Napisane przez Asiunia1990 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do bardziej doświadczonych koleżanek. Otóż chciałabym się dowiedzieć jak wyglądają egzaminy na studiach w USA. Czy dużo jest egzaminów ustnych?
A kolega moze byc ? Oczywiscie, co nieco zalezy od studiowanego kierunku, ale generalnie egzaminy w Stanach sa pisemne. Zaleznie od kierunku/przedmiotu egzaminy wygladaja roznie, ale zwykle jest to test wyboru albo pytania otwarte.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 15:34   #48
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Studia w USA

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A kolega moze byc ? Oczywiscie, co nieco zalezy od studiowanego kierunku, ale generalnie egzaminy w Stanach sa pisemne. Zaleznie od kierunku/przedmiotu egzaminy wygladaja roznie, ale zwykle jest to test wyboru albo pytania otwarte.
I tez od uczelni i professora
ja mialam wiele egzaminow w formie prezentacij
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 16:48   #49
gosiek678
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 190
Dot.: Studia w USA

hey. ja mysle o studiach w USA, UK badz Norwegii. Wlasnie nie znalazlam zadnych informacji o SAT'ach w Polsce!

Zdawal ktos TOEFL?
gosiek678 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-25, 17:25   #50
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Studia w USA

Cytat:
Napisane przez gosiek678 Pokaż wiadomość
hey. ja mysle o studiach w USA, UK badz Norwegii. Wlasnie nie znalazlam zadnych informacji o SAT'ach w Polsce!

Zdawal ktos TOEFL?
Nie wszedzie trzeba zdawac TOEFL'a. Zalezy chyba od stanu. Ja mialam zdawac TOEFL'a bedac w NY, ale jak sie przeprowadzilam do stanu Michigan, to sie okazalo, ze moge zdawac test MELAB ktory tu w MI liczy sie tak samo jak TOEFL
Zdalam, zaliczylam i przyjeli mnie na studia
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 06:59   #51
Asiunia1990
Przyczajenie
 
Avatar Asiunia1990
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 26
Dot.: Studia w USA

Schoolcraft a studiujesz w 4 letnim collegu czy w community college?
Asiunia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 14:32   #52
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Studia w USA

Cytat:
Napisane przez Asiunia1990 Pokaż wiadomość
Schoolcraft a studiujesz w 4 letnim collegu czy w community college?
W Community College
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 08:27   #53
Asiunia1990
Przyczajenie
 
Avatar Asiunia1990
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 26
Dot.: Studia w USA

Ja też myślę aby najpierw zdobyć associate's degree a nastepnie przenieść sie do 4 letniego. Myśle o kierunku business w college of staten island. Czy może ma ktoś doświadczenie z tą szkołą? Dostałam niedawno dyplom ukończenia szkoły średniej. Nie wiem czy mam już wysłać tłumaczenie czy poczekać na wyniki matur i wysłać wszystkie dokumentyn razem.
Dziekuje wam wszystkim za odpowiedzi
Asiunia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 00:00   #54
annamariar
Raczkowanie
 
Avatar annamariar
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 72
GG do annamariar
Dot.: Studia w USA

Witajcie moje drogie, jestem zmuszona zasypać Was pytaniami jako niedoświadczona
W środę lecę do Chicago na wizie studenckiej (dostałam na 5 lat), generalnie lecę na kurs angielskiego na 2 miesiące. Ale rodzice zaproponowali, że może chciałabym zostać na studia. Gdybym zdecydowała się na college w lipcu, pewnie byłoby za późno na załatwienie formalności itd? I druga sprawa - gdybym zechciała wrócić do Polski i później na nadal ważnej wizie pojechać do USA, to czy z polskim inżynierem (transport) będzie problem dostać się na magisterskie?
annamariar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 19:12   #55
Asiunia1990
Przyczajenie
 
Avatar Asiunia1990
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 26
Dot.: Studia w USA

Ja też mam mały problemik. Otóż nie wiem co mam zrobić z dokumentem health service report. Czy wystarczy że pójde do lekarza w polsce i uzupełnie czy musze zrobić to w USA?
Asiunia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 13:36   #56
Asiunia1990
Przyczajenie
 
Avatar Asiunia1990
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 26
Dot.: Studia w USA

Cytat:
Napisane przez annamariar Pokaż wiadomość
Witajcie moje drogie, jestem zmuszona zasypać Was pytaniami jako niedoświadczona
W środę lecę do Chicago na wizie studenckiej (dostałam na 5 lat), generalnie lecę na kurs angielskiego na 2 miesiące. Ale rodzice zaproponowali, że może chciałabym zostać na studia. Gdybym zdecydowała się na college w lipcu, pewnie byłoby za późno na załatwienie formalności itd? I druga sprawa - gdybym zechciała wrócić do Polski i później na nadal ważnej wizie pojechać do USA, to czy z polskim inżynierem (transport) będzie problem dostać się na magisterskie?
: Skonczylem w Polsce studia licencjackie. Czy musze sie transferowac na studia w USA, czy moge zlozyc podanie od razu na uzupelniajace studia magisterskie?
Niestety, choc licencjat jest obecnie podstawowym stopniem wyzszego wyksztalcenia w Polsce, nie jest on uznawany za odpowiednik amerykanskiego bakalarza. Wynika to m.in. z liczby lat studiów (i nauki ogólnie) w obu krajach. Trzy lub trzy i pól roku nauki to za malo, by zdobyc stopien bakalarza (BA lub BS), tak wiec amerykanskie uczelnie standardowo traktuja licencjat jedynie jako zaliczone 3-3,5 roku studiów undergraduate.
To oznacza, ze absolwent studiów licencjackich typowo moze liczyc tylko na transfer na studia bakalarskie. A w zwiazku z zasada, ze maksymalnie mozna przeniesc jedynie polowe zaliczen wymaganych na danym poziomie studiów, polski licencjata zazwyczaj moze dostac sie na trzeci rok studiów undergraduate.
W lepszej nieco sytuacji sa osoby z dyplomem inzyniera. Poniewaz studia inzynierskie trwaja zazwyczaj 4 lata, moga sie one starac o przyjecie na studia magisterskie lub doktoranckie (choc powinno sie najpierw upewnic na danej uczelni, czy uzna stopien inzyniera po 4-letnich studiach za odpowiednik amerykanskiego BS; nie jest to automatyczne).

www.pso-usa.org
Asiunia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 22:14   #57
nefr
Raczkowanie
 
Avatar nefr
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lawrenceville
Wiadomości: 73
Dot.: Studia w USA

Jestem zainteresowana studiami w USA, gdyż chce skorzystać z przepustki jaką jest zielona karta. Z tego co mi wiadomo posiadacze jej płacą mniej, tak? Czytalam gdzies, że studiowanie w New york jest tańsze niż w New Jersey. Ma ktos z was informacje z tych wlasnie stanów? Zalezy mi na razie najbardziej na studiach tam, gdyż mieszka tam moja rodzina i czasowo ja dopoki nie skoncze szkoly średniej w PL. Prosze o informacje
nefr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 12:52   #58
Asiunia1990
Przyczajenie
 
Avatar Asiunia1990
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 26
Dot.: Studia w USA

Z tego co wiem to posiadacze zielonej karty placą mniej ale jeżeli mieszkają przynajmniej rok w stanie w którym studiują. Jeżeli chodzi o koszty to zależy od uczelni a nie od stanu. W NY tanią uczelnią jest CUNY a w New Jersey Montclair State university. Jeżeli chcesz rozpocząć edukacje w community college to koszty są jeszcze niższe zarówno w NY jak i w New Jersey. Jeżeli masz gc możesz starać sie o pomoc finansową.
Asiunia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 04:33   #59
nefr
Raczkowanie
 
Avatar nefr
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lawrenceville
Wiadomości: 73
Dot.: Studia w USA

ooo to mi się rozjaśniła sytuacja myślę, że najpierw spróbuje na Community College, by polepszyć swoj angielski, a potem sprobuje swoich sił na czymś znacznie większym, czyli uniwerku. A na Community College mozna dostac sie po zdaniu jakich egzaminów? czy istnieje możliwość studiowania bez zdania testu?
nefr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 07:43   #60
Asiunia1990
Przyczajenie
 
Avatar Asiunia1990
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 26
Dot.: Studia w USA

Na community college nie trzeba zdawać żadnch testów wstępnych. Uczelnie tego typu przyjmują wszystkich chętnych. Test zdaje sie po tym jak cie przyjmą z ang i matematyki aby zakwalifikować cie do odpowiedniego poziomu.
Asiunia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-28 21:35:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:27.