(wy)noszenie wódki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-08, 14:41   #1
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590

(wy)noszenie wódki


zainspirowana wypowiedziami w jednym z watkow, postanowilam zapytac was o wasze doswiadczenia, ewentulanie plany, odnosnie roznoszenia wodki.
wesele bedziemy miec w restauracji i naturalnym bylo dla mnie to, ze skoro obslugiwac nas beda kelnerzy i kelnerki, to oni tez beda roznosic wodke na stoly gosci... tymczasem zasugerowano mi, ze to noszenie czesto konczy sie wynoszeniem alkoholu z imprezy... nie chce podejrzewac obslugi restauracji o niecne czyny, ale wiadomo, ze ludzie sa rozni, a takie okazje czynia zlodzieja...
a jak wy rozwiazujecie (rozwiazalyscie) ten problem? slyszalam, ze czesto role "roznosicieli" napojow wyskokowych pelnia czlonkowie rodziny/swiadkowie, ale raczej nie chcialabym angazowac gosci do obslugiwania mojego przyjecia... czy znacie jakies inne sposoby na to, aby miec nad tym kontrole?
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 15:33   #2
gosiaisog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Brno/Czechy
Wiadomości: 111
Wyślij wiadomość przez ICQ do gosiaisog GG do gosiaisog
Dot.: (wy)noszenie wódki

Kup niestandardowe butelki Chyba ze restauracja zapewnia Generalnie podmieniaja jak znaja butelke jaka bedzie

Szczerze mowiac ciezko cos innego mi wymyslic. My tak wlasnie zrobilismy Poza tym obsluga okazala sie tak mila i profesjonalna ze na koniec jeszcze ich obdarowalismy czescia tego co zostalo
gosiaisog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 15:39   #3
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: (wy)noszenie wódki

My raczej zaufalismy kelnerom i chba nic nie zginelo, bynajmniej nie dopatrzylismy sie strat. Ale do butelek zrobilam takie zawieszki, ktore były na tasiemce i były przyklejone do banderolki. W pewien sposób zabezpiecza to wódkę, ale nie wyniesie jej ten komu zależy na orginale, bo zawieszkę można oderwać i wodkę wypić na imprezce w domu, nikt nie bedzie patrzył na banderolki.
Słyszałam też o zdejomowaniu korkow. Ale to sprawa ryzykowna. jak przechować odkręcone wodki?? Zamienić korki - też można. Ale goście na weselu pomyślą, że to stare butelki a wódka podrabiana...
Chyba trzeba zaufać kelnerom
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 15:41   #4
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: (wy)noszenie wódki

Cytat:
Napisane przez gosiaisog
Kup niestandardowe butelki Chyba ze restauracja zapewnia Generalnie podmieniaja jak znaja butelke jaka bedzie

Szczerze mowiac ciezko cos innego mi wymyslic. My tak wlasnie zrobilismy Poza tym obsluga okazala sie tak mila i profesjonalna ze na koniec jeszcze ich obdarowalismy czescia tego co zostalo
Tez mamy ten problem. A jakie są niestndardowe butelki?
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 15:47   #5
Yoasia 22
Rozeznanie
 
Avatar Yoasia 22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 566
Dot.: (wy)noszenie wódki

Nie wiem jak u was, ale w moim regionie jest taka tradycja, ze wódkę roznosi drużba. Pan Młody prosi jakiegoś mężczyznę z rodziny lub znajomych i on pełni funkcję drużby. On jest odpowiedzilany za alkohol i za to żeby nie zabrakło go na stole. Jest to zaszczyt dla takiej osoby ale również wielki obowiązek - bo taka osoba się nie ubawi na weselu tak jak zwykli goście.
__________________
~ Yoasia 22 ~
Yoasia 22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 15:56   #6
imbirr
Raczkowanie
 
Avatar imbirr
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: spod samiutkiego Wawelu
Wiadomości: 163
Dot.: (wy)noszenie wódki

u nas byla pipa z piwem ustawiona na tarasie - kazdy mogl sobie podejsc i samemu nalac. dodatkowo byl jeszcze osobny stol (cos w rodzaju szwedzkiego stolu), gdzie byly ustawione slodycze i alkohole: wina, biala wodka i kolorowe wraz z ekwipunkiem do robienia drinkow.
na stalach nie staly zadne butelki - jedynie dzbany z woda i dodatkowymi sokami + kieliszki napelniane przez kelnerow odpowiednim winem.

a po obiadku kelenerzy dodatkowo rozniesli na stoly biala wodke i butelki wina.

dzieki duzej ilosci wina i kolorowych alkoholi zwyklej wodki jeszcze nam zostalo.
__________________
Odważni nie żyją wiecznie - tchórze nie żyją wcale...
imbirr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 10:12   #7
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: (wy)noszenie wódki

obawiam się, ze trzeba zaufać obsłudze. mam nadzieję, że to jest troche wyolbrzymione to wynoszenie. rodzinki w to angazować nie zamierzam, mają się bawić a nie mysleć o wódce... tak jak laski pisały, jeżeli nam alkoholu nie braknie to niech sobie wynosza na zdrowie.
Pozdrawiam!
sohf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-09, 10:14   #8
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
wiecie, tak po zastanowieniu, stwierdzilam, ze chyba nie ma czym sobie glowy zawracac. tak, jak wspomnialam, nie chce angazowac moich gosci w obsluge imprezy, wiec pozostawie to w rekach fachowcow. nawet jesli skubna sobie kilka butelek, to jakos to przezyjemy (i tak mamy zamiar im cos wreczyc), a przeciez nie wyniosa nam polowy alkoholu! zreszta byloby mi glupio przed obsluga restauracji organizowac akcje zakluczania wodki... kelnerzy/kelnerki sa w koncu od tego aby serwowac jedzenie i trunki, a goscie maja sie dobrze bawic i nie zaprzatac niczym glowy.

Cytat:
Napisane przez sohf
obawiam się, ze trzeba zaufać obsłudze. mam nadzieję, że to jest troche wyolbrzymione to wynoszenie. rodzinki w to angazować nie zamierzam, mają się bawić a nie mysleć o wódce... tak jak laski pisały, jeżeli nam alkoholu nie braknie to niech sobie wynosza na zdrowie.
Pozdrawiam!
sohf, napisalam swoj post zanim przeczytalam twoj... za czesto sie cos zgadzamy!

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2008-06-23 o 10:38 Powód: post pod postem
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 11:16   #9
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: (wy)noszenie wódki

Mój znajomy nieźle sobie to wymyślił. Poprosił kelnerów, żeby nie wyrzucali pustych butelek, tylko odkładali je na miejsce do kontenerów. Czyli w miejsce pełnej wódki pojawiała się pusta butelka. Powiedział im to dopiero jak zaczęła się impreza, żeby nie przygotowali sobie wcześniej pustych
Więc już po wszystkim można było sprawdzić, czy nic nie zostało wyniesione poza imprezę.
Obsłudze można odpalić pare butelek, ale powinna to być dobra wola Młodej Pary, a nie założenie kelnerów, że przecież im się należy to sobie sami wezmą.
Ja niejednokrotnie spotykałam się z taką opinią o kelnerach niestety
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 12:02   #10
nejka
Raczkowanie
 
Avatar nejka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 275
GG do nejka
Dot.: (wy)noszenie wódki

u nas jest tak ze to ojciec Pana Mlodego roznosi wodke. Ja bym tam na kelnerow nie polegala....wszystko potrafia pozabierac a co dopiero wodke. Niestety
nejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 12:11   #11
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: (wy)noszenie wódki

u nas tez jest taki zwyczaj że ojciec Pana młodego czy też Panny Młodej roznosi wódkę, zazwyczaj jak zrobi jedną rundkę po wszystkich stołach to już dalej nie daje rady oczywiście nie zawsze
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-09, 16:22   #12
Naja84
Rozeznanie
 
Avatar Naja84
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 776
Dot.: (wy)noszenie wódki

U nas ojcowie roznosili wodke i nie marudzili jednak okazalo sie ze gością bylo molo wodki na stolach i zabierali do domu na pozniej .. no coz , szkoda ze złapalam na tym wlasnego kuzyna
__________________

[*]
Naja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 17:14   #13
gosiaisog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Brno/Czechy
Wiadomości: 111
Wyślij wiadomość przez ICQ do gosiaisog GG do gosiaisog
Dot.: (wy)noszenie wódki

no my naprzyklad na poczatek mielismy litrowe butelki Wbrew pozorom nie lalo sie z tego ciezko a i na dluzej starczalo Choc szczerze mowiac problem czy podbiora czy nie pojawil sie na chwile pozniej juz az tak mnie to nie interesowalo A obsluga sie tak profesjonalna okazala ze az milo
gosiaisog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 18:55   #14
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: (wy)noszenie wódki

Na 2 weselach, na ktorych bylam (obydwa byly w malym miescie) bylo tak, ze ojciec panny mlodej pilnowal wodki. Bylam zdziwiona, ale okazuje sie, ze ponoc zdarzaja sie kradzieze. Na weselu mojej siostry obsluga byla bardzo kulturalna i uczciwa, a poza tym wszystkiego pilnowal organizator, ktoremu powierzylismy m.in. takie sprawy, zeby kazdy dobrze sie bawil i nie przejmowal drobiazgami Zreszta, zauwazylam, ze teraz na weselach pije sie coraz mnie wodki, bardziej schodzi wino.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 19:04   #15
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: (wy)noszenie wódki

Cytat:
Napisane przez papryczka
sohf, napisalam swoj post zanim przeczytalam twoj... za czesto sie cos zgadzamy!
my byki tak mamy
sohf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 10:42   #16
malgosg
Rozeznanie
 
Avatar malgosg
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 635
Dot.: (wy)noszenie wódki

Cytat:
jednak okazalo sie ze gością bylo molo wodki na stolach i zabierali do domu na pozniej .. no coz , szkoda ze złapalam na tym wlasnego kuzyna
Moja znajoma opowiadała mi, że goście podawali butelki przez okno!!! Co do roznoszenia-my zaufamy kelnerom. A goście? Jeżeli tak bardzo potrzebują, to niech wynoszą.
Na weselu mojej siostry ktoś dał im w kopercie 2 skasowane bilety autobusowe, więc już nic nie jest w stanie mnie zadziwić. Mam przynajmniej taką nadzieję...
malgosg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 12:46   #17
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: (wy)noszenie wódki

Cytat:
Napisane przez malgosg
Moja znajoma opowiadała mi, że goście podawali butelki przez okno!!! Co do roznoszenia-my zaufamy kelnerom. A goście? Jeżeli tak bardzo potrzebują, to niech wynoszą.
nie, no gosci swoich to ja wcale o wynoszenie nie smialabym podejrzewac... ludzie to jednak wstydu nie maja...

Cytat:
Napisane przez malgosg
Na weselu mojej siostry ktoś dał im w kopercie 2 skasowane bilety autobusowe, więc już nic nie jest w stanie mnie zadziwić.

moze to mialo cos symbolizowac?
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 21:44   #18
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: (wy)noszenie wódki

Cytat:
Napisane przez irkax
Mój znajomy nieźle sobie to wymyślił. Poprosił kelnerów, żeby nie wyrzucali pustych butelek, tylko odkładali je na miejsce do kontenerów. Czyli w miejsce pełnej wódki pojawiała się pusta butelka. Powiedział im to dopiero jak zaczęła się impreza, żeby nie przygotowali sobie wcześniej pustych
Więc już po wszystkim można było sprawdzić, czy nic nie zostało wyniesione poza imprezę.
To tez nie do końca jest tak, że można sprawdzić bo znam przyklad kiedy obsługa przelewała wódke w inne a puste odstawiała i potem para młoda myślała że tyle juz goście wypili, bo przecież nikt nad nikm nie stał i nie patrzył ile kto pije. Sami mamy delemat co zrobić z tą wódka
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 23:17   #19
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: (wy)noszenie wódki

Cytat:
Napisane przez *misia*
To tez nie do końca jest tak, że można sprawdzić bo znam przyklad kiedy obsługa przelewała wódke w inne a puste odstawiała i potem para młoda myślała że tyle juz goście wypili, bo przecież nikt nad nikm nie stał i nie patrzył ile kto pije. Sami mamy delemat co zrobić z tą wódka
No jasne, że nikt nie będzie stał i patrzył ile goście wypili, ale z przelewaniem wódki już jest trochę zabawy no i trzeba mieć do czego przelać, także taka kombinacja może choć trochę zniechęci nieuczciwą obsługę.
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-24, 13:23   #20
micky1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 13
Dot.: (wy)noszenie wódki

U mnie też jest zwyczaj, że "OJCIEC WESELNY" czyli ojciec pana młodego roznosi wódkę po stołach. Nigdy nie wydawało mi się dziwne, że wódka jest wynoszona z wesela, ale jak zbliża się moje, to się boję że z tego wszystkiego zabraknie mi tych mocnych trunków. A u was pod domami weselnymi nie stoi tłum gapiów, który czeka, aż znajomy mu "COŚ WYNIESIE"??
micky1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 13:27   #21
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: (wy)noszenie wódki

Cytat:
Napisane przez micky1987
A u was pod domami weselnymi nie stoi tłum gapiów, który czeka, aż znajomy mu "COŚ WYNIESIE"??
nie znam takich zwyczajow... ja bym tego nie nazwala zwyczajem.
ale chyba wiesz kogo zapraszasz...
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 12:38   #22
seeker
Raczkowanie
 
Avatar seeker
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 137
Cool Dot.: (wy)noszenie wódki

Cytat:
Napisane przez papryczka Pokaż wiadomość
nie znam takich zwyczajow... ja bym tego nie nazwala zwyczajem.
ale chyba wiesz kogo zapraszasz...

bardzo popularne jest to np. na wsiach serio
sama byłam na weselu gdzie takie rzeczy sie działy
a na poczatku sie zastanawiałam po co Ci faceci tak koczuja pod ta remizą...
seeker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 12:02   #23
Natalia39
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 63
Dot.: (wy)noszenie wódki

No to niestety standard i jeszcze "bramy" - czyli zastawienie drogi samochodem i postawienie 2 kieliszków z wodą i wysępienie za to minimum 3 butelek No i trzeba przyznać, że wynoszenie wódki przez gości (szczególnie tych młodszych) to standared. A u kelnerów zaufalabym jednak profesjonalizmowi.
Natalia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 16:26   #24
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: (wy)noszenie wódki

U mojego brata na weselu butelki stały na stole i goście doskonale potrafili się nimi zająć a zapasów alkoholu doglądał świadek. Było sympatycznie i nic nie zginęło
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 10:42   #25
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: (wy)noszenie wódki

Cytat:
Napisane przez seeker Pokaż wiadomość
bardzo popularne jest to np. na wsiach serio
sama byłam na weselu gdzie takie rzeczy sie działy
a na poczatku sie zastanawiałam po co Ci faceci tak koczuja pod ta remizą...
Ja jestem z dużego miasta i takich zwyczajów nie ma, ale mam zdjęcia ze ślubu znajomego, który musiał zaliczyć kilka bramek. Śmieszna sprawa .

Cytat:
Napisane przez Natalia39 Pokaż wiadomość
No to niestety standard i jeszcze "bramy" - czyli zastawienie drogi samochodem i postawienie 2 kieliszków z wodą i wysępienie za to minimum 3 butelek No i trzeba przyznać, że wynoszenie wódki przez gości (szczególnie tych młodszych) to standared. A u kelnerów zaufalabym jednak profesjonalizmowi.
U nas na alkohole będą specjalnie przyozdobione koszyki i prawdopodobnie mój chrzestny bądź nasz znajomy będzie roznosił wódkę po stolikach. Z drugiej strony skoro są kelnerzy....
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 10:45   #26
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: (wy)noszenie wódki

U nas na ślubie kupowaliśmy wódkę sami, butelki stawiała na stole obsługa i każdy się częstował, jeden polewał drugiemu, itp. To co zostało wzięlismy do domu, w końcu za wódkę sami płacilismy.

A u siostry męża wódkę nosił i rozlewał świadek, czyli jej brat.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 10:55   #27
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: (wy)noszenie wódki

My już mamy super wuklinowy koszyk, przyozdobiony na tę okoliczność . Sądzę, że podawaniem wódki zajmie się mój tato, już raz wspomniał na ten temat więc przypuszczam, że czułby się bardzo wyróżniony... .
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 10:58   #28
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: (wy)noszenie wódki

Nasza kierowniczka sali od razu powiedziała, że obsługa nie nosi - by potem nie było że coś zginęło - podejrzewam, że jakby się dogadało z taka kelnereczką za drobna opłatą by roznosiła - ale od czego sa ojcowie - oni nie powinni pić na weseluy, tylko pilnować 'interesu'.
Alkohole będziemy mieć w takim kantorku, przy sali, do którego dostaniemy klucz dzień wcześniej.

Ale te koszyczki to fajny pomysł, podchwycę temat z Tż. Bo to tak nieelegancko z butlą w ręku chodzić.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 11:10   #29
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: (wy)noszenie wódki

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
Nasza kierowniczka sali od razu powiedziała, że obsługa nie nosi - by potem nie było że coś zginęło - podejrzewam, że jakby się dogadało z taka kelnereczką za drobna opłatą by roznosiła - ale od czego sa ojcowie - oni nie powinni pić na weseluy, tylko pilnować 'interesu'.
Alkohole będziemy mieć w takim kantorku, przy sali, do którego dostaniemy klucz dzień wcześniej.

Ale te koszyczki to fajny pomysł, podchwycę temat z Tż. Bo to tak nieelegancko z butlą w ręku chodzić.
U mojej siostry do obsługi kilka butelek się khe khe przykleiło . Ja i partner Ojców nie mamy, dlatego wódką zajmą się osoby trzecie. A te koszyczki (wiklinowe, ozdobione) naprawdę fajnie wyglądają
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 22:44   #30
Poemi
Zakorzenienie
 
Avatar Poemi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 721
Dot.: (wy)noszenie wódki

Cytat:
Napisane przez seeker Pokaż wiadomość
bardzo popularne jest to np. na wsiach serio
sama byłam na weselu gdzie takie rzeczy sie działy
a na poczatku sie zastanawiałam po co Ci faceci tak koczuja pod ta remizą...
A jak wesele jest np. w hotelu w którym są inni (najczęściej młodzi) goście to już w ogóle . Moja znajoma była kiedyś na zielenej szkole i w budynku odbywało się wesele... Ojciec pana młodego był zmuszony dawać młodzieży wódkę w zamian za nie przeszkadzanie . Szczerze mówiąc wtedy nie tylko młodzi chodzili żebrać o wódkę...

Na weselu kuzyna TŻ-a spotkała nas śmieszna sytuacja... W czasie oczepin TŻ wygrał butelkę wódki. Postawił ją na naszym stole chociaż siostry mówiły mu by schował pod, ale on stwierdził, że to tak głupio chować. Przed wyjściem przyszła do nas ciocia TŻ-a (mama pana młodego) i zabrała tą "naszą butelkę" . I tak później dostaliśmy wódkę od pary młodej (każdy dostawał), ale TŻ był bardzo zawiedziony, że zabrali mu nagrodę
Poemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.