Serum z wit. C - uczulenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-14, 16:42   #1
semelchen
Raczkowanie
 
Avatar semelchen
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 63

Serum z wit. C - uczulenie


Drogie Dziewczyny,

chciałam się was poradzić w sprawie serum z wit C. Owy produkt poradzila mi stosowac moja pani dermatolog ze wzgledu na spora ilosc naczynek na twarzy i rozjasnienie cery (szczegolnie po ostatnim zabiegu laserem frakcyjnym). Niestety pierwsze serum, ktore zakupilam (Dermo Pharma, Bio serum z wit. C) mnie strasznie uczulilo i spowodowalo spory wysyp przeroznych rzeczy na twarzy. Po dluzszej przerwie siegnelam po serum olejek z wit. C z BU, ale wynik byl taki sam. Staralam sie uzywac tego produktu mniej ilosciowo oraz rzadziej, jednak moja twarz wciaz tak samo reagowala. Chcialam was zapytac czy istnieje moze jeszcze jakies lagodniejsze serum z wit. C niz te wyzej wymienione, ktore bylybyscie w stanie polecic. Czy moja skora po prostu nie toleruje owej witaminy i powinnam calkowicie z niej zrezygnowac w kosmetykach? A moze istnieje jakas inna witamina/substancja etc. ktora rownie dobrze by dzialala na naczynka, rozjasnienie oraz przeciwzmarszczkowo?
semelchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 17:16   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Serum z wit. C - uczulenie

witamina C to kwas, więc dla delikatnej cery chyba jednak nie bardzo.
Ja mam serum AVA i strasznie mnie podrażniło.
Jeśli raz Cię podrażniło to pewnie za każdym razem tak będzie i lepiej darować sobie kwasy.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 17:35   #3
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Serum z wit. C - uczulenie

Serum z kwasem askorbinowym 20% nie podrażniało mnie wcale, ale za to wit. C olejowa (tetro coś tam) powoduje u mnie wysypkę, która długo nie schodzi.
Masz może skład tego serum DermoPharma?
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 20:03   #4
semelchen
Raczkowanie
 
Avatar semelchen
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 63
Dot.: Serum z wit. C - uczulenie

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
witamina C to kwas, więc dla delikatnej cery chyba jednak nie bardzo.
Ja mam serum AVA i strasznie mnie podrażniło.
Jeśli raz Cię podrażniło to pewnie za każdym razem tak będzie i lepiej darować sobie kwasy.
Uzywalam juz wczesniej kwasow, moze akurat nie wit. C, ale po innych nic sie nie dzialo (troszke wysypalo), wiec to chyba akurat ten kwas na mnie tak negatywnie dziala.

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Serum z kwasem askorbinowym 20% nie podrażniało mnie wcale, ale za to wit. C olejowa (tetro coś tam) powoduje u mnie wysypkę, która długo nie schodzi.
Masz może skład tego serum DermoPharma?
Na jednym blogu znalazlam taki sklad:
Pure Water, Polyacrylic Acid (Carbomer), L-Ascorbic Acid, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Glycerine, Sodium Ascorbyl Phosphate, Triethanomine, Hydroxyethyl Cellulose, Mannitol / Sodium Citrate / Acetyl Tetrapeptide-15, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil / Lauryl Alcohol Polyethylene Glycol Ether, Methylisothiazolinone/lodopropyl Butylcarbamate, Fragrance.

A na innym to: Przykłady kosmetyków z czystą witaminą c w formie kwasu L-askorbinowego: BIO SERUM SKIN ARCHI-TEC L-witamina C 15%- marki Dermo Pharma 15 ml- ok 65zł (15% witaminy C lewoskrętnej z dodatkiem SAP)

Czytalam, ze to serum z BU wlasnie ma byc dobre dla osob, ktore kwas askorbinowy uczula. Jednak z tego wynika, ze ta olejowa forma mi tez nie sluzy. Czy uzywalas wit. C w jakiejs innej jeszcze formie na ktora Twoja cera dobrze zareagowala? Wlasnie tez sie mecze z tymi wypryskami, ktore niestety nie chca zejsc.

Powyzsze fragmenty sa z:
http://www.kosmetykizmojejpolki.pl/2...-duecie-z.html
http://piekna-naturalnie.pl/cala-pra...w-kosmetykach/

Edytowane przez semelchen
Czas edycji: 2015-12-14 o 20:05 Powód: brakujace linki
semelchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 19:00   #5
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Serum z wit. C - uczulenie

Moja skóra fatalnie się miala po tym serum z Dermopharm i po tym z BU, za to uwielbia Flavo C forte Aurigi. Ono jest wodniste i nie ma zadnych skladników, które mogą zapchać w przeciwieństwie do pozostałych wymienionych preparatów. Stosuję je z przerwami już chyba ponad dwa lata i w połączniu z łagodnym demakijażem, filtrami i wodą termalną sprawiło, że moja cera przestała być "naczynkowa"
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 19:43   #6
semelchen
Raczkowanie
 
Avatar semelchen
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 63
Dot.: Serum z wit. C - uczulenie

Moze jednak jest jakas nadzieja dla mnie Uzywalas tylko forte czy to slabsze tez? Probowalas moze jeszcze wit.C innej firmy?
semelchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 20:24   #7
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Serum z wit. C - uczulenie

Cytat:
Napisane przez semelchen Pokaż wiadomość
Moze jednak jest jakas nadzieja dla mnie Uzywalas tylko forte czy to slabsze tez? Probowalas moze jeszcze wit.C innej firmy?
Probowalam slabsze, ale nie widzialam takiego dzialania juz nie pamietam, ale cos mi w nim nie pasowalo - one ogolnie sie dosyc roznia skladem, nie tylko stezeniem witaminy C i w tym 8% byl jakis skladnik, ktorego moja cera nie lubi. Teraz juz nie pamietam, o jaki dokladnie chodzilo, tylko sobie zakodowala, zeby go wiecej nie kupowac. Z innych probowalam tylko tych z Dermopharmy i z BU i jak pisalam, mialam po nich wysyp i taka ogolnie podrazniona cere.

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!

Edytowane przez Joskelyn
Czas edycji: 2016-01-10 o 20:27
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-11, 14:15   #8
semelchen
Raczkowanie
 
Avatar semelchen
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 63
Dot.: Serum z wit. C - uczulenie

Dziekuje Ci bardzo za wiadomosc! W takim razie musze wypróbować ten mocniejszy i moze w koncu sie uda
semelchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-11 15:15:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:36.