Godzina i dziesięć minut na przesiadkę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-24, 06:48   #1
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688

Godzina i dziesięć minut na przesiadkę


Hej dziewczyny, planuję wylot do Ho Chi Minh. Widzę, że lecąc z Warszawy liniami Qatar mam lot z przesiadką w Ad-Douha na którą to mam godzinę i dziesięć minut. Czy linie lotnicze gwarantują, że zdążę na ten samolot, jeśli połączenie jest na jednym bilecie. Trochę się stresuje, bo nie wiem, jak to jest. Nie znam też lotniska w Ad- Douha - czy łatwo tam się przesiąść? Czy jest wielkie?
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-28, 11:00   #2
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Godzina i dziesięć minut na przesiadkę

Jeśli masz wszystko na jednym bilecie to linie nie gwarantują, że zdążysz, ale jeśli nie zdążysz, to mają obowiązek przebookowac Cię na najbliższy lot i jeśli trzeba zapewnić nocleg itp
Lotnisko w Dausze jest b. duże (przesiadałam się tam kilka razy) - zobacz na tablicach odlotów/przylotów w których częściach lotniska lądują/startują interesujące Cię loty i generalnie czy jest tylko jeden lot dziennie ((w razie obsuwy czy musisz czekać 24h na następny) czy są tez loty innych przewoźników z sojuszu Oneworld,
na ktory mogliby Cię przebukować.
Pamiętaj też, że nawet jeśli Ty się przesiądziesz, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że Twój bagaż już nie, i bedziesz musiała na niego czekać w miejscu docelowym.
Zobacz tez na flightradarze, albo na flightaware statystyki interesujących Cię lotów (za darmo są z ostatnich 7 dni - czy często są opóźnienia)

nie wiem tez jak w związku z napiętą sytuacją między Qatarem a Arabią Saudyjską i zamknięciem dla ich samolotó przestrzeni powietrznej nad kilkoma krajami wpływa akurat na rejsy w tym kierunku

Edytowane przez 201712071518
Czas edycji: 2017-06-28 o 11:04
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-17, 17:49   #3
simsonka
Raczkowanie
 
Avatar simsonka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 233
Dot.: Godzina i dziesięć minut na przesiadkę

Ja bym wolała mieć więcej czasu na przesiadkę podczas takiego lotu.
simsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-17 18:49:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.