zbyt szybko wypłukująca się farba - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-23, 12:29   #1
jellyfruity
Raczkowanie
 
Avatar jellyfruity
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 301
Question

zbyt szybko wypłukująca się farba


hej

moje włosy naturalne mają kolor średniego brązu, z delikatnymi, kasztanowymi refleksami. są cienkie, lekkie i dość delikatne, tworzą mi taką śliską, gładką taflę bez prostowania. do tego mam wrażliwą skórę głowy. nie farbuję ani nigdy nie farbowałam włosów regularnie, ot czasem jak chciałam odświeżyć fryzurę nakładałam farbę lub szampon koloryzujący, i to zawsze w kolorze ciemnym, brązowym, powiedzmy że robiłam tak raz na tzw. ruski rok

jakoś przed wakacjami miałam robione jaśniejsze pasemka (rozjaśniaczem), bo chciałam nadać włosom wizualnie większą objętość. wyszło ok, byłam zadowolona, jednak z czasem włosy dość sporo mi urosły, nie chciałam bawić się w farbowanie samych odrostów i na jesień postanowiłam wrócić do brązu. kupiłam farbę schwarzkopf perfect mousse w odcieniu 400 (o kilka tonów ciemniejszy od moich naturalnych). efekt mi się spodobał choć włosy wyszły prawie czarne (jak zwykle u mnie) pomyślałam, że po kilku myciach kolor się trochę spłucze.

ale trochę się zdziwiłam, bo kolor spłukał się aż za bardzo... farbowanie było 1 października, dziś mamy 23ci a ja mam włosy w prawie naturalnym kolorze. wiem to, bo wychodzą moje naturalne kasztanowe pasemka kolor nie jest już jednolity a za każdym razem kiedy myję włosy (czyli co drugi dzień) woda jest brudna, brązowa.

do tego nie mogę za bardzo używać kosmetyków do włosów farbowanych, bo albo powodują u mnie łupież albo podrażnienie, a w najlepszym wypadku moje cienkie, oklapnięte włosy wyglądają jakbym je w ogóle nie myła moja obecna pielęgnacja to szampon green pharmacy z nagietkiem do włosów normalnych i przetłuszczających się, balsam green pharmacy z olejkiem łopanowym przeciw wypadaniu włosów, dwa razy w tyg nakładam olej vatika no i czasem pianka, lakier itp.

jaki błąd popełniam? dlaczego tak się dzieje? zły szampon, zła farba? pamiętam, że kiedyś farbowałam też farbą z loreal casting creme i palette - kolor owszem, wypłukiwał się dość szybko, ale chyba nie w takim tempie jak teraz.
jellyfruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 13:01   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: zbyt szybko wypłukująca się farba

A nagietek przypadkiem nie rozjaśnia?
Niektórym osobom olej też przyśpiesza wypłukiwanie farby.
Może też farba już zwiększyła Ci porowatość włosów i stąd taki efekt.
Ja mam niskoporowate, olejowanie robię raz w tygodniu, po każdym umyciu używam masek lub odżywek do spłukiwania, farbuję u fryzjera farbami lecher Geneza i farba trzyma u mnie 3 miesiące bez większych zmian.

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

A może to wina tego wcześniejszego rozjaśniania? Może to zniszczyło Ci włosy i teraz łuski są uszkodzone i farba szybciej się wypłukuje?
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 13:05   #3
jellyfruity
Raczkowanie
 
Avatar jellyfruity
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 301
Dot.: zbyt szybko wypłukująca się farba

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
A nagietek przypadkiem nie rozjaśnia?
Niektórym osobom olej też przyśpiesza wypłukiwanie farby.
Może też farba już zwiększyła Ci porowatość włosów i stąd taki efekt.
Ja mam niskoporowate, olejowanie robię raz w tygodniu, po każdym umyciu używam masek lub odżywek do spłukiwania, farbuję u fryzjera farbami lecher Geneza i farba trzyma u mnie 3 miesiące bez większych zmian.


nie wiem, muszę poczytać o nagietku, ale jeśli to jego wina to kurcze szkoda, bo ten szampon bardzo przypadł mi do gustu


Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
A może to wina tego wcześniejszego rozjaśniania? Może to zniszczyło Ci włosy i teraz łuski są uszkodzone i farba szybciej się wypłukuje?
nie wydaje mi się, nie miałam dużo tych pasemek, zresztą w takiej sytuacji czy moja obecna farba nie spłukiwałaby się szybciej jedynie tu, gdzie miałam rozjaśniane? tymczasem mi kolor schodzi z całej głowy.
jellyfruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 05:39   #4
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: zbyt szybko wypłukująca się farba

Zajrzyj tutaj https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=83260&page=20
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-24 06:39:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:40.