Trądzik - cz. 2 - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-12-03, 16:40   #3181
lady13woe
Raczkowanie
 
Avatar lady13woe
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34
Dot.: Trądzik - cz. 2

ja tam mam okropny trądzik. zacął się jak miałam 11 lat! Całe czoło w gigantycznych ropniakach a noc, broda i okolice całe w wągrach. Oczywście dochodzi do tego moja mega wrażliwa skóra, która po zastosowaniu obojętnie jakiego nie tłustego kremu strasznie się suszy i łuszczy. Lekarz dał mi na dzień clindance czy jakoś tak a na noc differin. troche działa, za miesiąć zobaczymy co bedzie dalej. muszę jhednak powiedzieć, że się nie przejmuje trądzikiem, moim znajomym i mi on wogóle nie przeszkadza
lady13woe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-03, 18:14   #3182
Onexy
Zadomowienie
 
Avatar Onexy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Rochester / okolice Opola
Wiadomości: 1 548
Dot.: Trądzik - cz. 2

Nie biore już Unidoxu i wszytsko wraca
Onexy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-03, 18:39   #3183
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: Trądzik - cz. 2

Kiedys tu bywałam częściej , ehhh :/

Ja miałam wieeelkie problemy rok temu, ale wyleczyłam - nie do końca, bo wciąż mam całe czoło w tych małcyh czrnych brzydactwach, no i też czasem coś większego wyskoczy-tzn... czasem częściej, ale jest już o niebo lepiej, a to miłe.

Teraz mam do polecenia Wam coś na plecy i dekold - niestety z tych miejsc nie mogłam pozbyć do niedawna za nic...ale moja mam kupiła w Polanicy mi sól specjalną do peelingu , a konkretnie nazywa się to PEELING SOLNY GALOS , pisze, że to peeling pochodzący z morza Czarnego.
Działa suuuuper już po pierwszym razie była różnica, no, ale trzeba raz w tyg robić go. Niestety to tylko na ciało... nie na buźkę.. :/

Ale może macie też takie jak ja problemy

pozdrawiam
Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-03, 20:04   #3184
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Trądzik - cz. 2

Od miesiąca jest idealnie.
Tak mnie to szokuje,że aż nie wierzę.
To koniec ?
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 10:59   #3185
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Trądzik - cz. 2

ale tutaj ucichlo .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 11:11   #3186
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Trądzik - cz. 2

Mi już nic nie wyskakuje, mam gładką cere a i przebarwenia z dnia na dzień mniejsze, więc się nie odzywam.

nawet żadnych chrostek nie mam a moje samopoczucie poprawiło sie o 100%! wkoncu wygladam normalnie i mogę rozmawiać z ludzmi patrząc im prosto w oczy
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 22:34   #3187
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Mi już nic nie wyskakuje, mam gładką cere a i przebarwenia z dnia na dzień mniejsze, więc się nie odzywam.

nawet żadnych chrostek nie mam a moje samopoczucie poprawiło sie o 100%! wkoncu wygladam normalnie i mogę rozmawiać z ludzmi patrząc im prosto w oczy
Mozna wiedziec co ci pomoglo?Sorki nie śledziłam ostatnio watku.

U mnie kiepsko caly czas organizm dochodzi do siebie po odstawieniu hormonow.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-06, 23:27   #3188
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez podziomka Pokaż wiadomość
Mozna wiedziec co ci pomoglo?Sorki nie śledziłam ostatnio watku.

U mnie kiepsko caly czas organizm dochodzi do siebie po odstawieniu hormonow.

isotrexin...metronidazol (krem)...trudno powiedziec stosuje oba
a ile czasu brałaś hormony i dlaczego je odstawiłaś?
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 00:53   #3189
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
isotrexin...metronidazol (krem)...trudno powiedziec stosuje oba
a ile czasu brałaś hormony i dlaczego je odstawiłaś?

Dzieki Brałam 3 lata, wiec bardzo długo a odstawiłam z wielu powodow min nie bylo wystarczającej poprawy żebym kontynuowała takie leczenie.Obecnie tez uzywam Isotrexinu + zineryt i jakos skora dochodzi do siebie ,ale nadal kiepsko.Jak kiedys pisalam u mnie czesto byla wielka poprawa,a pozniej powrot wszystkiego.Niestety jakos w pazdzierniku nastapilo wielkie pogorszenie i nadal to lecze.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 08:51   #3190
sendenhorst
Raczkowanie
 
Avatar sendenhorst
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 283
Dot.: Trądzik - cz. 2

Dziewcznyny a co powiecie o trądziku na dekoldzie??
Bo ja niestety mam.. moze nie duzo.. ale mam kilka takich wągrów czarnych.. nie mam gładziutkiej skóry, aksamitnej tylko taką twardą i do tego te wągry ;//
Poeadźcie coś!
sendenhorst jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 09:35   #3191
annclaire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 44
Dot.: Trądzik - cz. 2

wracam żeby powiedzieć że mam już buzię gładką jak niemowlak. Bez izoteku, antybiotyków, bez maści, bez żeli głeboko oczyszczających i wszystkich cudownych specyfików.

Przeraża mnie podejście niektórych osób typu "co stosowaliście? - ja też sobie załatwię" i testowanie na własną rękę albo wymuszanie recepty na lekarzu. Po odstawieniu i tak trądzik wraca, prawda?
Nie zamierzam oczywiście nikogo "nawracać" ani przekonywać do swoich racji ale może ktoś to przeczyta i się zastanowi.

pozdrawiam
annclaire jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-08, 10:35   #3192
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: Trądzik - cz. 2

^A nie pisalas przypadkiem w ostatnim poscie,ze jestes na tabletkach antykoncepcyjnych?

Ja zaczalem wlasnie ostatnie,5 opakowanie Unidoxu.Koncze leczenie w okolicach Swiąt.Licze ze po tym zarowno migdalki jak i tradzik dadza mi spokoj.Zewnetrznie stosuje nadal tylko acne derm,polecam,choc zanim zacznie dzialac mija troche czasu,ale tak jest chyba przy wszystkich tego typu srodkach.Powodzenia w leczeniu zycze wszystkim
EDIT:Jeszcze jedno co sobie przypomnialem.Jesli ktos z Was ma naprawde spory tradzik i sobie z nim nie radzi,to zanim zastosujecie izotek,sprobujcie koniecznie retonoidu zewn. o nazwieZorac.Pewnie juz o nim slyszeliscie,choc derm dosc rzadko go ostatnio wypisuja,ale w mojej opinii nie wymyslono na tradzik i przebarwienia niczego lepszego;]W ciagu 3-4 miesiecy wyciagnal mnie z naprawde paskudnego tradziku ropnego,a po roku stosowania okazalo sie,ze splycil ok.90procent blizn i przebarwien.Tak wiec jesli nie macie zbyt wrazliwej skory,to goraco polecam wyprobowac

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2008-12-08 o 10:40
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 11:11   #3193
annclaire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 44
Dot.: Trądzik - cz. 2

pisałam, ale po samych antykonceptach nie było idealnie a teraz jest.
annclaire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 11:39   #3194
MonikSee
Raczkowanie
 
Avatar MonikSee
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 98
Dot.: Trądzik - cz. 2

mam dwa pytanka:

- czy ktoś używał maści Aknemycin? z jakim skutkiem?

- czy ktoś używał tabletek Yasminna problemy z cerą?
__________________
Say That You Love me...


Edytowane przez MonikSee
Czas edycji: 2008-12-09 o 12:57
MonikSee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 11:47   #3195
annclaire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 44
Dot.: Trądzik - cz. 2

Na każdego tabletki anty działają inaczej.
ja osobiście Yasmin nie polecam - fatalne skutki uboczne w tym dziwne "gule" na twarzy - to samo miałam po Yasminelle. Nie polecam. Poszukaj na forach - sporo dziewczyn miało podobne odczucia. Wcale nie jest tak, że im większa dawka tym lepiej na skórę działa.
annclaire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 12:58   #3196
MonikSee
Raczkowanie
 
Avatar MonikSee
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 98
Dot.: Trądzik - cz. 2

no właśnie mam zamiar odstawić od jutra Yasmin w ogóle to jestem zła, że je brałam, bo wydaje mi się, że zatrzymują wodę w organiźmie??

A co do tej maści Aknemycin?? Używał ktoś? pomaga?
__________________
Say That You Love me...

MonikSee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 13:09   #3197
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Trądzik - cz. 2

ja tez yasmin zle wspominam. takze robily mi sie dziwactwa na twarzy i wcale nie bylo rewelacyjnie. uwazam, ze szkoda bylo 1,5 roku na te pigulki.

teraz kupie jeanine. zaczne stosowac od stycznia. moze nowy rok bedzie dla mnie laskawszy.

unidox i tym podobne - dziala to swinstwo w trakcie kuracji, a potem .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 18:40   #3198
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez annclaire Pokaż wiadomość
wracam żeby powiedzieć że mam już buzię gładką jak niemowlak. Bez izoteku, antybiotyków, bez maści, bez żeli głeboko oczyszczających i wszystkich cudownych specyfików.

Przeraża mnie podejście niektórych osób typu "co stosowaliście? - ja też sobie załatwię" i testowanie na własną rękę albo wymuszanie recepty na lekarzu. Po odstawieniu i tak trądzik wraca, prawda?
Nie zamierzam oczywiście nikogo "nawracać" ani przekonywać do swoich racji ale może ktoś to przeczyta i się zastanowi.

pozdrawiam

hmm a ja sie nie zgodze. Chodzilam kiedys do dermatologa,dzis wiem ze mialam tradzik kosmetyczny, napewno byl to tradzik o lagodnym przebiegu, podraznialam to drogeryjnymi kremami zupelnie nieswiadoma potem doszedl tradzik z zadrapania i ogolnie nieciekawie wygladalam

a dermatolog mowil ze co ja wymyslam, to nic takiego gorsze rzeczy widzial, no wyobrazam sobie ze najciezszym przypadkiem to ja nie bylam... za kazdym razem dostawalam recepte na cos innego i co stwierdzilam ze tak o wypisuje co mu akurat do glowy przyjdzie.

I chodze do dermatologa po recepty i sama siel ecze i wyszlo mi to na dobre tylko ze ostatnio gulki mnie mecza w okolicach broda. Uzywam kwasow, retinoidow i sama do tego doszlam.Moze trafilam na beznadziejnego derma ktory nie umial odpowiedziec na najprostsze pytanie?

i zawsze wychodzilam z kilkoma receptami ale na szczescie nigdy nie kupowalam wszytskiego testowalam powoli po kolei
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 19:01   #3199
MonikSee
Raczkowanie
 
Avatar MonikSee
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 98
Dot.: Trądzik - cz. 2

Dziewczyny czy to normalne , że po Acnemycin guzki na brodzie jakby się zbierały??
i są zaczerwienione...
__________________
Say That You Love me...

MonikSee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-09, 20:07   #3200
sikoreczka111
Zakorzenienie
 
Avatar sikoreczka111
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 3 915
GG do sikoreczka111
Dot.: Trądzik - cz. 2

kurcze ewelka.... tak sobie mysle, ze mój trązik też jest moją wina... mysle, że mogę spokojnie zgonić wszystko na uzywanie niewlasciwych kosmetykow , oraz opalanie się, w sumie własnie pojawiło się to po lecie w ktorym sie intensywnie opalałam, a chcac zadbac o skore twarzy smarowałam ja na slońce kremem bambino...i mam efekt....tak to sobie bynajmniej tłumacze....
__________________
Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci...





iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 10:51   #3201
MonikSee
Raczkowanie
 
Avatar MonikSee
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 98
Dot.: Trądzik - cz. 2

czy komuś pomaga mupirox?? wysusza syfki?
__________________
Say That You Love me...

MonikSee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 16:15   #3202
Pelka3133
Raczkowanie
 
Avatar Pelka3133
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 150
Dot.: Trądzik - cz. 2

Ja już się poddaje ;( mam straszne syfy już od 3 miesięcy zwłaszcza na czole, nic nie pomaga, nic nie jest lepiej... Brałam antybiotyk, nie pomógł, tylko brzuch mnie bolał. Teraz smaruje Davercinem, przemywam też Tonofilem od jakiegoś czasu nic nic !!! Biorę dromin 3 razy dziennie, cynk raz dziennie i też nic
__________________
Wiesz, kiedy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca.
Pelka3133 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-15, 10:18   #3203
annclaire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 44
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
hmm a ja sie nie zgodze. Chodzilam kiedys do dermatologa,dzis wiem ze mialam tradzik kosmetyczny, napewno byl to tradzik o lagodnym przebiegu, podraznialam to drogeryjnymi kremami zupelnie nieswiadoma potem doszedl tradzik z zadrapania i ogolnie nieciekawie wygladalam

a dermatolog mowil ze co ja wymyslam, to nic takiego gorsze rzeczy widzial, no wyobrazam sobie ze najciezszym przypadkiem to ja nie bylam... za kazdym razem dostawalam recepte na cos innego i co stwierdzilam ze tak o wypisuje co mu akurat do glowy przyjdzie.

I chodze do dermatologa po recepty i sama siel ecze i wyszlo mi to na dobre tylko ze ostatnio gulki mnie mecza w okolicach broda. Uzywam kwasow, retinoidow i sama do tego doszlam.Moze trafilam na beznadziejnego derma ktory nie umial odpowiedziec na najprostsze pytanie?

i zawsze wychodzilam z kilkoma receptami ale na szczescie nigdy nie kupowalam wszytskiego testowalam powoli po kolei
hmmm... nie chcę być złym prorokiem, zresztą nie wiem ile czasu u Ciebie to trwa, ale naprawdę na dłuższą metę nie wyjdzie Ci to na dobre. Uwierz mi, sama też byłam b. zadowolona jak mi się "udało" i buzia była wyleczona. Ale potem to świństwo wracało i znowu i znowu. Patrząc z perspektywy czasu to się po prostu nie opłaca.

O trądziku z zadrapania wiem całkiem sporo) sama przechodziłam.
Gulki w okolicach brody - miałam b. długo. Był taki czas że wszystkiego się pozbyłam a one zostały. I nie chciały zejść. Albo jak zeszły to po jakimś czasie znowu się pojawiały w tych samych miejscach.

Przeczytałam w necie (i stosowałam z zaskakująco dobrym skutkiem) olej rycynowy. Wiem że to brzmi dziwnie, bo jak to tłusty olej na twrz? Ale działa. I to działa tak, że inne rzeczy się chowają.

Znalazłam gdzieś też proste wytłumaczenie dlaczego tak trudno się pozbyć pryszczy, zatkanych porów itd. Maści, żele i lotiony na trądzik, często na alkoholu drastycznie wysuszają. Wysuszona skóra nie jest w stanie usunąć martwych komórek, któe zatykają ujścia porów. Poza tym jak można oczyścić same pory kiedy się je ciągle zwęża? Efekt jest taki że skóra się łuszczy a problem jest dalej.
Jak najlepiej oczyścić pory? Zgodnie z zasadą "podobne rozpuszcza się w podobnym" właśnie tłustymi substancjami i to takimi najbardziej pod wzgl. budowy chemicznej przypominającymi łój.
Przepis był b. prosty: nałożyć o.rycynowy na twarz w miejscach dotkniętych trądzikiem, wmasować, potem podgrzać czyli np. za pomocą gorącej szmatki czy czegokolwiek. A potem wytrzeć. Proste! Ja to robię na noc a rano skóra naprawdę wygląda dobrze. jeszcze lepiej przedtem zrobić parówkę ziołową.
Spróbuj, to kosztuje tylko kilka złotych (za olej rycynowy)
pozdrawiam
annclaire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-15, 11:03   #3204
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez annclaire Pokaż wiadomość
(...)
Jak najlepiej oczyścić pory? Zgodnie z zasadą "podobne rozpuszcza się w podobnym" właśnie tłustymi substancjami i to takimi najbardziej pod wzgl. budowy chemicznej przypominającymi łój.
(...)
Zapytam o to moją dermatolog i - jeśli nie powie, że wg niej mi to zaszkodzi - spróbuję tego.


Za tydzień wizyta u mojej dermatolog - pierwsza od rozpoczęcia terapii (zabiegi mikrodermabrazji robi mi współpracująca z nią lekarka). Oczywiście na początku terapia pomagała mi bardziej (jak zwykle), niż teraz. Nie jest źle, ale też nie jest jakoś szczególnie dobrze. Denerwuje mnie to, że nigdy nie wiem jak będę wyglądała np. za tydzień (są okresy, że cera robi się prawie normalna, ładna, a są takie, że... szkoda gadać). Zapytam lekarkę o coś doustnego, chyba że przestawi mi sensowny plan dalszego leczenia wyłącznie metodami zewnętrznymi. Na wizycie będę miała mikrodermabrazję nr 4 - tym razem nie tylko policzki, ale i cała twarz. Po ilu zabiegach powinnam widzieć jakiś sensowny efekt?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-15, 15:06   #3205
annclaire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 44
Dot.: Trądzik - cz. 2

Doris obawiam się, że pani doktor powie Ci że ta metoda Ci zaszkodzi albo że to jakaś bzdura. Powód? Czysto ekonomiczny Straci klientkę.
W każdym razie jeśli się nie zdecydujesz spróbować to chociaż sobie gzieś zapisz,bo może za jakiś czas spróbujesz.Ja po prostu widzę efekty. Trochę w skrócie w poprzednim poście opisałam ale sama jestem chemikiem i nie brałabym się za jakąś metodę gdyby nie było w niej sensu.

Z mikrodermabrazją różnie bywa. Efekt powinien być już na pewno po 3 zabiegu. Chyba że pytasz o trwały efekt - a tego nie wiem.
Powodzenia. I napisz co Ci lekarka powiedziała.
annclaire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-17, 16:46   #3206
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Trądzik - cz. 2

Jestem taka wkurzona juz było dobrze-wręcz idealnie... coś mnie podkusiło, użyłam jakiś podkład mojej mamy... Wysypało mnie okropnie :/ Nie miałam tak od pół roku!!! Wyglądam ohydnie... Az nie mogę uwierzyć że jeszcze tydzień temu miałam cudowną buźkę... Nawet koleżanki to zauważyły... A teraz jedna wielka masakra:/
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-17, 20:30   #3207
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Trądzik - cz. 2

Ja miałam okropny trądzik przez koniec podstawówki i całe gimnazjum. Najgorzej było z czołem (przez gęstą grzywkę) i nosem. Było bardzo źle, wstydziłam się swojej cery i szukałam ratunku w kosmetykach, maseczkach domowych itp. Teraz mam ładną cerę, ale czasami coś mi wyskoczy, no i nie pozbyłam się wągrów na nosie. Co mi pomogło? Codzienne picie pokrzywy, ograniczenie kosmetyków (tylko peeling morelowy st.ives, lekki krem, na pryszcze i ranki - sudokrem) i nie dotykanie/wyciskanie. Dodam, że od dawna używam podkładu i pudru, więc to jeszcze pogarszało stan mojej cery. Powodzenia w dążeniu do pięknej cery
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 02:36   #3208
plateau V
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Waszarwa / Lost in the Silver Box
Wiadomości: 70
GG do plateau V
Dot.: Trądzik - cz. 2

Polecam na tę dolegliwość wypróbować Benzacne (maść bez rp., ~6 zł), a jak nie pomoże, to Dalacin T (antybiotyk w emulsji, potrzebna recepta, 60 złotych na jak sądzę 1.5-6 tygodni - drogo :/). Mi oba trochę pomogły, a pewnie pomogłyby bardzo przy regularnym stosowaniu.
plateau V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 09:56   #3209
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Trądzik - cz. 2

Nie żebym chciała być niegrzeczna, ale jeśli podany przez ciebie krem i płyn działałyby na mnie to już dawno nie miałabym trądziku. One mogą pomóc w lekkich problemach z cerą, a nie w takich przypadkach, na które cierpimy (przynajmniej ja).
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 12:45   #3210
plateau V
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Waszarwa / Lost in the Silver Box
Wiadomości: 70
GG do plateau V
Dot.: Trądzik - cz. 2

Nic w tym niegrzecznego - dzięki za korektę. Sam mam olbrzymie kłopoty z cerą (w w moim wieku to już rzadkość), tylko nie stosowałem ich na tyle długo, żeby się na tym dobrze poznać. Więc po prostu opisałem swoje doświadczenia, a one nie zawsze prowadzą do dobrych wniosków. Peace.
plateau V jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.