Grudniowe Mamusie 2014 cz. I - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-26, 22:15   #451
RudaToJa
Raczkowanie
 
Avatar RudaToJa
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 136
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Inka brawa dla Mili, fajny prezencik ci zrobiła
A domek baby jagi to taki z herbatnikami na wierzchu? Jejku nie jadłam go chyba od podstawówki

wmgnieniuoka pewnie że nie ma co się spieszyć z tymi słoiczkami jeśli mała nie jest gotowa. Może poczekacie na Lilkę? W kupie raźniej

My startujemy pewnie ok 8 czerwca,jak wrócimy z rodzinnego objazdu po Polsce. Myślę że na pierwszy rzut pójdą warzywka ale nie marchewka tylko jakiś ziemniaczek albo dynia, bo marchewka jednak też słodka jest.

A jakie macie pomysły na prezent na dzień dziecka?
RudaToJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 17:39   #452
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Ruda Dokładnie to to ciasto,moja mama po latach wreszcie mi je znowu zrobiła <3
Zarejestrujcie sie w klubie maluszka Hippa maja bardzo fajne paczuszki na start rozszerzania diety
Na dzien dziecka miała dostac hule kule,ale juz dawno dostała to w dniu dziecka dostanie sławną księgę dźwięków
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 19:10   #453
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

ale mam dziś niedobre dziecko! nawet na spacerze nic nie spała
a przy drzemce popoludniu kilka razy krzyczała przez sen..dziewczyny możliwe żeby szły jej od razu kolejne zęby ? które są następne ? bo ja mam wrażenie, że w miejscu dolnej dwójki coś się dzieje, no ale żeby już ??

dzień dziecka, matko totalnie nie mam pomysłu co kupić a to przecież za chwilę..jedno jest pewne, jedziemy do Zoo ( jak pogoda dopisze)
rzucajcie dziewczyny pomysłami to jakiś podkradne jeszcze ;D

też miałam wam mówić dziewczyny o tym Hippie, oprócz paczuszek przesyłają rabaty do rosska
z bobovity też dostałam paczuszke po rejestracji

ja nawet nie wiem o jakim cieście mowa..jeśli bez pieczenia to na bank kiedyś zrobie ale poki co mam dość słodkości, tak się dziś łakoci objadłam, że masakra...mam nadzieje, że Zuzka tego nie odczuje..
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 19:23   #454
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

My dzisiaj byliśmy pierwszy raz na basenie było super
Wmgnieniuoka moze spacer w sobote ?
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 20:01   #455
RudaToJa
Raczkowanie
 
Avatar RudaToJa
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 136
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
My dzisiaj byliśmy pierwszy raz na basenie było super
Inka a jak organizujesz się z małą na basenie?Tzn. chodzi ktoś z wami czy dajesz radę sama ogarnąć ją i wysuszyć siebie? Też zastanawiam się nad basenem ale nie wiem jak to rozwiązać logistycznie.

Dzięki dziewczynki za info o Hippie,zaraz się zarejestruję,może coś dostaniemy.

wmgnieniuoka teoretycznie teraz powinny wychodzić górne jedynki. Może mała coś nagryzła albo włożyła coś do buzi i zrobiła sobie kuku?

Ja też nie mam pomysłu na prezent. Inka musisz zdać relację jak się przyjęła księga dźwięków bo słyszałam skrajne opinie
RudaToJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 21:03   #456
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Na fb dziewczyny strasznie ją zachwalają
Mojej chyba tez zaczyna cos isc bo pcha wszystko do buzi a potem płacz bo boli.

Na basenie byłam z całą rodziną,jakbym musiała dałabym radę sama ale zdecydowanie łatwiej z kimś
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 06:43   #457
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

hej, my jak zwykle pobudka o 6:00...w nocy chcialam oszukac go woda ale nie dało sie, jak zasnał to i tak zz 15min pobudka..gdy dałam zamiast 120ml -60ml to i obudzil sie za godzinke, wiec budzi sie chyba z głodu a nie z przyzwyczajenia....ale i tak bede dazyc aby budzil sie raz w nocy

na dzien dziecka nie mam pomysłu szczerze, moze wlasnie na basen pojdziemy :P

a mój dalej próbuje z brzuszka na plecki sie przewrocic ( w druga strone potrafi)...i kombinuje nogami, rękoma i głowa, naprawde smiesznie to wyglada, jednak po wielu probach gdy sie nie udaje zaczyna marudzic

dzisiaj zapowiada sie sliczna pogoda to mam nadzieje ze wiekszosc dnia na podworku spedzimy. Wczoraj okropnie padalo dzien wiec dzien w domu i nie cierpie takich dni gdzie nie moge wyjsc
__________________
Nikt za Ciebie nie umrze, wiec niech nikt nie mowi Ci jak zyc!

Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować, że się nigdy nie grzeszyło


Wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=731834
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-28, 07:08   #458
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

U nas pogoda cudowna. Zero chmur, słonecznie. Moja po 5 na jedzenie się obudziła i spała do 7.30 a teraz kopie raz mnie raz męża
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 07:14   #459
Chemisette
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 737
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

U nas też pogoda pod psem, tydzień w domu siedzimy...

Mój na dzień dziecka dostanie hula kulę.

Co do hippa, zarejestrowałam się tydzień temu i dostałam dynie z ziemniakiem, łyżeczkę i książeczkę oraz rabaty do rossmana. Z bobovity też chcialam się zarejestrować to nie mogę, nie wiem czemu.
Chemisette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 07:29   #460
RudaToJa
Raczkowanie
 
Avatar RudaToJa
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 136
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

U nas pogoda się dopiero klaruje,jest pochmurno ale slonko się przebija od czasu do czasu i mam nadzieję że wyjdzie na dobre.

Jeannie_jk widzę że nadal walczysz z nocnymi pobudkami
Tego nie da się chyba przeskoczyć,dziecko musi dojrzeć samo do takich długich przerw w jedzeniu.
Ja już się pogodziłam że będę długo jeszcze pewnie wstawać co 2 godziny chociaż nie powiem-jestem już coraz bardziej wykończona.Szczególnie jak się trafi taka nocka jak dziś: pobudki co godzinę,usypianie i odkładanie po 5 razy i poranek rozpoczęty o 5.30


Jedziemy zaraz do przychodni na pobranie krwi,musimy powtórzyć wyniki,zobaczymy co wyjdzie tym razem. A Lilka się dziwnie podnosi do siadu,z pozycji półsiedzącej na moich kolanach albo na leżaczku odpycha się łokciami i próbuje usiąść ale jak ją wezmę za ręce to nie wie o co chodzi i nie umie się podciągnąć
RudaToJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 08:57   #461
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

u nas pogoda też póki co nie zachęcająca do wyjscia ale gdzieś tam słonko próbuje się przebić przez chmury, mam nadzieję że się rozpogodzi.

kurka ;/ Inka ten weekend mamy już zaplanowany. .następnym razem się nie wykrecę
byłaś na specjalnych zajęciach pływania dla niemowlaka? Mila zadowolona? na basenie w Opolu byliście?

ja chcę iść w przyszły weekend jak się uda, Zuzka uwielbia się pluskac więc myślę, że będzie zadowolona

Jeannie_jk lada chwila uda się małemu obrót jak tak ćwiczy

też mi się wydaje, że dziecko samo musi "dorosnąć" do nie jedzenia w nocy.. ale nie wiem, ekspertem nie jestem, no i wiadomo każde dziecko jest inne
Zuzka też zazwyczaj budzi się co 2h ale czasem wystarczy, że tylko ją wezmę i przytule i śpi dalej..a dzisiejsza nocka to armagedon, i nie wiem czy to brzuch czy te zęby, coś ja bolało napewno, co chwilę płakała i tylko noszenie uspokajało moje rece i plecy to masakra dziś.
Ruda moja też w bujaku tak się dźwiga, w wózku też próbuje.

w ogóle to jakiś czas temu Zuzka "przesiadła" się do spacerówki ale jeździ tylko w rozłożenej na leżąco i wiecie co..może jestem jakaś dziwna ale jak pierwszy raz tak wyszłam z nią to tak jakoś dziwnie się czułam bo spacerówka to taki "dorosły" wózek.. za szybko ten czas leci

Ruda kciuki!
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-28, 19:17   #462
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

no własnie spacerowka tez mi sie wydaje takim "dorosłym wozkiem", ostatnio u mamy robiłam przymiarke z małym i wydawal mi sie w niej taaaaki malutki

co do nocnych karmien moze macie i racje, jedno szczescie ze miedzy 19-20 chodzi spac to przynajmniej wieczory mam dla siebie, bratowa natomiast po 6miesiacu u swojego synka zaczeła podawac mleko humana na noc i z 3 pobudek zrobiła sie 1 wiec jakas nadzieja jest- to mleko jest bardziej sycace.

no i jutro idziemy na szczepienie kolejne :/ mam nadzieje ze pojdzie szybko i bez wiekszego płaczu bo mamy 3 wkłucia- bezplatne mamy- ale pocieszam sie ze za miesiac juz tylko 1 wklucie...a nastepne doiero 13-14miesiac.

a no i mój Antos wieczorem ładnie bawił sie na macie a ja siedziałam za stolikiem na kanaie...no i on ponad stół zaglądał, wtesy ja " aj ty ty uciekaj" no i on głowke brał w dol i tak szybciutko majtał nozkami i raczkami jakby naprawde biegł :P no i po paru razach chyba sie zmeczyl no niestety zapomniał sie i głowka mu opadła za mocno i walnac noskiem o podloge...płacz byl , ale naszczescie dosc szybko minal - ale ze mnie matka :P
__________________
Nikt za Ciebie nie umrze, wiec niech nikt nie mowi Ci jak zyc!

Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować, że się nigdy nie grzeszyło


Wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=731834
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 11:47   #463
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

ale jestem z tyłka dzisiaj..zmęczenie + do tego coś mnie bierze..extra ;(
w nocy znowu musiałam nosić małą bo krzyczała..siedzimy dziś w domu bo nie mam siły

Jeannie_jk powodzenia na szczepieniu !
teraz to sie dopiero nasze dzieci będą obijać, Zuzka w łóżeczku jak jest to takie rzeczy wyprawia, że nieraz jestem blizka zawału..a na podłodze to przemieszcza sie w takim tempie, i bawi się ze mną w chowanego..wychodzę ostatnio z pokoju na moment, Zuzka na macie na dywanie, wracam i nie widze jej wiec wołam "Zuzka gdzie jesteś??" ( taa, bo mi odpowie ) i już wpadam w panike a ona za drzwiami sobie leży, no masakra..wiecznie włazi pod łóżeczko i bawi sie pampkami albo pod stolik i gryzie pudło...

widziałyście wczoraj w tv, gościu chciał sprzedać 4 miesięczne dziecko...ja pier...
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 20:01   #464
RudaToJa
Raczkowanie
 
Avatar RudaToJa
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 136
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez wmgnieniuoka Pokaż wiadomość
widziałyście wczoraj w tv, gościu chciał sprzedać 4 miesięczne dziecko...ja pier...
Masakra! Dziś mówili o matce która urodziła mając ponad 2 promile we krwi...oczywiscie dziecko też pijane,nie wiadomo co z nim będzie
Takich powinni kastrować normalnie


Jeannie_jk jak poszło szczepienie? Całe szczęście że nasze maluszki nie będą tego pamiętały.

Lilka miała wczoraj pobieraną krew i zryczała się jak bóbr bo pielęgniarka nie mogła się wkłuć i pokuła jej całą rączkę. Dziś odebrałam wyniki i dalej ma podwyższoną tą kinazę ale pediatra nie kazała nic z tym na razie robić bo reszta badań jest ok i mamy czekać na wizytę u neurologa.

wngnieniuoka a jak tam wasze rozszerzanie? Dawałaś Zuzce coś jeszcze?


Jedziemy właśnie do moich rodziców,czeka nas kilka godzin jazdy,ciekawe jak mała to zniesie. Może prześpi bo specjalnie wyjechaliśmy na noc... A bagażnik mamy zawalony że mucha się nie wciśnie...same potrzebne rzeczy
RudaToJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 20:36   #465
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

zadzwonilam aby umowic sie na szczepienie bo u nas trzeba dzwonic tego samego dnia, a oni mówia ze miejsc nie ma i pani doktór mnie chyba juz nie przyjmie dzisiaj/ to nie mam przyjsc we wtorek i szczerze to nawet mi na reke.
No i juz mój Antoś spi od 19:11 ale gdzies sie przebudza i wcale nie chce jesc- moga to byc ząbki wlasnie?
A i dzisiaj minimalnie brakowało a Antek sam by sie obrócil, a ze bylam taka dobra to pchnęłam jego delikatnie aby pomóc...jego zadowolona mina z siebie bezcenna chyba mu nie powiem ze pomoglam...
i mam pytanie od mam karmiacych mm- czy mleko 2 moge juz dac w czerwcu jak maly skonczy 6 m-c czy az w lipcu jak bedzie zaczynac 7 miesiac?
RudaToJa powodzenia w trasie, moze mała wlasnie przespi cala droge i wyspi sie porządnie
__________________
Nikt za Ciebie nie umrze, wiec niech nikt nie mowi Ci jak zyc!

Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować, że się nigdy nie grzeszyło


Wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=731834
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 21:59   #466
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez RudaToJa Pokaż wiadomość
Masakra! Dziś mówili o matce która urodziła mając ponad 2 promile we krwi...oczywiscie dziecko też pijane,nie wiadomo co z nim będzie
Takich powinni kastrować normalnie : mad :
brak mi słów na takie rzeczy




Cytat:
Napisane przez RudaToJa Pokaż wiadomość
Lilka miała wczoraj pobieraną krew i zryczała się jak bóbr bo pielęgniarka nie mogła się wkłuć i pokuła jej całą rączkę. Dziś odebrałam wyniki i dalej ma podwyższoną tą kinazę ale pediatra nie kazała nic z tym na razie robić bo reszta badań jest ok i mamy czekać na wizytę u neurologa.

wngnieniuoka a jak tam wasze rozszerzanie? Dawałaś Zuzce coś jeszcze?


Jedziemy właśnie do moich rodziców,czeka nas kilka godzin jazdy,ciekawe jak mała to zniesie. Może prześpi bo specjalnie wyjechaliśmy na noc... A bagażnik mamy zawalony że mucha się nie wciśnie...same potrzebne rzeczy
biedna Lila ;( dobrze, że reszta ok..
jeszcze nie robiłam drugiego podejście z jedzonkiem, może w tygodniu nastepnym spróbuję.
szerokiej drogi!
oby mała pospała

Jeannie_jk fajnie, że ominęło Was dzisiaj, ja to niecierpie chodzić z małą na szczepienia, ona tak to przeżywa 9go czerwca mamy ale na szczęście pojedyncze i z głowy na trochę.
no i brawa dla synka
mogą być ząbki, a jak dziasełka wyglądają ?
ja nie mm wiec nie wiem, a przypomnij z ktorego Antos jest ?
może podczas szczepienia pogadaj o tym z lekarzem ?
ja slyszałam, że mamy nawet chwile przed skończeniem 6go miesiąca zmieniają mleko na 2 bp dzieciaczki jedynka już się nie najadają..

łeb mi pęknie, gardło masakra...super, brakowało tego żebym chora była :/
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 22:57   #467
RudaToJa
Raczkowanie
 
Avatar RudaToJa
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 136
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Jeannie_jk właśnie,wmhnieniuoka ma rację,najlepiej zapytać pediatrę co sądzi o tym mleku. No i brawa dla Antka,na pewno był dumny z siebie a mamusia pewnie jeszcze bardziej
Oglądałaś mu dziąsełka?Może faktycznie ząbki mu idą albo po prostu ma gorsze dni.
Moja gwiazda też się budzi od 3 dni co chwilę w nocy ale w buzi nic nie widać i w dzień jest normalnie.


wmgnieniuoka to kuruj się tam kochana...czosnek,cebula i jeszcze więcej czosnku i będziesz jak nowa
RudaToJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 06:56   #468
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

niee, czosnek u mnie nie przejdzie...ale syropek z cebuli już sie robi późnej jeszcze zalicze apteke.
co podczas kp można na gardło prócz prenalenu ?

moja gwiazda z uśmiechem wstała dziś o 5.40, ja oczywiście ledwo żywa bo w nocy też często sie budziła..w ogóle od jakiegoś czasu jest maruda taka z niej, mam nadzieję że to tylko skok i zęby..

Ruda jak mała zniosła podróż , przespała całą?
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 18:30   #469
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

no wlasnie Ruda jak mala zniosła podróz?
A Antos z 12 grudnia, wiec raz dwa i będzie pół roczku, kiedy to minęło ??!!!
w mgnieniuoka nie jestem pewna ale chyba mozna jeszcze tantum verde bo wiem ze w ciazy mozna bylo stosowac- ale najlepiej przeczytac ulotke w internecie

a dziąsla u dolu wydają mi sie lekko napuchniete jak dotykam palce, cos niby białego pod nimi widac, ale czy to ząbki? sama nie wiem...ogolnie dzisiaj cały dzien grzeczny i spokojny, teraz szaleje w łozeczku. Mam nadzieje ze szybko zasnie i dlugo pospi
__________________
Nikt za Ciebie nie umrze, wiec niech nikt nie mowi Ci jak zyc!

Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować, że się nigdy nie grzeszyło


Wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=731834
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-31, 18:42   #470
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

kupiłam jednak prenalen gardło, popijam syropek z cebuli a wczoraj na noc wzielam paracetamol bo była masakra.. najgorsze, że straciłam głos, jutro jade do dentysty i mam nadzieje, że mnie nie pogoni bo jade kawałek drogi

Jeannie_jk ja tak szczerze to u Zuzki nie widziałam spuchnietych dziąseł, dla mnie były takie same ale na szczepieniu ped powiedziała, że jej zęby idą no i po 3tyg rzeczywiście wyszły...jedyne co zauważyłam to biale plamki i kilka dni przed wyjściem gulki wyczuwalne pod palcem..
może niech Antkowi lekarz spojrzy do dziobka przy okazji szczepienia ?
jeju, to już pół roczku nasze dzieciaczki kończą...a ja przecież jeszcze wczoraj z brzuszkiem chodziłam
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 20:57   #471
RudaToJa
Raczkowanie
 
Avatar RudaToJa
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 136
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cześć dziewczynki,jesteśmy już u moich rodziców. Nie miałam kompletnie czasu wejść na wizaż.

Lila zniosła podróż bardzo dobrze,przespała właściwie całą. Zrobiliśmy jeden godzinny postój na jedzenie,zmianę pieluchy i trochę odpoczynku a potem już spała do końca drogi. Było lepiej niż się spodziewałam.

Za to po dwóch dniach tutaj mała ma już chyba dosyć...babcia,dziadek,ta bun cioć i wujków się nad nią ciągle przewija,wszyscy noszą,tarmoszą i gugają i widzę że Lilce coraz mniej się to podoba. Chyba troszkę za dużo wrażeń na raz.

wmgnieniuoka trzymaj się tam, niech to choróbsko szybko przejdzie.

Jeannie_jk jak Antoś?
RudaToJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 21:32   #472
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez wmgnieniuoka Pokaż wiadomość
kupiłam jednak prenalen gardło, popijam syropek z cebuli a wczoraj na noc wzielam paracetamol bo była masakra.. najgorsze, że straciłam głos, jutro jade do dentysty i mam nadzieje, że mnie nie pogoni bo jade kawałek drogi

Jeannie_jk ja tak szczerze to u Zuzki nie widziałam spuchnietych dziąseł, dla mnie były takie same ale na szczepieniu ped powiedziała, że jej zęby idą no i po 3tyg rzeczywiście wyszły...jedyne co zauważyłam to biale plamki i kilka dni przed wyjściem gulki wyczuwalne pod palcem..
może niech Antkowi lekarz spojrzy do dziobka przy okazji szczepienia ?
jeju, to już pół roczku nasze dzieciaczki kończą...a ja przecież jeszcze wczoraj z brzuszkiem chodziłam
Moja dziś kończy 5 miesięcy a ja jeszcze dokładnie poród pamiętam
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 07:44   #473
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

UWAGA UWAGA!!! dzisiaj praktycznie przespana noc i tylko jedna pobudka!!! juupi....wczoraj mielismy taki trochę objazdowy dzien i Antos mial az 5 drzemek w ciagu dnia, zastanawialam sie jak to bedzie w nocy ale wyszlo na to ze chyba nie spi dobrze bo jest zmeczony..wczoraj jak poszedł spac o 19.30 to wstal na jedzonko tylko o 1:00 i potem juz o 6:00...az sama z rana nie moglam w to uwierzyc- to chyba spozniony prezent na dzien mamy :P albo taki grzeczny byl bo chce prezent na dzien dziecka
no i dzisiaj chce wyprobowac spacerowke, w gondoli jak nie spi to wstaje mi i marudzi- nawet jak podniose max . Trochę dziwnie takie maleństwo, ale z drugiej strony nawet jak nie bedzie spac to bede mogla z nim wychodzic bo do tej pory w gondolii to tylko moglam go wozic jak spal- trzymajcie kciuki!

aha ząbkow brak
__________________
Nikt za Ciebie nie umrze, wiec niech nikt nie mowi Ci jak zyc!

Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować, że się nigdy nie grzeszyło


Wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=731834
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 15:35   #474
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez RudaToJa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczynki,jesteśmy już u moich rodziców. Nie miałam kompletnie czasu wejść na wizaż.

Lila zniosła podróż bardzo dobrze,przespała właściwie całą. Zrobiliśmy jeden godzinny postój na jedzenie,zmianę pieluchy i trochę odpoczynku a potem już spała do końca drogi. Było lepiej niż się spodziewałam.

Za to po dwóch dniach tutaj mała ma już chyba dosyć...babcia,dziadek,ta bun cioć i wujków się nad nią ciągle przewija,wszyscy noszą,tarmoszą i gugają i widzę że Lilce coraz mniej się to podoba. Chyba troszkę za dużo wrażeń na raz.

wmgnieniuoka trzymaj się tam, niech to choróbsko szybko przejdzie.

Jeannie_jk jak Antoś?
dzieki kochana
dziś jakby nieco lepiej, mam nadzieję że nie chwilowo tylko..

pewnie za dużo wrażeń dla małej.

jak wyszliśmy z domu przed 9 tak chwile temu wróciliśmy, myślałam, że Zuzka nie przetrwa tego dnia całego praktycznie poza domem ale moja córcia była grzeczna i nawet pospała ładnie
za to ja padam na pysk

Jeannie_jk brawo dla synka! bez dwóch zdań zasłużył na prezent

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

aaa i z nienajlepszych wiadomości to to, że produkty mleczne nadal musze ograniczać, napiłam się kefiru wczoraj a buzia małej wygląda dziś źle ;( i kupka też brzydka była

no nic, jak mus to mus..
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 21:13   #475
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez wmgnieniuoka Pokaż wiadomość
dzieki kochana
dziś jakby nieco lepiej, mam nadzieję że nie chwilowo tylko..

pewnie za dużo wrażeń dla małej.

jak wyszliśmy z domu przed 9 tak chwile temu wróciliśmy, myślałam, że Zuzka nie przetrwa tego dnia całego praktycznie poza domem ale moja córcia była grzeczna i nawet pospała ładnie
za to ja padam na pysk

Jeannie_jk brawo dla synka! bez dwóch zdań zasłużył na prezent

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

aaa i z nienajlepszych wiadomości to to, że produkty mleczne nadal musze ograniczać, napiłam się kefiru wczoraj a buzia małej wygląda dziś źle ;( i kupka też brzydka była

no nic, jak mus to mus..
Współczuję. Ja z nabiałem muszę uważać ze względu na siebie.
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 06:37   #476
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez Suqub Pokaż wiadomość
Współczuję. Ja z nabiałem muszę uważać ze względu na siebie.
alergia ?

Jeannie_jk i jak dzisiejsza noc, równie dobra ?

piękna pogoda się na ten tydzień zapowiada, wczoraj moja córa już śmigała z krótkim rękawem i chyba było jej dobrze bo spała aż 2h pospała by chyba nawet jeszcze dłużej ale obudził ją konduktor który zagwizdał tuż obok..kutafon..
a kilka dni temu podjęła próby raczkowania jeszcze jej to idealnie nie wychodzi ale coraz lepiej
chciałam dziś podjąć kolejną próbę z warzywkami ale muszę poczekać aż buźka jej sie oczyści..

a mnie paskudny kaszel dopadł ;/
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 06:53   #477
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

wmgnieniuokna zdrowiej jak najszybciej bo w tv lato zapowiadaja , ja niestety alergiczka jestem i juz zaczełam brac leki bo bez tego jest tragedia- kichanie, smarkanie, czerwone oczy itp...najgorzej było w ciazy bo tak naprawdę nic nie było dozwolone opórcz wapna i soli morskiej.
noc tez spoko, chociaz obudzil sie o 23.30 i potem o 4:30 sie krecil,ale dałam 60ml i spał do 6:30 , okazalo sie ze chyba kupka mu wychodzila :P bo z rana zastałam go z pełną pieluszka. Ale odpukac spi duzo spokojniej i jak zasnie to nie trzeba przychodzic bo np smoczek mu wypadł. AAaaaa i spacerowka bomba! ogolnie wydaje mi sie w niej juz takim duzym chlopczykiem ale widac ze jest mu wygodnie. Ta spacerówka to taka kubelkowa i wszystko widzi, a jak zasnie to opuszczam go i slicznie spi, wiec jestem bardzo zadowolona. Wczoraj przyszła do mnie osłonka Dooky na wozek, ale mama odebrala paczke, mam nadzieje ze sie sprawdzi bo ma byc do kazdego wózka, zebym wiedziala wczesniej o niej to bym kupila jeszcze do gondoli..

co do nabialu to wspólczuje dziewczyny, ja mleko,jogurty uwielbiam i nie wiem jakbym miala z nich zrezygnowac...a do jakiego czasu planujecie karmic piersią?
__________________
Nikt za Ciebie nie umrze, wiec niech nikt nie mowi Ci jak zyc!

Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować, że się nigdy nie grzeszyło


Wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=731834
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 07:35   #478
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

ja to śmigam na spacerki nawet jak jestem przeziębiona, oczywiście jak goraczki brak. szkoda mi małą w domu trzymać zwłaszcza w taką pogodę..

wspolczuje alergii.. a jaki masz wózek Jeannie ?
ja od mleka już się odzwyczaiłam, do kawy używam owsianego i jest ok ale brakuje mi twarogu, jogurtów itd.
a co do karmienia to szczerze nie wiem, cały czas sie nad tym zastanawiam ale chyba max do roku..

czy są jakieś kaszki dla dzieci bezglutenowe no i bezmleczne na wode prócz Nestlé Sinlac i Bobovita Minima ?

---------- Dopisano o 07:35 ---------- Poprzedni post napisano o 07:33 ----------

Jeannie_jk dzięki, że mi przypomniałaś!! musze zamówić parasolke

takie osłonki jakoś nie dla mnie..
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 08:10   #479
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Jak byłam młodsza to miałam skaze. Teraz nie mogę zbyt duzo i często jeść.
Ja nie dawno zamawiałam parasolke do wózka. Małej pasuje.
Ja zamierzam karmić do roku.
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 09:59   #480
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

mam wozek graco symbio i jestem z niego bardzo zadowolona, kupowałam uzywany przez allegro bo na nowy nie było mnie stac, a tak zakupilam gondole, spacerówke, fotelik do auta i baze. Co najfajniejsze ze jest czarny, ale material posiada filtr UV50 i dla dzieciaczka wogóle nie jest pod nim gorąco. Tez sie zastanawialam nad parasolką ale akurat ta oslonka bardzo mi sie spodobała no i zalezało mi zebym mogla ja przepiac np do fotelika.

Antoś własnie drzemie i nieswiadomy biedak ze zaraz pojdzie na szczepienie. Mam nadzieje ze łatwo i szybko pójdzie. Potem jak bedzie wporządku to pojdziemy na spacerek bo pogoda cudowna!!! więcej takich dni. AA no i dalej cwicze, biegam, krece hula-hop, plywam..codziennie cos innego , tez tak jak mi czas pozwala. 19 lipca mam wesele i z rozmiar musze schudnac a to duza motywacja!

a alergie mam na trawy i zboza, odczulalam sie 3 lata i jest nieco lepiej tzn pomagaja mi tabletki..przed odczulaniem zadne tabletki nie działały a tak wystarczy brac regularnie i jakos ten okres pylenia mozna przezyc...mam nadzieje ze Antos tego po mamusi nie odziedziczy
__________________
Nikt za Ciebie nie umrze, wiec niech nikt nie mowi Ci jak zyc!

Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować, że się nigdy nie grzeszyło


Wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=731834

Edytowane przez Jeannie_jk
Czas edycji: 2015-06-02 o 10:04
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-16 19:37:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:35.