Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-12-28, 21:07   #61
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
ciekawe jak zanieczyszcza środowisko sama produkcja poliestru....
Bardziej interesuje mnie to, że żywe istoty są gotowane, żeby ktoś mógł kupić sobie bluzkę
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 21:08   #62
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
kwestia gustu, naprawdę


...
Nie mówię przecież że nie ja noszę rzeczy, które mi się podobają, a ktoś inny by je wyrzucił
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 21:42   #63
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 116
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Bardziej interesuje mnie to, że żywe istoty są gotowane, żeby ktoś mógł kupić sobie bluzkę

bawi mnie kierunek w jakim zmierzasz - chodzisz nago i pijesz wodę ze strumyka, a odżywiasz się światłem słonecznym?
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 21:47   #64
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
bawi mnie kierunek w jakim zmierzasz - chodzisz nago i pijesz wodę ze strumyka, a odżywiasz się światłem słonecznym?
Czyli znowu - wszystko albo nic? Wizaż
Nie jem zwierząt, nie kupuję rzeczy ze skóry, kupuję tylko kosmetyki, których producenci nie mają żadnych powiązań z testami na zwierzętach, nie zjadłabym homara, nie kupuję ciuchów przy produkcji których mogły ucierpieć jakieś zwierzęta.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 22:04   #65
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Podpowiem może, ze pomiędzy gotowanymi jedwabnikami a tonami plastiku bądź chodzeniem nago istnieją takie tkaniny jak organiczna bawełna, tencel czy lyocell.

Zreszta troska o środowisko serio nie oznacza biegania w kapciach z łyka tylko w nich znaczy
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 22:04   #66
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 116
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Bardziej interesuje mnie to, że żywe istoty są gotowane, żeby ktoś mógł kupić sobie bluzkę

bawi mnie kierunek w jakim zmierzasz - chodzisz nago i pijesz wodę ze strumyka, a odżywiasz się światłem słonecznym?
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 22:29   #67
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
bawi mnie kierunek w jakim zmierzasz - chodzisz nago i pijesz wodę ze strumyka, a odżywiasz się światłem słonecznym?
Powtórzyłaś tego posta, bo?
Już ci odpowiedziałam
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-12-29, 05:50   #68
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 116
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Powtórzyłaś tego posta, bo?
Już ci odpowiedziałam

bo się zdublował?


Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Czyli znowu - wszystko albo nic? Wizaż
Nie jem zwierząt, nie kupuję rzeczy ze skóry, kupuję tylko kosmetyki, których producenci nie mają żadnych powiązań z testami na zwierzętach, nie zjadłabym homara, nie kupuję ciuchów przy produkcji których mogły ucierpieć jakieś zwierzęta.

i co, od tych zabiegów czujesz się lepsiejsza niż reszta społeczeństwa? nie używasz produktów odzwierzecych czyli nosisz plastikowe buciki, torebki i odzież? może poczytaj jak produkuje się poliester i inne syntetyczne tkaniny i jak to zatruwa środowisko. Modne ostatnio w sieciówkach rzeczy z recyklowanego poliestru nie nadają się do powtórnego przetworzenia.



a ja chodzę w skórzanych kurtkach i butach, nosze skórzane torebki, szaliczek i czapkę z królika. Puchową kurtkę. Jedwabne bluzki i wełniane swetry. Bawełniane sukienki. Bo są to tkaniny naturalne i od tysięcy lat ludzie się w nie ubierają.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 06:26   #69
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
bo się zdublował?





i co, od tych zabiegów czujesz się lepsiejsza niż reszta społeczeństwa? nie używasz produktów odzwierzecych czyli nosisz plastikowe buciki, torebki i odzież? może poczytaj jak produkuje się poliester i inne syntetyczne tkaniny i jak to zatruwa środowisko. Modne ostatnio w sieciówkach rzeczy z recyklowanego poliestru nie nadają się do powtórnego przetworzenia.



a ja chodzę w skórzanych kurtkach i butach, nosze skórzane torebki, szaliczek i czapkę z królika. Puchową kurtkę. Jedwabne bluzki i wełniane swetry. Bawełniane sukienki. Bo są to tkaniny naturalne i od tysięcy lat ludzie się w nie ubierają.
A ta puchowa kurtka to jaka? Bo bardzo często puch i tak opakowany jest w plastik
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 06:44   #70
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Podpowiem może, ze pomiędzy gotowanymi jedwabnikami a tonami plastiku bądź chodzeniem nago istnieją takie tkaniny jak organiczna bawełna, tencel czy lyocell.



Zreszta troska o środowisko serio nie oznacza biegania w kapciach z łyka tylko w nich znaczy
Akurat bawełna jest bardzo zła za to dla samego środowiska.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 06:44 ---------- Poprzedni post napisano o 06:41 ----------

Ciężko raczej znaleźć materiał, który nie jest nagatywny dla zwierząt i środowiska. Może bawełna organiczna? Choć ja sama za bawełna nie przepadam i w sumie nie mam za dużo rzeczy z tego materiału.

Jak czytam to len jest dobry dla środowiska, ale dla mnie to typowo letni materiał

Czytam że jeszcze lyocell a w ogóle tencel jest okej

Wełna, ale z odpowiednimi certyfikatami.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kasiunia788742
Czas edycji: 2022-12-29 o 06:48
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 06:44   #71
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
bo się zdublował?

i co, od tych zabiegów czujesz się lepsiejsza niż reszta społeczeństwa? nie używasz produktów odzwierzecych czyli nosisz plastikowe buciki, torebki i odzież? może poczytaj jak produkuje się poliester i inne syntetyczne tkaniny i jak to zatruwa środowisko. Modne ostatnio w sieciówkach rzeczy z recyklowanego poliestru nie nadają się do powtórnego przetworzenia.

a ja chodzę w skórzanych kurtkach i butach, nosze skórzane torebki, szaliczek i czapkę z królika. Puchową kurtkę. Jedwabne bluzki i wełniane swetry. Bawełniane sukienki. Bo są to tkaniny naturalne i od tysięcy lat ludzie się w nie ubierają.
Nie czuję się "lepsiejsza", po prostu nie chcę przyczyniać się do niepotrzebnego okrucieństwa. Czapka z królika? Serio? To już jest totalna próżność. Może jeszcze futro z norek?
To raczej z twoich postów bije wyższość
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-29, 06:49   #72
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Dziewczyny, proszę, nie zmieniajmy ciekawego wątku w utarczki słowne i ideologiczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 06:51   #73
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę, nie zmieniajmy ciekawego wątku w utarczki słowne i ideologiczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masz rację
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 07:07   #74
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 979
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
No ja biorę pod uwagę bo dlaczego nie? Kupuje głównie online więc totalnie mi nie przeszkadza, ze nie ma stacjonarnych sklepów w każdym miejscu w Polsce.

Poproszę o nazwy marek (bo finalnie nie wiem czy wysmiewasz patrizie aryton i taranko czy nie.
Poza tym jeśli sklepy są w wielu miastach, wielu galeriach to dla mnie to jest sieciowka - nie ważne czy polska czy nie

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
I fajnie, każdy ma wybór.
Nie wyśmieram Taranko czy Aryton, znam te marki właśnie z jakości.
W zeszłym tygodniu byłam np. w sklepie polskiej marki Makalu, którą do tej pory znałam tylko online, no i muszę przyznać, że jakość fajna. Niestety nie mój styl ( ale jak ktoś ma dress code w stylu garsonka, lubi żakiety to czemu nie ).
Takie znane marki jak Wólczanka / Vistula szyją dla kobiet i jakość ( przynajmniej tego co mam, kupiłam tam bawełnę ) jest bardzo dobra. Nie widziałam takich materiałów w sieciówkach.

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
rozpoznaje charakterystyczny "butikowo-facebookowy" styl czyli ciuszki które mozna kupić w internetowych butikach lub na lajwach facebookowych

tego typu

https://lejdibutik.pl/produkt/sweter-pocket-kolory/
https://butik.com.pl/swetry/
Stacjonarnie można kupić to na bazarze/ rynku czy innych niesieciowych sklepikach.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 07:09   #75
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Akurat bawełna jest bardzo zła za to dla samego środowiska.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 06:44 ---------- Poprzedni post napisano o 06:41 ----------

Ciężko raczej znaleźć materiał, który nie jest nagatywny dla zwierząt i środowiska. Może bawełna organiczna? Choć ja sama za bawełna nie przepadam i w sumie nie mam za dużo rzeczy z tego materiału.

Jak czytam to len jest dobry dla środowiska, ale dla mnie to typowo letni materiał

Czytam że jeszcze lyocell a w ogóle tencel jest okej

Wełna, ale z odpowiednimi certyfikatami.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Dlatego napisałam organiczna nie mam jobla, pewnie nie ma idealnych tkanin czy generalnie wyborów - ale jak można się przyczynić do mniejszego okrucieństwa wobec zwierząt, wyzysku i zanieczyszczenia planety to czemu nie? Kwestia na dłuższą debatę, ale może w innym temacie.



Sent fra min EML-L29 via Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 07:17   #76
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Dlatego napisałam organiczna nie mam jobla, pewnie nie ma idealnych tkanin czy generalnie wyborów - ale jak można się przyczynić do mniejszego okrucieństwa wobec zwierząt, wyzysku i zanieczyszczenia planety to czemu nie? Kwestia na dłuższą debatę, ale może w innym temacie.



Sent fra min EML-L29 via Tapatalk
A patrz, przepraszam, umknęło mi, faktycznie jest organiczna
Przyznam bez bicia że ja jedwab lubię I mam parę rzeczy - to chyba takie niespełnione marzenia z czasów nastoletnich.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 09:39   #77
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 11:11   #78
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 116
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie czuję się "lepsiejsza", po prostu nie chcę przyczyniać się do niepotrzebnego okrucieństwa. Czapka z królika? Serio? To już jest totalna próżność. Może jeszcze futro z norek?
To raczej z twoich postów bije wyższość



no, serio, ta czapka jest bardzo milusia i cieplutka

do futerka się przymierzam od dawna, nie mogę znaleźć takiego jak bym chciała ale nie norki, tylko królik na osnowie ma to być

a w ogóle to z jakiego tytułu masz z tym jakiś problem, co JA noszę? Tobie nie każę tego robić, więc o co ten ból?
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 11:27   #79
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-29, 13:53   #80
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 116
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta

ja dolewam? teksty o okrucieństwie wobec zwierząt i wyzywanie, że jestem próżna, bo mam czapkę z królika. No litości, obrońcy praw zwierząt to ta sama liga co prolajfy od rządzenia się cudzym brzuchem - chcieliby decydować za większość wg swojego widzimisię.

Czy ja komuś bronię popylać w butach z z tworzywa - proszę bardzo, Twój wybór. Nie jest on ani jotę lepszy niż moje skórzane buty.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 15:06   #81
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 17:12   #82
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 250
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Patrząc na tą stronę od Indece stwierdzam, że chyba jest trochę niechlujna. W niektórych tkaninach widać cenę za metr bieżacy ale nie widzę szerokości beli materiałowej? Tak samo w innych jest np. podana jednostka 1,1cm na 1,5 cm (przykładowo). To co to ma być; 200 czy 300 zł za taki wymiar?? Patrząc na cenę wisiorka oraz breloka ze skóry i ćwieków moja wewnętrzna cebula stwierdza, że ceny zdają mi się przesadzone. I co to za jednostka ten kupon, to jest jakiś przedruk językowy zagranicznej strony? Tak poza tym to widuję tego typu tkaniny w ciuchach z Vinted więc nie zdają mi się aż tak wyjątkowe pod względem niedostępności. Aczkolwiek oczywiście fajnie móc kupować sobie materiały i szyć outfity (jak komuś się chce, mnie by się za bardzo nie chciało), tego nie neguję.


Prawdę mówiąc jedyne miejsce gdzie marki nie są przereklamowane to np. serial Emily w Paryżu. Gdzie z kolei mam świadomość że to taka współczesna bajeczka disneya, głowna bohaterka nie jest w stanie niczego schować do torebki bo tak są małe, poza tym za swoją pensję za nierobienie niczego poza siedzeniem przy stoliku i wpadaniem na ograne pomysły mogłaby sobie co najwyżej kupić guzik do marynarki Diora a nie całe outfity, co dzien to inny i każdy z dobranymi odpowiednio butami. Także śmiało się zgodzę że w sumie to można jeszcze odróżnic naprawdę wysokiej jakości marki albo haute couture prosto z wybiegów od całej reszty przy czym wiele stylizacji (no nie te super autorskie) oczywiście można odtworzyć za stosunkowo mniejsze środki.

Też nie mam ręki do grzebania w lumpach, rzadko tam bywałam i rzadko mi się zdarzało znaleźć coś fajnego, tak poza tym to po pewnych ciuchach (vintage) np. widać że są z ciuchów, przy czym nie mówię, że to źle. Lubię za to przeglądać Vinted gdzie jest duża szansa kupić za część ceny coś co jest nieraz i z metką, a komu się znudziło, nie nosił. Oczywiście geniuszy którzy odsprzedają dalej swoje znudzenia w cenach sklepowej nowości też nie brak, mnie to lekko dziwi bo jak rzecz jest dostępna wolę mieć ze sklepu z możliwości zwrotu jeśli mi nie podpasuje.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2022-12-29 o 17:16
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 17:51   #83
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 116
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Patrząc na tą stronę od Indece stwierdzam, że chyba jest trochę niechlujna. W niektórych tkaninach widać cenę za metr bieżacy ale nie widzę szerokości beli materiałowej? Tak samo w innych jest np. podana jednostka 1,1cm na 1,5 cm (przykładowo). To co to ma być; 200 czy 300 zł za taki wymiar?? Patrząc na cenę wisiorka oraz breloka ze skóry i ćwieków moja wewnętrzna cebula stwierdza, że ceny zdają mi się przesadzone. I co to za jednostka ten kupon, to jest jakiś przedruk językowy zagranicznej strony? Tak poza tym to widuję tego typu tkaniny w ciuchach z Vinted więc nie zdają mi się aż tak wyjątkowe pod względem niedostępności. Aczkolwiek oczywiście fajnie móc kupować sobie materiały i szyć outfity (jak komuś się chce, mnie by się za bardzo nie chciało), tego nie neguję.

tak, ich strona nie jest szczytem profesjonalizmu, niestety. sklep stacjonarny prezentuje się dużo lepiej, no i można pomacać. ceny są podane za mb, te cm to jakaś pomyłka musi być. szerokośc materiału to najczęściej 1,4 m

kupon to już odcięty kawałek o określonym wymiarze, cena jest podana za sztukę, może mieć różne wymiary - jest fabrycznie przygotowany na dany model, np. bluzki . Bardzo czesto jest to jakiś wzór w całości. Np. apaszki czy szaliki są wycinane z całej beli materiału w oznaczonych miejscach cięcia.
Te materiały to nie są jakies kolekcje specjalne, niedostępne nigdzie indziej. To są właśnie końcówki tego, co zostało po odszyciu danej kolekcji, więc jak najbardziej te wzory można znaleźć na necie.

Edytowane przez Indecence
Czas edycji: 2022-12-29 o 17:55
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 21:57   #84
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Kupon to raczej nie kalka jezykowa https://sjp.pwn.pl/slowniki/kupon.html

Nie ogladam serialu Emily in Paris, ale to jest amerykanski film. Wiec i styl ubierania raczej jak w USA. Male torebki w Paryzu nie sa glupie - to umozliwia miec telefon i portfel przy sobie. A reszte rzeczy np w plecaku czy w torbie na laptopa. W metrze bardzo duzo osob tak robi, by chronic sie przed kieszonkowcami.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-30, 07:04   #85
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Co do kupowania materiałów przez internet- dwa razy popełniłam ten błąd. I dwa razy to był niewypał. A zwrotów ciętych długości sklep nie przyjmuje.
Materiał jednak trzeba wziać w rękę, zobaczyć jak wzór się układa w zamierzonym do szycia modelu, jaką ma fakturę, grubość, jak wygląda w świetle sztucznym i naturalnym, przylożyć do ciała i twarzy. Od razu można też dobrać odpowiednie nici, guziki przykładając je do materiału.

W Gdansku mam swój ulubiony sklep z jedwabiami. Ceny zabójcze, bo w większości są to importowane jedwabie, jednak latem komfort noszenia jest nieoceniony, bo cała skóra oddycha. Po delikatnym praniu (ja normalnie piorę w perwoolu) nic złego z jedwabiem się nie dzieje.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-30, 18:33   #86
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 250
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Bardzo lubię nieduże torebki i kopertówki i takie noszę. Przez to nauczyłam się też minimalizować zawartość. Wiele z tych torebek ze stylizacji u Emily nie nadaje się do niczego, bardziej to ozdobne breloki niż torebki.

https://i.pinimg.com/736x/0d/ad/b6/0...b8b24c3028.jpg
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-31, 09:00   #87
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Wracając do tematu wątku- ja sądzę, że umiem rozpoznać, gdzie ktoś kupuje większość swoich ubrań. Jakość często widać, ale są też osoby, które tak dbają o ubrania z sieciówek, że wyglądają lepiej niż na wieszaku w sklepie. Poliestry też teraz są lepsze niż kiedyś, ale ja akurat staram się unikać, bo mi w sztucznych tkaninach gorąco i mam wrażenie duszenia się.
To, co mam już w szafie z poliestru to trzymam, bo są raczej rzeczy "wieczne", więc w ramach podejścia eko nie wyrzucam ich.

A poznać umiem, bo mniej więcej znam kolekcje sieciówkowe i z tych "małych sklepików" nawet do paru lat wstecz, więc rozpoznam daną sukienkę czy płaszcz. Więc to by zdradziło koleżankę Autorki, że "ona nie zna tych ubrań z sieciówek".
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-31, 09:34   #88
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Bardzo lubię nieduże torebki i kopertówki i takie noszę. Przez to nauczyłam się też minimalizować zawartość. Wiele z tych torebek ze stylizacji u Emily nie nadaje się do niczego, bardziej to ozdobne breloki niż torebki.

https://i.pinimg.com/736x/0d/ad/b6/0...b8b24c3028.jpg

Ok widze, ze Chanel jest sponsorem filmu Emily i traktuje to jako okazje by zaprezentowac modele.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-11, 18:15   #89
katpiotrowska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 17
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

W Polsce odzież, która jest postrzegana za "markę premium", np Tommy Hilfiger albo Calvin Klein na zachodzie sprzedają w 2handach nie ważne ile na paragonie, a jak się prezentuje!
katpiotrowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-12, 14:39   #90
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez katpiotrowska Pokaż wiadomość
W Polsce odzież, która jest postrzegana za "markę premium", np Tommy Hilfiger albo Calvin Klein na zachodzie sprzedają w 2handach nie ważne ile na paragonie, a jak się prezentuje!
W Polsce też sprzedają w lumpeksach ubrania Kleina i Hilfigera. Chyba, że "na zachodzie" to miało znaczyć w Szczecinie, czy w Zielonej Górze?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2023-02-15 o 19:58
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-12 15:39:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:47.