Naturalissa (d. Naturalis) - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-08, 14:52   #391
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

dziewczyny, przeszukujac lodowke w poszukiwaniu czegos co ukoi moja podrazniona skore (wczoraj przesadzilam ze stezeniem kwasu askorbinowego w ekspresowym serum 'na oko' - az mi wstyd za moja glupote, ale jak dotad stezenia typu 20% mnie nie podraznialy w najmniejszym stopniu i wydawalo mi sie ze nic mi nie bedzie)
znalazlam probke jeczmienia z naturalisa. Problem w tym, ze na stronie naturalis nie ma juz opisu tego skladnika, wyszukalam w watku ze jest rozpuszczalny w olejach, ale nigdzie nie natrafilam na informacje w jakim stezeniu sie go stosuje...
moze ktoras z Was pamieta? chocby mniej wiecej, czy prawie bez ograniczen, tudziez kilkadziesiat %, czy raczej kilka procent/kilkanascie?
bede wdzieczna za jakas odpowiedz
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 15:06   #392
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
dziewczyny, przeszukujac lodowke w poszukiwaniu czegos co ukoi moja podrazniona skore (wczoraj przesadzilam ze stezeniem kwasu askorbinowego w ekspresowym serum 'na oko' - az mi wstyd za moja glupote, ale jak dotad stezenia typu 20% mnie nie podraznialy w najmniejszym stopniu i wydawalo mi sie ze nic mi nie bedzie)
znalazlam probke jeczmienia z naturalisa. Problem w tym, ze na stronie naturalis nie ma juz opisu tego skladnika, wyszukalam w watku ze jest rozpuszczalny w olejach, ale nigdzie nie natrafilam na informacje w jakim stezeniu sie go stosuje...
moze ktoras z Was pamieta? chocby mniej wiecej, czy prawie bez ograniczen, tudziez kilkadziesiat %, czy raczej kilka procent/kilkanascie?
bede wdzieczna za jakas odpowiedz
Z tego co pamietam, to nie bylo jakichs szczegolnych ograniczen, ja stosowalam blisko 100% na podraznienia pod oczami po retinoidach i nic mi nie bylo
lorane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 13:55   #393
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Podoba mi się ta buteleczka serum z dozownikiem, jak myślicie..nadaje się do serum olejowego z tetraizopalmitynianem askorbylu? Konsystencja, no olejowa...
Jest ona w ogole szczelna?
Czy wygląda jak na zdjęciu? Dziwi mnie informacja o przycinaniu dozownika...co to za dozownik. czyżby inny niż ten pokazny na zdjęciu?

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2010-02-10 o 13:57
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 18:35   #394
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Stosujesz kwasy? Raczej nie widzę innej możliwości, dlaczego skóra miałaby zrobić się cieńsza przy stosowaniu półproduktów.
Może spróbuj zwiększyć ilość kompleksu, ja na początku zastosowałam dawkę uderzeniową 50%.
dzięki - masz rację to od kwasów... zwiększe do 50%

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

zauważyłam ze od kwasu mlekowego w toniku strasznie mi sie cienka skóra zrobiła - wyglądało to okropnie, nawet jak juz odstwiłam tonik to dalej była cienka i taka mało sprężysta, dopiero avene diroseal mnie odratował;
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 16:33   #395
paulina92
Zadomowienie
 
Avatar paulina92
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 417
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

hej , chcialabym zrobic zamowienie z naturalis ale nie chce mi sie bawic z mieszaniem roznych skladnikow :P dlatego mam pytanie ktore z tych produktow mozna uzywac solo?

L - Cystyna - kompleks wzmacniający włosy

NIEZMYDLALNA FRAKCJA SOJOWA 60% steroli - formuła bez grudek
KONCENTRAT ŻELU ALOESOWEGO 200x -działanie nawilżające i kojące
WIERZBOWNICA - zmniejsza przetłuszczanie skóry
MOCZNIK
paulina92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 16:48   #396
Smerfny_Paczus
Raczkowanie
 
Avatar Smerfny_Paczus
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wisteria Lane ;)
Wiadomości: 81
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Frakcje można na pewno
Smerfny_Paczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 17:59   #397
fifao
Raczkowanie
 
Avatar fifao
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 250
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Mam pytanie w stosunku do Kompleksu do cery naczynkowej.
http://http://naturaliskosmetyki.pl/kompleks-cery-naczynkowej-p-51.html?osCsid=d254bd67f4 8a8dd7448139fddecc12a9
Mam w planach go zamówić, ale nie wiem czy mogę go stosować razem z Auridermem XO.

Skład: aqua, alcohol denat, ethoxydiglycol, propylene glycol, caprilyc capric triglyceride, phytonadione (oxyde), sodium acrylate, sodium styrene, sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, triethanolamine, tocopheryl acetate, tocopherol, PEG-10 maleate, poluisobutene, lecithin, nonoxynol 10 maleate, caprilyl capryl glucoside, carbomer, acrylate copolymer, ascorbyl palmitate, nonoxynol-4, disodium edta.

Czy stosowanie równocześnie tych kosmetyków nie wywoła jakiejs niepożądanej reakcji, będą się uzupełniać czy moga działać względem siebie antagonistycznie?:brzydal :
Na stronie producenta pisze, aby unikać silnych zasad. Nie zanm sie na składach więc proszę o oświecenie w tej sprawie.
__________________

fifao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-14, 18:42   #398
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

W tym składzie nie ma żadnej silnej zasady.
Nie ma w tych 2 preparatach czegoś o w oczywisty sposób będzie razem niekorzystnie oddziaływać ale skóra lubi być złośliwa, więc niczego nie gwarantuję .
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 19:56   #399
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez paulina92 Pokaż wiadomość
KONCENTRAT ŻELU ALOESOWEGO 200x -działanie nawilżające i kojące
Mam próbkę tego koncentratu i pojęcia nie mam, co można z nim zrobic. Mam go już prawie 2 m-ce, więc przydałoby się zużyć. Robił ktoś coś z nim? Podejrzewam, że jeśli to koncentrat X200, to ma "dużą moc" i stężenie nie może być zbyt duże...

Co do innych zakupów z Naturalisa to korzystając z okazji polecam żel hialuronowy 1,5%, olej z pestek malin - IMHO ma przyjemniejszy zapach niż ten sam olej kupiony w BU...

Edytowane przez Plurabellle
Czas edycji: 2010-02-14 o 20:02
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 18:20   #400
fifao
Raczkowanie
 
Avatar fifao
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 250
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Dzięki Dronf za analizę, ale chyba pozostanę przy samym maceracie z kasztanowca, napisałam meila z pytaniem do Naturalisa i mozna stosować jeden składnik po drugim, odeczekując 10-15 min, natoiast fizyczne połązenie tych składników jest niemożliwe.
__________________

fifao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 20:41   #401
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

wydaje mi sie ze mozesz ten aloes wymieszac z woda destylowana lub hydrolatem, dodac np D-panthenol albo gliceryne i bedziesz miec taki tonik; tylko zrób małe ilości bo nie wiem jak z trawałością, ale tydzień w lodówce powinno wytzrymać;

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

1 gram 200 x skoncentrowanego proszku rozpuszczonego w destylowanej wodzie (o temperaturze pokojowej) daje 200 ml 100% roztworu aloesowego.
W formulacjach, w fazie wodnej: 0,25 - 1% proszku - to cytat z maz. ciężar aloesu to 0.7g w 1ml, czyli na 50 ml wody mozesz spokojnie dac 0.25 g aloesu
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-25, 23:41   #402
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

mam pytanie dotyczące niezmydlalnej frakcji sojowej - czy używacie jej także w okolicach oczu? nie podrażnia? chcę ją kupić, ale trochę się obawiam - ekstrakt z soi i lecytyna sojowa są ok, ale masło sojowe niestety podrażnia....
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 23:55   #403
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez lafigue Pokaż wiadomość
mam pytanie dotyczące niezmydlalnej frakcji sojowej - czy używacie jej także w okolicach oczu? nie podrażnia? chcę ją kupić, ale trochę się obawiam - ekstrakt z soi i lecytyna sojowa są ok, ale masło sojowe niestety podrażnia....
ja mam frakcję - ale nie z NAturalisa - stosuję ją na całą twarz - nie podrażnia
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 11:29   #404
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

dziękuję za odpowiedź w takim razie się skuszę
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 15:43   #405
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Podoba mi się ta buteleczka serum z dozownikiem, jak myślicie..nadaje się do serum olejowego z tetraizopalmitynianem askorbylu? Konsystencja, no olejowa...
Jest ona w ogole szczelna?
Czy wygląda jak na zdjęciu? Dziwi mnie informacja o przycinaniu dozownika...co to za dozownik. czyżby inny niż ten pokazny na zdjęciu?
Trochę późno odpowiadam, ale mam nadzieję, że może jeszcze przyda Ci sie moja opinia Mam tę buteleczkę - jest bardzo ładna w rzeczywistości. W dozowniku przycinasz końcówkę, żebyś mogła sama dopasować jaka długość rurki Ci odpowiada - z tego co pamiętam to jak zamawiałam w BU czy w Mazidłach też przycinałam dozowniki. Ja w tej buteleczce robię dla Mamy serum z peptydami i sprawdza się super - dobrze zasysa i jest szczelna, ale nie wiem jak będzie z olejami, bo nie mialam okazji przetestować jej pod tym kątem.
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 10:31   #406
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Drogie Panie od razu podkreślam, że przeszukałam wątek zanim zdecydowałam się na napisanie tego posta
interesuje mnie bowiem nawilżacz cukrowy. Mam cerę obecnie przetłuszczającą się ale i przesuszoną. Czy ten nawilżacz nada się dla mnie? Wiem, że każdemu inaczej służy ale wskazówki i tak są dla mnie ważne
Z góry dziękuję.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 10:45   #407
arat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 269
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Drogie Panie od razu podkreślam, że przeszukałam wątek zanim zdecydowałam się na napisanie tego posta
interesuje mnie bowiem nawilżacz cukrowy. Mam cerę obecnie przetłuszczającą się ale i przesuszoną. Czy ten nawilżacz nada się dla mnie? Wiem, że każdemu inaczej służy ale wskazówki i tak są dla mnie ważne
Z góry dziękuję.
Jeśli przeszukałaś wątek, to zapewne wiesz z poprzednich postów, że nie ma raczej żadnych przeciwskazań ;) Osobiście preferuję jednak mocznik, więc radziłabym go też przetestować przy okazji.
arat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 11:35   #408
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Właśnie w opisach dziewczyn była raczej same zachwyty bez dokładniejszych opisów. Ok będę kombinowac, dziękuję
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 12:30   #409
arat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 269
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Nie ma za co :) Jeszcze tylko jedna wskazówka - staraj się nie przekraczać zalecanych stężeń procentowych, bo przy zbyt wysokim stężeniu finalny produkt może się nieco lepić.
arat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-13, 17:14   #410
Setna
Raczkowanie
 
Avatar Setna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 65
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Witam! Mam pytanie, jaki kwas hialuronowy byście polecały - roztwór 1,5%, roślinny kwas hialuronowy 1% w żelu czy roztwór dwuprocentowy? No i jak to aplikować? Czy można solo bezpośrednio na skóre, czy z czym mieszać?
A może ma któraś porównanie z kwasami z Naturalis, BU i ZSK lub Mazideł? Który lepszy?
Setna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 18:43   #411
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez Setna Pokaż wiadomość
Witam! Mam pytanie, jaki kwas hialuronowy byście polecały - roztwór 1,5%, roślinny kwas hialuronowy 1% w żelu czy roztwór dwuprocentowy? No i jak to aplikować? Czy można solo bezpośrednio na skóre, czy z czym mieszać?
A może ma któraś porównanie z kwasami z Naturalis, BU i ZSK lub Mazideł? Który lepszy?
Miałam HA z Naturalis, Mazideł, ZSK i BU i generalnie nie widziałam dużej różnicy. Natomiast moim zdecydowanym faworytem jest roślinny HA z Naturalisa - ma zalety syntetyków (dobre nawilżenie, pomaga emulgować olejom), za to ma jeden wielki plus - nie zostawia nieprzyjemnej warstwy i się tak nie lepi Z kolei mieszanka kwasu mało- i wielkocząsteczkowego ma też swoje zalety. Generalnie jeśli nie masz bardzo wymagającej skóry i zależy Ci na nawilżeniu to polecam roślinny. Jeśli masz bardzo suchą albo dojrzałą skórę to mieszanka kwasów będzie moim zdaniem najlepsza. A najlepiej zaopatrzyć się w oba

Co do aplikacji to najlepiej połączyć żel z olejem przed nałożeniem, bo bez okluzji może wysuszać.
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2010-03-13 o 18:57
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 17:46   #412
Setna
Raczkowanie
 
Avatar Setna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 65
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

OK, dzięki za odpowiedź
Setna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 07:40   #413
Agunia_S
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Uwaga, będę wznosić peany
Przede wszystkim nad tripeptydem, który nieziemsko sobie radzi z moimi zmarszczkami Wygładza, napina skórę. Niesamowity efekt.
Dodaję go do kropelki maceratu z kasztanowca, który świetnie obkurcza naczynka i nawilża. Pierwszy raz w życiu jestem zadowolona ze swoich "podoczodołów"
Dalej: LIPOSOMOWY KOMPLEKS Z KWASEM R-LIPONOWYM I SYLIBINĄ. Kolejny hit, który wygładził niesamowicie moją skórę w tydzień. Jest bardziej promienna. Napięta. Cudo!
Wierzbownica - rewelacyjnie zmniejsza wydzielanie sebum. Czoło w końcu mi się nie świeci jak nie powiem co ....
Mocznik - jestem od niego uzależniona. Dodany do balsamów, kremów. Jest najlepszym nawilżaczem jaki znam.
Witamina C- robię serum z wodą po prostu. Bardzo napina i wygładza skórę.
Nawilżacz cukrowy - jeszcze wciąż zdarza mi się z nim przesadzić, bo mi się prawie zawsze lepi. Mam jeszcze mieszane uczucia.
Hydrolat różany zmieszany z G.A. i gluconolaktonem oraz cynkiem PCA bardzo fajnie napina, nawilża i złuszcza skórę.
Moja stara cera już nie jest taka zła, a myślałam, że nie da się jej już uratować
__________________
wymienię i poszukuję
Agunia_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 16:05   #414
jennifer2006
Raczkowanie
 
Avatar jennifer2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 311
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Jak mam stosować G.A? Z czym moge to wymieszać?
jennifer2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 00:25   #415
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez jennifer2006 Pokaż wiadomość
Jak mam stosować G.A? Z czym moge to wymieszać?
najlepiej z kwasami np. z peelingiem, tonikiem itp. na stronce naturalisa jest przecież dokładny opis GA-co, jak, ile %
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 08:14   #416
agaku
Rozeznanie
 
Avatar agaku
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 871
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez Agunia_S Pokaż wiadomość

Wierzbownica - rewelacyjnie zmniejsza wydzielanie sebum. Czoło w końcu mi się nie świeci jak nie powiem co ....
Jak ja stosujesz?
__________________


agaku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 14:14   #417
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

właśnie zrobiłam zamówienie w naturalisie.
Wzięłam nowy żel hialuronowy 2 %, nawilżacz cukrowy,skwalan,buteleczk ę 30ml,frakcję i ten nowy kompleks liposomowy z kwasem r-liponowym i sylibiną.
Myślicie,że dobrze będzie go dawać do jednorazowych serów na dłoni robionych z Wit C pudrowa,żel Ha,olej i do tego kropla tego kompleksu.??
To są takie same liposomy jak te z ZSK?(na tamte Lorri dawała świetny przepis na rozpuszczenie ich w hydrolacie)ale nie wiem czy z tymi tak można.
Heh hej Lorri będę wdzięczna jeśli się wypowiesz bo posiadasz wiedzę ,której ufam
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 18:02   #418
Agunia_S
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez agaku Pokaż wiadomość
Jak ja stosujesz?
Dodałam do hydrolatu, który stosuję rano. Wprawdzie zalecane stężenie to 1-3%, ale ja na 50 ml dodałam 5 kropel.

Gajowniczka, ja wprawdzie nie jestem lorri, ale używam tego kompleksu w połączeniu z ha. Mieszam, potem dorzucam kropelkę oleju i czasami nawilżacz cukrowy. Wit C. nie dodaję, bo ja akurat stosuję ją jako osobne serum.
__________________
wymienię i poszukuję
Agunia_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 21:10   #419
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
właśnie zrobiłam zamówienie w naturalisie.
Wzięłam nowy żel hialuronowy 2 %, nawilżacz cukrowy,skwalan,buteleczk ę 30ml,frakcję i ten nowy kompleks liposomowy z kwasem r-liponowym i sylibiną.
Myślicie,że dobrze będzie go dawać do jednorazowych serów na dłoni robionych z Wit C pudrowa,żel Ha,olej i do tego kropla tego kompleksu.??
To są takie same liposomy jak te z ZSK?(na tamte Lorri dawała świetny przepis na rozpuszczenie ich w hydrolacie)ale nie wiem czy z tymi tak można.
Heh hej Lorri będę wdzięczna jeśli się wypowiesz bo posiadasz wiedzę ,której ufam
Oba kompleksy są podobne pod względem składu. Główne różnice to rodzaj zastosowanych konserwantów, różne ekstrakty roślinne, obecność glikolu w ZSKowym kompleksie i ceramidów w naturalisowym. Konsystencję i włąściwości mają podobne, więc możesz spokojnie do przepisów z kompleksem z ZSK używać tego Naturalisowego i na odwrót.

Naturalis:
Skład: Aqua, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Ruscus Aculeatus Extract, Rutin, Troxerutinum, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Lonicera Japonica Extract, Xanthan Gum, Hesperidin Methylchalcone, Sulfonyl Methane, Ceramide III B.

ZSK:
Skład INCI:
Aqua, Herb extracts: Aesculus Hippocastanum, Hamamelis Virginiana, Arnica Montana; Propylene Glycol, Lecithin, D-panthenol, Trilaureth-4-phosphate, Sorbitol, Citric Acid, Phenoxyethanol, Ascorbic Acid, Rutin, Ethylhexylglycerin .
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 09:56   #420
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Agunia_S i Confused _Girl bardzo dziękuję za odpowiedż.
Mam jeszcze pytanie czy mogę używać ich w tym serum na dłoni które napisałam ?
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-01 22:04:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:42.