Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-23, 12:16   #4111
frenka
Zadomowienie
 
Avatar frenka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 751
GG do frenka
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Kobitki, potrzebuję pomocy w znalezieniu rozświetlacza. Zależy mi na efekcie satynowo-perłowym, każdy z drobinkami dla mnie jest za mocny, nie lubię takiego efektu, przynajmniej na dzień.
__________________
Black is the new black.
frenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 13:02   #4112
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Cera tłusta a mica w kosmetykach mineralnych

Przeglądałam całe forum o minerałach i nie wiedziałam gdzie to umieścić, więc jeśli trzeba, proszę o przesunięcie

W prawie każdym (każdym?) składzie podkładu mineralnego jest mica. Gdzieś czytałam, że posiadaczki cer tłustych/mieszanych/z tendencją do trądziku powinny jej unikać, bo tylko pogorszy stan cery. Tymczasem słyszy się, że kosmetyki mineralne są zalecane takim cerom. Więc jak to jest, czy ktoś może powiedzieć z własnego doświadczenia?

Aktualnie mam podkład z Maybelline, ale to przecież pseudominerał i chciałam zmienić na coś poważniejszego A wiele z tych prawdziwych podkładów mineralnych (np. TBS) ma Micę na pierwszym miejscu w składzie.

Posiadaczki cer tłustych, nie zapychają was te kosmetyki i nie pogarszają wam stanu cery?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 14:33   #4113
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Pearl white mica z CS
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 14:37   #4114
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Brigitte na razie przesuwam na ogólny, ale może wyklaruje nam się dyskusja godna wątku.
btw. przeczytaj w wątku edm o zjawisku oczyszczania skóry przy pierwszym konkatcie z minerałami zebyś się nie zraziła.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 14:39   #4115
frenka
Zadomowienie
 
Avatar frenka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 751
GG do frenka
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
Pearl white mica z CS
Paula, to odpowiedź na mój post? jeśli tak, to całe szczęście, bo akurat mam. Na razie używałam tylko do robienia cieni, ale pewnie jutro wypróbuję dzięki
__________________
Black is the new black.
frenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 14:42   #4116
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
Brigitte na razie przesuwam na ogólny, ale może wyklaruje nam się dyskusja godna wątku.
btw. przeczytaj w wątku edm o zjawisku oczyszczania skóry przy pierwszym konkatcie z minerałami zebyś się nie zraziła.
Dziękuję

Zastanawiam się czy używanie tego Maybelline może być już uznane za pierwszy kontakt skóry z minerałami? Wprawdzie za wiele tych minerałów tam nie ma, no ale

W takim razie czekam na relacje dziewczyn, które mają problematyczną cerę.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 14:51   #4117
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez frenka Pokaż wiadomość
Paula, to odpowiedź na mój post? jeśli tak, to całe szczęście, bo akurat mam. Na razie używałam tylko do robienia cieni, ale pewnie jutro wypróbuję dzięki
tak, to byla odpowiedz na Twoje pytanie z rozpedu nie zacytowalam cie
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-23, 14:54   #4118
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Dziękuję

Zastanawiam się czy używanie tego Maybelline może być już uznane za pierwszy kontakt skóry z minerałami? Wprawdzie za wiele tych minerałów tam nie ma, no ale

W takim razie czekam na relacje dziewczyn, które mają problematyczną cerę.
nie, zdecydowanie nie może. Przeczytaj watek informacyjny.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 15:02   #4119
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Cera tłusta a mica w kosmetykach mineralnych

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Przeglądałam całe forum o minerałach i nie wiedziałam gdzie to umieścić, więc jeśli trzeba, proszę o przesunięcie

W prawie każdym (każdym?) składzie podkładu mineralnego jest mica. Gdzieś czytałam, że posiadaczki cer tłustych/mieszanych/z tendencją do trądziku powinny jej unikać, bo tylko pogorszy stan cery. Tymczasem słyszy się, że kosmetyki mineralne są zalecane takim cerom. Więc jak to jest, czy ktoś może powiedzieć z własnego doświadczenia?

Aktualnie mam podkład z Maybelline, ale to przecież pseudominerał i chciałam zmienić na coś poważniejszego A wiele z tych prawdziwych podkładów mineralnych (np. TBS) ma Micę na pierwszym miejscu w składzie.

Posiadaczki cer tłustych, nie zapychają was te kosmetyki i nie pogarszają wam stanu cery?
Mam cere tradzkowa mieszana i mica mi krzywdy nie robi A jakby robila to sa jeszcze podklady bez miki.
U mnie "oczyszczenie" nie wystapilo, moze dlatego, ze przed era mineralna nie katowalam cery fluidami tradycyjnymi.
Tu masz dokladne sklady poszczegolnych podkladow: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=330601
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 16:43   #4120
LaBombaa
Rozeznanie
 
Avatar LaBombaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 663
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Przeglądałam całe forum o minerałach i nie wiedziałam gdzie to umieścić, więc jeśli trzeba, proszę o przesunięcie

W prawie każdym (każdym?) składzie podkładu mineralnego jest mica. Gdzieś czytałam, że posiadaczki cer tłustych/mieszanych/z tendencją do trądziku powinny jej unikać, bo tylko pogorszy stan cery. Tymczasem słyszy się, że kosmetyki mineralne są zalecane takim cerom. Więc jak to jest, czy ktoś może powiedzieć z własnego doświadczenia?

Aktualnie mam podkład z Maybelline, ale to przecież pseudominerał i chciałam zmienić na coś poważniejszego A wiele z tych prawdziwych podkładów mineralnych (np. TBS) ma Micę na pierwszym miejscu w składzie.

Posiadaczki cer tłustych, nie zapychają was te kosmetyki i nie pogarszają wam stanu cery?
Wiec ja Ci odpowiem Od 15 lat mialam tradzik, teraz do mnie doszlo, ze nastal on po tym jak zaczelam uzywac fluidów! [SIC!] (oczywiscie myslalam ze to przez okres dorastania). 15 lat prawie dzien w dzien fluid na twarzy.. Od ponad roku stosuje mineraly i od wlasnie okolo roku nie mam tradziku!!! Ponadto skóra produkuje mniej sebum przez co tez nie jest tłusta, jak byla wczesniej. Teraz zaliczyc ją moge do normalnej !!! (tak tak!), a jak jest jakos mocno upalnie to strefa T troche sie blyszczy, ale to NIC w porownaniu z tym co bylo wczesniej.
Caly czas "jadę" na minerałach co maja w skladzie mike i nic mnie nie zapchalo. Jestem tak pozytywnie zaskoczona, że bajka
Dla mnie minerały to zbawienie a nawiasem mówiąc/pisząc dermatolodzy katowali mnie antybiotykami itd i nic nie pomagalo.. a wystarczylo odstawic fluid
Oczyszczania cery przez mineraly tez nie mialam, tylko z poczatku mnie troszke szczypalo w twarz, ale to moze z dwa dni trwało.
__________________
Zapuszczam włosy.. bo głupia je scielam
Nabieram masy.. z 55 na 65.. ciężkie, ale może wykonalne
LaBombaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 17:59   #4121
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez frenka Pokaż wiadomość
Kobitki, potrzebuję pomocy w znalezieniu rozświetlacza. Zależy mi na efekcie satynowo-perłowym, każdy z drobinkami dla mnie jest za mocny, nie lubię takiego efektu, przynajmniej na dzień.
Ewentualnie Aussie Perk Me Up z EDM
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-23, 19:12   #4122
biedronqa
Rozeznanie
 
Avatar biedronqa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 648
Dot.: Cera tłusta a mica w kosmetykach mineralnych

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Przeglądałam całe forum o minerałach i nie wiedziałam gdzie to umieścić, więc jeśli trzeba, proszę o przesunięcie

W prawie każdym (każdym?) składzie podkładu mineralnego jest mica. Gdzieś czytałam, że posiadaczki cer tłustych/mieszanych/z tendencją do trądziku powinny jej unikać, bo tylko pogorszy stan cery. Tymczasem słyszy się, że kosmetyki mineralne są zalecane takim cerom. Więc jak to jest, czy ktoś może powiedzieć z własnego doświadczenia?

Aktualnie mam podkład z Maybelline, ale to przecież pseudominerał i chciałam zmienić na coś poważniejszego A wiele z tych prawdziwych podkładów mineralnych (np. TBS) ma Micę na pierwszym miejscu w składzie.

Posiadaczki cer tłustych, nie zapychają was te kosmetyki i nie pogarszają wam stanu cery?
Ja po pseudominerałach Maybelline (fluid) strasznie się błyszczałam - na samo wspomnienie aż cała się trzęsę
Ja mam tłusta cerę i mogę Ci powiedzieć, że jeżeli zmienisz sposób pielęgnacji swojej cery, to na pewno zauważysz poprawę.
W moim przypadku pomogło odstawienie kremów matujących (wysuszały tylko skórę) i niemineralnych kosmetyków.
Ja zaczęłam od naturalnej pielęgnacji (hydrolaty, żel hialuronowy, serum lemon, kwasy itp.) - przede wszystkim nie szukałam matujących produktów, ale intensywnie nawilżających. Pod minerały używam primera (fajnie matują: puder bambusowy, dry-flo - w moim wypadku całkiem nieźle sprawuje się soft focus EGM, którego używam także jako finishera - każdy musi znaleźć swój ideał), na minerały stosuję puder wykańczający (finisher/finishing), ale niekoniecznie matujący - moja skóra ostatnio coraz mniej się błyszczy A i pryszczy coraz mniej.

Jeżeli chcesz zacząć używać prawdziwych minerałów, to powinnaś także zastanowić się, czy używane przez Ciebie kosmetyki do pielęgnacji twarzy (krem, mleczko, tonik itp.) nie przyczyniają się do złego stanu Twojej cery.
biedronqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 19:36   #4123
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Dziękuję wam dziewczyny za te obszerne wypowiedzi, jesteście wspaniałe Właśnie po tych pseudominerałach Maybelline cera mi się paradoksalnie uspokoiła i się boję, że będę znowu zapchana, że wystąpi jakaś niechciana reakcja itd. Ale po tym co mówicie jestem przekonana
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię

Edytowane przez BrigitteBardot
Czas edycji: 2009-08-23 o 19:37
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 22:27   #4124
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Ja miałam straszny wysyp na początku używania minerałów i strasznie mi sie zwiększył łojotok, przed minerałami używałam mineralnego z Loreala (pseudomineralnego)
ale poczekałam miesiac stosując nadal (a musze dodac ze wygladalam stresznie-podklad wprost splywał ze mnie i się ważył)i teraz mineralki super na mnie leżą już łojotoku tak dużego nie mam (chociaż się świece po pewnym czasie) pryszczy tez nie mam
nie wiem czym było to spowodowane że akurat mialam wysyp ciesze sie że to juz za mna i jakos przeczekalam cierpliwie
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 18:09   #4125
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Zaczęłam się martwić, że mnie też coś w minerałach uczula. Kilka dni temu pojawilo mi się dziwne opuchnięcie na powiece - tylko jednej, więc załozyłam, że może mnie coś użarło w nocy i odczekałam, aż się zagoi, ale brałam porawkę, że to może mineralki, z którymi dzień wcześniej eksperymentowałam.

Odczekałam parę dni z malowaniem powiek, aż to zniknie, starałam się nawet podkładu i NR tam nie nakładać. Dziwne zjawisko powoli zanikało, więc używałam NR i jakby się odnowiło, ale słabiej i myslałam, że przesadzam. Wczoraj zaszalałam z cieniami i dziś od rana mam jeszcze bardziej spuchniętą powiekę ;(

)*&*&^! Nie chcę mieć alergii na minerały! ;(

Będę jeszcze eksperymentować, bo może to coś innego? Na razie zmieniłam płyn do demakijażu.

Co ciekawsze, na innych "częściach twarzy" nie miałam żadnych problemów po "przejściu na mineralną stronę". Przeciwnie. Mam wrażenie, że mam zdrowszą cerę.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 18:35   #4126
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Zaczęłam się martwić, że mnie też coś w minerałach uczula. Kilka dni temu pojawilo mi się dziwne opuchnięcie na powiece - tylko jednej, więc załozyłam, że może mnie coś użarło w nocy i odczekałam, aż się zagoi, ale brałam porawkę, że to może mineralki, z którymi dzień wcześniej eksperymentowałam.

Odczekałam parę dni z malowaniem powiek, aż to zniknie, starałam się nawet podkładu i NR tam nie nakładać. Dziwne zjawisko powoli zanikało, więc używałam NR i jakby się odnowiło, ale słabiej i myslałam, że przesadzam. Wczoraj zaszalałam z cieniami i dziś od rana mam jeszcze bardziej spuchniętą powiekę ;(

)*&*&^! Nie chcę mieć alergii na minerały! ;(

Będę jeszcze eksperymentować, bo może to coś innego? Na razie zmieniłam płyn do demakijażu.

Co ciekawsze, na innych "częściach twarzy" nie miałam żadnych problemów po "przejściu na mineralną stronę". Przeciwnie. Mam wrażenie, że mam zdrowszą cerę.
niektore skladniki cienia moga Ci nie pasowac i to moze chodzic o mike (ultramaryna np) lub silica, ja mam uczulenie na new shoes edm roz a na inne nie
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 12:20   #4127
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Plurabellle dokladnie tak jak pisze Pastereczka, niektore skladniki danego cienia moga uczulac. Problem masz przy konkretnych kolorach badz cieniach jednej firmy, a innych nie? I jeszcze jedno pytanie - myjesz codziennie pedzelki?
Opuchniecie, pieczenie lub swedzenie tylko jednej powieki, a dopiero potem obu to rowniez objaw bakteryjnego zapalenia spojowek
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 12:39   #4128
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Plurabellle dokladnie tak jak pisze Pastereczka, niektore skladniki danego cienia moga uczulac. Problem masz przy konkretnych kolorach badz cieniach jednej firmy, a innych nie? I jeszcze jedno pytanie - myjesz codziennie pedzelki?
Opuchniecie, pieczenie lub swedzenie tylko jednej powieki, a dopiero potem obu to rowniez objaw bakteryjnego zapalenia spojowek
Dziewczyny, dziękuję za odpowiedzi!

Ciekawa sprawa z tymi kolorami i pojedynczymi składnikami...

Na zapalenie spojówek to mi nie wygląda, spojówki mam w porządku, "objawy" wystepują na skórze powieki - w jej załamaniu. Chwiliwo w ogóle nie maluję powiek, czekam, aż skóra się zagoi, a potem porobię eksperymenty. Pędzel do kresek myję po każdym użyciu, ale np. duzy kabuki - nie po każdym, a on też ma kontakt z powiekami.

BTW. Jak czesto pierzecie pędzle? Ostatnio na stronie którejś z firm znalazłam informację, że ideałem byłoby pranie pędzli co tydzień, ale co 2-3 wystarczy. Trochę mnie to zaszokowało...

A w ogóle TŻ mnie "pocieszył", mówiąc "Może Ci się robi nowa zmarszczka?"
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 12:59   #4129
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Bezwzglednie codziennie Dla mnie jest to dokladnie to samo co zmiana bielizny
vril jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 13:05   #4130
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Ja pedzle do nakladania podkladu po kazdym uzyciu, ale np pedzle do cieni juz nie.
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 13:57   #4131
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Vril i magdolena

Na początku prałam po każdym użyciu, a później do podkładu zaczęłam prać co 2 dni (bo nie zdążały wyschnąć) - co jednak często oznacza u mnie po każdym użyciu, bo nie maluję się codziennie. Pozostałe (do oczu i korektora) piorę właśnie po każdym.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 14:01   #4132
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Codziennie wszystkie kabuki i flat top, te od cieni tez rzadziej. Jak wyjezdzam i nie maja gdzie wyschnac to co po 2-3 dniach ale trzymam je zawiniete w czysty recznik papierowy
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 14:17   #4133
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Oczywiście pranie codzienne pedzli to ideał, ale w przypadku kosmetyków mineralnych nic nie stoi na przeszkodzie by robic to rzadziej. Wszytsko dlatego, że kosmetyki mineralne nie zawierają talku, więc nie zagnieżdzają sie w nich tak szybko bakterie. Dzięki temu sa one o wiele bezpieczniejsze dla skóry Dlatego czyszczenie pędzli, w przypadku sypkich cieni i pudrów, w zupełności wystaczy
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 14:30   #4134
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Oczywiście pranie codzienne pedzli to ideał, ale w przypadku kosmetyków mineralnych nic nie stoi na przeszkodzie by robic to rzadziej. Wszytsko dlatego, że kosmetyki mineralne nie zawierają talku, więc nie zagnieżdzają sie w nich tak szybko bakterie. Dzięki temu sa one o wiele bezpieczniejsze dla skóry Dlatego czyszczenie pędzli, w przypadku sypkich cieni i pudrów, w zupełności wystaczy
jakby wkładać pędzel do prochu i wyjmować to rzeczywiście bakterie mają znikomą pożywkę, ale nakładając minerały na twarz ścieramy sebum, naskórek i to wszystko zostawiamy na pastwę bakterii i grzybów, a potem znów wcieramy w twarz dokładając na pędzel kolejną porcję wydzielin skóry oraz kosmetyków nałożonych przed podkładem i tak w kółko.

Vril ma podobne odczucia jak ja, pranie pędzli po każdym uzyciu jest jak zmiana bielizny, nie wystarczy przetrzeć alkoholem.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 14:30   #4135
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Kosmetyki mineralne owszem, nie sa pozywka dla bakterii ale kremy i komorki naskorka, ktore nanosza sie na pedzle podczas aplikacji makijazu jak najbardziej. Poza tym gdy ktos ma tradzik, sprawa komplikuje sie jeszcze bardziej, bakterie to zywotne stworzenia, czesc z nich na pewno przezyje na pedzlu do nastepnego dnia i znow znajdzie sie na twarzy gdy bedziemy robic makijaz tym samym pedzlem. Jeszcze gorzej ma sie sprawa z oczami, o ile skora tworzy warstwe ochronna organizmu, o tyle przy makijazu oczu operujemy wokol sluzowki, ktora jest jak otwarta brama dla bakterii i wirusow.
Tak ja to widze

Edit. Rozi ale sie zgralysmy

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2009-08-27 o 14:32
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 15:09   #4136
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Jeszcze gorzej ma sie sprawa z oczami, o ile skora tworzy warstwe ochronna organizmu, o tyle przy makijazu oczu operujemy wokol sluzowki, ktora jest jak otwarta brama dla bakterii i wirusow.
Tak ja to widze
Widzę to podobnie. Oczy to "wrażliwa strefa", podobnie jak wiele miejsc traktowanych "mocniej" korektorami (i pędzlami do nich) - m.in. rozmaitych wyprysków, zaczerwienionych, czyli podrażnionych miejsc, itp.

Dlatego to hasło o "wystarczającym" praniu pędzli co 2-3 tygodnie tak mnie zdumiało. Taki pędzel do korektora po 3 tygodniach
Ale przez chwilę zastanowiłam się, czy przypadkiem nie przesadzam w drugą stronę, dobrze wiedzieć, że też pierzecie codziennie, a LHK niektórzy nawet częsciej niż ja.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 15:15   #4137
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

na mikrobiologii dla zabawy wystawiliśmy szalkę z pożywką na 5 min w sali laboratoryjnej, o czystość której dba się codziennie z dużą starannością. Po tygodniu grzyby jakie fruwały w powietrzu osiadłe na szalce w czasie tych 5 minut podważyły wieczko i radośnie rosły dalej, nie mówiąc o pięknych wykwitach bakterii. Jeśli często wietrzycie pokój albo macie zwierzaki to ryzyko rozwoju mikrobów na pędzlu dodatkowo wzrasta. Nie mówiąc o osobach z trądzikiem czy alergikach, dla których brudny pędzel może stanowić narzędzie zbrodni na samym sobie
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 18:42   #4138
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Zaczęłam się martwić, że mnie też coś w minerałach uczula. Kilka dni temu pojawilo mi się dziwne opuchnięcie na powiece - tylko jednej, więc załozyłam, że może mnie coś użarło w nocy i odczekałam, aż się zagoi, ale brałam porawkę, że to może mineralki, z którymi dzień wcześniej eksperymentowałam.

Odczekałam parę dni z malowaniem powiek, aż to zniknie, starałam się nawet podkładu i NR tam nie nakładać. Dziwne zjawisko powoli zanikało, więc używałam NR i jakby się odnowiło, ale słabiej i myslałam, że przesadzam. Wczoraj zaszalałam z cieniami i dziś od rana mam jeszcze bardziej spuchniętą powiekę ;(

)*&*&^! Nie chcę mieć alergii na minerały! ;(

Będę jeszcze eksperymentować, bo może to coś innego? Na razie zmieniłam płyn do demakijażu.

Co ciekawsze, na innych "częściach twarzy" nie miałam żadnych problemów po "przejściu na mineralną stronę". Przeciwnie. Mam wrażenie, że mam zdrowszą cerę.
Dobrze radzą dziewczyny. W przypadku problemów z oczami i powiekami pędzle stosowane w ich okolicy najlepiej myć po każdym użyciu. A mogłabyś napisać, po jakich konkretnie cieniach/podkładzie pojawił się obrzęk? (nie kojarzę skrótu NR). Odczuwałaś swędzenie?

A tak na marginesie... Zdarza się, że na skórze powiek uwidacznia się reacja alergiczna związana z kosmetykiem aplikowanym gdzie indziej (obrzęk powiek może wystąpić np. w wyniku uczulenia substancjami znajdującymi się w lakierach do paznokci lub farbach do włosów).
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 19:04   #4139
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dobrze radzą dziewczyny. W przypadku problemów z oczami i powiekami pędzle stosowane w ich okolicy najlepiej myć po każdym użyciu.
Ale ja to robię! Wszystko, czy robię coś przy oczach i problematycznych miejscach od razu szoruję

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A mogłabyś napisać, po jakich konkretnie cieniach/podkładzie pojawił się obrzęk? (nie kojarzę skrótu NR). Odczuwałaś swędzenie?
NR - Natural Reflections z EDM. Używam też podkladu EDM w formule intensive. Z oczami kontakt miały cienie Wallaby (używam już chwilę, nigdy mi nic nie robił), Rare Silk (nowszy) oraz korektor (jego używam zawsze, gdy się maluję; cieni - tylko czasami): Multitasking, ostatnio testowalam nawilżające Clear, Morning i Fresh, ale ów problem zaczął się jeszcze zanim je dostałam. No i - przyznaję się - używam też cieni niemineralnych! Aha, no i nie maluję się codziennie.

Owo opuchnięcie to nieduży "bąbelek", nie zaczerwieniony u góry powieki ruchomej w wewnętrznym kąciku oka.

Zapytałam o podobne doświadczenia użytkowniczek, bo tuszów do rzęs i płynu do demakijazu używałam długo, a minerałami zajmuję się dopiero od kilku tygodni. No i zgrało mi się to w czasie z makijażami mineralnymi z użyciem w/w cieni.

Wiem, że równie dobrze przyczyną może być wiele innych substancji czy nawet stres, ale zwykle podejrzewa się to, co nowe... Stąd właśnie pytanie, czy minerałom zdarzają się takie rzeczy.

W ogóle dziękuję wam wszystkim za pomoc i porady!
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 19:20   #4140
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

podczytuje Was dziewczyny i okazuje sie ze zylam w nieswiadomosci

ja piore pedzle raz na kilka dni - LHK, Flattie, a te do oczu jeszcze rzadziej...
bo wydawalo mi sie, ze czestszego mycia pedzli potrzebuja glownie osoby z cera tradzikowa/sklonna do zapychania, a ja takiej nie mam.
wiec wywnioskowalam z tego, ze glowna przeslanka do czestego mycia pedzli to bakterie mogace przyczyniac sie do rozwoju tradziku, stad uznalam ze czestszego mycia wymagaja pedzle uzywane do twarzy, nie oczu...
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 12:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:01.