Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-18, 17:08   #2491
cherry in bloom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 336
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

A ten PyPal to jakaś funkcja konta, tak? zielona w tym wszystkim jestem...
Ale te próbeczki bardzo kuszące ;D Chyba muszę się postarać...
cherry in bloom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 17:16   #2492
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez cherry in bloom Pokaż wiadomość
A ten PyPal to jakaś funkcja konta, tak? zielona w tym wszystkim jestem...
Ale te próbeczki bardzo kuszące ;D Chyba muszę się postarać...
http://www.paypal.pl/pl
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 17:18   #2493
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Przeczytaj też pierwszy post w wątku o Everyday Minerals https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=271653
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 17:54   #2494
cherry in bloom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 336
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Dzięki bardzo za pomoc ;*
cherry in bloom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 20:00   #2495
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Ja mam mineralny tusz Bare Escentuals. Jest bardzo fajny

A możesz opisać jaki efekt daje? Do jakich rzęs jest polecany? Pierwszy raz słyszę o tej firmie
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 23:41   #2496
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Nie bardzo rozumiem, co macie na myśli, pisząc o tuszach mineralnych. Mascary oferowane przez wiele firm sprzedających kosmetyki mineralne, to normalne mascary, tylko z krótszymi (zazwyczaj) i bardziej ekologicznymi składami. Nie są to czyste minerały w postaci proszku, tylko klasyczne formuły robione metodą emulsyjną, zawierające oleje, woski (naturalne i syntetyczne), wyciągi roślinne, emulgatory, zagęszczacze, pigmenty, niekiedy glikole, silikony i polimery syntetyczne. Większość tych tuszów jest konserwowana parabenami, fenoksyetanolem, glikolem propylenowym, w niektórych znajdziemy nawet Imidazolidinyl Urea. Czasem funkcję konserwantu pełni alkohol (typowy konserwant "ekologiczny"). W kilku pojawia się trietanolamina, toksyczny składnik obecny niemal we wszystkich tuszach tradycyjnych.

Nie ma sensu nadużywać "mineralnego" nazewnictwa. Nazwa byłaby tak samo nieadekwatna, jak w przypadku "mineralnych" fluidów, niczym nie różniących się od fluidów tradycyjnych. Każdy tusz zawiera pigmenty, najczęściej właśnie nieorganiczne, nieważne, czy kupimy go w drogerii, w sklepie ekologicznym, czy w sklepie z kosmetykami mineralnymi.

Dla zainteresowanych podaję składy.
Bez konserwantów syntetycznych:
Afterglow Cosmetics, Pure Soul Mascara
Aqua (Purified Water), Fructose (Organic, Made From Corn), Euphorbia Cerifera (Wildcrafted Candelilla) Wax, Caprylic/Capric Triglyceride, Cera Alba (Organic Beeswax), Glycerin (Vegetable), Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Mica, Aloe Barbadensis (Organic Aloe Vera) Gel, Citrus Grandis (Organic Grapefruit) Seed Extract, Rosmarinus Officinalis (Organic Rosemary) Extract, Usnea Barbata (Wildcrafted Lichen), Arnica Montana (Organic Arnica) Extract. May Contain: Titanium Dioxide, Iron Oxide (CI 77492, CI 77891, CI 77499), Ultramarine Blue.

Earth's Beauty Cosmetics, Natural Conditioning Mascara
Water, Candelilla Wax, Organic Beeswax, Glycerin, Glyceryl Stearate, Aloe Vera, Proprietary Herbal Extract Blend, Grapefruit Seed Extract, Iron Oxide, Mica.

Earthy Essences, Elusyion Organic and Mineral Mascara
Rosa Damascena (Rose Water)*, Ricinus Communis (Castor Seed Oil)*, Plant Squalene Olive*, Olea Europea (Olive Fruit Oil)*, Cetearyl Alcohol, Ozkerite Wax*, Vegetable Glycerin*, Stearic Acid*, Chondrus Crispus (Carrageenan - Sea Weed), Citrus Grandis Seed Extract, Vanilla and Almond Extracts. May contain: Mica, Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Ultramarines. (*) Certified Organic.

Jane Iredale, PureLash Mascara
Water, Algae Extract, Carnauba Wax, Glycerin, PVP, Glyceryl Stearate, Hydrolyzed Wheat Protein, Stearic Acid, Panthenol, Vanilla Tahitensis Fruit Extract, Sweet Almond Seed Extract, Hydroxyethylcellulose, Bisabolol, Phospholipids. May Contain: Iron Oxides.

Larenim Mineral, Jet Black Mineral Mascara
Water, Ozokerite (Mineral Wax), Stearic Acid, Glycerin, Glyceryl Stearate, Jojoba Oil, Rice Bran Wax, Acacia Senegal Gum, Cyclopentasiloxane (From Silica), Fragrance (Essence Of Almond And Vanilla), Arginine, Aloe Leaf Juice, Disteadimonium Hectorite (From Clay), Panthenol, Tocopherol, Biotin, Iron Oxides.
Konserwowane alkoholem:
Musq, Musqhave Mineral Mascara
Water, Alcohol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Cetyl Alcohol, Emulsifying Wax NF, Glycerine, Gum Arabic, Stearic Acid, Mica, Iron Oxides, Citrus Grandis Seed Extract.

Rejuva Minerals Natural Mascara
Water, Alcohol Denatured, Organic Glycerine, Acacia Senegal Gum, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Organic Sucrose, Cetearyl Glucoside, Organic Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Organic Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Copernicia Cerifera (Carnauba Cera) Wax, Citrus Grandis (Grapefruit) Fruit Extract, Chondrus Crispus (Carrageenan), Kaolin. May contain: Mica, Iron Oxides.

Beauty Wise Cosmetics, Natural Mineral Mascara
Water, Ethanol (plant based alcohol), Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Copernicia Cerifera Wax, Cetyl Alcohol, Emulsifying Wax, Vegetable Glycerin, Gum Arabic, Chondrus Crispus, Stearic Acid, Kaolin, Mica, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Iron Oxides.
Zawierające konserwanty syntetyczne:
Ada Cosmetics, Natural Mascara
Purified water, Vegetable Glycerin, Beeswax, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Vegetable Glyceryl Stearate, Lecithin, Vegetable Stearic Acid, Safflower Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil (and) Aloe Barbadensis Leaf Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Silica, Cellulose Gum, Tocopherol, Xanthan Gum, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosemary) Leaf Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Phenoxyethanol. May contain: Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77480).

Alienor, Blinc Mascara
Aqua, Ammonium Acrylates Copolymer, Propylene Glycol, Acrylates Copolymer, Triethanolamine, Isopropyl Alcohol, Sodium Dehydroacetate, Methylparaben, Propylparaben. May contain: Iron Oxides, Ultramarines, Mica, Titanium Dioxide.

Beautifully Bare Mineral Cosmetics, Waterproof Mascara
Water, Acrylates/Octylacrylamide Copolymer, Propylene Glycol, Lanolin Oil, Stearic Acid, Candelilla (Euphorbia Cerifera) Wax, Beeswax, Cetyl Alcohol, Ozokerite, Ammonium Hydroxide, Carnauba (Copernicia Cerifera) Wax, Phenoxyethanol, Propylparaben, Methylparaben, Ethylparaben. May Contain: Iron Oxides.

Elegant Minerals, Pro-vitamin Mineral Mascara
Distilled Water, Iron Oxide, Beeswax, Stearic Acid, Mica, Ceteareth-20, Carnauba Wax, Glycerin, Candelilla Wax, Phenoxyethanol-SA, Gum Arabic, Polyisobutene-800, Provitamin A & B5, Xanathan Gum, Vitamin-C.

Erth Mineral Makeup, Erth Natural & Organic Mascara
Distilled Water, Vegetable Glycerin, Natural Vegetable Based Emulsifiers, Castor Oil, Apricot Kernel Oil, Carnauba Wax, Cetyl Alcohol, Sodium Benzoate, Irish Moss, Sugar & Alcohol.

Forever Mineral Cosmetics, Mascara
Water, Cyclomethicone, Acrylates/Octalacylamide, Copolymer, Beeswax, Stearic Acid, Candelilla Wax, Cetyl Alcohol, Ammonium Hydroxide, Ozokerite, Propylene Glycol, Carnauba Wax, Fennel Extract, Hops Extract, Balm Mint Extract, Mistletoe Extract, Matricaria Extract, Yarrow Extract, Propylparaben, Methylparaben. May Contain: Iron Oxides, Ultramarine Titanium Dioxides.

JR Minerals, Mineral Mascara
Water, Iron Oxides, Mica, Titanium Doixde, Glycerine, Vitamin E Natural, Jojoba seed Oil , Organic Kaolin Clay, Stearic Acid, Emulsifying Wax NF, Candelilla Wax, Carnauba Wax, Cetyl Alcohol, Gum Arabica, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Sorbic Acid, Grapefruit Seed Extract.

LureBeauty Mineral Makeup, Natural Look Mascara
Iron Oxide, Vegetable Stearic Acid, Beeswax, Distilled Water, Carnauba Wax, Vegetable Glycerin, Gum Arabic, Ceteareth 20, Candelilla Wax, Provitamin B5, Cyclo-Dimethicone, Xantham Gum, Imidazolidinyl Urea.

MAD Minerals Makeup, Smudgeproof Curling Lash Mascara
Water, Beeswax, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Butylene Glycol, Carnauba Copolymer, PVP, Hydroxyethylcellulose, Aminomethyl Propanol, Lecithin, Hydrolyzed Wheat Protein, Keratin, Simethicone, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Isopropylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Trisodium EDTA. May Contain: Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Carmine, Ultramarines, Chromium Oxide Greens.

Mineral Secrets, Sensitive Eyes Mascara
Aqua(water), Cera Alba (Beeswax), Propylene Glycol, PVP, Glyceryl Stearate, Kaolin, Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Cera Carnauba (Copernicia Cerifera (Camauba) Wax), Ceresin, Triethanolamine, Magnesium Aluminum Silicate, Panthenol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Imidazolidinyl Urea, Simethicone. May Contain: Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Ultramarines, Titanium Dioxide, Chromium Hydroxide Green.

Mineral Silk, Paraben Free Mascara
Purified Water, Vegetable Glycerin, Beeswax, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Vegetable Glyceryl Stearate, Lecithin, Vegetable Stearic Acid, Safflower Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil (And) Aloe Barbadensis Leaf Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Silica, Cellulose Gum, Tocopherol, Xanthan Gum, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosemary) Leaf Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Phenoxyethanol. May Contain: Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77480).

Monave, Natural Mascara
Purified Water, Vegetable Glycerin, Beeswax, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Vegetable Glyceryl Stearate, Lecithin, Vegetable Stearic Acid, Safflower Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil (And) Aloe Barbadensis Leaf Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Silica, Cellulose Gum, Tocopherol, Xanthan Gum, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosemary) Leaf Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Phenoxyethanol. May Contain: Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77480).

Sheer Miracle, Blinc Kiss Me Mascara
Water (Aqua), Ammonium Acrylates Copolymer, Propylene Glycol, Acrylates Copolymer, Triethanolamine, Isopropyl Alcohol, Sodium Dehydroacetate, Methylparaben, Propylparaben. May Contain: Iron Oxides, Ultramarines, Mica, Titanium Dioxide.

Signature Minerals, Truly Natural Mascara
Purified Water, Vegetable Glycerin, Beeswax, Carnauba Wax, Vegetable Glyceryl Stearate, Lecithin, Vegetable Stearic Acid, Safflower Oil, Soybean Oil And Aloe Barbadensis Leaf Extract, Jojoba Seed Oil, Silica, Cellulose Gum, Tocopherol (Vitamin E), Xanthan Gum, Matricaria Flower Extract, Rosemary Leaf Extract, Cucumber Fruit Extract, Phenoxyethanol. May Contain: Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides.

Silk Naturals, Mascara
Water, Propylene Glycol, Beeswax, Glyceryl Stearate, Tricontanyl PVP, Stearic Acid, Kaolin, Paraffin, PVP, Triethanolamine, Carnuaba Wax, Hydroxyethylcellulose, Hydrolyzed Collagen, Keratin, Lecithin, Simethicone, Methylparaben, Propylparaben, Imidazolidinyl Urea, Trisodium EDTA. May Contain: Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Ultramarines.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-02-19 o 00:15
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 23:46   #2497
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Mascary Bare Escentuals trudno uznać za ekologiczne (konserwanty, silikony, polimery, glikol, pigmenty organiczne; Weather Everything Mascara to już prawie same syntetyki)

Bare Escentuals, Big Tease Mascara
Water, Stearic Acid, Beeswax, PVP, Glycereal Stearate SE, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Acacia Senegal Gum, Phenylpropyldimethisiloxy silicate, Carnauba Wax, Triethanolamine, Propylene Glycol, Dimethicone, VP/Hexadecene Copolymer, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Wheat Starch, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Magnesium Aluminum Silicate, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Imidazolidinyl Urea, Propylparaben, D&C Black #.

Bare Escentuals, Classic Mascara
Purified Water, Beeswax, Acrylates/Octylacylamide Copolymer, Diisostearoyl Trimethylolpropoane Siloxy Silicate, Stearic Acid, Candelilla (Euphorbia Cerifera) Wax, Propylene Glycol, Cetyl Alcohol, Triethanolamine, Ozokerite, Carnauba (Copernica Cerifera) Wax, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben.

Bare Escentuals, Double Ended Mascara
Mascara: Purified Water, Beeswax, Acrylates/Octylacylamide Copolymer, Diisostearoyl Trimethyloppropane Siloxy Silicate, Stearic Acid, Candelilla (Euphorbia Cerifera), Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Prophylparaben, Butylparaben. May Contain Iron Oxides, Ultramine, Chromium Hydroxide Green, Titanium Dioxide, Carmine, Mica, Ferric Ferrocyanide.
Lash Builder: Water, Stearic Acid, Beaswax, Cetyl Alcohol, Copernicia Cerifera, Wax, Diisostearoyl Trimethyloppropane Siloxy Silicate, Polybutene, Ceresin, Panthenol, Butylene Glycol, Triethanolamine, Alcohol, Ozokerite, Carnauba Wax, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben. May Contain: Iron Oxides, Ultramarines.

Bare Escentuals, Weather Everything Mascara
Isododecane, Dextrin Palmitate/Ethylhexanoate, Hydrogenated Polycyclopentadiene, Talc, Silica, C20-40 Alcohols, Tribehenin, C20-40 linear Carboxylic Acid, Polyethylene, HDI Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Phenoxyethanol, Sorbitan Isostearate, Methylparaben, Propylene Carbonate, Isopropylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Quaternium-90 Bentonite, Iron Oxides.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-02-19 o 00:23
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 06:47   #2498
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Lorri świetna robota

poza tym, po tej lekturze nie mam wyrzutów sumienia, że nadal używam mojej ulubionej, "niezdrowej" maskary
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 12:54   #2499
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez mala_kobietka Pokaż wiadomość
Lorri świetna robota

poza tym, po tej lekturze nie mam wyrzutów sumienia, że nadal używam mojej ulubionej, "niezdrowej" maskary
Dzięki. To w sumie był off-top, ale chyba uzasadniony. Do wątku o składach (ciągle w przygotowaniu) to zestawienie by się nie nadawało.

Doznałam wczoraj lekkiego szoku, więc spieszę donieść, że firma TKB (sprzedająca surowce mineralne, słoiki, pędzle itd.) budzi moje zaufanie i pragnienia konsumenckie, nawet pomimo tej dopłaty do przesyłki po złożeniu zamówienia. Napisałam do nich wczoraj z zapytaniem o koszt wysyłki konkretnych produktów i dostałam odpowiedź w rekordowym czasie - po 15 minutach! Podali mi dokładne kwoty. Poczekam cierpliwie na przypływ gotówki i rzucę się na ich puder jedwabny i ryżowy.

Cathy wspominała o niejasności sprawy z płatnością i kosztami przesyłki. Jak widać nie jest tak źle, pracownicy sklepu błyskawicznie rozwiewają wątpliwości.

W Conservatorie kusząca jest przede wszystkim ubezpieczona przesyłka za rozsądną cenę, ale fakt, że nie można się z nimi w żaden sposób skontaktować, jest wybitnie przygnębiający. Nie wyobrażam sobie, co by było, jakby zaginęła taka, ubezpieczona nawet, paczka. Zareagowaliby w ogóle? Śmiem wątpić.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-02-19 o 13:34
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 14:18   #2500
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

a już myślałam że są w 100% mineralne
Dzięki Lorri za informacje
A możesz mniej więcej napisać na jakie składniki zwracać uwagę przy wyborze ogólnodostępnych tuszy? Które z nich mogą osłabiać rzęsy itp....

Pytam o to, bo ostatnio zauważyłam, że tusze też mogą działać na rzęsy w różny sposób i tu nie chodzi o efekt. Dlatego chcę chociaż trochę chronić moje "firanki" żeby za 20lat mieć tak samo ładne jak teraz.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 14:32   #2501
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Lori zrob z tych tuszy osobny watek, niezła robota
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 14:50   #2502
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dzięki. To w sumie był off-top, ale chyba uzasadniony. Do wątku o składach (ciągle w przygotowaniu) to zestawienie by się nie nadawało.

Doznałam wczoraj lekkiego szoku, więc spieszę donieść, że firma TKB (sprzedająca surowce mineralne, słoiki, pędzle itd.) budzi moje zaufanie i pragnienia konsumenckie, nawet pomimo tej dopłaty do przesyłki po złożeniu zamówienia. Napisałam do nich wczoraj z zapytaniem o koszt wysyłki konkretnych produktów i dostałam odpowiedź w rekordowym czasie - po 15 minutach! Podali mi dokładne kwoty. Poczekam cierpliwie na przypływ gotówki i rzucę się na ich puder jedwabny i ryżowy.

Cathy wspominała o niejasności sprawy z płatnością i kosztami przesyłki. Jak widać nie jest tak źle, pracownicy sklepu błyskawicznie rozwiewają wątpliwości.
Lorri- świetna robota
Owszem, to ja wspominałam o tym, iż nie mam przekonania do TKB, ale tylko dlatego, że ja lubię od razu wiedzieć, ile mam zapłacić, a nie przelewać pieniądze i później jeszcze dopłacać, a potem czekać na zwrot w przypadku, gdy uznam, iż dopłata jest dla mnie zbyt wysoka. Nie podoba mi się taka opcja i już. Ale rzeczywiście - można zamiast złożenia zamówienia poprosić o wyliczenie kosztów przesyłki przed płatnością, tylko, ze nie pisałam do nich i nie byłam pewna, jak do tego podejdą i czy w ogóle odpowiedzą. Okazuje się, że tak- chwała im za to Tylko tyle
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 15:06   #2503
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Lorri, swietne Ci wyszlo to podsumowanie Zamowilabym sobie jakas naturalna mascare, ale te firmy jakies dzikie, nawet o nich nie slyszalam. Ktos bedzie cos od nich bral?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 15:40   #2504
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Lorri, super opracowanie

No a mi dzis przyszly probasy Joppy, zaraz wklejam na joppowym watku fotki
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 16:38   #2505
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Lorri- respect.
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 16:59   #2506
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Lorri- respect.
rescect
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 17:22   #2507
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Lorri, szacun as always

Wiecie co? zastanawiam sie nad nowym watkiem. Mysle, ze moglby byc pomocny, zwlaszcza dla osob "lojalnych" podforum kojarzacych avki, zdjecia. Wiele z nas ma podobne cery i pasuja im te same odcienie (ja na przyklad wiem, ze Pastereczka, Ella i Phadwao maja podobny odcien skory do mojej) - moze fajnie by bylo, aby kazda z nas opisala swoje KWC odcieni, powiedzmy trzy najlepiej dobrane kolory z poszczegolnych marek? Co myslicie i co modki na to?
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 17:38   #2508
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

pranie, biblioteka kolorystyczna podwieszona na górze mogłaby spełniać taką funkcję- byłaby pomocna dla nowych (porównanie z klasyczną kolorówką) i starych wyjadaczek (opisy najlepiej dobranych kolorów, także różnych firm)- gdyby więcej osób zechciało tam coś napisać.
Chyba, że uważacie że potrzebujemy nowego wątku, na kształt ww.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 17:39   #2509
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Lorri, szacun as always

Wiecie co? zastanawiam sie nad nowym watkiem. Mysle, ze moglby byc pomocny, zwlaszcza dla osob "lojalnych" podforum kojarzacych avki, zdjecia. Wiele z nas ma podobne cery i pasuja im te same odcienie (ja na przyklad wiem, ze Pastereczka, Ella i Phadwao maja podobny odcien skory do mojej) - moze fajnie by bylo, aby kazda z nas opisala swoje KWC odcieni, powiedzmy trzy najlepiej dobrane kolory z poszczegolnych marek? Co myslicie i co modki na to?
Pranie ja doszlam do wniosku ze mamy ten sam odcien ale ja jestem jednak nieco ciemniejsza, bo perfect dla mnie jest sporo za jasny
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 18:03   #2510
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Rozwielitko, wiem, wlasciwie to jest w tamtym watku, tylko ma charakter opisowy, ja myslalam bardziej o takiej formule KWC: trzy punkty najlepszych kolorow, ewentualnie jakie odcienie wybitnie nie pasowaly, tez w punktach - same konkrety. Ale moze rzeczywiscie nie ma sensu zasmiecac forum.
Pastereczko, masz na mysli chyba Linen ktory mi podpasowal. Perfect byl dla mnie odrobine za rozowy. Tez mi sie wydaje, ze jestes ciut ciemniejsza, choc odcien ten sam. Dlatego nadal dumam na tym prasowancem FLN. A dla Ciebie dobry bylby Prairie Wheat Joppa mam wrazenie... Jakie to sa te trzy Twoje najlepsze odcienie EDM, z ktorych w jednym wygladasz zabojczo? napisz mi prosze.
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 18:10   #2511
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Pranie mam praline wheat i widzialam ze i Ty masz- dla mnie jest dobry i jeszcze jedn z SR(nie pamiętam nazwy) Joppa oraz medium #1 i light medium 1
Z edm w kolejności naj: buff beige neutral (pol tonu ciemniejszy niz ja- zamirzam go mieszac z pearl beige dla rojasnienia), cool multitasking, beige light
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 18:29   #2512
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

No widzisz, wszystko sie zgadza Bo dla mnie Beige Neutral jest sporo za ciemny, na Beige Light czekam, tylko tym Multitasking mnie zdziwilas. Mi sie te wszystkie coole wydaja rozowawe.. Z kolei oliwka jakims cudem jakos mi pasuje. Moze dlatego, ze mam zielone zyly przeswitujace przez skore? (oczywiscie nie na twarzy ) gdzies czytalam ze typy oliwne tak maja
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 18:39   #2513
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Pranie wiesz że też myślałam o podobnym wątku, o którym piszesz? Chociaż myślałam raczej nie tyle nad formułą KWC ile może TOP5 - podkłady, róże, rozświetlacze, cienie. Oczywiście z każdej kategorii ulubiona 5.
Albo może dwa bliźniacze wątki - bestsellery i klapy z krótkim komentarzem dlaczego. Wtedy nie trzeba by się ograniczać np. do 5 sztuk. Sama nie wiem jeszcze jak to porządnie zrobić i czy wątek taki by się rzeczywiście przydał. Chętnie więc posłucham kolejnych opinii.

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-02-19 o 18:40
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 18:52   #2514
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
No widzisz, wszystko sie zgadza Bo dla mnie Beige Neutral jest sporo za ciemny, na Beige Light czekam, tylko tym Multitasking mnie zdziwilas. Mi sie te wszystkie coole wydaja rozowawe.. Z kolei oliwka jakims cudem jakos mi pasuje. Moze dlatego, ze mam zielone zyly przeswitujace przez skore? (oczywiscie nie na twarzy ) gdzies czytalam ze typy oliwne tak maja

Bo jak dla mnie (nie cytowac) multitasking to ciemniejszt perfect

Frantic ja myslałam własnie tez nad takim wątkiem "mineralne hity i kity" tylko ze absolutnie tam nie chcialbym widziec loreali a to by bylo trudne..

mój hit sunlight
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 18:54   #2515
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Pranie wiesz że też myślałam o podobnym wątku, o którym piszesz? Chociaż myślałam raczej nie tyle nad formułą KWC ile może TOP5 - podkłady, róże, rozświetlacze, cienie. Oczywiście z każdej kategorii ulubiona 5.
Albo może dwa bliźniacze wątki - bestsellery i klapy z krótkim komentarzem dlaczego. Wtedy nie trzeba by się ograniczać np. do 5 sztuk. Sama nie wiem jeszcze jak to porządnie zrobić i czy wątek taki by się rzeczywiście przydał. Chętnie więc posłucham kolejnych opinii.
ja myślałam o tym na samym początku podforum ale jako że właściwie nie miałam konkretów na kształt wątku zarzuciłam pomysł.
podoba mi sie pomysł z bestsellerami i klapami albo TOP ileśtam
nawet po to że uwielbiamy pisać o minerałach i wymieniać ulubione.
przyda się, śledzę vril podkładowo, Ciebie frantic różowo i cieniowo, Nanomi, nie mówiąc o przebogatych doświadczeniach pastereczki... a tak bede miała wszytsko w 1 miescu!

wątek/wątki się przydadzą.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 18:56   #2516
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Ja przez jakiś czas myślałam o czymś takim jak Biochemiczne KWC, ale zorientowałam się, że tam raz podjętej opinii nie można zmienić, co w sumie nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem.
Podoba mi się pomysł na dwa osobne wątki hitów oraz kitów, ale jak to rozwiązać technicznie, aby było czytelne to niestety nie mam pomysłu
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 19:04   #2517
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Zamowilabym sobie jakas naturalna mascare, ale te firmy jakies dzikie, nawet o nich nie slyszalam. Ktos bedzie cos od nich bral?
Te dzikie firmy to firmy sprzedające kosmetyki mineralne. Przeryłam (po raz nie wiem który) strony z listy pastereczki (wątek promocyjny) + kilka spoza niej. Jakbym miała z tego zrobić wątek, to w sumie bardziej by się na biochemię nadawał.

Podkłady już mam opracowane, jeszcze muszę się dobrać do pudrów, tych będzie chyba jeszcze więcej. Najwyżej gdzieś na końcu doklei się te tusze z odpowiednią adnotacją.

Przyznam, że odnośnie mineralnych "hitów i kitów" mam mieszane uczucia (ale podobnie zapatruję się na KWC). Zdarzyło mi się niejednokrotnie kupić kosmetyk zachwalany przez dziesiątki osób, a po wytrwałych testach kończył w koszu. Jak czytałam np. opinie o EDM na makeupalley, to doszłam szybko do wniosku, że nic z tych recenzji nie wynika i dopóki nie sprawdzę na własnej skórze, to żadna opinia nie będzie miała dla mnie znaczenia. W odniesieniu do kosmetyków statystyki mnie nie przekonują.

Najczęściej powtarzaną na forum prawdą o minerałach jest to, że o efekcie ich zastosowania decyduje masa czynników, przede wszystkim indywidualne właściwości naszej skóry, ale też sposób i narzędzia aplikacji, inne używane kosmetyki, zarówno kolorowe, jak i pielęgnacyjne.

Widzę jeszcze sens opisywania kolorystyki, chociaż i tutaj trzeba się liczyć z subiektywnością ocen, ale kosmetyczno-estetyczne właściwości, zwłaszcza podkładów mineralnych, to już dla mnie ocean relatywizmu.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-02-19 o 19:26
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 19:05   #2518
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Gdyby zrobić dwa wątki HITY/KITY, to chcąc zachować ich przejrzystość i mieć pewność, że wątek nie zrobi się drugim plotkowym czy pełnym off topów, najlepiej było by przydzielić każdemu jeden post. I każdy mógłby się tam wpisać raz ze swoja listą bestsellerów (i klap w drugim). Oczywiście swój post można by edytować, bo taka lista zapewne będzie się zmieniać. Widzę to po sobie - co kiedyś uwielbiałam dziś prawie omijam szerokim łukiem. Wątki nie będą wtedy długie, innym osobom będzie się chciało je przeczytać, a pytania i sugestie zamieszczało by się w ogólnym o minerałach.

Nie wiem czy takie narzucenie jednego posta to dobry pomysł, ale skoro chcemy stworzyć wątek który ma pomóc innym, to musi on mieć przejżystą formę i zachęcać do przeczytania wszystkich postów.

Tak ja to widzę, ale czy to dobry pomysł?

Lorri a Ty zbierasz składy wszystkich podkładów z tych firm? Czy jak ma wyglądać ten wątek, o którym tak piszesz?

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-02-19 o 19:07
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 19:08   #2519
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Ale taki watek jest troche chyba nie bardzo.. bo kazdy preferuje co innego :/
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 19:10   #2520
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Ale taki watek jest troche chyba nie bardzo.. bo kazdy preferuje co innego :/
Ale warto chyba opisać swoje odkrycia i to co nas rozczarowało. Faktem jest, że np. sporo osób tutaj zna odcienie czy rodzaje cer innych osób z forum, więc może porównać, dopytać o coś itp.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 12:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:15.