Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-22, 23:38   #2641
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez ga7 Pokaż wiadomość
Buff Beige Neutral jest ciemniejszy od Perfect.
Ja w zimie używałam MF 105, latem 106 - Pink Tan jest dla mnie odrobinę za różowy, a Buff Beige Neutral jest ok. Na lato wzięłam Fairly Summer, ale jeszcze nie etstowałam na twarzy.
ja od siebie dodam, iż moim zdaniem między Buff Beige Neutral a Perfect jest trochę różnicy
tutaj
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...2&d=1235228207
robiłam swatche m.in tych dwóch odcieni
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 23:40   #2642
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
ja od siebie dodam, iż moim zdaniem między Buff Beige Neutral a Perfect jest trochę różnicy
tutaj
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...2&d=1235228207
robiłam swatche m.in tych dwóch odcieni
no conajmniej dwa tony i w odcieniu znaczna róznica
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 00:10   #2643
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Dobra zapytam tu bo jest tyle watkow i nie wiem gdzie

Napiszcie mi jak to jest z odcieniami EDM z kategorii BUFF, one sa dobrze na stronce ulozone od najjasniejszego do najciemniejszego? [po za tym cos mam z kolorami na monitorze, chociaz ja nic nie grzebwalam w ustawieniach]

Ogolnie to raczej mam dosc jasna cere, pasuje mi Perfect choc wolalabym DEKO.. DEKO ciemniejszy wlasnie z kategorii Buff a ostatnio jest Fairly Summer, ktory raczej kojarzy mi sie z żółtymi tonami

Wiec ktory z buff bedzie ciut ciemniejszy od Perfect? [no chyba ze zmieszam perfect z peach albo medium beige]
/
może moje odczucia w czymś pomogą:
mam z gamy buff odcienie: Perfect, Light Neutral i Fairly Light Neutral i wbrew temu czego można by się spodziewać po zdjęciach na stronie, na moje oko perfect jest z nich najjaśniejszy - oba pozostałe są ciemniejsze. Light neutral ma dość zbliżony odcień, ale jest bardziej brzoskwiniowy, zaś fairly light neutral bardziej się różni odcieniem i jest bardziej ziemisty/oliwkowy.
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 00:40   #2644
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

dziewczyny, wlasnie zauważyłam błąd w podpisie na zdjęciu słoiczków Na ręku podpisane były ok, natomiast na słoiczku pod swatchem na ręku nie zgadzała się nazwa...
Wrzucam w takim razie jeszcze raz zestawienie podkładów
Sorry
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PodkladyEDM.jpg (96,3 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (51,0 KB, 52 załadowań)
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 08:24   #2645
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez cimqa Pokaż wiadomość
Dziewczyny,muszę podzielić sie z wami moją pierwszą zdobyczą.Doszły pierwsze próbki z Earthnicity, ale chyba przesadziłam z kolorystyką bo są strasznie ciemne a mi do mulatki daleko.

Niech przyśpieszą produkcję flat topów bo umieram z ciekawości!
do albumu z nimi

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
dziewczyny, wlasnie zauważyłam błąd w podpisie na zdjęciu słoiczków Na ręku podpisane były ok, natomiast na słoiczku pod swatchem na ręku nie zgadzała się nazwa...
Wrzucam w takim razie jeszcze raz zestawienie podkładów
Sorry
o nie, cathy, popełnilaś straszną zbrodnię
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 10:37   #2646
madziar5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 100
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Witam ponownie
Jesli chodzi o moją cerę to właściwie po ciąży zrobiła się jakby w kierunku suchej ale też mam skłonność do niespodzianek i rozszerzonych porów (to dziwna kombinacja wiem Najgorzej jest pod oczami, po prostu pustynia((( i nic nie działa, żadne cudowne nawilżacze, więc to chyba po prostu wiek (trzy dychy na karku hihihihi) i geny. Ogolnie cerę mam lekko różowawą(ale szyję zółtą) więc celuję na razie w Goldeny.
Do tej pory niewiele próbowałam tzn. Fawn w wersji Intensive (za jasny ale "żółtość fajna) oraz prasowańca w kolorze Golden Fair (jakoś za dużo chyba brzoskwini ma w sobie).
Wzięłam sobie Wasze rady do serca i od rana eksperymentuję z nakładaniem (na sucho i na mokro) i znowu klapa((((( zmarchy pod oczami ogromniaste(( Ostatnia nadzieje pokładam w Flat topie i może innej formule podkładu. Już sama nie wiem.........
madziar5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 10:43   #2647
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez madziar5 Pokaż wiadomość
Do tej pory niewiele próbowałam tzn. Fawn w wersji Intensive (za jasny ale "żółtość fajna) oraz prasowańca w kolorze Golden Fair (jakoś za dużo chyba brzoskwini ma w sobie).
Madziar, napisz koniecznie cos wiecej o prasowancu w tym kolorze! Bo my sie tu w kilka na niego napalilysmy, ewentualnie na tego Yellow Fair Czyli ten Golden jest brzoskwiniowy a nie zolty? Masz moze zdjecie?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 10:58   #2648
madziar5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 100
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Zdjęcia nie mam ale jak Mąż wróci to coś postaram się pokombinować. W pudełeczku Golden Fair wygląda ślicznie, to taki ciepły kolorek raczej żóltawy ale z domieszką właśnie jakiejś brzoskwinki (ta brzoskwinka mam wrażenie wyłazi u mnie i podkreśla naczynka(((( Ogólnie mam wrażenie, że krycie prasowańca jest lepsze nawet od formuły Intensive(szczególnie jak się go nałozy załączoną gąbeczką) Ale........ mi np. podkreśla pory tam gdzie nawet nie wiedziałam, że je mam choć myślę, że tak jak Dziewczyny wczesniej pisały to wychodzi moja nieumiejętnośc nakładania i myślę, ze wielu Wam może się spodobać (macie nieporównywalnie większą wprawę w nakładniu).
Podsumowując polecam prasowańca bo jest niesamowicie wygodny i kolorek też nie jest taki blady jak na stronie, stronka EDM nieźle przekłamuje jesli chodzi o PP.
madziar5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 13:27   #2649
cimqa
Przyczajenie
 
Avatar cimqa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 23
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
ojej, rzeczywiście trochę ciemne Czy zdjęcie było robione w świetle dziennym? Czy one w rzeczywistosci są choć odrobinę jaśniejsze (tak sobie pomyślałam, że podłoże, na jakim stoją próbki bylo białe i może w takim razie to zdjęcie jest ogólnie przyciemnione) Ja, choć jakoś specjalnie blada nie jestem, to jakoś nie widzę się w tych odcieniach, ale moze to jednak kwestia zdjęcia?
Może mogłabyś zrobić swatche na ręku? Interesuje mnie szczególnie natural buff i korektor
Już się robi Cathy, czym robisz takie ładne swatche na ręku? Ja robiłam palcem, mazałam, mazałam, ale efekt jak widać jest mizerny.

No, ale wcale takie ciemne sie nie wydają na skórze jak w pojemnikach. Na twarzy może być jeszcze lepiej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC07341.jpg (163,7 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07342.jpg (154,1 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07346.jpg (163,2 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07349.jpg (156,6 KB, 19 załadowań)
cimqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 13:42   #2650
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

cimqa założyłam w albumie zakładkę dla Earthnicity, wklej tam proszę swoje fotki.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 14:01   #2651
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość

o nie, cathy, popełnilaś straszną zbrodnię


Cytat:
Napisane przez cimqa Pokaż wiadomość
Już się robi Cathy, czym robisz takie ładne swatche na ręku? Ja robiłam palcem, mazałam, mazałam, ale efekt jak widać jest mizerny.

No, ale wcale takie ciemne sie nie wydają na skórze jak w pojemnikach. Na twarzy może być jeszcze lepiej.
Ja robię swatche nakładając proszek za pomocą patyczka kosmetycznego Paluchem nie lubię, zwłaszcza jak robię kilka swatchy, bo wtedy się za kazdym razem cała wysmaruję
Dzisiaj wyglądają te podkłady już bardziej ludzko I wcale nie są takie okropnie ciemne, choć dla mnie chyba jednak wciąż zbyt
Dzięki za swatche

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-02-23 o 14:03
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 14:40   #2652
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Swatche specjalnie dla Frantic Widzisz, jak podobne sa Olive Fair i Joyce. Zreszta Lumiere tez pasuje. An jest duzo jasniejsza, ale wydaje mi sie, ze to dosc podobna rodzina.

A na samej gorze Nike (niby rodzina oliwkowa, ale jest zdecydowanie bardziej zolta niz zielona) - na twarzy u mnie wyglada calkiem ladnie, choc na zdjeciu na rece te bardziej rozowawe wydawaloby sie ze jakos wygladaja lepiej, a w rzeczywistosci jest dokladnie na odwrot


Trzecie zdjecie ma na celu udowodnic, ze pedzle z EDM i Blusche specjalnie sie nie roznia


I znowu mi zdjecia zmniejszylo, tak jakby wizaz widzial inne wartosci bajtow niz moj komputer
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN2070.jpg (65,5 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN2069.jpg (63,7 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN2072.jpg (32,0 KB, 46 załadowań)
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 14:59   #2653
cimqa
Przyczajenie
 
Avatar cimqa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 23
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Dobrze, już wkleiłam. Rozumiem, że tu nie wklejać żadnych zdjęć?

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Rocki, a czy te pędzelki w użyciu też się mało od siebie różnią?
cimqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 16:00   #2654
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

być może juz o tym bylo w wątku, ale ja sobie nie przypominam...
Znalazłam własnie (kompletnie przy okazji, szukając preparatów do włosów) że mają w Helfach podkład mineralny - nawet nie wiedziałam, że jakies firmy rodzime się tym zajmują.
Może któraś z Was próbowała?
jmw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 16:46   #2655
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
może moje odczucia w czymś pomogą:
mam z gamy buff odcienie: Perfect, Light Neutral i Fairly Light Neutral i wbrew temu czego można by się spodziewać po zdjęciach na stronie, na moje oko perfect jest z nich najjaśniejszy - oba pozostałe są ciemniejsze. Light neutral ma dość zbliżony odcień, ale jest bardziej brzoskwiniowy, zaś fairly light neutral bardziej się różni odcieniem i jest bardziej ziemisty/oliwkowy.
Dzieki.. czyli dobrze mimo wszystko zauwazylam ze perfect jest jasniutki.. fairy light nie bedzie za dobry bo nie lubie ziemistych, wygladam jak trup.. zas light neutral.. hmm brzoskwinia tez mi nie pasuje niestety.. chyba jednak zobacze jak wyglada ten fairy light.

---------------------------

Dzis nalozylam Perfect rano, troche blado sie czulam, ale dosc naturalnie wygladalam.. ale po poludniu.. masakra, powiedzcie mi co ja moge zrobic zeby mi sie tak nie warzylo..

Dodam iz mialam na sobie jako primer puder jedwabny hauschki, podklad Perfect intensive oraz finishing dust EDM.. no i po nalozeniu efekt bardzo dobry a po paru godzinach takie klocki..

Zalaczam fotki :/

Ps. i nie moge po tym juz sie pudrem pomaziac bo jest jeszcze gorzej.. musze sie umyc i od nowa wszystko nakladac. Podkladu daje mało.
Bez pudru hauschki jak klade na sucho tez tak mam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1080894.jpg (78,8 KB, 71 załadowań)
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 16:48   #2656
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
Znalazłam własnie (kompletnie przy okazji, szukając preparatów do włosów) że mają w Helfach podkład mineralny - nawet nie wiedziałam, że jakies firmy rodzime się tym zajmują.
To są podkłady Rhea.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-02-23 o 16:49
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 16:58   #2657
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Swatche specjalnie dla Frantic Widzisz, jak podobne sa Olive Fair i Joyce. Zreszta Lumiere tez pasuje. An jest duzo jasniejsza, ale wydaje mi sie, ze to dosc podobna rodzina.

A na samej gorze Nike (niby rodzina oliwkowa, ale jest zdecydowanie bardziej zolta niz zielona) - na twarzy u mnie wyglada calkiem ladnie, choc na zdjeciu na rece te bardziej rozowawe wydawaloby sie ze jakos wygladaja lepiej, a w rzeczywistosci jest dokladnie na odwrot


Trzecie zdjecie ma na celu udowodnic, ze pedzle z EDM i Blusche specjalnie sie nie roznia


I znowu mi zdjecia zmniejszylo, tak jakby wizaz widzial inne wartosci bajtow niz moj komputer
Rocki czekam dzisiaj cały dzień na te swatche, bo jutro chcę zamawiać próbki. Dziękuję raz jeszcze, bardzo się przydadzą (wielkość zdjęć jest u mnie bardzo dobra).
A pędzle z Blusche i EDM są identyczne. EDM też wcześniej sprzedawało pędzle z trzonkami z jasnego drewna. Sama mam taki i myślałam że wrzucasz właśnie fotkę porównawczą dwóch pędzli EDM, starszego i nowszego.

Cytat:
Napisane przez cimqa Pokaż wiadomość
Dobrze, już wkleiłam. Rozumiem, że tu nie wklejać żadnych zdjęć?
Wklejaj jeżeli masz ochotę. Po prostu do albumu zajrzy więcej osób szukających zdjęć, więc tam też warto fotki zamieszczać. Dziękuję.

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Dzis nalozylam Perfect rano, troche blado sie czulam, ale dosc naturalnie wygladalam.. ale po poludniu.. masakra, powiedzcie mi co ja moge zrobic zeby mi sie tak nie warzylo..
Ja bym Ci odpowiedziała - porządnie nawilżać buzię. Masz ją tak suchą cerę, że wydziela sebum jak szalona i nic się na takim podłożu nie utrzyma. No ale Ty twierdzisz, że nie masz suchej skóry, więc ja nic więcej gadać Ci w tej kwestii nie będę.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 17:01   #2658
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość

Ja bym Ci odpowiedziała - porządnie nawilżać buzię. Masz ją tak suchą, że wydziela sebum jak szalona i nic się na takim podłożu nie utrzyma. No ale Ty twierdzisz, że nie masz suchej skóry, więc ja nic więcej gadać Ci nie będe.
Tyle ze ja wlasnie ją nawilzam mam nawilzajacy tonik, po ktorym skore mam gladką i jest zupelnie inna niz kiedys.. a kremu nawilzajacego jeszcze nie znalazlam bez parabenow, trojglicerydow i mineral oil
Z poczatku tonik mi starczal, moze faktycznie teraz potrzebuje czegos wiecej..

Moze sa jakies filtry nawilzajace no bo jak bede uzywac filtra to nie bede juz kremow klasc, chyba ze na noc

Ps. jakie kremy dobrze nawilzaja? odpadaja drogie niestety, bo kuracja antytradzikowa mnie za duzo bedzie kosztowac
Znacie jakies max do 30zł?
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2009-02-23 o 17:03
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 17:08   #2659
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Tonik to zdecydowanie za mało. Kiedyś już Ci polecałam serum Lemon z BU. Nie używałam go, ale zyskało pozytywną opinię wielu Wizażanek (KWC), więc złe być nie może. Do tego żel hialuronowy.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-02-23 o 17:20
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 17:12   #2660
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Tyle ze ja wlasnie ją nawilzam mam nawilzajacy tonik, po ktorym skore mam gladką i jest zupelnie inna niz kiedys.. a kremu nawilzajacego jeszcze nie znalazlam bez parabenow, trojglicerydow i mineral oil
Z poczatku tonik mi starczal, moze faktycznie teraz potrzebuje czegos wiecej..

Moze sa jakies filtry nawilzajace no bo jak bede uzywac filtra to nie bede juz kremow klasc, chyba ze na noc

Ps. jakie kremy dobrze nawilzaja? odpadaja drogie niestety, bo kuracja antytradzikowa mnie za duzo bedzie kosztowac
Znacie jakies max do 30zł?
Anecka, juz Ci pisalam ze nie wytrzymasz na Izoteku bez kremow, pierwsza bedziesz leciala do drogerii po pierwszy lepszy tlusty krem

A kremow bez parabenow i parafiny jest sporo. Np. truskawkowy krem Lilliputz Rossmana ma trojglicerydy, ale dopiero na ktoryms miejscu skladu. Ja go mieszam sobie na rece z kapka kwasu hialuronowego, olejem z rozy i skwalanem, dosypuje ociupinke mocznika i niacynamidu - w efekcie buzia jest gladka, niezapchana i nawilzona
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 17:14   #2661
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Tyle ze ja wlasnie ją nawilzam mam nawilzajacy tonik, po ktorym skore mam gladką i jest zupelnie inna niz kiedys.. a kremu nawilzajacego jeszcze nie znalazlam bez parabenow, trojglicerydow i mineral oil
Z poczatku tonik mi starczal, moze faktycznie teraz potrzebuje czegos wiecej..

Moze sa jakies filtry nawilzajace no bo jak bede uzywac filtra to nie bede juz kremow klasc, chyba ze na noc

Ps. jakie kremy dobrze nawilzaja? odpadaja drogie niestety, bo kuracja antytradzikowa mnie za duzo bedzie kosztowac
Znacie jakies max do 30zł?
Anecka tonik to żaden nawilżacz. Jasne, może pomóc w nawilżaniu, ale nie zastąpi kremu. Poza tym z tego co pamiętam, to ten Twój tonik ma kwas?

Skoro Cię tak wszystko zapycha to odpuść sobie na razie kupowanie nowych próbek minerałów i zainwestuj parę grosza w zakupy na BU lub Mazidłach. Polecam np. kwas hialuronowy i do tego np. jakiś lekki olej. Na pewno zmieścisz się w 50 zł łacznie z przesyłką.
Zobaczysz, że jak dobrze nawilżysz cerę, to i minerały będą ładniej wyglądać na niej. I może nawet polubisz te marki, które teraz Ci tak spływają i się warzą.

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-02-23 o 17:15
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 17:18   #2662
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Anecka, juz Ci pisalam ze nie wytrzymasz na Izoteku bez kremow, pierwsza bedziesz leciala do drogerii po pierwszy lepszy tlusty krem

A kremow bez parabenow i parafiny jest sporo. Np. truskawkowy krem Lilliputz Rossmana ma trojglicerydy, ale dopiero na ktoryms miejscu skladu. Ja go mieszam sobie na rece z kapka kwasu hialuronowego, olejem z rozy i skwalanem, dosypuje ociupinke mocznika i niacynamidu - w efekcie buzia jest gladka, niezapchana i nawilzona
Rocki, ja wiem, że teraz OT'a zrobię, ale ja zamawiając z ZSK dostałam niacynę, taką w proszku i zastanawiałam się co ja mam z tym zrobić. To ja to mogę normalnie do kremu dodawać w czasie nakładania tak samo jak kwas hialuronowy? I proszę powiedz w jakiej ilości.
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 17:19   #2663
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Mam te krem, jest bardzo dobry a 100 ml kosztuje okolo 7 zl w rossmanie. Anecko nawilzenie i dieta bez konserwantów itd
Bo Ty chyba jako jedyna nie znalazlas idealnego mineralu, co dzien to niewiadoma
Krem do twarzy "babydream natural". Produkt został wyprodukowany przy użyciu surowców o długotrwałym działaniu. Nagietek lekarski wchodzący w skład produktu działa na skórę łagodząco i przeciwzapalnie. Nagietek lekarski kontroluje proces organicznego rozwoju skóry. Olejek oliwkowy pielęgnuje i chroni skórę. Produkt nie zawiera substancji zapachowych mogących powodować uczulenie. Produkt nie zawiera olejków mineralnych, barwników i konserwantów. Produkt zawiera duże ilości olejków roślinnych.

Skład: Aqua, Helianthus Annuus Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Etylhexyl Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Olea Europaea Oil, Cera Alba, Dicaprylyl Carbonate, Parfum, Calendula Officinalis Extract, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Hydroxide
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu

Edytowane przez pastereczka
Czas edycji: 2009-02-23 o 17:20
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 17:20   #2664
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Rocki, ja wiem, że teraz OT'a zrobię, ale ja zamawiając z ZSK dostałam niacynę, taką w proszku i zastanawiałam się co ja mam z tym zrobić. To ja to mogę normalnie do kremu dodawać w czasie nakładania tak samo jak kwas hialuronowy? I proszę powiedz w jakiej ilości.
Dominka ale niacyna to chyba nie to samo co niacynamid. Ten drugi to jest witamina, a ten pierwszy... to nie wiem jeszcze.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 17:24   #2665
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Dominka ale niacyna to chyba nie to samo co niacynamid. Ten drugi to jest witamina, a ten pierwszy... to nie wiem jeszcze.
Przyniosłam sobie ten woreczek i mam na nim napisane witamina B3 Niacinamide
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 17:27   #2666
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Idealny do delikatnej skóry dziecka - chroni przed wysuszeniem. Zawiera pantenol i olej z migdałów. Bez barwników i konserwantów. Ph neutralne. Testowany klinicznie i badany dermatologicznie. Krem ma kuszący i apetyczny truskawkowy zapach.

Sklad: Aqua, Glycine Soja, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Parfum, Prunus Dulcis, Panthenol, Polyglyceryl-6 Stearate, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Citric Acid

Anecka, nie powiesz mi, ze ten krem ma zly sklad albo cene (150ml za 6zl)

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Rocki, ja wiem, że teraz OT'a zrobię, ale ja zamawiając z ZSK dostałam niacynę, taką w proszku i zastanawiałam się co ja mam z tym zrobić. To ja to mogę normalnie do kremu dodawać w czasie nakładania tak samo jak kwas hialuronowy? I proszę powiedz w jakiej ilości.
Ja wczesniej stosowalam ja w tonikach w stezeniu 4%. A teraz sobie po prostu ociupunke (doslownie jak kilka glowek od szpilki) mieszam w zaglebieniu dloni z kremem itd .

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Przyniosłam sobie ten woreczek i mam na nim napisane witamina B3 Niacinamide
niacynamid = amid niacyny = witamina B3 = witamina PP

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2009-02-23 o 17:29
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 17:28   #2667
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Idealny do delikatnej skóry dziecka - chroni przed wysuszeniem. Zawiera pantenol i olej z migdałów. Bez barwników i konserwantów. Ph neutralne. Testowany klinicznie i badany dermatologicznie. Krem ma kuszący i apetyczny truskawkowy zapach.

Sklad: Aqua, Glycine Soja, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Parfum, Prunus Dulcis, Panthenol, Polyglyceryl-6 Stearate, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Citric Acid

Anecka, nie powiesz mi, ze ten krem ma zly sklad albo cene (150ml za 6zl)



Ja wczesniej stosowalam ja w tonikach w stezeniu 4%. A teraz sobie po prostu ociupunke (doslownie jak kilka glowek od szpilki) mieszam w zaglebieniu dloni z kremem itd .
Dzięki Wreszcie wykorzystam mój gratisik
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 17:31   #2668
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Przyniosłam sobie ten woreczek i mam na nim napisane witamina B3 Niacinamide
A to to samo. A mnie niacynamid podrażniał, więc musiałam się z nim pożegnać.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 17:38   #2669
mykofenolan mofetilu
Zadomowienie
 
Avatar mykofenolan mofetilu
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 885
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
A to to samo. A mnie niacynamid podrażniał, więc musiałam się z nim pożegnać.
potwierdzam, niacynamid to wit PP, natomiast niacyna to tzn "prowitamina PP" czyli prekursor, z którego powstaje PP (ale jakoś mi sie nie wydaje, zeby powstawał w skórze, ale moze sie mylę)
mykofenolan mofetilu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 17:43   #2670
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Mam te krem, jest bardzo dobry a 100 ml kosztuje okolo 7 zl w rossmanie. Anecko nawilzenie i dieta bez konserwantów itd
Bo Ty chyba jako jedyna nie znalazlas idealnego mineralu, co dzien to niewiadoma
Krem do twarzy "babydream natural". Produkt został wyprodukowany przy użyciu surowców o długotrwałym działaniu. Nagietek lekarski wchodzący w skład produktu działa na skórę łagodząco i przeciwzapalnie. Nagietek lekarski kontroluje proces organicznego rozwoju skóry. Olejek oliwkowy pielęgnuje i chroni skórę. Produkt nie zawiera substancji zapachowych mogących powodować uczulenie. Produkt nie zawiera olejków mineralnych, barwników i konserwantów. Produkt zawiera duże ilości olejków roślinnych.

Skład: Aqua, Helianthus Annuus Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Etylhexyl Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Olea Europaea Oil, Cera Alba, Dicaprylyl Carbonate, Parfum, Calendula Officinalis Extract, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Hydroxide
BARDZO ciekawy sklad, bo nie ma tego co wiem, ze mnie zapycha.. a co z tym Helianthus Oil? Bo np. kupilam kiedys oliwke Hipp zeby natluscic twarz i mnie niemilosiernie zapychała A tylko 3 skladnikowa jest.. dlatego trace sily.

Ps. wlasnie nie moge za bardzo teraz odlozyc tych 50zł, bo koncza mi sie podklady i musze zamowic wieksze opakowanie. Zostaly mi same ciemniejsze podklady ktore mi w ogole nie pasują.

Ale.. w kwietniu wyciułam kase na cos nawilzajacego. Nie mniej sprobuje tego kremu co pastereczka napisala..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 12:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.