Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-12, 16:35   #301
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

chyba jednak wole geraniowy od lawendowego, nie jestem fanka lawendy jesli chodzi o zapach, o rozy nie wspomne

moze wybiore geranium z oczarem na zmiane
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 17:29   #302
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej
Dzisiaj przyszla paczka z BU Trwalao to prawie 2 tygonie ale w koncu jest juhu
Zaraz bede krecic i mieszkac, jutro dam znac jak wrazenia, tylko niemam alkoholu do zorbienia serum z wit C - musze gdzies zakupic
pozdrawiam
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 19:12   #303
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To ja się dołączę do hydrolatowych opisów, ja akurat lubię hydrolaty i mogłabym się nimi zlewać i każdy nowy mnie ciągnie, żeby sprawdzić.
- Geranium - teraz jest moim ulubionym, polubiłam go od pierwszego wąchnięcia, nic mnie nie wysusza nie podrażnia, uwielbiam go wąchać, jakoś nie jest dla mnie za mocny, chociaż tak normalnie nie lubię jak coś mocno pachnie, ten zapach akurat mnie nie denerwuje, mogłabym wąchać płatka i wąchać
- Oczar - ten mi się nie spodobał od pierwszego razu z zapachu, ale po czasie się przyzwyczaiłam, też go lubię, chyba ściąga mocniej od geranium
- Lawenda- pachnie jak lawenda, łagodny
- Róża - pachnie pięknie, lubię
- Kwiat pomarańczy - nie lubiłam, ale ostatnio coś mi się zmieniło, dostałam próbkę i jak ją dodałam do róży to wyszła nawet fajna mieszanka i mogę ją wąchać
- Aloes - mam, ale jeszcze nie użyłam, narazie wiem, że nie pachnie jakoś specjalnie
- Zielona herbata - bardzo fajna, nie pachnie, ale nie podrażnia, łagodzi, nie ściąga mnie
- Cytryna - szkoda, że nie pachnie mocniej, nie podrażniła
Mam jeszcze ochotę na rumianek ten przynajmniej jakoś pachnie i na głóg, tylko szkoda że on nie pachnie.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 20:12   #304
kier.owniczka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 83
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Tak tak, on daje dosyc mocno alkoholem, przez co lekko podsusza skore i naprawde nie powinien Cie zapchac...ma naprawde b dobre recenzje pod tym wzgledem..jedyne zastrzezenia jakie do niego byly to wysuszanie cer normalnych suchych, migrowanie do oczu i szczypanie..ja tego tez nie odczuwam a smaruje grubo pod oczami i na powiekach rowniez. Zaryzykuj
Oczywiście napalona i rozpalona zakupiłam w mojej wsi (tylko to było dostępne) LRP Anthelios Lait Veloute 40. Wczoraj spróbowałam wsmarować 2ml - nie dało rady . Połowa została na ręku. Dzisiaj poszłam do pracy jak bym przybiegła jakiś maraton i koleżanki się pytały po czym się tak błyszczę... Zaznaczam że się nie maluję nic a nic (tylko od święta). Oczy mnie szczypią, buzia się świeci jak...wiecie co. Czy to już oznaka że ten filtr nie dla mnie ? I jeszcze jedno czy jak zakupię ten puder jedwabny dr Hau..... jakiegoś tam, to może wytrzymam to szczypanie oczu a zmatowię buzię czy lepiej już się oglądać za innym filtrem ?
Pozdrawiam.
kier.owniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 21:05   #305
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kier.owniczka Pokaż wiadomość
Oczywiście napalona i rozpalona zakupiłam w mojej wsi (tylko to było dostępne) LRP Anthelios Lait Veloute 40. Wczoraj spróbowałam wsmarować 2ml - nie dało rady . Połowa została na ręku. Dzisiaj poszłam do pracy jak bym przybiegła jakiś maraton i koleżanki się pytały po czym się tak błyszczę... Zaznaczam że się nie maluję nic a nic (tylko od święta). Oczy mnie szczypią, buzia się świeci jak...wiecie co. Czy to już oznaka że ten filtr nie dla mnie ? I jeszcze jedno czy jak zakupię ten puder jedwabny dr Hau..... jakiegoś tam, to może wytrzymam to szczypanie oczu a zmatowię buzię czy lepiej już się oglądać za innym filtrem ?
Pozdrawiam.
No nie spisuj go odrazu na straty...poprobuj kilka dni...do zmatowienia mozesz tez uzyc maki ziemiaczanej zmieszanej z cynamonem do matowienia filtra...byle nie za duzo jej...zdmuchuj z pedzla nadmiar..bo fo filtra wszytsko sie bedzie mocno kleic..a co do ilosci nakladania...nie musisz nakladac tych 2ml...naloz tyle ile Ci sie wchlonie...ostatnie badania na ten temat zanizaja ta ilosc..wiec sie nie przejmuj tym az tak bardzo
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 22:38   #306
kier.owniczka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 83
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

A czy warto do matowienia buźki zakupić sobie tego doktorka Hau.... jak mu tam ? Bo już jak szaleję to na całego. Perfumy poszły w kąt na rzecz biochemii . Dopóki mąż nie zobaczy stanu konta ...

Edytowane przez kier.owniczka
Czas edycji: 2008-02-13 o 22:38 Powód: literówki
kier.owniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 23:57   #307
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kier.owniczka Pokaż wiadomość
Oczywiście napalona i rozpalona zakupiłam w mojej wsi (tylko to było dostępne) LRP Anthelios Lait Veloute 40. Wczoraj spróbowałam wsmarować 2ml - nie dało rady . Połowa została na ręku. Dzisiaj poszłam do pracy jak bym przybiegła jakiś maraton i koleżanki się pytały po czym się tak błyszczę... Zaznaczam że się nie maluję nic a nic (tylko od święta). Oczy mnie szczypią, buzia się świeci jak...wiecie co. Czy to już oznaka że ten filtr nie dla mnie ? I jeszcze jedno czy jak zakupię ten puder jedwabny dr Hau..... jakiegoś tam, to może wytrzymam to szczypanie oczu a zmatowię buzię czy lepiej już się oglądać za innym filtrem ?
Pozdrawiam.
http://www.biochemiaurody.fora.pl/oc...razowo,69.html
Post nr 3.

Być może ten filtr nie jest dla Ciebie, spróbuj z mniejszą ilością, a jak nadal nie będzie Ci pasował to możesz go wymienić na targowisku.
Ja na przykład używam Biodermy Max Fluide i jest ok, dobrze się wchłania i na twarzy daje efekt glow a nie smalcowatą tłustość.
__________________

Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-14, 10:44   #308
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kier.owniczka Pokaż wiadomość
A czy warto do matowienia buźki zakupić sobie tego doktorka Hau.... jak mu tam ? Bo już jak szaleję to na całego. Perfumy poszły w kąt na rzecz biochemii . Dopóki mąż nie zobaczy stanu konta ...
Nie uzywalam tego jedwabnefo hauschki wiec nie moge wyrazic opinii...i naprawde nakladaj mniej tego filtra..tak by sie zaprzyjaznic z nim pozatym przyzwyczaisz sie
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 11:09   #309
kier.owniczka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 83
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzisiaj troszkę lepiej . Mniej filtra, oczy nie szczypia jak na razie no buzia się tak nie świeci . Efektu zapychania na razie nie widać . Czekam na przesyłkę z BU no i ogólnie czuję się jak wielka Pani z forum biochemii

Pozdrawiam
kier.owniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 14:09   #310
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

a ja wściekla jestem, bo moja paczka z BU zaginęła na poczcie ale przynajmniej do powtórnej (BU wyślę mi nową) dołożyłam wspomniany olejek do mycia twarzy
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 16:44   #311
silvergreen
Raczkowanie
 
Avatar silvergreen
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Wiadomości: 447
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Olejek jest rewelacyjny, dobrze zrobiłaś
silvergreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-14, 21:34   #312
kier.owniczka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 83
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja dopiero czekam od wtorku a już nie mogę się doczekać Olejek też wzięłam.
kier.owniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 19:57   #313
dandai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Wiesz a ja bym Ci radzila wybrac sie do dermatologa po recepte na zorac...on podobno bardzo dobrze zluszcza te wszytsie przebarwienia i leczy krostki...lub retin a w kremie...zaleznie jak bardzo wrazliwa i podatna skore masz..zorac jest w zelu wiec bedzie silniej dzialal,...masz do wyboru kilka stezen..zacznij od najnizszego...choc jesli wolisz cos nie na recepte to mozesz sprobowac diacneal..te powyzsze zawieraja retinoidy ktore dodatkowo w dlugofalowym uzytkowaniu wzmacniaja skore wlasciwa a wiec i pomagaja na zmarszczki lub zapobiegaja ich powstaniu...znacznie opozniaja bynajmniej i sa generalnie bardziej polecane od kwasow

Na przebarwienia polecany jest takze acne derm...on takze powinien podleczyc krostki i wygladzic buzke..nie jest na recepte ( zaweira kwas azelinowy)

Dodatkowo przy zaskornikach polecany sa kwasy bha..mozesz sobie sama zrobic taka maseczke aspirynowa..z najzwyklejszych tabletek polopiryny lub aspiryny..poszukaj watkow

Mozesz uzywac je w kombinacji
Noc 1 Diacneal/lub zorac lub inny jak wyzej
noc 2 nawilzenie
noc 3 maseczka aspirynowa
noc 4 nawilzenie itp
lub
noc 1 diacneal/lub zorac
noc 2 maseczka aspirynowa
noc 3 nawilzenie
noc 4 nawilzenie
itd lub dostosowac program do potrzeb i stanu skory

Do nawilzania proponuje jak najprostsze produkty...odradzam te wszytskie z serii do cer problemowych bo dodatkowo cie podsusza...

Osobiscie bardzo ale to bardzo moge Ci poradzic te produkty aby wspomoc kuracje retonoidami lub kwasami,

Do mycia buzki : http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html zostawi buzke czyta i nawilzona
Do nawilzania na dzien pod filtry/lub noc http://www.biochemiaurody.com/sklep/...onicgelB5.html - nie zapcha i nawilzy
I do nawilzania na noc: http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoilregul.html
dziękuję za odpowiedź (i przepraszam, że tak późno
dandai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 20:32   #314
Satis
Raczkowanie
 
Avatar Satis
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 162
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hmmm to ja mam pytanie stosuje od 2 tyg diacneal/effaclar (właśnie zaczął mi się wysyp :/)
mogę w czasie nawilżania traktować pojedyncze wypryski diacnealem czy lepiej nie?
a no i teraz kolejność... robiłam na zmianę i między nimi nawilżanie, teraz kusi mnie, że jedno nawilżanie przenieść i pytanie: Diacneal, Eff, nawilżanie czy najpierw Eff, Diacneal, nawilżanie?
po zastosowaniu Diacnealu rano budzę się i pory są zwężone, ale takie jakby z nich coś wyłaziło...i nie wiem czy Eff nie domknie tego brudu w środku ;p
Satis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 21:03   #315
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kier.owniczka Pokaż wiadomość
A czy warto do matowienia buźki zakupić sobie tego doktorka Hau.... jak mu tam ? Bo już jak szaleję to na całego. Perfumy poszły w kąt na rzecz biochemii . Dopóki mąż nie zobaczy stanu konta ...


Kir.owniczka ja uzywam puderu Huschka i jestem zadowolona. Matuje bardzo ladnie i wyglada bardzo naturalnie, nie bieli - jesli naloze tylko filtr i ten puder to wygladam jakbym wogole nic nie miala na buzi.
Mowie o tym jedwabnym do ciała, on nie ma talku i miki wiec mozna go stosowac na kazdy filtr.
Jesli uyzwasz lub bedziesz uzywac Avenek to polecam do zmatowienia puder Babydream Rossmanna kosztuje chyba 4,50zl a jest tez super.
Pozdrawiam
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 11:12   #316
vanessa1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 14
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

witam! ja też proszę o podpowiedź czy dobrze dobralam wszystkie kosmetyki. mam 28 lat, cera mieszana z przebarwieniami. rok temu mialam wykonany zabieg cosmelan(byl efekt ale juz nie ma). przebarwienia wyszly na nowo. teraz zaopatrzylam sie w kosmetykii mójplan wygląda tak:
na noc: diacenal na zmiane z neostratą żelem rozjaśniającym
na dzień: hydrolat cytrynowy z BU- olejek myjący pomarańczowy z BU I następnie serum z wit c tez z BU i oczywiście filtry avene cleanance 40spf. czy powinnam cos jeszcze dodać lub pominąc? hydrolat i olejek myjace mogę używać przed serum? kiedy zakończyc taką kuracje? przed wakacjami? filtry nakladac co 2godziny?
vanessa1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 11:37   #317
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez vanessa1111 Pokaż wiadomość
witam! ja też proszę o podpowiedź czy dobrze dobralam wszystkie kosmetyki. mam 28 lat, cera mieszana z przebarwieniami. rok temu mialam wykonany zabieg cosmelan(byl efekt ale juz nie ma). przebarwienia wyszly na nowo. teraz zaopatrzylam sie w kosmetykii mójplan wygląda tak:
na noc: diacenal na zmiane z neostratą żelem rozjaśniającym
na dzień: hydrolat cytrynowy z BU- olejek myjący pomarańczowy z BU I następnie serum z wit c tez z BU i oczywiście filtry avene cleanance 40spf. czy powinnam cos jeszcze dodać lub pominąc? hydrolat i olejek myjace mogę używać przed serum? kiedy zakończyc taką kuracje? przed wakacjami? filtry nakladac co 2godziny?
Na diacneal uwazaj tylko jesli masz naczynka, i nie uzywaj codziennie..raz na kilka dni a w inne nocki nawilzaj buzke czyms lekkim o prostym skladzie
Olejek myjacy i hydrolat mozesz uzywac bez obaw...serum z wit c rano pod filtr..mozesz co drugi dzien badz codziennie...
A filtr...jesli przebywasz w zamknietym pomieszczeniu np w biurze caly dzien nie musisz go reaplikowac...jesli przebywasz na dworzu duzo warto by bylo szczegolnie w dni sloneczne..no i jesli czujesz ze filtr splynal np z powodu goraca szczegolnie to sie tyczy czasu wakacji rowniez powinnas go ponownie nalozyc
Program dobrze wyglada tylko zadbaw o cos nawilzajacego..no i powinnas zaprzestac uzywania diacnealu w wakacje lub jesli przebywasz duzo na zewnatrz w naslonecznieniu
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 14:53   #318
bipia
Raczkowanie
 
Avatar bipia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 36
GG do bipia
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny, pomózcie bo czytam i czytam i już się gubię powoli, a im wiecej wiem, tym więcej pytań sobie zadaję...

Opiszę swój przypadek:
Mam 30 lat, skóra tłusta, partiami mieszana, ze skłonnościami do wyprysków i rozszerzonymi porami.
Stosowałam effeklar k i to dość długo i - co mnie w tej chwili przeraża- póki nie trafiłam na wizaż, BEZ FILTRÓW!! bo mój dermatolog nie był łaskaw mnie o tym poinformować (aż mi cisnienie rosnie na samą myśl). Nie chce wiedzieć jakie szkody tym samym sobie wyrządziłam..
W każdym razie zawsze myślałam, że trądzik, świecenie i rozszerzone pory to moje jedyne zmartwienie, a ostatnio widzę, że na dodatek zaczynaja pękać mi naczyńka, a nigdy nie miałam z nimi problemu....
Kupiłam Lysanel, mogę go uzywać na naczynka?
Bo wiem, że effaklar jest bezpieczny, ale chyba za długo go uzywam, przestał być juz tak skuteczny, potrzebuję silniejszego złuszczacza, ale łagodnego dla naczynek. da sie to w ogóle pogodzić?
Używam tak:

Rano:
filtr PD LPR +50, na to podkład korygujący vichy dermablend i Hauszka
Może być???? dla mnie ten dermablend to mój kwc, a nie wiem, czy moze byc z tym filtrem?
Przed tym (rzecz jasna) myję się effaclarem, albo garnierem niebieskim dla cery tłustej, tonik tez zamiennie albo effaclar, albo ten garnier, czasem cleanic avenu. Ten garnier na naczynka może być ? Szczypie, ale swietnie mnie matowi.

Wieczorem:
Lysanel Właśnie go zaczęłam, przedtem był effacklar k, a jeszcze przedtem diacenal- w sumie oba dość skuteczne, ale chyba dla mnie zbyt słabe stężenie kwasów. Poradzcie, ten lysanel to dobry wybór, czy może polecacie coś innego?
Czasem stosuje iwostin odżywczy na noc z wit. c (zamiennie, ale wtedy rano jestem może bardziej odżywiona, ale za to mniej gładka i zmatowiona)
Czuje, że muszę zacząc bardziej przeciwzmarszkowo działać, no ale właśnie nie wiem, gdzie taki kremik wcisnąc?? Można po kilkunastu minutach na lysanel?
Kiedys miałam serum flavo c, to ta lewoskrętna witaminka, dla mnie rewelacja, ale nie wiem, jak ten lysanel stosuje, mogę ja tez sobie zafundować? I kiedy aplikować??
Że juz nie wspomnę, że coś na te nieszczęsne naczynka, w mysl zasady "lepiej zapobiegać, niz leczyć" by mi sie przydało, myślałam o ruborilu biodermy, bedzie dobry? i kiedy do diaska nim się maziać?? Bo mam wrażenie, ze za duzo wszystkiego

Łykam do tego wit. pp i cynk i capivit hydrocontrol.

Doradźcie!!
bipia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 15:48   #319
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

cera:tłusta,dawniej ze skłonnością do trądziku,teraz się uspokoiło i tylko przed okresem + straszne plamy i przebarwienia

rano:
zel ziaja tin tin
tonik melisa
krem redukujący blizny i przebarwienia soraya

makijaż:revlon colorstay i puder manhattan

wieczorem:
ten sam zestaw co rano



otóż chciałabym się pozbyć tych przebarwień i ostawić podkład,ale aktualnie jest to niemożliwe

myślę nad kremem na przebarwienia pharmaceris,albo czymś co nie wymaga filtrowania,bo już miałam jedną przygodę z filtrem i strasznie mnie wysypało

chyba,że znacie jakiś dobry filtr,który nie zapcha?
i jeżeli już kwasy,to co na początek?

proszę o radę,bo sama już nie wiem co robić
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-16, 18:51   #320
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez bipia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomózcie bo czytam i czytam i już się gubię powoli, a im wiecej wiem, tym więcej pytań sobie zadaję...

Opiszę swój przypadek:
Mam 30 lat, skóra tłusta, partiami mieszana, ze skłonnościami do wyprysków i rozszerzonymi porami.
Stosowałam effeklar k i to dość długo i - co mnie w tej chwili przeraża- póki nie trafiłam na wizaż, BEZ FILTRÓW!! bo mój dermatolog nie był łaskaw mnie o tym poinformować (aż mi cisnienie rosnie na samą myśl). Nie chce wiedzieć jakie szkody tym samym sobie wyrządziłam..
W każdym razie zawsze myślałam, że trądzik, świecenie i rozszerzone pory to moje jedyne zmartwienie, a ostatnio widzę, że na dodatek zaczynaja pękać mi naczyńka, a nigdy nie miałam z nimi problemu....
Kupiłam Lysanel, mogę go uzywać na naczynka?
Bo wiem, że effaklar jest bezpieczny, ale chyba za długo go uzywam, przestał być juz tak skuteczny, potrzebuję silniejszego złuszczacza, ale łagodnego dla naczynek. da sie to w ogóle pogodzić?
Używam tak:

Rano:
filtr PD LPR +50, na to podkład korygujący vichy dermablend i Hauszka
Może być???? dla mnie ten dermablend to mój kwc, a nie wiem, czy moze byc z tym filtrem?
Przed tym (rzecz jasna) myję się effaclarem, albo garnierem niebieskim dla cery tłustej, tonik tez zamiennie albo effaclar, albo ten garnier, czasem cleanic avenu. Ten garnier na naczynka może być ? Szczypie, ale swietnie mnie matowi.

Wieczorem:
Lysanel Właśnie go zaczęłam, przedtem był effacklar k, a jeszcze przedtem diacenal- w sumie oba dość skuteczne, ale chyba dla mnie zbyt słabe stężenie kwasów. Poradzcie, ten lysanel to dobry wybór, czy może polecacie coś innego?
Czasem stosuje iwostin odżywczy na noc z wit. c (zamiennie, ale wtedy rano jestem może bardziej odżywiona, ale za to mniej gładka i zmatowiona)
Czuje, że muszę zacząc bardziej przeciwzmarszkowo działać, no ale właśnie nie wiem, gdzie taki kremik wcisnąc?? Można po kilkunastu minutach na lysanel?
Kiedys miałam serum flavo c, to ta lewoskrętna witaminka, dla mnie rewelacja, ale nie wiem, jak ten lysanel stosuje, mogę ja tez sobie zafundować? I kiedy aplikować??
Że juz nie wspomnę, że coś na te nieszczęsne naczynka, w mysl zasady "lepiej zapobiegać, niz leczyć" by mi sie przydało, myślałam o ruborilu biodermy, bedzie dobry? i kiedy do diaska nim się maziać?? Bo mam wrażenie, ze za duzo wszystkiego

Łykam do tego wit. pp i cynk i capivit hydrocontrol.

Doradźcie!!
Cześć
Moze nie jestem ekspertem ale z tego co wiem Diacneal zle wplywa na naczynka i Lysanel chyba tez. Jesli stosowalas Diacneal to moze on jest przyczyna pogorszenia stanu naczynek wiec go juz nie stosuj.
Jesli chodzi o filtry to tylko na firmy Avene ( bo nie maja Parasolu) mozesz kłaść dowolną kolorówke czyli swoj ulubiony Dermablend, jesli stosujesz LPR to na niego powinnas stosowac pudry i podklady nie zawierajace talku i miki ( hauschki ten jedwabny nie ma talku i miki wiec mozesz - natomiast dermablend musisz sprawdzic co ma w skladzie bo nie wiem ). Podsumowujac wiec albo Avenki i juz sie nie martwisz jaki podklad albo inne filtry i na to podkaly bez talku i miki.
Jesli chodzi o przebrawienia i rozszerzone pory to dziewczyny polecaja Acne Derm. Jesli zalezy Ci rowniez na kuracji przeciwzmarszczkowej to kup Zorac w zelu na recepte dobry przy tlustej cerzei stosuje na poczatku 1-2 razy w tyg. , pomiedzy AD, i jeszcze duzo nawilzaj.
Do nawilzania i mycia twarzy polecam produkty z Mazidel lub Biodermy Urody:
- olejek do mycia twarzy ( super myje i nawilza), serum z Wit C lub kup np. Activ C LPR lub Redemic - to serum kladz rano pod filtr z odstepem 20 min.
- hydrolaty zamiast toniku sklepowego
- kremy silnie nawilzajace przy stosowaniu kwasow i retinolidow to np. hydraphase legere lub dobry na łuszczenie physiogel
- mozesz ten robic 2 razy w tyg maseczke aspirynowa

Mam nadzieje ze pomoglsam
Pozdrawiam i Zycze powodzenia
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 19:12   #321
bipia
Raczkowanie
 
Avatar bipia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 36
GG do bipia
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Anitka 7, dziękuję ci bardzo
Tak myślałam, ze ten filtr to chyba zamienię na avenke
I zanim jeszcze mi odpisałaś zdążyłam kupic na BU serum z wit. c i tonik i hydrolaty
Telepatia, czy jak??

Spędzam dziś dzien na urodowych zakupach i zaraz sobie avenke "lajsne" i jeszcze coś na naczynka A co tam, raz się żyje
A co do maseczki aspirynowej to robię, a jakże podobnie jak inne "wizażowe" mikstury i patenty, serdecznie polecam. A z innych maseczek to kocham glinke zielona argiletz i stosowalam tez taka peel-off z avonu, no ale na naczynka ponoc takich nie można, a nie znam równie dobrze ściagających pory, ale zmywanych, mozecie coś polecić?
bipia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 11:52   #322
natuska17
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 3 317
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej
Nie wiem czy w dobrym wątku umieszczam moje pytanie, ale chciałabym poprosić o propozycję zestawu pielęgnacyjnego dla mojej cery. Nie mam pomysłu na własny zestaw, bo w temacie biochemii jestem kompletnie zielona, nie chcę wymyślać jakiś głupot, co by nie wpływać na zażenowanie Was obytych w temacie Także jeśli nie byłby to problem, to proszę o pomoc.
Nigdy nie miałam problemu z trądzikiem, raczej z pojedynczymi wypryskami na czole i policzkach, które 'namiętnie' wyciskałam. Jednocześnie nigdy nie oszczędzałam sobie przesiadywania na słońcu, więc wnioskuję, że tym samym utrwalałam blizny po wyciskaniu. Mam dość ukrywania swojej buzi pod podkładem, maskowania się wkółko korektorem. Chciałabym się pozbyć tych brzydkich plamek i przebarwień, które mam głównie na czole i mieć wreszcie jednolity kolor twarzy. Przy okazji chciałabym się też pozbyć zaskórników na nosie i brodzie. Mam cerę mieszaną ze skłonnością do błyszczenia się i naczynek (naczynka pod oczami i na policzkach). Jakie zatem preparaty powinnam zacząć stosować? Dotychczas używałam matujących kremów, żelów do mycia twarzy, a na dzień matujących podkładów. Rozumiem, że poza kwasem powinnam dobrać również odpowiedni filtr i krem nawilżający. Pytanie tylko jaki? Czy przy stosowaniu kwasów dalej mogę używać tego samego podkładu i żelu do mycia twarzy? Czy zmywanie oczu dotychczasowym mleczkiem do demakijażu nie będzie się gryzło z nowymi preparatami? Bardzo proszę o pomoc. Chcę wreszcie móc z uśmiechem spojrzeć w lustro :|
__________________

natuska17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 15:50   #323
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kasieńka_wieesz Pokaż wiadomość
cera:tłusta,dawniej ze skłonnością do trądziku,teraz się uspokoiło i tylko przed okresem + straszne plamy i przebarwienia

rano:
zel ziaja tin tin
tonik melisa
krem redukujący blizny i przebarwienia soraya

makijaż:revlon colorstay i puder manhattan

wieczorem:
ten sam zestaw co rano



otóż chciałabym się pozbyć tych przebarwień i ostawić podkład,ale aktualnie jest to niemożliwe

myślę nad kremem na przebarwienia pharmaceris,albo czymś co nie wymaga filtrowania,bo już miałam jedną przygodę z filtrem i strasznie mnie wysypało

chyba,że znacie jakiś dobry filtr,który nie zapcha?
i jeżeli już kwasy,to co na początek?

proszę o radę,bo sama już nie wiem co robić
Wiesz generalnie problem polega na tym..ze tymi zwyklymi preparatami nie za wiele zdzialasz na przebarwienia....dalej ...nie stosowanie filtrow powoduje rowniez wieksza podatnosc na przebarwienia
Poprobuj moze innych filtrow nie wiem co do tej pory testowalas...ja rowniez mam ogromny problem z zapychaniem ale znalazlam swoje perelki ktore mi sluza
Na przebarwienia i zaskorniki dobryby byl acne-derm..bardzo szybko likwiduje przebarwienia..ale musialabys chronic jednak skore przed sloncem by nie nabawic sie jeszcze wiekszych poprzez niechronienie jej w czasie kuracji
Z filtrow moge ci polecic przetestowanie La Roche Posay Dermo-Pediatrics- aczkolwiek ma alkohol w skaldzie i moze podraznic oraz Lotion do ciala Avene 'mleczko' sa oba naprawde lekkie
Na avene filtry mozesz stosowac wszytskie kosmetyki ktore do tej pory uzywasz ale na filtry LRP nic z talkiem i mika wiec pewnie Revlon odpada
Matowac je mozesz maka ziemiaczana zmieszana z cynamonem

Inna opcja zamiast filtrow tych typowo filtrowych moze byc tez Active C XL z LRP, ma wit c w skladzie ktora rowniez rozjasnia cere a dodatkow zawiera filtr nie za wysoki ale zawsze lepsze to niz nic!

Co do srodkow myjacych cos bez sls, delikatne rzeczy
Do nawilzania jak najprostsze kremy..nic wymyslnego majacego za zadanie robic 15 rzeczy naraz...najlepiej cos z apteki...nanobase, physiogel, humekant
Oraz polecam zapoznac sie z tym sklepem internetowym...bo wszyscy zachwalaja gdybys potrzebowala porady to wal smialo

www.biochemiaurody.com

Polecam olejek myjacy pomaranczowy
Hydrolaty - jako tonik
Peeling podstawowy z bromelina
Serum Lemon albo Orange
Zel hialuronowy
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 15:55   #324
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ten peeling-maseczka z Bu z bromelina jest swietna

Cytat:
Napisane przez bipia Pokaż wiadomość
Anitka 7, dziękuję ci bardzo
Tak myślałam, ze ten filtr to chyba zamienię na avenke
I zanim jeszcze mi odpisałaś zdążyłam kupic na BU serum z wit. c i tonik i hydrolaty
Telepatia, czy jak??

Spędzam dziś dzien na urodowych zakupach i zaraz sobie avenke "lajsne" i jeszcze coś na naczynka A co tam, raz się żyje
A co do maseczki aspirynowej to robię, a jakże podobnie jak inne "wizażowe" mikstury i patenty, serdecznie polecam. A z innych maseczek to kocham glinke zielona argiletz i stosowalam tez taka peel-off z avonu, no ale na naczynka ponoc takich nie można, a nie znam równie dobrze ściagających pory, ale zmywanych, mozecie coś polecić?
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 20:08   #325
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

chciałam zacząć od Iwostinu,ale efekt był opłakany
zakupie acne-derm,bo muszę w końcu spróbować czegos porządnego,aptecznego,cho ć na ten krem z sorai nie mogę narzekać,bo chyba jako jedyny mnie nie zapycha
z revlonem się raczej nie rozstanę,więc z filtrów padnie pewnie na Avene.
długo się zastanawiałam nad nanobase i chyba się skuszę
a o tych hydrolatach i serach nie mam zielonego pojęcia,więc chyba nie będę się za to brać,bo jeszcze narobie więcej szkody niż pożytku

marea dziekuję Ci ślicznie za odpowiedź i pomoc
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 20:24   #326
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kasieńka_wieesz Pokaż wiadomość
chciałam zacząć od Iwostinu,ale efekt był opłakany
zakupie acne-derm,bo muszę w końcu spróbować czegos porządnego,aptecznego,cho ć na ten krem z sorai nie mogę narzekać,bo chyba jako jedyny mnie nie zapycha
z revlonem się raczej nie rozstanę,więc z filtrów padnie pewnie na Avene.
długo się zastanawiałam nad nanobase i chyba się skuszę
a o tych hydrolatach i serach nie mam zielonego pojęcia,więc chyba nie będę się za to brać,bo jeszcze narobie więcej szkody niż pożytku

marea dziekuję Ci ślicznie za odpowiedź i pomoc
To naprawde zadna filozofia, radze sprobowac od tych moich typow..wszytsko przysylaja odmierzone i gotowe do zmieszania

W kazdym badz razie powodzenia
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 20:41   #327
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Natusko to samo co pisalam wyzej tyczy sie i Ciebie wiec radze sie zastosowac do tych samych wskazowek:

Na przebarwienia i zaskorniki Acne-Derm na noc, jest bezpieczny przy z naczynkach! unikaj za to kwasow AHA ! natomiast mozesz spokojnie uzywac BHA np effaclar, moze stosowac i acne derm i effaclar jednczesnie...ale acne derm jest napewno o wiele bardziej skuteczny
Co do filtrow to co radzilam wyzej ale to moje typy Twojej cerze moze odpowiadac cos innego wiec musisz potestowac
Pod filtry dobre bedzie cos z wit c np serum z BU ( www.biochemiaurody.com) lub active c, dodatkowo rozjasnia cere i pomoga w walce z przebarwieniami.

Do mycia i demakijazu delikatne srodki myjace, mleczka mozesz smialo uzywac, nic sie nie pogryzie.

Polecam rowniez ten olejek myjacy z BU i inne ich kosmetyki, hydrolaty jako toniki

Kremy kupuj raczej jak najprostsze do nawilzania raczej unikaj tych matujacych bo moga dodatkowo wysuszac niepotrzebnie

No i kwasy uzywaj na noc tylko a na dzien filtry...


Cytat:
Napisane przez natuska17 Pokaż wiadomość
Hej
Nie wiem czy w dobrym wątku umieszczam moje pytanie, ale chciałabym poprosić o propozycję zestawu pielęgnacyjnego dla mojej cery. Nie mam pomysłu na własny zestaw, bo w temacie biochemii jestem kompletnie zielona, nie chcę wymyślać jakiś głupot, co by nie wpływać na zażenowanie Was obytych w temacie Także jeśli nie byłby to problem, to proszę o pomoc.
Nigdy nie miałam problemu z trądzikiem, raczej z pojedynczymi wypryskami na czole i policzkach, które 'namiętnie' wyciskałam. Jednocześnie nigdy nie oszczędzałam sobie przesiadywania na słońcu, więc wnioskuję, że tym samym utrwalałam blizny po wyciskaniu. Mam dość ukrywania swojej buzi pod podkładem, maskowania się wkółko korektorem. Chciałabym się pozbyć tych brzydkich plamek i przebarwień, które mam głównie na czole i mieć wreszcie jednolity kolor twarzy. Przy okazji chciałabym się też pozbyć zaskórników na nosie i brodzie. Mam cerę mieszaną ze skłonnością do błyszczenia się i naczynek (naczynka pod oczami i na policzkach). Jakie zatem preparaty powinnam zacząć stosować? Dotychczas używałam matujących kremów, żelów do mycia twarzy, a na dzień matujących podkładów. Rozumiem, że poza kwasem powinnam dobrać również odpowiedni filtr i krem nawilżający. Pytanie tylko jaki? Czy przy stosowaniu kwasów dalej mogę używać tego samego podkładu i żelu do mycia twarzy? Czy zmywanie oczu dotychczasowym mleczkiem do demakijażu nie będzie się gryzło z nowymi preparatami? Bardzo proszę o pomoc. Chcę wreszcie móc z uśmiechem spojrzeć w lustro :|
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 09:33   #328
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Ten peeling-maseczka z Bu z bromelina jest swietna
Tak jak Marea proponuje zamienic ten peeling Avonu na peeling enzymatyczny z BU
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 09:43   #329
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

L_V, Marea prosze o pomoc, chce ulozyc program pielegnacj dla mojej mamy. Chodzi mi przedewszystkim o porade odnośnie kremu na noc przeciwzmarszczkowego bo reszte to juz sama uloze.
Mianowicie dla kobietki po 50 roku zycia o delikatnej, suchej skorze i wyraznych naczynkach.
Jaki krem polecic aby poprawil stan skory a nie zrobil krzywdy. I chyba filtry to jakies tresciwe moge polecic bo przy suchej skorze anie beda chyba zapychac?
A wogole do mycia twarzy dobry na naczynka to chyba plyn miceralny Iwostinu, tak?
Z gory dziekuje za pomoc
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 09:50   #330
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez anitka7 Pokaż wiadomość
L_V, Marea prosze o pomoc, chce ulozyc program pielegnacj dla mojej mamy. Chodzi mi przedewszystkim o porade odnośnie kremu na noc przeciwzmarszczkowego bo reszte to juz sama uloze.
Mianowicie dla kobietki po 50 roku zycia o delikatnej, suchej skorze i wyraznych naczynkach.
Jaki krem polecic aby poprawil stan skory a nie zrobil krzywdy. I chyba filtry to jakies tresciwe moge polecic bo przy suchej skorze anie beda chyba zapychac?
A wogole do mycia twarzy dobry na naczynka to chyba plyn miceralny Iwostinu, tak?
Z gory dziekuje za pomoc

Filtry jak najbardziej - i chyba te z Avene - nie dosc ze cudownie nawilzaja, to jeszcze są w zupełnosci bezalkoholowe, wiec minimalizujesz ryzyko podraznienia naczynek. No i nie trzeba sie zastanawiac nad pudrami, rózami, itd...
Płyn micelarny tez jak najbardziej

Masz jakies pomysly na krem czy w ogóle?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:32.