Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-18, 22:19   #751
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez jb84 Pokaż wiadomość
1. Czy tonik Clean&Clear, zawierajacy AHA+BHA+alkohol (kupilam go jeszcze w nieswiadomosci, lecz jakos nie mam po nim podraznien) moge stosowac jako ostatni etap oczyszczania przed nalozeniem Effaclar/Sebium(wieczorem) i serum z C (rano- z tym, ze tu planuje odczekac ok. 20-30min, wiem o nielaczeniu kwasow z wit.C!)?


Ales sie rozpisala Ladnie to wszytsko wyglada, mam tylko male zastrzezenie co do uzywania toniku z kwasami o poranku...radze ci wtedy umyc buzke tylko tym zelem Pure Camille i wtedy nalozyc serum z wit c..odczekac min 15 min i pozniej filtr..tonik zostaw sobie na wieczorna toalete...


Cytat:
Napisane przez jb84 Pokaż wiadomość
2. Czy hydrolat bede mogla stosowac rano przed wit. C, rowniez z odczekaniem jakis 20-30min (wyczytalam sprzeczne informacje na ten temat)?
No wlasnie te informacje sa sprzeczne gdyz nie do konca wiadomo czy i w jakich ilosciach w hydralatach znajduja sie metale ciezkie, ktore w polaczeniu z antyokydantami moga zadzialac w sposob zupelnie odwrotny od zamierzonego czyli zaszkodzic skorze i sprawic ze bedzie bardziej podatna na atak wolnych rodnikow...podobno ilosci te sa na tyle sladowe ze nie powinny miec na to wplywu..no ale to juz kazdy sam musi zadecydowac...poztym hydrolaty zadzailaja lekko nawilzajaco wiec nie wiem czy twojej skorze ktora nie przesusza sie prawie nigdy bedzie potrzebne w codziennej pielegnacji...ja np wcale nie potrzebuje tonizowania a wrecz nawet nie przepadam za tym....sama musisz dojsc metoda prob i bledow do swojego optymalnego programu

Cytat:
Napisane przez jb84 Pokaż wiadomość
3. Czy w poczatkowym etapie, kiedy zluszczac sie bede jedynie Effaclarem/Sebium (lub czyms, co mi doradzicie) jako nawilzacza moge uzywac Skindividual z Oriflame (+Acne Femi od czasu do czasu)?
Po raz kolejny...musisz obserwowac skore i dostosowywac program do jej potrzeb....nie dostaniesz gotowej recepty a jedynie drobne wskazowki, ktore juz zreszta wylapalas....mysle ze mozesz poprobowac tych kremow
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 23:00   #752
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez _Monia_ Pokaż wiadomość
to w takim razie na co?
mam nadzieje, ze to nie alergia, bo chce do niego wrocic
raczej nie ja wracam własnie, wczoraj był tylko nos i jest ok
myślę, że spowodowane to było "przedobrzeniem" w kwasowaniu (AD) u mnie chyba było tak samo. za często AD a tu jeszcze z grubej rury BHA 2% z tym stężeniem alkoholu.

nawilżaj, nawilżaj, nie kwasuj a za parę dni będzie ok
wtedy BHA włącz po nocy z nawilżaniem i nie nakładaj już AD. poźniej znów nawilżanie a kolejna noc AD.
jak źle mówię, proszę mnie poprawić
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 00:46   #753
jb84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 12
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

marea - dziekuje za cenne rady

Z tym C&C o poranku - faktycznie, troche to ryzykowne, zostawie wiec go na wieczor, ewentualnie oddam w dobre rece (nawet juz wiem czyje)
Co do hydrolatu- ja raczej lubie toniki, wiec na razie nie bede go calkowicie skreslac, choc uzywac takze nie, zakupy na BU planuje i tak dopiero w przyszlym miesiacu. Kuracje jednak mam zamiar zaczac jak najszybciej, gdyz do lata calkiej blisko, a wtedy ryzyko uzywania kwasow sie zwieksza.
Jesli chodzi o Skindividual, to zastanawialam sie czy w przypadku uzywania go z kwasami nie bedzie on zbyt podrazniajacy? Ewentualnie zaryzykuje i przekonam sie na wlasnej skorze...

W oko wpadl mi jeszcze jeden kremik - Renewal+ z Neostraty, lecz on raczej jest z tych mocniejszych (i drozszych). Sadze, ze on rowniez moglby sie nadawac do mojej cery, w koncu zawiera PHA, ktory jest lagodniejsza wersja AHA.
Ewentualnie moze jakis lagodniejszy kremik z Neostrady tez by sie nadawal... Effaclar jest przeciez tak roznie oceniany
jb84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 06:58   #754
narcy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 508
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziewczyny, czy sam isotrexin na noc + nawilżanie na dzień i mycie twarzy 2 razy dziennie delikatnym żelem pomoże mi na wągry? robię tak od jakichś dwóch tygodni i widze efekty ale maleńkie, pojedyncze wągry zniknęły.

edit: isotrexin jak na razie pomógł mi jedynie na czoło, i to po kilku użyciach - nie mam ani jednej krostki mimo że mam grzywke i kiedyś miałam straszny wysyp.
__________________


aktualnie na W. tylko czytam tematy i odbieram pw, nic nie pisze.
narcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 08:29   #755
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez jb84 Pokaż wiadomość
marea - dziekuje za cenne rady

Z tym C&C o poranku - faktycznie, troche to ryzykowne, zostawie wiec go na wieczor, ewentualnie oddam w dobre rece (nawet juz wiem czyje)
Co do hydrolatu- ja raczej lubie toniki, wiec na razie nie bede go calkowicie skreslac, choc uzywac takze nie, zakupy na BU planuje i tak dopiero w przyszlym miesiacu. Kuracje jednak mam zamiar zaczac jak najszybciej, gdyz do lata calkiej blisko, a wtedy ryzyko uzywania kwasow sie zwieksza.
Jesli chodzi o Skindividual, to zastanawialam sie czy w przypadku uzywania go z kwasami nie bedzie on zbyt podrazniajacy? Ewentualnie zaryzykuje i przekonam sie na wlasnej skorze...

W oko wpadl mi jeszcze jeden kremik - Renewal+ z Neostraty, lecz on raczej jest z tych mocniejszych (i drozszych). Sadze, ze on rowniez moglby sie nadawac do mojej cery, w koncu zawiera PHA, ktory jest lagodniejsza wersja AHA.
Ewentualnie moze jakis lagodniejszy kremik z Neostrady tez by sie nadawal... Effaclar jest przeciez tak roznie oceniany
na twoim miejscu kupiłabym najpierw tonik BHA z BU, a dopiero potem myślałabym o effaclarze. ma niskie ph i nie będzie tak skuteczny jak tonik z BU.
pomyślałabym również nad humektanem. za idealny to on nie jest, a o tym jak na niego narzekamy możesz przeczytać w wątku nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych.
nie czekaj też z acnedermem za długo. całkiem przyjemny specyfik i nie ma sensu spotkania z nim odkładać w nieskończoność.
i spiesz się, bo niedługo lato!
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 08:57   #756
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
na twoim miejscu kupiłabym najpierw tonik BHA z BU, a dopiero potem myślałabym o effaclarze. ma niskie ph i nie będzie tak skuteczny jak tonik z BU.
pomyślałabym również nad humektanem. za idealny to on nie jest, a o tym jak na niego narzekamy możesz przeczytać w wątku nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych.
nie czekaj też z acnedermem za długo. całkiem przyjemny specyfik i nie ma sensu spotkania z nim odkładać w nieskończoność.
i spiesz się, bo niedługo lato!
No wlasnie JB84 nie ma co za duzo kombinowac, i uzywac nieskonczonej ilosci kosmetykow, najlepiej ograniczyc sie do kilku i stosowac je regularnie
Acne derm bylby dobrym wyborem bo nie szkodzi naczynkom ladnie reguluje cere i wygladza a w polaczeniu z bha, np tonik z BU z 2% BHA zadzialaja oba optymalnie i sie wspomoga....
Cos lekkiego nawilzajacego, nie zapychajacego: dobry jest kremik Avene Hydrance Optimale Leggre-jest naprawde lekki i nie zapycha, Humektan tanszy w wiekszej pojemnosci - opinie co do zapychania sprzeczne..
Skoro planujesz zakupy w BU wez sobie ten zel 1% Hialuronowy i mieszaj go z kremami nawilzajacymi by te byly lzejsze i lepiej nawilzaly
Na naczynka mozesz tez dolaczyc cos z wit C ktora je uspokoi...a co do kremow ktore posiadasz wrzuc sklady na watek o rozszyfrowywaniu skladow i tam Ci dziewczyny doradza czy kremy te beda dzialaly tak jak producent obiecuje, czy maja duzo skladnikow zapychajacych itp itd
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 11:36   #757
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Nie zauważyłam wcześniej tego wątku, a co weszłam na biochemię, wyszłam jeszcze głupsza.
Jestem alergikiem, ale nie miałam żadnych podrażnień po eksperymentowaniu z kwasami.

Przez parę lat używałam Brevoxylu, kiedyś też Effaclar K, ale miałam wrażenie, że po pierwszej tubce przestał działać, przy drugiej miałam już duże problemy z cerą. Trądziku nie mam, ale lekkie blizny, wielkie pory, tłustą cerę i okazjonalne niespodzianki owszem.

Na noc obecnie używam na przemian Diacneal i Ystheal, to moje trzecie podejście do Diacneala i o dziwo teraz się nic nie łuszczy.

Filtr 50 Fluide Extreme LRP
L'oreal Nutri Bronze
Hydrance Legre Avene

(Tonik bezalkoholowy Avon
Płyn micelarny Avene
żel do mycia twarzy Toleriane LRP
maseczka nawilżająca Avene
Dax Perfecta mas. odżywcza
Dax Perfecta mas. na rozszerzone naczynka
okazjonalnie coś oczyszczającego, zwężającego pory)

Czy moge uzywać bronzera z filtrem, czy raczej np nakładać go osobno korzystając, że siedzę w domu i nie kładę filtra?
Czy mogę gdzieś wpasować ten Brevoxyl, czy darować, albo używać okazjonalnie, jeśli tak to z czym, bądź zamiast czego?
Mogę używać samego filtra, czy jeszcze kłaść na niego krem?

Co poradzić na koszmarną cerę TZ? Na razie dałam mu tylko ten swój Brevoxyl. Zrobić oczyszczanie u kosmetyczki, czy tylko jechać na B., a później kwasach?

Jeżeli się komuś będzie chciało odpowiedzieć na litanię, to z góry dziękuję
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-19, 15:25   #758
olguska
Raczkowanie
 
Avatar olguska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 165
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hej
mam cerę: mieszaną, młodą,wrażliwą,mam na nosie zaskórniki,czasem po bokach twarzy zdarzają się jakieś większe krosty, nie mam wyrównanej powierzchni skóry(mam takie grudki małe,chyba to kasza),nie mam jednolitego koloru cery.
chciałabym,żeby ktoś mi polecił jakieś dobre preparaty,żeby jakoś uporać się z tym i wyrównać koloryt
z góry dzięki
__________________
jeśli chcesz być szczęśliwy to bądź !
olguska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 17:43   #759
olguska
Raczkowanie
 
Avatar olguska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 165
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

pomoże ktoś???
__________________
jeśli chcesz być szczęśliwy to bądź !
olguska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 17:50   #760
jb84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 12
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

yeah i marea - dziekuje, za rady

Nad tonikiem z BHA jeszcze sie zastanowie, nie mam duzych problemow, wiec moze jednak zaczne od Effaclara, jesli efekty nie beda przekonywujace, to przerzuce sie na tonik. Ponadto mam zamiar stosowac tez maseczke aspirynowa w razie potrzeby.
Na pewno zajrze do watku poswieconego nawilzaniu, do tej pory jakos mi umknal- wiec na razie powstrzymam sie od pytan na ten temat

Na razie mam wiele propozycji, tylko ze wzgledu na moje watpliwosci. Jak juz sie upewnie, liczba kosmetykow, o ktorych tak sie teraz rozpisuje, na pewno zmaleje

Czy Acnederm moglabym wprowadzic juz po 2-och tygodniach od rozpoczecia kwasowania Z BHA (prawdopodobnie Effaclarem jednak)?

I jeszcze 1 male pytanie na koniec:
Mam zamiar uzywac BHA + kw. azelainowy. Czy wprowadzenie retinoidow lub/i PHA, gdy skora juz sie przyzwyczai (po 2-3 miesiach?), byloby tu wskazane, czy raczej zwiekszenie dawek juz uzywanych substancji? A moze zachowac umiar i poczekac z tym do jesieni (to wydaje mi sie najrozsadniejsze)?
jb84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 18:45   #761
_Monia_
Rozeznanie
 
Avatar _Monia_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 513
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
na twoim miejscu kupiłabym najpierw tonik BHA z BU, a dopiero potem myślałabym o effaclarze. ma niskie ph i nie będzie tak skuteczny jak tonik z BU.
pomyślałabym również nad humektanem. za idealny to on nie jest, a o tym jak na niego narzekamy możesz przeczytać w wątku nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych.
nie czekaj też z acnedermem za długo. całkiem przyjemny specyfik i nie ma sensu spotkania z nim odkładać w nieskończoność.
i spiesz się, bo niedługo lato!
nie wiem czy tonik z BU nie bedzie za mocny na poacztek, ja bym jednak sprobowalam effaclara najpierw.
_Monia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-19, 19:27   #762
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez jb84 Pokaż wiadomość
yeah i marea - dziekuje, za rady

Nad tonikiem z BHA jeszcze sie zastanowie, nie mam duzych problemow, wiec moze jednak zaczne od Effaclara, jesli efekty nie beda przekonywujace, to przerzuce sie na tonik. Ponadto mam zamiar stosowac tez maseczke aspirynowa w razie potrzeby.
Na pewno zajrze do watku poswieconego nawilzaniu, do tej pory jakos mi umknal- wiec na razie powstrzymam sie od pytan na ten temat

Na razie mam wiele propozycji, tylko ze wzgledu na moje watpliwosci. Jak juz sie upewnie, liczba kosmetykow, o ktorych tak sie teraz rozpisuje, na pewno zmaleje

Czy Acnederm moglabym wprowadzic juz po 2-och tygodniach od rozpoczecia kwasowania Z BHA (prawdopodobnie Effaclarem jednak)?

I jeszcze 1 male pytanie na koniec:
Mam zamiar uzywac BHA + kw. azelainowy. Czy wprowadzenie retinoidow lub/i PHA, gdy skora juz sie przyzwyczai (po 2-3 miesiach?), byloby tu wskazane, czy raczej zwiekszenie dawek juz uzywanych substancji? A moze zachowac umiar i poczekac z tym do jesieni (to wydaje mi sie najrozsadniejsze)?
Juz sama sobie odpowiedzialas, lepiej poczekac do jesieni z grubsza kuracja
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 19:29   #763
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez olguska Pokaż wiadomość
hej
mam cerę: mieszaną, młodą,wrażliwą,mam na nosie zaskórniki,czasem po bokach twarzy zdarzają się jakieś większe krosty, nie mam wyrównanej powierzchni skóry(mam takie grudki małe,chyba to kasza),nie mam jednolitego koloru cery.
chciałabym,żeby ktoś mi polecił jakieś dobre preparaty,żeby jakoś uporać się z tym i wyrównać koloryt
z góry dzięki
Mozesz wyprobowac effaclar badz acne derm ale dodatkowo powinnas jakimis filtrami chronic skore, bo uwrazliwiona bedzie od kwasow i nawilzaj czyms jak najprostszym i lekkim
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 19:54   #764
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Bronzer proponowalabym osobno i nie laczyc go z filtrem
Brevoxyl mozesz miejscowo na krostki jesli bedzie cie wysypywalo, ale jesli uzywasz juz innych srodkow typu kwasy pewnie cera ulegla juz poprawie? Jesli brevoxyl Ci sluzy to mozesz go czasem uzyc..bylebys nie mieszala wielu preparatow na raz, by to sie nie pogryzlo i nie przynioslo skutku odwrotnego od zamierzonego..generalnie wszelki minimalizm jest wielce wskazany!
Co do TZ'a to mozesz mu dac ten Brevoxyl, niech wyprobuje

Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
Nie zauważyłam wcześniej tego wątku, a co weszłam na biochemię, wyszłam jeszcze głupsza.
Jestem alergikiem, ale nie miałam żadnych podrażnień po eksperymentowaniu z kwasami.

Przez parę lat używałam Brevoxylu, kiedyś też Effaclar K, ale miałam wrażenie, że po pierwszej tubce przestał działać, przy drugiej miałam już duże problemy z cerą. Trądziku nie mam, ale lekkie blizny, wielkie pory, tłustą cerę i okazjonalne niespodzianki owszem.

Na noc obecnie używam na przemian Diacneal i Ystheal, to moje trzecie podejście do Diacneala i o dziwo teraz się nic nie łuszczy.

Filtr 50 Fluide Extreme LRP
L'oreal Nutri Bronze
Hydrance Legre Avene

(Tonik bezalkoholowy Avon
Płyn micelarny Avene
żel do mycia twarzy Toleriane LRP
maseczka nawilżająca Avene
Dax Perfecta mas. odżywcza
Dax Perfecta mas. na rozszerzone naczynka
okazjonalnie coś oczyszczającego, zwężającego pory)

Czy moge uzywać bronzera z filtrem, czy raczej np nakładać go osobno korzystając, że siedzę w domu i nie kładę filtra?
Czy mogę gdzieś wpasować ten Brevoxyl, czy darować, albo używać okazjonalnie, jeśli tak to z czym, bądź zamiast czego?
Mogę używać samego filtra, czy jeszcze kłaść na niego krem?

Co poradzić na koszmarną cerę TZ? Na razie dałam mu tylko ten swój Brevoxyl. Zrobić oczyszczanie u kosmetyczki, czy tylko jechać na B., a później kwasach?

Jeżeli się komuś będzie chciało odpowiedzieć na litanię, to z góry dziękuję
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 06:21   #765
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez olguska Pokaż wiadomość
hej
mam cerę: mieszaną, młodą,wrażliwą,mam na nosie zaskórniki,czasem po bokach twarzy zdarzają się jakieś większe krosty, nie mam wyrównanej powierzchni skóry(mam takie grudki małe,chyba to kasza),nie mam jednolitego koloru cery.
chciałabym,żeby ktoś mi polecił jakieś dobre preparaty,żeby jakoś uporać się z tym i wyrównać koloryt
z góry dzięki
standardowo np. effaclar k (którego ja nie nawidzę ) + acnederm + nawilżacz + filtr fotostabilny. przejrzyj wątek, a dowiesz się wielu naprawdę ciekawych rzeczy
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 11:06   #766
perfect_seed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków/Zamość
Wiadomości: 1
Question Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

od jakiegoś czasu śledzę różne wątki na forum biochemii kosmetycznej, szczerze mówiąc po tak obszernej lekturze pogubiłam się (chyba nie jestem jedyna - pocieszające).

wcześniej nie zwracałam większej uwagi na skład kosmetyków,ba! były wybierane dosyć przypadkowo.

mam cerę mieszaną, skłonną do wyprysków, rozszerzone pory, lekkie przebarwienia posłoneczne (zimą prawie ich nie widać, jednak latem staja się widoczne) + naczynka (w okolicy skrzydełek nosowych), małe blizny potrądzikowe.


w tym momencie używam
- kremu Olay na dzień, aktywnie nawilżającego do cery wrażliwej
- krem na noc ten sam co na dzień :/
- żelu(serum) naprawczego pod oczy firmy Avon, seria Anew Retroactive +
- do mycia twarzy wieczorem: L'Oreal Demaq expert, żel-krem musujący, Intensywny demakijaż, rano zazwyczaj sama woda z kranu ;/

od czasu do czasu
- peeling gruboziarnisty Lirene
- peeling enzymatyczny Lirene, cera wrażliwa
- maseczka z glinki marokańskiej firmy Lerosett

wcześniej używałam kremu regenerującego z firmy Matis z serii Vitality (średnio byłam zadowolona), w porównaniu z Hydraphase Riche LRP, który jest ponad dwa razy tańszy od Matisa (wiem, wiem, cena nie ma znaczenia),poza tym pierwszy jest regenrujący a drugi nawilżający.
na noc był to krem Dax Cosmetics, Probiotic, odżywczy krem na noc (strasznie zapychał)


zadowolona jestem z serum pod oczy Anew Retroactive + (zniknęły mi cienie pod oczami, chociaż nie oszukuję sie, myślę, że w dużej mierze przyczyniła sie do tego zmiana diety)

maseczka z glinki marokańskiej firmy Lerosett jest rewelacyjna, w składzie INCI tylko Maroccan Lava Clay, Aqua
glinką można rownież myć codziennie twarz.

dziewczyny, bardzo proszę was o pomoc w doborze odpowiedniego kremu do twarzy na dzień z flitrem i na noc, oraz jeśli to możliwe innych specyfików uzupełniających.

chcę zaznaczyć, że mam b. twarde wode w kranie, która potwornie wysusza skórę, skończone 25 lat, wiec czas walczyć z coraz bardziej widocznymi zmarszczkami mimicznymi.

po zgłębieniu sie w temat, wymyśliłam sobie coś takiego:

na dzień
- SVR Topialyse - żel do mycia ciała i twarzy (jest oczywiscie bez SLSu) ewentualnie olejek myjący do twarzy z BU
- pod filtr LRP Active C do cery normalniej i mieszanej lub LRP Active C XL, albo serum antyoksydacyjnym flavo - C15EF http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumflavoCEF.html (może zamiennie raz krem, raz serum. jest sens?)
ewentualnie:
- żel hialuronowy z pantenolem 5% z BU
- serum - olejek regenerujący Lemon z BU

i filtry (oczywiście nie wszystkie :
- filtr LRP fluide extreme
- filtr Bioderma 50+ (słyszałam, że ma najmniej lepką konsystencje, rozumiem też że jest to odczucie subiektywne)
- LRP Anthelios ( która wersja Antheliosa, bo jest ich kilka; XL bez XL? mleczko do ciała i twarzy, czy krem?)
- LRP Anthelios Dermo-Pediatrics (zawiera alkohol, wiec nie wiem co na to moje naczynka?)
- Avene Mleczko do ciala, Tres Haute Protection Lait SPF 50+ lub emulsja z tej samej wersji
-LRP Lait Veloute
-Avene Cleance 40 SPF

na noc: zamiennie
- LRP Effaclar K
- nawilżający LRP Hydraphase Riche, lub Hydraphase XL Legere, a moze sam żel hialuronowy z BU?
- Diacneal, w okolicy skrzydełek nosowych mam naczynka, ostatnio zauważyłam małe naczynko na policzku, nie wiem czy ryzykować?
- Diroseal Avene, zamiast Diacenalu?


pomocy! co wybrać?
mile widziane inne propozycje , toników nie używam, ale jeśli trzeba to zacznę.

jak, co, z czym mieszać, w jakiej kolejności?


z góry BARDZO DZIĘKUJĘ za udzielenie pomocy!
perfect_seed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 11:18   #767
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

marea albo L_V, nie wiem czy pytanie zamieszczam w odpowiednim wątku, ale interesuje mnie który krem z Iwostinu jest najlepszy (niezapychający!) pod względem składu, bo chciałabym wypróbować kremy tej firmy i nie wiem na który się najpierw zdecydować?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 11:30   #768
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
marea albo L_V, nie wiem czy pytanie zamieszczam w odpowiednim wątku, ale interesuje mnie który krem z Iwostinu jest najlepszy (niezapychający!) pod względem składu, bo chciałabym wypróbować kremy tej firmy i nie wiem na który się najpierw zdecydować?
W watku podpietym u gory, sa rozszyfrowane sklady roznych kremow min Iwostinu..popatrz pod I http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=181149
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 11:52   #769
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez perfect_seed Pokaż wiadomość
na dzień
- SVR Topialyse - żel do mycia ciała i twarzy (jest oczywiscie bez SLSu) ewentualnie olejek myjący do twarzy z BU
- pod filtr LRP Active C do cery normalniej i mieszanej lub LRP Active C XL, albo serum antyoksydacyjnym flavo - C15EF http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumflavoCEF.html (może zamiennie raz krem, raz serum. jest sens?)
ewentualnie:
- żel hialuronowy z pantenolem 5% z BU
- serum - olejek regenerujący Lemon z BU

i filtry (oczywiście nie wszystkie :
- filtr LRP fluide extreme
- filtr Bioderma 50+ (słyszałam, że ma najmniej lepką konsystencje, rozumiem też że jest to odczucie subiektywne)
- LRP Anthelios ( która wersja Antheliosa, bo jest ich kilka; XL bez XL? mleczko do ciała i twarzy, czy krem?)
- LRP Anthelios Dermo-Pediatrics (zawiera alkohol, wiec nie wiem co na to moje naczynka?)
- Avene Mleczko do ciala, Tres Haute Protection Lait SPF 50+ lub emulsja z tej samej wersji
-LRP Lait Veloute
-Avene Cleance 40 SPF

na noc: zamiennie
- LRP Effaclar K
- nawilżający LRP Hydraphase Riche, lub Hydraphase XL Legere, a moze sam żel hialuronowy z BU?
- Diacneal, w okolicy skrzydełek nosowych mam naczynka, ostatnio zauważyłam małe naczynko na policzku, nie wiem czy ryzykować?
- Diroseal Avene, zamiast Diacenalu?
Wiec tak, diacneal sobie podrauj ze wzgledu na naczynka, rowniez unikaj kwasow AHA w kosmetykach
Do mycia mozesz wyprobowac oba preparaty zarowno SVR jak i olejek myjacy...sama wkoncu stwierdzic ktory ci bardziej pasuje badz bedziesz je uzywac naprzemiennie

Active C XL to poprostu active c z filtrem(ten xl oznacza fltry w skaldzie w kosmetykach LRP wiec jesli bedziesz uzywala innych filtrow nie musisz uzywac dodatkowych kosmetykow z filtrem wiec wystarczy active c zwykly...rowniez mozesz zakupic serum z BU...ma wieksze stezenie wit c wiec bedzie zapewne b skuteczne i dobrze zrobi na naczynka wiec wit c jest jak najbardziej wskazana w twoim przypadku

Kwestia filtra..musisz niestety znalezc swoj ideal..bo co jednemu pasuje drugiemu nie...szukaj wsrod mleczek fluidow...nie wiem jak u Ciebie z makijazem ale niektore filtry zawierajace Parsol. min LRP sa destabilizowane przez talk i mike ktore sa w niektorych podkladach i pudrach wiec musisz wtedy dobrac odpowiednie kosmetyki kolorowe
Kremy filtry moga byc zbyt tresciwe i zapychac..ale tu rowniez musisz potestowac...
Z mojego doswiadczenia czesto to filtry do ciala od Avene badz LRP sa lzejsze od tych typowo twarzowych i mi pasuja..np Avene w/w
Mozesz tez wyprobowac SVR50 - jest barwiony i kryjacy...wiec masz filtr i podklad w jednym..
Dermo Pediatrics od LRP moze byc drazniacy ze wzgledu na alkohol

Kwestia nawilzania....piszesz ze sluzy Ci Hydraphase od LRP...jak juz wyzej pisalam nie ma sensu kupowac tego xl bo po co ci filtr w kremie np na noc?! wersja Leggre bedzie lzejsza i powinna dobrze nawilzac...mozesz go mieszac z zelem hialuronowym...bedzie lzejszy i lepiej nawilzal...nie kupuj calej masy nowych rzeczy, ogranicz pielegnacje do minimum

Kwsetai zluszczaczy kwasow...no tu wybor jest duzy fakt...
diroseal..pomoze na naczynka ale moze rowniez zapychac jesli masz do tego sklonnosci....
Mozesz rowniez kupic acne derm..rozjasni przebarwienia..wygladzi skore i jest tani a to spory plus przy dobrym dzialaniu tegoz specyfiku...mozesz dolaczyc effaclar, ktory jednak jest dosc lekkim kosmetykiem i nie przyniesie spektakularnych efektow..mozesz rowniez kupic na BU tonik z 2% Bha..ten bedzie mocniejszy bo jest na alkoholu wiec nie powinnas go uzywac czesciej niz co drugi dzien i nie laczyc z acne dermem bo podraznienie gotowe

Mozesz zaczac od acne dermu stosujac go np co druga noc..w kolejna nocke nawilzac...pozniej mozesz dolaczyc bha i stosowac np
1 noc tonik
2 noc acne derm
3 noc nawilwaznie itd

Obserwuj skore jak reaguje i dostosuj program do jej potrzeb...jesli sie luszczy ejst podrazniona musisz robic wieksze przerwy od kwasow
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-20, 12:24   #770
olguska
Raczkowanie
 
Avatar olguska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 165
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

marea dziękuje za odp
__________________
jeśli chcesz być szczęśliwy to bądź !
olguska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 20:06   #771
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To teraz ja
Moja cera jest tłusta, z wypryskami, mam rozszerzone pory, zaskórniki i blizny potrądzikowe.

Uzywałam Acne Derm przez miesiąc, ale żadnej poprawy nie zauważyłam. Oczywiście stosowałabym go dalej, ale zmieniłam taktykę:

Od wczoraj 2x dziennie serum AHA z LRP, jeśli wychodzę z domu filtr Sun Protekt SPF60 Dermedic (to chwilowe, szukam czegoś lepszego), w przypadku pozostania w domu nawilżam Aqualia Thermal Vichy.


Powinnam coś zmienić? Czy jest dobrze jak jest?
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 20:31   #772
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
To teraz ja
Moja cera jest tłusta, z wypryskami, mam rozszerzone pory, zaskórniki i blizny potrądzikowe.

Uzywałam Acne Derm przez miesiąc, ale żadnej poprawy nie zauważyłam. Oczywiście stosowałabym go dalej, ale zmieniłam taktykę:

Od wczoraj 2x dziennie serum AHA z LRP, jeśli wychodzę z domu filtr Sun Protekt SPF60 Dermedic (to chwilowe, szukam czegoś lepszego), w przypadku pozostania w domu nawilżam Aqualia Thermal Vichy.


Powinnam coś zmienić? Czy jest dobrze jak jest?
Jesli nie masz problemu z naczynkami AHA beda bardzo dobre...daja dobre efekty ale skora sie do nich przyzwyczaja po jakims czasie i nalezy robic przerwy...mozesz je wspomoc BHA albo acne dermem, uzywajac naprzemian
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 21:04   #773
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią


Mam pytanie czy moge uzywac tej pianki ma (BHA) codziennie,nawet przed Diacnealem?Niby pisze ,ze do codziennej pielegnacji ,ale wole sie upewnic.

Boots,Pore Perfecting Deep Clean Mousse
Skład: Aqua, cocamidopropyl betaine, sodium cocoamphoacetate, glycerin, sodium chloride, salix nigra, rosmarinus officinalis, peg-120 methyl glucose dioleate, sodium citrate, butylene glycol, citric acid, phenoxyethanol, styrene/acrylates copolymer, methylparaben, sodium benzoate, limonene, parfum, tetrasodium EDTA, linalool, sodium lauryl sulfate, dipropylene glycol, citronellol
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 09:24   #774
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny jestem w szoku bo od miesiąca stosuje filtr Avenki dzieciaczka 40, duzo czytalam ze te filtry w postaci mleczek, emulsji sa lzejsze.... a dzisiaj posmarowalam sie Biodermą max 50+ ( wziełam od mamy) tak dla porownania i co? Bioderma wchlonela sie super - prawie do matu i jest o wiele mniej lepiaca niz Avenka dzieciaczka moge wyjsc nawet sie nie pudrując bo po pol godziny od nalożenia nie mam lepiacej powloki nic a nic
Generalnie stwierdzam ze Avenki strasznie sie lepią
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 09:30   #775
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez anitka7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem w szoku bo od miesiąca stosuje filtr Avenki dzieciaczka 40, duzo czytalam ze te filtry w postaci mleczek, emulsji sa lzejsze.... a dzisiaj posmarowalam sie Biodermą max 50+ ( wziełam od mamy) tak dla porownania i co? Bioderma wchlonela sie super - prawie do matu i jest o wiele mniej lepiaca niz Avenka dzieciaczka moge wyjsc nawet sie nie pudrując bo po pol godziny od nalożenia nie mam lepiacej powloki nic a nic
Generalnie stwierdzam ze Avenki strasznie sie lepią
A jak dokładnie nazywa się ten filtr z biodermy?
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 10:18   #776
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez anitka7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem w szoku bo od miesiąca stosuje filtr Avenki dzieciaczka 40, duzo czytalam ze te filtry w postaci mleczek, emulsji sa lzejsze.... a dzisiaj posmarowalam sie Biodermą max 50+ ( wziełam od mamy) tak dla porownania i co? Bioderma wchlonela sie super - prawie do matu i jest o wiele mniej lepiaca niz Avenka dzieciaczka moge wyjsc nawet sie nie pudrując bo po pol godziny od nalożenia nie mam lepiacej powloki nic a nic
Generalnie stwierdzam ze Avenki strasznie sie lepią
to są jakieś nielepiące się filtry? mój klorane nei bieli, ale lepi się niemiłosiernie. z racji tego, że już mi się kończy szukam czegoś innego, myślałam o avene mineralnym, a ta bioderma nie jest mineralna, nie?
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 11:11   #777
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

ja od listopada maziam sie Glyco A i wlasnie konczy mi sie tubka, lasnie rozjasnil mi plamy na twarzy (posloneczne), narazie uzywam filtra z Bootsa, nigdzie nie moge kupic mleczka Avene...jako ze w maju jade do Polski a tam sloneczko napewno bedzie grzac potrzebuje stabilnego filtra, mam wesele i chcialabym sie tez troszke opalic, ale co z twarza? zafiltruje, grzywke zarzuce na czolo , bo moje plamy wlasnie na srodku czola byly(teraz jest pelno takich malych jasnych), boje sie zeby nie pociemnialy,doradzcie cos....
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 11:42   #778
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
to są jakieś nielepiące się filtry? mój klorane nei bieli, ale lepi się niemiłosiernie. z racji tego, że już mi się kończy szukam czegoś innego, myślałam o avene mineralnym, a ta bioderma nie jest mineralna, nie?
A probowalyscie SVR50?
Moje odkrycie, nie lepi sie nic a nic, polaczenie podladu z filtrem, kryje, i nawet nie musze niczym matowic bo jest jak podklad...chyba ideal
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 11:44   #779
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
ja od listopada maziam sie Glyco A i wlasnie konczy mi sie tubka, lasnie rozjasnil mi plamy na twarzy (posloneczne), narazie uzywam filtra z Bootsa, nigdzie nie moge kupic mleczka Avene...jako ze w maju jade do Polski a tam sloneczko napewno bedzie grzac potrzebuje stabilnego filtra, mam wesele i chcialabym sie tez troszke opalic, ale co z twarza? zafiltruje, grzywke zarzuce na czolo , bo moje plamy wlasnie na srodku czola byly(teraz jest pelno takich malych jasnych), boje sie zeby nie pociemnialy,doradzcie cos....
Czekoladko w Liffey Valley w Bootsie widzialam ostatnio rozne filtry Avene,nawet te 50+

Lepiej sie nie opalaj a pomizaj samoopalaczami a jesli faktycz nie musisz to ostaw aha na miesiac przed planowanym opalaniem
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 13:13   #780
~Gosienka~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 111
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
A probowalyscie SVR50?
Moje odkrycie, nie lepi sie nic a nic, polaczenie podladu z filtrem, kryje, i nawet nie musze niczym matowic bo jest jak podklad...chyba ideal
Co do SVR50 pomimo,ze mineralny to zauwazylam,ze mnie niesamowicie szczypie przez pierwsze pare minut-wiem,ze mam wrazliwa skore od zlszczania sie,ale filtr z Bootsa Soltan50+ mi tak nie robi,wiec to chyba zalezy,ale ogolnie filtr super.
Po miesiecznej kuracji retinem nie widze zadnej porawy,tylko przewrazliwiona,czerwona skore. Dzis posmarowlam sie BHA 1% bo musze troszke podsuszyc te wypryski. Sama juz nie wiem co mam uzywac. Brevoxyl i Acnederm leza w pudelkach a retin-A sama nie wiem czy dalej uzywac czy nie...chcialabym juz zobaczyc chociaz lekka poprawe Mylicie,ze olejek Hauschki,ktory stosuje na dzien moze zapychac?
~Gosienka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:56.