Jak podkreślić jasną cerę? II - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-26, 20:14   #2281
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
MagJa a mogłabyś pokazać na białej kartce papieru jaki odcien ma MaryKay nr 100? albo do czegoś go przyrównać, tak jak to zrobiła Kattarina\? bo jesli rzeczywiscie jasny to moze tez zapoluje na niego na allegro
Postaram się A na składzie mam aktualnie trochę podkładów, więc będzie do czego porównywać
- Revlon Colorstay Softflex 180 Sand Beige
- L'oreal Infallible 120 Vanille
- Oriflame Giordani Gold Porcelain
- Oriflame T-balance Natural Ivory
- Avon Personal Match podkład w płynie Cream
Ale chyba i tak najjaśniejszy będzie Ori GG, a dopiero za nim Mary Kay. Zresztą cyknę zdjęcie na dniach i wrzucę, to będzie wszystko widać.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 20:29   #2282
Iwona31
Rozeznanie
 
Avatar Iwona31
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 891
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale to a'propos czego?

No, błagam... Joplin napisała o mało kryjących podkładach.... sorki, ale wróciłam wypruta z pracy.... może powinnam zacytować...
__________________
Koniecznośc uwalnia od męki wyboru...
Iwona31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 20:32   #2283
Iwona31
Rozeznanie
 
Avatar Iwona31
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 891
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Ja sobie wyrobiłam ten nawyk przy filtrach, zresztą wklepywane podkłady lepiej wtedy kryją niż wcierane. Tylko że raz - mam alergię na taki radosny kącik porad nieproszonych już raz mieliśmy taką krucjatę na forum, dwa - nawet właściwie aplikowany podkład jest dla mnie wciąż zbyt ciemny


Bo zapewne masz cerę albo tłustą, albo mieszaną a podklady i pudry przyciemniają się wtedy nawet o jeden ton.


I jeżeli uważasz to za porady nieproszone to przepraszam, że uraziłam.
__________________
Koniecznośc uwalnia od męki wyboru...
Iwona31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 20:41   #2284
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez Iwona31 Pokaż wiadomość
Bo zapewne masz cerę albo tłustą, albo mieszaną a podklady i pudry przyciemniają się wtedy nawet o jeden ton.
Zgadzam się.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 20:49   #2285
Iwona31
Rozeznanie
 
Avatar Iwona31
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 891
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość



Aga no wiesz, gdzies trzeba sie podzielic nowo nabyta wiedza
Contax - to nie jest nowo nabyta wiedza.... i to była niegrzeczna uwaga...
__________________
Koniecznośc uwalnia od męki wyboru...
Iwona31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 21:05   #2286
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 668
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez Iwona31 Pokaż wiadomość
Jedynym ratunkiem jest światło słoneczne
na to muszę jeszcze poczekać, u mnie ciągle deszcz, eh

Cytat:
Napisane przez Iwona31 Pokaż wiadomość
bądź konsumpcja betakarotenu - bądź w postaci naturalnej - duuużo soku z marchwi, pomidora lub też suplement diety, czyli tabletki dostępne w aptece.
Jasna cera ma zalety, gdy podkreślisz ją pudrem brązującym w kulkach, bądź pudrem rozświetlającym; możesz zaakcentowć kości policzkowe różem w różowym odcieniu (pastel) i bardzo delikatnym na codzień makijażem oka (napisz, jaki masz kolor tęczówki).....
Sok z marchwi u mnie w domu jest non stop, piję ile wlezie, ale też nie mogę przedawkować - wiadomo, że to może skończyć się "zpomarańczowieniem" () skóry. Tabletek i tak już za dużo biorę, nie chcę dokładać kolejnych .

Ja nadal nie widzę niestety zalet w mojej bladości, okropnie wyglądam - przy ciemnych włosach taka jasna cera. Może z czasem się przekonam (chciałabym ). Kolor tęczówki mam ciemnozielony

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale to a'propos czego?
to najpewniej było a'propos mojej wypowiedzi

dziękuję Iwono za, na pewno, cenne rady ;*
Że kremy do twarzy trzeba wklepywać to wiedziałam, ale nie pomyślałam, że podkład też. Całe życie się człowiek uczy
__________________
a traveller
joplin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 21:18   #2287
Iwona31
Rozeznanie
 
Avatar Iwona31
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 891
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Joplin - spróbuj zneutralizować kolor włosów i skóry - zmiana koloru włosów; skoro tęczówka jest ciemnozielona - zaryzykuj odcień włosów w rudości, czerwieni, albo miedzi...do tego odpowiedni makijaż i powinnobyć ok.
__________________
Koniecznośc uwalnia od męki wyboru...
Iwona31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-26, 21:27   #2288
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 668
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Iwono, w dzisiejszych czasach może wydać to się dziwne ale nigdy jeszcze nie farbowałam włosów . Jedynie szamponetką, ale wiadomo - zmywalny kolor.

W końcu kiedyś musi być ten pierwszy raz, na pewno zaryzykuję w najbliższym czasie i wybiorę się do fryzjerki - a nuż coś z tego wyjdzie . Jeszcze raz dziękuję

Tymczasem przejrzę wątek, na pewno ukrywają się w nim jeszcze jakieś cenne rady
__________________
a traveller
joplin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 21:47   #2289
cmoksia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Skierniewice / Warszawa
Wiadomości: 7 976
GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez joplin Pokaż wiadomość
Iwono, w dzisiejszych czasach może wydać to się dziwne ale nigdy jeszcze nie farbowałam włosów . Jedynie szamponetką, ale wiadomo - zmywalny kolor.

W końcu kiedyś musi być ten pierwszy raz, na pewno zaryzykuję w najbliższym czasie i wybiorę się do fryzjerki - a nuż coś z tego wyjdzie . Jeszcze raz dziękuję

Tymczasem przejrzę wątek, na pewno ukrywają się w nim jeszcze jakieś cenne rady ;)
ale tu są rady jak podkreślić jasną cerę, a Ty chcesz ją zamaskować

ja bym jedynie proponowała modelowanie twarzy i bronzerem i różem do policzków. wiem, że sporo wizażanek używa Ziemi Egipskiej żeby się nieco 'opalić'
__________________
cmoksia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 21:52   #2290
Iwona31
Rozeznanie
 
Avatar Iwona31
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 891
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez cmoksia Pokaż wiadomość
ale tu są rady jak podkreślić jasną cerę, a Ty chcesz ją zamaskować

ja bym jedynie proponowała modelowanie twarzy i bronzerem i różem do policzków. wiem, że sporo wizażanek używa Ziemi Egipskiej żeby się nieco 'opalić'
Cmoksiu, ależ ja we wcześniejszych postach radziłam jak podkreślić... nie mówiłam o zamaskowaniu..., ale o zneutralizowaniu wrażenia bladej, nieopalonej cery....tym bardziej, że zmiana koloru włosów jest również sposobem podkreślenia, szczególnie przy kolorze zielonym tęcZówki....
__________________
Koniecznośc uwalnia od męki wyboru...
Iwona31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 22:26   #2291
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 668
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez cmoksia Pokaż wiadomość
ale tu są rady jak podkreślić jasną cerę, a Ty chcesz ją zamaskować
oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, przecież na to wskazuje tytuł wątku Pomyślałam, że przejrzę chociaż część wątku, może akurat wyczytam coś ciekawego choćby nt jasnych podkładów i a nuż przekonam się do mojej 'bladości'
__________________
a traveller
joplin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-27, 07:22   #2292
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Iwona31 dzięki za radę Co prawda podkładu na co dzień nie używam,ale nie wpadłabym na to,żeby go wklepywać ,wypróbuje ten sposób aplikacji przy najbliższej okazji

Taj na marginesie,polubiłam ostatnio bardzo różowy kolor i to taki mocny,jaskrawy Oczywiście daleka jestem od ubieranie się cała w ten kolor ,jeden akcent wystarczy

Przy jasnej cerze i czarnych włosach ślicznie wygląda taki róż
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 20:16   #2293
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A jak przedstawiają się cenowo?
Tzw. Custom Blend czyli Indywidualnie Dopasowany Odcień w przypadku podkładu to około 35 funtów.

Czyli w cenie dobrego podkłądu z górnej połki.

Dopasować można też puder, korektor a także pomadkę.

Wróciłam właśnie z zakupów i wypróbowałam kilka podkładów.

Oczywiście w najjaśniejszych kolorach.

1. Max Factor Lasting Performance (100 Porcelain) - kryjący, nie ciemnieje i ma ładny beżowy kolor (nie jest ani różowy, ani żółty)
2. NOWOŚĆ! Bourjois 10-hour Sleep Effect (71 Abricoté Clair) - średnio kryjący, żółty oddcień i ciemnieje na żółto!!
3. Revlon Colorstay dla sery normalnej/suchej odcień 100 - ładny lekkokryjący beż
4. Revlon Colorstay dla cery tłustej odcień 100- ciemnieje na różowo!

W sumie podpasował mi tylko Max Factor. Jest jasny nie tylko w tubce i daje ładny oddcień na twarzy.

Pozdrawiam z UK

Edytowane przez Jelonek
Czas edycji: 2007-03-28 o 14:59 Powód: Post pod postem!
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 21:00   #2294
cmoksia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Skierniewice / Warszawa
Wiadomości: 7 976
GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

lulo Lasting Performance właśnie strasznie ciemnieje w ciągu dnia z tego co pamiętam, sporo osób twierdziło, że jest żółtawy, ja - posiadaczka jedynie testera, twierdzę, że jest różowawy, jaki jest w UK, nie wiem
__________________
cmoksia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 10:03   #2295
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Cytat:
Napisane przez cmoksia Pokaż wiadomość
lulo Lasting Performance właśnie strasznie ciemnieje w ciągu dnia z tego co pamiętam, sporo osób twierdziło, że jest żółtawy, ja - posiadaczka jedynie testera, twierdzę, że jest różowawy, jaki jest w UK, nie wiem

Hmmm ... może to żółknięcie zależy pod ph skóry? W UK zauważyłam, że firmy sprzedają więcej janych odcieni. Nie wiem dlaczego te same firmy uparły się, że Polki mają ciemniejszą cerę niż Angielki. Może dlatego, że sporo Polek to fanki solariów?

Pozdrawiam ciepło z Coventry

Cytat:
Napisane przez cmoksia Pokaż wiadomość
ale true match C1 jest ciemny...
Zgadzam się

I w dodatku żółknieje na twarzy;(

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość



Coś o mamimym przekonaniu do opalania wiem.. Tekst mojej rodzicielki na plaży
-Eśka no weź przestań z tym kremem do opalania! Wogóle się nie opalisz i jak ja się z tobą ludziom na oczy pokażę?!
Jeszcze mnie i siostrze się dostało od trupów jej za to od murzynki Niesprawiedliwość na tym świecie wielka, brat ma 3 (w porywach 4) fototyp po mamie, zero piegów i naczynek. A my z siostrą..?
Moja Mama na słońce mnie wyciąga sposobem. Sama uwielbia smażenie się z słońu. Wyciąga leżak do ogrodu a mnie woła słodko " Chodź to Martuśka posiedzieć obok mnie". No to ja siadam w na schodach w cieniu. A Mama znowu "Wystaw no ty chociaż te łydki na słońce, bladziochu jeden". Echh...

Cytat:
Napisane przez cmoksia Pokaż wiadomość
co prawda zaczęła mi kupować czarne dodatki, ale nieśmiało dalej próbuje mnie przekonać, żem wariatka i muszę się opalić i chodzić kolorowo ubrana jeszcze jej schudnąć nie chcę (jak przestała truć, schudłam 5kg)
Ja też miałam "czarną fazę" zanim nie odkryłam koloru granatowego w takim marynarskim odcieniu. Równie ładnie kontrastuje z jasną (białą) skórą co czerń, a latem lepiej wygląda, niż czerń.

Rozpisałam się...


Czy któraś z was nie testowała podkładów Armanii? Chodzi oczywiście o kosmetyki sygnowane przez TEGO projektanta. W magazynach kobiecych w UK czesto pokazują te podkłady. Ale nie wiem jak z kolorami.

I gratka dla wielbicielek True Match w kolorze C1. W okolicach 25 kwietnia wracam do Polski. W UK jest dostępny ten podkład w tem właśnie kolorze. Kosztuje około 9 funtów.
Jeśli któraś z Was ma na niego ochotę. Mogę dla niej go kupić. Jeśli boicie się dokonywać transakcji w ten sposób - możemy tego dokonać przez allegro. Nie mam dojścia do tego podkładu w super-niskiej cenia, ale może komuś będę pomocna. W sprawie mojej uczciwości - sprawdźcie "lulo2" na allegro oraz Indeks Przekupki (nie wiem, czy jeszcze istnieje).

Edytowane przez Jelonek
Czas edycji: 2007-03-28 o 15:00 Powód: 5 postów jeden pod drugim!
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 13:41   #2296
cmoksia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Skierniewice / Warszawa
Wiadomości: 7 976
GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

[1=a4fe74769c46a8b3f27462c 06deeaa5a0ba50375_612d631 274ff7;4020422]Hmmm ... może to żółknięcie zależy pod ph skóry? W UK zauważyłam, że firmy sprzedają więcej janych odcieni. Nie wiem dlaczego te same firmy uparły się, że Polki mają ciemniejszą cerę niż Angielki. Może dlatego, że sporo Polek to fanki solariów?

Pozdrawiam ciepło z Coventry[/QUOTE]
od pH? a wiesz, nie wpadłam na to z resztą ja się ani trochę na tym nie znam, więc tym bardziej nie wiem jaki mogłoby to mieć wpływ

[1=a4fe74769c46a8b3f27462c 06deeaa5a0ba50375_612d631 274ff7;4020966]Zgadzam się

I w dodatku żółknieje na twarzy;([/QUOTE]
a tego to nie wiem, bo tylko moja mama go używa(ła), ale widzę, że niewiele go zużyła, więc chyba jej nie podpasował, choć nie powiedziała co z nim nie tak

[1=a4fe74769c46a8b3f27462c 06deeaa5a0ba50375_612d631 274ff7;4021740]Ja też miałam "czarną fazę" zanim nie odkryłam koloru granatowego w takim marynarskim odcieniu. Równie ładnie kontrastuje z jasną (białą) skórą co czerń, a latem lepiej wygląda, niż czerń.[/QUOTE]
ja nie lubię granatu, a już szczególnie takiego marynarskiego jak byłam młodsza, chodziłam we wszelkich możliwych odcieniach niebieskiego, starczy mi
dla mnie czerń zawsze dobrze wygląda, za nic nikt mnie nie przekona, że jakiś inny kolor wygląda lepiej np latem, tak jak napisałaś o granacie - pod tym względem jestem niereformowalna
__________________
cmoksia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 13:44   #2297
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
ja nie lubię granatu, a już szczególnie takiego marynarskiego jak byłam młodsza, chodziłam we wszelkich możliwych odcieniach niebieskiego, starczy mi
dla mnie czerń zawsze dobrze wygląda, za nic nikt mnie nie przekona, że jakiś inny kolor wygląda lepiej np latem, tak jak napisałaś o granacie - pod tym względem jestem niereformowalna
[/QUOTE]

W sumie ....

jak już bedziesz mamą i będziesz miała własne dzieci to będziesz prawdziwą "fashion icon"

Bedzieśz "cool" mamuśką z wypasionym wizerunkiem ze szczeniących lat.
))

A teraz epitafium..

Powyższe moje posty dedykuję nieodżałowanemu pudrowi prasowanemu Margaret Astor (teraz Astor) w okrągłej, czarnej puderniczce. Był rrrrreweelacyjny dla białej skóry. To już dobre 6 lat jak go zdjęli z rynku.

Edytowane przez Jelonek
Czas edycji: 2007-03-28 o 15:02 Powód: Kolejny post pod postem...
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 14:00   #2298
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Dziewczyny dawno mnie nie było
Mam do was sprawę małą. W kwietniu jadę do Grecji, pod koniec a jak wiadomo wteyd to już tam gorąco strasznie itd.
A ja nie chce sie opalić !!! Jakich filtrów używać? 40 wystarczy? nie mam zamiaru celowo sie wygrzewać na plaży. Ale wiadomo że przy takich wędrówkach i krótkich spodenkach zawsze człowiek troche sie przysmaży :/ Co jaki czas się smarować? I ile kosmetyku nakładać? Błagam, pomóżcie ;( Chcę wrócić taka biała jak jestem teraz
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 14:04   #2299
cmoksia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Skierniewice / Warszawa
Wiadomości: 7 976
GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

[1=a4fe74769c46a8b3f27462c 06deeaa5a0ba50375_612d631 274ff7;4021924]

W sumie ....

jak już bedziesz mamą i będziesz miała własne dzieci to będziesz prawdziwą "fashion icon"

Bedzieśz "cool" mamuśką z wypasionym wizerunkiem ze szczeniących lat.
))[/QUOTE]
to mi się z Gothic_Daisy skojarzyło, choć z tego co mi wiadomo, jeszcze mamą nie jest ale mimo wszystko
__________________
cmoksia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-28, 14:37   #2300
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dawno mnie nie było
Mam do was sprawę małą. W kwietniu jadę do Grecji, pod koniec a jak wiadomo wteyd to już tam gorąco strasznie itd.
A ja nie chce sie opalić !!! Jakich filtrów używać? 40 wystarczy? nie mam zamiaru celowo sie wygrzewać na plaży. Ale wiadomo że przy takich wędrówkach i krótkich spodenkach zawsze człowiek troche sie przysmaży :/ Co jaki czas się smarować? I ile kosmetyku nakładać? Błagam, pomóżcie ;( Chcę wrócić taka biała jak jestem teraz
najlepiej SPF 50 +
aptecznych firm => La Roche Posay, Vichy, Bioderma, Avene, Iwostin
i innych => Loreala, Nivea, Garniera
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 15:03   #2301
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Lulo_aiesec przestań proszę pisać kilka postów pod postem, bo przez to wątek robi się zupełnie nieczytelny.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 17:54   #2302
mloda90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 25
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

HELP!
Ja wlasnie jestem na kupnie podkladu (cera mieszana, wrazliwa; mam jakies przebarwienia i b. widoczne since pod oczkami do ukrycia ).

Bylam dzis w Rossmanie i mam teraz na raczce 2 Loreale: TRUE MATCH C1 i INFAILLIBLE 125.

Nie moge sie zdecydowac, bo Infaillble ciut za ciemny mi sie wydaje, ale podoba mi sie, ze jest zoltawy, a True match zbyt rozowy, czy on faktycznie zolcieje w ciagu dnia????


Sama nie wiem, ktory wybrac

A moze jakis inny dobry podkladzik mi poleciceie, ktory bedzie mial kolor miedy tym a tym...?????
mloda90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 18:11   #2303
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez mloda90 Pokaż wiadomość
HELP!
Ja wlasnie jestem na kupnie podkladu (cera mieszana, wrazliwa; mam jakies przebarwienia i b. widoczne since pod oczkami do ukrycia ).

Bylam dzis w Rossmanie i mam teraz na raczce 2 Loreale: TRUE MATCH C1 i INFAILLIBLE 125.

Nie moge sie zdecydowac, bo Infaillble ciut za ciemny mi sie wydaje, ale podoba mi sie, ze jest zoltawy, a True match zbyt rozowy, czy on faktycznie zolcieje w ciagu dnia????


Sama nie wiem, ktory wybrac

A moze jakis inny dobry podkladzik mi poleciceie, ktory bedzie mial kolor miedy tym a tym...?????
U mnie C1 nie żółcieje, nie ciemnieje i w ogóle nie zmienia koloru. Może takie zmiany zależą od tonacji skóry? Infaillible nie używałam, więc nie mogę obu porównać. Co do koloru neutralnego - ani wpadającego ani w róż, ani w żółć - to taki moim zdaniem jest odcień Porcelain 11 podkładu X-Ceptional Wear.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 18:32   #2304
mloda90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 25
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Dzieki annemon . Rozjerze sie za nim
A czy ktos jeszcze moze mi cos doradzic???
mloda90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 18:49   #2305
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez mloda90 Pokaż wiadomość
Dzieki annemon . Rozjerze sie za nim
A czy ktos jeszcze moze mi cos doradzic???
Jakim jestes typem kolorystycznym- cieplym, czy chlodnym?
Najlepiej przejrzyj ostatnie 2-3 strony tego watku, sporo tam postow dotyczacych kolorow konkretnych podkladow
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 19:36   #2306
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dawno mnie nie było
Mam do was sprawę małą. W kwietniu jadę do Grecji, pod koniec a jak wiadomo wteyd to już tam gorąco strasznie itd.
A ja nie chce sie opalić !!! Jakich filtrów używać? 40 wystarczy? nie mam zamiaru celowo sie wygrzewać na plaży. Ale wiadomo że przy takich wędrówkach i krótkich spodenkach zawsze człowiek troche sie przysmaży :/ Co jaki czas się smarować? I ile kosmetyku nakładać? Błagam, pomóżcie ;( Chcę wrócić taka biała jak jestem teraz
Ja w zeszłym roku w Chorwacji używałam:
na plażę (choć słońca nie cierpię, nienawidzę, temperatury powyżej 16-20* równają się dla mnie wiecznemu rozdrażnieniu) - najpierw mleczko Avene dzieciaczek, głównie dlatego że chciałam je dobić - na twarz mi nie pasowało, ale również ta jego kleistość zapewniała dobrą ochronę w wodzie, bo tam siedziałam całymi godzinami. Oczywiście regularna reaplikacja (nie powiem, wzbudzałam ciekawość, nawet w miejscowości gdzie każdy hotel miał taki mały kwadrat betonowego tarasu nad wodą nie wiem czym się ludzie zachwycają ), później ekonomiczna Bioderma w spray'u 400ml. Weź dobry żel, ja miałam po takiej ilości filtrów wrażenie niedomycia po prysznicu (wzięłam delikatny, bez slsów, teraz wzięłabym Johnsona); na skórę twarzy - mleczko Biodermy którego w normalnych warunkach miejskich nie trawię, ale na plaży olewka, tym bardziej że na noc używałam kwasów Pauli.
na miasto - LRP DP 50, do ciała - jako, że wychodziliśmy dopiero po 17 - spray Garniera 30, strasznie alkoholowy, ale przynajmniej wchłaniał się ekspresowo i można było normalnie funkcjonować i ubierać się.

Dwie uwagi na marginesie: ewentualna maska do nurkowania będzie Ci przeciekać przy filtrowaniu, coś za coś, druga sprawa - weź jakiś dobry krem nawilżający, bo po słonej wodzie, alkoholu w filtrach a i samych filtrach - skóra może być zmęczona i rozdrażniona. No i raczej nie bierz Avenek, mimo że alkoholu nie mają - niski wskaźnik ochrony przed UVA

Cytat:
Napisane przez cmoksia Pokaż wiadomość
i właśnie o tym mówimy ja się jutro przekonam czy age defying wklepywany nadal jest za ciemny (oby nie)
Daria, ja mówiłam o takich podkładach hmm dla mnie niemal transparentnych, nie o normalnych przy wklepywaniu ładnie się łączy ze skórą nawet kilka warstw, a można z nich wyciągnąć jakieś krycie wtedy

Cytat:
Napisane przez Iwona31 Pokaż wiadomość
Bo zapewne masz cerę albo tłustą, albo mieszaną a podklady i pudry przyciemniają się wtedy nawet o jeden ton.


I jeżeli uważasz to za porady nieproszone to przepraszam, że uraziłam.
Nawet jeśli zaraz po umyciu skóry i nałożeniu na nią lekkiego kremu nałożę podkład, to jest za ciemny - a sebum wtedy jeszcze nie zdąży za istnieć na mojej skórze myślę, że kwestię porad wyjaśniłyśmy sobie na PW
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 20:05   #2307
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

agniesko... znawczynio możesz mi polecic jasny kompaktowy puder? w takiej dość przyzwoitej cenie? nie mam ostatnio dostępu do Sephory i tympodobnych sklepów i chce zlecić komus zakup dla mnie kompaktu.. ale nie wiem kompletnie jakiego.. doradź coś proszę.. najjasniejszy i najlepiej lekko żółtawy z góry dziękuje
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 20:21   #2308
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
agniesko... znawczynio możesz mi polecic jasny kompaktowy puder? w takiej dość przyzwoitej cenie? nie mam ostatnio dostępu do Sephory i tympodobnych sklepów i chce zlecić komus zakup dla mnie kompaktu.. ale nie wiem kompletnie jakiego.. doradź coś proszę.. najjasniejszy i najlepiej lekko żółtawy z góry dziękuje
Nie jestem znawczynią w kompaktach mam niewielkie doświadczenie, bazowałam na radach Smoka - myślę, że to do niej powinnaś się zwrócić ja mam tylko Chanel DP nr 50 - ale go nie wklepuję gąbeczką tylko omiatam pędzlem, jakoś nie jestem wtedy przekonana do wyglądu skóry, zarówno efektu, tekstury jak i koloru i Givenchy Matmate z 04 na końcu - wcześniej są odcienie chłodne. A Smok ma większe rozeznanie
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 20:49   #2309
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Agnieska dziękuję za profesjonalną radę Mam jeszcze jedno pytanie, czy przy takiej ochronie nie opaliłaś się ani trochę? NA tym mi bardzo zależy
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 20:55   #2310
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Zwykle wybieram jasne, wpadające w żółć kompakty albo jesli nie ma odcieni żółtych to takie neutralne, bez różu.

- DP Chanel nr 30, 40 i 50 (50 jest najjasniejszym kolorem, bardzo żółtym, nawet za bardzo, w Polsce niedostępnym, w Polsce jest 30, nadają się do jasnej i żółtawej cery),
- kompakty Clinique Clarifying Powder Makeup, nr 01 clarifying Cream jest jasnym, neutralnym beżem bez różowego odcienia, choć też wyraźnie nie jest żółty, nr 02 Clarifying Neutral jest ciut ciemniejszy i bardziej jakby żółty.
http://www.clinique.com/templates/pr...CT_ID=PROD3049
- Jest jeszcze ten nowy kompakt Perfectly Real Compact Makeup, ale go nie miałam. Duża paleta jasnych kolorów, raczej beży, bez rózowych odcieni.
http://www.clinique.com/templates/pr...CT_ID=PROD9704
-Clinique Superpowder, ładne kolory, super krycie, ale ze mnie dość szybko schodził. Miałam odcień 07 Matte Neutral.
http://www.clinique.com/templates/pr...UCT_ID=PROD559

Kompakty Clinique są mocno napigmentowane i wyglądają ciemno w pudełku, na buzi jaśnieją.

Polecam również EL Double Matte - puder prasowany, ma aż 14 gr, super ładnie kryje, mam odcień nr 1, jest jasny, neutralny, ale bez grama żółci, mi pasuje.
http://www.esteelauder.com/templates...CT_ID=PROD1652
U nas są tylko 3 odcienie, ja mam Light.

Zachwalane są również kompakty Lumene, ale ciężko je kupić.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:17.