Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże" - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za zabezpieczeniem forum Moje Makijaże?
tak,powyżej 10 postów 4 6,35%
tak,powyżej 50 postów 6 9,52%
tak,powyżej 100 postów 44 69,84%
nie,to nie fair w stusunku do np.niezalogowanych,nic nie da itd 9 14,29%
Głosujący: 63. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-22, 08:20   #31
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez architekt80 Pokaż wiadomość
Ale 100 postów to bardzo łatwo jest nabićtakże takie ograniczenie musiałoby być większe (tak z 500)żeby to miało sens.

Myślę że taki program będzie lepszy.


Mam pytanie do Ciebie Złosiu tak z ciekawościi offtopowo . Skoro mam internet z japońskiej sieci EMobile to jak widzisz moje IP?Krzaczki są?
Zabezpieczenie zdjęcia jest znacznie lepszym rozwiązaniem.

p.s. Twoje IP jest numeryczne

Cytat:
Napisane przez Vibeska Pokaż wiadomość
Hm... a nie da się zrobić tak żeby dodawane zdjęcie automatycznie było opatrywane takim znakiem?

Można. Ale automat nie wie, czy znak przesunąć w lewo czy prawo, nie potrafi czytać zdjęć i rozumieć jego zawartości, dodać dodatkowego napisu, żeby złodziej nie ukradł...
Program, bezmyślnie stęplujący wasze zdjęcia, na pewno spotka się z Waszymi protestami. Ergo: nie. Będzie tutorial do GIMPa

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 09:12   #32
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
Rozumiem. W sumie byłby to bardziej zniechęcacz niż faktyczne zabezpieczenie A to, żeby osoba która nie przekroczyła danej ilości postów widziała same miniatury zdjęć, a nie mogła ich otworzyć jest możliwe? Fakt, miniatury można też skopiować na dysk, ale już na takiej fotce się ich nie użyje. No i na miniaturze takiej osobie która zaloguje się na wizażu tylko po to, aby kopiować zdjęcia i używać ich jako swoich ciężko będzie ocenić, czy faktycznie jest to warte zachodu, czy faktycznie jesteśmy tak piękne by posługiwać się naszą twarzą...

Oczywiście jestem jak najbardziej za oznaczaniem zdjęć jako wizażowe i za dodaniem ostrzeżenia.
Yen, może i to by było jakieś wyjście, ale pamiętam, ze Aga pisała, że widziała swoje zdjęcia nawet w avatarach i zbiorach avatarów. Do tego nada się nawet miniatura.

BTW. ludzie są okropni... niektórzy.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 10:32   #33
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Zło, wiem że PS jest drogi, zrobienie tutoriala GIMP którego notebene sama posiadam to pestka. Ale GIMP tak samo jak PS uchroni nasze zdjęcia czyli wcale.
Od dłuższego czasu mam zdjęcia zabezpieczone napisami i niestety w żaden sposób ich to nie ochroniło.
Trudno w takim razie. Jedynym niestety wyjściem będzie nie umieszczanie zdjęc i tyle.

Pozdrawiam i zmykam na długi weekend
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 12:04   #34
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Jedynym niestety wyjściem będzie nie umieszczanie zdjęc i tyle.
ja wychodze ztego założenia..niestety bo lubiłam umieszczać makijaże,ale coraz więcej "nieporządanych" osób je ogląda.Doszło do tego,że usunęłam wszystkie swoje zdjęcia twarzy na MM, pozostawiłam zbliżenia oczu.Przykro mi,ze tak się stało, ale nie czuję się już bezpiecznie na wizaż.pl

I do czasu, kiedy nie będzie dobrych zabezpieczeń, nie zamieszczę zdjęć
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 12:15   #35
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

trzeba zrozumiec też Agę i Zło, forum z makijażami przyciąga nowe osoby. Nie oszukujmy się, serwis działa dzięki reklamom i ograniczenia mogą spowodowac zmniejszenie popularności. Dlatego jeśli komuś nie przeszkadza fakt że jego zdjęcia i podobizna nie są chronione niech zamieszcza swoje makijaże na MM myślę że chętnych osób nigdy nie zabraknie. Natomiast mnie i wielu stałym bywalcom MM jednak zabezpieczenia by się przydały. Zauważcie że za zabezpieczeniami są głównie osoby które jakiś czas pokazują się już na MM i od dawna dają sygnaturę w postaci napisów na zdjęcia. Tak więc tutorial niczemu się takim osobom nie przyda.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 12:27   #36
Dominicana
Zadomowienie
 
Avatar Dominicana
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 345
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Ja w sumie nowa jestem
Ale moze rozwiazanie takie jakie jest na innym forum, na ktorym przebywam przeszloby i przez wizaz.
Otoz tam jest tak, ze gdy ktos przebywa na forum nie dzialaja opcje kopiuj. Ew. ctrl+c ale to dotyczny tylko tekstu pisanego.

Kiedys ktos wciska myszka zeby skopiowac pokazuje sie komunikat, ze jest to nie mozliwe.

Oczywiscie jest jeszcze printscreen, ktory moze i cos by zdzialal, ale wklejenie zdjecia nie jest mozliwe gdyz forum tak jakby blokuje opcje kopiowania, wklejania itp. Podczas wlaczonego forum nawet nic nie mozna bylo zapisac z innej strony. Tak bylo kiedys przynajmniej z tymi innymi stronami teraz moze to poprawili.


Nie wiem na jakiej to zasadzie dziala nie znam sie na tym ale tak jest i to by nie bylo glupie rozwiazanie, jesli jest technicznie mozliwe w ogole na wizazu
Dominicana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 10:17   #37
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez Dominicana Pokaż wiadomość
Ja w sumie nowa jestem
Ale moze rozwiazanie takie jakie jest na innym forum, na ktorym przebywam przeszloby i przez wizaz.
Otoz tam jest tak, ze gdy ktos przebywa na forum nie dzialaja opcje kopiuj. Ew. ctrl+c ale to dotyczny tylko tekstu pisanego.

Kiedys ktos wciska myszka zeby skopiowac pokazuje sie komunikat, ze jest to nie mozliwe.

Oczywiscie jest jeszcze printscreen, ktory moze i cos by zdzialal, ale wklejenie zdjecia nie jest mozliwe gdyz forum tak jakby blokuje opcje kopiowania, wklejania itp. Podczas wlaczonego forum nawet nic nie mozna bylo zapisac z innej strony. Tak bylo kiedys przynajmniej z tymi innymi stronami teraz moze to poprawili.


Nie wiem na jakiej to zasadzie dziala nie znam sie na tym ale tak jest i to by nie bylo glupie rozwiazanie, jesli jest technicznie mozliwe w ogole na wizazu
Znam to rozwiązanie - proste blokowanie prawego klawisza myszki. Dość prymitywne i bardzo łatwe do obejścia...
Wystarczy wyłączyć obsługę javascriptu w przeglądarce i wszystko będzie działać. Poza tym - jak napisałaś - printscreen nadal działa, podobnie jak menu Edycja w przeglądarce.


Nadal jestem zdania, że zamiast utrudniać obsługę forum lub dostęp do forum, trzeba skoncentrować się na profesjonalnym zabezpieczeniu samego zdjęcia.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-23, 11:21   #38
Dominicana
Zadomowienie
 
Avatar Dominicana
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 345
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

zlosiu wlasnie prtsc tam nie dziala

ja nie wiedzialam, ze to proste do ominiecia.

Moze bedzie inne rozwiazanie
Dominicana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 15:09   #39
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Yen, może i to by było jakieś wyjście, ale pamiętam, ze Aga pisała, że widziała swoje zdjęcia nawet w avatarach i zbiorach avatarów. Do tego nada się nawet miniatura.

BTW. ludzie są okropni... niektórzy.
Nawet na wizażu scigałam wizażankę, która ukradła zdjęcie (avatar) mojej znajomej z innego portalu

Ja jestem jednak za zamknięciem, oznaczenie zdjęć znakiem wodnym czy napisem da sie obejść. Anbić 500 postów- postów, które mają sens- już mniej.
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 19:02   #40
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Witam

Na razie poprosiłem specjalistów o pomoc w tutorialu do zabezpieczania zdjęć:
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,16819.0.html



p.s. Ograniczanie dostępu do forum raczej nie wchodzi w grę...
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 09:45   #41
candibar
Zakorzenienie
 
Avatar candibar
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 3 200
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

100 postów to dobry pomysł
candibar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-07, 10:14   #42
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez candibar Pokaż wiadomość
100 postów to dobry pomysł
To zły pomysł.

Szukam speca od GIMPa, ale coś kiepsko mi idzie...
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 19:43   #43
pasywno-agresywna
Zakorzenienie
 
Avatar pasywno-agresywna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 525
GG do pasywno-agresywna
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Dzięki temu wątkowi zrozumiałam rozmiar problemu... Na MM pokazuję się już naprawdę od długiego czasu. Odkąd jestem użytkowniczką, forum przybyło mnóstwo nowych wizażanek. Rzeczywiście nasze djęcia ogląda masa osób, niektórzy sobie je nieładnie pożyczają. Kiedyś na wiżażu doniesiono mi, że moje zdjęcia są na fotka.pl

Złosiu, podpisujemy swoje zdjęcia, ale jak widzisz, to nic nie daje. Nie możliwe jest zabezpieczenie ich przed ściąganiem i zapisywaniem na dysku (albo i bezcelowe, przecież wystarczy print scrn...), napisy nie są skuteczne. Wydaje mi się, że i ograniczenie do iluś tam postów nie ma sensu (tak o ile pamiętam jest na MUT i osobiście zniechęciło mnie to do korzystania z tego portalu), bo sama nie wiem kiedy nabiłam ponad 2500 postów. Nie czuję się bezpieczna na MM, ale nie chce rezygnować z czynnego w nim udziału.

Problem zostaje otwarty. Instrukcja do GIMPa to dobra myśl, bo nawet jeśli potrafimy już zabezpieczyć (mało skutecznie) swoje zdjęcia podpisem, to może pomóc nowym użytkowniczkom.
pasywno-agresywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 13:06   #44
atenaz
Zakorzenienie
 
Avatar atenaz
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 224
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

a zabezpieczenie zdjęcia tak jak w tym wątku?

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=262990

usunięcie wszystkich znaków wodnych to sporo pracy, może to zniechęci potencjalnych złodziei zdjęć?
__________________
20*12*2007 zapuszczam włosy po pas
01*09*2008 nie farbuję

wymiana https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=920711

szukam: CK Euphoria, Arabian Oud Kalemat, Gucci Rush, Moschino Love Love, Jimmy Choo Edp, Givenchy Ange ou Demon, Mancera Roses Greedy
atenaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 13:34   #45
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez atenaz Pokaż wiadomość
a zabezpieczenie zdjęcia tak jak w tym wątku?

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=262990

usunięcie wszystkich znaków wodnych to sporo pracy, może to zniechęci potencjalnych złodziei zdjęć?
wątpię
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 17:28   #46
atenaz
Zakorzenienie
 
Avatar atenaz
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 224
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
wątpię
szkoda
__________________
20*12*2007 zapuszczam włosy po pas
01*09*2008 nie farbuję

wymiana https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=920711

szukam: CK Euphoria, Arabian Oud Kalemat, Gucci Rush, Moschino Love Love, Jimmy Choo Edp, Givenchy Ange ou Demon, Mancera Roses Greedy
atenaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 17:17   #47
Ferrou
Zakorzenienie
 
Avatar Ferrou
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdzieś tam...
Wiadomości: 3 723
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Witam

Czy sprawa z zabezpieczeniem zdjęć na forum MM jest dalej w toku?

Nie ma 100% jednego zabezpieczenia, więc może warto wprowadzić szereg zabezpieczeń, które utrudniłoby kradzież i wykorzystywanie naszych zdjęć na innych portalach przez internetowych złodziei.
Wiadome jest nie od dzisiaj, że dodanie znaku wodnego nie zniechęca do kradzieży. Tutorial został już opracowany w PS, ponowne opracowanie go w Gimpie w lepszy sposób nie zabezpieczy naszych zdjęć.
Uważam, że powinno wprowadzić się szereg zabezpieczeń, które pozwoliłyby nam spokojnie zamieszczać zdjęcia. (Przecież np. w banku zabezpieczenia przed kradzieżą, to nie tylko oznakowanie banknotów )
1. Podpisywanie zdjęć
2. zablokowanie zapisywania zdjęć. Wiem, wiem, przecież jest też printscreen, ale powiem szczerze, że znam wiele osób, które po przyciśnięciu prinscreena nie wiedzą co dalej zrobić Można też zablokować printsreena, w taki sposób, ze wyskakuje czarny kwadrat. Oczywiście to też można obejść, lecz ja np tego nie potrafię i sądzę, że większość małolatów kradnących nasze zdjęcia też.
3. Nad zdjęciem jest napisane, z którego wątku ono pochodzi. Może warto dać tam zapis, że zdjęcie jest własnością danej wizażanki i Wizażu i kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody podlega takiej i takiej każe z artykułu takiego i takiego. Jest to wykonalne, wystarczy skontaktować się z radcą prawnym lub z wizażankami - przecież są tu dziewczyny po prawie.

Oczywiście można powiedzieć, ze wszystko można obejść, ale nie o to chodzi. Gdyby np w bankach tak podchodzili do spraw zabezpieczeń, to nasze pieniądze trzymalibyśmy nadal w domu w skarpetkach . Każde zabezpieczenie można obejść, ale nie każdy to potrafi! A większość złodziei kradnących nasze zdjęcia to zakompleksieni małolaci. A tak naprawdę z nimi walczymy a nie z profesjonalistami.

Jeżeli chodzi o Gimpa, może nie warto szukać specjalistów na "profesjonalnych stronach". Wiele dziewczyn zna ten program, może warto je zaprosić do współpracy?

Pozdrawiam
__________________
Ferrou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 17:22   #48
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

zgadzam się z Ferrou w 100% lepsze kilka zabezpieczeń niż żadnego.
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 17:40   #49
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Panowie od GIMPa odesłali mnie do olbrzymiego tutoriala i przyznam się, że jest to kilka dni roboty, żeby go przerobić na potrzeby prostego zabezpieczania zdjęć.

Dlatego, jeśli jest wśród nas osoba, która może popełnić krótki i prosty opis zabezpieczenia zdjęcia w GIMPie, to zyska moją dozgonną wdzięczność.

Jeśli chodzi o blokowanie prawego klawisza myszki na forum, to jest tutaj wiele funkcji, które wymagałyby gruntownego przepisania od nowa, jako, że korzystają one właśnie z prawego klawisza mychy.

Na koniec - nie zgodzę się z porównaniem forum do banku. Bank z zasady ma być zamknięty, forum od zarania dziejów otwarte. Porównywanie zabezpieczenia wnętrzności forum i banku nie jest w żaden sposób miarodajne.
Złodzieje zawsze istnieli i będą istnieć. Dziennie mamy kilkanaście osób próbujących ukraść muzykę, filmy... wśród nich znajdują się i złodzieje zdjęć. Przykro mi to mówić, ale takie już jest internetowe społeczeństwo. Dlatego najprostszym zabezpieczeniem jest nie zamieszczać zdjęć całej twarzy, bo ktoś może się podszyć. Umieszczajcie oddzielnie oczy / usta itp., nadal pokażecie technikę wykonania makijażu, ale nie pozwolicie złodziejowi podszywać się pod Was.

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-04, 18:44   #50
Ferrou
Zakorzenienie
 
Avatar Ferrou
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdzieś tam...
Wiadomości: 3 723
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Panowie od GIMPa odesłali mnie do olbrzymiego tutoriala i przyznam się, że jest to kilka dni roboty, żeby go przerobić na potrzeby prostego zabezpieczania zdjęć.

Dlatego, jeśli jest wśród nas osoba, która może popełnić krótki i prosty opis zabezpieczenia zdjęcia w GIMPie, to zyska moją dozgonną wdzięczność.

Jeśli chodzi o blokowanie prawego klawisza myszki na forum, to jest tutaj wiele funkcji, które wymagałyby gruntownego przepisania od nowa, jako, że korzystają one właśnie z prawego klawisza mychy.

Na koniec - nie zgodzę się z porównaniem forum do banku. Bank z zasady ma być zamknięty, forum od zarania dziejów otwarte. Porównywanie zabezpieczenia wnętrzności forum i banku nie jest w żaden sposób miarodajne.
Złodzieje zawsze istnieli i będą istnieć. Dziennie mamy kilkanaście osób próbujących ukraść muzykę, filmy... wśród nich znajdują się i złodzieje zdjęć. Przykro mi to mówić, ale takie już jest internetowe społeczeństwo. Dlatego najprostszym zabezpieczeniem jest nie zamieszczać zdjęć całej twarzy, bo ktoś może się podszyć. Umieszczajcie oddzielnie oczy / usta itp., nadal pokażecie technikę wykonania makijażu, ale nie pozwolicie złodziejowi podszywać się pod Was.



Czytałam wątek z tamtej strony i widziałam, że zostałeś odesłany do tutoriali. Rozumiem, że jest trudne przebrnięcie przez taki gąszcz informacji.
Może warto by było przypiąć ogłoszenie, że szukany jest specjalista od Gimpa na każdym podforum (tak jak było np z konkursem), bo niestety tutaj mało osób wchodzi i nie wiem czy szybko ktoś by się znalazł. Wpadłam jeszcze na pomysł, że może dać informację na fora uniwersytetów, u mnie na uczelni wiele osób zna Gimpa, w końcu to informatycy, a student biedny i zawsze chciałby cosik dorobić na wakacjach (na forum od Gimpa wyczytałam że można by było zapłacić) Rozmawiałam ze znajomymi i oni często biorą takie zlecenia

Rozumiem także że zablokowanie prawego klawisza myszki wiąże sie z przebudową całego portalu. Wiadomo że będzie to ciężka praca, ale może jednak warto spróbować.
Gdyby jednak to się nie udało, to może zrobić wyskakujący ekran z informacją z punktu 3 mojej poprzedniej wypowiedzi, którą, aby dalej oglądać zdjęcie, należałoby potwierdzić. Odrzucenie tej informacji wiązałoby się z zamknięciem strony.


Jeżeli chodzi o moje niefortunne porównanie to oczywiście są to dwie różne rzeczy i co innego od nich wymagamy . Chodziło mi jedynie o to, aby pokazać, że nawet tam gdzie myślimy, że są 100% zabezpieczenia, tak nie jest. Jednak ciągle owe zabezpieczenia są udoskonalane i przede wszystkim jest ich wiele. Jedno zabezpieczenie nic nie da, kilka już tak.
Warto by było tez uświadomić nasze wiazażanki że kradzież jest zła, kopiując i tym bardziej rozpowszechniając nieswoje zdjęcie możemy być surowo ukarane. No i niestety trzeba przyznać, że wiele osób nie wie, że jest to nielegalne i karalne. Niegdyś czytałam tutaj wątek, że zdjęcia jednej z dziewczyn zostały przedstawione na wizażu i ona się z tym nie zgadza. Boże, jaka wtedy dyskusja się rozpętała, że przecież umieszczając zdjęcie w necie zgadza się na ich rozpowszechnianie. Niestety tak nie jest. To że przedstawiam swoje zdjęcia, dodatkowo swoja twarz, nie zgadzam się na przetwarzanie tego zdjęcia, to chyba można nawet podpiąć pod ustawę o ochronie danych osobowych Małolaci ściągają pirackie gry z torentów i rapidsherów myśląc że jest to oryginalna gra. Niestety takich przykładów nieświadomości ludzi jest wiele. Oczywiście to nie tłumaczy ich działania, wręcz przeciwnie, powinni zostać za to ukarani, ale myślę, że na tak wielkim forum, jakim jest wizaż, warto o takich sprawach częściej rozmawiać i przede wszystkim uświadamiać...

Ależ się rozpisałam Jak mi coś jeszcze wpadnie do głowy to na pewno napiszę.

Pozdrawiam.
__________________
Ferrou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 21:04   #51
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Ograniczenie ogladalnosci uzytkownikom nowym nic nie da. Sama wiem po sobie, udzielam sie na pewnym forum muycznym, tam trzeba bylo miec pewna ilosc zeby sciagnac mp3. Bez problemu w ciagu godziny postow nabijam i do dzis sciagam, z tym ze udzielam sie regularnie, i nikogo nie krzywdze w ten sposob. Tak wiec to nic nie da moim zdaniem.

Tez jestem za tym co zlosliwiec pisze, po prostu zabezpieczenie zdjec da najwiecej, albo niemozliwosc kopiowania, na czym to polega? (na wielu blogach nie mozna kopiowac zdjec)
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 21:09   #52
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

To o tyle nic nie da, ze zawsze można zrobić print screena. Wszystko się da ściągnąć, to nie ma sensu.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 15:32   #53
Ferrou
Zakorzenienie
 
Avatar Ferrou
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdzieś tam...
Wiadomości: 3 723
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
Ograniczenie ogladalnosci uzytkownikom nowym nic nie da. Sama wiem po sobie, udzielam sie na pewnym forum muycznym, tam trzeba bylo miec pewna ilosc zeby sciagnac mp3. Bez problemu w ciagu godziny postow nabijam i do dzis sciagam, z tym ze udzielam sie regularnie, i nikogo nie krzywdze w ten sposob. Tak wiec to nic nie da moim zdaniem.

Tez jestem za tym co zlosliwiec pisze, po prostu zabezpieczenie zdjec da najwiecej, albo niemozliwosc kopiowania, na czym to polega? (na wielu blogach nie mozna kopiowac zdjec)
Ewelko, niestety samo zabezpieczenia zdjęć napisami jak dotąd nic nie daje, bo wciąż pojawiają się informację o kradzieżach zdjęć. Dodatkowo znaki wodne na zdjęciu można usunąc, nawet na wizażu jest po krótce napisane jak to zrobić Oprócz takich napisów (mi się wydaje, że na zdjęciu oprócz nicku i wizaż.pl powinno się znaleźć jeszcze © (rok) (właściciel praw autorskich) ) powinny pojawić się także inne zabezpieczenia, które zmniejszyłyby możliwość kradzieży.

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
To o tyle nic nie da, ze zawsze można zrobić print screena. Wszystko się da ściągnąć, to nie ma sensu.
Ukryciorku, niestety nie zgadzam się z Tobą, że to nie ma sensu. Jasne jest, że wszystko da się obejść, wszystko da się ściągnąć. Jednak nie możemy się poddawać i mówić a niech sobie kradną. Niestety przez te kradzieże wciąż ubywa nam dziewczyn, które pokazują swoje makijaże na MM. Jest to duza strata, ponieważ MM umiera śmiercią naturalną... Ważne też jest z kim walczymy. Wątpię, że zdjęcia ściągają profesjonaliści, którzy chcą sobie wstawić takowe zdjęcie do portfolio. Mi się wydaje, że robią to zakompleksione małolaty, które wolą sobie w Ava dać czyjeś zdjęcie niż swoje. A takie dzieciaki po pierwsze trzeba uświadamiać, że wyrządzają komuś krzywdę i przede wszystkim łamią prawo. Taką kradzież, oprócz naruszenia praw autorskich, można jeszcze podpiąć pod ustawę danych osobowych. Więc nie są to jakieś tam mało znaczące wykroczenia... Dodatkowo nie wszyscy wiedza co zrobic dalej po przyciśnięciu printscreena - wprowadzenie takiego zabezpieczenia wyeliminowałoby pewną grupę, a to juz byłoby coś. Jednakże Złosiu powiedział, że wiązałoby się to z przebudową portalu, więc nie sądzę aby coś z tego wyszło. W związku z tym nadal musimy szukać innych zabezpieczeń.
__________________
Ferrou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 21:42   #54
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez Ferrou Pokaż wiadomość
Ewelko, niestety samo zabezpieczenia zdjęć napisami jak dotąd nic nie daje, bo wciąż pojawiają się informację o kradzieżach zdjęć. Dodatkowo znaki wodne na zdjęciu można usunąc, nawet na wizażu jest po krótce napisane jak to zrobić Oprócz takich napisów (mi się wydaje, że na zdjęciu oprócz nicku i wizaż.pl powinno się znaleźć jeszcze © (rok) (właściciel praw autorskich) ) powinny pojawić się także inne zabezpieczenia, które zmniejszyłyby możliwość kradzieży.



Ukryciorku, niestety nie zgadzam się z Tobą, że to nie ma sensu. Jasne jest, że wszystko da się obejść, wszystko da się ściągnąć. Jednak nie możemy się poddawać i mówić a niech sobie kradną. Niestety przez te kradzieże wciąż ubywa nam dziewczyn, które pokazują swoje makijaże na MM. Jest to duza strata, ponieważ MM umiera śmiercią naturalną... Ważne też jest z kim walczymy. Wątpię, że zdjęcia ściągają profesjonaliści, którzy chcą sobie wstawić takowe zdjęcie do portfolio. Mi się wydaje, że robią to zakompleksione małolaty, które wolą sobie w Ava dać czyjeś zdjęcie niż swoje. A takie dzieciaki po pierwsze trzeba uświadamiać, że wyrządzają komuś krzywdę i przede wszystkim łamią prawo. Taką kradzież, oprócz naruszenia praw autorskich, można jeszcze podpiąć pod ustawę danych osobowych. Więc nie są to jakieś tam mało znaczące wykroczenia... Dodatkowo nie wszyscy wiedza co zrobic dalej po przyciśnięciu printscreena - wprowadzenie takiego zabezpieczenia wyeliminowałoby pewną grupę, a to juz byłoby coś. Jednakże Złosiu powiedział, że wiązałoby się to z przebudową portalu, więc nie sądzę aby coś z tego wyszło. W związku z tym nadal musimy szukać innych zabezpieczeń.
Oczywiście, zgadzam się z Tobą. Ale wiadomo że to nie może być jedyne wyjście.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 12:29   #55
Dominicana
Zadomowienie
 
Avatar Dominicana
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 345
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

ale po preentscreenie niszczy sie jakosc zdjecia. A musi byc tez mozliwosc zablokowania i jego gdyz kiedys na pewnym forum opcja ta rowniez byla zablokowana.

nie sadze, zeby zablokowanie prawego przyciska utrudnialo dostep do forum.
Troche ludzi to ominie, ale jednak sporo nie bedzie wiedzialo co z tym zrobic.

Tyle mojego zdania w tym watku.
Pozdrawiam
Dominicana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 13:17   #56
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Chodzi Wam o opis jak zrobić i umieszczać znaki wodne w Gimpie?? Ja podpisuję fotki prostymi literkami "Susanna" więc mogę napisać jak to zrobić ale moim zdaniem to i tak na nic. Niemniej Gimp jest darmowy i każdy może go sobie ściągnąć Mam duże opory aby zamieszczać moje makijaże na MM
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 15:00   #57
Ferrou
Zakorzenienie
 
Avatar Ferrou
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdzieś tam...
Wiadomości: 3 723
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Chodzi Wam o opis jak zrobić i umieszczać znaki wodne w Gimpie?? Ja podpisuję fotki prostymi literkami "Susanna" więc mogę napisać jak to zrobić ale moim zdaniem to i tak na nic. Niemniej Gimp jest darmowy i każdy może go sobie ściągnąć Mam duże opory aby zamieszczać moje makijaże na MM
Susanko, jak fajnie, że znasz Gimpa bałam się, że sama będę musiała się go poduczyć.
Chodzi o tutorial jak zrobić znak wodny w Gimpie. Ostatnio trochę szperałam po necie i znalazłam fajny artykuł, gdzie i jakie powinny być napisy na zdjęciu. W skrócie powinien to być napis, który nas identyfikuje. Niestety na innym forum ktoś może mieć taki sam nick co my, więc to nic nie da. Najlepiej podpisać się imieniem i nazwiskiem. Jednak nie każdy jest w stanie podawać tak o swoich danych. Więc najlepszym sposobem będzie podać swój e-mail Napis powinien być na dole, najlepiej w bardzo zróżnicowanym kolorystycznie miejscu, wtedy trudniej jest go usunąć. Dodatkowo jeżeli ktoś odetnie napis i umieści takie zdjęcie, wtedy łatwo jest udowodnić kradzież w prokuraturze czy sądzie, poniewaź oba zdjęcia bedą miały inną wielkość. No i dodatkowo na górze wizaz.pl.
Takie coś wymyśliłam, nie wiem, czy Złośliwiec się na to zgodzi

Susanna, nie można do tego podchodzić, że to nic nie da...Bo w tym momencie MM przestaje istnieć
Ja jestem przede wszystkim za uświadamianiem ludzi, którzy tutaj się logują, że zdjęć umieszczonych w necie nie można kraść. Oczywiście do wszystkich popaprańców się nie przemówi, ale zrobimy jakiś krok naprzód
__________________
Ferrou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 19:19   #58
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Ferrou to o czym piszesz czyli (pozwolę sobie zacytować )

Cytat:
powinien to być napis, który nas identyfikuje. Niestety na innym forum ktoś może mieć taki sam nick co my, więc to nic nie da. Najlepiej podpisać się imieniem i nazwiskiem. Jednak nie każdy jest w stanie podawać tak o swoich danych. Więc najlepszym sposobem będzie podać swój e-mail Napis powinien być na dole, najlepiej w bardzo zróżnicowanym kolorystycznie miejscu, wtedy trudniej jest go usunąć. Dodatkowo jeżeli ktoś odetnie napis i umieści takie zdjęcie, wtedy łatwo jest udowodnić kradzież w prokuraturze czy sądzie, poniewaź oba zdjęcia będą miały inną wielkość. No i dodatkowo na górze wizaz.pl.
to święte słowa. Fajnie umieszcza się napisy/znaki wodne na wzorzystych tkaninach

Dla Ciebie krótki kurs tworzenia znaków wodnych - proponuję poćwiczyć na byle jakim zdjęciu Ja się nie znam na Gimpie - programy graficzne to nie moja pasja jedynie co umiem zrobić to takie podstawy jak znaki wodne, korekcja twarzy (zakrywanie np. wyprysków), przycinanie zdjęć, wycinanie tła itp.
Mam nadzieję, że Złośliwiec się na mnie nie pogniewa że tutaj to umieszczam (ewentualnie gdyby co to proszę usunąć i przepraszam za słownictwo - nie wszystko wiem jak nazwać )
PS. Tutaj kurs gimpowania -> http://www.gimp.signs.pl/gimpowanie.shtml

  1. Wybieramy i otwieramy zdjęcie, na którym chcemy umieścić znak wodny.
  2. Z okienka głównego wybieramy przycisk „umieszczanie tekstu na obrazie” czyli dużą literkę T.
  3. Klikamy kursorem na miejsce na zdjęciu gdzie ma pojawić się tekst.
  4. Pojawia się dodatkowa ramka „edytor tekstowy” gdzie wpisujemy pożądany tekst - u mnie to słowo: Susanna.
  5. Tekst pojawia się na zdjęciu (to jedna z warstw).
  6. Teks możemy (wszystkie przyciski na okienku głównym):
  • powiększyć/zmniejszyć (strzałeczki na głównym panelu góra – dół)
  • zmienić kolor tekstu (klikamy dwukrotnie na podłużny czarny pasek i zaznaczamy kolorek wybierając go ramki)
  • zmienić czcionkę i styl pisowni
  • przesunąć tekst w dowolne miejsce na zdjęciu wybierając na okienku głównym opcję „przesuwanie warstw i zaznaczeń”.
  1. Gdy przesuniemy kursor na zdjęcie zamiast strzałeczki pojawi się łapka – trzeba nią precyzyjnie „najechać” na jedną z literek tekstu i przesunąć w pożądane miejsce. Jeśli klikniesz obok literki – przesunie się spodnia warstwa.
  2. Nasz tekst powinien być cały czas w czarno-żółtej rameczce.
  3. A teraz najważniejsze – tworzenie znaku wodnego
  4. Klikamy na przycisk „okna dialogowe” i wybieramy opcję -> WARSTWY. Pojawi się okienko „warstwy”. Klikamy na pierwszą z góry warstwę z naszym napisem i suwaczkiem „krycie” rozjaśniamy napis wg. uznania.
  5. Gotowe
  6. Teraz możemy stworzyć kolejny napis w takim samym stylu lub mniejszy, w innym kolorze, w innym miejscu – znów zaczynamy od kliknięcia na dużą literkę T i postępujemy zgodnie z instrukcją aż do pkt. 10. Tworząc kolejny napis równocześnie tworzymy kolejną (w tym przypadku trzecią) warstwę I znów należy otworzyć „okna dialogowe” wybrać opcję -> WARSTWY. Nasz nowy tekst będzie trzecia warstwą u samej góry.
  7. Na koniec klikamy na ikonę „zapisz”, następnie na przycisk „eksportuj” i gotowe
  8. Efekt końcowy poniżej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img_4032.jpg (42,6 KB, 122 załadowań)
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 20:50   #59
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Ferrou to o czym piszesz czyli (pozwolę sobie zacytować )

to święte słowa. Fajnie umieszcza się napisy/znaki wodne na wzorzystych tkaninach

Dla Ciebie krótki kurs tworzenia znaków wodnych - proponuję poćwiczyć na byle jakim zdjęciu Ja się nie znam na Gimpie - programy graficzne to nie moja pasja jedynie co umiem zrobić to takie podstawy jak znaki wodne, korekcja twarzy (zakrywanie np. wyprysków), przycinanie zdjęć, wycinanie tła itp.
Mam nadzieję, że Złośliwiec się na mnie nie pogniewa że tutaj to umieszczam (ewentualnie gdyby co to proszę usunąć i przepraszam za słownictwo - nie wszystko wiem jak nazwać )
PS. Tutaj kurs gimpowania -> http://www.gimp.signs.pl/gimpowanie.shtml

  1. Wybieramy i otwieramy zdjęcie, na którym chcemy umieścić znak wodny.
  2. Z okienka głównego wybieramy przycisk „umieszczanie tekstu na obrazie” czyli dużą literkę T.
  3. Klikamy kursorem na miejsce na zdjęciu gdzie ma pojawić się tekst.
  4. Pojawia się dodatkowa ramka „edytor tekstowy” gdzie wpisujemy pożądany tekst - u mnie to słowo: Susanna.
  5. Tekst pojawia się na zdjęciu (to jedna z warstw).
  6. Teks możemy (wszystkie przyciski na okienku głównym):
  • powiększyć/zmniejszyć (strzałeczki na głównym panelu góra – dół)
  • zmienić kolor tekstu (klikamy dwukrotnie na podłużny czarny pasek i zaznaczamy kolorek wybierając go ramki)
  • zmienić czcionkę i styl pisowni
  • przesunąć tekst w dowolne miejsce na zdjęciu wybierając na okienku głównym opcję „przesuwanie warstw i zaznaczeń”.
  1. Gdy przesuniemy kursor na zdjęcie zamiast strzałeczki pojawi się łapka – trzeba nią precyzyjnie „najechać” na jedną z literek tekstu i przesunąć w pożądane miejsce. Jeśli klikniesz obok literki – przesunie się spodnia warstwa.
  2. Nasz tekst powinien być cały czas w czarno-żółtej rameczce.
  3. A teraz najważniejsze – tworzenie znaku wodnego
  4. Klikamy na przycisk „okna dialogowe” i wybieramy opcję -> WARSTWY. Pojawi się okienko „warstwy”. Klikamy na pierwszą z góry warstwę z naszym napisem i suwaczkiem „krycie” rozjaśniamy napis wg. uznania.
  5. Gotowe
  6. Teraz możemy stworzyć kolejny napis w takim samym stylu lub mniejszy, w innym kolorze, w innym miejscu – znów zaczynamy od kliknięcia na dużą literkę T i postępujemy zgodnie z instrukcją aż do pkt. 10. Tworząc kolejny napis równocześnie tworzymy kolejną (w tym przypadku trzecią) warstwę I znów należy otworzyć „okna dialogowe” wybrać opcję -> WARSTWY. Nasz nowy tekst będzie trzecia warstwą u samej góry.
  7. Na koniec klikamy na ikonę „zapisz”, następnie na przycisk „eksportuj” i gotowe
  8. Efekt końcowy poniżej.
Susanna - dzięki wielkie

A malkontentów proszę o usunięcie znaków ze zdjęcia Susanny bez zostawiania znaków operacji na pliku. Bo jakoś wszyscy galopują nad tym jak łatwo jest usunąć watermarki ze zdjęcia... Czekam
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 12:51   #60
Ferrou
Zakorzenienie
 
Avatar Ferrou
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdzieś tam...
Wiadomości: 3 723
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Susanna, dzięki wielkie Na pewno sobie poćwiczę

Złosiu, jak mamy już tutorial do Gimpa, to może teraz warto powprowadzać inne zabezpieczenia, np zapis, że kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć jest karane?
__________________
Ferrou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:07.