Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże" - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za zabezpieczeniem forum Moje Makijaże?
tak,powyżej 10 postów 4 6,35%
tak,powyżej 50 postów 6 9,52%
tak,powyżej 100 postów 44 69,84%
nie,to nie fair w stusunku do np.niezalogowanych,nic nie da itd 9 14,29%
Głosujący: 63. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-17, 13:03   #61
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Ferrou nie ma sprawy

Złosiu luby mi tu podpowiada (też programista ), że jeśli zdjęcie zapisałabym w oryginalnym formacie Gimpa to nie byłoby problemu usunąć znaków wodnych bo to tylko warstwy. Ja fotki zapisuję jako jpg więc w tym wypadku trzeba przysiąść i się pobawić - jak ktoś ma czas i ochotę
A tak mi się przypomniało, że kiedyś wystawiałam aukcje na allegro z biżuteria H&M i oczywiście podpisywałam fotki - nie uwierzysz ile osób nie dość, że kradło moje zdjęcia to jeszcze usuwało mój podpis Bezczelność, wyłapywałam je i mówiłam, że zgłoszę sprawę do pracowników allegro to potem szybko usuwały te zdjęcia...

Mnie osobiście najbardziej boli to, że nawet jeśli zabezpieczy się zdjęcia znakami wodnymi i podpisami to i tak są ludzie, którzy nie zważając na wszystko (nawet na to, że fotki są podpisane) ukradną je i wkleją na jakiś stronach typu fotka.pl czy nasza klasa nie mam czasu, żeby przeglądać te strony i wyłapywać oszustów. A pozatym nie chcę żeby ktoś ze mnie zrobił Mariolkę Kowalska czy gorącą Amandę skoro nazywam się zupełnie inaczej
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 13:58   #62
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez Ferrou Pokaż wiadomość
Susanna, dzięki wielkie Na pewno sobie poćwiczę

Złosiu, jak mamy już tutorial do Gimpa, to może teraz warto powprowadzać inne zabezpieczenia, np zapis, że kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć jest karane?
Rozpowszechnianie nie swoich zdjęć bez zgody autora było zawsze karane odkąd mamy prawo autorskie. Rozumiem, że chcesz wprowadzić taki zapis do naszego regulaminu?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Złosiu luby mi tu podpowiada (też programista ), że jeśli zdjęcie zapisałabym w oryginalnym formacie Gimpa to nie byłoby problemu usunąć znaków wodnych bo to tylko warstwy. Ja fotki zapisuję jako jpg więc w tym wypadku trzeba przysiąść i się pobawić - jak ktoś ma czas i ochotę
A tak mi się przypomniało, że kiedyś wystawiałam aukcje na allegro z biżuteria H&M i oczywiście podpisywałam fotki - nie uwierzysz ile osób nie dość, że kradło moje zdjęcia to jeszcze usuwało mój podpis Bezczelność, wyłapywałam je i mówiłam, że zgłoszę sprawę do pracowników allegro to potem szybko usuwały te zdjęcia...

Mnie osobiście najbardziej boli to, że nawet jeśli zabezpieczy się zdjęcia znakami wodnymi i podpisami to i tak są ludzie, którzy nie zważając na wszystko (nawet na to, że fotki są podpisane) ukradną je i wkleją na jakiś stronach typu fotka.pl czy nasza klasa nie mam czasu, żeby przeglądać te strony i wyłapywać oszustów. A pozatym nie chcę żeby ktoś ze mnie zrobił Mariolkę Kowalska czy gorącą Amandę skoro nazywam się zupełnie inaczej
Sugeruję zatem oznaczać zdjęcia znakami wodnymi zawierającymi:
- nickname autorki "ABCDE"
- napis "forum wizaz.pl" jako miejsce publikacji
- poniżej "fotka poza wizaz.pl jest nielegalna"

Odnośnie tego usuwania z pliku źródłowego gimpa, to wiem, że usunięcie warstw czyni cuda, z tym, że w internecie publikuje się jpegi, a z tych znak wodny usuwa się mooooocno pod górkę.

Dlatego poprosiłem, aby ktoś spróbował usunąć znak wodny z Twojego zdjęcia, bo osobom piszącym jakie to jest łatwe chyba nigdy się nie przytrafiło powalczyć ze znakiem wodnym w płaskim pliku...

Czekam na odważnych.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 14:31   #63
Ferrou
Zakorzenienie
 
Avatar Ferrou
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdzieś tam...
Wiadomości: 3 723
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Rozpowszechnianie nie swoich zdjęć bez zgody autora było zawsze karane odkąd mamy prawo autorskie. Rozumiem, że chcesz wprowadzić taki zapis do naszego regulaminu?
Ja wiem, że zawsze było to nielegalne i karane, tylko nie każdy o tym wie, wystarczy przeczytać wątek http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247861 i wypowiedzi niektórych osób. Dobrze by było wpisać taką informacje do regulaminu. (dodatkowo przytoczyć kilka paragrafów ) Niestety nie każdy czyta regulamin, więc tak wymyśliłam, że może po otworzeniu pliku ze zdjęciem, pojawiałoby się okienko z taka informacja, która należałoby potwierdzić Co o tym myślisz?


Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość

Sugeruję zatem oznaczać zdjęcia znakami wodnymi zawierającymi:
- nickname autorki "ABCDE"
- napis "forum wizaz.pl" jako miejsce publikacji
- poniżej "fotka poza wizaz.pl jest nielegalna"
I tak powinno się oznaczać zdjęcia Zamiast nicku także można np podać email
__________________
Ferrou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 16:00   #64
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez Ferrou Pokaż wiadomość
Ja wiem, że zawsze było to nielegalne i karane, tylko nie każdy o tym wie, wystarczy przeczytać wątek http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247861 i wypowiedzi niektórych osób. Dobrze by było wpisać taką informacje do regulaminu. (dodatkowo przytoczyć kilka paragrafów ) Niestety nie każdy czyta regulamin, więc tak wymyśliłam, że może po otworzeniu pliku ze zdjęciem, pojawiałoby się okienko z taka informacja, która należałoby potwierdzić Co o tym myślisz?
moim zdaniem taki zapis o zakazie kopiowania bez wiedzy autora i rozpowszechniania na innych stronach powinien znaleźc się w regulaminie
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 17:54   #65
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Dodałem do regulaminu:

Cytat:
Napisane przez regulamin forum
8.1. Kopiowanie oraz rozpowszechnianie zdjęć i innych utworów stanowiących własność użytkowniczki Wizaż.pl bez jej pisemnej zgody jest zakazane i stanowi przestępstwo. Osoby łamiące ten zakaz będą bezzwłocznie banowane. W uzasadnionych przypadkach będziemy informować prokuraturę o popełnieniu przestępstwa.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 18:26   #66
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Dodałem do regulaminu:
kochany jesteś
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 18:52   #67
Ferrou
Zakorzenienie
 
Avatar Ferrou
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdzieś tam...
Wiadomości: 3 723
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Dodałem do regulaminu:
Złośiu, jesteś super
__________________
Ferrou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-26, 13:54   #68
Magnolia_83
Rozeznanie
 
Avatar Magnolia_83
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wołomin
Wiadomości: 695
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

a tez jestem za zabezpieczaniem forum. Na argumenty złośliwca o tym że takie działanie skutecznie ograniczyłoby napływ nowych osób na forum.. - może rozsądnym wyjściem byłoby umieszczenie wielkiego komunikatu z informacją że zdjęcie dostępne są dla osób czynnie przebywających na wizaż.pl, z postami powyżej 100.

Moim zdaniem jeśli jakiejś osobie zależałoby by zobaczyć te makijaże a nie żeby wejść zwinąć zdjęcie to ona sobie te posty dostuka w innych watkach.


Jest tez inne rozwiązanie.. jeśli jest taka możliwość to można np. jedno zdjęcie np. samych oczu (bez twarzy) mieć funkcję że to się pokazuje dla ogółu (my sami wybieramy co chcemy pokazać) a reszta zdjęć dla osób powyżej 100 postów.

Nie wiem czy takie coś da radę zrobić ale myślę że to jest jakiś kompromis dla obu stron
__________________
Po czym poznać że to miłość?

poznasz ją po tym
ze nawet nie zauważysz,
gdy cale twoje życie sie skończy
a ona wciąż będzie przy tobie...
Magnolia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 14:02   #69
Magnolia_83
Rozeznanie
 
Avatar Magnolia_83
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wołomin
Wiadomości: 695
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość

Mnie osobiście najbardziej boli to, że nawet jeśli zabezpieczy się zdjęcia znakami wodnymi i podpisami to i tak są ludzie, którzy nie zważając na wszystko (nawet na to, że fotki są podpisane) ukradną je i wkleją na jakiś stronach typu fotka.pl czy nasza klasa nie mam czasu, żeby przeglądać te strony i wyłapywać oszustów. A pozatym nie chcę żeby ktoś ze mnie zrobił Mariolkę Kowalska czy gorącą Amandę skoro nazywam się zupełnie inaczej
Przepraszam bardzo ale co masz do Mariolek Kowalskich?!
__________________
Po czym poznać że to miłość?

poznasz ją po tym
ze nawet nie zauważysz,
gdy cale twoje życie sie skończy
a ona wciąż będzie przy tobie...
Magnolia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 21:21   #70
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

100 postów to za mało - bardzo łatwo je nabić, a podniesienie poprzeczki do np.: 500 poskutkuje tym, że forum padnie
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 09:11   #71
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez Magnolia_83 Pokaż wiadomość
Przepraszam bardzo ale co masz do Mariolek Kowalskich?!
Hehe czyżbyś była ową osobą Osobiście nic nie mam - chyba że zajdzie mi za skórę
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-31, 17:27   #72
Magnolia_83
Rozeznanie
 
Avatar Magnolia_83
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wołomin
Wiadomości: 695
Talking Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez elkiza81 Pokaż wiadomość
100 postów to za mało - bardzo łatwo je nabić, a podniesienie poprzeczki do np.: 500 poskutkuje tym, że forum padnie
może być nawet 500 i tak jak powiedziałam autorki zdjęć same decydują która fotografie dają "na ogół" (a min jedną muszą dać) np. samych oczu a twarz itp to może być dostępna dla osób z odpowiednią liczba postów.

Tym sposobem wilk syty i owca cała


Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Hehe czyżbyś była ową osobą Osobiście nic nie mam - chyba że zajdzie mi za skórę
Nom, jestem. Masz wąty to dawaj na stronę, rozwiązemy to pokojowo
__________________
Po czym poznać że to miłość?

poznasz ją po tym
ze nawet nie zauważysz,
gdy cale twoje życie sie skończy
a ona wciąż będzie przy tobie...
Magnolia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 12:43   #73
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Tak w ogóle to przy zakładaniu konta powinno się wypełnić test psychologiczny badający predyspozycje w użytkowaniu, zachowaniu na forum. I wg skali, kto zaliczył pozytywnie ma konto aktywne, kto nie, niech popracuje nad sobą
A tak zupełnie poważnie to każdy z Was, zarówno szefostwo jak i użytkowniczki, wizażanki MM dzięki którym można się wiele nauczyć, ma rację. Jednak moim zdaniem wstawiając swoje zdjęcie do internetu stajecie się jakby publicznymi osobami. Musicie się niestety liczyć z tym, że znajdzie się ktoś, kto przywłaszczy Wasze foto. Przykre to niestety, ale na głupotę nie ma rady...
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 13:26   #74
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez chiante Pokaż wiadomość
Tak w ogóle to przy zakładaniu konta powinno się wypełnić test psychologiczny badający predyspozycje w użytkowaniu, zachowaniu na forum. I wg skali, kto zaliczył pozytywnie ma konto aktywne, kto nie, niech popracuje nad sobą
A tak zupełnie poważnie to każdy z Was, zarówno szefostwo jak i użytkowniczki, wizażanki MM dzięki którym można się wiele nauczyć, ma rację. Jednak moim zdaniem wstawiając swoje zdjęcie do internetu stajecie się jakby publicznymi osobami. Musicie się niestety liczyć z tym, że znajdzie się ktoś, kto przywłaszczy Wasze foto. Przykre to niestety, ale na głupotę nie ma rady...
owszem, liczymy się z głupotą innych i dlatego chcieliśmy zabezpieczeń
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 14:36   #75
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Do głupoty dochodzi jeszcze chamstwo i dziecięca pyskówka, testy psycho by się przydały
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 17:12   #76
pg1991
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 11
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez chiante Pokaż wiadomość
Tak w ogóle to przy zakładaniu konta powinno się wypełnić test psychologiczny badający predyspozycje w użytkowaniu, zachowaniu na forum. I wg skali, kto zaliczył pozytywnie ma konto aktywne, kto nie, niech popracuje nad sobą
A tak zupełnie poważnie to każdy z Was, zarówno szefostwo jak i użytkowniczki, wizażanki MM dzięki którym można się wiele nauczyć, ma rację. Jednak moim zdaniem wstawiając swoje zdjęcie do internetu stajecie się jakby publicznymi osobami. Musicie się niestety liczyć z tym, że znajdzie się ktoś, kto przywłaszczy Wasze foto. Przykre to niestety, ale na głupotę nie ma rady...
i kto to mowi!:/ osoba co sama rozpowszechnia zdjecia bez zgody autora!

przyklad: moje zdjecie z Max models! teraz w pelni nie zaluje ze usnunalam moje zdjecia z wizazu!:/
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281746
pg1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 19:21   #77
tristessa
Raczkowanie
 
Avatar tristessa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 40
GG do tristessa
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Przez przypadek natknęłam się na powyższego posta i szczerze rzecz biorąc trochę poczułam się dotknięta pomysłem ograniczenia forum MM. Jestem typem, który nie lubi się udzielać, szczególnie tam, gdzie mam mało do powiedzenia (co widać po ilości napisanych przeze mnie postów). Makijaże prezentowane na MM przyznajmy szczerze, zazwyczaj koncentrują się do kilku krytyk a większość z postów to ochy i achy, wyrażane na róóóóżne sposoby. Na MM oglądam wiele, bo lubię zabawę z makijażem, ale jakoś nie bawi mnie szczególnie bycie 125 osóbką, która rozpływa się nad czymś co jest mniej lub bardziej ładne. Jeśli coś mi się spodoba szczególnie, to pomyślę sobie, że dziewczyna ma talent i chętnie obejrzę kolejne jej makijaże. Stąd też dla mnie wyklikanie 100 postów to pewno byłby nie lada wyczyn. Takie ograniczenie dla osoby mojego pokroju oznacza, że więcej nic na MM nie zobaczę :| a forum przestanie być forum otwartym. Po wtóre, oglądając niektóre zdjęcia z makijażami odnoszę nieodparte wrażenie, iż dziewczę na nim się "lansuje", oprócz makijażu często zaprezentowane jest to i owo, jak np. wypchnięta do obiektywu dumnie pierś Oglądając takie "kreacje" nie dziwię się, że zdjęcia te mogą potem służyć jakimś innym zakompleksionym ludzikom do kradzieży i umieszczenia tego gdzieś u siebie by móc się "pokazać" lub też ukraść, by najzwyczajniej w świecie porobić sobie jaja. Przykro mi tylko czasem, że osoby, które mają naprawdę talent też padają ofiarą kradzieży swojego wizerunku i swoich zdjęć. Moim skromnym zdaniem warto jest przykładać większą wagę do tego co się pokazuje i jak. Świetnym pomysłem na MM jest pokazywanie np. dokładnego makijażu oka z kilkunastu nieraz ujęć. Takie zdjęcie raczej żadnemu złodziejowi się nie przyda. Robienie znaków wodnych i podpisów też jest dobrą rzeczą. Nie tylko, że kradzież utrudnia (bo umówmy się szczerze, że jeśli złodziej ma czas oraz umiejętności to wiele zabezpieczeń przejdzie ), jak i pozwala innym na łatwe zidentyfikowanie czyje to zdjęcie jest. Brak możliwości kopiowania poprzez zablokowanie tej funkcji też nie jest moim zdaniem głupim pomysłem. A najważniejsza funkcja to taka, iż złodziej na każdym kroku jest informowany o tym, że przestępstwo popełnia i jakie skutki może ono dla niego nieść ze sobą.
Moim zdaniem nie należy przeceniać umiejętności społeczności internetowej ani ich wiedzy. Wydaje mi się, że gro osób, które kradną cudzą własność na necie to są osoby młode i niezbyt mądre. Często jedyne, co umieją to kliknąć myszką i skopiować, by porobić sobie z kogoś żarty a ich wiedza na temat skutków ich zachowania pewno jest równie ograniczona. I tyle z moich przemyśleń.
Wszystkim wizażankom z MM życzę dalszego ciągu płodnej, twórczej pracy a administratorom wizażu poradzenia sobie z problemem przy jednoczesnym zachowaniu otwartości portalu. Miłego wieczoru wszystkim
tristessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 23:36   #78
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez pg1991 Pokaż wiadomość
i kto to mowi!:/ osoba co sama rozpowszechnia zdjecia bez zgody autora!

przyklad: moje zdjecie z Max models! teraz w pelni nie zaluje ze usnunalam moje zdjecia z wizazu!:/
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281746
Niestety, nie z mm bo nie znam tej strony. Zdjecie znalazlam na linku, o dziwo z Twojej strony www, gdzie nie ma wzmianek o prawach. Ponadto szukalam kontaktu do Ciebie, by prosic Cie o pomoc - masz bana, a nikt nie byl w stanie podac mi namiaru od Ciebie. Odpusc sobie pelen zalu glos i oskarzenia., bo w stosunku do mnie nie masz zupelnej racji. Zdjecie zamiescilam na stronie, gdzie KAZDY Cie zna, gdzie sama umieszczalas fotki, a temat watku sam mowi za siebie. Nie widze w nim nic zlego... Zamiast sie cieszyc, ze ktos Cie docenia, na kims zrobilas wrazenie, to Ty na ta osobe przezywasz. Nie mialam zadnych zlych zamiarow, w przeciwnym razie umiescilabym zdjecie na innej stronie...niestety, albo stety, ale nie naleze do tych ludzi, ktorzy wykorzystuja czyjes zdjecia - czy to modelek, slaw, czy zwyklych szaraczkow.
Zastanow sie, czy chcesz byc zauwazona, czy anonimowa. I nie oskarzaj mnie, bo to nie jest mile...
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 07:28   #79
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Odnośnie ograniczenia dostępu do jakiegokolwiek forum opartego na liczbie napisanych postów, stażu itp. wskaźnikach, to już*wielokrotnie dawaliśmy wyraźnie odczuć, że nie pozwolimy na coś takiego. Forum Wizaż.pl jest z zasady forum otwartym i każdy ma dostęp do wszystkiego.

W sprawie osób publikujących swoje zdjęcia w internecie bez jakichkolwiek znaków wodnych, to mogę jedynie wyrazić swoją publiczną dezaprobatę do takich działań. Jednocześnie chciałbym gorąco zachęcić do skorzystania z pomocy innych Wizażanek, które wiedzą doskonale jak nakładać znaki wodne na zdjęcia.

O totalnej dezaprobacie, graniczącej z agresją, w stosunku do osób usuwających swoje zdjęcia z forum MM pisać nie muszę, bo doświadczyły już mnie w wersji agresywnej chyba wielokrotnie.

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-21, 13:52   #80
igawroc
Raczkowanie
 
Avatar igawroc
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Odnośnie tego usuwania z pliku źródłowego gimpa, to wiem, że usunięcie warstw czyni cuda, z tym, że w internecie publikuje się jpegi, a z tych znak wodny usuwa się mooooocno pod górkę.

Dlatego poprosiłem, aby ktoś spróbował usunąć znak wodny z Twojego zdjęcia, bo osobom piszącym jakie to jest łatwe chyba nigdy się nie przytrafiło powalczyć ze znakiem wodnym w płaskim pliku...
Ot, właśnie. Bardzo trudno usuwa się znaki wodne z płaskiego pliku (pracowałam troszkę z photoshopem). Zwłaszcza, jeśli każdy z w/w napisów byłby "dopłaszczany" osobno

Co do ograniczeń, sama mam chyba mniej niż setkę postów i poczułabym się poszkodowana, gdyby mi odebrano przyjemność inspirowania się makijażami umieszczanymi na MM, chociaż z drugiej strony sama nic nie umieszczałam przez 2 lata, ale to z powodu braku aparatu
__________________

igawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 11:17   #81
Melonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
- ja osobiście, jako szary użytkownik innych forów, nie starałbym się nawet dostać na tak restrykcyjnie moderowane (ograniczane) forum;

- ograniczanie napływu nowych użytkowników oznacza dla 95% forów śmierć głodową przez ugotowanie się w tym samym, niezmiennym towarzystwie;
Zgadzam się. Ja się tu zarejestrowałam głównie po to by oglądać zdjęcia np. makijażu,czy pomysłów na fajne ubranie itp. Takich interesujących mnie obrazów nie mogłam obejrzeć jako niezalogowana,ale też nie nabijałabym specjalnie nie wiadomo ile postów po to by tylko sobie popatrzeć na jakiś makijaż. Nie jest mi to aż tak do szczęścia potrzebne . Poza tym chcąc pokazać makijaż niekoniecznie trzeba pokazywać całą twarz,bo można np. zrobić tylko zdjęcie oczu czy ust,czy tej części którą chcemy pokazać. Nie widzę w tym żadnego problemu.
Melonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:50.