Mamusie sierpniowe 2014 - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Tytuł następnego wątku
Smukłe krychy i płaskie brzuchy bo są juz z nami nasze maluchy 3 9,09%
Już maluchy sierpniowe są na podbój świata gotowe 5 15,15%
Dzieci zamiast spać czatują czy rodzice nie baraszkują 4 12,12%
Sierpniowe dzieci już mamy i o drugie się staramy 1 3,03%
Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2 24 72,73%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 33. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-09, 22:02   #541
mamuska11
Rozeznanie
 
Avatar mamuska11
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 566
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Lilka no to niezle z tymi terminami... U nas jest tak ze musza Cie wcisnac do 8 tygodnia bez gadania

Dziewczyny na mm jakich butelek uzywacie? Kiedy mozna wymienic smoczki na takie zeby lecialo mocniej? Mela sie chyba wkurza ze jej mleko za wolno leci mamy butelki z aventa z antykolkowymi smoczkami i jedna z dr Browna... Nie wiem czy takie male dziecko moze miec juz jakies inne smoczki?
Dodatkowo to mleko co mamy slabo sie rozpuszcza i czasem zostanie jakas grudka i sie smoczek zatyka

Poza tym czy ktoras uzywa otulaczka do spania? Albo owija maluszka pielucha w kokon? Mozecie cos o tym napisac albo dac jakas instrukcje jak to robic?
Zauwazylismy z tztem ze mala najlepiej zasypia jak ja sie mocno przytuli i trzyma rece zeby nie machala... Moze lubi spac taka obezwlasnowolniona wlasnie??

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
Ty używasz bebilon comfort tak? Wyczytałam gdzies ze wlasnie on sie slabo rozpuszcza i mamy sie wypowiadały ze rozrabialy go w gorącej wodzie a pózniej dolewaly letniej ale nie wiem czy tak mozna no i smoczek tez wlasnie juz z większym przepływem używały bo bebilon comfort jest gęstszy moze w Google cos znajdziesz na ten temat

Ja mam tommee tippee anti- colic, MAM i Dr.brown i wszystkie sa ok chyba MAM najbardziej lubię ale przy Dr. Brown mała najmniej sie zapowietrza a do tommee tippee jestem przyzwyczajona po Zuzi,lubię w nich kształt smoczka

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
I nas twarz wyspana - miał to być trądzik niemowlęcy ale takie krostki mały dostał tez na brzuchu. Dziś widzę coraz więcej,nie wiem czy to potowki?? Jak karmię to na poduszce i mały jest ciasno do mnie przytulony i czasem jest zgrzany. To tylko moje przypuszczenia, bo ogólnie alergii od czego może dostać? Jak by miał skaze białkowa to od początku czy może się ujawnić nagle?
u moich 3 córek pierwszym objawem skazy była wlasnie wysypka w 3-4 tygodniu życia i przy kontynuowaniu spożycia nabiału przechodziła w atopowe zapelenie skory no i kupki zaczęły byc ze śluzem zielone i bole brzuszka

[


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
mamuska11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 22:12   #542
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez mamuska11 Pokaż wiadomość
Ty używasz bebilon comfort tak? Wyczytałam gdzies ze wlasnie on sie slabo rozpuszcza i mamy sie wypowiadały ze rozrabialy go w gorącej wodzie a pózniej dolewaly letniej ale nie wiem czy tak mozna no i smoczek tez wlasnie juz z większym przepływem używały bo bebilon comfort jest gęstszy moze w Google cos znajdziesz na ten temat

Ja mam tommee tippee anti- colic, MAM i Dr.brown i wszystkie sa ok chyba MAM najbardziej lubię ale przy Dr. Brown mała najmniej sie zapowietrza a do tommee tippee jestem przyzwyczajona po Zuzi,lubię w nich kształt smoczka



u moich 3 córek pierwszym objawem skazy była wlasnie wysypka w 3-4 tygodniu życia i przy kontynuowaniu spożycia nabiału przechodziła w atopowe zapelenie skory no i kupki zaczęły byc ze śluzem zielone i bole brzuszka

[


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
A gdzie miały ta wysypke? Jak wyglądała? U nas na twarzy różni się od tej co na brzuszku. Na brzuszku są to.malutkie, czerwone krostki. W czwartek dopiero mogę iść do lekarza, ale jutro zdzwonimy chyba do położnej czy możemy poczekać z tym do czwartku.
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 22:36   #543
mamuska11
Rozeznanie
 
Avatar mamuska11
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 566
Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
A gdzie miały ta wysypke? Jak wyglądała? U nas na twarzy różni się od tej co na brzuszku. Na brzuszku są to.malutkie, czerwone krostki. W czwartek dopiero mogę iść do lekarza, ale jutro zdzwonimy chyba do położnej czy możemy poczekać z tym do czwartku.

Na twarzy i za uszami i na szyi i troszkę na dekoldzie najpierw to były pojedyncze krostki pózniej taki wlasnie trądzik rozchodził sie na cała buźke ze mała miała cała twarz jaskrawo czerwona i szorstka jak tarke ale położne mówiły ze mam sie nie martwić bo to wlasnie niemowlęcy trądzik ale z dnia na dzien było coraz gorzej zaczęły sie robić takie ropne zacieki przy oczkach i za uszkami i to juz było diagnozowane jako atopowe zapenie skory i dostałam masc z antybiotykiem i sterydami - fucidin i po posmarowaniu dwa razy wszystko schodziło odrazu, mała miała tez bole brzuszka i kupki ze śluzem, tutaj musiałam sie niezle z nimi wykłócać zeby zdiagnozowali skaze białkowa bo oni ciagle mówili ze wszystko jest w normie ale z dnia na dzien sie dziecku pogarszalo a jak tylko odrzucilam nabiał nagle przeszły bole brzucha i kupki zaczęły wyglądać normalnie


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez mamuska11
Czas edycji: 2014-09-09 o 22:43
mamuska11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 23:22   #544
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

[1=a6594ed1feebe4acee52c55 875557823d72aa50e_6074d10 4093b7;48074111]O matko! W życiu by mi nie przyszło do głowy, że miód może szkodzić. Masakra jakaś... Najlepiej przy kp matka powinna żyć o chlebie i wodzie![/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
A tak na poważnie to wiem ze w ciąży nie zalecane jest spożywanie miodu,ale przy karmieniu to nie wiedziałam.
A to ja z kolei nie wiedziałam, że nie można w ciąży - i gin i lekarz pierwszego kontaktu polecali na przeziębienie. A przy kp chodzi o to, że miód jest potencjalnie bardzo silnym alergenem, tak nam na sr mówili... Że miód i orzechy to ni chu chu.
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 00:04   #545
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Dziewczyny co to moze byc jak mala strasznie prze i placze przy jedzeniu? Nie mozemy jej nakarmic bo ona az sie bordowa robi zadne mleko nie pasuje ani zimne ani cieple, butelki probowalam juz 3 bo myslalam ze moze smoczek jej nie odpowiada... Pozycje na siedzaco, na lezaco, cuda wianki i nic nie pomaga... Teraz placze bo mam wrazenie ze jest glodna ale nie mamy pojecia jak ja normalnie nakarmic

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 02:00   #546
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
A to ja z kolei nie wiedziałam, że nie można w ciąży - i gin i lekarz pierwszego kontaktu polecali na przeziębienie. A przy kp chodzi o to, że miód jest potencjalnie bardzo silnym alergenem, tak nam na sr mówili... Że miód i orzechy to ni chu chu.
Niby mówią żeby nie jeść miodu nie pasteryzowanego bo zawiera jad kielbasiany który może przenikać do płodu.
Cytat:
Napisane przez mamuska11 Pokaż wiadomość
Na twarzy i za uszami i na szyi i troszkę na dekoldzie najpierw to były pojedyncze krostki pózniej taki wlasnie trądzik rozchodził sie na cała buźke ze mała miała cała twarz jaskrawo czerwona i szorstka jak tarke ale położne mówiły ze mam sie nie martwić bo to wlasnie niemowlęcy trądzik ale z dnia na dzien było coraz gorzej zaczęły sie robić takie ropne zacieki przy oczkach i za uszkami i to juz było diagnozowane jako atopowe zapenie skory i dostałam masc z antybiotykiem i sterydami - fucidin i po posmarowaniu dwa razy wszystko schodziło odrazu, mała miała tez bole brzuszka i kupki ze śluzem, tutaj musiałam sie niezle z nimi wykłócać zeby zdiagnozowali skaze białkowa bo oni ciagle mówili ze wszystko jest w normie ale z dnia na dzien sie dziecku pogarszalo a jak tylko odrzucilam nabiał nagle przeszły bole brzucha i kupki zaczęły wyglądać normalnie


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Acha, to wesoło miałaś. Ja spróbuje ograniczyć nabiał i będę obserwować. W czwartek pójdziemy na konsultacje i może coś więcej się dowiem
Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Dziewczyny co to moze byc jak mala strasznie prze i placze przy jedzeniu? Nie mozemy jej nakarmic bo ona az sie bordowa robi zadne mleko nie pasuje ani zimne ani cieple, butelki probowalam juz 3 bo myslalam ze moze smoczek jej nie odpowiada... Pozycje na siedzaco, na lezaco, cuda wianki i nic nie pomaga... Teraz placze bo mam wrazenie ze jest glodna ale nie mamy pojecia jak ja normalnie nakarmic

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
Nie mam pojęcia co jej może być. Brzuszek miękki?
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 04:48   #547
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Mała zasnela po 21 i obudziła się dopiero teraz
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-10, 06:22   #548
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

A moja dziś wstawała co półtorej godziny :-/ mam nadzieję że jeszcze chwilę pośpi, bo jestem ledwo żywa...
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 06:25   #549
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Dziewczyny co to moze byc jak mala strasznie prze i placze przy jedzeniu? Nie mozemy jej nakarmic bo ona az sie bordowa robi zadne mleko nie pasuje ani zimne ani cieple, butelki probowalam juz 3 bo myslalam ze moze smoczek jej nie odpowiada... Pozycje na siedzaco, na lezaco, cuda wianki i nic nie pomaga... Teraz placze bo mam wrazenie ze jest glodna ale nie mamy pojecia jak ja normalnie nakarmic

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
Mój takie cyrki robi przy jedzeniu od kilku dni, zasysa smoczek jakby głodował cały dzień, za chwilę go wypluje, czerwienieje i zaczyna się drzeć, znowu daję butlę, zasysa i znowu wypluje. I tak się bawimy aż zje. Mi się wydaje, że jednocześnie próbuje jeść i zrobić kupkę bo czasami nogi podkurcza. Dzisiaj w nocy jak już zrobił tą kupkę przy jedzeniu to momentalnie się uspokoił.

Może u Was jest podobnie.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 06:35   #550
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Mój takie cyrki robi przy jedzeniu od kilku dni, zasysa smoczek jakby głodował cały dzień, za chwilę go wypluje, czerwienieje i zaczyna się drzeć, znowu daję butlę, zasysa i znowu wypluje. I tak się bawimy aż zje. Mi się wydaje, że jednocześnie próbuje jeść i zrobić kupkę bo czasami nogi podkurcza. Dzisiaj w nocy jak już zrobił tą kupkę przy jedzeniu to momentalnie się uspokoił.

Może u Was jest podobnie.
U nas to samo. Jak chce zrobić kupkę to pierś wypływa. Chyba nie może się skupić na dwóch rzeczach naraz. Nad ranem podobnie, nie mógł przez to spokojnie spać...
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 07:11   #551
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
I nas twarz wyspana - miał to być trądzik niemowlęcy ale takie krostki mały dostał tez na brzuchu. Dziś widzę coraz więcej,nie wiem czy to potowki?? Jak karmię to na poduszce i mały jest ciasno do mnie przytulony i czasem jest zgrzany. To tylko moje przypuszczenia, bo ogólnie alergii od czego może dostać? Jak by miał skaze białkowa to od początku czy może się ujawnić nagle?
Polozna mowila, ze moze po jakims czasie się pojawic i ciezko stwierdzic od czego to. Jak się wyeliminuje otoczenie, czyli zacznie prac w dzieciecym proszku, nie uzywac nowych kosmetykow, to potem trzeba sprawdzic nabial. Ja pilam mleko do kawy i to pewnie od tego. Obym nie musiała wyeliminować całego nabiału..




Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
Łoooo a moja mama piła herbatę z miodem,zdziwił się Tobi :-D Załącznik 5787095Załącznik 5787095
Haha idealna fota na mema ;-) super minka!

Zuken ja mam otulacz, ale Kostek z niego się szybko rozplątuje.. Kasa w bloto.
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-10, 07:20   #552
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
Łoooo a moja mama piła herbatę z miodem,zdziwił się Tobi :-D Załącznik 5787095Załącznik 5787095
Boskie zdjęcie
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 07:29   #553
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

To widze ze nie tylko u nas taki problem:/ tylko jak wytlumaczyc miesiecznemu dziecku ze sie nie robi kupy podczas jedzenia

W dodatku Mela obudzila sie wlasnie z kilkoma zaognoonymi miejscami na twarzy tak jakby zaraz jej tam.jakies chrostki mialy wyjsc...
Nie wiem czy jechac od razu do lekarza czy czekac az sie sytuacja troche rozwinie? A dopiero co sie cieszylam ze mala ma taka ladna skore

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 07:36   #554
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Mojej małej jak wyskakują jakieś krostki to na drugi dzień nie ma po nich śladu
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 07:41   #555
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

O zaczarowana dobrze ze piszesz w takim razie poczekamy ze spokojem do jutra oby sie nic z tego nie rozwinelo
Czy u Was tez jest tak strasznie zimno?

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 07:44   #556
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
O zaczarowana dobrze ze piszesz w takim razie poczekamy ze spokojem do jutra oby sie nic z tego nie rozwinelo
Czy u Was tez jest tak strasznie zimno?

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

U mnie tak i ciągle zastanawiam się czy juz nie wyciągnąć kołderki dla małej
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 07:51   #557
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Nasz synek śpi pod kołderką od tygodnia
po bokach wyciskamy kołderkę między materac a szczebelki do wysokości pach.
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 08:16   #558
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Polozna mowila, ze moze po jakims czasie się pojawic i ciezko stwierdzic od czego to. Jak się wyeliminuje otoczenie, czyli zacznie prac w dzieciecym proszku, nie uzywac nowych kosmetykow, to potem trzeba sprawdzic nabial. Ja pilam mleko do kawy i to pewnie od tego. Obym nie musiała wyeliminować całego nabiału..






Haha idealna fota na mema ;-) super minka!

Zuken ja mam otulacz, ale Kostek z niego się szybko rozplątuje.. Kasa w bloto.
N owych kosmykow nie używałam, proszek tez ten sam a nabiał jem od początku karmienia tak jak zawsze. A le mamuska pisała ze to później może się objawić.
Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Szokłem!
Haha
Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
O zaczarowana dobrze ze piszesz w takim razie poczekamy ze spokojem do jutra oby sie nic z tego nie rozwinelo
Czy u Was tez jest tak strasznie zimno?

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
U nas ciepło i na dworze i w domu. Także na razie tylko kocyk.

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Polozna mowila, ze moze po jakims czasie się pojawic i ciezko stwierdzic od czego to. Jak się wyeliminuje otoczenie, czyli zacznie prac w dzieciecym proszku, nie uzywac nowych kosmetykow, to potem trzeba sprawdzic nabial. Ja pilam mleko do kawy i to pewnie od tego. Obym nie musiała wyeliminować całego nabiału..






Haha idealna fota na mema ;-) super minka!

Zuken ja mam otulacz, ale Kostek z niego się szybko rozplątuje.. Kasa w bloto.
Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
N owych kosmykow nie używałam, proszek tez ten sam a nabiał jem od początku karmienia tak jak zawsze. A le mamuska pisała ze to później może się objawić.

Haha

U nas ciepło i na dworze i w domu. Także na razie tylko kocyk.
Ja kupiłam 3 spiworki a czwarty dostaliśmy w prezencie i wszystkie leżą. Może jak się zimniej zrobi to mały nie będzie się rozkopywal w nich przy czym się budził to się sprawdza.
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 08:18   #559
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Któraś z was pisała ze pije herbatkę koperkowa na lepsze kupki maluszka. Możecie napisać jak się dokładnie nazywa? To jest zwykłą herbata koperkowa czy jakaś specjalna dla dzieci?
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-10, 08:21   #560
damcilapke
Rozeznanie
 
Avatar damcilapke
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 541
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

moje dziecie robi wodniste kupki. i nie wiem czy to dobrze

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2
damcilapke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 08:26   #561
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

hej dziewczyny
Podczytuje was , ale jakoś nie mam za bardzo czasu aby sie udzielać na bieżąco, mały w dzień mało mi śpi, nawet potrafi po5-6 gdz nie spać, ale głodny też nie jest grzecznie sobie leży, ale jak tylko na chwilę wyjde i mnie nie widzi to jest płacz, wiec musze być w zasiegu jego wzroku to jest spokój...Za to w nocy śpi ładnie, budzi sie już regularnie od paru dni w tych samych godzinach czyli budzi sie co 5 i 3 gdz i mi to pasuje a w nocy je tylko 15_20 minut
Mój od zawsze robił kupę jak jadł, przyzwyczaiłam sie juz , tak samo do tego że zdaże go przebrać i jest już nowa kupa....
Wczoraj była u nas drugi raz środowiskowa i mój synus oczywiście, jak go rozebrała i miałam już podłożyć pieluszkę załatwił na raz dwie potrzeby i na dodatek jeszcze mu sie ulało...
Zawsze ona przychodzi jak mały zdązy usnać, a potem jak go obudzę to jest meksyk
Czy wasze dzieci też kwękają i płaczą przez sen???Ja już próbuje wstać i wziaść małego do karmienia, a on śpi i już nie płacze

Apropo swiadomych uśmiechów, to wydaje mi sie ze u mojego to jeszcze za wcześnie, ale tak sie złożyło, ze ostatnio jak go całowałam to się uśmiechał mały łobuziaczek

co do przykrycia dziecka, ja śpie pod kołdrą i jest mi akurat, więc wychodze z założenia ze małemu tak samo, bałam sie ze pod kocykiem mi zmarznie, tym bardziej z eja non stop wietre pokój więc moze być chłodniej, ale malutki duzo lepiej w tedy mi śpi

Edytowane przez Moni 26
Czas edycji: 2014-09-10 o 08:29
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 09:37   #562
papryczka160
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka160
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 054
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Papryczko, zdjecie doszlo. Daj mi chwile, bo Mala na razie urzadza sobie harce

Czemu nie mozna jesc kiszonek karmiac piersia? Ja jadlam kiszone ogory i wlasciwie wszystko bylo ok
Dobrze dam Ci chwilę ;-) żartuje spokojnie
Położna dala mi wykaz pokarmów zakazanych przy karmieniu. I tam właśnie są kapusta kiszona czy ogórki.




Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Tz rano pojechał na delegację. Póki co daję radę sama, oby synuś był grzeczny przez te dwa dni.

Powodzenia , i jak pierwsza noc bez TŻ




Cytat:
Napisane przez pati1078 Pokaż wiadomość
Papryczka dzieki za rady odnosnie kupek dzwonilam do poloznej i ona powiedziala ze wszystko w porzadku i ze mam sie nie martwic.ale od wczoraj nie jem nabialu i dzisiaj jest stanowcza porawa zobaczymy jak bedzie dalej
To super bardzo się ciesze że pomoglam ;-)






Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Ja zawsze zalewalam wzatkiem,czekalam az napecznieja, dodawalam mleko/jogurt, owoce, przewaznie rozciapany banan, rodzynki,daktyle. Ulubikny zestaw zimowy. Nawet nie slodzilam, bo owoce dawaly wystarczajaca slodycz. Ale od czasu do czasu gotowalam na mleku i dodawalam odrobine soli, taka "gola" wersja tez mi smakuje

tylko że ja mleka nie mogę a z wodą to mi chyba nie podejdzie :'(




Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Wszedzie jest na fundusz. U mnie niestety zapisy dopiero w grudniu! Prywatnie tez kolejki i cudem mi się udało na czwartek zapisac. Cena 130 zł.
A pisalam Wam juz wcześniej ze sa takie terminy że szok. U nas na NFZ dopiero na styczeń.
Ja do wszystkich lekarzy musiałam iść prywatnie. Jedynie okulista udał nam się na NFZ. Niestety do niektórych muszę chodzić na kontrole np do neurologa.








Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
I nas twarz wyspana - miał to być trądzik niemowlęcy ale takie krostki mały dostał tez na brzuchu. Dziś widzę coraz więcej,nie wiem czy to potowki?? Jak karmię to na poduszce i mały jest ciasno do mnie przytulony i czasem jest zgrzany. To tylko moje przypuszczenia, bo ogólnie alergii od czego może dostać? Jak by miał skaze białkowa to od początku czy może się ujawnić nagle?

dziecko alergii może dostać od wszystkiego niestety.










[1=a6594ed1feebe4acee52c55 875557823d72aa50e_6074d10 4093b7;48073530]Chyba mnie przeziębienie łapie... macie jakieś domowe pomysły na uniknięcie chorobska? Wypilam już 3 herbatę z miodem :-/[/QUOTE]




miód jest silnym alergenem, ponoć można go dawać dopiero po 2 roku życia dziecka


Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
A tak na poważnie to wiem ze w ciąży nie zalecane jest spożywanie miodu,ale przy karmieniu to nie wiedziałam.
No niestety:'(






Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
Mała zasnela po 21 i obudziła się dopiero teraz
Kurde ale ładnie śpi;-)
Zazdroszczę;-)






Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
A moja dziś wstawała co półtorej godziny :-/ mam nadzieję że jeszcze chwilę pośpi, bo jestem ledwo żywa...

wspolczuje ja wczoraj mialam ciężką noc.




[1=a6594ed1feebe4acee52c55 875557823d72aa50e_6074d10 4093b7;48077063]Któraś z was pisała ze pije herbatkę koperkowa na lepsze kupki maluszka. Możecie napisać jak się dokładnie nazywa? To jest zwykłą herbata koperkowa czy jakaś specjalna dla dzieci?[/QUOTE]

Nazywa się po prostu herbata koperkowa ;-)

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

A jeśli chodzi o trądzik to on wyglada tak. Czerwone pryszczyki z białymi zakończeniem ale nie wszystkie. Nie zalewają się ze soba. Gdy jest ciepłej robią się czerwone. Często są blade. Polecam balsam z La Roche Baum nam zeszło pięknie i oczywiście przemywanie buzi solą fizjologiczna.
__________________
Nasz SKARB
Najdroższe klejnoty jakie noszę na szyi to ramiona mojego dziecka
Śpij mój kochany Aniołku 13-03-2013


papryczka160 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 09:42   #563
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Papryczko, ja nigdzie nie doczytalam, ze kiszonki sa zakazane. Mam taka ksiazeczke Szkola karmienia piersia, byla dolaczona do butelki Lovi i tam jest opisana dieta matki karmiacej i nie ma tam nic o tym...

Zdjecie Ci odeslalam

Dziewczyny, jak wygladaja te krostki z uczulenia u Waszych maluchow?
Moja Hania ma takie krostki, jakby kaszaki...nie wiem, czy to uczuleniowe, czy wynika z nie do konca wyksztalconego plaszcza lipidowego skory...
Hania jak sie urodzila to miala kilka takich krostek, ale zrobilo sie jej wiecej...
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 09:52   #564
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
A tak na poważnie to wiem ze w ciąży nie zalecane jest spożywanie miodu,ale przy karmieniu to nie wiedziałam.
nie powinno sie bo to silny alergen. tak samo nie wolno orzechów, owoców morza itp.
aczkolwiek w szpitalu po porodzie co dostałam na śniadanko? miód!
ale teraz myśle ze to był sztuczny miod , sztuczny raczej mozna bo to sam cukier chyba i z miodem nie ma nic wspolnego

[1=a6594ed1feebe4acee52c55 875557823d72aa50e_6074d10 4093b7;48077063]Któraś z was pisała ze pije herbatkę koperkowa na lepsze kupki maluszka. Możecie napisać jak się dokładnie nazywa? To jest zwykłą herbata koperkowa czy jakaś specjalna dla dzieci?[/QUOTE]

ja całkiem zwykły koperek z herbapolu zaparzam, dziecku tez mozna go dac, te dzieciece róznia sie ty ze maja kupe cukru w sobie

Cytat:
Napisane przez damcilapke Pokaż wiadomość
moje dziecie robi wodniste kupki. i nie wiem czy to dobrze

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

raczej nie zbyt dobrze..
moja tez takie robiw sumie juz miesiąc , zaczynam sie martwic, zwłąszcza ze lekow bierze kupe ale nic one nie zmieniają
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 10:05   #565
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Ja mam herbatkę Bocianek. Kupowalam na allegro. W większości to melisa :/ a skoro nie moge pic kawy to nie bardzo chce się usypiac. Wypilam dwa razy i chyba faktycznie ulatwia robienie kupki. A potem zaczęlam jesc wiecej otrebów i ciemnego pieczywa i tez pomaga.

ButterBear u Kostka ta wysypka to takie pola czerwonych krostek.
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 10:18   #566
pati1078
Rozeznanie
 
Avatar pati1078
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 838
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
Łoooo a moja mama piła herbatę z miodem,zdziwił się Tobi :-D Załącznik 5787095Załącznik 5787095
mina bezcenna
Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
Podczytuje was , ale jakoś nie mam za bardzo czasu aby sie udzielać na bieżąco, mały w dzień mało mi śpi, nawet potrafi po5-6 gdz nie spać, ale głodny też nie jest grzecznie sobie leży, ale jak tylko na chwilę wyjde i mnie nie widzi to jest płacz, wiec musze być w zasiegu jego wzroku to jest spokój...Za to w nocy śpi ładnie, budzi sie już regularnie od paru dni w tych samych godzinach czyli budzi sie co 5 i 3 gdz i mi to pasuje a w nocy je tylko 15_20 minut
Mój od zawsze robił kupę jak jadł, przyzwyczaiłam sie juz , tak samo do tego że zdaże go przebrać i jest już nowa kupa....
Wczoraj była u nas drugi raz środowiskowa i mój synus oczywiście, jak go rozebrała i miałam już podłożyć pieluszkę załatwił na raz dwie potrzeby i na dodatek jeszcze mu sie ulało...
Zawsze ona przychodzi jak mały zdązy usnać, a potem jak go obudzę to jest meksyk
Czy wasze dzieci też kwękają i płaczą przez sen???Ja już próbuje wstać i wziaść małego do karmienia, a on śpi i już nie płacze

Apropo swiadomych uśmiechów, to wydaje mi sie ze u mojego to jeszcze za wcześnie, ale tak sie złożyło, ze ostatnio jak go całowałam to się uśmiechał mały łobuziaczek

co do przykrycia dziecka, ja śpie pod kołdrą i jest mi akurat, więc wychodze z założenia ze małemu tak samo, bałam sie ze pod kocykiem mi zmarznie, tym bardziej z eja non stop wietre pokój więc moze być chłodniej, ale malutki duzo lepiej w tedy mi śpi
moja dzisiaj tez pospala od22 do 3 az bylam w szoku jak spojrzałam na zegarek i lubi sobie przez sen kwekac i mruczeć.
a co do uśmiechu to ja nie wiem czy jest już swiadomy ale co rano jak jest wyspana i najedzona i do niej mowie to ona się uśmiecha i nawet trubuje gaworzyc i często " gu,gu" już jej wychodzi
pati1078 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 10:20   #567
damcilapke
Rozeznanie
 
Avatar damcilapke
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 541
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
nie powinno sie bo to silny alergen. tak samo nie wolno orzechów, owoców morza itp.
aczkolwiek w szpitalu po porodzie co dostałam na śniadanko? miód!
ale teraz myśle ze to był sztuczny miod , sztuczny raczej mozna bo to sam cukier chyba i z miodem nie ma nic wspolnego



ja całkiem zwykły koperek z herbapolu zaparzam, dziecku tez mozna go dac, te dzieciece róznia sie ty ze maja kupe cukru w sobie




raczej nie zbyt dobrze..
moja tez takie robiw sumie juz miesiąc , zaczynam sie martwic, zwłąszcza ze lekow bierze kupe ale nic one nie zmieniają


Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

podobno to przez karmienie piersia takie sa... no nie wiem
damcilapke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 10:26   #568
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Wszedzie jest na fundusz. U mnie niestety zapisy dopiero w grudniu! Prywatnie tez kolejki i cudem mi się udało na czwartek zapisac. Cena 130 zł.


Powoli was nadrabiam. U nas tez się zaczynają problemy, więc muszę być na bieżąco ;-) Kostek dostał alergii. Z czoła juz mu zeszło. Teraz ma na policzkach. Dzis byla u nas polozna i odradzila rumianek. Polecała smarowanie emolientami lub krochmalem z mąki ziemniaczanej.

W poprzednim wątku Zuken wypowiadała się o obowiązkach tz i muszę ją poprzec. A konkretnie jestem za tym, by mąż mógł się wyspac przed pracą. Musi miec siłę i energię na cały kolejny dzien. Ja bez problemu wstaje w nocy. Tz mi niepotrzebny.
W dzien mi duzo pomaga bez proszenia. I powoli miedzy nami jest lepiej nie mam na co narzekać

a na to usg bioderek to skierował was ortopeda czy po prostu tak robicie??? U nas do ortopedy sa zapisy własnie do końca grudnia, a mnie też to nie uzadza....i miałam isć prywatnie, ale środowiskowa mi podsuneła pomysł do chirurga do poradni( powiedziała że tam bedą terminy tylko teraz musze załatwić skierowanie od pediatry bo ostatnio brałam do ortopedy...a wizytę bede miała przed szczepionka czyli 26 września....

Ja ciągle mam metlik w głowie co do szczepionek, już byłam zdecydowana na wszystkie płatne, ale wczoraj kumpela zbiła mnie z tropu, mówiła że ona swojej małej nie będzie szczepiła, bo starszej nie szczepiła i nie żałuje, nawet nie brała tej 5 w 1 tylko ta darmową i była zadowolona...A jej znajoma zaszczepiła córke przeciwko rota i mała ponoć miała ciagle biegunki(jednak mi się wydaje że jak by nie była zaszczepiona to by była w szpitalu a tak to przeszła sobie w domu....)
sorka ze znowu wracam do szczepionek, ale jestem strasznie zdezorientowana, a zostały mi dwa tygodnie, bo juz na tej pierwszej wizycie zaszczepiła bym też na rota wolę teraz jak by co bo u nas na rota jest 3*170 zł lub 2*290
na pneumokoki koszt wynosi 255zł
a ta 5w 1 110
wiec z tego co wy piszecie to u mnie szczepionki sa tańsze...

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------

Cytat:
Napisane przez pati1078 Pokaż wiadomość
mina bezcenna

Nasze dzieci dorastaja i coraz wiecej beda spać

moja dzisiaj tez pospala od22 do 3 az bylam w szoku jak spojrzałam na zegarek i lubi sobie przez sen kwekac i mruczeć.
a co do uśmiechu to ja nie wiem czy jest już swiadomy ale co rano jak jest wyspana i najedzona i do niej mowie to ona się uśmiecha i nawet trubuje gaworzyc i często " gu,gu" już jej wychodzi

mi położna powiedziała ze już mały moze miec stałe pory(jutro kończy miesiac i zasugerowała ze teraz moze być już nie grzeczny i bedzie bardziej potrzebował uwagi, powiedziała, abym kupiła pierwszą ksiażeczkę dla niego(ponoć jest czarno biała) a maluszki w tym wieku chetnie sie w nia wpatrują )apropo karuzeli to mi powiedziała, ze dopiero w 3 miesiącu dzieci sie nia interesuję, melodię owszem mozna puszczać, ale lepiej nad głowa aby sie nie kręciła....Ale np jakaś zabawka nad głowa wisieć może bo dziecko tak cwiczy wzrok i moze sie wpatrywać, ja nad wózeczkiem zawiesiłam, ale raczej nie widze reakcji

A co do gugania, to mój też już od jakiegoś czasu gu ga wydawało mi sie ze to za wcześnie, ale wyraźnie słyszałam
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 10:37   #569
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Moja tez juz ' gada ' po swojemu
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 10:59   #570
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Po półtorej godz usypiania mała wstala po 40 minutach i tyle z mojego sprzatania
Co do herbaty koperkowej to muszę ja ją pic, bo Wiki nią pluje

Schodzi jej skórka z powiek i nie wiem co jest grane

Wiktoris konczy dzis 3 tygodhie juz tak urosła, kurcze jak ten czas leci
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-10 13:18:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:21.