Ile czasu spędzacie w kuchni? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-08, 09:40   #61
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

Cytat:
Napisane przez Sondra Pokaż wiadomość
Cava, mam to samo plus małe dzieci , które jedzą często coś innego, plus mąż bardzo lubi mięso i najchętniej jadłby dania mięsne codziennie, a ja bym zjadła jakąś kaszę lub ryż z warzywami..... W weekendy lubię jeszcze bardzie utrudnić sobie życie i jeszcze jakieś ciasto upiec ( teraz króluje u nas szybkie ciasto dyniowe ), sałatkę , śledzie. Mąż często też gotuje więc jakoś to idzie ale często zastaje mnie godzina 23 gdy kończę robić żarcie na następny dzień. Lubię gotować i cenie zdrowe, przygotwane w domu potrawy, po za tym jak słyszę , że np koleżanka podaje w domu jako obiad ryż polany jogurtem czy tam truskawkami ... u mnie po takim obiedzie zeżarliby lodówkę razem z półkami
odpowiadając na pytanie w tytule wątku: codziennie spędzam w kuchni minimum godzinę , często więcej. W sobotę około 3 godzin.
Ooo, czy mogłabyś podesłać przepis na to ciasto? Wciąż mam ochotę upiec ale nie mogę trafić w przepis ,jakieś mi to dziamdziowate wychodzi.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 10:10   #62
Sondra
Raczkowanie
 
Avatar Sondra
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zielone mazowsze :)
Wiadomości: 236
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

robcia ja robię z tego przepisu(zamiast łyżeczki sody dodaję dodatkową łyżeczkę proszku do pieczenia, często używam też zwykłego cukru, a na wierzch ciasta zawsze daje jabłko pokrojone w kostkę )https://www.poezja-smaku.pl/proste-ciasto-dyniowe/ nawet nie wyciągam do niego miksera

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;79521021]Mój Młody je jeszcze lepiej, suchy makaron, sucha bułka, żadnych wędlin, wszystko osobno. Ile ja już się w przedszkolu natłumaczyłam, że my mu proponujemy normalne jedzenie, tylko on nie chce..
A makaron z truskawkami robię czasami latem Albo ryż z cynamonem i cukrem, polany masłem TŻ bardzo lubi, jeszcze ze śmietaną na przykład.[/QUOTE]
Ja też lubię takie ryże itp ale dla nas to nie przejdzie jako obiad nie ma mowy . Raczej kolacja albo późne śniadanie w wolny dzień
Sondra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 10:12   #63
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

U mnie czasami jako awaryjny obiad daje radę. Ale wtedy najczęściej jeszcze TŻ coś je na późną kolację.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 10:17   #64
Sondra
Raczkowanie
 
Avatar Sondra
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zielone mazowsze :)
Wiadomości: 236
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

My czasem na awaryjny obiad kupujemy pierogi w garmażerce ale to bardzo rzadko. Nie lubimy też długo jeść tego samego więc obiad gotujemy max na 2 dni
Sondra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 10:46   #65
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

U mnie obiad na słodko w ogóle nie przejdzie.
Ryz, makaron na słodko, zupa owocowa, chyba w ogóle by nie zrozumieli po co ich do stołu wołałam, nie ruszyliby. Na słono zjedzą prawie wszytko.
Sama też nie lubię słodkich obiadów, zwłaszcza mącznych.

Ja bym chętnie mniej stała w kuchni, tylko ze co wtedy bym jadła
Pewnie ze czasami kupię gotowca, jakieś pyzy z mięsem czy pierogi, albo po prostu pizzę.
O, albo śledzia w śmietanie i tylko ziemniaków w mundurkach gar nagotuję i obiad.
Ale za często takiego jedzenia nie lubię.
Kiedyś były jeszcze jakieś zjadliwe kurczaki z rożna, ale od kilku lat one sa jakies okropne i nie kupuję.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 10:51   #66
Sondra
Raczkowanie
 
Avatar Sondra
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zielone mazowsze :)
Wiadomości: 236
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

Ja bym chętnie mniej stała w kuchni, tylko ze co wtedy bym jadła

dokładnie to samo myślę
Sondra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 11:05   #67
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

Ja w ogóle ostatnio mam obrzydzenie do kurczaka. Pierś z kurczaka dosłownie przelatuje przez ręce albo kolor taki ,jakby już raz ktoś to zjadł.Rosół wołowy albo wieprzowy, z jakimś dodatkiem drobiowego skrzydełka ewentualnie.Słodkie obiady u nas też nie przejdą ,za to słodkie desery idą w hurtowych ilościach.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-08, 11:11   #68
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

O, gotowego śledzia w śmietanie lubię. Chyba nawet bardziej, niż takiego własnego wyrobu.
U mnie obiady na słodko to naleśniki, placki z bananem/jabłkami, ale i tak jakaś zupa do tego musi być. Idę na łatwizną i kupuję mrożonkę. Odkryłam w InterMarche bardzo dobrą zupę pieczarkową ich własnej marki, ładnie pachnącą grzybami.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 11:32   #69
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

Ogólnie lubię gotować i wypróbowywać nowe przepisy, ale gotują codziennie mi to brzydnie. W tygodniu gotuję co ok dwa dni, albo na zmianę z Tż jeśli obiad jest na jeden dzień, albo robię np. gar zupy na dwa dni. W sumie jednorazowo zajmuje mi to ok 30 min razem z ugotowaniem np kaszy. Jakoś gdy wracam z pracy o 17-18, ostatnie na co mam ochotę to gotowanie. W weekend siedzę trochę dłużej, a to zrobię gar rosołu, a to jakieś mielone, a to coś innego bardziej pracochłonnego, na co w tygodniu nie ma czasu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 11:57   #70
Rapsodia
Zakorzenienie
 
Avatar Rapsodia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 194
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość

Ja bym chętnie mniej stała w kuchni, tylko ze co wtedy bym jadła

.
No właśnie

Nasze domy to gotowanie. Tradycja dużej kuchni i gotowania.
Lubię, nie ukrywam, tym bardziej że posiadam sprzęty które ułatwiają życie. Ale czas. Jednak gotowanie kradnie mnóstwo czasu.
Ostatnio stale kolęduję po doktorach różnej maści i w domu jak jestem to ledwo mam czas (i siłę)coś odgrzać. Dobrze że mama i teściowa ratują słoikami... Odreagować zamierzam w weekend i trochę popichcić
__________________
"Biorąc pod uwagę ile kosmetyków YR przewinęło się przez moje ręce, to powinnam już biegle mówić po francusku."Junebug
Rapsodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 13:36   #71
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

Myślę cava ze jadlabys tez dobrze ale mniej urozmaicone dania. Bo czy serio musisz robić 3 surówki? Szybciej zrobić 1 w większej ilości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

I ja np nie gotuje bog wie czego dla innych. Mój mąż w ogóle w domu nie je obiadów ale ja gotuje dla siebie i dziecka - jak mu smakuje to mogę mu zostawić na kolacje ale jak nie to peszek. Dziecko wybrzydza? Trudno, zje jabłko banana albo sucha bule bo to rarytas mas rarytasy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-08, 13:47   #72
Bossana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 114
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

W kuchni spędzam zazwyczaj max 1 godz, od wielkiego święta robię coś dłużej i jest to najczęściej jakieś mięso smażone /kotlety przy których trzeba się nastać.
Lubię za to robić przetwory w sezonie (warzywa i owoce mam od mamy z działki) i dzięki temu mam piwnicę pełną słoików to z ugotowaną już marchewką, pietruszką, selerem czy też ogórki w różnych wersjach, buraczki itd.
Otwieram słoik marchewki i innych warzyw, wrzucam wszystko do jednego gara i mam podstawę albo do zupy lub jeśli dodam podsmażone mięso to robi się gulasz. Ogórki mogą robić za sałatkę /surówkę.
Robiłam też zaprawy z papryki, ale wolę 'świężą', ona też najdłużej się gotuje więc idę na łatwiznę: surową blenduję i wrzucam taką papkę do pozostałych warzyw, jest pycha a wszystko robi się w mgnieniu oka
Bossana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 16:22   #73
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

Chciałabym mieć taką żonę
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 16:50   #74
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

Oj sporo czasu schodzi-srednio pare godzin ale gotuje zazwyczaj jednogarnkowe i starczaja na 2,3 dni.Musze robic duze ilosci bo maz je sporo.Zakochal sie tez w polskiej kuchni takze lepie pierogi ,robie ktokiety,pyzy itp a z tym troche schodzi czasu.Raz zatrudnilam kolezanke do roboty i lepilysmy razem gdzies 100 pierogow


Sent from my iPhone using Tapatalk
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 18:32   #75
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

Z gotowców ostatnio jadłam pierożki z Proste historie.
Takie maleństwa na patelnię z sosem, pycha. Ale porcja dla 1 osoby to jakieś 7zł

A skład taki znalazłam, o proszę (nie znam się):
Składniki: pierożki z grzybami 35,5%: mąka pszenna, pieczarki 20%, woda, semolina (z pszenicy Amber Durum), bułka tarta (mąka pszenna, drożdże, sól), błonnik pszenny, sól, olej rzepakowy, tłuszcz wieprzowy, borowik szlachetny suszony 0,08%, przyprawy, jaja w proszku; pieczarki 28,9%, sos śmietanowy 16,7%: pieczarki 28%, woda, śmietanka 14%, mleko, cebula, mąka kukurydziana, skrobia, olej rzepakowy, sól, natka pietruszki, cukier, przyprawy; cebula czerwona 13,3%, por 5,6%.
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 18:53   #76
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

Schab ze sliwka do pieczenia z biedry, polecam. Tylko ja lubie mieso ze slodkim, sliwka, morela, zurawina , wiec na szybko rachu ciachu do piekarnika i nie powiem calkiem, calkiem.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 18:54   #77
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

Dobry skład mają pierogi z Nowego Wiśnicza. A jak się nie je ich codziennie, to ujdą nawet takie z Biedry. Z pierogami trzeba się postarać, żeby je mocno schrzanić chemią
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 19:17   #78
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Z gotowców ostatnio jadłam pierożki z Proste historie.
Takie maleństwa na patelnię z sosem, pycha. Ale porcja dla 1 osoby to jakieś 7zł

A skład taki znalazłam, o proszę (nie znam się):
Składniki: pierożki z grzybami 35,5%: mąka pszenna, pieczarki 20%, woda, semolina (z pszenicy Amber Durum), bułka tarta (mąka pszenna, drożdże, sól), błonnik pszenny, sól, olej rzepakowy, tłuszcz wieprzowy, borowik szlachetny suszony 0,08%, przyprawy, jaja w proszku; pieczarki 28,9%, sos śmietanowy 16,7%: pieczarki 28%, woda, śmietanka 14%, mleko, cebula, mąka kukurydziana, skrobia, olej rzepakowy, sól, natka pietruszki, cukier, przyprawy; cebula czerwona 13,3%, por 5,6%.
Jestem maniakiem sprawdzania składu produktów, ale chyba ten tłuszcz wieprzowy by mi umknął, bo skupiłabym się na tym, że jak z grzybami to musi być wege... Dzięki! Teraz przynajmniej wiem, że czytanie dwa razy to wciąż za mało.

.
Ja z gotowców to tylko pierogi, ale też bardzo rzadko. Grzeszyłam kiedyś pizzą familijną z Biedronki (tą, która jest najmniej urodziwa), czasem sobie kupię jak wracam do domu, chociaż nawet nie chcę myśleć co to ma w składzie. No ale dwa razy w roku się należy (otruć chyba, ale co tam) U siebie znalazłam pizzę w Tesco i Lidlu, których skład jest spoko - gdyby jeszcze wynaleźli coś w wersji GF to byłoby super. A, no i mrożone spring rolls i pierożki gyoza z Itsu, raczej nic więcej gotowego przeze mnie nie przejdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 20:08   #79
Sondra
Raczkowanie
 
Avatar Sondra
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zielone mazowsze :)
Wiadomości: 236
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

dzis az liczylam sobie czas w kuchni 😂 rano byla jajecznica to wiadomo 15 minut. Pozniej nastawilam krupnik, ktory w sumie gotowal sie 3 godziny, w tym czasie zrobilam tez filet z indyka w sosie kurkowym i ciasto dyniowe. Wiadomo, nie stalam nad tym krupnikiem bite 3 godziny ale ciagle kontrolowalam sytuacje, cos dokladalam, lubie gdy zupy dlugo sie gotuja. Na szczescie zostalo pol gara zupy i sporo sosu kurkowego na jutro 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sondra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-10, 07:50   #80
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

Ja wczoraj zaczęłam "tango" dopiero po treningu i zakupach.

Odgrzałam sos bolonese i ugotowałąm makaron + zrobiłam warzywa na ciepło z patelni.
Nabrałam energii to ugotowałam wielki gar zupy wazywno rybnej, a potem zrobiłam gulasz na 2 dni.

W planach był jeszcze gar bigosu, ale na szczęście w garze na bigos siedzi zupa.
Nie mam drugiego takiego wielkiego gara.

Byłam dzielna i nie zrobiłam żadnego ciasta, a na kolację była ta zupa.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-10, 09:19   #81
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;79537666]Dobry skład mają pierogi z Nowego Wiśnicza. A jak się nie je ich codziennie, to ujdą nawet takie z Biedry. Z pierogami trzeba się postarać, żeby je mocno schrzanić chemią [/QUOTE]

Ja mam szczęście, że w lokalnej piekarni sprzedają pierogi własnego wyrobu. Żadnych niepotrzebnych dodatków, w jagodowych są całe jagody (jagody, mąka, jajka, woda, sól), w truskawowych truskawki w kawałkach, w grzybowych i innych tak samo. Tylko ceny zabijają, no ale w razie W jest Tak samo robią krokiety, więc za to się nawet nie zabieram.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-10, 09:22   #82
Sondra
Raczkowanie
 
Avatar Sondra
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zielone mazowsze :)
Wiadomości: 236
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

Jak robisz zupe warzywno-rybna? Juz jakus czas planuje ugotowac cos takiego ale nie mam sprawdzonego przepisu i boje sie, ze schrzanie o kto to pozniej zje 😉. Bigos tez jest w moich planach na ten tydzien

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sondra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-10, 10:22   #83
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

Dzis bede piekla cake z roquefort i orzechami wloskimi na slono. Ciasto piecze sie 45 min (ale nie jestem wtedy w kuchni) samo wymieszanie skladnikow 5 min. Nie wiem jak to liczyc.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-10, 10:25   #84
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Dzis bede piekla cake z roquefort i orzechami wloskimi na slono. Ciasto piecze sie 45 min (ale nie jestem wtedy w kuchni) samo wymieszanie skladnikow 5 min. Nie wiem jak to liczyc.
Wrzucisz przepis? Takie ciasta to ja rozumiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-10, 10:45   #85
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

Cytat:
Napisane przez Sondra Pokaż wiadomość
Jak robisz zupe warzywno-rybna? Juz jakus czas planuje ugotowac cos takiego ale nie mam sprawdzonego przepisu i boje sie, ze schrzanie o kto to pozniej zje 😉. Bigos tez jest w moich planach na ten tydzien

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam sprawdzonego.
Ta wyszła całkiem zjadliwa, ale szału nie robi.
W sumie to po postu miałam kawałki łososia, dorsza i paprykę w lodówce, a wszystko w ilości do niczego sensownego, no to zupa.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-10, 11:40   #86
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie mam sprawdzonego.
Ta wyszła całkiem zjadliwa, ale szału nie robi.
W sumie to po postu miałam kawałki łososia, dorsza i paprykę w lodówce, a wszystko w ilości do niczego sensownego, no to zupa.
Kawałki ryb pasują bardzo do tajskiego curry.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-10, 11:41   #87
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

cava, a w swieta w ogole wychodzisz z kuchni... ?
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-10, 11:46   #88
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Ja mam szczęście, że w lokalnej piekarni sprzedają pierogi własnego wyrobu. Żadnych niepotrzebnych dodatków, w jagodowych są całe jagody (jagody, mąka, jajka, woda, sól), w truskawowych truskawki w kawałkach, w grzybowych i innych tak samo. Tylko ceny zabijają, no ale w razie W jest Tak samo robią krokiety, więc za to się nawet nie zabieram.

U mnie wokół jest pełno wyrobów garmażeryjnych dobrej jakości, jednak ich mankamentem jest to,że pierogi mają za grube ciasto, w dużym knedlu ze śliwkami jest pół śliwki.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-10, 11:52   #89
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7957190 6]cava, a w swieta w ogole wychodzisz z kuchni... ?[/QUOTE]

W ogóle do niej nie wchodzę: brzydal:
Na święta BN zawsze jedziemy do teściowej i rodziców, wracamy z bagażnikiem żarcia na kolejny minimum tydzień + kilogramami swojskich wędlin + skrzynki przetworów w słoikach, miodów, kompotów, grzybków i butelkami nalewek i wódek produkcji rodziny.

Inna kwestia z Wielkanocą, ale wielkanocne menu jest jakieś mniej czasochłonne i prostsze.
Tylko z ciastami wtedy przeginam, uwielbiam piec i dekorować baby i strucle wielkanocne.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-10, 11:53   #90
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Ile czasu spędzacie w kuchni?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
U mnie obiad na słodko w ogóle nie przejdzie.
Ryz, makaron na słodko, zupa owocowa, chyba w ogóle by nie zrozumieli po co ich do stołu wołałam, nie ruszyliby. Na słono zjedzą prawie wszytko.
Sama też nie lubię słodkich obiadów, zwłaszcza mącznych.
U mnie to samo. W sezonie na truskawki nigdy nie są one elementem obiadu.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-14 13:19:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:57.