Biznes za złotówkę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-21, 16:00   #1
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007

Biznes za złotówkę


Heh... właściwie to nie wiem jak zacząć, ponieważ pierwszy raz jestem w takiej sytuacji, że postanowiłam postąpić na przekór sobie i spróbować niemożliwego.

Mam pomysł na biznes - właściwie wpadliśmy na niego w 3 osoby. Powoli kompletujemy biznes plan, ale im dalej, tym gorzej. Głównie pod względem finansowym. Kiedyś naprawdę myślałam, że dobry biznes plan pozwoli uzyskać fundusze... niestety - bez wkładu własnego jest to niemożliwe. Obojętnie czy Anioły Biznesu, fundusze europejskie czy inkubatory - wszyscy wymagają własnego wkładu. Chcielibyśmy otworzyć dość innowacyjny, jak na Kraków i Polskę w ogóle - lokal. Wymaga jednak sporych nakładów finansowych na sprzęt i ogólnie na start. W związku z tym wkład własny też musi być duży. Mimo to postanowiłam spróbować uzbierać jakoś te pieniądze. Oczywiście ile się da - pożyczymy od rodziny. Ale to nie wystarczy.

Mój pomysł polega na przekonaniu jak największej ilości osób by wspomogli kwotą: 1 zł. Jeśli kilka, kilkadziesiąt tysięcy osób da się przekonać... brzmi jak nonsens wiem. Ale pomyślałam, że ktoś może z ciekawości, albo z innych przyczyn - da się przekonać. Założyłam w tym celu bloga i chciałabym go prowadzić przez cały okres budowy tej działalności od kompletnego zera. Myślę, że robiąc to i dokumentując postęp prac co jakiś czas, udowodnię, że pieniądze poszły na to, na co ludzie je wpłacili. Pomyślałam, że podam link do bloga gdzie się da - im więcej osób wie - tym większa szansa, że się zdecyduje. Właściwie to jedyna szansa, żeby ten pomysł zakończył się sukcesem. Nigdy nie prosiłam o pieniądze i teraz też czuję się głupio - bo nie jest to jakaś sytuacja choroby, a ludzie mają ogromne problemy. Ale bardzo, bardzo zależy mi na tym. Pomysłowi oddałam już całe swoje serce. Jeśli ta akcja nie wypali, przynajmniej będę wiedziała, że spróbowałam. Nie wiem czy mogę tutaj podać adres bloga? - nie chciałabym, aby post został uznany za reklamę czy wyłudzanie. Absolutnie nie chcę nikogo zmuszać, namawiać, naciągać. Wiem, że jeśli ktoś wpłaci teraz 1 zł, zrobi to w ciemno, ale liczę, że znajdą się osoby które zainteresują się akcją. Dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie tego przydługiego posta - chciałam zostać dobrze zrozumiana. Mam też nadzieję, że nikogo nim nie uraziłam. Wszelkie komentarze - te sprowadzające na ziemię również - są mile widziane.
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 16:05   #2
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Biznes za złotówkę

Kup mikroreklamę, droga nie jest, a pod każdym postem będzie Ci się wyświetlać adres bloga A widzę, że postów masz dużo Pozdrawiam i życzę powodzenia.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 16:31   #3
fanala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 98
Dot.: Biznes za złotówkę

Ha! Miałam tak samo Myślę o dotacjach unijnych, ale biorę udział w konkursach, żeby zdobyć pieniądze (przynajmniej na wkład własny). Jeśli faktycznie masz dobry pomysł, to sprawdź konkurs Darboven Idee Grant - spore pieniądze do wygrania jak na początek. Jedyny haczyk to to, że konkurs tylko dla kobiet. Ale nie będziesz musiała kombinować z tymi złotówkami
fanala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 17:15   #4
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Biznes za złotówkę

A nie lepiej po prostu zarobić? Wstrzymać się z zakładaniem działalności, zarobić na wkład własny i wtedy ruszyć z projektem? Tym bardziej, że składać miałyby się trzy osoby, a to zawsze łatwiej niż gdy cały wkład własny pochodzi od jednej osoby.
gramma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 17:31   #5
morphen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 252
Dot.: Biznes za złotówkę

Cytat:
Napisane przez gramma Pokaż wiadomość
A nie lepiej po prostu zarobić? Wstrzymać się z zakładaniem działalności, zarobić na wkład własny i wtedy ruszyć z projektem? Tym bardziej, że składać miałyby się trzy osoby, a to zawsze łatwiej niż gdy cały wkład własny pochodzi od jednej osoby.
Wolą żebrać o złotówkę, niż shanbić się uczciwą pracą.
morphen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 08:29   #6
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Thumbs down Dot.: Biznes za złotówkę

Cytat:
Napisane przez morphen Pokaż wiadomość
Wolą żebrać o złotówkę, niż shanbić się uczciwą pracą.
Mnie też dziwi, że zamiast odłożyć ten cały biznes i w międzyczasie zarabiać, odkładając każdy grosz na rozkręcenie interesu, trzy zdrowe, dorosłe osoby wolą prosić obcych o pieniądze. Dziewczyno! I Ty chcesz prowadzić biznes? Zakasać rękawy i do roboty, oto, jak wygląda biznes. A Ty byś chciała, aby ludzie dawali Ci pieniądze. Co kogo obchodzi Twój biznes? To TY chcesz go prowadzić, więc TY pracuj na pieniądze na lokal i inne rzeczy.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 08:34   #7
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Biznes za złotówkę

Cytat:
Napisane przez gramma Pokaż wiadomość
A nie lepiej po prostu zarobić? Wstrzymać się z zakładaniem działalności, zarobić na wkład własny i wtedy ruszyć z projektem? Tym bardziej, że składać miałyby się trzy osoby, a to zawsze łatwiej niż gdy cały wkład własny pochodzi od jednej osoby.
Cytat:
Napisane przez morphen Pokaż wiadomość
Wolą żebrać o złotówkę, niż shanbić się uczciwą pracą.
Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Mnie też dziwi, że zamiast odłożyć ten cały biznes i w międzyczasie zarabiać, odkładając każdy grosz na rozkręcenie interesu, trzy zdrowe, dorosłe osoby wolą prosić obcych o pieniądze. Dziewczyno! I Ty chcesz prowadzić biznes? Zakasać rękawy i do roboty, oto, jak wygląda biznes. A Ty byś chciała, aby ludzie dawali Ci pieniądze. Co kogo obchodzi Twój biznes? To TY chcesz go prowadzić, więc TY pracuj na pieniądze na lokal i inne rzeczy.

Taaaa

TO teraz weźcie sobie 3 dorosłe osoby, zarabiające dajmy na to na rękę 1500zł i muszące się same utrzymać, ba - mające rodziny

Faktycznie, da się odłożyć na otwarcie biznesu Gratuluję naiwności.

Mnie pomysł się podoba Szalony, ale - kto wie?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-22, 11:02   #8
froggio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 81
Dot.: Biznes za złotówkę

TO teraz weźcie sobie 3 dorosłe osoby, zarabiające dajmy na to na rękę 1500zł i muszące się same utrzymać, ba - mające rodziny

Faktycznie, da się odłożyć na otwarcie biznesu Gratuluję naiwności.

naiwnosci ? hahaz calym szacunkiem , ale jesli takie osoby nie sa w stanie wiecej zarabiac jako dorosli ludzie - to niech daruja sobie tym bardziej biznesy - nie maja zadnych szans . nie kazdy bedzie mial w zyciu dobre pieniadze , trzeba sie z tym pogodzic.

Edytowane przez froggio
Czas edycji: 2010-07-22 o 11:04
froggio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 11:07   #9
morphen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 252
Dot.: Biznes za złotówkę

Cytat:
Napisane przez froggio Pokaż wiadomość
naiwnosci ? hahaz calym szacunkiem , ale jesli takie osoby nie sa w stanie wiecej zarabiac jako dorosli ludzie - to niech daruja sobie tym bardziej biznesy - nie maja zadnych szans . nie kazdy bedzie mial w zyciu dobre pieniadze , trzeba sie z tym pogodzic.
Bardzo mądra odpowiedź Całkowicie popieram!
A autorów tematu to
morphen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 11:18   #10
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Biznes za złotówkę

Nie podoba mi sie pomysl
Po pierwsze chcialabym wiedziec na co te zlotowke wplacam i co sie z nia stanie jesli projekt nie wypali? po drugie jesli to przelewem zrobic to cena tranzakcji (w niektorych bankach) do tego dochodzi wiec gra niewarta swieczki, zreszta do cale tej zabawy z przelaniem jednej zlotowki dochodzi czas poswiecony na wprowadzenie wszystkich danych itd (wiec bardzo mozliwe ze oczekujesz wiekszej kwoty pytanie tylko ktos bedzie zainteresowany aby w to zainwestowac no i jaki bedzie mial z tego zysk).
Osobiscie nie wplacilabym .
Lepiej zabrac sie do pracy wlasnymi rekoma

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2010-07-22 o 11:20
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 12:57   #11
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Biznes za złotówkę

Cytat:
Napisane przez froggio Pokaż wiadomość
TO teraz weźcie sobie 3 dorosłe osoby, zarabiające dajmy na to na rękę 1500zł i muszące się same utrzymać, ba - mające rodziny

Faktycznie, da się odłożyć na otwarcie biznesu Gratuluję naiwności.

naiwnosci ? hahaz calym szacunkiem , ale jesli takie osoby nie sa w stanie wiecej zarabiac jako dorosli ludzie - to niech daruja sobie tym bardziej biznesy - nie maja zadnych szans . nie kazdy bedzie mial w zyciu dobre pieniadze , trzeba sie z tym pogodzic.
Z całym szacunkiem Są zawody, gdzie niestety wyżej bata nie podskoczysz.

90% ludzi w PL zarabia grosze, ale widać zasługują jedynie na Twą pogardę.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-23, 13:22   #12
morphen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 252
Dot.: Biznes za złotówkę

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;20873962]Z całym szacunkiem Są zawody, gdzie niestety wyżej bata nie podskoczysz.

90% ludzi w PL zarabia grosze, ale widać zasługują jedynie na Twą pogardę.[/QUOTE]

Z całym szacunkiem:

1. Z liczbą 90% wyraźnie przesadziłeś/aś.

2. Nie moja wina, że ludzie :
a) nie mają ambicji
b) nie mają nawet chęci
c) chcą iść na łatwiznę
d) potrafią tylko narzekać, wytykać że inni mają a oni nie

A teraz widać jak tylko potraficie nieudolnie kombinować i brać od innych .

A i co do 1500zł na rękę: to już pomocnik na budowie ma 1600zł. Jeśli brak Ci pieniędzy - powinieneś/aś wybrać cięższą, ale lepiej płatną pracę. Jeżeli brak Ci ambicji - powinieneś/aś przemyśleć czego chcesz w życiu i jak to osiągnąć. Jeżeli jesteś zbyt leniwy - zawsze będziesz zarabiać grosze i tylko narzekać na innych.
morphen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 14:29   #13
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Biznes za złotówkę

Przepraszam, że nie pisałam. Cały czas pracujemy, żeby mieć dobry plan Dziękuję za wszystkie wypowiedzi - w końcu Wasz głos to głos społeczeństwa. Oczywiście pracuję od 18 roku życia, ale z tych zarobków jakie dostaję to niewiele da się odłożyć Z pomysłu zrezygnowałam bo w sumie racja - nie ma co żebrać o złotówkę. Właściwie to ja bym mogła ciułać na ten interes i 30 lat, tylko boję się, że ktoś na to wpadnie wcześniej i wszystko trafi.
Co do Darboven Idee myślałam o tym, ale nie wiem czy się da jeśli chcemy to zrobić w 3 osoby? Druga sprawa - sama nie mam szans tego pociągnąć, no i 100 tyś, to za mało... Fajne na biznes internetowy i pewnie dlatego do tej pory takie wygrywały Ale pewnie macie rację, nie każdy może mieć duże pieniądze. Pozdrawiam!

PS. morphen - odnośnie Twojej wypowiedzi o autorach tematu - chciałam sprostować, że założyłam ten wątek sama i bez ich wiedzy. Więc jak już kogoś bić to tylko mnie ;-)

Edytowane przez April007
Czas edycji: 2010-07-23 o 14:34
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 14:49   #14
fanala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 98
Dot.: Biznes za złotówkę

Zaciekawiłaś mnie Jeśli na Wasz biznes 100 tysięcy to mało, to co Wy chcecie zrobić? A co do ilości osób - konkurs jest dla kobiet... Jeśli spółka ma się składać tylko z nich, to można wysłać takie zgłoszenie Zawsze można potraktować wygraną jako kapitał początkowy i starać się o kredyt...
fanala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 14:50   #15
morphen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 252
Dot.: Biznes za złotówkę

Jeżeli jesteście ambitni, otwórzcie coś mniejszego na początek, ewentualnie jak pomyślicie to na pewno coś Wam wpadnie do głowy. Nikt chyba nie zaczynał od firmy za setki tysięcy. A od siebie: nie polecam spółek, tym bardziej przy pierwszym interesie. Musi być lider i osoby pod nim, oraz wyraźne zasady. Kiedy wszystkie decyzje traktowane są "na równi" i nikt nie posiada decydującego głosu to często prowadzi to do rozpadu.

Jeżeli macie przygotowany dobry biznesplan wraz z badaniami, oraz naprawdę umiecie przekonać do słuszności Waszego projektu, polecam poszukać inwestora. Ewentualnie służę pomocą w "co i jak" na pw .

Chciałbym jeszcze przeprosić za zbyt ostrą krytykę w poprzednim poście.
morphen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 15:10   #16
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Biznes za złotówkę

fanala- to spora inwestycja - przede wszystkim dość drogi sprzęt, który trzeba sprowadzić. No i opłaty dostosowania lokalu. Chyba zachciało mi się czegoś co jest niemożliwe - no ale spróbujemy poszukać. Na Darboven może w takim razie wyślemy projekt, jednak wydaje mi się, że szansa nikła. 100 tysięcy wkładu własnego byłoby jednak całkiem ok.
morphen - tutaj ciężko założyć coś mniejszego, to co chcielibyśmy założyć jest absoultnym minimum, co najwyżej można to rozbudować, postawić filie itd. A bawić się w mniejszą działalność byle mieć nie ma sensu - wiem bo miałam. Nie przynosiła strat ale kokosów też nie, bo nie lubiłam tego. Inwestora i tak chcemy szukać, ale to chyba nie działa jeśli tylko inwestorzy pakują pieniądze, bo my wtedy nie będziemy mieć żadnych udziałów. Wieczorem skrobnę jeszcze PW I nie masz za co przepraszać, stworzyłam ten wątek żeby się dowiedzieć jak widzą to inni i już wiem. Cel osiągnęłam ;-)
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 20:04   #17
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Biznes za złotówkę

Cytat:
Napisane przez morphen Pokaż wiadomość
Z całym szacunkiem:

1. Z liczbą 90% wyraźnie przesadziłeś/aś.

2. Nie moja wina, że ludzie :
a) nie mają ambicji
b) nie mają nawet chęci
c) chcą iść na łatwiznę
d) potrafią tylko narzekać, wytykać że inni mają a oni nie

A teraz widać jak tylko potraficie nieudolnie kombinować i brać od innych .

A i co do 1500zł na rękę: to już pomocnik na budowie ma 1600zł. Jeśli brak Ci pieniędzy - powinieneś/aś wybrać cięższą, ale lepiej płatną pracę. Jeżeli brak Ci ambicji - powinieneś/aś przemyśleć czego chcesz w życiu i jak to osiągnąć. Jeżeli jesteś zbyt leniwy - zawsze będziesz zarabiać grosze i tylko narzekać na innych.
Rozumiem, że osoba kończąca analitykę medyczną jest mało ambitna, nie ma chęci na nic, idzie na łątwiznę, tak? Nic to, że zarabia mniej niż pomocnik na budowie. I nieważne, że jest kobietą, dajmy na to Ehhh nie ma to jak wrzucić wszystkich do jednego wora.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 20:24   #18
delicja_paryska
Raczkowanie
 
Avatar delicja_paryska
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 208
Dot.: Biznes za złotówkę

fajny pomysł!!! z tą złotówką oczywiście zaraz skonfrontowałam Twoją sytuację z tą w której jestem obecnie - poszukuję pracy i strasznie ciężko mimo że mam doświadczenie, wykształcenie itd ALE ...

jeśli pożyczyłabym od znajomych po 1 zł, a np od nieznajomych mi ludzi np po 50 gr czy również 1 zł to dziennie wyszłoby mi (w optymistycznej wersji) 50 zł => 50*7 (bo zamierzam zbierać cały tydzień) = 350 zł/ tydzień co w miesiącu da mi kwotę 1400 zł

zarobek pierwsza klasa od poniedziałku ruszam z projektem





































... oczywiście żartowałam

ale przez powyższą wypowiedź chciałam tylko zarysować sytuację, co byłoby gdyby wszystkie osoby chcące zakładać własny biznes czy osoby bezrobotne - w powyższy sposób zaczęłyby gromadzić fundusze

można to nazwać ... wyłudzaniem w czystej postaci
__________________
"Ludzie, którzy tracą czas czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają.
Najlepszy czas na działanie jest teraz!"
~M. Fisher~

delicja_paryska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 14:38   #19
curlygirl84
Raczkowanie
 
Avatar curlygirl84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 35
GG do curlygirl84
Dot.: Biznes za złotówkę

To w sumie po co pracować? Założyć stronę "sponsorującą" i leżeć brzuchem do góry czekając na spływ pieniędzy na konto
A może pomyśl dziewczyno, żeby na tym blogu za te 1 zł dało się przynajmniej jakieś wartościowe informacje kupić. Może wtedy ktoś zapłaci. Za darmo umarło...
__________________
Bądź Słodką Kotką, a nie Szarą Myszką! - blog dla kobiet, które chciałyby olśniewać, ale nie wiedzą jak to osiągnąć... www.kotka-nie-myszka.info
curlygirl84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-24, 08:41   #20
iwonka91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 15
Dot.: Biznes za złotówkę

Cytat:
Napisane przez morphen Pokaż wiadomość
Wolą żebrać o złotówkę, niż shanbić się uczciwą pracą.
uczciwa praca nie hańbi, a obrzydliwe jest żebractwo, tylko dlatego bo szkoda ruszyć dupska żeby coś uczciwie zarobić. mi bardziej by było wstyd żebrać tą "złotówkę". tak sie poniżać?
iwonka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 07:04   #21
Alinnnnn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: Biznes za złotówkę

mnie wkurza tylko żebranie cyganów u nas w Polsce, we Wroc ich pełno, a potem widze jakie zakupy robią w sklepach, a takie babcie, polskie babcie nie mają na leki i muszą wiązanki sprzedawać na ulicy!
Z tym rząd powinien coś zrobić, pomagac tym ludziom

Byłam w anglii 3 miesiące i tam nie widziałam ani jednego żebraka! (chyba jest zabronione) ale tak czy siak widziałam jak tam wygląda starzejace się społeczeństwo - klasa nie to co u nas
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Alinnnnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-21 08:04:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.